Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: W.Branham jego Posłannictwo dla Oblubienicy - jak go widzsz
 Post Napisane: 4 września 2013, o 07:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Bywając na innych forach widziałam ze wszelakie dyskusje na temat W.Branhama
są nie mile widziane .
Temat wyśmiewany ,wysmiewani są ci którzy stają w obronie Branhama którzy czytają
jego Poselstwa i mają odwage jawnie przyznać ,że Branham jest prorokiem Czasu konca,
wywołuje Oblubienicę by wyszła z Babilonu.



Należe do tych którzy stoja po stronie W.Branhama , stoję świadomie ponieważ
wołając do Boga do Jeszuah Mesjasza ,prosiłam ,błagałam pytając czy nie ma na świecie
nikogo ,żadnego mężczyzny , który napisał by o tym ,co mi Duch Prawdy pokazała w
ew łukasza ,że nie ma trójcy.
Zostałam wysłuchana i nie jest tak że po przeczytaniu Poselstw uwierzyłam ,ale tak ,
że otrzymałam Objawienie w samotności bez udziału człowieka .
Natomiast w Poselstwach W.Branhama znalazłam jakby to powiedzieć swoje osobiste
poznanie co było dla mnie wielkim zaskoczeniem.
Ale i radością ,że ja jako kobieta Otrzymałam To , co utarło sie twierdzić ,że jest
zarezerwowane tylko dla mężczyzn.


Zachęcam do wypowiedzi ,czy znacie Poselstwa co wam dały we wzroście duchowym.
Jak zmieniły wasze spojrzenie na nauki denominacyjne .

Prosze o wypowiedzi bez obawy zbanowania - tu można dyskutować ale nie oczerniać :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 4 września 2013, o 07:59 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: W.Branham jego Posłannictwo dla Oblubienicy - jak go wi
 Post Napisane: 14 września 2013, o 16:06 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
szanuję służbę W.M.Branhama
był bardzo kosztownym przedstawicielem przebudzenia zielonoświatkowego w USA z lat 50 i 60 dwudziestego wieku
Bóg go używał w służbie uzdrowieńczej w bardzo dużym zakresie
Niektóre poglady ,które głosił są mi bardzo bliskie
ale nie wszystkie
dla niektórych ja przynajmiej nie widzę potwierdzenia w Słowie
oczywiście moge się mylić
ale na dzień dzisiejszy jest to przeszkodą bym mógł uznać tego kaznodzieję za tego o którym piszesz
piszę to na podstawie doś dobrej znajomości kazań i innych wypowiedzi W.M.Branhama
czytam je i słucham kaset od 1993 roku - ostatnio coraz żadziej do nich sięgam ale wciąż znajduję w nich coś pożytecznego
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: W.Branham jego Posłannictwo dla Oblubienicy - jak go wi
 Post Napisane: 14 września 2013, o 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
(RP napisał(a):
szanuję służbę W.M.Branhama
był bardzo kosztownym przedstawicielem przebudzenia zielonoświatkowego w USA z lat 50 i 60 dwudziestego wieku
Bóg go używał w służbie uzdrowieńczej w bardzo dużym zakresie
Niektóre poglady ,które głosił są mi bardzo bliskie
ale nie wszystkie
dla niektórych ja przynajmiej nie widzę potwierdzenia w Słowie
oczywiście moge się mylić
ale na dzień dzisiejszy jest to przeszkodą bym mógł uznać tego kaznodzieję za tego o którym piszesz
piszę to na podstawie doś dobrej znajomości kazań i innych wypowiedzi W.M.Branhama
czytam je i słucham kaset od 1993 roku - ostatnio coraz żadziej do nich sięgam ale wciąż znajduję w nich coś pożytecznego
pozdrawiam


Nie wiem co masz na mysli pisząc to zdanie ?
Powiem tak , to co przeczytałam w Poselstwach jest niespotykane nigdzie indziej.
Przeczytałam wiele ksążek róznych ewangelistów wielce znanych i cenionych i na dzien dzisiejszy "ODGRZEWANYCH".
Jednak to W .Branham dokonał przełomu to Jego Wybrał Duch Święty do przekazania
Prawy o Bogu który Jest Jeden.
Nie ma nie wyczytałam tego w żadnych książkach broszurach ,traktatach i NIGDZIE.
To Branham połączył YHVH ST z Jeszuah Mesjaszem NT , zaden inny misjonarz kaznodziej ewangelista czy jak ich zwac .
Owszem na tamten Czas byli potrzebni tacy jak Tozer , ale zobacz jakie to smutne
żałosne że Nic nie mają ze muszą siegac do STARYCH ewangelistów bo dzisiaj nie ma
Nikogo kto by ich 'przebił" wszyscy sa ulegli, kompromisowi ,wręcz skorumpowani .
Nastawieni na branie na tace dziesięcine itp jak zwał tak zwał a,e nie ma Sługi
na miare W.Branhama - A jeśli taki jest wskaż mi chętnie poczytam co głosi.

Zobacz co sie porobiło żaden z tych nowoczesnych nie ma odwagi przeciwstawic sie
kłamstwom których sie uczy na studiach Czyli robia to co zganiła Jeszuah Mesjasz.
-Daremnie mi cześc oddają Głosząc nauki LUDZKIE ....

W Zborze słyszalam z zza kazalnicy - 'nie myslcie ze jesteście DOSKONALI - nikt nie jest DOSKONAŁY ....
Az pewnego dnia przeczytałam w Poselstwie - Jesteście DOSKONALI ---
Czytałam kilka razy czy dobrze zrozumiałam , i dlaczego tak twierdzi jak to mozliwe ,
ze jest człowiek który mówi wprost -Jesteście DOSKONALI - jak to mozliwe ze
nawet u zielono ... zaprzecza sie temu Zaprzecza sie Słowu i Naukom Apostołów ?!
W.Branham w latach 60 przepowiedział o ekumenii o powrocie do Rzymu i zobacz co sie
obecnie dzieje ?


Czy wiesz ze Szwedzki ewangelista ? zapomniałam jak sie zwie ...On ma w swoim ogrodzie
posąg bożka mayryji ?


Zobacz jaki nacisk kładzie sie na PRZEBUDZENIE zbieraja pieniadze angażują grajków
i co ? I nic , jak byli cielesni tak są ..
Czy i o tym W.Branham nie mówił ze tak będzie ?

Nie wiem z czym sie z nim nie zgadzasz bo nie chodzi o zgadzanie się znim,ale o potwierdzenie przez Ducha Świętego czy to tak jest czy nie .
A moze to nie jest czas dla mnie moze mi niezalezy by to poznac itd..

Słucham róznych pastorów ich kazan lubie Wojciecha Trybka ,ale ...ale on tez idzie
tym samym torem on sie nie wyłamie jak i inni bo wiedza ze zostali by bezrobotni.
A podejzewam ze to jest niezły biznes .... a zarazem ubóstwo duchowe .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: W.Branham jego Posłannictwo dla Oblubienicy - jak go wi
 Post Napisane: 15 września 2013, o 04:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Nie zamierzam wdawać się w krytykę innych osób czy społeczności
zdaję sobie sprawę jak wiele mi niedostaje i jak dużo pracy ma Pan ze mna
Pisząć o W.M.Branamie koncentruję się na jego nauczaniu a nie na mojej opini o praktykach w denominacjii o nazwie umownej"poselstwo"
Konsesja ta niczym moim zdaniem nie rózni się od innych - jest równie zorganizowana i skłócona jak każda inna
Piszę o pogladach W.M.Branhama - że nie dla wszystkich widzę podstawę Biblijna
i to powoduje ,ze choć szanuję działaność tego człowieka to nie mógłbym go uznać za tego o którym piszesz
to tyle

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 18 października 2013, o 13:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
Obrazek

Czytałam różne wypowiedzi ,róznych intrygantów.
Nic nie zmieni mojego zdania o POSELSTWIE BRANHAMA ,to co on Głosił ,ja w większości
Poznałam z łaski Ducha Świetego i nie miałam pojęcia o istnieniu Branhama .
Wyobraź sobie zdziwienie kiedy czytasz swoje własne mysli własne doznania u kogos
o kim nic nie wiesz ,nie wiesz ze żył i okazuje sie ze WIECIE TO SAMO.
Czytałam całe wyrazenia, zdania , pojęcia ,było to tak jakby ktos opisał mnie .
Wielu zaczyna wierzyc bo przeczytało Poselstwo i postanowili iść za tym ,a potem
uznaja ze to nie to i zaczynaja mówic oszczerstwa chwieja sie bo w nich samych nie ma
FUNDAMENTU.
Branham jest trudny do zrozumienia ,wiem jak pierwsze Poselstwo sprawiało mi trudność
w zrozumieniu - O,CZYM TEN CZŁOWIEK MÓWI, CO CHCE PRZEKAZAĆ.
Pomimo Polskich liter i zdan nie mogłam załapać SENSU .

Dlatego nie zaczynałam nowego Poselstwa ale postanowiłam ,ze to jedno bede
TAK długo
czytac az Zrozumiem o czym on mówi.
Zrozumiałam ,przełamałam bariere i Wiem to czego inni nie moga zrozumiec
,nie musze
odchodzic bo nie przyszałm ,poprostu to jest moje.
Nie powiem ze ze wszystkim sie zgadzam z Branhamem ,ale wiem, ze on nie mógł mówic wszystkiego ,ze jego Poznawanie SŁOWA ,było nie dla kazdego.
TO był naprawde szczery SŁUGA BOZY ,potrafił sie przyznac ,i zmienic to co uważał za
niewłaściwe .
Został oszukany ,oskarżony ,wysmiany przez tych co sie przy nim UPAŚLI.
Do dzisiaj gdy czytam jego Poselstwa czuje w sobie jak to
mówią -błagość-
Czuje radość i szczęsliwość i poprostu WIEM.

zastanawia mnie wściekłość jaka wywołuje samo nazwisko- Branham -
ale czy ap Paweł był kochany ?

Siostro, muszę cię skorygować co do słów: poselstwo Branhama, to nie było i nie jest jego poselstwo, to było i jest poselstwo Boże, które on ten kosztowny brat w Panu i Boży obiecany prorok, glosił. Prorok odszedł do chwały a to poselstwo poprzedza do dziś powtórne przyjście Pana po Jego zbór. Pan nie zostawił nas bez powołanych przez siebie sług, zbór Boży jest prowadzony przez kompetętną służbę, niestety nie wszyscy to widzą i rozumieją, ale ja dziękuję Bogu.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: W.Branham jego Posłannictwo dla Oblubienicy - jak go wi
 Post Napisane: 18 października 2013, o 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
Nie zamierzam wdawać się w krytykę innych osób czy społeczności
zdaję sobie sprawę jak wiele mi niedostaje i jak dużo pracy ma Pan ze mna
Pisząć o W.M.Branamie koncentruję się na jego nauczaniu a nie na mojej opini o praktykach w denominacjii o nazwie umownej"poselstwo"
Konsesja ta niczym moim zdaniem nie rózni się od innych - jest równie zorganizowana i skłócona jak każda inna
Piszę o pogladach W.M.Branhama - że nie dla wszystkich widzę podstawę Biblijna
i to powoduje ,ze choć szanuję działaność tego człowieka to nie mógłbym go uznać za tego o którym piszesz
to tyle

Nic nowego, jak kot śpi to nie może widzieć. Bóg tego pokornego brata nie zapomniał określic mianem ,,proroka", niestety, nie wszyscy to widzą, nie inaczej jest z obecnym sługą który został ,,powołany i posłany", jak to po grecku brzmi? apostolos.Odważysz się go tak nazwać, musiał byś to najpierw rozpoznać, i że br. Branham miał służbę apostolską i proroczą. Amen. Tak to jest: jeden to widzi a większość niestety nie, dla jednych Słowo Boże jest otwarte, dzięki Bożej łasce, a dla większości jest zamknięte,choćby Biblię czytali cały dzień. Bo jak do nich przychodzi Boże objawienie to je zwyczajnie odrzucają jako niedorzeczne.Często jest dlatego bo nie chcą się pozbyć swego własnego przewrotnego wykładu Pisma rodem z jakiejś denominacji. Nikodem powiedział do Pana że oni wiedzieli że od Boga przyszedł, ale Go odrzucili bo stracili by pozycję itd. więc go fałszywie oskarżyli i wydali go na ukrzyżowanie. Ty może masz stołek we własnym domu, ale robisz z innego powodu, i nie prosisz Boga aby dał ci zrozumienie. Mi w sercu na czytane poselstwo coś powiedziało: to jest właściwe, to jest to! i nie inaczej było z Okólnikiem po raz pierwszy przeczytanym, i dzięki Bogu rozpoznałem to i co najważniejsze, że jest to zgodne ze Słowem. Szkoda że tego nie widzisz.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 1 stycznia 2014, o 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 18:49
Posty: 10
Ja wiem,że Brat Branham był Bożym prorokiem,I wierze temu poselstwu które glosił.Nie każdy bedzie czytał peselstwo które głosił,i nie każdy je przyjmnie,.Innym razem napisze jeszcze ,o ile Bóg pozwoli.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 1 stycznia 2014, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Marzena73 napisał(a):
Ja wiem,że Brat Branham był Bożym prorokiem,I wierze temu poselstwu które glosił.Nie każdy bedzie czytał peselstwo które głosił,i nie każdy je przyjmnie,.Innym razem napisze jeszcze ,o ile Bóg pozwoli.
Tak, br. Branham był Bożym prorokiem którego Bóg obiecał w Malachiasza 3:23,24. który miał naprawić wszystko, zgodnie z tym co sam Pan Jezus powiedział w Ew.Mat.17:11.i przywrócić oryginalną wiarę, którą głosili apostołowie. Mnie osobiście to Boże poselstwo odrzucić wszelkie fałszywe nauki katolicyzmu i protestanckich denominacji,i powrócić do czystych nauk Słowa Bożego zapisanego w Biblii. Prawdziwy wierzący człowiek, wierzy tak, jak mówi Pismo, bez teologicznych kłamliwych interpretacji. Niech ci Bóg błogosławi siostro.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 1 stycznia 2014, o 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 18:49
Posty: 10
Bemo nie zgodze sie z toba,Brat Braham był prorokiem Bożym czytaj Malachiasza rozdz,4 przeczytaj cały.a MALACHIASZA 3 RODZIAŁ to do tyczy JANA CHRZCICIELA .Mam pytanie do ciebie jakiego wydania masz Biblie-ja wydanie w Warszawie.Pozatym jestes w poselstwie,.ja tak.A pytam,bo chcialabym wiedziec.Niech ci Pan Jezus Chrystus błogosławi.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 2 stycznia 2014, o 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Marzena73 napisał(a):
Bemo nie zgodze sie z toba,Brat Braham był prorokiem Bożym czytaj Malachiasza rozdz,4 przeczytaj cały.a MALACHIASZA 3 RODZIAŁ to do tyczy JANA CHRZCICIELA .Mam pytanie do ciebie jakiego wydania masz Biblie-ja wydanie w Warszawie.Pozatym jestes w poselstwie,.ja tak.A pytam,bo chcialabym wiedziec.Niech ci Pan Jezus Chrystus błogosławi.
Biblia warszawska ma 4 rozdziały Malachiasza. A inne przekłady Biblii,np. Gdańska ma także 4 rozdziały, ale są przekłady Biblii które w księdze Malachiasza mają 3 rozdziały. Więc jak się w tym zakresie nie orientujesz to twoje ,, nie zgadzam się" jest trochę nie na miejscu, nie sądzisz?. Czy to ma 3 rozdziały, albo 4 rozdziały, dotyczy to tej samej Bozej obietnicy że zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana, ON pośsłał nam Eliasza proroka, który zwróci serca dzieci do ojców( apostołów), Pan Jezus także to potwierdził, że Eliasz przyjdzie i naprawi wszystko. Jan chrzciciel takiego zadania nie miał, on miał zadanie przedstawić Mesjasza ludowi Izraela, i nawrócic serca ojców do dzieci. Widzę że kiepsko u ciebie ze zrozumieniem Słowa, bez urazy.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 16 stycznia 2014, o 09:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 stycznia 2014, o 06:57
Posty: 251
Owszem na tamten Czas byli potrzebni tacy jak Tozer , ale zobacz jakie to smutne
żałosne że Nic nie mają ze muszą siegac do STARYCH ewangelistów bo dzisiaj nie ma
Nikogo kto by ich 'przebił" wszyscy sa ulegli, kompromisowi ,wręcz skorumpowani .
Nastawieni na branie na tace dziesięcine itp jak zwał tak zwał a,e nie ma Sługi
na miare W.Branhama - A jeśli taki jest wskaż mi chętnie poczytam co głosi.
/cyt. wpisu Noemi/
Noemi, polecam zapoznaj się z poselstwami dwóch Chińczyków,Watchman Nee i
Witness Lee. Link: http://www.strumien.com.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 16 stycznia 2014, o 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ich poselstwa owszem mozna tez omówić ,ale to nie ten temat .
Jesli chcesz załóz nowy temat o Watchman Nee. którego czytałam i cenie :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 16 stycznia 2014, o 11:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 stycznia 2014, o 06:57
Posty: 251
Noemi, mój post jest odpowiedzią na to co napisałaś
"Nastawieni na branie na tace dziesięcine itp jak zwał tak zwał a,e nie ma Sługi
na miare W.Branhama - A jeśli taki jest wskaż mi chętnie poczytam co głosi."
więc podesłałam do poczytania ;). Pozdrawiam


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 16 stycznia 2014, o 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jesli chcesz poczytac o W Branhamie masz tu sporo tematów .
Mozesz wybierac co cie zainteresuje .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 16 stycznia 2014, o 12:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 stycznia 2014, o 06:57
Posty: 251
Poselstwa Branhama znam.
Przeczytałam chyba wszystkie jakie kilka lat temu otrzymałam od p. Jacka W.
Dość trudno przez nie przebrnąć ale przeczytałam.
Nie zdążyłam się jednak w nie wgłębić zbyt mocno bo...ktoś mnie przekonał, ze tonie moze być Bozy prorok skoro jego ostatnie proroctwa nie wypełniły się a on zginał w wypadku no i jeszcze ta piramida jako nagrobek.
Teraz wracam do jego poselstw i przeczytałam dużo o nim na tym forum.
Wiele rzeczy wyjaśniło mi się dzięki jego nauczaniu


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 stycznia 2014, o 12:08 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL