Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » Z BOGIEM NA CODZIEŃ




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dwa Dzbany .... Historia z Indii ....
 Post Napisane: 27 lutego 2017, o 10:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Dwa Dzbany .... Historia z Indii zrodlo internet
Autor:
Matt Cwiokowski


Pewien mezczyzna w Indiach, ktory dostarczal wode mial dwa duze dzbany; kazdy z nich zawieszony na koncu zerdzi, ktora nosil na ramionach. Jeden z tych dzbanow byl pekniety i podczas gdy drugi byl w doskonalym stanie i zawsze dostarczal pelna pojemnosc wody pod koniec dlugiego marszu od zrodla do domu gospodarza, pekniety dzban donosil jedynie polowe swej pojemnosci. Przez dwa lata codziennie nosiwoda dostarczal wode do domu gospodarza i zawsze poltora pojemnosci dzbanow.


Oczywiscie doskonaly dzban byl dumny ze swych osiagniec, gdyz doskonale spelnial zadanie, do ktorego byl przeznaczony. Ale biedny pekniety dzban wstydzil sie swych niedociagniec i zasmucal go fakt, ze nie moze w pelni byc uzyteczny. Po dwoch latach gorzkiej porazki przemowil on do nosiwody: „Jest mi wstyd i chce cie przeprosic." „Dlaczego?" zapytal zdziwiony mezczyzna, „Czym jestes zawstydzony?" „Przez dwa lata jestem w stanie donosic jedynie polowe swej pojemnosci z powodu mojego pekniecia. Woda ze mnie wycieka, przez co nie mozesz w pelni korzystac ze swojego wysilku" powiedzial dzban. Mezczyzna uzalil sie nad dzbanem i pelen wspolczucia rzekl:
„Kiedy bedziemy wracac do domu gospodarza, chce abys zwrocil uwage na piekne kwiaty rosnace wzdluz drogi." W istocie, kiedy wchodzili na wzgorze, stary dzban zauwazyl slonce ogrzewajace piekne polne kwiaty rosnace po jednej stronie sciezki, co nieco go rozweselilo. Jednak pod koniec marszu ponownie posmutnial, gdyz polowa wody wyciekla w czasie drogi. Stary czlowiek rzekl: „Czy zwrociles uwage, ze kwiaty rosly tylko po jednej stronie sciezki? To dlatego, ze od poczatku wiedzialem, ze wycieka z ciebie woda i postanowilem to wykorzystac. Zasadzilem nasiona kwiatow po tej stronie sciezki i kazdego dnia kiedy wracalismy ze zrodla, ty podlewales je. Przez dwa lata moglem zrywac te piekne kwiaty i przyozdabiac nimi stol gospodarza. Gdybys nie byl takim jakim jestes, nie mielibysmy w domu tyle piekna."


Kazdy z nas posiada wlasne przecieki. Wszyscy jestesmy peknietymi naczyniami. Ale jesli pozwolimy Panu, On uzyje naszych pekniec w przyozdabianiu Bozego stolu. W Bozej wspanialej ekonomii nic nie jest zmarnowane. Kiedy uslugujemy jedni drugim i jesli Bog powolal cie do konkretnego zadania, nie obawiaj sie swoich pekniec. Wiedz, ze one istnieja i pozwol, aby Bog je wykorzystal, a wtedy i ty bedziesz upiekszac Jego sciezke. Pamietaj, w naszych slabosciach objawia sie Boza moc

Polecam rowniez programy Hope Channel Polska, takze dostepne z trzech zrodel :


http://www.glosnadziei.pl/telewizja
http://www.hopechannel.pl/
http://www.hopetv.org/watch/poland/

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 lutego 2017, o 10:54 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » Z BOGIEM NA CODZIEŃ


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL