Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » Z BOGIEM NA CODZIEŃ




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 10 stycznia 2013, o 11:55 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Obrazek
Załącznik:
porzucona znaleziona Matka.jpg

Nie zastanawiamy sie nad starością swoją , dopóki mamy dzieci i to dzieci ,które jeszcze nas
potrzebują ,wszystko jest w miare dobrze ,ale czas robi swoje .

Dzieci stają sie samodzielne a rodzic chcąc nie chcąc usuwa sie w 'kąt' ,dobrze jesli
zdrowie dopisuje dobrze jesli starcza sił ,ale znowu czas robi swoje .
Ciało coraz bardziej odmawia posłuszenstwa , i chyli sie ku końcowi , teraz okazuje sie
ze zostaje się samemu .
System tego świata nie daje zabezpieczenia i jak powiedział Owsiak w naszym kraju jest
tylko 750 łóżek dla osób starych .

Dzieci maja już swoje dzieci a wszyscy zaprzęgnięci muszą pracowac na swoją staość , a jaka ona bedzie jesli często 'porzucili' swoich rodziców .

Jak zadbac o osoby stare ,osoby opuszczone przez swoich bliskich bo ci starzy juz nie nadążają za swoimi dziećmi sa raczej zawadą i to z wielu powodów .

Poruszamy różne tematy ,to moze i taki mozna tez poruszyć ...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 stycznia 2013, o 11:55 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 27 kwietnia 2013, o 18:04 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Bill Cosby... Obrazek

Mam 83 lata i jestem zmęczony.

Pracowałem ciężko od 17 roku życia. Poza czasem, gdy służyłem w armii, pracowałem po 50 godzin tygodniowo, nie idąc na żadne zwolnienie przez prawie 40 lat. Zarabiałem rozsądne pieniądze, mimo że nie odziedziczyłem biznesu czy majątku. Pracowałem na to, gdzie dziś jestem. Patrząc na ekonomię, nie wybrałem emerytury. I jestem zmęczony, bardzo zmęczony.

Jestem zmęczony mówieniem mi, że mam „dzielić się” tym, co posiadam z ludźmi, którzy nie dzielą ze mną mojej etyki pracy.

Jestem zmęczony mówieniem mi, że rząd weźmie pieniądze, które zarobiłem, jeśli będzie konieczne to siłą, i odda ludziom zbyt leniwym, aby je zarobić samemu.

Jestem zmęczony, przekonywaniem mnie, że islam to religia pokoju, kiedy każdego dnia czytam historie muzułmanów, którzy zabijają swe córki i siostry dla ich rodzinnego „honoru”. O muzułmanach, którzy krwawo odpłacają za zniewagi; muzułmanach, którzy zabijają chrześcijan i żydów, ponieważ wierzą inaczej; muzułmanach podpalających szkoły dla dziewcząt; muzułmanach kamieniujących na śmierć ofiary gwałtów za „cudzołóstwo”; muzułmanach dokonujących wycinania części narządów rodnych młodych dziewczynek; wszystko w imię Allaha, Koranu i szariatu.

Jestem zmęczony przekonywaniem mnie, że ze względu na „tolerancję dla innych kultur” mamy pozwalać Arabii Saudyjskiej i innym krajom muzułmańskim fundować za pieniądze z naszego paliwa meczety i szkoły koraniczne głoszące nienawiść w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Ameryce i Kanadzie, podczas gdy żadne z tych krajów nie pozwala na zbudowanie kościoła, synagogi czy religijnej szkoły w własnych krajach.

Jestem zmęczony nakazywaniem mi obniżania mojego standardu życia, by walczyć z globalnym ociepleniem, o istnieniu którego nikomu dyskutować nie wolno.

Jestem zmęczony pouczaniem mnie, że narkomani są chorzy, a ja muszę im pomóc z tej choroby wyjść płacąc za ich leczenie i szkody, jakie poczynili. Czyżby jakiś wielki narkotyk napadł na nich w ciemnej uliczce, zmusił do wciągnięcia białego proszku nosem, lub przyłożył im nóż do gardła zmuszając, by go zażyli?

Jestem zmęczony słuchaniem słynnych sportowców, gwiazd filmu czy muzyki i polityków wszelkich partii, dowodzących, że ich problemy z prawem były niewinnymi błędami, błędami młodości bądź głupimi błędami, podczas gdy wszyscy wiedzą, że uważają za swój jedyny błąd to, iż dali się przyłapać. Jestem zmęczony ludźmi, którzy domagają się dla siebie szczególnych praw, innych niż dla zwykłych ludzi.

Naprawdę jestem zmęczony ludźmi, którzy nie biorą odpowiedzialności za swoje życie. Jestem zmęczony słuchaniem ich, gdy winią rząd, dyskryminację, czy cokolwiek innego za własne problemy. Jestem również zmęczony obserwowaniem młodych chłopców i dziewcząt, tatuujących się i kolczykujących bez opamiętania, przez co nikt ich później nie chce zatrudnić, a oni sami domagają się zasiłków od państwa.

Tak, jestem cholernie zmęczony. Ale cieszę się również, że mam 83 lata. I nie będę musiał obserwować, jak tym ludziom idzie tworzenie świata. Zał mi tylko moich dzieci i wnuków. Dzięki Bogu, wychodzę stąd, a nie przychodzę.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 8 listopada 2014, o 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Załącznik:
zmiłuj sie nade mną.jpg



CICHE WYZNANIE

Nad brzegiem Wisły
przystanął człowiek,
spojrzał na błękit wody,
na piasek złocisty.

Powoli
rozejrzał się wkoło,
usiadł
cicho zapłakał,
szlochał jak dziecko
co matki już nie ma.

Jego łzy,
łzy żalem zmęczone
słowa tęsknoty
i pragnienia srebrzyły.

Panie,
Panie, dlaczego tak mało,
tak mało Cię kocham ?

autor: Adrian Wacław Brzózka
http://www.adrianofm.pl/ciche-wyznanie-2


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 8 listopada 2014, o 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
a kiedy usłyszysz - " czy ty wiesz co to rodzina ?
nie masz pojęcia co to rodzina ,nigdy rodziny nie miałaś i nie masz "
i cóż powiem Boże nie opuszczaj mnie w mojej starosci .


Załącznik:
w starości nie opuszczaj mnie Boże.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 3 marca 2016, o 06:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Katowała chorą staruszkę. Wszystko nagrała kamera


Ludzka podłość nie zna granic.
Kobieta wynajęła opiekunkę do swojej chorej na Alzheimera matki, a ta, zamiast się nią opiekować, biła i poniewierała staruszkę.
Sprawa wyszła na jaw, kiedy córka zamontowała w domu ukrytą kamerę.

Miriam Marino od kilku lat opiekowała się swoją na chorą na Alzheimera matką.
Z racji, że kobieta pracowała zawodowo, pod swoją nieobecności w domu opiekę nad staruszką powierzała zawodowej niani.
Jednak od jakiegoś czasy zaczęły dochodzić ją niepokojące sygnały, że pani zajmująca się jej mamą niebyt rzetelnie wykonuje swoje obowiązki.

Uwagę na dziwne odgłosy dobywające się z mieszkania w Buenos Aires zwrócił sąsiad Argentynki. Kobieta postanowiła zbadać, co tak naprawdę dzieje się podczas jej nieobecności. Zamontowała w domu kamerę, która miała rozwiać jej wątpliwości.

Jakież było jej zdziwienie, gdy przeglądając wideo zarejestrowane przez kamerę odkryła, że kobieta nie tylko nie opiekuje się starszą panią, ale wręcz się nad nią znęca.

Na przerażającym filmie możemy zobaczyć, jak 94-letnia babcia jest maltretowana przez swoją „opiekunkę".
Kobieta bije, szarpie i lży swoją podopieczną. – Łzy stanęły mi przed oczami, jak zobaczyłam, jak ona chwyta moją mamę za włosy, jak ją ściska i bije po głowie
wyznaje Miriam.

Marino nie tylko powiadomiła o sprawię policję, ale postanowiła nagłośnić ją w sieci.
Na portalach społecznościowych ostrzega wszystkich, którzy decydują się wynająć opiekuna, by dobrze go wcześniej prześwietlili.

Daughter secretly films 'carer attacking 94 year old mum' who has Alzheimer's

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 3 marca 2016, o 08:47 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
nigdy nie myślałem o swojej starości
jest do niej blisko ale za razem daleko
bo zapewne przy moim sercu nie doczekam
wiec cieszę sie z każdej chwili i nie martwię się o jutro
bedzie co ma być
niech Jego a nie moja wola się stanie

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 3 marca 2016, o 08:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Można i tak ,ale mówienie co ma być nie wiem czy jest biblijne ?
Patrąc na ten film na bezwzgledosć tej młodej dziewczyny na sadyzm
bo jak to inaczej nazwac ?
Ona wrzeszczy bije szarpie kopie czy to nie przeraża co sie dzieje z tymi
co sami zgodzili sie na opieke nad ludzmi starymi iedołęznymi nad dziecmi
nad chorymi .
Pewnie ze możesz nie myslec o starości ale tu chodzi tez o nie dołęstwo
o stan w którym człowiek potrzebuje wsparcia ,pomocy a nie bicia szarpania
wrzasku .
Przeciez ta staruszeczka moze nawet nie mardzo kontaktuje co jej robi co sie dzieje

Tu przeraza zdrowa sprawna dziewczyna .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 1 maja 2016, o 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
WOLNI W JEZUSIE CHRYSTUSIE - "W miłości i prawdzie " - Forum Biblijne .
Wczoraj o 01:48 ·
Obrazek


Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim!
Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej.
Księga Izajasza 41,10


Pewna kobieta mieszkała w domu starców.
Chociaż była w podeszłym wieku, mimo to kobieta ta do tej pory nie musiała walczyć z żadnymi poważniejszymi chorobami.
Teraz nadeszła chwila, że za radą jej wieloletniego lekarza domowego miała poddać się szczegółowym badaniom w wielkiej klinice.
Wyniki wskazywały na wyraźne zagrożenia i poważny stan ogólny.
Lekarz, wiedząc o tym, unikał jednak jednoznacznego wyrażenia prawdy.

Gdy kolejnego wieczoru leżała samotnie w swoim pokoju, rozmyślając nad wynikami tych wszystkich badań, lekarzami, których spotkała w klinice, innymi pacjentami i licznymi nowymi sytuacjami, z którymi się nagle zetknęła, odczuła, jak ogarnia ją nieopisany niepokój.
W tym momencie przyszło jej mimowolnie na myśl, że jeszcze dzisiaj nie przeczytała małego fragmentu ze swojej Biblii, co zwykła była codziennie czynić.
Jeszcze raz zapaliła światło i czytała:
"Ja jestem Pan, który cię leczy" lub jak jest to ujęte w innych tłumaczeniach Pisma Świętego: "Ja jestem Pan, twój lekarz".


Słowo to oddaliło napierający niepokój, wypełniając jej serce szczęściem.
Dlaczego mam się bać nieznanych mi lekarzy, pomyślała kobieta, całej ich potężnej i bezdusznej aparatury?
Przecież to TY jesteś jedynie lekarzem, który ma wgląd we wszystkie sprawy mojego życia.
Także i najbardziej ukryty zalążek obumierania jest Ci dobrze znany.
To TY sam wszystko postanawiasz według swojej woli! Tak, Pan Jezus, jej Zbawiciel, był rzeczywiście jej lekarzem i Panem jej życia od dawna i to dlatego również Panem jej śmierci i odejścia z tego świata!

Nie zostawił jej samej sobie także wtedy, gdy jej stare ciało odmawiało już posłuszeństwa, a zmęczona krew nie dawała się już uleczyć.
Z Nim mogła iść aż do końca.
W Jego obecności znikał wszelki strach.
Teraz Pan i Bóg wypełniał jej serce radosną nadzieją, że już wkrótce zabierze ją na miejsce, w którym już nigdy nie ujrzy ani strachu ani jakiegokolwiek bólu - miejsce na zawsze przy NIM.

Dobry Zasiew - 30.04.2016

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 15 maja 2016, o 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

PEWNEGO DNIA

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 22 czerwca 2016, o 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
DLACZEGO DZIECI NIE DZWONIĄ ?

Załącznik:
stary.jpg


Smutne ?
A co dzieci by powiedziały ,że nie czuja sie zobowiązani ,ze masz jeszcze
inne dzieci ,ze dlaczego ja ?
A moze mam cie już dosć pora odejść bo ty mi to i tamto i jeszcze coś
Jeteś sam /sama bo zaduzo dawałaś , harowałaś od ust odejmowałaś/eś
Co nas czeka od naszych dzieci ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 30 czerwca 2016, o 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Projekt: dzieci mają nie oglądać ludzi starych i chorych
28.06.16

Proponowana przez PiS nowelizacja ustaw o pieczy zastępczej i o pomocy społecznej wprowadzi zasadę, że placówki dla dzieci nie będą mogły być lokalizowane w pobliżu placówek dla ludzi starych.
Zdaniem autorów projektu widok ludzi starych i chorych źle wpływa na proces wychowawczy.


Nowelizacja przygotowana przez posłów Prawa i Sprawiedliwości (projekt wpłynął do Sejmu 22 czerwca br.) dotyczy zasad obsługi administracyjnej placówek opiekuńczych i ma zmienić wcześniejszą ustawę, która nie pozwalała na organizowanie wspólnych centrów obsługi dla więcej niż jednej placówki. Umożliwienie tworzenia takich wspólnych jednostek administrujących jest dobrze odbierane przez samorządy, które prowadzą placówki opiekuńcze. Jednak opór i krytykę wzbudzają warunki stawiane organizatorom placówek.

Projekt przewiduje, że placówka opiekuńczo wychowawcza nie może się mieścić na jednej nieruchomości gruntowej ani w jednym budynku m.in. z inną jednostką organizacyjna wspierania i systemu pieczy zastępczej, a jednostką pomocy społecznej, jednostką organizacyjną systemu oświaty.

Autorzy projektu nowej ustawy w uzasadnieniu krytykują stosowaną dotychczas praktykę umieszczania placówek pieczy zastępczej z innymi placówkami pomocy społecznej, w tym takimi jak domy pomocy społecznej. – O zapewnieniu dzieciom prawidłowej opieki i wychowania nie można mówić w przypadku umieszczenia placówki opiekuńczo-wychowawczej lub placówki wsparcia dziennego w jednym budynku z domem pomocy społecznej – czytamy w uzasadnieniu.

Zdaniem jego autorów „dzieci te, wychowując się w otoczeniu starości, choroby i śmierci, stykają się na co dzień z dramatem samotności ludzi częstokroć pozbawionych wsparcia najbliższej rodziny.
Funkcjonowanie w takim otoczeniu jest bardzo trudne dla osób dorosłych.
Tym bardziej trudno uznać je za odpowiednie dla prawidłowego kształtowania postaw i rozwoju emocjonalnego dzieci
– twierdzą autorzy projektu ustawy.

Proponowane przez projekt ograniczenia dziwią ekspertów i praktyków pomocy społecznej. – Dotychczas przepisy nie zabraniały lokalizowania takich placówek obok siebie. –
Najlepiej dzieci wychowują się w wielopokoleniowych rodzinach.

Z przyczyn oczywistych nie można tego zapewnić w placówkach pieczy zastępczej, ale odcinanie tych dzieci od jakichkolwiek kontaktów z ludźmi starymi nie ma uzasadnienia.
W życiu tych dzieci to mogą być jedyne kontakty z takimi ludźmi i nie wolno wytwarzać w nich postawy dystansu czy obrzydzenia wobec sytuacji naturalnych w życiu społecznym i rodzinnym – mówi pragnąca zachować anonimowość ekspertka.

I dodaje, że dziwi się, na jakiej teoretycznej i praktycznej podstawie autorzy projektu zbudowali tę zasadę, którą chcą uczynić normą prawną.
Obrazek

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/proj ... -i-chorych

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 30 czerwca 2016, o 13:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
A co z tymi w domach co z nimi ?
widok tez nie załadny bo tez takie toto pomarzczone i kuśtyka wszystkich
do hospicjum czy jak w Danii ?
Zlikwidowac ,uspić ,starych chorych czy usunac dzieci ?

Załącznik:
Starosc.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 1 lipca 2016, o 11:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Przedszkole i dom spokojnej starości w jednym
Obrazek


Zintegrowane Centrum Edukacji w Seattle to nowa forma ośrodka społecznego - połączenie przedszkola i domu spokojnej starości. Udowodniono, że wzajemna relacja pozytywnie wpływa na obie grupy społeczne.

W zachodniej części Seattle powstał wyjątkowy kampus, który zrywa ze stereotypowym myśleniem edukacji dzieci i opieką nad osobami starszymi.
Jego niezwykłość polega na połączeniu pod jednym dachem przedszkolaków i seniorów.

Aż pięć dni w tygodniu, dzieci i staruszkowie spotykają się przy okazji planowanych wspólnych działań, takich jak zajęcia z tańca, sztuki, gotowania, czy po prostu podczas zwykłych odwiedzin spędzonych na rozmowach.


http://www.fpiec.pl/post/2015/06/23/prz ... sciwjednym

_________________

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 16 czerwca 2017, o 06:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Poniżani, izolowani, leżący w kale. Dlaczego dziadkowie i babcie tak często są ofiarami przemocy?

Wegetują. Wyciągani z łóżek na siłę, sadzani na krzesłach, jak za karę. Posiedzą, zjedzą i znów do łóżka – mówi Bartosz Kitowski, redaktor naczelny portalu Kartuzy.info. Od ubiegłego roku dopomina się o prawa osób leżących w podkartuskim domu seniora.

Ten dom – jak opowiadały dziennikarzom opiekunki – bardziej przypomina ciężki obóz, niż miejsce spokojnej starości. Nie chce staruszek pić? Musi. Nie chce jeść?
Musi (jak komuś podawały papkę przez sondę, to tak, że aż sonda się zapychała). Kąpanie?
Rzadko, raz na dwa tygodnie.
Każdy szorowany tą samą gąbką.
Pampersów mało – dwa na dzień. Jak zabrakło, to trudno, muszą leżeć w kale i moczu.

Wśród leżących: pani pisarka, pani prawniczka, były nauczyciel wuefu, były wojskowy… Patent na to, żeby nie śmierdzieli: spryskać ich K2 – odświeżaczem do samochodu o zapachu cytrynowym.
W sumie, na 25, a czasami 28 pensjonariuszy, były dwie opiekunki (w dzień) i jedna
(w nocy). Nie wyrabiały.
Powiedziały dziennikarzom szczerze, jak jest w takim domu i przy takim obłożeniu: karmi się jedną łyżką trzy osoby.
W jednych rękawiczkach (bo trzeba oszczędzać) podaje jedzenie, sprząta fekalia, przeciera pęknięte wrzody.
Opatrunki na odleżyny (też z oszczędności) robi się z podpasek.
Żeby nie było widać, że paznokcie od nóg są aż pozawijane od nieobcinania, i że tam się już rozwinęła grzybica, to się nakłada wszystkim skarpety.
Najgorsze, że u niektórych były już trudne do wygojenia wrzody i chyba już u wszystkich świerzb.
W każdym razie wszyscy się drapali, wielu aż do krwi.
Jednak był zakaz mówienia, że to świerzb.
Trzeba było mówić, że alergia.

15 czerwca, to Światowy Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi.


Przypadek spod Kartuz pokazuje, jak kiepsko jest u nas z tą świadomością.

– Nie ma wielkiego zainteresowania tym, co się dzieje w tym domu.
Co prawda urzędnicy wojewódzcy przeprowadzili kontrole, w sumie trzy.
Potwierdziły, że jest źle. Jednak trzeba było aż roku, żeby jakoś ukarać właścicielkę. Musiała zapłacić 5,5 tys. zł.
To wszystko.
Dom wciąż działa, tyle że zmienił nazwę – mówi Bartosz Kitowski.

Liczył na to, że będzie postępowanie prokuratorskie.
Tymczasem prokuratura sprawę umorzyła. – Gdyby chodziło o dzieci, to zapewne reakcje byłyby inne.
Wszyscy by się oburzali, bo nie ma społecznego przyzwolenia na to, by dzieci były krzywdzone i zaniedbywane.
Ale jeśli rzecz dotyczy osób starych, które są przecież tak samo bezbronne, to już mało kogo obchodzi.
Miałem nadzieję, że państwo stanie po ich stronie, będzie te osoby chroniło.
Niestety, widać, że w takich sytuacjach państwo zawodzi – mówi Kitowski.
Denerwuje go, że nie ma systemowych rozwiązań: dobrego nadzoru, właściwych procedur, jasnych wymagań dotyczących organizacji opieki.
http://www.newsweek.pl/polska/spoleczen ... 773,1.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: STAROŚĆ -SAMOTNOSĆ - odrzucenie
 Post Napisane: 16 czerwca 2017, o 06:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obojetnosc prokuratury jest zastanawiajaca czyzby podzielała ze starzy ludzie
to juz "" odpady cywilizacyjne "' ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 czerwca 2017, o 06:20 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » Z BOGIEM NA CODZIEŃ


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL