Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI » ZDROWIE -tako smakuje aż się zepsuje




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RODZICEM JESTEM soki soczki a dzieci / Fruktoza - Alkohol
 Post Napisane: 24 stycznia 2023, o 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Jak prawidłowo odżywiać dzieci
https://www.youtube.com/watch?v=07Usn5s2dOw&t=3457s

.
Ten film ma charakter wyłącznie edukacyjny i w żaden sposób nie może zastąpić i być traktowany, jako porada, konsultacja lekarska.

Aby zrealizować naszą misję, zapewniamy odwiedzającym wiedzę, narzędzia i inspirację, z których wierzymy, że skorzystają najlepiej jak potrafią. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać wiarygodnych i pouczających materiałów, nie możemy udzielać żadnych oświadczeń ani gwarancji w odniesieniu do treści na naszej stronie. Korzystanie z naszej strony i innych usług jest na własne ryzyko.

Informacje, które przekazujemy nie mają na celu zastąpienia konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem.

Treści, które udostępniamy, nie są przeznaczone w celu postawienia diagnozy i leczenia. Poinformuj swojego lekarza o wszelkich zmianach, które możesz wprowadzić w swoim stylu życia i omówić je z nim. Nie lekceważ porady lekarskiej ani nie opóźniaj wizyty u lekarza z powodu czegoś, co czytasz na naszej stronie, lub na innych naszych kanałach komunikacji.

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących schorzeń należy skontaktować się z lekarzem.
Prawda się zawsze obroni.
Bracia Rodzeń
..............


Przypięty przez twórcę Bracia Rodzeń
Medson
Przez to, że jestem zarejestrowany w Astra-Med miałem okazję poznać ok. 3 lata temu Łukasza osobiście ponieważ dr. Okrutniak odeszła na emeryturę i został moim lekarzem rodzinnym
Wspominam tą wizytę naprawdę bardzo miło ponieważ pierwszy raz spotkałem się z lekarzem który odrazu zaczął ze mną rozmawiać jak z kumplem i szybko stwierdził, ze to angina paciorkowcowa
Szkoda, że już tam nie pracujecie, ale fajnie, ze macie swój kanał ponieważ bardzo pozytywni z Was ludzie i fajnie, ze dzielicie sie swoją wiedzą, Pozdrawiam i zostawiam suba
.

Magdalena Stefańska
1 rok temu
Zróbcie więcej serii dotyczących dzieci.

40


Odpowiedz

Trinity
Trinity
1 rok temu
Polecam ten materiał wszystkim kobietom pragnącym urodzić zdrowe dziecko
dziękuję z serca
skarbnica wiedzy, jak w każdym filmie Braci Rodzeń

.
Grazyna Thrun
1 rok temu
Jestem babcią Dziękuję za te wiadomości
Jesteście WIELCY Uwielbiam Was
.
Ilona Zielińska
1 rok temu
To ja jestem nietypowa babcia bo stosuję keto i zachecam mojich młodych rodziców aby nauczyli sie zdrowo odżywiać siebie i swoje dzieci. No jest trudno ale konsekwentnie krok po kroku z uporem maniaka di przodu. Jednak to oni musza zrozumieć i chciec się nauczyć. A niedowiarkom mowie WARTO :-)
.
anula wysoka
1 rok temu
Jestem babcia pięciorga małych wnucząt. Staram się nie szaleć z jedzeniem. Jednak dużo jeszcze mam do naprawy, dziękuję za otwarcie oczu

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 stycznia 2023, o 12:17 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Bracia Rodzen soki soczki a dzieci / Fruktoza - Alkoh
 Post Napisane: 10 lutego 2023, o 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Rodzicem Jestem -#2 Dlaczego, za wszelką cenę, powinniśmy ograniczać węglowodany naszym dzieciom?
https://www.youtube.com/watch?v=9Z7-xQO4NKo
.
13 maj 2022 #zdroweNIEjedzenie16na8
Kupując produkty, które dla Ciebie tworzymy, wspierasz naszą, niezależną działalność edukacyjną
Można pięknie żyć. Dziękujemy
.

Barbara Wójcik
Za czasów mojego dzieciństwa słodycze były luksusem. A kiedy poszłam do szkoły (w 1965) to spotkałam tam jednego otyłego chłopca. Jeden otyły chłopiec na około 500 uczniów! Trzydzieści trzy lata później moja córka zaczęła edukację: w jej klasie było troje dzieci z wyraźną nadwagą. Teraz patrzę na dzieciaki w wieku szkolnym - połowa z nich jest wyraźnie zbyt pulchna...
.
Aneta Bara
Staram się ograniczać dziecku słodycze...jednak odkąd poszło do przedszkola to mam trudniej. Różne zdania słyszałam, o zabieraniu dzieciństwa oczywiście tak. Dlatego z wielką radością słucham takich osób jak Wy. Pozdrawiam panów ☺️
.
Vangelis Tantos
Prof Michał Tombak doskonale opisał ten problem.
“Wielu rodziców, jak również babci i dziadków, wyrabia u małego dziecka “apetyt” na słodycze. Kopie im łyżeczką grób”.
.

Iwona Koza
Od 3ch tygodni przeszłam na keto. Poprzez wasze nagrania uświadamiam sobie jak bardzo moja dieta zostawiala wiele "do zyczenia". Teraz powoli uświadamiam to moim dzieciom-nasolatkom (choć łatwo nie jest). Juz śniadania i obiady typowo keto, jako że ja głównie gotuję . Kwestia słodyczy będzie bardzo ciężka, ale soki już są przerobione
.
Emilia Modzelewska
Sama prawda. Jestem wśród znajomych i rodziny postrzegana jako terrorystka i wariatka.
Zabieram dzieciom radość z życia...
Powinnam odpuścić, bo robie im krzywdę...
Nasłuchałam się już sporo...
.
Basie nka
Moje córki są już dorosłe jestem już nawet babcią. Nie pozwalałam dzieciom dawać słodkiego to zawsze od mojej mamy słyszałam, że jestem wredną matką I po kryjomu dawała im lizaki słodycze które miała schowane jak mnie na przykład w domu nie było .Ja się tym nie przejmowałam wiedziałam, że dobrze robię. Moje córki osiągnęły dorosłość piękne ładne ws:ystkie zęby. Teraz już się same odżywiają no i wiadomo inaczej. Ja swoje zrobiłam i się nie wtrącam, bo i tak nie słuchają.
.
Elzbieta Guzek
Rany Julek zawsze chciałam być dobrą babcią i co wizyta u moich kochanych dzieciaków obowiązkowo przynosiłam jajka Kinder,czekolady chrupeczki i słodkie napoje i jogurciki . Zauważałam już u Nich uzależnienie od cukrów. Dziękuję za wiedzę i od razu przekazuje rodzicom moich wnuków. Wielkie dzięki. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
.
Łukasz Małek
Dziekuje ze dbasz o zycie moich dzieci
.
Grazyna Gryka
Jestem z siebie dumna bo już 30 lat temu nie podawałam dzieciom cukru to czułam walkę z dziadkami, dziś moje córki stosują dietę keto, jeżdżą na turnusy dr Dąbrowskiej wiedzą kto to jest prof Michał Tombak. Pozdrawiam
.
Magdalena Kądziela
hej :) tez, popełniałam błędy (syn Dawid 9 lat). Obecnie staram się nad tym panować :) Dzięki WAM
.
Renata Rybicka
Odżywianie węglowodanami jest WYGODNE i TANIE. Dlatego właśnie ten model jest często stosowany.
Problemem jest również to, że wiele lubianych przez dzieci street foodów bazuje na mące pszennej
gdyż zmniejsza to food kost. I tak mamy gofry, wafle, naleśniki, pizzę, zapiekanki czy wrapy.
Wiele razy widziałam na ulicy dzieci jedzące "przekąski" w postaci bułek, drożdżówek, chrupek kukurydzianych,
itp itd. Jest to wygodniejsze i tańsze niż przygotowanie w domu zdrowej przekąski. A można dać
choćby jajko na twardo czy dobrą kiełbasę zamiast tego.
Szybciej i taniej kupić bułki do hamburgerów czy hot dogów plus gotowe hamburgery i jest jedzenie w pięć minut
bez nakładu pracy i za bezcen. Do tego dochodzi gratyfikacja w postaci zadowolenia dziecka.
Jednak gdybyśmy chcieli sami upiec bułkę i zrobić parówkę czy hamburgera, nie sięgalibyśmy po to już tak chętnie.
Podobnie łatwo ugotować na obiad fabryczny makaron czy pierogi ze sklepu. Szybko, łatwo i kieszeń nie ucierpi.
Dorzucimy parę plasterków pomidora ze szklarni i usypiamy sumienie, że dajemy coś zdrowego.
Takimi samymi fast foodami są kanapki czy tosty z gotową naszprycowaną chemią wędliną,
którymi w Polsce karmi się dzieci rano i wieczorem.
Według mnie kanapki są głównym winowajcą jeśli chodzi o zaburzenia gospodarki cukrowej.
Do tego dochodzą gotowe tanie serki i jogurciki słodzone oraz soczki pasteryzowane i gotowe ciastka
ze sklepu z roczną datą przydatności do spożycia.

Tak naprawdę problemem jest brak czasu i sił na to by gotować w domu. A także często brak finansów.
Dobre tłuszcze, mięso, warzywa, jaja, ryby, żywność lokalna muszą kosztować więcej niż posiłki ze zbóż typu
makaron z sosem bolońskim.
Do tego ich przygotowanie zajmuje więcej czasu. Podobnie można zrobić zdrowy deser na bazie
żółtek np krem zabaione czy creme brulee. Ale to wymaga czasu, brudzi naczynia itp itd

Rozwiązaniem na to jest dobra organizacja, planowanie posiłków i gotowanie półproduktów do obiadów w domu
oraz włączenie całej rodziny do przygotowania jedzenia.
I tak np w soboty rano kilka godzin poświęcam na przygotowanie bulionów czy mięs na następny tydzień.
W tygodniu wtedy zrobienie zupy czy drugiego dania zajmie chwilę. Ponadto można włączyć do pomocy
dzieci, które mogą ugotować np ziemniaki czy kaszę i zrobić prostą surówkę. Dzieci zazwyczaj chętnie
włączają się do zrobienia deseru. W ten sposób wyeliminowałam kanapki. Na śniadanie dzieci jedzą omlety
i inne potrawy z jaj, bulion z żółtkiem, sałatki, twarożki, parówki, na lunch pożywną zupę a na kolację drugie danie,
zamiast drugiego śniadania np domowe koktaile na bazie jogurtu. Robimy sami codziennie desery.
Niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie zdrowych przekąsek i trzymanie ich w lodówce tak by w razie potrzeby
nie musieć sięgać po fast foody z pszenicy. Na przykład mieć trochę dobrej gatunkowo kiełbasy czy samodzielnie zrobionej wędliny
albo ryby wędzonej, sałatkę, śledzie, galaretkę z nóżek albo pastę, ja mam zawsze ugotowanych kilka jajek na twardo, które można
zjeść z majonezem, można mieć kilka kubeczków śmietanki czy jogurtu naturalnego, ponadto owoce, orzechy itp itd
.




.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 lutego 2023, o 19:09 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI » ZDROWIE -tako smakuje aż się zepsuje


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL