Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI » ZDROWIE -tako smakuje aż się zepsuje




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 7 września 2013, o 13:27 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Najlepsza dieta ....

Dwa glowne tematy tego numeru to wegetarianizm i wolnosc religijna.
Moze sie wydawac, ze nic ich nie laczy, ale... Polak potrafi i polaczy nawet to, co teoretycznie nie ma ze soba nic wspolnego.
Poczatek mijajacego lata w polityce naznaczylo uchwalenie zakazu uboju rytualnego. Poslowie uchwalili nowe prawo niemal zgodnie, ponad podzialami politycznymi, jak nigdy. Swoje dzialanie uzasadniali, a jakzeby inaczej, gleboka troska o los zwierzat hodowlanych — zeby nadmiernie nie cierpialy podczas zadawania im smierci.
Na co dzien nasza klasa polityczna kloci sie o wszystko, a tu taka zgodnosc.
Bylem juz bliski uronienia lzy wzruszenia nad tym odruchem serca naszych poslow, gdy przyszlo mi na mysl, ze w dniu uchwalenia ustawy prawdopodobnie wiekszosc z nich w sejmowej restauracji wybrala obiad... miesny.

Zreszta jak wiekszosc Polakow.
Nie wiem, co bylo prawdziwa przyczyna tej nadzwyczajnej zgodnosci w uchwaleniu zakazu uboju rytualnego, ale trudno mi uwierzyc, ze chodzilo o dobro zwierzat.
Czas pokaze.
Gdyby bowiem rzeczywiscie chodzilo o dobro zwierzat, znalazloby sie pare innych rzeczy do uchwalenia, pilniejszych, jak chocby poprawienie warunkow zycia zwierzat hodowlanych czy warunkow przewozu zwierzat do rzezni, zakazu wykonywania doswiadczen na zwierzetach w laboratoriach kosmetycznych.
Kierujac sie troska o zwierzeta, by nie cierpialy, zawsze tez mozna bylo rozwazyc zakazanie wszelkiego uboju, nie tylko rytualnego.
Zadne zwierzeta w Polsce by juz wtedy na pewno nie cierpialy.
Kto by chcial jesc mieso, kupowalby je tylko z importu.
Byloby pewnie znacznie drozsze niz dotychczas, ale za to jako calosc mielibysmy czystsze sumienia.
Gdyby to rozwiazanie wydawalo sie zbyt radykalne, poslowie glosujacy za zakazem uboju rytualnego — stosownie do zadeklarowanego swoim glosem pogladu na cierpienie zwierzat — powinni byli z dniem glosowania przejsc na wegetarianizm.
Przynajmniej byliby konsekwentni.
Przestaliby swoimi gustami smakowymi przyczyniac sie do poszerzania obszaru cierpienia naszych braci mniejszych.
Nie slyszalem jednak, by ktorykolwiek z wybrancow narodu po tym glosowaniu przeszedl na wegetarianizm.
Nic tak nie razi jak obluda.
Okazywanie troski, ktora faktycznie nie jest zadna troska, a przy tym cudzym kosztem.
W tym konkretnym wypadku kosztem mniejszosciowych wyznan religijnych, dla ktorych uboj rytualny nie jest jedynie zwyczajem kulturowym, ale wymogiem religijnym, i ktorych nawet nikt nie zapytal w tej sprawie o zdanie.
Wszystkie duze linie lotnicze swiata respektuja fakt, ze sa wyznania religijne, ktorych wyznawcy nie zjedza miesa pozyskanego inaczej niz z uboju rytualnego.

Tylko my uznalismy, ze to nie ma znaczenia, a konkretnie, ze nie musimy sie liczyc z cudzymi wierzeniami religijnymi.
A dlaczego?
Bo cudze.
Bo mniejszosciowe. Nie musimy sie zgadzac z cudzymi praktykami religijnymi.
Nie musza sie nam podobac.
Ale dopoki nie szkodza ludziom, powinny byc dopuszczalne.
A co z prawami zwierzat, z ich cierpieniem?! — zawolaja obroncy zwierzat.
Rozumiem.
Dlatego powtorze: jesli chcemy oszczedzic zwierzetom cierpienia, zakazmy wszelkiego uboju.
Dywagacje, jaki rodzaj smierci jest bardziej bolesny, sa bezplodne.
Jeszcze nikt nie wymyslil takiego miernika, ktory by to zmierzyl.
Dzis z pogwalceniem wolnosci religijnej i bez pytania najbardziej zainteresowanych
(z mniejszosciowych zwiazkow wyznaniowych) zakazano uboju rytualnego.
Jakiej praktyki religijnej jakiemu wyznaniu wladza zabroni jutro?

A co, gdyby w ramach ochrony epidemiologicznej prewencyjnie zakazala zanurzania palcow w wodzie swieconej wiernym wchodzacym do katolickich kosciolow?
Jestem ciekaw, czy mielibysmy wtedy w sejmie taka zgodnosc.
Jak dotad wegetarianizmu jedynie dotknelismy, niejako w opozycji do uboju rytualnego czy uboju w ogole.
A to temat tego lata takze modny, rowniez w przodujacych tygodnikach, np. w „Polityce”. Ciagle nie brakuje ludzi probujacych udowadniac, ze wegetarianizm jest be; ze nie dostarcza wszystkich potrzebnych do zycia skladnikow; ze bez miesa sie nie da, a wegetarianie to fanatycy.
Tym bardziej wiec polecam okladkowy wywiad z czlowiekiem, ktory... chcialoby sie przyslowiowo powiedziec:
zjadl na wegetarianizmie wszystkie zeby, a tu wrecz przeciwnie — mimo ze ma 90 lat, ma swoje zeby, nie nosi okularow, jest niezwykle sprawny intelektualnie i fizycznie; no i od zawsze jest wegetarianinem.
Chodzi o Johna Scharffenberga, profesora dietetyki z Uniwersytetu Loma Linda w Stanach Zjednoczonych.
Jednak dla wierzacych w Pismo Swiete jako autorytatywne zrodlo wiary — a wydaje sie, ze w Polsce takich brakowac nie powinno — bardziej niz nawet medyczne dowody na wyzszosc wegetarianizmu nad dietami miesnymi powinno miec znaczenie to, ze dieta bezmiesna byla pierwsza dieta, jaka Bog przeznaczyl ludziom bezposrednio po stworzeniu.

A ze wszystko wtedy bylo „bardzo dobre”, wiec i ta dieta taka byla — najlepsza dla czlowieka.
Przyklady podawane przez prof. Scharffenberga dowodza, ze ciagle taka jest.

Andrzej Sicinski
http://znakiczasu.pl/punkt-widzenia/282 ... zc-09-2013

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 września 2013, o 13:27 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 7 września 2013, o 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Najlepsza dieta ,to zapewne taka ,która jest "pod ręką" czyli to co nam rosnie tuż obok.
Nie wiem czy wegetarianizm jest taki 'cud' .
Patrzac na tych co tak sie odżywiają ,tak zachwalają ,mam wątpliwości.
Napweno kiedys sie nie przejadano a jak sie przejadali np w święta to bywało ze konczyło sie
śmiercią.
Kto by kidys pomyslał ,ze można dać sie utuczyć do 650 kg przeciez to sie w głowie nie mieści.
A jednak można ...
Młody człowiek 1973 rok waga 365 kg , przerażające ?
Kiedyś jak sie chłopak żenił i po slubie przytył to mówili 'ale ci żonaka dogadza"
No i to ogadzanie staje sie pułapką bo mąz je co mu poda ,ona sie stara wymysla nadskakuje
a jak sie juz uzależni to je nie mysląc o co je .

Niestety winie tu kobiety one musza miec kogoś kto zje co ugotuja problem jest w gotowaniu
to znaczy w potrzebie gotowania i karmienia..
A mąż jest do tego dobry , potem bywa zapóźno i co gorsza oni nie widza że padli ofiarą.
Syn utuczony przez matke mówi - to moja najlepsza przyjaciółka "
Mąż utuczony mówi - 'ja ją podziwiam jak ona ze mna wytrzymuje"
Własnie jestem po lekturze takich filmów.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 7 września 2013, o 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sierpnia 2013, o 17:09
Posty: 11
Ja nie mam czasu jeść regularnie i w sposób zaplanowany. Czasami nie mam czasu jeść :D:


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 7 września 2013, o 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sierpnia 2013, o 17:09
Posty: 11
Tomasz G napisał(a):
Najlepsza dieta ....

Dla mnie najlepszą dietą jest taka, która zapewni mi najlepsze fizyczne samopoczucie, pozwalające na wytrwałość w modlitwie.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 7 września 2013, o 16:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
To regularne jedzenie to jakis sztuczny twór - moim zdaniem .
Czas to chyba powinno sie znaleść można coś wcześniej przygotować ,kanapka w kieszen
i poskubywać :D:
Chyba że sie nie ma , to inna sprawa .

Ale , nie powinnismy jedzenia stawiac tak wysoko jak nam narzucają - niestety często jemy bo ktoś przygotował to sie je a nie dlatego ze jest sie głodnym .
jedzenie potrafi 'uziemiać' i odciągać od modlitwy ...

exe można wiedzieć jakie pożywienie uważasz za pożyteczne dla zdrowia ?
mówiąc wprost - co jadasz ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 8 września 2013, o 09:53 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Dla mnie w tym tekscie nie tylko chodzi o taka czy inna diete ale wolnosc wyboru i wolna religijna dla kazdego pozdrawiam ! Tomasz G

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 8 września 2013, o 10:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Motwy przewodni tekstu to dieta a nie wybór i religja a jak religia to chyba nie w temacie o zdrowiu.
Wolny wybór miał osiołek co mu w żłobie dano .... :)
Miał wolna wole az zdechł biedaczysko .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 8 września 2013, o 11:06 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Przeczytaj dokladnie tekst jeszcze raz jest tam o diecie ale i o wolnosc religijnej itp.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 8 września 2013, o 13:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dałeś tytuł - Najlepsza dieta ...i tego sie trzymam a o uboju rytualnym i wolnosci religijnej juz było .
Albo trzymamy sie tytułu albo nie ten dział ...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 8 września 2013, o 14:24 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Tytul podal autor br Andrzej S ktory w tekscie pisze obu sprawach w tym tekscie w ZC ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 12 września 2013, o 12:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Witam !
Nalepsza to dieta to dobry felieton.
Nawiasem mowiac kiedys sluchalem wykladu zydowskiego rzeznika, ktory opisywal jak ten uboj rytualny wyglada, i z tego co pamietam to przecinaja zwierzeciu pewna zyle, co sprawia, ze ono szybko traci przytomnosc i nie jest niczego swiadome,
natomiast podczas zabijania pradem w rzezniach czasem prad je tylko oglusza i zwierzeta cierpia dlugo i w agonii, wiec nawet z humanitarnego punktu widzenia uboj rytualny w zydowskich i muzulmanskich rzezniach nie jest gorszy od zabijania pradem.
No, ale wiadomo, ze najlepszym rozwiazaniem bylby wegetarianizm, oszczedziliby zwierzakom cierpienia i wyszloby wszystkim na zdrowia.
Straty, jakie Polska poniesie na rzecz innych panstw Unii z powodu ignorancji i nietolerancji polskich poslow beda niemale, bo muzulmanie i zydzi przestaja u nas mieso kupowac, zwlaszcza po aferze z konskim miesem sprzedawanym u nas jako wolowina :- )
podrawiam ! dr Alfred Palla



Najlepsza dieta ....


Dwa glowne tematy tego numeru to wegetarianizm i wolnosc religijna. Moze sie wydawac, ze nic ich nie laczy, ale... Polak potrafi i polaczy nawet to, co teoretycznie nie ma ze soba nic wspolnego.

http://znakiczasu.pl/punkt-widzenia/282 ... zc-09-2013

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 13 września 2013, o 15:13 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Witam !
Wedlug niektorych podan Talmudu nie tylko lud Bozy a nawet zwierzeta zaczely jesc mieso dopiero po potopie bo bylo duzo padliny ( przed potopem mieso mieli jesc tylko Ci co odeszli od Boga , to oni zabijali ludzi i zwierzeta oraz czynili zlo na ziemi , apokryf ksiega Henocha ) a mniej roslin niz przed potpotem dlatego miedzy innymi Bog pozwala czlowiekowi jesc mieso czyste stad Noe zabral do arki po 7 par zwierzat czystych a tylko po jedniej parze tych innych . Jezus w ewangeliach pozwala by demony utopily stado swin a innym razem kaze apostolom zbierac okruchy chleba co pokazuje nam podzial na pokarmy czyste i inne... widzenia ..ap Piotra w Dziejach Apostolskich ..roznych pokarmow dotyczy tego by nie dzielic ludzi na czystych i nieczystych czyli Zydow i pogan bo ewangelia jest dla wszystkich.. tak to widzenie rozumie sam apostol ( wiec nie ma tu podstaw do pogladu ze chrzescijanie moga jesc nieczyste pokarmy np swinie ) nie ma tez zadnych podstaw do tego by sadzic ze ap Pawel jako Zyd nawracajac pogan uczyl ich lamania prawa i pozwalal jesc nieczyste pokarmy skoro wierzacy poganie, chodzacy do synagog znali nauki Mojzesza,kwestie przestrzegania dekalogu czy przepisy pokarmowe byly im znane dlatego apostolowie wyjasniali im tylko pewne szczegoly w tych sprawach jesli byla taka potrzeba . Chrzescijanie dzis oczywiscie moga jesc mieso czyste ale z wielu powodow dobrze jest nie pic wina i nie jesc miesa jak radzi ap Pawel i dlatego w K ADS jest sporo wegetarian szczegolnie na zachodzie ale nie jest to nasza zasada wiary kosciola tylko wolny wybor czlowieka , pozdrawiam ! Tomasz G

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 18 stycznia 2015, o 20:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Najlepsza dieta to taka, przy której organizm się duzo nie napracuje a duzo skorzysta tak myslę...
Jestem zwolenniczka diety optymalnej , która ciągle jest namiętnie ignorowana i napiętnowana zwłaszcza przez lekarzy .
Mnie nikt nie przekona,że lekarstwa są lepsze od jajeczek, boczku i mięska oczywiście przy umiarkowanej ilości węglowodanów.
Wiem jak sie czuję gdy tak jem ...
super i nie potrzeba żadnych kremów..

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Najlepsza dieta ....
 Post Napisane: 18 stycznia 2015, o 20:33 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Rzym. 14:2-3
2. Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada.
3. Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął.
(BW)
Myślę,że każdy ma Ducha prawdy ,który wskaże mu lub objawi jak i co ma jeść...

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biblia a dieta ....
 Post Napisane: 7 marca 2015, o 18:37 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
https://www.youtube.com/watch?v=SE092gJM7Sc

Jesli znasz kogos, kogo moze zainteresowac tresc tego kazania, przekaz
ku Bozej chwale dalej .... pozdrawiam ! Tomasz G
Ps :
Chyba nie ma osoby, ktora nie znalaby powiedzenia, ze „smiech to zdrowie”. I
rzeczywiscie. Zdrowotne wlasciwosci smiechu doceniaja nie od dzis lekarze.
Jednym z ojcow terapii smiechem byl chorujacy na zapalenie stawow Norman
Cousins. Nie zaakceptowal perspektywy przedwczesnej smierci i rozpoczal
poszukiwanie metody dajacej mu szanse na wyzdrowienie. Zaaplikowal sobie
skutecznie terapie smiechem http://www.siegnijpozdrowie.org/

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 marca 2015, o 18:37 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI » ZDROWIE -tako smakuje aż się zepsuje


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL