Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
EMET"]
kesja napisał/a:
Biblia jest Księgą DUCHA YHVH ,a czytana bez TEGO DUCHA staje sie kodeksem prawnym
Czy Jezus nie został ukrzyżowany ZGODNIE Z Prawem ?

Stefan
wypowiadając sie o innych zapominasz co mówia o tobie szukaja w Biblii i cóz widzą ?

Cytuj:
Cytat:

EMET:
Rzecz w tym Kesjo, że w innym zupełnie stylu formułuję myśli.
Stąd też, jakkolwiek adresowałem do Ciebie, o sobie nie zapominam.
Jednak charakter Twoich a moich post/ów/...


Ależ oczywiście ze inaczej formujemy mysli ,ty pod kątem własnej denominacji .
ja JESTEM WOLNA .
A co do charakteru twoje moje - stefan alez ty sie wywyższasz ,jakas meska duma ?
Cytuj:
Cytat:

Jak Ty możesz wyrokować o duchu [inni: Duchu] JHVH, skoro tylko mniemasz, że 'masz tego ducha [inni: Ducha]'?
Natomiast, iż owego rzeczywiście masz, to już nie tylko Twoje osobiste o tym mniemanie
.


I nie wytrzymałeś - ja nie wyrokuje to WY sie odcinacie ,pisząc duch z małej litery a szatan z wielkiej.
Natomiast bóg i Bóg potraficie zróżnicować ?
Co do mniemasz ,- to ty mniemasz ,ze ja mniemam ...daj juz spokój
A DUCHA MESJASZA MAM - TO JEST MOJA PEWNOŚĆ ZBAWIENIA .
sarkazm sobie zostaw na inne okazje ...

Cytuj:
Cytat:

Tym sposobem, to każdy o sobie może pisywać co chce, natomiast innym może odmawiać takich bądź innych "charyzmatów" [darów łaski, powiedzmy].
Ale: będzie to tylko subiektywne tego kogoś odczucie.



Czy ja ci odmawiam darów Łaski ? daj świadectwo o Darach .
Jakoś nie wielu tu widzę takich obdarowanych ,napewno by sie im DOSTAŁO .
Jakie to maja o sobie mniemanie .


Cytuj:
Cytat:

Przecież głosu z niebios nie słyszymy: kogo Bóg akceptuje a kogo nie. Pozostaje tylko dobre mniemanie o sobie samym danego kogoś [i odmawianie innym tego, co się jakoby samemu posiada, a innym tego brak /jakoby?/]; w swoich własnych oczach - oczywiście
.

Kto nie słysz ten nie słyszy ,ale nie mów za wszystkich bo mniemasz .
Bóg powiedział kogo a kogo nie , a mniemac o sobie - cóz to znaczy ?
Albo Mądra Panna albo Głupia
Albo Zapieczętowany ,albo nie .
Albo ma ucho obrzezane ,albo nie ma
Albo serce ma obrzezane albo nie ma
Albo Narodzony z Ducha Bozego ,albo nie narodzony .
Nie kazdy kto mówi do MNie Panie Panie - tu sobie moze pomniemać

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:40 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Cytuj:
quster napisał/a:
kesja napisał/a:
quster
możesz zostać przy oszczerstwach na temat Branhama ...

.

jakie oszczerstwa ? czy jezeli ktos z Bibla w reku udowadnia ze czyjas nauka to falsz, czy to jest oszczerstwo ?

np
Cytuj:
Cytat:
W. Branham, Posłaniec.
„Ono (szatan) było tak bardzo zbliżone do ludzkiej istoty, że jego nasienie mogło
się złączyć z nasieniem niewiasty, i tak się też stało, a to było powodem, że ona stała się brzemienna. Kiedy to się stało, Bóg przeklął węża. On zmienił każdą kość w ciele węża, tak, że musi pełzać jako gad. To się nie stało na drodze ewolucji. To jest jedna z tajemnic Bożych, które pozostawały ukryte, lecz tutaj jest to objawione. Ono było wyprostowanym stworzeniem i było czymś między szympansem a człowiekiem. Szatan przez to wszczepił samego siebie do ludzkiej istoty.”


Nawet nie potrafisz UDOWODNIĆ ,ze nie ma pokrycia w SŁOWIE .
Jeszcze nie tak dawno sam nie widziałeś w Biblii tego co teraz widzisz i usiłujesz przedstawic to innym ,ale ONI nie chca cie słuchać .
Widzisz Czas test dla kazdego w innym miejscu ,ty pewne bariery przekroczyłes a inni
w tym co ty ,jeszcze nie .
Branham widział to czego inni nijak nie mogli i nie mogą ujrzeć .
A oszczerstwa zostały wypowiedziane ,bo oszczerców nie brakuje ,niestety ci sami nic nie potrafia nic nie wnosza ,wiec najlepiej wybic sie na pośmiewisku innych.
Kain był synem złego Węża -szatana - wierzyc nie musisz
pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
quster napisał/a:
kesja napisał/a:
quster
możesz zostać przy oszczerstwach na temat Branhama ...

.

jakie oszczerstwa ? czy jezeli ktos z Bibla w reku udowadnia ze czyjas nauka to falsz, czy to jest oszczerstwo ? [/quote]
np
Cytuj:
Cytat:
W. Branham, Posłaniec.
„Ono (szatan) było tak bardzo zbliżone do ludzkiej istoty, że jego nasienie mogło
się złączyć z nasieniem niewiasty, i tak się też stało, a to było powodem, że ona stała się brzemienna. Kiedy to się stało, Bóg przeklął węża. On zmienił każdą kość w ciele węża, tak, że musi pełzać jako gad. To się nie stało na drodze ewolucji. To jest jedna z tajemnic Bożych, które pozostawały ukryte, lecz tutaj jest to objawione. Ono było wyprostowanym stworzeniem i było czymś między szympansem a człowiekiem. Szatan przez to wszczepił samego siebie do ludzkiej istoty.”


Nawet nie potrafisz UDOWODNIĆ ,ze nie ma pokrycia w SŁOWIE .
Jeszcze nie tak dawno sam nie widziałeś w Biblii tego co teraz widzisz i usiłujesz przedstawic to innym ,ale ONI nie chca cie słuchać .
Widzisz Czas test dla kazdego w innym miejscu ,ty pewne bariery przekroczyłes a inni
w tym co ty ,jeszcze nie .
Branham widział to czego inni nijak nie mogli i nie mogą ujrzeć .
A oszczerstwa zostały wypowiedziane ,bo oszczerców nie brakuje ,niestety ci sami nic nie potrafia nic nie wnosza ,wiec najlepiej wybic sie na pośmiewisku innych.
Kain był synem złego Węża -szatana - wierzyc nie musisz
pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
kansyheniek napisał/a:
Ariusie i Kesjo!

Uważajcie na to co piszecie!

Ja rozumiem,że nie mieliście zamiaru nikogo obrażać,ale warto ważyć własne słowa.


Czy ja napisałam ,ze ARius jest OPĘTANY ? czy moze powinnam tak napisać ?

Czy on nie wypowiedział sie jednoznacznie o mnie ?
Na cóz to mam uważac co takiego zauważyłes bym kogoś znieważała ?
A ze nie podlegam denominacyjnemu prowadzeniu ,ze Głosze odważnie to co innych wścieka
ze burze to co ze słomy iz patyków ?
A jesli nie jest ,to skad tyle jadu ....

><><
Machabeusz DZIEKUJĘ

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
machabeusz

Cytuj:
Arius napisał/a:

teksty kesjii, że nikt poza nią, nie kieruje się DUCHEM i tego DUCHA nie posiada


Kesja nigdzie nie napisała czegoś takiego ,co wskazuje na to , że tylko ona ma Ducha Bożego. Prosiłem abyś wskazał taki tekst , a Ty niestety znowu próbujesz się wymigać. To już jest niestety drugie kłamstwo , które Tobie udowodniłem. Nie pisz też o kimś , że jest zwiedziony przez demona , bo nie masz takiego prawa.
Proszę abyś powściągnął swój język i gorycz , którą przelewasz na to forum.
Jeśli ktoś Ciebie obrazi lub napisze kłamstwo na Twój temat , to proszę abyś to również nam sygnalizował. Masz takie same prawa jak i inni na tym forum.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
machabeusz:

Cytuj:
Arius napisał/a:

teksty kesjii, że nikt poza nią, nie kieruje się DUCHEM i tego DUCHA nie posiada


Cytuj:
machabeusz:
Kesja nigdzie nie napisała czegoś takiego ,co wskazuje na to , że tylko ona ma Ducha Bożego.


EMET:
Przyznam, że konkludowanie w taki sposób, to zaiste ewenement.

Na podstawie czyjegoś pisania na Forum wnioskować, iż 'posiada ducha [inni: Ducha] Bożego czy też nie posiada'...

Kto inny mógłby dojść do innego wniosku, zwłaszcza wtedy, kiedy pisujący odmiennie interpretuje Biblię.
Przykład właśnie Kesji dowodzi, że są sprawy, w których niezwykle kontrowersyjnie interpretuje Biblię; i stąd byłaby konstatacja raczej odwrotna.

Unikam osobiście wyprowadzania wniosków tego typu, jak kiedyś duet M&M, czyli:
'dany ktoś pisuje w stylu takim jak ja, to wnioskuję metodologicznie, że ów posiada ducha [inni: Ducha] Bożego i pisuje pod wpływem tegoż ducha [inni: Ducha]. Jeśli inaczej, to ów ducha [inni: Ducha] Bożego nie posiada i nie ma oddziaływania tegoż ducha [inni: Ducha] nań'.

Przecież sama Kesja w ten sposób pisywała...

Dal przykładu --
Jeśli ktoś wierzy w doktrynę Trójcy - tak lub inaczej szczegółowo pojmowaną - to byłby skłonny odmawiać oddziaływania ducha [inni: Ducha] innym, którzy w doktrynę Trójcy nie wierzą, w tym też tym, którzy Jezusa uważają za Jednorodzonego i Pierworodnego Syna Bożego, nie zaś za Boga w tej randze co sam Bóg JHVH.

Tak jest w tej kwestii, tak jest i w innych kwestiach.

Proszę to wszystko dobrze przemyśleć.


Stephanos, ps. EMET

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
quster"
Cytat:

Kesja reagujesz i mowisz podobnie jak np. SJ czyli klasycznie dla tego typu postawy, szkoda...

klasyczne dla ciebie ,mówie podobnie ? ciekawe i przezabawne.
Cytat:

naprawde widze ze nie ma co rozmawiac, bo na probe przedstawiania czegos reagujesz agresja i inwektywami... o czym to swiadczy ?


Widzisz ?
a ja widze ze jestes sprytny , usiłujesz mnie wciagnać w swoje reakcje ...
A GDZIE TY WIDZISZ moje inwektywy !? gdzie moja aggresja , ot przebiegłośc
no powiedz O CZYM TO ŚWIADCZY . od kogo sie tego nauczyłes ?

lubisz zwady ...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Rys
Cytat:

3. Nie uważam by Branham był modalista to obiegowa opinia nie poparta znajomoscia jego nauczania.... .Nie jest moim zamiarem propagowanie nieżyjącego człowieka


Modalizm ,to taki ' kamien" którym łatwo się rzuca ,śmieszne jest to ,ze ta nazwe też wymyslił jakis ktoś ,przeciwko komuś.

Branham nie miał pojecia o modaliźmie GŁOSIŁ SŁOWO .
Rys ,to co napisałes o propagowaniu niezyjącego człowieka ...
Czy to znaczy ze powinniśmy wyrzucić każdą książke nieboszczyką ?

Co ten Paweł apostoł musiał wycierpieć od swoich i nie swoich ....
_________________

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Kesja
Czego oczekujesz ode mnie ? Czy nie za wiele ?
Ja nie atakuje Branhama i nie piszę nic przeciw niemu nie zgadzam sie tylko z niektórymi jego poglądami.
Uważam też że był mężem bożym ale nie popieram jego kultu ,który jest obecny wśrod braci z poselstwa ,których szanuję.
Zgadzam się też ze stwierdzeniem br Karola Kupki ,który powiedział jednemu krytykantowi ze wspólnoty zielonoświątkowej czepiacie się człowieka bo nie umiecie pokazać w Słowie gdzie się mylił jak chodzi o Boga.
Był bowiem Branham wyznawcą jedynego Boga a nie greckiej formuły nicejskiej trójcy.
Na pewno jest mi bliższy od trynitarian wszelkiej maści.
Wszelako choć nie wyrzucam jego kazań,które otrzymuję z Krefeldu nie stawiam je na równi ze Słowem jak wielu z braci czyni.
To jest właśnie kult ,którego nie popieram.
Nie oczekuj więc bym pisał laurki o kaznodziei z Jefersonville .
Wystarczy że go cenie nawet po odejściu z poselstwa,cenie jego skromność poświęcenie dla slużby i poddanie się prowadzeniu Ducha Sw w tym jest wciąż wzorem dla mnie,ale nie jest Eliaszem .
pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
2008-10-23, 13:06
"Płaskowicki Rys"]
Cytat:
Cytuj:
Kesja
Czego oczekujesz ode mnie ? Czy nie za wiele ?


oczekiwanie samo sie realizuje ,i widzę ,ze sprostałeś jako Bogobojny Sługa Bozy.
Cytat:
Cytuj:
Ja nie atakuje Branhama i nie piszę nic przeciw niemu nie zgadzam sie tylko z niektórymi jego poglądami.
Uważam też że był mężem bożym ale nie popieram jego kultu ,który jest obecny wśrod braci z poselstwa ,których szanuję.



oczywiście ,ze nie atakujesz ,ale czy ja coś takiego ci zarzucam ?
A to że sie z czymś nie zgadzasz ,to ja mam takie z czym sie nie zgadzam ale też biore pod
uwagę rozpiętość czasu .
I nie znaczy ze to
sie tyczy do ciebie ,a raczej do kazdego kto dzisiaj jest po szkołach biblijnych
'wyuczony' wymuskany" a czasy Branhama prostego młodego chłopaka ,który z całym szerym oddanym sercem zapragnął Słuzyc Bogu nie zważając na kpiny i drwiny rówieśników.
Wart by sie nie jeden nad tym zastanowił jakie ma dzisiaj mozliwości a jakie miał w latach 50 -60? Jak sam o sobie mówił ,ze nie jest uczony po szkołach - co tez mu zarzucali
i do dzisiaj zarzucają .Dzisiaj tez lepiej brzmi kiedy sie siebie zapowie po jakich jest sie
szkołąch ile ma sie tytułów przed Nazwiskiem jakie sie ma stanowisko i zaplecze znajomości .
Mówi sie - popatrz z kim masz do czynienia ,zobacz jak wysoko stoję ,a ty bezgramatyczny mały ludziku ,prostaku it* itd .....
Powiedzcie czy tak nie jest ?
Cytuj:

Zgadzam się też ze stwierdzeniem br Karola Kupki ,który powiedział jednemu krytykantowi ze wspólnoty zielonoświątkowej czepiacie się człowieka bo nie umiecie pokazać w Słowie gdzie się mylił jak chodzi o Boga.


Otóż to ,ja ze wspólnoty zielono coś o tym wiem ...
Cytat:
Cytuj:
Był bowiem Branham wyznawcą jedynego Boga a nie greckiej formuły nicejskiej trójcy.
Na pewno jest mi bliższy od trynitarian wszelkiej maści.

Właśnie tak .
Cytat:

Cytuj:
Wszelako choć nie wyrzucam jego kazań,które otrzymuję z Krefeldu nie stawiam je na równi ze Słowem jak wielu z braci czyni.
To jest właśnie kult ,którego nie popieram.



I ja nie wyrzucam i mogę powiedziec ze po wielu wielu latach ,kiedy biorę Poselstwo
i zaczynam czytac doznaje Radości ,Odpoczywam ponieważ Branham jak nikt kogo czytałam a czytałam wiele - nie potrafił tak jak Branham połączyc ST z NT i wyłozyc
Kaznodzieje,pastorzy itp księza tez bo okazuje sie ze oni też czytają Poselstw- unikaja ST , unikaja Imienia YHVH nie potrafia połączyc i podac zmęczonym
wierzącym .
Kultu i ja nie popieram ,i dla jasnosci ,ja nie byłam i nie jestem w żadnej wspólnocie "B"
owszem znam pewne osoby ,które zapewne i ty znasz ,ale to wszystko .
nie mam z nimi kontaktu ,ale czytam Poselstwa to mi wystarcza.

Cytat:
Cytuj:
Nie oczekuj więc bym pisał laurki o kaznodziei z Jefersonville .
Wystarczy że go cenie nawet po odejściu z poselstwa,cenie jego skromność poświęcenie dla slużby i poddanie się prowadzeniu Ducha Sw w tym jest wciąż wzorem dla mnie,ale nie jest Eliaszem .
pozdrawiam


Alez laurki sobie darujmy .
Co do Eliaszem - z tego co czytałam i zrozumiałam ,to nie ma w tym nic zdrożnego nic
zwiedzionego .Zydzi też czekaja na Eliasz ,można by sie zastanowic ,jakie znaczenie jest
w tym ukryte .
Branham mówił ,ze on jest dla Oblubienicy ,tym który niejako do niej przychodzi Wywołuje
dla Oblubienicy jest jak Eliasz ,poprzedzający przyjście Oblubienca - ja to rozumiem i jest
to ZDROWE.
Babtystyczny kaznodzieja - juz nieżyjący - Bili Gram - on miał inna posługę - nawoływał
wszystkich do nawrócenia .Natomiast Branham WOŁA do Oblubienicy - KIM JEST JAHszua .ale nie tak jak to nauczają ogólnie.
Pan Jezus tez mówił SWOIM na uboczu .
Ja to rozumiem .
Czasy Branhama wobec obecnych to ogromna przepaść i już samo TO ,że WTEDY było
Głoszone TAK WIELKIE OBJAWIENIE musiało wywołac podobna reakcje jak wywołał
Paweł wśród Żydów ,lub Jahszua wśród faryzeuszy.
><><
Cytuj:
Rys
Cytat:
Dlatego nie przelewajcie niechęci do Branhama na Kesje a polemizujcie z jej poglądami,zwłaszcza że nie wszystkie poglądy Branhama są osadzone w Biblii na tyle by nie można by z nimi przynajmiej polemizować/np Branham zalecał wieszanie krzyżyków w samochodach/
pozdrawiam


Być może nie czytałam tego co ty ,ale z tego co czytałam wiem ,ze Branham miał taki krzyżyk w swoim samochodzie i zapytano go DLACZEGO .
On odpowiedział cos mniej wiecej tak ---,ze kierowcy wieszają sobie rózne maskotki , to juz lepiej by wisiał krzyz
który przypomina o tym który za nas umarł .
Nie widze w tym żadnego zgorszenia ,ja cały czas mam świadomość TAMTYCH CZASÓW
okoliczności zdarzen it* .
Czytałam też ,o sytuacji kiedy wszedł do domu pewnych sióstr zobaczył na ścianach pełno
obrazów -wizerunków świętych i ujrzał bogobojność ,tych mieszkanców.
I cóz mam powiedzieć - ze to gorszące ? NIE !
Znowu mam na uwadze Czas i intencje ludzi .
W domu mojej babci było to normalne a ja robiłam kwiatki z bibuły by je przyozdobic i cóz
ktoś powie bałwochwalstwo ,a ja powiem ze dla tych ludzi ,często nie piśmiennych ,był to
jedyny wyraz ich wiary i BOGOBOJNOŚCI .
prosze tego nie mylic z krzyzykami w uszach czy ladacznic obwieszonych dewocjonaljami .

Wiele sie słyszy jak to w domach ludzi inteligentnych czytywano dzieciom Mickiewicza czy inne takie ,ale nigdy nie słyszałam by ktos powiedział - Czytano nam Biblie.
Dzisiaj jesteśmy w Czasach konca i brak Bojaźni Bożej i brak szacunku dla Boga.
Branham potrafił ujrzec kiedy Bóg dawał mu Znaki ,i kiedy cierpiał bo milczał zamiast
stanąc w obronie .
Dlatego zmarła mu zona i córka .....
Rys to co tu napisałam nie jest wyłącznie do ciebie ale do kazdego kto CZYTA .
><

Ps16/
3 Ku świętym, którzy są na Jego ziemi, wzbudził On we mnie miłość przedziwną!

właśnie taką Miłość czuję kiedy czytam Poselstwa Branhama ,czuje na dźwiek jego imienia.
zreszta nie tylko do niego ,czuje nawet do niektórych co mnie znieważaja - dziwne ?
opcja wyznaniowa nie ma tu żadnego znaczenia .
pozdrawiam wszystich

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
dymensja
Osobiście wierzę że William Branham był prorokiem w mocy i duchu eliaszowym, ale nie jestem za kultem człowieka tylko przyjmuje to co widzę w Biblii, a jeśli czegoś nie rozumiem to czekam, aż Bóg da zrozumienie Słowa.
Straszne jest to że ludzie tak zniszczyli i nie dają człowiekowi nawet po śmierci odpocząć. Nie gniewam się na tych co prześladują, bo oni nie wiedzą co czynią. Może nie będziecie chcieli abym już pisał na forum, to to zrozumiem. Ale nie umiem się kryć w co wierzę. Jeśli ktoś jest szczery to niech się uniży, [Wyzbędzie się własnej mądrości l i prosi Boga o zrozumienie Słowa. Pozdrawiam was wszystkich w imieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Bóg w całej pełni, Słowo

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 10:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jesli chodzi o Bina ,to chyba zamało wiemy o Wielkości znaczenia Bina
Czytamy ,ze Mądrościa i Bina Stwórca Stwarzał i umacniał świat
Paweł mówi ze JAHszua DAŁ nam Mądrość- Chochma i Rozum - Bina
Jan nas poucza ze JAHszua DAŁ nam Bina w konkretnym CELU - abysmy POZNALI
JEDNEGO PRAWDZIWEGO BOGA ....
którym jest JAHszua Mesjasz a my jesteśmy W NIM W TYM PRAWDZIWYM .

8/14 przypowieści
לִי-עֵצָה וְתוּשִׁיָּה אֲנִי בִינָה לִי גְבוּרָה׃

Biblia Tysiąclecia:
Moja jest rada i stałość,?- tuszijah moja - rozwaga-Bina, potęga.-gewura .
popatrzcie jak wielka nas Łaska obdarzył dał nam swoje Bina - czym Bina jest ?
to nie tylko doznanie zmysłowe , nie tylko to .
Panny Bina i Panny głupie pokazuje nam jak wielkie znaczenie ma Obecność w nas Bina
bez Bina jest sie GŁUPIA PANNA ,to JEST TEN OLEJ .
bez Bina nie jesteśmy wstanie POZNAĆ -ROZEZNAC - DUCHA PRAWDY
Napisano ze jesli komus brak Madrosci niech prosi a Bóg bogaty w Miłosierdzie obaruje nas
Prosic o Bina jest tak samo ważne bo Bina nas stawia albo ,albo .

W ST ,jest tego tak duzo , ale nikt nam o tym nie mówi .
Mysle ze bez Bina i Słowa i ksiegi sa dla człowieka zasłoniete zapieczętowane .
W Objawieniu czytamy - KTO ma Bina ,ten Obliczy liczbe bestii .

zawsze warto wiedziec niż nie wiedziec - dzieki

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 10:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ps16/
3 Ku świętym, którzy są na Jego ziemi, wzbudził On we mnie miłość przedziwną!
NŚ oddaje:
" lecz dla świętych, którzy są na ziemi.
Właśnie w nich, pełnych majestatu, całe moje upodobanie"."
Po hebrajsku: < liq(e)dhoszim 'aszer-ba'arec hemma(h) ve'addire kol-chef(e)ci-wam >.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 10:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
dymensja do quster
Cytuj:

Mówisz że sprawdziłeś nauki, a polegasz na człowieku który dodał do poselstwa w wyżej wymienionym fragmencie. Zobacz jak wygląda cały fragment, anie część wyrwana z kontekstu ;

''W porządku. Jeżeli Drzewo Życia jest osobą, to Drzewo Wiadomości Dobrego i Złego jest osobą RÓWNIEŻ. Nie może być inaczej. Zatem Ten Sprawiedliwy i Złośnik stali tam w środku ogrodu Eden obok siebie. Ezech. 28, 13a:
"Ty (szatanie) byłeś w Edenie, w ogrodzie Bożym".
Oto, gdzie otrzymujemy prawdziwe objawienie o "Nasieniu węża." Oto, co się w rzeczywistości stało w ogrodzie Eden. Słowo mówi, że Ewa została oszukana przez węża. Ona została naprawdę uwiedziona przez węża. W 1. Mojż. 3, 1. jest powiedziane:
"Wąż był chytrzejszy niż wszystkie zwierzęta polne, które uczynił Pan Bóg".
To zwierzę było tak bardzo zbliżone do ludzkiej istoty, (a pomimo tego było tylko zwierzęciem), że potrafiło rozmyślać i mówić. Ono było wyprostowanym stworzeniem i było czymś między szympansem, a człowiekiem, lecz bardziej zbliżone do człowieka. ono było tak bardzo zbliżone do ludzkiej istoty, że jego nasienie mogło się złączyć z nasieniem niewiasty, i tak się też stało, a to było powodem, że ona stała się brzemienną. kiedy się to stało, Bóg przeklął węża. on zmienił każdą kość w ciele węża, tak że musi pełząć jako Gad. Nauka może próbować wszystkiego, czegokolwiek tylko chce, ale nie znajdzie tego brakującego ogniwa. Bóg zatroszczył się o to. Człowiek w swej mądrości dostrzega związek między ludzką istotą i zwierzęciem i próbuje to udowodnić na podstawie ewolucji. Nie ma żadnej ewolucji, lecz człowiek i zwierzę złączyli się. To jest jedna z tajemnic Bożych, które pozostawały ukryte, lecz tutaj jest to objawione. Stało się to właśnie wówczas, w środku Edenu, kiedy Ewa odwróciła się od Życia, i przyjęła śmierć.''

ktoś dodał nawias [szatan] choć tego niema. A ''ono'' chodzi o zwierzę.

A jeśli osądzasz to czyń to sprawiedliwie, lub kup maść wzrok naprawiającą abyś przejrzał.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 10:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
quster
obrzydliwsze jeszcze bardziej... a feee

Dzieki Tobie Panie, ze mnie chronisz przed tak zwodniczymi naukami... amen...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 10:06 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL