Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm » PROTESTANTYZM
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 16:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna ... w,959.html
.


1.2.1. SPOSÓB WPROWADZENIA KURSU DO POLSKI

Najwyższe zaniepokojenie budzi sposób, w jaki kurs Alfa jest w Polsce wprowadzany.
W praktyce całkowicie pominięto władze polskiego Kościoła, stawiając duszpasterzy przed faktem dokonanym i z góry przyjętą tezą o wyjątkowej przydatności kursu.

Niestety, sposób wprowadzania kursu Alfa utrwala złą tradycję rozpoczętą przy okazji wprowadzania kursu „Filip” – zanim powstał program pastoralny Redemptoris missio, na kursach „Filip” można było usłyszeć wiele – delikatnie mówiąc – kontrowersyjnych tez.

– mianowanie „odpowiedzialnych” z zewnątrz

Czytelnicy przeglądający wrześniowy numer „Zeszytów” zostali poinformowani, że został mianowany koordynator krajowy ds. kursu Alfa.
Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że owego koordynatora dla polskiego Kościoła mianowali… angielscy protestanci!

Fakt ten jednak blednie przy następnej wiadomości: dziwiłem się początkowo, dlaczego na temat koordynatora, p. Ryszarda Pruszkowskiego, „Zeszyty” nie podały bliższych informacji – przeciwnie, jakby usuwano jego osobę w cień. Przestałem się dziwić owej powściągliwości, gdy okazało się, że krajowy koordynator kursu Alfa jest… zielonoświątkowcem!

Również sprawozdania nt. przeprowadzonych kursów Alfa wysyłane są do centrum w Anglii…Przeczytaliśmy też o ustanowieniu krajowego instruktora kursu Alfa. Pytanie jest proste: Kto tak postanowił i jaki miał po temu mandat?
.
...
Czy zbór zielonoświątkowy „Betania”, do którego należy krajowy koordynator Alfa, realizuje duchowość katolickiej Odnowy w Duchu Świętym?). ....
....
http://www.namiasteczku.org/50latDA/index.php/kursalfa

Co z tą Alfą?

Image

19 października 2007 roku Duszpasterstwo Akademickie "Na Miasteczku" w Krakowie świętowało jubileusz 5-lecia prowadzenia kursu Alfa dla studentów. Te lata oznaczały 10 edycji tegoż kursu, a więc było naprawdę co świętować! Zaprosiliśmy gości z zagranicy (pierwsi sponsorzy) i z kraju (odpowiedzialnych za kurs na Polskę), a także duszpasterza naszego lokalnego kościoła, ks. kardynała Stanisława Dziwisza, który okazał się być bardzo zainteresowany naszą inicjatywą.

Odpowiedzialność związana z piastowaniem urzędu zwierzchnika kościoła krakowskiego powoduje odpowiedzialność za słowa, dlatego zanim Kardynał wypowiedział się na temat kursu Alfa – zasięgnął opinii w Watykanie.
Zadzwonił on do właściwej dykasterii, do ks. kardynała Stanisława Ryłko, który od 2003 r. przewodniczy Papieskiej Radzie ds. Świeckich. A więc opinia, którą wyraził ks. kardynał Stanisław Dziwisz jest bardzo poważna i wiążąca.
Wydaje się, że powinna ona uciąć dyskusje na temat tego, czy zaangażowanie w Alfę jest dobre, czy nie.
Krótko jeszcze o zarzutach do kursu Alfa. Zarzuca się mu m.in. korzenie protestanckie, a także brak w nim treści typowo katolickich.
Czyż jednak pogląd, iż to, co dobre pochodzi wyłącznie(!) z katolickiego kościoła nie graniczy z pychą??
Od II Soboru Watykańskiego Kościół odkrywa bogactwo innych wyznań i z nich też czerpie. Od protestantów możemy uczyć się ich oddania Słowu Bożemu i bogactwa metod ewangelizacji.
A zarzut o braku katolickości jest dość niepoważny, zważywszy, iż mówi się na kursie o tym, co jest najważniejsze w życiu każdego chrześcijanina - o tym, kim jest Jezus, dlaczego On umarł, jak się modlić, jak zostać napełnionym Duchem Świętym?
Nie zapominajmy też, że jest to kurs dla ludzi, którzy są daleko od kościoła, dosłownie - z ulicy, a nie tych, którzy kręcą się między zakrystią a kaplicą. Kurs Alfa to PODSTAWY wiary chrześcijańskiej.
To jest to mleko, o którym pisze św.
Paweł w 1. Liście do Koryntian, a nie pokarm stały.

Warto więc na koniec przytoczyć oficjalną wypowiedź ks. kardynała Stanisława Dziwisza, którą można także przeczytać w oficjalnym biuletynie kursu Alfa rozprowadzanym po całym świecie.
Zanim wydano ją drukiem, przedstawiono ją do autoryzacji ks. Kardynałowi, a ten skreślił niektóre słowa i dodał inne, by jeszcze bardziej wzmocnić ich wydźwięk. Pamiętajmy, że mówi to kardynał, który przez wiele lat był w Watykanie i wiele podróżował z Janem Pawłem II, więc doskonale wie jak wygląda sytuacja Kościoła w wielu krajach.
Oficjalna jego wypowiedź na temat kursu Alfa brzmi tak:

„Alfa to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce.
Spotkania Alfy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Alfą!"
I pobłogosławił nam...

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 16:29 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 16:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
Obrazek

http://pl.scribd.com/doc/15118047/Hidde ... pha-Course
.

Nawet sobie nie uświadamiamy ,ze coś sie dokonuje za plecami tzw wiernych.
Kiedy sie ockna może byc po wszystkim.
Temat ten był poruszany na forach z różnym skutkiem ,zamykaniem tematu uniemożliwianiem pisania
Jednak to za mało ,o wiele zamało ponieważ nie widzi sie zagrożenia jakie ze soba niesie to pozorne " dobro"

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 16:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
"Ewangelizacji jest bowiem łaskę i powołanie do właściwego Kościoła, wyraża on najprawdziwszą jego. Kościół jest dla ewangelizacji ".

Papieża Pawła VI
Evangelii nuntiandi

"Mam wrażenie, nadszedł moment zaangażowania wszystkich sił kościelnych w nową ewangelizację i misję do wszystkich narodów. Nikt wierzący w Chrystusa, żadna instytucja Kościoła nie może uchylić od tego najpoważniejszego obowiązku: głoszenia Chrystusa wszystkim ludom ".

Papieża Jana Pawła II
Redemptoris missio

"Jan Paweł II zachęcał nas jako chrześcijan, na początku nowego tysiąclecia, w obliczu powszechnej apatii i Godforsakenness wśród ludzi, nie ustawali w zadanie nowej ewangelizacji. Kurs Alpha postrzega siebie jako zobowiązała się do dokładnie tego zadania. "

Walter Kasper
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan


.......
http://translate.google.com/translate?s ... ml&act=url
.
Konteksty Alpha

Student Alpha
Młodzież Alpha
Alpha w miejscu pracy
Alpha dla Sił
Alpha do więzienia
Alpha w katolickim kontekście
Senior Alpha

Kurs Alfa prowadzony jest w Sił przez zespoły kapelanów i żołnierzy i kobiet w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Wiele Kościołów lokalnych, umieszczony w pobliżu bazy wojskowe mogą również odgrywać istotną rolę z punktu widzenia prowadzących lub pomoc na kursach na podstawie.Alpha dla starszej generacji

Senior Alpha zostały tak skonstruowane, aby minister do osób starszych w wieku 75 lat i jest idealny do pracy w kościołach, domach spokojnej starości, zakwaterowanie chronionej i domach opieki. Wynika z tego samego podstawowego formatu klasyczne Alpha, ale z nieco inne podejście. Dla gości skierowane informacji zapraszamy do odwiedzenia Senior Alpha stronie internetowej .
Nasza wizja
/

Jak zaprosić ludzi

Chociaż większość ludzi udziału w kursie, ponieważ zostali zaproszeni osobiście przez znajomego lub członka rodziny, istnieje wiele sposobów dotarcia do szerszej społeczności i zachęcanie ludzi do udziału.

Czternaście sposobów na przyciągnięcie ludzi do kursu Alpha:

Przyjaciele, rodzina i koledzy z pracy tych, którzy nie poprzedniego kursu. Głównym sposobem kursu wzrośnie jest przez ludzi, którzy uczestniczyli Alpha mówić ludziom o ich doświadczenia i zapraszając ich na kolejny kurs. Więcej prowadzimy Alpha więcej to buduje.

Kolacje Alpha uroczystości. Celem kolacja Alpha celebracji zarówno do świętowania zakończenia jednego Alpha kurs i rozpocząć następny kurs. Zobacz wydarzenia Uruchom Alpha więcej szczegółów.

Kontakty Zgromadzenia. Ważne jest, aby osoby prowadzące Kościół mógł być pro-aktywnie zachęca wiernych, aby doprowadzić ich przyjaciół.

Kandydatów chrztu. Alpha jest idealnym oczywiście do zaoferowania, jako przygotowanie do rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci ochrzczonych lub osób, które chcą być ochrzczeni.

Narzeczonych. Wiele osób przyjeżdżających do nabożeństwa, bo chcą się pobrać. Dlaczego nie zachęcić tych, którzy planują ślub w kościele do udziału w kursie Alpha?

Okazjonalne kościoła. Wielu ludzi chodzi do kościoła w Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dożynki lub usług rodziny. Są one idealne możliwości dotarcia do tych, którzy zwykle nie może przyjść do kościoła.

Magazyn kościoła. Drukowanie wywiady z tymi, którzy przychodzą do Chrystusa na lokalnym kurs Alpha w magazynie kościoła lub wspólnoty okazała się bardzo skuteczna metoda zachęcania innych, aby przyjść.

Grup społecznych (harcerzy i przewodników, matka i małe dziecko grupy, małżeństwa i rodzicielstwa kursy). Są coraz bardziej popularne z kościoła i nie stanowią idealne wspominając nawet uruchomić kurs Alpha.

Usług gości. Są to specjalnie skierowane do kościoła i nie może się odbyć w niedzielę przed rozpoczęciem kursu Alpha.

Alpha niedziele. To jest normalny w niedziele z dziesięć minut gniazdo o Alpha. To zazwyczaj odbywa się na tydzień przed obsługę oraz ma na celu zachęcenie wiernych do zapraszania znajomych do obsługi Gości i oczywiście Alpha.

Misje ewangelizacyjne i wydarzeń. Alpha jest idea kontynuacji kursu na imprezę misji lub społeczne projektu działania i zostały wykorzystane w ten sposób przez J. John i innych ewangelistów.

Kursy życia rodzinnego. Niektórzy ludzie nie przyjdą na kurs Alpha, ale chciałbyś praktyczną pomoc przy ich małżeństwo lub rodzicielstwo, na przykład. W czasie, mogą one usłyszeć nieco o Alpha i zdecydować, że chcą spróbować. Więcej informacji na temat kursu Małżeństwo, zobacz themarriagecourse.org .

Katalog Alpha. Poniżej znajduje się lista kościołów na uk.alpha.org / findacourse systemem Alpha. Nie ma opłaty za ciekawe jest w tym katalogu - możesz zarejestrować się kursu tutaj . Ten katalog jest ogromna pomoc dla ludzi, którzy chcą polecić Alpha ich przyjaciół, rodziny i pracy kolegów, którzy mogą żyć w różnych częściach kraju.

Stosowanie promocyjnych zasobów. Chociaż większość ludzi udziału w kursie Alpha w wyniku osobiste zaproszenie, rola reklamy, aby osobiste zaproszenie łatwiejsze. Materiały promocyjne są dostępne i Reklama i PR Wytyczne dawać pomysły i praktyczne krok po kroku do reklamowania swojej Oczywiście i zaczyna się artykuł w lokalnej prasie.
/
http://translate.google.com/translate?s ... ml&act=url


/
Ponieważ wszystkie informacje podlega Data Protection Act 1998, będziemy
wdzięczny za stosować się do następujących wskazówek:

Ta lista ma być używany w związku z Alpha tylko.

Ta lista zostanie wkrótce nieaktualne i dlatego nie powinien być zainstalowany
na dowolnym komputerze. Proszę zniszczyć listy natychmiast po użyciu. Zrobić
nie korzystaj z list starsze niż 1 miesiąc. Gwarantuje to, że zawsze masz
najbardziej aktualnych informacji i wyeliminuje frustracji
odbiorców.

Alpha International wyemituje nowe listy, gdy powołane do tego.
Proszę podać kilka dni do tygodnia wypowiedzenia.

Pisząc lub dzwoniąc do osób na liście, proszę zacząć od wyjaśnienia
że "Alpha International dał mi swoje dane w związku z
Oczywiście Alpha ...

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
http://newage.pingwin.waw...toda_Silvy.html
.
Cytuj:
Cytat:
Kluczowym pojęciem metody jest poziom alfa - oznacza on stan głębokiego rozluźnienia, charakteryzującego się zwolnieniem częstotliwości impulsów mózgowych do poziomu pomiędzy 7 a 14 cykli na sekundę.
Stan normalny to poziom beta, gdzie aktywność elektryczna mózgu (mierzona za pomocą aparatury EEG) wynosi od 14 do 21 impulsów na sekundę.
Kurs rozpoczyna się nauką szybkiego osiągania stanu alfa, co jest punktem wyjścia do trenowania technik doskonalenia umysłu, który jakoby w tym stanie lepiej wykorzystuje swój potencjał. Dzieje się tak, ponieważ - używając metafory, którą posłużyła się trenerka - mózg działa jak dyskietka, z którą może wnikać do komputera o dużym zasobie pamięci i w sposób nieograniczony z tych zasobów korzystać.
Stan alfa umożliwia ten proces, a owym „komputerem" jest bliżej nieokreślona Wyższa Inteligencja (to określenie pochodzi od Jose Silvy). I znów pada z ust osoby prowadzącej zajęcia zdanie mające uśpić czujność chrześcijan: „Jeśli jesteś wierzący, to nazwij tę Wyższą Inteligencję - Bogiem".


Królestwo Boże jest postęp! Nie należy zapominać o tym.

Pozwólcie, że odnoszą się kilka przykładów.

Na drugi dzień spotkałem człowieka na spacerze. On i jego żona właśnie weszła w zbawczej wiary w Jezusa w najszerszym i najbardziej owocne Kursu Alfa

{]Kursu Alfa = Ekumenicznego Toronto Blessing inspiracją herezji miesza się z tym trochę prawdy ...]

http://translate.google.p...26prmd%3Dimvnso

/
Kursa Alfa dla małżeństw?
może i dla , więżniów i dla szkół, wojska, przedszkola, lekarze - a co tam jak Toronto Blessing może szalec i ci w Lakeland i Todd Bentley
kim sa autorzy przypisujący sobie prawo do
kursu Alfa !?
Dlaczego i po co tak długo opracowywali punkt po punkcie - ku życiu ?
czy ku Śmierci ...?
Dlaczego obieli wszystkie religie i społeczności ?

Jakie jest ich Logo ?
_________________

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 17:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
tłumaczenie z postu Pati na temat Kursu Alfa

........

Ręcznie Chris w swojej analizie Alpha dochodzi do następujących wniosków:
Cytat:
Cytuj:

Cytat:
"1. Bóg Alpha nie jest Bogiem Biblii. ... nie przedstawia nam Boga, który objawił się w Biblii. ... To po prostu nie mówią nam nic musimy wiedzieć o Bogu.

2. Losy człowieka w Alpha nie jest tak poważne, jak w Biblii. ... Alpha nie należy stosować silnych zasad i opuszcza nas raczej jasne, na czym stoimy. Jako jeden następujący argument, grzech jest bardziej należy postrzegać w sposób mamy "zawiedli nasze życie .'... Dla wszystkich ciężar grzechu, nigdy Alpha pozwala nam czuć się źle o sobie. Nigdy nie pozwala nam zobaczyć siebie w oczach Bożych. To wielki pominięcie.

3. Jezusa Chrystusa Alpha nie jest Jezus Chrystus w Biblii. ... mimo że część kursu pod tytułem "Dlaczego Jezus umarł?", nie jest w stanie ostatecznie odpowiedzieć na to pytanie. ...

4. Miłość Boga w Alpha nie miłość Boga Biblii. ... Bóg Biblii jest miłość, ale to jest miłość, która jest postrzegana w Jego wolę, aby zbawić grzeszników. ... bez kontekstu Bożej świętości i doskonałości Absolutu, sensu miłości jest dla nas stracone. ...

5. Duch Święty Alpha nie Ducha Świętego, Biblii. ... Alpha "Duch" wydaje się działać w sposób, który leży poza granicami Świętego. Kto to jest, że ludzie są "wprowadzone" do Alpha na weekend, to nie jest Duch Święty. Ale kto tego tajemniczego gościa, on jest równie z domu z ekstatycznym spotkań entuzjastów New Age i religii niechrześcijańskich podobne.

6. Konwersje w Alpha nie są takie jak konwersje w Biblii. ... Nie częściej niż jest to przeżycie emocjonalne o miłości Boga, ale bez zrozumienia świętości lub muszą być zapisywane z naszych grzechów. ... Dla wszystkich tych wysiłków, Alpha nie pomaga nam poznać Boga. To nie opisuje prawdziwego i żywego Boga dla nas. To nie zdiagnozować kondycję człowieka wystarczająco dokładnie. ... nie jest w stanie dostarczyć nam "dobrą nowinę". 10

ALPHA SHAKE/Kundalini ?/ i piec

Cytat:
Cytat:

Bliższe spojrzenie na słowa Nicky Gumbel, cytowany przez CRN Journal, pokazać prawdziwe kierunku Kursu Alfa. Gumbel bezwstydnie próbuje przenieść ludzi do ezoterycznych doświadczeń, odmiennych stanów świadomości, autohipnozy i emocjonalność bezmyślne, a potem podaj jego zwolennicy to wszystko Boga. Gumbel używa "słowa Bożego", aby przenieść ludzi ku ostatecznemu celowi, który jest histeria, utrata kontroli i bezmyślności.

Gumbel mówi, że celem Świętego Ducha w weekendy jest oczekiwać, że wszystkie rodzaje dziwne objawy i niepokoje ciała. Rozważ swoje uwagi:

"Czasami, kiedy ludzie są wypełnione, że trzęsie się jak liść na wietrze. Inne znajdują się głęboko oddychając, jakby niemal fizycznie oddychania w Duchu Świętym. ... Fizycznego ciepła czasami towarzyszy napełniania Ducha i ludzi doświadcza go w ręce lub inne części ciała. Jedna osoba opisane uczucie "świecące w całym". Inny mówi, że doświadczenie "ciecz ciepła. Jeszcze innym opisem "spalanie w moich ramionach, kiedy nie było gorąco." 12

To na pewno nie może być daleko w tyle za "palenie w łonie" Mormona, gdzie prawda jest złożony w ofierze uczucie i już nie przez wiarę chodzimy, ale ciarki, wrażeń i subiektywnych wrażeń omylny.

Ktoś powinien zrobić Gumbel świadomość, że można uzyskać takie same wyniki praktykujących pogańskie Kundalini. Edward Andrews, dokumentowanie emocjonalne ekscesy heretyckie Shakers, zjawisko raporty, które równolegle Gumbel ekscesów.

Sugerowanie, że rodzaj manifestacji zachęcać Alpha może być zdalnie podłączony do chrześcijaństwa, jest absurdem. Są one łatwiej produkt autohipnozy, sugestie i odmiennymi stanami świadomości, a nawet być może demoniczna i okultyzmu.

Kurs Alpha może równie dobrze być ogromny sukces w społeczeństwie napędzane przez potrzebę nowych doświadczeń, nowych wzloty i out-of-control emocjonalność, ale kiedy podniósł do czystej świetle Pisma Świętego, jest to ogromny awarii. Nie ma znaczenia, kto publikuje go lub osoby promujące go, końcowe pytanie brzmi: Jak to w pełni zgodne ze Słowem Bożym?

W wywiadzie z Christianity Today, Gumbel wskazał, że Kursu Alfa ewoluuje. Co Alpha jest dzisiaj, może nie być jutra. Czy to gorzej? Gumbel powiedział: "Nie mamy wszystko idealnie. Alpha żyje. To nie jest ustalona. "13

Cytuj:
Cytat:
-------------------------------------------------- ------------------------------
Powstaje zatem pytanie dotyczące Kursu Alfa: Czy to oparte na Biblii lub Hell-inspiracji? Czy jego resztę nauczania solidnie i prosto na autorytatywne rocka Pisma Świętego, czy też nauczać błędów w imię Jezusa?
Ks Paweł Fitton

Kurs Alpha przetacza się przez ten naród, przekraczania podziałów wyznaniowych, i rozprzestrzenia się po świecie z wielką szybkością. Od swojego powstania w 1991 roku, kiedy około 600 osób wzięło udział w 4 istniejących kursów to stale zyskały na popularności do tego stopnia, że w 1996 r. niektóre 250.000 osób wzięło udział około 5000 kursów.Szacowana liczba osób uczestniczących w tym roku w regionie 500 tysięcy osób.

Kurs Alfa jest, zatem przyjęte przez coraz więcej kościołów upływu lat. Nie zna granic wyznaniowych - anglikanie, metodyści, Congregationalist, Wielka reformowany, Elim Zielonoświątkowy, Armia Zbawienia, baptyści, prezbiterianie, Charyzmatyczny Stypendia, ewangelicki Darmowe Kościołów i Kościoła rzymskokatolickiego: wszystkie prowadzenia Kursy Alpha

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 17:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
Obrazek


http://www.abba.org.pl/in...-jest-alfa.html
Z IC
Alpha 02/10/98

Drodzy Przyjaciele,

Działka zgęstnieje i stanie się jeszcze w tym samym czasie bardziej wyraźne. Ta uwaga dotyczy tego, co już wiemy o kursach Alfa, a dwa ostatnie doniesienia w Daily Telegraph. Pierwsza pozycja DT był na 30 września p10, o Światowej Rady Kościołów. W drugim dniu 1. Października, o Kościół Rzymu i Eucharystii.

Wszyscy (mam nadzieję) wiedzą, że Alpha stał się przykrywką dla obu Ekumenizm i Toronto. Nie jest więc zaskakujące, że jego teologicznej treści brakuje w wielu aspektach.
Każdy oczywiście, że może odwołać się do zakresu tradycji i wyznań, że Alpha nie, musi z konieczności poświęcenia wielu istotnych prawd. Należy oczekiwać, a jednak smutne obserwacji, tak wielu "chrześcijan ewangelikalnych" będzie radośnie i chętnie się tego "szerokiego" drogi. Już sam ten fakt, oczywiście, nasuwa się pytanie, tylko dokładnie to, co jest ewangeliczne dzisiaj? Zaleca się, by ten aspekt Alpha tylko, że każdy ewangelicznych udział w Alpha, zdradza bardzo Ewangelii twierdzą przestrzegać. Kiedy ludzie pytają mnie, jak mogę być tak krytyczny wobec czegoś, do czego nie mam osobistych doświadczeń, moja zwykle odpowiedzią jest, że nie muszę położyć rękę do ognia, aby udowodnić, jeśli będzie to spalić.

Drugi aspekt mojej notatki o Roman stanowiska katolickiego w sprawach ekumenicznych. Tu znowu najbardziej ewangelików musi być ślepy albo nieświadomy sposób Rzymu robienia rzeczy. Rzym nigdy nie zmieniło ani na jotę artykułów Soboru Trydenckiego. Jej postawa była zawsze jednym z oczekiwania i przekonać wszystkich, aby powrócić do "One True Kościoła". Podczas gdy wszyscy wydaje się nazbyt skłonni do kompromisu w ekumenicznej spowodować, Rzym stanowczo im nic dalej. Nigdy nie przestaje mnie zadziwiać, że tak wielu uważa, Rzym jest jakoś inaczej, ponieważ Watykan 2. Jest to spryt rzymskiego systemu.
Ona kołysze wszystkich w poczucie fałszywego bezpieczeństwa przed połknięciem ich. Wystarczy spojrzeć, jak wiele z naszych kościołów instytucjonalnych i inni robią uwertury do Rzymu, i zaczniesz widzieć, jak skuteczne Rzymu, który został. Ona kołysze wszystkich do myślenia, że ​​jest dzielenie się, gdy cały czas jest ona przejęcia. Dlatego Alpha jest gotowym narzędziem do Rzymu, by wykorzystać. Podczas gdy wszyscy cieszy firmy posiłek i ciepłe, zupełnie nieświadomy tego, co naprawdę dzieje się pod ich nosem.

Kolejny punkt do powiadomienia od Songs of Praise Program poświęcony Alpha, jest nieuczciwość propagandy. Czy ktoś z was zauważyć, jak historia Alpha był tabu w pół zdania, a jak Nicky Gumbel był dziwnie nieobecny w głosie. Trzeba przyznać, propagandyści wykonali bardzo zręczne dzieło, ale to jest dokładnie to, czego można oczekiwać od czegoś, co będzie głównym czynnikiem na scenie Church World.

Aby skontaktować się z Alpha jest dokonywana bardzo trudne, ale jest tym bardziej konieczne. Widzimy, kościoły i stypendiów będzie na oślep w tę przepaść, ale niektórzy będą słuchać i być zapisane, i tak dalej. Nawiasem mówiąc, właśnie otrzymałem w dzisiejszym po ulotkę z Armii Zbawienia promowanie Alpha dla młodych ludzi.

Bóg nam pomoże. Niech Bóg błogosławi was wszystkich,
IC

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 17:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
ObrazekI ObrazekI ObrazekI Obrazek

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 17:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
ObrazekI ObrazekI Obrazek

Alpha curs.jpg
kolory nie sa przypadkowe .
niebieskie dżinsy ,żólta koszula ,CZERWONY Wąż !

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
Obrazek

Pati z tego linka co podałas

http://www.archpoznan.org.pl/serwis/art ... /alfa.html
Cytat:
Cytuj:
Czy Kurs Alfa może być jedną z duszpasterskich szans dla Kościoła Katolickiego w Polsce?


Ks. Waldemar Szlachetka

Czy Kurs Alfa może być jedną z duszpasterskich szans dla Kościoła Katolickiego w Polsce?

Każdy z nas zdaje sobie chyba sprawę z tego jak wygląda kondycja Kościoła Katolickiego w Polsce. Jednak ciągle mamy ochotę uspokajać się, że nie jest tak źle, bo przecież kościoły nasze jeszcze są pełne, a i do sakramentu spowiedzi przychodzi tylu, że nam to zajmuje sporo czasu. Jednak czy możemy być tak spokojni?

Z badań socjologicznych...

Wyniki badań socjologicznych wcale dla Kościoła w Polsce nie są takie zadawalające. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wydał w roku 2000 pracę zbiorową pod redakcją ks. Witolda Zdaniewicza i Tadeusza Zembrzuskiego pt. "Kościół i religijność Polaków 1945-1999". Lektura całej książki bardzo mocno otwiera oczy każdemu czytelnikowi. Chciałbym zwrócić uwagę na artykuł zawarty w w/w książce ks. Edwarda Jarmocha pt. "Religijność indywidualna Polaków". Jak wykazały jego badania, ponad 91 % respondentów wierzy w istnienie Boga. Autor wskazuje również na to, jak prawdy eschatologiczne- piekło, niebo, zmartwychwstanie- traktują Polacy:

w istnienie nieba wierzy 72 % badanych
w zmartwychwstanie wierzy 66 % badanych
w istnienie piekła wierzy tylko 41 % badanych Polaków

Patrząc chociażby na te dane statystyczne, trzeba z pokorą stwierdzić, że polska parafia jest chora. Zresztą, czy trzeba aż tak fachowych badań, by dojść do takiego wniosku. W parafii w której obecnie pracuję, w czasie wizyty kolędowej zastaliśmy 61% otwartych mieszkań. Co z pozostałymi? Przecież to aż 39 %. A co z praktykującymi? Podobno katolików w Polsce mamy ok. 98%. Stąd wniosek, że ciągle trzeba weryfikować nasze działania duszpasterskie. Oczywiście to, co robimy ma dużą wartość. Chciałbym tylko zachęcić do podejmowania takich form duszpasterskich, które mogą skutecznie oddziaływać na tych, którzy w jakiś sposób pogubili się i na Kościół patrzą z niechęcią. Może uda się odnaleźć chociaż "jedną zagubioną owcę".

Nie można się pogrążyć- spójrzmy na program

Oczywiście nie można się pogrążyć w czarnych scenariuszach. Biadoleniem "jak ciężko" również nic nie jesteśmy wstanie uczynić. Trzeba sobie jasno uświadomić, że wokół nas jest wielu "niewierzących katolików", którzy, by wyznać wiarę najpierw muszą dojść do poznania Podmiotu ich wiary.
Jak mogą to uczynić? Papież w dokumencie Novo Millennio Ineunte wskazując na program pisze: " Nie trzeba (...) wyszukiwać nowego programu, program już istnieje: ten sam co zawsze, zawarty w Ewangelii i żywej Tradycji. Jest on skupiony w istocie rzeczy wokół samego Chrystusa, którego mamy poznawać, kochać i naśladować, aby żyć w Nim i z Nim, przemieniać historię aż osiągnie swą pełnię w niebieskim Jeruzalem.
Program ten nie zmienia się mimo upływu czasu i ewolucji kultur, chociaż bierze pod uwagę epokę i kulturę, aby możliwy był prawdziwy dialog i rzeczywiste porozumienie.
Ten właśnie niezmienny program jest naszym programem na trzecie tysiąclecie" (NMI 29). Trzeba więc ukazywać w jasnej ewangelii oblicze Chrystusa, który daje zbawienie każdemu człowiekowi.
Niestety, już nieraz przy różnego rodzaju duszpasterskich dyskusjach słyszałem przewrotne odczytanie tych słów. Interpretacja była czasami bardzo daleko idąca: tak, jakby Papież zachęcał do bierności. Wprost przeciwnie: kilka wersetów niżej Papież wskazuje na program, który ma zostać wypracowany w konkretnych wspólnotach lokalnych, w którym jasno zostaną określone cele, metody jak i sposoby poszukiwania potrzebnych środków. Pisze: "W Kościołach lokalnych można określić konkretne elementy programu- cele, metody pracy, zasady doskonalenia duszpasterzy i ich współpracowników, sposoby poszukiwania potrzebnych środków- dzięki którym orędzie Chrystusa może docierać do ludzi, kształtować wspólnoty, głęboko na nie oddziaływać poprzez świadectwo o wartościach ewangelicznych" ( NMI 29). W zachęcie papieskiej trzeba zauważyć bardzo szerokie spektrum adresatów. Odpowiedzialność za Kościół nie leży tylko w gestii duchownych.
Oni z pomocą osób świeckich mają wspólnie wytyczać etapy ewangelizacji. "Usilnie zachęcam zatem Pasterzy Kościołów Partykularnych, aby z pomocą różnych środowisk Ludu Bożego z ufnością wytyczali etapy przyszłej drogi, uzgadniając zamierzenia poszczególnych wspólnot diecezjalnych z Kościołami sąsiednimi oraz z całym Kościołem powszechnym" (NMI 29). Tego typu praca winna dokonać się na każdej płaszczyźnie Kościoła lokalnego.

Kurs Alfa...

Kiedy czytałem powyższy tekst dokumentu papieskiego coraz bardziej przekonywałem się, że jedną z form pracy duszpasterskiej w naszym środowisku może być kurs Alfa.
To, co mnie przekonywało to bardzo mocne związanie kursu ze środowiskiem, które podejmuje się zorganizowania tego typu zajęć.
Oczywiście wiem, że sama nazwa "kurs" budzi wiele zastrzeżeń .
Czy koniecznie musi "to" nazywać się "kurs"?
Osobiście mnie to nie dziwi.
Sam również organizowałem wiele kursów.
Postaram się teraz, może chociaż niektórych czytelników, przekonać, że nazwa ta jest właściwa. Mamy w Kościele wiele kursów.
Są kursy lektorskie, przedmałżeńskie i inne. Jak to na kursach bywa, mają określoną strukturę, cel, eksponują środki, z których należy korzystać, by osiągnąć cel, prowadzone są przez określony czas.
Tak też jest z kursem Alfa. Jego celem jest doprowadzenie uczestnika do głębszego poznania osoby Jezusa Chrystusa. Kurs ten też ma określoną strukturę.
Jedno spotkanie trwa około 2, 5 godziny. Elementy bardzo ważne kursu to integracja grupy (ok.45 min), katecheza (ok. 45 min) i spotkanie w grupach (ok.45 min). Kurs trwa jedenaście tygodni, ściślej jedenaście wieczorów, jeden raz w tygodniu.
Po tym czasie duszpasterz środowiska w którym prowadzony był kurs, sam decyduje, co zrobić z osobami, które uczestniczyły w kursie.

Oczywiście niektórym to wystarczy i mogą zadawalać się niedzielną Mszą świętą.
Ale czy to mało, jeśli ktoś głębiej przeżywa Eucharystię? Inni z kolei mogą włączyć się aktywniej w życie parafii.
Jeszcze inni, jeśli będzie taka potrzeba, mogą pomagać przy organizowaniu kolejnych kursów Alfa. Środki, na które wskazuje kurs Alfa, bardzo głęboko wyrastają z Ewangelii i żywej tradycji Kościoła. Kurs w "wersji katolickiej" bardzo mocno zwraca uwagę na Pismo Święte i sakramenty.

Dlaczego Alfa?

Nazwa kursu w niektórych środowiskach też może budzić niechęć czy też kontrowersje. Są tacy, którzy zastanawiają się, czy sam kurs nie jest zbyt mocno przesiąknięty New Age.
Chyba ta interpretacja idzie zbyt daleko. Najłatwiej nazwę kursu uzasadnić w ten sposób: tak jak alfa jest pierwszą literą alfabetu greckiego a omega ostatnią, a Jezus nazywa siebie Alfą i Omegą, tak moje poznanie Jego jest na poziomie Alfa. W tym momencie dochodzimy do adresata kursu. Kurs nie jest kierowany tylko do tych, którzy są ugruntowani w wierze.
Oczywiście, w pierwszych kursach najczęściej uczestniczą ci, którzy w jakiś sposób zaangażowani są w życie parafialne i jednocześnie chcą pogłębić wiarę. Bardzo ważne jest zakończenie kursu.
Ostatni wieczór to uroczysta kolacja, na którą uczestnicy zapraszają swoich przyjaciół. Może wśród nich są ci, którzy nie znają Chrystusa, a wezmą udział w następnym kursie. To jest jedna z metod pozyskiwania nowych uczestników kursu.
W ten sposób, po kilku przeprowadzonych kursach w jednym środowisku, możemy docierać do osób, które nie mają nic wspólnego z Kościołem, może z wyjątkiem chrztu czy też innych sakramentów.

Jak to się zaczęło?

Kurs Alfa swoimi korzeniami sięga Anglii i kościoła anglikańskiego. Właśnie duchowni z kościoła Świętej. Trójcy w Londynie opracowali wszystkie katechezy tego kursu.
To, co zainteresowało mnie w tej propozycji, o czym dowiedziałem się jeszcze przed wyjazdem, to intensywność z jaką rozwija się obecnie, głownie w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych Ameryki, ten projekt.
W roku 1992 przeprowadzono pierwszych pięć kursów Alfa w Anglii.
Kiedy usłyszałem o kursie Alfa i zacząłem go bliżej poznawać, zastanowiło mnie, czy nie jest to szlak, który winniśmy przetrzeć w naszym Kościele.
Mając również możliwość, wziąłem udział w konferencji poświęconej kursowi Alfa. Spotkanie odbyło się w Londynie, w marcu ubiegłego roku, w kościele anglikańskim Świętej Trójcy.
Spotkanie prowadzili duchowni anglikańscy. W spotkaniu uczestniczyli zarówno duchowni jak i świeccy różnych kościołów chrześcijańskich.
To, co zwróciło moją uwagę to fakt, że spośród świeckich znaczną część stanowili ludzie w wieku od 25 do 40 lat, także z kościoła katolickiego.
Na spotkaniu tym miałem okazję usłyszeć o treściach poruszanych na kursie jak i o tym, że istnieje w Londynie, przy jednej parafii, katolickie biuro Kursu Alfa, które utrzymują anglikanie.
Czy to jest jeden ze sposobów zdrowego ekumenizmu? Chyba tak.
Zarówno anglikanie jak i katolicy nie wchodzą sobie w drogę, a wzajemnie się wspierają . Zdanie: "Jeśli chcecie robić kurs Alfa, to osadźcie go bardzo mocno we w swoich wspólnotach" ciągle brzmi w moich uszach.

Po powrocie dzieliliśmy się wrażeniami z Biskupem Grzegorzem Balcerkiem i Wikariuszem Biskupim ds. Akcji Katolickiej ks. Stefanem Schudym.
Zaczęliśmy szukać parafii, w której moglibyśmy przeprowadzić kurs. Po rozmowach z Ks. Biskupem i Ks. Proboszczem, pierwszy kurs Alfa w Poznaniu, rozpoczęliśmy już 3 października w parafii Pierwszych Polskich Męczenników na poznańskich Ratajach. Początek był nietypowy.
Wcześniej rozesłano zaproszenia do rodziców przyszłorocznych dzieci komunijnych i bierzmowanych z parafii. Także naszych znajomych zachęcaliśmy do wzięcia udziału w kursie.
Do samego końca nie wiedzieliśmy, ile osób przyjdzie. Przygotowani byliśmy na przyjęcie kilkudziesięciu osób, ale mieliśmy świadomość, iż może nie przyjść nikt. Ku naszemu zdziwieniu przyszło ok. 80 osób. Oby wytrwali. Kurs, a raczej wieczory Alfa, trwa 11 tygodni

Co dalej?

Kurs Alfa zakończyło ponad 50 osób i podobnie jak to widzieliśmy w Londynie, uczestniczyć tu mógł każdy. Najmłodszy uczestnik miał 15 lat, najstarsi ponad 60. Były osoby, które co niedzielę można spotkać w kościele i takie, które zaangażowane są w życie parafii, jak i poszukujący, z mnóstwem wątpliwości i pytań.
Kiedy pytałem Ks. Proboszcza, jak ocenia kurs powiedział: trudno mówić o owocach, bo to był pierwszy kurs. Więcej będzie można powiedzieć po następnym, który będzie już niebawem.
Ta nowa forma na pewno jest skuteczna.
Uczestnicy słuchali z zainteresowaniem.
Zawiązała się też grupa biblijna, która kontynuuje formację.
Wiele innych owoców zna tylko Bóg, który patrzy w serca.
Po zakończeniu pierwszego kursu Alfa mogę tylko powiedzieć, że warto próbować dalej, odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II, który w 1983r. będąc na Haiti powiedział Patrzcie w przyszłość, podejmując Nową Ewangelizację nową w zapale, nową w metodzie, w środkach wyrazu".

Ks. Waldemar Szlachetka
Ap 12:15 bp "A Wąż-Nachasz wypuścił z paszczy za Niewiastą wodę jak rzekę, żeby ją rzeka porwała."

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 18:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
Wysłany: 2011-11-22, 13:29 Wąż to Duch Święty ? toc to hinduizm New Age
Cena Kursu Alfa - DARMO !?
I to powinno zastanowić , że dają za darmo wszędzie i wszystkim nic nie chcą wzamian?
Co prawda składają sie finansowo na owe "uczty " ,ale przecież ktos nadrukował
ulotek ,zeszytów ,kaset broszur - i to wszystko za darmo bo tak kochają ....Jezusa ?
Ale jesli sie nastawi uszu i otworzy oczy to może sie okazac ze ten cały interes jest
wykonaniem planu zjednoczenia wszystkich pod jednym pasterzem .
Ciekawe jak sie ma rejestracja na kurs czy podaje sie dane osobowe a wtedy w razie czego?
jeszcze kursanci nie wiedzą " czego" zostaną wezwani do działąnia przeciw Oblubienicy ?
I tak pieknymi powabnymi słowami zaprogramują ,posłuszne ,oddane owieczki.
Na forum katolickim poczytałam posty na ten temat i widac tam nieufnośc do kursu który
jest protestancki ,ale okazuje sie ze ten kurs dostosowano do potrzeb katolików do ich
eucharystii do sakramentów .Jednym słowem jezus uniwersalny dla kazdego .
.
......................

http://biblia.webd.pl/for...ha_curs_122.jpg


Ksiazka po angielsku:
http://www.scribd.com/doc...he-Alpha-Course
271
Obraz kolor Emblem Alpha Course


Alpha Holy Trinity Brompton do okultyzmu logo oczywiście jest subtelna reprezentacji pogańskiego boga słońca chłopiec Jupiter, ubrany w
niebieskie dżinsy, ubrany w żółty płaszcz, niosąc wielki jasny czerwony znak zapytania inhis lewą ręką, podczas gdy spoczywał na jego lewym ramieniu, z lewą nogą przekazuje następujące ścieżki lewej ręki z thesun-boga Baala.

W Wielkiej Brytanii Masonic czary, głównym Trzy kolory logo są reprezentatywne dla ich starożytnych pogan babilońskiej Trinity - "niebieski" dla "Boga Ojca",
"żółty" dla "Boga Syna" i
"red'for egipskich SERPENT/Wąż gnostyckich i fałszywych
"Ducha Świętego.[/quote]

OTO Trójca w która MUSISZ wierzyc, bo jak nie -jesteś heretykiem !?
Oto Duchświęty - hinduizm Wąż

ObrazekI Obrazek

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 18:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
link do ksiązki


http://www.scribd.com/doc...he-Alpha-Course

"A serpent wasmore subtil niż wszystkie bestie lądowe, które Pan Bóg stworzył ..."

(Księga Rodzaju 3:1)
~ ~ ~
"A wielkie wascast smok się, że wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi wholeworld: zrzucony został intothe ziemi, a jego angelswere wyrzucony z nim."
(Objawienie 12:9)Obrazek

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 18:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
od (Pati)przegladam fora protestanckie...nie jestesmy same, ludzie ostrzegaja przed kursami Alfa, ktore maja podloze New Age!!!!!

trafilam na ten link:

http://www.firstplumbline...ickygumbal.html

Wszstko w jednej pigulce.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
A tu ? znani i ... cenieni kaznodzieje ... :wink:
a na tym forum rozpraawiają o Rick Warren zapewne też po kursie Alfa - Islam ?

http://ewangeliczni.forum...arren-vt420.htm
.

http://chrzescijanin24.pl...wo-i-islam.html
.[quote]
Cytat:
Rick Warren zaprzecza pogłoskom o tym, jakoby łączył chrześcijaństwo i islam

wtorek, 15 listopada 2011 13:39

Rick Warren fot. pewforum.org
Popularny amerykański kaznodzieja, Rick Warren, zdementował pogłoski o tym jakoby próbował pogodzić chrześcijaństwo i islam tak by doprowadzić do ich koegzystencji.
Plotki te nazwał "bzdurami" i "kłamstwami".


Jeden z użytkowników portalu Twitter zadał mu pytanie:
"Pewien starszy pan w telewizji twierdzi, że popierasz tzw. "Chrislam". Czy to prawda?".

Tym "starszym panem" był najprawdopodobniej Jack Van Impe prowadzący programy telewizyjne o czasach ostatecznych.
Van Impe skrytykował Warrena za to, że w lipcu 2009 r. wystąpił on jako mówca podczas 46. konfererencji Islamskiej Społeczności Ameryki Północnej.
Podczas przemówienia Warren wezwał muzułmanów i chrześcijan, by współpracowali w celu tworzenia szacunku, uprzejmości, promowania pokoju i sprostania największym światowym wyzwaniom.

"Tolerancja nie wystarczy.
Ludzie nie chcą być tylko tolerowani.
Chcą być szanowani i pragną, by ich wysłuchano.
Potrzebują być cenieni" - mówił podczas konferencji.

Podkreślał też: "Nie interesuje mnie dialog między religiami, a międzyreligijne projekty.
Same słowa to za mało".


Warren w odpowiedzi na pogłoski o tym jakoby popierał tzw. "Chrislam" wskazał na werset z Przypowieści Salomona 14;15, który mówi: "Tylko prostak wierzy każdemu słowu".


Ponadto Rick Warren napisał:

Tzw. pogłoska o "Chrislamie" to stuprocentowa nieprawda.
Gdyby człowiek, który rozpowszechnił ten mit lub ktokolwiek kto przekazał to dalej, był posłuszny przykazaniom Pana, by przyjść bezpośrednio do mnie i zapytać mnie, w co wierzę, dowiedziałby się, że wierzę w coś dokładnie odwrotnego.
Jestem chrześcijańskim pastorem czwartego pokolenia i moje życie oraz służba są zbudowane na prawdzie mówiącej, że Jezus jest jedyną drogą, a nasza nieomylna Biblia jest dla nas jedynym prawdziwym autorytetem.

Jako ewangelista dużo czasu poświęcam na rozmowy z niewierzącymi.
Nie da się zdobyć dla Chrystusa swoich wrogów, tylko przyjaciół.
Więc musimy budować mosty przyjaźni i miłości z tymi, którzy wierzą inaczej, aby Jezus mógł przejść tymi mostami do ich serc.
Poza tym miłowanie naszych nieprzyjaciół nie jest grzechem, a raczej przykazaniem, które dał nam Jezus.
W ciągu ostatnich 10 lat kościół Saddleback, którego jestem pastorem, ochrzcił ponad 22 tys. nowych dorosłych wierzących - tylko dlatego, że przejawiamy miłość wobec tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa.

Nonsensem jest myślenie, że trzeba iść na kompromis w wierze albo rozwodnić swoje przekonania, by kogoś kochać czy po prostu traktować go z godnością.

Legalistyczni faryzeusze nazywali Jezusa "przyjacielem grzeszników", ponieważ spędzał on czas z niewierzącymi i ich miłował.
MAM NADZIEJĘ, ŻE 1) Zawsze będziesz wierzyć, że każdy potrzebuje Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela.
2) Będzieć mieć odwagę przebywać z niewierzącymi,aby ich kochać i przyprowadzić do Zbawiciela.
3) Będziesz gotowy do tego, by nazywano Cię "przyjacielem grzeszników", co stanowi komplement
4) Nie będziesz rozpowszechniać plotek dopóki nie zapytasz oskarżanej osoby o to, jaka jest prawda.

W Polsce Rick Warren znany jest przede wszystkim dzięki swej bestsellerowej książce "Kościół świadomy celu".
Prowadzony przez niego kościół Saddleback zajmuje obecnie ósme miejsce w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby członków.
Warren znany jest również z tego, że szanują go światowi politycy.
Wśród osób, z którymi odbył publiczne rozmowy, byli między innymi: prezydenci USA: George W. Bush i Barack Obama, a także premier Wielkiej Brytanii - Tony Blair.

______________

Wbrew pozorom ten art pasuje do tematu Kurs Alfa ...
jesli Rick brał w nim udział to .... co zamierza z Islamem ?
a moze to sie łaczy ?
/

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
od Pati
Ci sami ludzie odpowiedzialni sa za KURSY ALFA jak i Toronto Blessing.

Cytuj:
TORONTO BLESSING.

Zwiedzenie z Toronto
(napisał Paul Gowdy, były pastor zboru Vineyard w Toronto)

Cytat:
Minęło dziewięć lat, zanim zdecydowałem się opisać tę historię.

Po części dlatego, że nie czułem się do końca przekonany, iż czymś właściwym jest publicznie wytykać słabości Ciała Chrystusa.
Inny powód zwłoki to fakt, że musiałem poświęcić wiele lat na rozmyślania i badanie swoich motywacji, aby nabrać przeświadczenia, że to, co działo się w TACF (Toronto Airport Christian Fellowship – Chrześcijańska Społeczność Lotniska w Toronto) rzeczywiście było w całości złe, a przynajmniej że było w tym więcej zła niż dobra.

Przez minione lata zwykłem nazywać to doświadczenie mieszanym błogosławieństwem. Zdaje się, że James A. Beverly określił je tak w swojej książce Holy Laughter and the Toronto Blessing (Święty śmiech i błogosławieństwo z Toronto, 1994).

Dziś nazwałbym je raczej mieszanym przekleństwem, jako że nad wszelkim dobrem wynikającym z tego doświadczenia przeważa szkoda i szatańskie zwiedzenie.


To stąd właśnie brał się mój dylemat.
Próbowałem wieść życie w bojaźni Pana, a Jezus powiedział nam, że bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu – przypisywanie szatanowi tego, co w rzeczywistości jest dziełem Bożym – jest grzechem, który nie będzie odpuszczony.
Gdybym musiał zdecydować, czy „błogosławieństwo z Toronto” to sprawa wyłącznie Boża czy wyłącznie diabelska, wciąż bym się wahał, ale jestem przekonany, że szatan użył tego doświadczenia, aby zaślepić ludzi na Bożą naukę, przeszkodzić im w przynoszeniu owoców godnych nawrócenia oraz w rozpoznawaniu duchów i w badaniu daru proroctwa.

Po trzech latach zaangażowania w „błogosławieństwo z Toronto” nasze zgromadzenie Vineyard w Scarborough (we wschodnim Toronto) uległo niemal całkowitemu rozkładowi.

Pożeraliśmy siebie nawzajem przez plotki, intrygi, podziały, sekciarskie krytykanctwo.
Po trzech latach modlitwy „nasiąkania” i modlitwy wstawienniczej, drgawek, śmiechu, krzyku,
posługiwania w grupie modlitewnej TACF, prowadzenia nabożeństw w TACF, głoszenia kazań w TACF, spędzania całego swojego czasu w TACF – byliśmy wciąż najbardziej cielesnymi, niedojrzałymi i zagubionymi chrześcijanami, jakich znałem.
W 1997 roku powiedziałem znajomemu, który był głównym pastorem zboru Vineyard (Winnica) w Scarborough, że nasza wspólnota praktycznie rozpadła się, odkąd zaczęliśmy się zajmować „błogosławieństwem z Toronto”.
Zgodził się ze mną!

Z mojego doświadczenia wynika, że dary duchowe wymienione w rozdziale 12 Pierwszego Listu do Koryntian ujawniały się w naszym zborze dużo częściej przed styczniem 1994 roku, kiedy to zawitało do nas „błogosławieństwo z Toronto”, niż później, w okresie rzekomego nawiedzenia przez Ducha Świętego.
W latach 1992-1993, podczas modlitwy wstawienniczej doświadczaliśmy autentycznego – w moim przekonaniu – daru proroctwa, uwolnień i wielu łask Pańskich. Odkąd pojawiło się „błogosławieństwo z Toronto”, czas posługiwania zmienił się diametralnie. Naszą jedyną modlitwą było „Jeszcze, Panie, JESZCZE”, okrzyki „Ogień!”, drgawki całego ciała i jęki „och, ooch, OOOOCH”. Nie żartuję!

Dwudziestego stycznia 1994 roku jakieś 15 osób z naszego zboru wybrało się do ośrodka Vineyard przy porcie lotniczym w Toronto, aby posłuchać Randy’ego Clarka, pastora zboru Vineyard ze Stanów Zjednoczonych. John Arnott zadzwonił do naszego głównego pastora z zaproszeniem. Powiedział, że Randy był na spotkaniu z Rodneyem Howardem Brownem i że w ciągu kilku następnych tygodni w jego zborze zaczęły się dziać wielkie rzeczy. John miał nadzieję, że u nas też może się zacząć dziać coś wielkiego. Pojechaliśmy tam ochoczo. Nasz zbór stanowił odrośl grupy z lotniska, od której odłączyliśmy się w 1992 roku. W tym czasie w Toronto były ogółem trzy ośrodki Vineyard: jeden w centrum miasta, Scarborough we wschodniej części i macierzysty zbór na lotnisku w Toronto. Stanowiliśmy jedną wielką szczęśliwą rodzinę. Poszczególne grupy były niezbyt liczne, więc konferencje, spotkania nadzwyczajne itp. urządzaliśmy razem.

Rok wcześniej większość naszych liderów udała się wspólnie do Nikaragui na krótką wyprawę misyjną. Byliśmy pełni wzajemnej miłości i braterstwa. Odkąd opuściłem Vineyard, czytałem sporo krytycznych analiz, z których część utrzymywała, że „błogosławieństwo z Toronto” stanowiło zmowę w celu wpędzenia Ciała Chrystusa w herezję. Sądzę, że rzeczywiście mogło ono skutkować herezją i apostazją, ale nie było to niczyim świadomym celem. Jestem przekonany, że przywódcy zborów Vineyard są prawdziwymi narodzonymi na nowo chrześcijanami, którzy kochają Pana, ale ulegli zwiedzeniu. Kochali Go nie dość mocno, aby zachowywać Jego przykazania. Nie byli posłuszni Pismu i zeszli na manowce wskutek pragnienia czegoś większego, wspanialszego, bardziej podniecającego i dynamicznego. Ja także jestem winien tego grzechu. Głosiłem odnowę w Korei, w Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych i tu, w Kanadzie. Teraz naprawdę się nawróciłem i opisując tę historię, chcę prosić Ciebie, Oblubienico i Ciało Chrystusa, o przebaczenie. A zwłaszcza chcę prosić o przebaczenie chrześcijan charyzmatycznych i pentekostalnych, bo to oni są mi teologicznie najbliżsi. Jestem i zawsze byłem chrześcijaninem ewangelikalnym, ale nie wierzę w ustanie darów duchowych z końcem czasów apostolskich. Uważam, że to właśnie moje ewangelikalne korzenie (pochodzę z rodziny baptystów, a narodziłem się na nowo w kościele prezbiteriańskim) pozwoliły mi dostrzec problemy z tak zwaną odnową. Jak mogłem być tak ślepy? Śmiałem się z ludzi zachowujących się jak psy i udających, że oddają mocz na kolumny budynku TACF. Patrzyłem, jak naśladują zwierzęta, warczą, ryczą, gdaczą, usiłują fruwać na wyimaginowanych skrzydłach, zachowują się jak pijani, śpiewają głupie piosenki. Jak mogłem myśleć, że cokolwiek z tego pochodzi od świętego Ducha Bożego! Było to hałaśliwe, pozbawione szacunku i bluźniercze wobec świętego Boga Biblii. Ale wtedy myślałem, że dopóki nie naucza się niczego wprost sprzecznego z Pismem, takie zachowania można określić w najgorszym razie jako „egzotyczne”.

To takie modne słówko, którym nazywaliśmy znaki niedające się usprawiedliwić z biblijnego punktu widzenia.
Powiedziano mi z ambony, że mamy tylko dwie możliwości: porządek przedszkola, pełen życia i bałaganu – albo porządek cmentarza, bardzo uporządkowany, ale martwy.
Jako młody, niedojrzały pastor wybierałem życie i bałagan.
Zapomniałem, że Bóg chce, abyśmy dojrzewali i wzrastali w Nim.

Czułem się zażenowany, słysząc proroctwa, szczególnie proroctwa Carol Arnott, która opowiadając o swoim „doświadczeniu oblubienicy”, kiedy to znalazła się w bezpośredniej obecności Jezusa i poczuła Jego miłość, powiedziała, że było to lepsze niż seks!

Byłem zaszokowany i zastanawiałem się w duchu, jak można porównywać miłość Bożą z seksem.
Kiedy podejrzewaliśmy, że na naszych nabożeństwach szaleją demony, John Arnott pouczał nas, żebyśmy pytali, czy przychodzą, czy odchodzą.
Jeśli odchodzą, to wszystko jest w porządku!
John bronił chaosu, mówiąc, że nie powinniśmy się obawiać zwiedzenia: skoro prosiliśmy Ducha Świętego, aby przyszedł i nas napełnił, to jak mógłby przyjść szatan i nas oszukać?
To by znaczyło, że szatan jest potężny, a Bóg słabiutki!

Twierdził, że musimy wierzyć mocniej w wielkiego Boga, który nas chroni, niż w wielkiego diabła, który nas mami.
Brzmiało to bardzo przekonująco, ale było zupełnie sprzeczne z Pismem, jako że Jezus, św. Paweł, św. Piotr i św. Jan – wszyscy ostrzegają nas przed potęgą duchów zwodniczych, szczególnie w czasach ostatecznych.
Znów za mało kochaliśmy Boga, żeby wypełniać Jego słowo, i w rezultacie otworzyliśmy się na działanie ducha kłamstwa. Niech Bóg zmiłuje się nad nami!

Przejrzałem na oczy, kiedy pewnego wieczora, „pijany Duchem”, turlałem się po podłodze.
Zacząłem śpiewać i nagle przypomniała mi się dziecięca rymowanka: „Mary miała małą owieczkę, jej runo było białe jak śnieg”.
Zaśpiewałem ją szyderczo i natychmiast poznałem w sercu, że to był demon.
W tej samej chwili uczyniłem akt skruchy, całkiem wstrząśnięty. W jaki sposób demon znalazł do mnie dostęp?
Czyż nie kochałem Boga? Czy nie byłem gorliwy w sprawach Bożych?
Czy nie miałem bzika na punkcie Jezusa?
Wiedziałem, że przeze mnie właśnie objawił się duch nieczysty i że jestem winien wielkiego grzechu. Po tym doświadczeniu trzymałem się z dala od TACF.
Już nigdy tam nie wróciłem.
Nie byłem przekonany, że należy odrzucić całe to doświadczenie, ale uważałem, że nie obchodziliśmy się z owym „błogosławieństwem” we właściwy sposób.

Nawet kiedy przestałem chodzić do TACF, miałem do czynienia z jego skutkami. Na przykład kiedyś nasi ludzie wrócili ze spotkania i zapytali, czy wszyscy otrzymaliśmy złoty miecz Pana.
Spytałem, o czym właściwie mówią, sądząc, że to jakieś prorocze odniesienie do Pisma Świętego, ale oni odpowiedzieli: nie, to nie chodzi o Biblię, ale o niewidzialny złoty miecz, który mogą otrzymać tylko czyści.
Kto go weźmie w nieprawy sposób, tego Pan zabije. Ale kto jest wystarczająco święty, aby otrzymać ten miecz, ten może nim władać, a będzie uzdrawiał AIDS, raka itp., i będzie niósł zbawienie.
„Władanie” mieczem polegało na udawaniu, że dzierży się w ręku tę niewidzialną broń, i wykonywaniu takich ruchów, jakby uderzało się nim inne osoby podczas modlitwy! Nawet wtedy, chociaż sam jeszcze byłem zwiedziony, uznałem, że TACF zmieniło się w dom wariatów!
Miecz jako pierwsza otrzymała rzekomo Carol Arnott, a potem przekazywała go innym, wystarczająco świętym, aby go otrzymać.
Była też sprawa złotych plomb w zębach.
Niektórzy członkowie naszego zboru zaglądali sobie nawzajem do ust, wypatrując złotych plomb, które Bóg umieścił tam, aby okazać im swoją miłość!
Przez cały czas, jaki tam spędziłem, raz tylko usłyszałem, żeby ktoś głosił nawrócenie.
Był to Jackie Pullinger, gość z Hongkongu, a jego słowa upadły między nas jak kamień. Nie przyszliśmy się tam nawracać, przyszliśmy świętować w Panu!
Po roku trwania „błogosławieństwa” odezwałem się na spotkaniu pastorów:

„Popatrzcie: mamy drgawki, jazgoczemy, turlamy się, śmiejemy, płaczemy i kupujemy koszulki. Ale nie widać u nas duchowego ożywienia, zbawienia, nie widać owoców, nie wzrasta nasza działalność ewangelizacyjna – więc gdzie tu sens?”.
Zostałem porządnie skarcony.
Jak śmiałem oczekiwać owoców, kiedy Pan uzdrawiał swój poraniony lud?
Za długo byliśmy legalistami i Bóg teraz potrzebował czasu, aby przywrócić nam zdrowie i wyzwolić spod prawa.
Powiedziano mi, abym nie popędzał Pana, a żniwo nadejdzie we właściwym czasie.

Wiedziałem, że coś tu jest nie tak, bo przecież Jezus nakazał nam iść na cały świat i czynić uczniów!
Nie mówił, że każdy ma wziąć sobie wolne na nie wiadomo jak długo, podczas gdy Bóg zrobi z nami jakąś dziwną nową rzecz!
Ostatecznie odszedłem w związku z kontrowersją dotyczącą wyświęcania kobiet. Osobiście na podstawie Pisma wierzę, że kobiety nie powinny być pastorami ani starszymi lokalnego zboru.
Mogę się w tej sprawie mylić – jest to temat wielkiej debaty we współczesnym Kościele – ale takie jest moje przekonanie, a w Vineyard zaczęto wyświęcać żony pastorów, aby posługiwały wraz z mężami.
Oczywiście popieram zaangażowanie kobiet w służbę Bożą, ale uważam, że funkcja pastora czy starszego zboru winna być zarezerwowana dla mężczyzn.
Nie ja napisałem Pismo Święte, ale z Bożą pomocą wystarczy mi łaski, aby być mu posłusznym.

Taka jest moja historia.
Mógłbym kontynuować długo, dokumentując całą przesadę, szaleństwo, grzech i nauczanie o królestwie dni ostatnich, gdzie przejawia się prorocki aspekt „błogosławieństwa”, ale inni już to zrobili.
Śpiewaliśmy o armii Joela i przebudzeniu dla miliarda dusz, jakby to było jedno z Dziesięciu przykazań i jakby zawsze było tuż-tuż: za miesiąc, za rok…
Jezus pytał: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”.
A gdyby nie przyszedł, nikt by nie ocalał – ale ze względu na swoich wybranych powróci. To nie ma nic wspólnego z dominionizmem[1], którego naucza się w proroczym ruchu walki duchowej w Vineyard.
Oni chyba naprawdę myślą, że uda im się podbić cały świat! Jeszcze będąc w Vineyard, przyjąłem jako dewizę werset z apostoła Pawła mówiący, aby nie wykraczać ponad to, co zostało napisane.

Na zakończenie chciałbym po prostu przeprosić za szkodę, jaką osobiście wyrządziłem, nauczając rzeczy niezgodnych z Pismem Świętym.
Wyrażam skruchę przed ludźmi, jak już to uczyniłem przed Bogiem.
Nie usprawiedliwiam swojego zwiedzenia.
Nie dołożyłem starań, by wszystko badać, mimo że Biblia jasno to nakazuje.
Każdy, kto widział, jak cała sprawa się zaczęła, wie, że opisałem ją wiernie – co najwyżej może ją inaczej oceniać, zwłaszcza jeśli sam wciąż głosi „rzekę błogosławieństwa”[2].

Tym, którzy tkwią w tej „rzece”, mówię: niech czym prędzej z niej wyjdą, bo w głębinach czai się coś, co może ich boleśnie pogryźć! Kocham ludzi z TACF i ruchu Vineyard, ale sądzę, że wszyscy mamy z czego się tłumaczyć.
Oby Pan otworzył im oczy jak najprędzej. Podejrzewam, że gdy ten list ukaże się w Internecie, zaczną mnie bombardować e-maile z obydwu obozów: niektórzy będą mnie wyklinać za to, że nadal wierzę w posługę Ducha Świętego i podlegam zwiedzeniu, podczas gdy dawni przyjaciele potępią mnie za wyciąganie brudów i niechęć do pomazańców Bożych!

Bóg zna moje serce i swoją łaską doprowadzi mnie do prawdy, bo chcę znać tylko Chrystusa, i to Ukrzyżowanego! Jeśli sądzicie, że pozostaję w błędzie i grzechu, módlcie się, aby Pan mi wybaczył i oświecił mnie.
Będę studiował słowo, abym okazał się wypróbowanym robotnikiem!

Wzywam wszystkich, którzy to czytają: módlcie się, aby Pan otworzył oczy wszystkim zaangażowanym w to oszustwo.
Przywódcy czy zwykli wierzący – wszyscy są kochani przez miłosiernego Boga.
On powiedział, że jest wierny i sprawiedliwy i że jeśli tylko wyznajemy nasze grzechy, On odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
Jesteśmy jak kościół w Laodycei: uważamy się za bogatych, którym nic nie potrzeba, a nie zdajemy sobie sprawy, że w rzeczywistości jesteśmy nędzni, godni pożałowania, biedni, ślepi i nadzy.
Musimy przyjąć radę Jezusa i kupić złoto wypróbowane w ogniu, którym jest Jego cierpienie, a nie zwodniczy duch!, białe szaty dla okrycia naszej haniebnej nagości i balsam do namaszczenia oczu, abyśmy mogli przejrzeć.
Jezus wzywa nas do nawrócenia i dziękczynienia Panu za to, że jest. To doprowadzi nas do odnowienia relacji z Ojcem.
Jeżeli Bóg przebaczył mi i otworzył mi oczy, może uczynić to samo dla innych, którzy zostali zwiedzeni. Na koniec przypomnę ostrzeżenie św. Pawła: komu się zdaje, że stoi, niech baczy, aby nie upadł.

Z poważaniem,
Paul Gowdy

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURS ALFA
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13637
Pati
jesli ktos dobrze tam sie czuje bo spotka sie z młodzieżą bo miła atmosfera , jedzenie , to jak moze miec Boży słuch ?

Musi zaskoczyc ocknąc sie czy warto zastawic Dusze , zreszta co ja mówie przeciez on nie mysli
o tym co mu zagraża ważne że daja ze miło- może tu jest pajęcza sieć zarzucona ?
Niejeden sobie powie - a co mi szkodzi ,posiedze ,pojem , jest ok

.
prawdopodobnie to sa kursanci
Uwaga! Kundalini 2z3 Zwodnicze Duchy wtargnęły do Kościoła


.
Aż DZIW ,że sa tak BEZWOLNI ..ale chyba o to chodzi ..

Fałszywi Mesjasze cz.3 3z17

młodzież dzieci ,wszyscy których TEN OGIEŃ ogarnął

...

..strzela do nich - zabija duchowo
Strzela jak z karabinu ....
.
a tu
ten Wąż Kundalini i jego ogień
http://www.youtube.com/watch?v=1O8oE5RHinAl2Tes 2:10
Tych, którzy nie umiłowali prawdy mającej ich zbawić, zwiedzie wszelkimi pokusami zła ku ich zgubie."
.
2Tes 2:11
"I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,"
_________________

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 31 sierpnia 2012, o 18:24 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm » PROTESTANTYZM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL