Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -

Autor Wiadomość
 Tytuł: Billy Paul Branham
 Post Napisane: 24 marca 2020, o 18:30 

Billy Paul Branham
Nikt nie był bliższym świadkiem tej Misji czasów ostatecznych niż brat Billy Paul Branham, najstarszy syn brata Branhama.
Przez 14 lat, jako towarzysz podróży i osobisty sekretarz dla swojego ojca, widział z pierwszej ręki działanie proroczego daru i znaku, który został wysłany, aby usprawiedliwić mężczyznę, urząd i posługę.
Był obecny, gdy tysiące ludzi zostało uzdrowionych. Słyszał, jak brat Branham opowiada setki wizji, a potem widział, jak się spełniają.
Według słów jego ojca „Bóg uhonorował Billy'ego Pawła”.
Brat Billy Paul urodził się 13 września 1935 r.
W Williamie i Hope Branham.
Gdy miał dwa lata, jego matka i młodsza siostra, Sharon Rose, zmarły na gruźlicę w odstępie zaledwie pięciu dni.

Miał 11 lat, kiedy jego ojciec rozpoczął kampanie uzdrawiające, które zabierały go tam iz powrotem w całym kraju i na całym świecie. Kiedy nie był w szkole, podróżował z ojcem, a nawet otrzymał oficjalne „stanowisko”, sprzedając książki i traktaty przed każdą usługą.

Pewnej nocy w czerwcu 1947 r. W Vandalia w stanie Illinois Anioł Pański pojawił się wyraźnie w pokoju motelowym, w którym przebywał brat Branham. Towarzyszyli mu jego syn Billy Paul i jego najmłodszy brat Donny. Prorok zapytał Anioła, czy mógłby obudzić chłopców, aby mogli być świadkami anielskiej Obecności, która stała przed nim.

Anioł powiedział: „Możesz obudzić swojego syna, Billy”.

„Kiedy dorosłem, zapytałem tatę:„ Dlaczego Anioł Pański pozwolił mi Go zobaczyć tej nocy? ”.

Nigdy nie zapomnę jego odpowiedzi.
Powiedział: „Ponieważ Bóg powołał cię do pracy ze mną, synu, i chciał się objawić tobie”.
I wiem, że od tamtej nocy w Vandalia, bez względu na to, gdzie byliśmy, nigdy nie musiałem czekać, aż tata powie: „Jest tutaj”.
Zawsze mogłem powiedzieć, kiedy ta Obecność była blisko.

I dzisiaj wierzę, że ten sam Anioł Pański jest obozujący na temat tych, którzy boją się Jego Imienia. ”

W wieku 15 lat uczęszczał do szkoły biblijnej w Teksasie, kiedy jego ojciec zadzwonił i zapytał, czy chciałby pojechać z nim do Afryki.

Opuścił szkołę i nigdy nie oglądał się za siebie. Przez następne 14 lat był stale u boku ojca.
Był na każdym spotkaniu, rozdając chorym karty modlitewne i przy każdej służbie eskortował ojca na platformę i poza nią, często kiedy ledwo był w stanie stać po długiej linii rozeznania.
Zajmował się osobistą korespondencją brata Branhama, aw 1961 r.
Został sekretarzem / skarbnikiem Branham Tabernacle i członkiem rady powierniczej.

18 grudnia 1965 r. Podróżował tuż przed samochodem ojca w chwili wypadku, który zabrał brata Branhama.
Trzymał go w ramionach, czekając na karetkę i słyszał, jak jego ojciec wypowiada ostatnie słowa w drodze do szpitala.

Po śmierci brata Branhama brat Billy Paul został prezesem nowo utworzonego Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Williama Branhama. Kontynuował tę funkcję, a poprzez swoje zaangażowanie w głoszenie Ewangelii i zaangażowanie w głoszenie Przesłania Godziny misyjne i ewangelizacyjne starania posługi brata Branhama docierają teraz do prawie każdego kraju na całym świecie.
Został wiceprezesem Voice Of God Recordings w 1981 roku.

On i jego żona, siostra Loyce, mają dwóch synów, Williama Paula Jr. i Davida, sześcioro wnuków i czterech prawnuków.
https://branham.org/en/billypaulbranham

Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!

.

Tytuł:
 Post Napisane: 24 marca 2020, o 18:30 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -