Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm » PROTESTANTYZM
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przeistoczenie a PROTESTANCI
 Post Napisane: 20 marca 2013, o 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15598
Protestanci

2012-05-08 22:18:35
Szczęść Boże, jaką Chrześcijanie mają odpowiedź wobec argumentów Protestantów (którzy przecież opierają się wyłącznie na Piśmie Świętym), że: - przeistoczenie dokonuje się podczas każdej Mszy Świętej, a nie dokonało się tylko raz, teraz jest to tylko pamiątka - można modlić się przez wstawiennictwo Maryi i Świętych ("Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus”. (1. List do Tymoteusza) - odnośnie kultu maryjnego (nabożeństwa, pielgrzymki, nadawanie tytułów np. Królowa Nieba, etc.)
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Protestanci to również chrześcijanie a jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem jest rzeczywiście i jedynie Jezus Chrystus.
Nabożeństwa, pielgrzymki i tytuły nie należą do istoty wiary. Co do Pisma świętego to też nie do końca tak jest jak Pani pisze, bo protestanci również mają swoją tradycję o którą się troszczą. Podstawową różnicą między chrześcijanami z Kościoła katolickiego a chrześcijanami ze wspólnot protestanckich jest rozumienie Eucharystii.
Wierzę, że wkrótce uda się porozumieć również w tej, najtrudniejszej kwestii. Coraz więcej wspólnot zielonoświątkowych i protestanckich zaczyna wierzyć w realną obecność Chrystusa w Eucharystii choć nie wierzą, że związane jest to z sukcesją w Kościele katolickim. Módlmy się nawzajem o siebie i bądźmy wobec siebie życzliwi a Pan wkrótce doprowadzi do tego, że będzie jedna Owczarnia i jeden Pasterz. Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ

Zielonoświątkowcy

2012-06-08 08:22:20
Witam,mam pytanie.W moim miescie sa barzo aktywni czlonkowie kosciola zielonoswiadkowego.O ile ich zapal i gorliwosc gloszenia Jezusa jest godny pochwaly to owoce tego sa co najmniej dwuznaczne.
Chodzi mi o odciagania wiernych od Kosciola,Jezus tak Kosciol nie.Zauwazylem ze ich znajomosc Kosciola jest znikoma,duzo ttam stereotypow i uprzedzen.Wsrod samych katolikow swiadomosc kosciola a takze ewangelii jest niewielka
.To oni glownie zasilaja tzw zbory ewangeliczne.Nie dziwie sie tym ktorzy ktorzy szukaja bliskiej relacii z Panem,Pismem sw.Czesto tez nasi pasterze nie angazuja sie tak jaak powinni.
Ze swojej strony próbuje tłumaczyć prawdy wiary itp katolikom którzy spaczony ich obraz,a takze braciom odłączonym.
Jedni i drudzy to czsem trudne do przebicia skaly,ale jak juz załapią i zrozumieja jak to z np Kosciolem jest to sa bardzo zdumieni jak ten tzw niebibilijny kosciol i jego nauka sa bibilijne.
Widze w ich oczach zakłopotanie i zdziwienie ze ten ich obraz tego wszystkiego byl bledny.
Odczuwam wtedy radosc.Staram sie to wszystko podlewac modlitwa,bo my sami nic nie mozemy.
Prosze o jakas porade w kwestii moich staran co do niesienia swiatla.
Zielonoświątkowcy nie mówią Jezus tak, a Kościół nie. Ich wspólnoty w Chrystusie, to przecież Kościół, choć nie będący w jedności z Kościołem katolickim.
Przykładają dużą wagę do wspólnoty i nie promują wiary w pojedynkę ani wiary po swojemu.
Osoby, które odchodzą od Kościoła katolickiego, by praktykować we wspólnotach zielonoświątkowych są często bardzo agresywni w stosunku do Kościoła, z którego odeszli.
Bierze się to z ich negatywnych, czasem traumatycznych doświadczeń.
Natomiast ci, którzy urodzili się w rodzinach zielonoświątkowych są zwykle bardziej otwarci na dialog i współpracę.
Na twoim miejscu nie zajmowałbym się tłumaczeniem zielonoświątkowcom doktryny katolickiej, do tego są inni ludzie posłani. Zaangażuj się lepiej we wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Nawet jeden z wybitnych liderów zielonoświątkowych, uczestnik Soboru Watykańskiego II, nawoływał, że jeśli doświadczyłeś Chrztu w Duchu Świętym, pozostań we własnym Kościele i wspieraj jego odnowę. Nie uprawiaj turystyki po innych wspólnotach. Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/67/n/5300

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 marca 2013, o 18:25 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 24 marca 2013, o 11:59 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3143
Cos dla kazdego http://www.adwentysci.waw.pl/

Koscioly Protestanckie

Protestantyzm opiera swoja wiare tylko na Biblii a nie jak katolicyzm ( okolo 800 mln czlonkow ) czy prawoslawie ( okolo 300 mln czlonkow ) na Biblii i tradycji , stanowi druga pod wzgledem liczby wyznawcow, po katolicyzmie, galaz chrzescijanstwa. Liczy okolo 450 mln czlonkow.

Powszechnie przyjmuje sie, ze protestantyzm jako odrebny odlam chrzescijanstwa wylonil sie po r. 1517, przy czym za symboliczna date jego narodzin przyjmuje sie dzien 31 pazdziernika tegoz roku, kiedy to niemiecki mnich augustianski Marcin Luter mial przybic na drzwiach kosciola katolickiego w Wittenberdze 95 tez podwazajacych katolickie prawdy wiary, a zwlaszcza nauke o odpustach. .

Chociaz wiadomo ze juz duzo wczesniej byly ruchy i koscioly Biblijne i reformacyjne np. Katarzy albo Waldensi wloscy i francuscy kupca Piotra Waldo ( XII i XIII w ) czy Angielscy Lollardowie ksiedza Jana Wiklifa ( XIV w ) lub w Czechach ( XV w ) Husyci ksiedza Jana Hus wszystkie te ruchy chcialy reformacji kosciola katolickiego ( niestety caly czas z nimi walczyla inkwizycja ) kosciol Waldensow i Husytow istnieje do dzis .

Pierwsza galezia XVI w protestantyzmu sa Koscioly Luteranskie i Kawinskie czyli kosciol Ewangelicko Augsburski i Ewangelicy Reformowani (pochodzacy od uczniow Jana Kalwina). Koscioly ewangelickie sa najliczniejsze w protestantyzmie: obecnie na calym swiecie zyje okolo. 60 mln ewangelikow luteranskich i ponad 70 mln ewangelikow kalwinskich ( w XVI w byl tez ruch Anabaptystow do ktorego odwoluja sie np. Baptysci ) i kosciol Anglikanski (krola Henryka VIII i krolowej Elzbiety I ) oraz koscioly Purytanskie i Metodystow Jana Wesleya choc one powstaly pozniej na bazie kosciola Anglii w XVII i XVIII w .

Drugim wielkim pradem w protestantyzmie sa tzw. Koscioly wolne , powstanie ich wiaze sie z tzw. II reformacja, jaka dokonala sie juz wsrod samych protestantow, glownie w Stanach Zjednoczonych na przelomie XVIII i XIX wieku.

Istniejace do tego czasu Koscioly reformacyjne coraz bardziej kostnialy w swych doktrynach i zyciu duchowym , w ten sposob powstaly takie koscioly jak Baptysci, Wolni Chrzescijanie oraz Chrzescijanie Ewangeliczni lub Adwentysci Dnia Siodmego oraz Menonici, itp. Sa w tej grupie duze wspolnoty, jak Baptysci, ktorych jest okolo 40 mln czy Adwentysci okolo 20 mln wyznawcow ale sa tez grupy niewielkie, jak wspomniani Menonici - niespelna milion wyznawcow. Trzecim duzym, a przy tym bardzo dynamicznie rozwijajacym sie obecnie, nurtem protestantyzmu jest ruch zielonoswiatkowy. Powstal on na przelomie XIX i XX stulecia na fali wspomnianej II reformacji. Zielonoswiatkowcow cechuje wielka spontanicznosc w modlitwie oraz - jak u wszystkich kosciolow II reformacji - uznawanie Pisma Swietego za jedyne zrodlo nauki chrzescijanskiej, chrzest w wieku dojrzalym, a w niektorych przypadkach takze dar mowienia roznymi jezykami Koscioly i zwiazki Zielonoswiatkowe, bardzo zreszta zroznicowane wewnetrznie i licza okolo 80 mln wiernych.

Oddzielna grupe stanowia wspolnoty , wywodzace sie z protestantyzmu, ale ktore odeszly w swym nauczaniu od wielu podstawowych zasad protestanckich. Sa to m.in. Swiadkowie Jehowy okolo 3 mln wiernych i inni Unitarianie ( np. Bracia Polscy ) podwazajacy wiare w Trojce Swieta i bostwo Chrystusa czy Mormoni - majacy wlasna Biblie w postaci Ksiegi Mormona Josepha Smitha albo Kwakrzy odrzucajacy liturgie i sakramenty itp. wyznania .

W Polsce w wspolnie koscioly protestanckie licza okolo 170 000 wiernych (okolo 80 000 to Luteranie a np. Adwentysci to okolo 10 000 itd. ) i jest jeszcze okolo 90 000 Swiadkow Jehowy oraz od 300 000 do 500 0000 prawoslawnych i grekokatolikow ( ten ostatni kosciol jest w unii z Kosciolem Rzymsko Katolickim ) sa tez koscioly starokatolickie np. Kosciol Polsko - Katolicki czy Mariawicki oraz wyznania niechrzescijanskie np. Judaizm czy Islam lub Buddyzm itd. daje to razem ponad 1 000 000 ludzi ( bez ateistow itp.) Nadal oczywiscie najwiecej wyznawcow ma Kosciol Rzymsko Katolicki okolo 95 % Polakow oficjalnie jest tego wyznania .

zrodla ksiazki i internet

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 26 marca 2013, o 08:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15598
Ewangelikalni w ekumenicznym rozkroku.

Ruch ekumeniczny nie był zainicjowany przez Kościół Rzymskokatolicki, masonów, Żydów i cyklistów, ale przez Kościoły protestanckie, które szukały jedności między sobą. (proszę sprawdzić w Wikipedii)
Fundamentalną zasadą tego ruchu NIE JEST szukanie tego co łączy, zapominając o tym co dzieli (co z lubością powtarzają krytycy, nie wiadomo tylko za kim), ale przykazanie Pana Jezusa Chrystusa, skierowane do swoich uczniów „aby byli jedno” i „nawzajem się miłowali”, bo tylko w ten sposób świat zobaczy, że jesteśmy Jego uczniami (proszę sprawdzić w ewangelii Jana).


Celem ruchu ekumenicznego jest więc
JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN (nie pogan, niewierzących, wyznawców różnych religii), co niekoniecznie musi oznaczać jedność organizacyjną w ramach jakiejś wspólnoty wyznaniowej.
Rozumienie tej jedności jest bardzo różne u chrześcijan zaangażowanych w ruch ekumeniczny, ponieważ nie ma on decyzyjnej „centrali”.
Nie jest nią Światowa Rada Kościołów ani Papieska Rada ds Popierania Jedności Chrześcijan, ani nawet Polska Rada Ekumeniczna.

Ruch ekumeniczny wyrasta bowiem z oddolnego pragnienia chrześcijan z najróżniejszych wspólnot, aby dążyć do jedności między sobą, co jest przykazaniem Pańskim, a jako Jego uczniowie nie możemy przejść obok słów Ewangelii obojętnie.

Musimy więc przezwyciężyć nasze uprzedzenia i niechęć wobec chrześcijan, którzy różnią się od nas, bo chodzą do innego kościoła, inaczej wierzą (w kwestach drugorzędnych), mylą się i błądzą, a nawet i grzeszą (tak jak, zresztą i my), ale pomimo tego, nadal są chrześcijanami.

Napisałem powyżej tych kilka oczywistych zdań, ponieważ z chwilą wyboru na papieża arcybiskupa Jorge Mario Bergoglio, wielu moich ewangelikalnych braci, ma nadzieje na „ewangelicznego papieża”.
Kardynał Bergoglio dał się bowiem poznać jako przyjaciel ewangelikalnych liderów
w Argentynie, którzy dzisiaj przypominają o jego bliskiej im pobożność, jaką można było zaobserwować jeszcze w Buenos Aires.

Takie oczekiwania i nadzieje wywołują od razu histeryczne reakcje innych moich ewangelikalnych braci.
Tych nastawionych bardziej fundamentalistycznie, którzy przypomnieli sobie przy tej okazji o ekumenizmie.
Jednak ekumenizm przez nich kreowany jawi się jako diaboliczne zwiedzenie.

Definiując go pokrętnie, wczytują w niego wszystkie swoje fobie (synkretyzm religijny, irenizm, pułapka Rzymu, wymysł jezuitów, itp).

Czytając różne fora internetowe mam wrażenie, że niektórym ewangelikalnym protestantom zależy jednak na „status quo” w Kościele Rzymskokatolickim, bo teraz bez ogródek można bić w niego jak w bęben.

Co jednak zrobić z takimi, dobrze brzmiącymi w ewangelikalnym uchu, wypowiedziami papieża jak ta o centralnej pozycji Chrystusa w Kościele, którego to Chrystus jest najwyższym pasterzem?

Albo „kto nie modli się do Boga, modli się do diabla”?
Na szczęcie papież zaraz potem poszedł modlić się do jakiejś maryjnej bazyliki, więc jest się do czego przyczepić...

Obserwując i takie reakcje, widać gołym okiem, że nie mogą ścierpieć niektórzy, że i we wspólnocie rzymskokatolickiej Pan Jezus może ratować, zbawiać i dawać nowe życie. Smutna jest ta teologiczna i duchowa ciasnota.

pastor Adam Ciućka
http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 007240.htm

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 26 marca 2013, o 09:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15598
Wyznania w Polskiej Radzie Ekumenicznej:

Kościół Chrześcijan Baptystów w RP (od 1946 roku)
Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP (od 1942 roku)
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP (od 1942 roku)
Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP (od 1942 roku)
Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP (od 1942 roku)
Kościół Polskokatolicki w RP (od 1951 roku)
Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny


Kościoły te współpracują z Kościołem katolickim, uczęszczają na wspólne nabożeństwa, księża katoliccy głoszą u nich kazania na nabożeństwach, a pastorzy z tych kościołów bywają zapraszani do katolickich kościołów.
Jedyne wspólne nabożeństwa , to te ekumeniczne , w których biorą udział nie tylko Kościoły z PRE .
Ostatnio bardzo często udziela się także Kościół Zielonoświątkowy
.

Zatem , władze KZielono, również mają wspólnotę duchową z papiestwem :)
Zapowiadał W.Branham ,ze tak sie stanie ,ze beda musieli wrócić do Matki wszetecznicy.
A twierdzenie ,ze Żaden katolicki ksiądz nie głosi kazań w zborze , bo żaden z nich nie posiada z nim wspólnoty ambony , więc nie ma takiego prawa.
Mają ją tylko KER , KEA i KEM.
Nie jest prawda czyli co ? ukrywają sie liczą ,ze sie nie wyda kim sa a moze głoszą anonimowo pod jakimś nickiem ?
Głoszą i nie tylko w zborach ewangelickich, bo u baptystów też.

Dowód , że katoliccy duchowni głoszą kazania w zborach ewangelickich .
Cytat:
W najbliższy poniedziałek 03 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się comiesięczne nabożeństwo ekumenicznego, podczas którego kazanie wygłosi ks. prałat dr Mateusz Matuszewski. Konsultor Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

http://www.pulawska.luter...?limitstart=126

Mam informacje, że księża katoliccy głoszą kazania nawet w zborach baptystycznych. Więc nie powinno dziwić, że papież Benedykt głosił w zborze luterańskim: http://www.tvn24.pl/wiado...szy,112275.html
Papież Franciszek podejrzewam, że częściej będzie odwiedzał protestantów, aby kontynuować dzieło swojego poprzednika. A zasługi Benedykta były niemałe:

Cytat:
Dokument ten zatwierdza przyjęcie do Kościoła katolickiego części wspólnot anglikańskich oraz zakłada ich odrębność jurysdykcyjną. [...] Według danych szacunkowych w związku z papieskim dekretem Kościół katolicki powiększył się o około 400 tysięcy konserwatywnych anglikanów

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anglikanizm

To samo czeka ekumeniczne kościoły protestanckie.

Benedykt XVI głoszący w zborze luterańskim, że "doświadczamy grzechu, który nie pozwala nam na wspólnotę ołtarza" oraz Chrystus może "dać nam jedność" jest to zapowiedź nadchodzącej jedności, tak czy nie ?
http://www.youtube.com/watch?v=QboiYL6k_fM

John Godson chwali się na Facebooku zdjęciem z papieżem Franciszkiem

Niedługo po tym, jak kard. Jorge Mario Bergoglio został papieżem Franciszkiem, John Godson chwali się, że kilka lat temu osobiście poznał przyszłego biskupa Rzymu i zrobił sobie z nim zdjęcie.
Fotografię można podziwiać na fb profilu posła.


Godson wyjaśnił na Facebooku, że kard. Bergoglio poznał w 2009 r., kiedy odwiedził stolicę Argentyny Buenos Aires. - Jest człowiekiem bardzo skromny i pokorny- i bardzo ewangeliczne. Wiążę z nim dużą nadzieją na pozytywne zmiany [pisownia oryginalna - przyp red.] - w taki sposób poseł zarysował osobowość Franciszka.

Papież Franciszek został przedstawiony światu wczoraj, niedługo po godz. 20:00. Urodził się on 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires. W młodości studiował m.in. filozofię, teologię, literaturę i psychologię. Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. W 1992 r. mianowano go biskupem pomocniczym Buenos Aires, pięć lat później został arcybiskupem. W 2001 r. papież Jan Paweł II wyniósł abp. Bergoglio do godności kardynała. Franciszek jest uważany za umiarkowanego konserwatystę, który sprzeciwia się koncepcji małżeństw homoseksualnych i adoptowaniu przez takie pary dzieci, ale dopuszcza możliwość stosowania prezerwatyw jako sposobu walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową.
.http://natemat.pl/54151,john-godson-chw ... anciszkiem

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 28 marca 2013, o 15:38 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3143
Ekumenizm po katolicku

W zwiazku z Miedzynarodowym Dniem Chorego ustanowionym przez Jana Pawla II udalismy sie w ostatni weekend do wielu szpitali, hospicjow, Przychodni Zdrowia w Polsce z zyczeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Personelowi skladalismy podziekowania za opieke nad chorymi i wszystkim wreczalismy darmowe egzemplarze Nowego Testamentu z Psalmami i te male w bialych okladkach dla personelu medycznego.
Wiele osob nigdy jeszcze nie slyszalo o tym swiecie.
Bylo milo sympatycznie, modlilismy sie tez o niektorych chorych przy ich lozkach.
Zdarzalo sie tez slyszec "sekta" i inne epiteciki pod naszym adresem.

Mlody ksiadz przebywajacy na oddziale wewnetrznym gejowskiego szpitala po wysluchaniu zyczen i obdarowaniu pacjentow egzemplarzami Nowego Testamentu po wyjsciu Gedeonitow przekonal chorych, ze nie powinni przyjac takiego prezentu.

Gdy brat Marek wracal odwiedziwszy ostatnia sale chorych na hall wyszla kobieta trzymajaca w rece 6 egzemplarzy mowiac, ze takie prezenty sa im nie potrzebne.

Marek wszedl do sali gdzie w dalszym ciagu siedzial ten mlody ksiadz.
Zblizyl sie do niego i na ucho powiedzial mu skoro zdecydowales za tych ludzi nie dajac im mozliwosci sprawdzenia prezentu.
Uznales, ze ten prezent jest zly to daj im od siebie ten dobry.
Ale co tam sa przeciez i tacy, ktorzy wspieraja nasze dzialania.

W szpitalu w Lubinie pacjent, ktory otrzymal prezent zaraz odlozyl gazete ktora czytal wielokrotnie dziekujac zaraz zabral sie za czytanie Slowa Bozego.
W Dzierzoniowie w szpitalu jedna z pielegniarek szczerze wyznala, ze pracujac tu 30 lat nie otrzymala do tej pory zadnego prezentu i jest jej bardzo milo z tego i to jakiego. Uradowana pani z rentgena zachecala aby Gedeonici przychodzili tu z takimi prezentami w kolejne takie dni.
Oddzial w Poznaniu z tego co juz wiem od prezydenta Ireneusza rozdal 1800 sztuk egzemplarzy NT z Psalmami - Alleluja!.

Prosze o modlitwy za obdarowanymi aby przeciwnik nie wmowil im, ze nie warto otwierac prezentu i czytac - pozdrawiam Jozef S Gedeonita Kosciol Chrzescijan Baptystow
Ps : Kosciol Chrzescijan Baptystow jest od lat w Polskiej Radzie Ekumemicznej a Towarzystwo Gedeonitow jest ponad wyznaniowe pozdrawiam !
Tomasz G.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Droga EKUMENIZMU ?
 Post Napisane: 13 maja 2014, o 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15598
Motto:
"Nie dawaj wiary ludzkiemu oku
W mroku wieczoru, w świetle poranka
Lalkowy spektakl czucia i wzroku
To jest diabelska przebieranka"
Robert Anton Williams


Ekumenizm - droga na manowce
cyt
Sprawa ekumenizmu,

osobiście mam do niego stosunek całkowicie negatywny.
Być może jest tak jak mówisz, ze należy próbować rozpowszechniać ewangelię i w ten sposób, tj. zarówno wśród protestantów i katolików, i na pewno powinni robić to ludzie posiadający ku temu dar ewangelizowania w takim właśnie środowisku, jednak osobiście mam co do tego sposobu raczej złe przeczucia.
Nie wiem być może się mylę, jednak z tego co widzę i co wiem efekty takiej działalności są raczej mizerne. W ostatnią niedziele poszedłem na takie właśnie "nabożeństwo" z czystej ciekawości do Elbląskiej Galerii El.
Wyszedłem z tego spektaklu po niespełna godzinie.
Zapewniano wszystkich, że nie będzie żadnych doktrynalnych podchodów, jednak kiedy przeczytałem program tego nabożeństwa, zauważyłem już w samym tylko tym programie, że nie odpowiada to w ogóle deklarowanej obietnicy, danej przez organizatorów tego spotkania. Wszystko było w tym piękne, tylko na koniec obecni przedstawiciele wszystkich lokalnych kościołów protestanckich, musieli zamiast Modlitwy Pańskiej, która byłaby najbardziej adekwatną na zakończenie takiego zgromadzenia, wyrecytować o ironio Skład Apostolski, w którym stoi czarno na białym, że wierzymy iż Chrystus zstąpił do piekieł, że wierzymy w "świętych obcowanie" i w święty kościół powszechny!
Co najmniej trzy jeśli nie cztery ustępstwa w stronę Rzymu w tych tylko trzech stwierdzeniach!
Kiedy ktoś kto uważa siebie za protestanta wymawia słowa iż wierzy, że Jezus zstąpił do piekła czy piekieł, tym samym uznaje, ze zgadza się z nauką Rzymu iż bezgrzeszny Zbawiciel zstąpił do piekła!
Nie do grobu ale właśnie do piekła!
Bo tak to rozumie Rzym.
Kto mówi, że wierzy w "świętych obcowanie" pośrednio zgadza się, że wierzy w czyściec i nieśmiertelność duszy, które to nauki, z prawdą zawartą na ten temat w Piśmie Świętym nie mają niczego wspólnego, a które wyśmiał nawet... pogański, grecki starożytny historyk i podróżnik w jednej osobie Herodot, który w dziele swego życia zatytułowanym
"Dzieje", napisał jasno i wyraźnie skąd rzeczywiście swe pochodzenie wzięła nauka o rzekomej nieśmiertelności ludzkiej duszy, którą chrześcijanie w późniejszym okresie,
przyjęli praktycznie bez zastanowienia, tak jak i pogańscy grecy za swoją, i nawet dziś, tak jak ich greccy protoplaści gotowi są jeszcze bronić tej bujdy, nie dość, że jak swojej własnej, to jeszcze podpierają się przy tym Pismem Świętym, twierdząc, że rzekomo Biblia wspiera ich w tym aspekcie. Absurd ten jest nieprawdopodobny, choć niestety prawdziwy. A oto co pisze na ten temat Herodot:
cyt
..
są prawie dosłownym powtórzeniem słów pewnego brazylijskiego biskupa Sinencio Bohn'a wygłoszonych na 31 konferencji "Episkopatu Brazylii":"Zaskoczeni oszołamiającym wzrostem "sekt ewangelicznych" w Brazylii, przywódcy Kościoła katolickiego zagrozili wypowiedzeniem "świętej wojny" przeciwko protestantom, jeśli ci nie przestaną odprowadzać ludzi z katolickiej owczarni.
Na 31 Konferencji Biskupów Brazylii, biskup Sinencio Bohn nazwał ewangelicznych chrześcijan poważnym zagrożeniem dla wpływów Watykanu w tym kraju.
Wypowiemy święta wojnę, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Kościół ma ociężałą strukturę, lecz kiedy ruszymy zgnieciemy wszystko co napotkamy".)


Tak wiec jak jasno wynika z powyższych słów biskupa Bohn'a, Rzym tak naprawdę nigdy nie zmienił swej skory, i że prześladowanie protestantów nadal pozostaje ich oficjalną polityką.(2


.
Co więcej na tej samej konferencji zażądano od 13 największych protestanckich kościołów podpisania cyrografu, w którym te właśnie wspólnoty chrześcijańskie zobowiązałyby się do całkowitego zaprzestania głoszenia ewangelii i prowadzenia prozelityzmu wśród katolików, w przeciwnym bowiem razie wojna i prześladowanie przeciwko protestantom w Brazylii staną się faktem!(3)

Na wiele lat wcześniej nim biskup Bohn wypowiedział te słowa pod adresem ewangelicznych kościołów w Brazylii, taki sam niepokój wzbudziły te kościoły w oczach
papieża Jana Pawła II-go, już w czasie jego podroży do krajów Ameryki Środkowej w 1983r.
Jak to wówczas wyrażono, że:

"niepokój papieża wzbudza nie tylko działalność tzw. "Kościoła Ludowego" głoszącego wśród społeczeństw tamtych krajów teologię wyzwolenia, ale przede wszystkim działalność fundamentalistycznych sekt protestanckich, w alarmującym tempie ewangelizujących Amerykę Środkową!"(4 )

.
cyt


W tym miejscu pojawia się pytanie, a mianowicie:
Dlaczego obecne papiestwo i sam papież osobiście tak bardzo jest zaniepokojony działalnością protestanckich jak to się wyraził "sekt" w Ameryce Środkowej i Południowej, których to "sekt" działalność przybrała już według niego alarmujące tempo i rozmiary w tym regionie świata?!

A dlaczego tego samego papiestwa i tego samego papieża absolutnie nie niepokoi działalność tych samych protestantów w USA, Kanadzie, w krajach Europy, w Australii i Nowej Zelandii?!
Gdy lepiej i dokładniej przyjrzymy się działalności tych samych kościołów w tych wymienionych przeze mnie krajach, bardzo szybko otrzymamy odpowiedz na to pytanie, która z jednej strony jest prozaicznie prosta ale zarazem i zdumiewająca!

Tam gdzie ewangeliczne kościoły protestanckie nie idą z papiestwem na żadne układy i ekumenę w jakiejkolwiek formie i postaci, tam pomimo i okrutnych czasem prześladowań jakie ich dotykają, kościoły te notują ogromny wzrost i sukcesy, a Słowo Boże rozchodzi się dzięki odważnej i bezkompromisowej służbie tych Bożych mężów i niewiast niczym ogień po lesie, zdobywając dla Chrystusa każdego dnia tysiące zagubionych ludzi!

Dlatego właśnie wzbudza to tak wielki niepokój Rzymu w tamtym regionie świata, albowiem sam nie mając nikomu niczego do zaproponowania z wyjątkiem tanich, jarmarcznych, wielotysięcznych imprez obliczonych tylko na porażenie zmysłów ludzi ilością "aktorów" i "statystów" uczestniczących w tych wyreżyserowanych, acz samych w sobie niczego nikomu nie dających, bo pustych duchowo widowiskach.
Ucieka się w końcu do prześladowań kościołów, dla których większą wartość mają proste i jasne wskazówki oraz pewne i niewzruszone obietnice Boże niż kompletnie bezwartościowe i prowadzące tylko na manowce propozycje kolejnych papieży!!!

Inaczej natomiast ma się rzecz z tymi samymi protestanckimi kościołami w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Nowej Zelandii.
Tu otumanione i onieśmielone wbrew zdrowemu nawet rozsądkowi, "chwałą", "potęgą" i "sukcesami" papiestwa niemal w każdej dziedzinie życia idą z nim na układy i kompromisy jakich ten tylko sobie zażyczy, wbrew wszelkiej logice, wbrew nawet jasnym dowodom jakie niemal każdego dnia napływają z krajów ameryki łacińskiej, od ich własnych braci i sióstr w Chrystusie, doznających tam od tegoż właśnie Rzymu, okrutnych czasem prześladowań.

Mając tak jasne dowody, że Rzym to ta sama bestia jaka szalała w średniowieczu niszcząc i mordując każdego kto ośmielił się choćby przez chwilę pomyśleć czy wierzyć inaczej niż tak jak ona nakazywała. W przeciwieństwie także do swych braci i sióstr z kościołów ameryki łacińskiej, miast trzymać się prostych, jasnych wskazań oraz pewnych obietnic Słowa Bożego, trzymają się pustych i bezwartościowych obietnic Rzymu, wchodząc z nim między innymi w ekumenę, która prowadzi nie do Chrystusa ale z powrotem do Rzymu.

A potem dziwią się nie wiedzieć czemu, że ponoszą klęski jedne po drugich, że nawet członkowie ich kościołów będący nimi już niemal z "urodzenia", bo i rodzice byli przecież protestantami, najpierw stają się oziębli w wierze a potem odchodzą od kościoła i nikogo to nie interesuje.

Całe zbory popadają w marazm, zeświecczenie, a próby prowadzenia przez nie ewangelizacji na zewnątrz kończą się przeważnie całkowitym fiaskiem.
Dlaczego?
Bo ich oczy były jakby przyprószone piaskiem, a ich uszy głuche na wołanie, nie chodźcie do Babilonu!
Nie zadawajcie się z bestią!
Lecz oni nie chcieli słuchać żadnych ostrzeżeń
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/oldman/ekumenia.htm

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 1 czerwca 2014, o 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15598
A zatem automatycznie wszystkie pozostałe kościoły zarówno chrześcijańskie, jak również religie niechrześcijańskie uznawane są za sekty i kulty niebezpieczne dla porządku publicznego, a co za tym idzie wyjęte spod ochrony prawa!

Wniosek jest w tym przypadku bardzo prosty, można te kościoły i religie prześladować, bez przeszkód grabić i zajmować ich własność itp. itd.?
Osobiście nie słyszałem aby jakikolwiek z ewangelicznych kościołów działających w Ameryce Środkowej i Południowej palił się do ekumeny z Rzymem.
Dlaczego?
Ano dlatego, że kościoły te dobrze wiedzą kim jest Rzym jak już wyżej o tym napisałem i czym tak naprawdę jest jego ekumenizm, bo czują te jego "braterską miłość" na co dzień w prześladowaniach, grabieżach i mordach na nich dokonywanych jeśli już nie otwarcie, to z poduszczenia i inspiracji tegoż właśnie "miłującego wszystkich" Rzymu, wykonywanych z jego polecenia rękoma Szwadronów śmierci i innych krwawych band przezeń błogosławionych!
To co może jedynie dziwić, choć może właściwie już nie powinno, to zaślepienie protestantów w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Nowej Zelandii, którzy zachowują się tak jakby spadła im na oczy jakaś totalnie ich oślepiająca i ogłupiająca aż do przysłowiowego bólu duchowa zasłona, przez którą nie potrafią już w ogóle dostrzec tego kim jest Rzym i czym jest jego ekumenizm?

Choć nawet ich własne pisma przez nich wydawane, prawie co dzień sprawozdają o prześladowaniach ich braci i sióstr w Chrystusie w krajach latynoamerykańskich.
Czy to naprawdę nikogo nie zastanawia?
Pomimo niezbitych faktów jednoznacznie świadczących, że Rzym jest tym samym Rzymem jakim był w średniowieczu, protestanci w Krajach Europy, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, dają się oszukiwać jak przysłowiowe dzieci i karmić tą fałszywą przyjaźnią, która zaprowadzi ich na rzeź, jakiej sobie nawet nie wyobrażali.
Gdy palono w Europie protestantów na stosach, wówczas uciekali oni na pustynie, lecz gdy się ich zaprasza na wspólne "wielbienie" Boga, wówczas myślą, że spotkał ich wyjątkowy zaszczyt i okazja, żeby się znaleźć w najlepszym towarzystwie. Takie zachowanie współczesnych protestantów przypomina historie o tym jak można ugotować żabę bez żadnego oporu z jej strony.

A mianowicie, wystarczy umieścić ją w garnku z zimną wodą, a potem stopniowo i powoli tę wodę podgrzewać.
Żaba nawet się nie zorientuje jak zostanie ugotowana.
Dokładnie to samo dzieje się obecnie z protestantami w Europie, Ameryce PN, Australii i N.Z.
Odwrotnie natomiast dzieje się z ewangelicznymi chrześcijanami w krajach latynoamerykańskich, dlatego że tam Rzym chciałby ich od razu wrzucić do wrzątku dlatego też trzymają się oni z dala od zwiedzenia ekumenizmu i raczej nie chcą wskakiwać do jednego garnka wypełnionego szumowinami.
Przynajmniej tak się tam mają sprawy na dzień dzisiejszy, chyba że i tam Rzym zmieni taktykę i zacznie karmić wszystkich swą "przyjaźnią na rzeź".


Co więcej w Hiszpanii nawet dziś baptystów, ewangelików, metodystów, adwentystów i innych otwarcie nazywa się nie kościołami chrześcijańskimi ale sektami, takimi samymi jak chociażby Hare Kriszna, Aum Shoko Asahary itp. (6)


"Europa kończy się tam, gdzie zaczyna się prawosławie"(7)Później został wprawdzie za tę wypowiedź skrytykowany przez Austriacką Radę Ekumeniczną, która była zaskoczona takim stanowiskiem tego chadeckiego czyli katolickiego polityka, ale już austriacki kościół katolicki nabrał wody w usta i nie powiedział na ten temat ani słowa, ani też nie potępił bynajmniej samej li tylko wypowiedzi tego "chrześcijańskiego" tak bardzo ekumenicznie i pojednawczo nastawionego przecież w stosunku do innych chrześcijan ministra.
Dlaczego?
Dlatego, że pan minister Farnleitner głośno powiedział to, co jego kościół myśli naprawdę od setek lat, nie tylko o prawosławiu zresztą!
Ale protestanci mając przykład nawet i ze swego własnego Europejskiego podwórka, nadal nic nie widzą nic nie słyszą!?
I dlatego jeszcze jedna rzeczą, którą zapamiętałem z tego elbląskiego ekumenicznego przedstawienia były słowa baptystycznego pastora z Łodzi, który przed wygłoszeniem kazania ubolewał tak bardzo nad tym iż w Łodzi ekumenizm natrafia na szczególne opory ze strony właśnie tegoż właśnie kościoła prawosławnego, który od lat stanowczo odmawia jako jedyny w tym mieście uczestnictwa w ekumenii, a w Elblągu zachwycał się, że wszystko idzie tak pięknie, jakby nie zauważając, że i w Elblągu pomimo wydrukowania w programie, że prawosławni biorą w tym udział, zarówno ich ksiądz jak i wierni tegoż kościoła stanowczo odmówili wzięcia udziału w tym "zgromadzeniu".

Czyżby tylko prawosławni, nie mówię że wszyscy, ale czyżby tylko oni wiedzieli najlepiej czym pachnie i kończy się zadawanie z Rzymem?
Że kiedy da mu się palec, zażąda ręki, a potem i naszych głów!? No bo apetyt rośnie przecież w miarę jedzenia?!

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/oldman/ekumenia.htm
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 1 czerwca 2014, o 17:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15598
Chorwacki katolicki duchowny udzielający apostolskiego błogosławieństwa "arcychrześcijańskim" oddziałom chorwackich ustaszy wyruszających na front walki ze schizmatyckimi i heretyckimi serbami i niewiernymi żydami.

Kto chce się przekonać czym jest w rzeczywistości ekumenizm Rzymu powinien przeczytać dwie książki barona Avro Manhattana, byłego wieloletniego członka papieskich zakonów szlacheckich "Kawalerów Maltańskich" i "Kawalerów Mieczowych", zatytułowane"Vatican Holocaust" i "Vietnam why did we go", w których opisuje on ze szczegółami role papiestwa w wywołaniu obu wojen światowych, rzezi na Bałkanach i roli jaką odegrało papiestwo w wywołaniu i prowadzeniu przez amerykanów wojny w Wietnamie (14)

Obrazek
Katolicka ewangelizacja Hiszpanii 1936-1939
.Obrazek
,Obrazek
Egzekucja piłą dokonana przez ustaszy na innym serbie za odmowę przejścia na katolicyzm
.
.Obrazek
Grupa pięciu z ogólnej liczby około miliona serbów w bestialski sposób zamordowanych za odmowę powrotu na łono kościoła katolickiego.
.
a Gary Kah tak o tym pisze:

"Ci którzy będą posłuszni Bogu i odmówią uczestniczenia w dziele Szatana, będą ścigani jak zwierzęta. Wielu nie ujdzie śmierci. "

W ewangelii Mat.24;9-10 Jezus przestrzegał: "Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić".

Chrześcijanie, którzy odmówią uczestnictwa w tym systemie, uważani będą za przeszkody na drodze do światowego pokoju. Nazwie się ich opornymi rozrabiaczami i zwolennikami wojen. Niedobitki wiernych, którzy opowiedzą się po stronie Boga znajdą dla siebie ostrzeżenie w Ap.13 i 14 rozdziale. (16)
.
Obrazek

"Święci" ojcowie kościoła rzymskiego i ich faszystowscy, "arcychrześcijańscy" krzyżowi rycerze.
.
"Jeśli Kościół ADS nie da się wchłonąć to będzie usunięty".(26)Nasuwa się w tym momencie pytanie, czy te słowa Malachi Martina, bądź co bądź napisane pod koniec dwudziestego wieku i to w dobie ponoć "innego już Rzymu" niż ten jaki był w średniowieczu, jak papiestwo samo reklamuje się dziś niemal na wszelkie możliwe sposoby nie przypominają, a wręcz czy nie są dosłownym powtórzeniem podobnych słów jakie papież Marcin V skierował w swym liście do króla polskiego Władysława Jagiełły w 1429 roku, by ten eksterminował husytów, nie oszczędzając nikogo spośród nich?!Wiedz, że interesy Stolicy Świętej i twojej korony powodują, że obowiązkiem jest pozbycie się husytów. Pamiętaj, że ci bezbożni ośmielają się głosić zasadę równości. Twierdzą, że wszyscy chrześcijanie są braćmi, że Chrystus przyszedł na ziemię by znieść niewolnictwo. Wzywają ludzi do wolności. Dopóki jest jeszcze czas skieruj swoje siłyprzeciw nim. Pal, zabijaj, uczyń wszędzie pustynię, gdyż nic nie może bardziej podobać się Bogu, i nie może być bardziej pożyteczne dla sprawy królów niż zgładzenie husytów!
.Obrazek


Zamordowane w okrutny i bestialski sposób serbskie dzieci w obozach zagłady w Jasenovacu i Starej Gradisce, w których to chorwackich fabrykach śmierci, zgładzono ponad 8 tysięcy serbskich dzieci.
.

Obrazek
Uroczystości powitania papieskiego nuncjusza Marcone (ubrany na biało), w Zagrzebiu, i parada "Czarnej Chorwackiej Legii", która wsławiła się niewysłowionym wręcz okrucieństwem w czasie wojny w Jugosławii w latach 1941-45. Za legionistami maszerują katolickie siostry zakonne!
.
Obrazek


Papież Jan Paweł II, przy grobie duchowego ojca chorwackich ustaszy, arcybiskupa Stepinaca, podczas uroczystości wyniesienia na ołtarze i ogłoszenia "świętym" tego arcy zbrodniarza, jak nazwał Stepinaca baron Manhattan. Marija Bistrica 3 października 1998r .
.
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/oldman/ekumenia.htm

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeistoczenie a PROTESTANCI
 Post Napisane: 9 czerwca 2014, o 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
Protestanci

2012-05-08 22:18:35
Szczęść Boże, jaką Chrześcijanie mają odpowiedź wobec argumentów Protestantów (którzy przecież opierają się wyłącznie na Piśmie Świętym), że: - przeistoczenie dokonuje się podczas każdej Mszy Świętej, a nie dokonało się tylko raz, teraz jest to tylko pamiątka - można modlić się przez wstawiennictwo Maryi i Świętych ("Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus”. (1. List do Tymoteusza) - odnośnie kultu maryjnego (nabożeństwa, pielgrzymki, nadawanie tytułów np. Królowa Nieba, etc.)
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Protestanci to również chrześcijanie a jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem jest rzeczywiście i jedynie Jezus Chrystus.
Nabożeństwa, pielgrzymki i tytuły nie należą do istoty wiary. Co do Pisma świętego to też nie do końca tak jest jak Pani pisze, bo protestanci również mają swoją tradycję o którą się troszczą. Podstawową różnicą między chrześcijanami z Kościoła katolickiego a chrześcijanami ze wspólnot protestanckich jest rozumienie Eucharystii.
Wierzę, że wkrótce uda się porozumieć również w tej, najtrudniejszej kwestii. Coraz więcej wspólnot zielonoświątkowych i protestanckich zaczyna wierzyć w realną obecność Chrystusa w Eucharystii choć nie wierzą, że związane jest to z sukcesją w Kościele katolickim. Módlmy się nawzajem o siebie i bądźmy wobec siebie życzliwi a Pan wkrótce doprowadzi do tego, że będzie jedna Owczarnia i jeden Pasterz. Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ

Zielonoświątkowcy

2012-06-08 08:22:20
Witam,mam pytanie.W moim miescie sa barzo aktywni czlonkowie kosciola zielonoswiadkowego.O ile ich zapal i gorliwosc gloszenia Jezusa jest godny pochwaly to owoce tego sa co najmniej dwuznaczne.
Chodzi mi o odciagania wiernych od Kosciola,Jezus tak Kosciol nie.Zauwazylem ze ich znajomosc Kosciola jest znikoma,duzo ttam stereotypow i uprzedzen.Wsrod samych katolikow swiadomosc kosciola a takze ewangelii jest niewielka
.To oni glownie zasilaja tzw zbory ewangeliczne.Nie dziwie sie tym ktorzy ktorzy szukaja bliskiej relacii z Panem,Pismem sw.Czesto tez nasi pasterze nie angazuja sie tak jaak powinni.
Ze swojej strony próbuje tłumaczyć prawdy wiary itp katolikom którzy spaczony ich obraz,a takze braciom odłączonym.
Jedni i drudzy to czsem trudne do przebicia skaly,ale jak juz załapią i zrozumieja jak to z np Kosciolem jest to sa bardzo zdumieni jak ten tzw niebibilijny kosciol i jego nauka sa bibilijne.
Widze w ich oczach zakłopotanie i zdziwienie ze ten ich obraz tego wszystkiego byl bledny.
Odczuwam wtedy radosc.Staram sie to wszystko podlewac modlitwa,bo my sami nic nie mozemy.
Prosze o jakas porade w kwestii moich staran co do niesienia swiatla.
Zielonoświątkowcy nie mówią Jezus tak, a Kościół nie. Ich wspólnoty w Chrystusie, to przecież Kościół, choć nie będący w jedności z Kościołem katolickim.
Przykładają dużą wagę do wspólnoty i nie promują wiary w pojedynkę ani wiary po swojemu.
Osoby, które odchodzą od Kościoła katolickiego, by praktykować we wspólnotach zielonoświątkowych są często bardzo agresywni w stosunku do Kościoła, z którego odeszli.
Bierze się to z ich negatywnych, czasem traumatycznych doświadczeń.
Natomiast ci, którzy urodzili się w rodzinach zielonoświątkowych są zwykle bardziej otwarci na dialog i współpracę.
Na twoim miejscu nie zajmowałbym się tłumaczeniem zielonoświątkowcom doktryny katolickiej, do tego są inni ludzie posłani. Zaangażuj się lepiej we wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Nawet jeden z wybitnych liderów zielonoświątkowych, uczestnik Soboru Watykańskiego II, nawoływał, że jeśli doświadczyłeś Chrztu w Duchu Świętym, pozostań we własnym Kościele i wspieraj jego odnowę. Nie uprawiaj turystyki po innych wspólnotach. Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/67/n/5300
Noemi, co ty tu podałaś? to są twoje poglądy czy człowieka co podał swoje imię i nazwisko, i podaje inicjały świadków J. a gada jak katolik, nieważne, ale niech sobie ten katolicki SJ.przeczyta co o katolikach i świadków J. mówi Bóg w 1 Tymoteusza 4:1-5. To jest nad wyraz twarda wypowiedż na temat ludzi co założyli k.katolicki a także pozostałe wyznaniowe kościoły.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 9 czerwca 2014, o 22:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
Chorwacki katolicki duchowny udzielający apostolskiego błogosławieństwa "arcychrześcijańskim" oddziałom chorwackich ustaszy wyruszających na front walki ze schizmatyckimi i heretyckimi serbami i niewiernymi żydami.

Kto chce się przekonać czym jest w rzeczywistości ekumenizm Rzymu powinien przeczytać dwie książki barona Avro Manhattana, byłego wieloletniego członka papieskich zakonów szlacheckich "Kawalerów Maltańskich" i "Kawalerów Mieczowych", zatytułowane"Vatican Holocaust" i "Vietnam why did we go", w których opisuje on ze szczegółami role papiestwa w wywołaniu obu wojen światowych, rzezi na Bałkanach i roli jaką odegrało papiestwo w wywołaniu i prowadzeniu przez amerykanów wojny w Wietnamie (14)

Obrazek
Katolicka ewangelizacja Hiszpanii 1936-1939
.Obrazek
,Obrazek
Egzekucja piłą dokonana przez ustaszy na innym serbie za odmowę przejścia na katolicyzm
.
.Obrazek
Grupa pięciu z ogólnej liczby około miliona serbów w bestialski sposób zamordowanych za odmowę powrotu na łono kościoła katolickiego.
.
a Gary Kah tak o tym pisze:

"Ci którzy będą posłuszni Bogu i odmówią uczestniczenia w dziele Szatana, będą ścigani jak zwierzęta. Wielu nie ujdzie śmierci. "

W ewangelii Mat.24;9-10 Jezus przestrzegał: "Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić".

Chrześcijanie, którzy odmówią uczestnictwa w tym systemie, uważani będą za przeszkody na drodze do światowego pokoju. Nazwie się ich opornymi rozrabiaczami i zwolennikami wojen. Niedobitki wiernych, którzy opowiedzą się po stronie Boga znajdą dla siebie ostrzeżenie w Ap.13 i 14 rozdziale. (16)
.
Obrazek

"Święci" ojcowie kościoła rzymskiego i ich faszystowscy, "arcychrześcijańscy" krzyżowi rycerze.
.
"Jeśli Kościół ADS nie da się wchłonąć to będzie usunięty".(26)Nasuwa się w tym momencie pytanie, czy te słowa Malachi Martina, bądź co bądź napisane pod koniec dwudziestego wieku i to w dobie ponoć "innego już Rzymu" niż ten jaki był w średniowieczu, jak papiestwo samo reklamuje się dziś niemal na wszelkie możliwe sposoby nie przypominają, a wręcz czy nie są dosłownym powtórzeniem podobnych słów jakie papież Marcin V skierował w swym liście do króla polskiego Władysława Jagiełły w 1429 roku, by ten eksterminował husytów, nie oszczędzając nikogo spośród nich?!Wiedz, że interesy Stolicy Świętej i twojej korony powodują, że obowiązkiem jest pozbycie się husytów. Pamiętaj, że ci bezbożni ośmielają się głosić zasadę równości. Twierdzą, że wszyscy chrześcijanie są braćmi, że Chrystus przyszedł na ziemię by znieść niewolnictwo. Wzywają ludzi do wolności. Dopóki jest jeszcze czas skieruj swoje siłyprzeciw nim. Pal, zabijaj, uczyń wszędzie pustynię, gdyż nic nie może bardziej podobać się Bogu, i nie może być bardziej pożyteczne dla sprawy królów niż zgładzenie husytów!
.Obrazek


Zamordowane w okrutny i bestialski sposób serbskie dzieci w obozach zagłady w Jasenovacu i Starej Gradisce, w których to chorwackich fabrykach śmierci, zgładzono ponad 8 tysięcy serbskich dzieci.
.

Obrazek
Uroczystości powitania papieskiego nuncjusza Marcone (ubrany na biało), w Zagrzebiu, i parada "Czarnej Chorwackiej Legii", która wsławiła się niewysłowionym wręcz okrucieństwem w czasie wojny w Jugosławii w latach 1941-45. Za legionistami maszerują katolickie siostry zakonne!
.
Obrazek


Papież Jan Paweł II, przy grobie duchowego ojca chorwackich ustaszy, arcybiskupa Stepinaca, podczas uroczystości wyniesienia na ołtarze i ogłoszenia "świętym" tego arcy zbrodniarza, jak nazwał Stepinaca baron Manhattan. Marija Bistrica 3 października 1998r .
.
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/oldman/ekumenia.htm
Noemi brawo! mocny dokument podałaś, jak to katolicki ludek okazuje swoje uczucia wobec innowierców, aż krew płynie a smród gnijacych ciał unosi się do nieba, Bóg da takim ludziom i temu kościołowi odpłatę, zgodną z ich czynami. Protestantyzm przestał istnieć od czasu wstąpienia w ekumeniczną społeczność z tym zbrodniczym kościołem, to są już tylko katolicy co są członkami wielkiego Babilonu. 18 rozdz.Objawienia pokazuje jaki koniec czeka tę katolicką rodzinkę, wszak już teraz mają na swym czole i ramieniu ,,znamię zwierzęcia".

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 10 czerwca 2014, o 07:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15598
To o przeistoczeniu ?
Pokazałam co sie dzieje u protestantów jak im sie wmawia ,ze jest do pogodzenia
rytuał vatykanu ze Słowem Bożym.

Cytuj:
Nabożeństwa, pielgrzymki i tytuły nie należą do istoty wiary.
Co do Pisma świętego to też nie do końca tak jest jak Pani pisze, bo protestanci również mają swoją tradycję o którą się troszczą.
Podstawową różnicą między chrześcijanami z Kościoła katolickiego a chrześcijanami ze wspólnot protestanckich jest rozumienie Eucharystii.

Wierzę, że wkrótce uda się porozumieć również w tej, najtrudniejszej kwestii. Coraz więcej wspólnot zielonoświątkowych i protestanckich zaczyna wierzyć w realną obecność Chrystusa w Eucharystii choć nie wierzą, że związane jest to z sukcesją w Kościele katolickim.
Módlmy się nawzajem o siebie i bądźmy wobec siebie życzliwi a Pan wkrótce doprowadzi do tego, że będzie jedna Owczarnia i jeden Pasterz.
Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ


Jego wypowiedz jest druzgocąca pokazuje do jakiego stopnia zostali zainfekowani mentalnie
wszystkie wspólnoty.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 10 czerwca 2014, o 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
To o przeistoczeniu ?
Pokazałam co sie dzieje u protestantów jak im sie wmawia ,ze jest do pogodzenia
rytuał vatykanu ze Słowem Bożym.

Cytuj:
Nabożeństwa, pielgrzymki i tytuły nie należą do istoty wiary.
Co do Pisma świętego to też nie do końca tak jest jak Pani pisze, bo protestanci również mają swoją tradycję o którą się troszczą.
Podstawową różnicą między chrześcijanami z Kościoła katolickiego a chrześcijanami ze wspólnot protestanckich jest rozumienie Eucharystii.

Wierzę, że wkrótce uda się porozumieć również w tej, najtrudniejszej kwestii. Coraz więcej wspólnot zielonoświątkowych i protestanckich zaczyna wierzyć w realną obecność Chrystusa w Eucharystii choć nie wierzą, że związane jest to z sukcesją w Kościele katolickim.
Módlmy się nawzajem o siebie i bądźmy wobec siebie życzliwi a Pan wkrótce doprowadzi do tego, że będzie jedna Owczarnia i jeden Pasterz.
Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ


Jego wypowiedz jest druzgocąca pokazuje do jakiego stopnia zostali zainfekowani mentalnie
wszystkie wspólnoty.

Zostali zainfekowani już wówczas, kiedy utworzyli swoją własną denominację ze swym wyznaniem wiary itd, na wzór tej pierwszej,którą założył Konstantyn, i przyjęła nazwę kościół rzymsko-katolicki,To trwa już od stuleci, i rozrosło się to do monstrualnych rozmiarów. Chrześcijanie byli lużną grupą naśladującą Mistrza.Mało tego, wierzą w trójcę i po katolicku chrzczą w tytuły Ojca Syna i Ducha Świętego, który wprowadzono po soborze nicejskim w 325 r. po Chrystusie. Apostołowie tego nie znali, i jak wiesz chrzcili w imię Pana Jezusa Chrystusa, kościół katolicki i protestanckie denominacje, uznają ten Biblijny chrzest za herezję. Więc taki jak ja i moi bracia i siostry w oczach tej jakże licznej zboczonej duchowo grupy, jesteśmy heretykami, godnymi tego by ich zabijać i palić na stosach.Nadejdzie taki czas że będą to robić, podczas wielkiego ucisku. Ale oblubienica tego losu uniknie.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 11 czerwca 2014, o 09:34 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
SJ w podpisie tego człowieka nie oznacza że jest on członkiem Towarzystwa Strażnica
taki skrót używają zakonnicy z zakonu Salezjanów gdy piszą w imieniu swoim i zakonu
Ten Człowiek to katolik zakonnik Salezjanin
jego wypowiedz to wypowiedz katolika i tyle
by zrównoważyć nauki katolickie dołanczam proroctwo niestety nie żyjącego meża Bożego w tym temacie

PROROCZE WIDZENIE DAWIDA WILKERSONA Z 1973 ROKU
Pastor Dawid Wilkerson miał w kwietniu 1973 r. prorocze widzenie dotyczące przyszłości.
Będąc trzy miesiące później na zjeździe w Kalifornii ogłosił publicznie treść tego widzenia.
Jego przemówienie zostało nagrane i przepisane, a następnie przetłumaczone na język polski.
Bóg postawił mnie dzisiaj wieczorem na tym miejscu, abym was ostrzegł, że nadchodzi okres
prześladowań.
Duch Święty poświadcza prawdziwości tego co mówię.
Nadchodzi wielkie
prześladowanie wszystkich wierzących, napełnionych Duchem.
Przygotujcie się na to, że będziecie
znienawidzeni, odepchnięci, złośliwie obmawiani i wyszydzani. Wszakże, jeśli wierzycie w
prawdziwość tego, co czytamy w Dziejach Apostolskich 2:4, o szczególnej mocy z wysokości,
musicie także wierzyć i w to, o czym zapewnia nas ta księga w rozdziale 2:17
"I prorokować będą synowie wasi i córki wasze i młodzieńcy wasi widzenia mieć będą'

http://www.chlebznieba.pl/assets/files/ ... 3_ROKU.pdf
może to da obraz autentycznego niebezpieczeństwa dla kościołów
protestanckich
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 11 czerwca 2014, o 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15598
Winnica Babilonu_Roger Oakland_cz 2
.
isaj 47.Pani Narodów rok 1999 .
..

A protestanci o tym nie wiedzą :shock:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 11 czerwca 2014, o 23:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Tomasz G napisał(a):
Cos dla kazdego http://www.adwentysci.waw.pl/

Koscioly Protestanckie

Protestantyzm opiera swoja wiare tylko na Biblii a nie jak katolicyzm ( okolo 800 mln czlonkow ) czy prawoslawie ( okolo 300 mln czlonkow ) na Biblii i tradycji , stanowi druga pod wzgledem liczby wyznawcow, po katolicyzmie, galaz chrzescijanstwa. Liczy okolo 450 mln czlonkow.

Powszechnie przyjmuje sie, ze protestantyzm jako odrebny odlam chrzescijanstwa wylonil sie po r. 1517, przy czym za symboliczna date jego narodzin przyjmuje sie dzien 31 pazdziernika tegoz roku, kiedy to niemiecki mnich augustianski Marcin Luter mial przybic na drzwiach kosciola katolickiego w Wittenberdze 95 tez podwazajacych katolickie prawdy wiary, a zwlaszcza nauke o odpustach. .

Chociaz wiadomo ze juz duzo wczesniej byly ruchy i koscioly Biblijne i reformacyjne np. Katarzy albo Waldensi wloscy i francuscy kupca Piotra Waldo ( XII i XIII w ) czy Angielscy Lollardowie ksiedza Jana Wiklifa ( XIV w ) lub w Czechach ( XV w ) Husyci ksiedza Jana Hus wszystkie te ruchy chcialy reformacji kosciola katolickiego ( niestety caly czas z nimi walczyla inkwizycja ) kosciol Waldensow i Husytow istnieje do dzis .

Pierwsza galezia XVI w protestantyzmu sa Koscioly Luteranskie i Kawinskie czyli kosciol Ewangelicko Augsburski i Ewangelicy Reformowani (pochodzacy od uczniow Jana Kalwina). Koscioly ewangelickie sa najliczniejsze w protestantyzmie: obecnie na calym swiecie zyje okolo. 60 mln ewangelikow luteranskich i ponad 70 mln ewangelikow kalwinskich ( w XVI w byl tez ruch Anabaptystow do ktorego odwoluja sie np. Baptysci ) i kosciol Anglikanski (krola Henryka VIII i krolowej Elzbiety I ) oraz koscioly Purytanskie i Metodystow Jana Wesleya choc one powstaly pozniej na bazie kosciola Anglii w XVII i XVIII w .

Drugim wielkim pradem w protestantyzmie sa tzw. Koscioly wolne , powstanie ich wiaze sie z tzw. II reformacja, jaka dokonala sie juz wsrod samych protestantow, glownie w Stanach Zjednoczonych na przelomie XVIII i XIX wieku.

Istniejace do tego czasu Koscioly reformacyjne coraz bardziej kostnialy w swych doktrynach i zyciu duchowym , w ten sposob powstaly takie koscioly jak Baptysci, Wolni Chrzescijanie oraz Chrzescijanie Ewangeliczni lub Adwentysci Dnia Siodmego oraz Menonici, itp. Sa w tej grupie duze wspolnoty, jak Baptysci, ktorych jest okolo 40 mln czy Adwentysci okolo 20 mln wyznawcow ale sa tez grupy niewielkie, jak wspomniani Menonici - niespelna milion wyznawcow. Trzecim duzym, a przy tym bardzo dynamicznie rozwijajacym sie obecnie, nurtem protestantyzmu jest ruch zielonoswiatkowy. Powstal on na przelomie XIX i XX stulecia na fali wspomnianej II reformacji. Zielonoswiatkowcow cechuje wielka spontanicznosc w modlitwie oraz - jak u wszystkich kosciolow II reformacji - uznawanie Pisma Swietego za jedyne zrodlo nauki chrzescijanskiej, chrzest w wieku dojrzalym, a w niektorych przypadkach takze dar mowienia roznymi jezykami Koscioly i zwiazki Zielonoswiatkowe, bardzo zreszta zroznicowane wewnetrznie i licza okolo 80 mln wiernych.

Oddzielna grupe stanowia wspolnoty , wywodzace sie z protestantyzmu, ale ktore odeszly w swym nauczaniu od wielu podstawowych zasad protestanckich. Sa to m.in. Swiadkowie Jehowy okolo 3 mln wiernych i inni Unitarianie ( np. Bracia Polscy ) podwazajacy wiare w Trojce Swieta i bostwo Chrystusa czy Mormoni - majacy wlasna Biblie w postaci Ksiegi Mormona Josepha Smitha albo Kwakrzy odrzucajacy liturgie i sakramenty itp. wyznania .

W Polsce w wspolnie koscioly protestanckie licza okolo 170 000 wiernych (okolo 80 000 to Luteranie a np. Adwentysci to okolo 10 000 itd. ) i jest jeszcze okolo 90 000 Swiadkow Jehowy oraz od 300 000 do 500 0000 prawoslawnych i grekokatolikow ( ten ostatni kosciol jest w unii z Kosciolem Rzymsko Katolickim ) sa tez koscioly starokatolickie np. Kosciol Polsko - Katolicki czy Mariawicki oraz wyznania niechrzescijanskie np. Judaizm czy Islam lub Buddyzm itd. daje to razem ponad 1 000 000 ludzi ( bez ateistow itp.) Nadal oczywiscie najwiecej wyznawcow ma Kosciol Rzymsko Katolicki okolo 95 % Polakow oficjalnie jest tego wyznania .

zrodla ksiazki i internet

Mój drogi, ty ciągle żyjesz w przeszłości, a nie widzisz co obecnie Bóg czyni, i wkrótce zamknie drzwi łaski dla narodów, a otworzy je dla Izraela. Czy uczyniłeś tak jak jest napisane w Dziejach Ap. 2:38. Istniejące denominacje w obecnym czasie odpadły od Boga i przez ekumenię wracają do katolickiej mamusi opisanej w 17 rozdz.Objawienia, to są córki wielkiej wszetecznicy i razem z nią zdradziły Jezusa i za to zapłacą, adwentyści także z wielką wszetecznicą się skumali, i lepiej z nimi nie mieć społeczności ale ją nawiąż z misją w Krefeld a dowiesz się całej prawdy i przygotujesz się na rychłe przyjście Pana po Jego oblubienicę.,

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 czerwca 2014, o 23:03 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm » PROTESTANTYZM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL