Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA -NAUKA - ODKRYCIA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bóg stwarza świat
 Post Napisane: 8 lipca 2019, o 16:24 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Dlaczego Ziemia ma być płaska, jest rzekomo płaskim dyskiem na fundamentach, wokół którego obraca się Słońce gwiazdy i Księżyc ? Tak została stworzona ! Szok? Po precyzyjny opis tego zjawiska odsyłamy do Słowa Bożego..

"Sfera niebieska" lub inaczej firmament jest oczywiście złudzeniem optycznym, wynikającym z ograniczonej możliwości percepcji odległości przez człowieka, która nie przekracza klasycznego zasięgu widnokręgu (kilkanaście km). Wszystkie obiekty, jakie postrzegamy na niebie jawią się więc nam jako tak samo dalekie, układają się więc "w naszym wyobrażeniu" na powierzchni sfery, której środkiem jest obserwator. Dawniej w związku z tym ograniczeniem, niewiedzą i brakiem przyrządów optycznych do obserwacji odległych obiektów wierzono, że sfera niebieska jest rzeczywistą kopułą lub firmamentem.

Starożytni pisarze biblijni nie mieli pojęcia o prawdziwym kształcie Ziemi, na dodatek wyobrażali sobie że to Słońce krąży wokół Ziemi:
Joz. 10:12-13 12. "Wtedy a było to w dniu, kiedy JHWH wydał Amorejczyków w ręce synów izraelskich powiedział Jozue do JHWH wobec Izraela: Słońce, zatrzymaj się w Gibeonie, A ty, księżycu, w dolinie Ajalon! 13. I zatrzymało się słońce, i stanął księżyc, dopóki naród nie zemścił się na swoich nieprzyjaciołach. "
Już Arystarch z Samos ok. 310–230 p.n.e. zaproponował heliocentryczny model Układu Słonecznego przed Mikołajem Kopernikiem. Niestety, autorzy biblijni pomimo natchnienia nie mieli o tym najmniejszego pojęcia.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 lipca 2019, o 16:24 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Bóg stwarza świat
 Post Napisane: 13 lipca 2019, o 16:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie jestem tak pewna jak ty ,ze autorzy biblijni nie mieli pojecia co opisuja a jesli nawet
to zapisali co im powiedziano mogli byc zdziwieni krecic głowa ale wiernie zapisali

Ostatnio docztałam kesiege Henocha do konca hmm wbrew naukowcom opisał cos
co widział nie zastanawiał sie czy ktos zrozumie czy nie.
Ksiegi przekazał potomkom i objasnił znaczenie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg stwarza świat
 Post Napisane: 19 lipca 2019, o 04:03 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Nie jestem tak pewna jak ty ,ze autorzy biblijni nie mieli pojecia co opisuja a jesli nawet
to zapisali co im powiedziano mogli byc zdziwieni krecic głowa ale wiernie zapisali

Ostatnio docztałam kesiege Henocha do konca hmm wbrew naukowcom opisał cos
co widział nie zastanawiał sie czy ktos zrozumie czy nie.
Ksiegi przekazał potomkom i objasnił znaczenie.

Na kartach Biblii można się natknąć tu i ówdzie na kosmologiczne koncepcje starożytnych Hebrajczyków. Nie znali oni faktycznych rozmiarów Ziemi, nie wiedzieli o jej kulistym kształcie, o krążeniu wokół Słońca. Wyobrażali ją sobie jako przestrzeń w formie koła, z Palestyną i jej stolicą Jerozolimą w centrum. Miała być ze wszystkich stron otoczona wodami morza, także od spodu. Aby więc nie kołysała się na wodzie na podobieństwo tratwy, spoczywała stabilnie na słupach, określanych mianem fundamentów Ziemi. Owo morze czyli wielka otchłań, jak je nazwano rozciągało się we wszystkich kierunkach wokół ziemskiej platformy. Bezkresne, samotne. Jego pustkę przerywały jedynie wyspy narodów odległe, leżące gdzieś na krańcach poznanego Świata. Żeglując po jego bezkresie docierało się w końcu do podnóża Gór Wiecznych.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg stwarza świat
 Post Napisane: 19 lipca 2019, o 19:13 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Ostatnio docztałam kesiege Henocha do konca hmm wbrew naukowcom opisał cos
co widział nie zastanawiał sie czy ktos zrozumie czy nie.
Ksiegi przekazał potomkom i objasnił znaczenie.

Droga Noemi ! Chciałem też coś napisać o księdze Henocha, ale zostałem zmuszony przed chwilą do rezygnacji z uczestnictwa na forum przez cenzurę Administracji. Na koniec chciałbym Ci serdecznie podziękować za Twoje ciekawe wypowiedzi i żywe uczestnictwo w dyskusjach na forum. Szczęść Boże ! :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg stwarza świat
 Post Napisane: 20 lipca 2019, o 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):
Droga Noemi ! Chciałem też coś napisać o księdze Henocha, ale zostałem zmuszony przed chwilą do rezygnacji z uczestnictwa na forum przez cenzurę Administracji. Na koniec chciałbym Ci serdecznie podziękować za Twoje ciekawe wypowiedzi i żywe uczestnictwo w dyskusjach na forum. Szczęść Boże ! :D:

Zmuszony do rezygnacji z forum przez cenzure ?
Oj cos tu nie pasuje ,coś zle zrozumiałeś ,byłbys pierwszy którego zmuszono
do rezygnacji z forum , a tego tu nie było.
Jesli cenzura to o co i napewno nie ma nic wspólnego z opuszczeniem.
Chciałes pisac o Henochu to pisz ,nie widze przeciw wskazan .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg stwarza świat
 Post Napisane: 21 lipca 2019, o 04:52 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Zmuszony do rezygnacji z forum przez cenzure ?
Oj cos tu nie pasuje ,coś zle zrozumiałeś ,byłbys pierwszy którego zmuszono
do rezygnacji z forum , a tego tu nie było.
Jesli cenzura to o co i napewno nie ma nic wspólnego z opuszczeniem.
Chciałes pisac o Henochu to pisz ,nie widze przeciw wskazan .

Dzięki Noemi za zainteresowanie ! Otóż Administracja wyjaśniła, że chodzi jej nie o treść postów ale o usunięcie mojego avatarka przedstawiającego parę zakochanych. Jest to dla mnie bardzo dziwne, ale avatarek usnąłem. ;>

Wracając do Kosmologii starożytnych. Kolejnym elementem tego dawnego modelu Kosmosu były Góry Wieczne, skały o niebotycznej wysokości, niczym mur okalały morską toń. Część wznosiła się aż pod firmament , masywną płytę na nich wspartą. Stąd też zwano je słupami niebios i fundamentami nieba. Na ich szczytach, albo przynajmniej tam, gdzie stykają się z firmamentem, znajdowały się niebiańskie zasoby. Tam do dyspozycji Woli Boskiej pozostawały śnieg i grad, burze i chmury, a także błyskawice, światło i mrok. Mniej więcej na poziomie "zasobów” winny znajdować się miejsca, skąd wychodziły Słońce i Księżyc, by odbyć swą codzienną wędrówkę, i dokąd powracały na odpoczynek. Pod firmamentem jaśniały również gwiazdy, nieruchome jak się wydawało, w jakiś sposób do niego przytwierdzone, przybite albo przywiązane.

Księga Henocha wspomina też o wizytach Henocha w fantastycznych miejscach – krańcach nieba i ziemi. Wierzono, że Ziemia i Niebo posiadają krańce !
Ziemia ma według apokryfu cztery rogi/kąty/narożniki (grec. gonias), ma zatem kształt płaskiego wielokąta.

Podobnie czytamy w Apokalipsie:
Apokalipsa 7:1

"Po tym ujrzałem czterech zwiastunów stojących na czterech rogach (gonias) ziemi…”.

Apokalipsa 20:8

"… i wyjdzie zwieść narody na czterech rogach (goniais) ziemi”.
Izajasza 11:12

„Podniesie do góry znak przeciw narodom i pozbiera pogubionych z Izraela, z czterech krańców ziemi zgarnie w jedną gromadę rozproszonych z Judy”.

Jest to oczywiście sprzeczne z wersetem opisującym kształt Ziemi jako płaski okrąg który przecież kątów ani rogów nie posiada, aczkolwiek posiada "krańce":

"„On podtrzymuje okrąg ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza."
Izajasza 40:22
Tak czy inaczej Ziemia w kosmologii pisarzy biblijnych pozostaje płaskim naleśnikiem.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg stwarza świat
 Post Napisane: 27 lipca 2019, o 12:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czy to znaczy,ze pozostałe Planety tez sa nalesnikami ?
Saturn Jowisz Pluton
Pas Oriona itp
Czy spadajacy meteoryt jest nalesnikiem czy raczej bryła ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg stwarza świat
 Post Napisane: 28 lipca 2019, o 05:55 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Czy to znaczy,ze pozostałe Planety tez sa nalesnikami ?
Saturn Jowisz Pluton
Pas Oriona itp
Czy spadajacy meteoryt jest nalesnikiem czy raczej bryła ?

Ja pisałem powyżej nie o współczesnej wiedzy astronomicznej, ale o pierwotnych, dawnych poglądach kosmologicznych starożytnych hebrajskich pisarzy biblijnych. Natomiast w starożytności wielu filozofów greckich jak Pitagoras, Arystoteles, Ptolemeusz, Eratostenes uważało, że Ziemia, Słońce i planety mają kształt kulisty. Ale także i oni wierzyli, że Ziemia stanowi centrum Wszechświata. Planety, słońce, księżyc i gwiazdy a także żywioły przyrody, wybuchy wulkanów, powodzie, trzęsienia ziemi, huragany, wyładowania atmosferyczne, choroby jeszcze dawniej utożsamiano bezpośrednio z bogami, którzy stawali się we wierzeniach pierwotnych ich osobowym wyobrażeniem, personifikacją religijną. Bogowie owi wzbudzali strach wśród dzikich, ciemnych ludów i trzeba ich było przebłagać ofiarami. :wink:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lipca 2019, o 05:55 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA -NAUKA - ODKRYCIA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL