Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm » PROTESTANTYZM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozne religie a malzenstwa mieszane
 Post Napisane: 1 lutego 2014, o 19:00 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3956
Rozne religie a malzenstwa mieszane .... zrodlo.... rozne ksiazki i internet ...
Judaizm ....

Judaizm jest przeciwny malzenstwom mieszanym bo ludzie powinni dobierac sie nie tylko ze wzgledu na uczucia ale przede wszystkim ze wzgledu na wspolne wartosci, wspolny swiatopoglad .... zydzi nie sa w najmniejszym stopniu lepsi od innych ludzi i kazdy czlowiek moze zostac wyznawca judaizmu ....


Nehem. 13:23-23. Również w owych dniach stwierdziłem, że niektórzy Judejczycy poślubiali kobiety aszdodyckie, ammonickie i moabickie.
24. Z ich dzieci połowa mówiła po aszdodycku, czy innym językiem tych ludów, lecz nie umieli już mówić po żydowsku.
25. Więc gromiłem ich i przeklinałem, niektórych z nich biłem, targałem za włosy i zaklinałem na Boga: Nie wydawajcie waszych córek za mąż za ich synów i nie bierzcie ich córek za żony dla waszych synów czy dla siebie.
26. Czyż nie w ten sposób zgrzeszył Salomon, król izraelski? A wszak wśród wielu narodów nie było króla takiego jak on. Był ulubieńcem Boga, który ustanowił go królem nad całym Izraelem. Lecz również jego przywiodły do grzechu żony obcoplemienne.
27. Czy musi się i o was słyszeć, że popełniacie to samo wielkie zło, sprzeniewierzając się naszemu Bogu przez to, że żenicie się z kobietami obcoplemiennymi?
(BW)
Islam.....

W islamie nie jest zalecany ozenek z niemuzulmankami, zwlaszcza w krajach niemuzulmanskich, gdzie moglby to byc jeden z czynnikow wplywajacych na wychowanie dzieci (w wierze niemuzulmanskiej ) w zwiazku z tym, ogolna zasada w krajach niemuzulmanskich brzmi, iz jest to niepozadane w stopniu bliskim ale Islam zezwala zydowce lub chrzescijance wyjsc za maz za muzulmanina, pod warunkiem, ze dzieci wychowywane beda jako muzulmanie, co jest ulatwione przez dwa czynniki w swietle prawa islamu ... glowa rodziny jest muzulmanin.......poza tym religia prorokow Allaha np. Abrahama czy Mojzesza albo Jezusa oraz Mahometa ... to jest ostatnie objawienie swiatu woli i nauk Allaha ......

Koran .... i nie wydawajcie za maz [waszych dzieci) balwochwalcom dopoki nie uwierza, i zaprawde wierzacy niewolnik jest lepszy niz wolny balwochwalca...« (Surah al-Baqarah, 2:221)

Chrzescijanstwo........

Chrzescijanstwo nigdy nie zalecalo zwiazkow z poganami ....tak koscioly katolickie jak i prawoslawne oraz protestanckie nie pochwalaly malzenstw mieszanych wyznaniowo do XX w ... a jesli juz dochodzilo do takich zwiazkow to zwykle miedzy katolikami i greko-katolikami lub prawoslawnymi albo protestantow z roznych wyznan np luteran i kalwinow itd ... z tym ze zona i dzieci przewaznie przyjmowaly wyznania rodziny meza.... szczegolnie gdy chodzilo o chlopcow .... dziewczynki czasem mogly zostac przy wierze matki za zgoda ojca ....
Niestety dzisiejsze czasy pokazuja jak chrzescijanstwo odeszlo w tym temacie tak od nauki Biblii jak i tradycji a zycie pokazuje ze taka postawa nic dobrego nikomu nie dala..... ludzie i dzieci z takich mieszanych zwiazkow sa duchowo pogubieni a czesto nie wiedza kim sa i odchodza calkiem od chrzescijanstwa do swiata.... byc moze jest to znak czasu zaniku wiary przed powrotem Jezusa zapowiedzianym nam przez samego Jezusa a jedyny ratunek dla dzisiejszego chrzescijanstwa to powrot do Biblii i jej wartosci .....to jest chyba dzis prawdziwe wyjscie chrzescijan z Babilonu czyli swiata i jego wartosci ....

2 Kor. 6:14-15
14. Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
15. Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
Łuk. 18,7-8
7. A czyżby Bóg nie wziął w obronę swoich wybranych, którzy wołają do niego we dnie i w nocy, chociaż zwleka w ich sprawie?
8. Powiadam wam, że szybko weźmie ich w obronę. Tylko, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Obj. 12:1,17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
Obj. 18:1-5
1. Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
2. I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
3. Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
4. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
5. Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
(BW)


pozdrawiam ! Tomasz G

ps : SWIAT KSIEGI APOKALIPSY

https://soundcloud.com/adwentysciusa/wy ... iat-ksiegi


TG - Wazna informacja w marcu i kwietniu nie bedzie ode mnie poczty ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 1 lutego 2014, o 19:00 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Rozne religie a malzenstwa mieszane
 Post Napisane: 2 lutego 2014, o 14:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Tomku co o tym myslisz jak to widzisz ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rozne religie a malzenstwa mieszane
 Post Napisane: 2 lutego 2014, o 14:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3956
Mozesz sprecyzowac pytanie .... ja jestem przeciw malzenstwa mieszanym wyznaniowo....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 lutego 2014, o 14:25 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm » PROTESTANTYZM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL