Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm » PROTESTANTYZM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 15:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
TGD, Franklin Graham i Beata Bednarz w Katowicach

Katedra Chrystusa Króla w czwartek po brzegi wypełniła się chrześcijanami podczas ekumenicznego wieczoru z modlitwą prowadzoną przez amerykańskiego pastora Franklina Grahama, Johna & Anne Barbour, Trzecią Godzinę Dnia oraz Beatę Bednarz z zespołem.
W modlitwie uczestniczyli także duchowni poszczególnych Kościołów oraz abp Wiktor Skworc.
Zdjęcia: Joanna Juroszek /GN
Obrazek

http://katowice.gosc.pl/gal/pokaz/20462 ... cach/24#gt

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 15:51 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 16:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
mnie to absolutnie nie dziwi moja droga, Bóg objawił te rzeczy przrzez swego proroka i nade wszystko przez Swoje Słowo i tak się dzieje. Takich obłudnych zgromadzeń będzie coraz więcej, wszeteczne córki wróciły do wielkiej wszetecznicy,jaką jest kościół rzymsko- katolicki i wznoszą swoje obłudne modły, to im przed Bogiem nic nie pomoże, wszak zdradzili Naszego Pana Jezusa, i wciągnęli swoje nieświadome owce.Niech Bóg się zmiłuje nad tymi owcami!

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 17:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Radosny ekumenizm po polsku i angielsku

dodane 2014-06-12 23:36
Obrazek
To już drugie śląskie wydarzenie na taką skalę. Pierwsze zdarzyło się 36 lat temu

Wówczas do katowickiej katedry przybył Billy Graham, amerykański ewangelizator, który głosił słowo Boże niemal 215 milionom ludzi podczas setek wyjazdów misyjnych, spotkań ewangelizacyjnych w Ameryce Północnej i w innych częściach świata.
11 października 1978 r. zawitał do Katowic i wtedy - jak mówił wówczas biskup Herbert Bednorz - w katedrze odbyło się największe w historii diecezji spotkanie ekumeniczne.

Dziś Billy ma 96 lat, a jego dzieło kontynuują syn Franklin oraz Will należący już do trzeciego pokolenia Grahamów prowadzących działalność ewangelizacyjną pod sztandarem Stowarzyszenia Billy’ego Grahama.

Franklin Graham zgromadzonym w katedrze przekazał serdeczne pozdrowienia od ojca. Cytując 96-letniego ewangelizatora, mówił: „Jeśli w katedrze znajdzie się choć jedna osoba, która mnie pamięta, powiedz jej: »Hello!«”.

Pastor w Katowicach głosił kerygmat - podstawowe prawdy Ewangelii, których wartość nie zmienia się mimo upływu wieków.
Mówił o nieskończonej Bożej miłości i miłosierdziu, grzesznej naturze człowieka, zbawieniu oraz sprawiedliwości.
Zachęcał do szczerego stanięcia w prawdzie oraz zanurzenia się w Piśmie Świętym. Nawiązując do teorii wielkiego wybuchu, powiedział: -
Zaufajcie mi, kiedy Bóg mówi, to jest wielki wybuch.
W tym momencie zgadzam się z nauką.
Bo to słowem Boga powstały niebiosa, wszystko, co je zamieszkuje, wywodzi się z Jego tchnienia.

Ale Bóg jest duchem i ci, którzy pragną Go wywyższać, muszą żyć w duchu i w prawdzie. On się nie zmienia. Jego słowo jest tym samym wczoraj, dzisiaj i na zawsze.

Graham, podkreślając ogrom Bożej miłości względem każdego człowieka, jasno przedstawił także, czym jest grzech.
Powołując się na Pismo Święte, przypomniał, że nie ma ani jednego sprawiedliwego.
Mówił także o konsekwencji grzechu, czyli śmierci, zaznaczając jednocześnie zbawienną rolę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Spotkanie w archikatedrze uświetniły koncerty Beaty Bednarz z zespołem, Johna & Anne Barbour oraz Trzeciej Godziny Dnia.
Koncert uwielbienia stał się dla chrześcijan, po brzegi wypełniających katedrę, okazją do wyśpiewania chwały i wdzięczności Bogu.

F. Graham jest prezesem i dyrektorem generalnym Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Billy’ego Grahama oraz międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji humanitarnej Samaritan’s Purse.
Spotykał się z wieloma światowymi przywódcami w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej, w tym z 5 prezydentami USA.
Graham wypowiada się na temat bieżących problemów społecznych i zagadnień etycznych, mobilizując chrześcijan, aby wywierali pozytywny wpływ na świat.

Pastor przebywa w Polsce ze względu na odbywający się w Warszawie ekumeniczny Festiwal Nadziei.
Do Katowic przybył na zaproszenie abp. Wiktora Skworca, który także, razem z innymi duchownymi chrześcijańskich wspólnot, uczestniczył w ekumenicznej modlitwie w katedrze.
Metropolita katowicki udzielił pasterskiego błogosławieństwa oraz zachęcił do modlitwy o jedność, czego wyrazem miał być także gest znaku pokoju.
http://katowice.gosc.pl/doc/2046373.Rad ... -angielsku

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Nie dziwi i mnie ,ale smuci ,ze wyglada to tak niewinnie tak naboznie i wielu nie dopuszcza do siebie by mogło byc w tym coś podstępnego .

Moze mnie zdziwiło ze trwa to z od lat 1950 , ze uz wtedy było to zamierzone ,pokładane
a teraz zapina sie ostatni guzik .
Tony Palmer i inni zacieraa ręce wraz z paiestwem - jezuitami i "judejczykami"
Co pokazuje wizyta w Israelu .

A tym co nie wiedza na co sie zanosi trzeba uświadamiac by kiedys przed Bogiem nie oskarzali.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
Ewangelikalni w ekumenicznym rozkroku.

Ruch ekumeniczny nie był zainicjowany przez Kościół Rzymskokatolicki, masonów, Żydów i cyklistów, ale przez Kościoły protestanckie, które szukały jedności między sobą. (proszę sprawdzić w Wikipedii)
Fundamentalną zasadą tego ruchu NIE JEST szukanie tego co łączy, zapominając o tym co dzieli (co z lubością powtarzają krytycy, nie wiadomo tylko za kim), ale przykazanie Pana Jezusa Chrystusa, skierowane do swoich uczniów „aby byli jedno” i „nawzajem się miłowali”, bo tylko w ten sposób świat zobaczy, że jesteśmy Jego uczniami (proszę sprawdzić w ewangelii Jana).


Celem ruchu ekumenicznego jest więc
JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN (nie pogan, niewierzących, wyznawców różnych religii), co niekoniecznie musi oznaczać jedność organizacyjną w ramach jakiejś wspólnoty wyznaniowej.
Rozumienie tej jedności jest bardzo różne u chrześcijan zaangażowanych w ruch ekumeniczny, ponieważ nie ma on decyzyjnej „centrali”.
Nie jest nią Światowa Rada Kościołów ani Papieska Rada ds Popierania Jedności Chrześcijan, ani nawet Polska Rada Ekumeniczna.

Ruch ekumeniczny wyrasta bowiem z oddolnego pragnienia chrześcijan z najróżniejszych wspólnot, aby dążyć do jedności między sobą, co jest przykazaniem Pańskim, a jako Jego uczniowie nie możemy przejść obok słów Ewangelii obojętnie.

Musimy więc przezwyciężyć nasze uprzedzenia i niechęć wobec chrześcijan, którzy różnią się od nas, bo chodzą do innego kościoła, inaczej wierzą (w kwestach drugorzędnych), mylą się i błądzą, a nawet i grzeszą (tak jak, zresztą i my), ale pomimo tego, nadal są chrześcijanami.

Napisałem powyżej tych kilka oczywistych zdań, ponieważ z chwilą wyboru na papieża arcybiskupa Jorge Mario Bergoglio, wielu moich ewangelikalnych braci, ma nadzieje na „ewangelicznego papieża”.
Kardynał Bergoglio dał się bowiem poznać jako przyjaciel ewangelikalnych liderów
w Argentynie, którzy dzisiaj przypominają o jego bliskiej im pobożność, jaką można było zaobserwować jeszcze w Buenos Aires.

Takie oczekiwania i nadzieje wywołują od razu histeryczne reakcje innych moich ewangelikalnych braci.
Tych nastawionych bardziej fundamentalistycznie, którzy przypomnieli sobie przy tej okazji o ekumenizmie.
Jednak ekumenizm przez nich kreowany jawi się jako diaboliczne zwiedzenie.

Definiując go pokrętnie, wczytują w niego wszystkie swoje fobie (synkretyzm religijny, irenizm, pułapka Rzymu, wymysł jezuitów, itp).

Czytając różne fora internetowe mam wrażenie, że niektórym ewangelikalnym protestantom zależy jednak na „status quo” w Kościele Rzymskokatolickim, bo teraz bez ogródek można bić w niego jak w bęben.

Co jednak zrobić z takimi, dobrze brzmiącymi w ewangelikalnym uchu, wypowiedziami papieża jak ta o centralnej pozycji Chrystusa w Kościele, którego to Chrystus jest najwyższym pasterzem?

Albo „kto nie modli się do Boga, modli się do diabla”?
Na szczęcie papież zaraz potem poszedł modlić się do jakiejś maryjnej bazyliki, więc jest się do czego przyczepić...

Obserwując i takie reakcje, widać gołym okiem, że nie mogą ścierpieć niektórzy, że i we wspólnocie rzymskokatolickiej Pan Jezus może ratować, zbawiać i dawać nowe życie. Smutna jest ta teologiczna i duchowa ciasnota.

pastor Adam Ciućka
http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 007240.htm

Ten cały Ciućka napił się z kielicha wielkie wszetecznicy i bredzi,ta jego wypowiedż jest dowdem jego duchowego obłędu. W kościele katolickim nie ma zbawienia. Aby dożyć zbawienia należy ten kościół opuścić Objaw.18:4. i uczynić tak jak jest napisane w Dziejach Ap.2:38. Wówczas Bóg to potwierdza dając Swego Ducha Świętego. Poza Panem nie ma zbawienia i Jego Słowem. A Pan nie założył kościoła katolickiego i pozostałych wyznaniowych kościołów i religii. Tam nie ma Boga, Bóg jest w Swoim Słowie.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
I jeszcze jedno Noemi, niedawno pisałem tutaj że Billy Gracham napił się z kielicha wielkiej wszetecznicy,dowiedziałem się o tym z publikacji br.Franka. Jak widać jego krewniak to samo zrobił,nic dodać nic ująć. Ekumeniczne spotkanie pamiętam do dziś gdy w Koszalinie ponad 20 lat temu chodziłem do zboru zielonoświątkowego, powiedziałem pastorowi co myślę o tym, wkrótce dowiedziałem się o Bożym proroku i przyjąłem Biblijny chrzest w imię mojego Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa (Dz.Ap.2:38),i jak odwiedziłem pastora tego zboru w jego mieszkaniu, i mu o tym powiedziałem,on powstał, i cytując coś ze Słowa, pokazał mi drzwi z ich mieszkania.Dziękuję Bogu za to, bo uchronił mnie przed ekumenicznym przekleństwem. Szkoda że tak mało ludzi poznało Bożą prawdę która mi dała wolność.Wielu moich znajomych do dziś siedzą w religijnych więzieniach szatana, którymi są te kościelne instytucje.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 19:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
Radosny ekumenizm po polsku i angielsku


Na takich jak to rozumowych kazaniach które tu podałaś, polega zwodnicze kazanie, bo Bóg w Swoim Słowie, nie powiedział nic o: ,,wielkim wybuchu", bo tego naukowego kłamstwa nie było.
Ten kaznodzieja dodał do Słowa tę sprawę, więc mu Bóg dołoży plag opisanych w Jego Słowie. (Objaw.22:18,19).
Tacy kaznodzieje nie są inspirowani przez Ducha Bożego,ale innego ducha, który się zwie: diabłem szatanem.
Prawdziwy sługa Boży trzyma się wiernie Słowa Bożego i nic do pisanego Słowa nie dodaje w swoim głoszeniu i nic ze Słowa nie ujmuje.
Ale ludzi jak ten nie posłał Pan, ale wylęgarnia szatana, zwana szkołą biblijną lub seminarium duchowne.
Oto jak wygląda armia z piekła rodem.
Wiem że to są twarde słowa,ale nie można inaczej.
Bóg nie odstąpi od Swojego Słowa, i ten człowiek stanie przed Bogiem jako kłamca, bo głosi coś czego nie ma w Biblii, i w ten sposób zwodzi ludzi.
Kto mu wierzy Będzie z nim cierpieć.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 14 czerwca 2014, o 22:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Tomasz G napisał(a):
Cos dla kazdego http://www.adwentysci.waw.pl/

Koscioly Protestanckie

Protestantyzm opiera swoja wiare tylko na Biblii a nie jak katolicyzm ( okolo 800 mln czlonkow ) czy prawoslawie ( okolo 300 mln czlonkow ) na Biblii i tradycji , stanowi druga pod wzgledem liczby wyznawcow, po katolicyzmie, galaz chrzescijanstwa. Liczy okolo 450 mln czlonkow.

Powszechnie przyjmuje sie, ze protestantyzm jako odrebny odlam chrzescijanstwa wylonil sie po r. 1517, przy czym za symboliczna date jego narodzin przyjmuje sie dzien 31 pazdziernika tegoz roku, kiedy to niemiecki mnich augustianski Marcin Luter mial przybic na drzwiach kosciola katolickiego w Wittenberdze 95 tez podwazajacych katolickie prawdy wiary, a zwlaszcza nauke o odpustach. .

Chociaz wiadomo ze juz duzo wczesniej byly ruchy i koscioly Biblijne i reformacyjne np. Katarzy albo Waldensi wloscy i francuscy kupca Piotra Waldo ( XII i XIII w ) czy Angielscy Lollardowie ksiedza Jana Wiklifa ( XIV w ) lub w Czechach ( XV w ) Husyci ksiedza Jana Hus wszystkie te ruchy chcialy reformacji kosciola katolickiego ( niestety caly czas z nimi walczyla inkwizycja ) kosciol Waldensow i Husytow istnieje do dzis .

Pierwsza galezia XVI w protestantyzmu sa Koscioly Luteranskie i Kawinskie czyli kosciol Ewangelicko Augsburski i Ewangelicy Reformowani (pochodzacy od uczniow Jana Kalwina). Koscioly ewangelickie sa najliczniejsze w protestantyzmie: obecnie na calym swiecie zyje okolo. 60 mln ewangelikow luteranskich i ponad 70 mln ewangelikow kalwinskich ( w XVI w byl tez ruch Anabaptystow do ktorego odwoluja sie np. Baptysci ) i kosciol Anglikanski (krola Henryka VIII i krolowej Elzbiety I ) oraz koscioly Purytanskie i Metodystow Jana Wesleya choc one powstaly pozniej na bazie kosciola Anglii w XVII i XVIII w .

Drugim wielkim pradem w protestantyzmie sa tzw. Koscioly wolne , powstanie ich wiaze sie z tzw. II reformacja, jaka dokonala sie juz wsrod samych protestantow, glownie w Stanach Zjednoczonych na przelomie XVIII i XIX wieku.

Istniejace do tego czasu Koscioly reformacyjne coraz bardziej kostnialy w swych doktrynach i zyciu duchowym , w ten sposob powstaly takie koscioly jak Baptysci, Wolni Chrzescijanie oraz Chrzescijanie Ewangeliczni lub Adwentysci Dnia Siodmego oraz Menonici, itp. Sa w tej grupie duze wspolnoty, jak Baptysci, ktorych jest okolo 40 mln czy Adwentysci okolo 20 mln wyznawcow ale sa tez grupy niewielkie, jak wspomniani Menonici - niespelna milion wyznawcow. Trzecim duzym, a przy tym bardzo dynamicznie rozwijajacym sie obecnie, nurtem protestantyzmu jest ruch zielonoswiatkowy. Powstal on na przelomie XIX i XX stulecia na fali wspomnianej II reformacji. Zielonoswiatkowcow cechuje wielka spontanicznosc w modlitwie oraz - jak u wszystkich kosciolow II reformacji - uznawanie Pisma Swietego za jedyne zrodlo nauki chrzescijanskiej, chrzest w wieku dojrzalym, a w niektorych przypadkach takze dar mowienia roznymi jezykami Koscioly i zwiazki Zielonoswiatkowe, bardzo zreszta zroznicowane wewnetrznie i licza okolo 80 mln wiernych.

Oddzielna grupe stanowia wspolnoty , wywodzace sie z protestantyzmu, ale ktore odeszly w swym nauczaniu od wielu podstawowych zasad protestanckich. Sa to m.in. Swiadkowie Jehowy okolo 3 mln wiernych i inni Unitarianie ( np. Bracia Polscy ) podwazajacy wiare w Trojce Swieta i bostwo Chrystusa czy Mormoni - majacy wlasna Biblie w postaci Ksiegi Mormona Josepha Smitha albo Kwakrzy odrzucajacy liturgie i sakramenty itp. wyznania .

W Polsce w wspolnie koscioly protestanckie licza okolo 170 000 wiernych (okolo 80 000 to Luteranie a np. Adwentysci to okolo 10 000 itd. ) i jest jeszcze okolo 90 000 Swiadkow Jehowy oraz od 300 000 do 500 0000 prawoslawnych i grekokatolikow ( ten ostatni kosciol jest w unii z Kosciolem Rzymsko Katolickim ) sa tez koscioly starokatolickie np. Kosciol Polsko - Katolicki czy Mariawicki oraz wyznania niechrzescijanskie np. Judaizm czy Islam lub Buddyzm itd. daje to razem ponad 1 000 000 ludzi ( bez ateistow itp.) Nadal oczywiscie najwiecej wyznawcow ma Kosciol Rzymsko Katolicki okolo 95 % Polakow oficjalnie jest tego wyznania .

zrodla ksiazki i internet

Powiedziałeś:Protestantyzm opiera swoja wiare tylko na Biblii... Niestety w tym się mylisz. Wprawdzie powołują się na Biblię, ale od dawna Pana Jezusa wyrzucili za drzwi swoich zgromadzeń i naśladują swoją matkę, kościół rzymsko katolicki co w Objawieniu 17 występuje jako wielka wszetecznica.Zbory protestanckie stosują u siebie kłamliwe nauki tego kościoła jak nauka trójcy i chrzest w tytuły Ojca Syna i Ducha Świętego. A ta formuła nie była częścią oryginału Ewangelii wedł. Mateusza. Apostołowie nie znali tych nauk i nie stosowali, żaden człowiek nie był przez apostołów ochrzczony w tę trynitarną formułę, tylko w imię Pana Jezusa Chrystusa(Dz.Ap.2:38. i inne w tej księdze Dziejów Ap. Kto i naucza inaczej niż w Biblii jest napisane, jest odstępcą, i protestanckie wyznania tak zrobiły, i tak jak kościół katolicki twierdzą że chrzest w imię Pana Jezusa Chrystusa jest herezją, że jest fałszywy, tym samym robią z apostołów fałszywych głosicieli, a przecież apostołowie byli w tym co głosili inspirowani przez Ducha Świętego,i to nam zostało zachowane. Chyba wiesz czym jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu? Kto to zrozumie, nie będzie zwlekał z braniem nóg za pas i da drapaka od takich nauczycieli, i powróci do Słowa i je dla siebie zastosuje. Żadna kościelna denominacja nie jest z Boga. Protestanckie denominacje są córkami wielkiej wszetecznicy z 17 rozdz.Objawienia. Chyba nie chcesz przejść do wieczności okłamany, prawda? Jak jesteś ochrzczony w formułę Ojca Syna i Ducha Świętego, to nie jesteś chrześcijaninem, tylko okłamanym katolikiem, i wierzysz z tego tytułu ,,INNEJ EWANGELII", więc przeczytaj sobie List do Galacjan 1: 1-9. Według tego miejsca Pisma ,,inna ewangelia" jest obłożona Bożą klątwą, więc koścół rzymsko-katolicki i pozostałe wyznania głoszące ,,inną ewangelię" są pod przekleństwem.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Droga EKUMENIZMU ?
 Post Napisane: 15 czerwca 2014, o 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
Motto:
"Nie dawaj wiary ludzkiemu oku
W mroku wieczoru, w świetle poranka
Lalkowy spektakl czucia i wzroku
To jest diabelska przebieranka"
Robert Anton Williams


Ekumenizm - droga na manowce
cyt
Sprawa ekumenizmu,

osobiście mam do niego stosunek całkowicie negatywny.
Być może jest tak jak mówisz, ze należy próbować rozpowszechniać ewangelię i w ten sposób, tj. zarówno wśród protestantów i katolików, i na pewno powinni robić to ludzie posiadający ku temu dar ewangelizowania w takim właśnie środowisku, jednak osobiście mam co do tego sposobu raczej złe przeczucia.
Nie wiem być może się mylę, jednak z tego co widzę i co wiem efekty takiej działalności są raczej mizerne. W ostatnią niedziele poszedłem na takie właśnie "nabożeństwo" z czystej ciekawości do Elbląskiej Galerii El.
Wyszedłem z tego spektaklu po niespełna godzinie.
Zapewniano wszystkich, że nie będzie żadnych doktrynalnych podchodów, jednak kiedy przeczytałem program tego nabożeństwa, zauważyłem już w samym tylko tym programie, że nie odpowiada to w ogóle deklarowanej obietnicy, danej przez organizatorów tego spotkania. Wszystko było w tym piękne, tylko na koniec obecni przedstawiciele wszystkich lokalnych kościołów protestanckich, musieli zamiast Modlitwy Pańskiej, która byłaby najbardziej adekwatną na zakończenie takiego zgromadzenia, wyrecytować o ironio Skład Apostolski, w którym stoi czarno na białym, że wierzymy iż Chrystus zstąpił do piekieł, że wierzymy w "świętych obcowanie" i w święty kościół powszechny!
Co najmniej trzy jeśli nie cztery ustępstwa w stronę Rzymu w tych tylko trzech stwierdzeniach!
Kiedy ktoś kto uważa siebie za protestanta wymawia słowa iż wierzy, że Jezus zstąpił do piekła czy piekieł, tym samym uznaje, ze zgadza się z nauką Rzymu iż bezgrzeszny Zbawiciel zstąpił do piekła!
Nie do grobu ale właśnie do piekła!
Bo tak to rozumie Rzym.
Kto mówi, że wierzy w "świętych obcowanie" pośrednio zgadza się, że wierzy w czyściec i nieśmiertelność duszy, które to nauki, z prawdą zawartą na ten temat w Piśmie Świętym nie mają niczego wspólnego, a które wyśmiał nawet... pogański, grecki starożytny historyk i podróżnik w jednej osobie Herodot, który w dziele swego życia zatytułowanym
"Dzieje", napisał jasno i wyraźnie skąd rzeczywiście swe pochodzenie wzięła nauka o rzekomej nieśmiertelności ludzkiej duszy, którą chrześcijanie w późniejszym okresie,
przyjęli praktycznie bez zastanowienia, tak jak i pogańscy grecy za swoją, i nawet dziś, tak jak ich greccy protoplaści gotowi są jeszcze bronić tej bujdy, nie dość, że jak swojej własnej, to jeszcze podpierają się przy tym Pismem Świętym, twierdząc, że rzekomo Biblia wspiera ich w tym aspekcie. Absurd ten jest nieprawdopodobny, choć niestety prawdziwy. A oto co pisze na ten temat Herodot:
cyt
..
są prawie dosłownym powtórzeniem słów pewnego brazylijskiego biskupa Sinencio Bohn'a wygłoszonych na 31 konferencji "Episkopatu Brazylii":



"Zaskoczeni oszołamiającym wzrostem "sekt ewangelicznych" w Brazylii, przywódcy Kościoła katolickiego zagrozili wypowiedzeniem "świętej wojny" przeciwko protestantom, jeśli ci nie przestaną odprowadzać ludzi z katolickiej owczarni.
Na 31 Konferencji Biskupów Brazylii, biskup Sinencio Bohn nazwał ewangelicznych chrześcijan poważnym zagrożeniem dla wpływów Watykanu w tym kraju.
Wypowiemy święta wojnę, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Kościół ma ociężałą strukturę, lecz kiedy ruszymy zgnieciemy wszystko co napotkamy".)


Tak wiec jak jasno wynika z powyższych słów biskupa Bohn'a, Rzym tak naprawdę nigdy nie zmienił swej skory, i że prześladowanie protestantów nadal pozostaje ich oficjalną polityką.(2


.
Co więcej na tej samej konferencji zażądano od 13 największych protestanckich kościołów podpisania cyrografu, w którym te właśnie wspólnoty chrześcijańskie zobowiązałyby się do całkowitego zaprzestania głoszenia ewangelii i prowadzenia prozelityzmu wśród katolików, w przeciwnym bowiem razie wojna i prześladowanie przeciwko protestantom w Brazylii staną się faktem!(3)

Na wiele lat wcześniej nim biskup Bohn wypowiedział te słowa pod adresem ewangelicznych kościołów w Brazylii, taki sam niepokój wzbudziły te kościoły w oczach
papieża Jana Pawła II-go, już w czasie jego podroży do krajów Ameryki Środkowej w 1983r.
Jak to wówczas wyrażono, że:

"niepokój papieża wzbudza nie tylko działalność tzw. "Kościoła Ludowego" głoszącego wśród społeczeństw tamtych krajów teologię wyzwolenia, ale przede wszystkim działalność fundamentalistycznych sekt protestanckich, w alarmującym tempie ewangelizujących Amerykę Środkową!"(4 )

.
cyt


W tym miejscu pojawia się pytanie, a mianowicie:
Dlaczego obecne papiestwo i sam papież osobiście tak bardzo jest zaniepokojony działalnością protestanckich jak to się wyraził "sekt" w Ameryce Środkowej i Południowej, których to "sekt" działalność przybrała już według niego alarmujące tempo i rozmiary w tym regionie świata?!

A dlaczego tego samego papiestwa i tego samego papieża absolutnie nie niepokoi działalność tych samych protestantów w USA, Kanadzie, w krajach Europy, w Australii i Nowej Zelandii?!
Gdy lepiej i dokładniej przyjrzymy się działalności tych samych kościołów w tych wymienionych przeze mnie krajach, bardzo szybko otrzymamy odpowiedz na to pytanie, która z jednej strony jest prozaicznie prosta ale zarazem i zdumiewająca!

Tam gdzie ewangeliczne kościoły protestanckie nie idą z papiestwem na żadne układy i ekumenę w jakiejkolwiek formie i postaci, tam pomimo i okrutnych czasem prześladowań jakie ich dotykają, kościoły te notują ogromny wzrost i sukcesy, a Słowo Boże rozchodzi się dzięki odważnej i bezkompromisowej służbie tych Bożych mężów i niewiast niczym ogień po lesie, zdobywając dla Chrystusa każdego dnia tysiące zagubionych ludzi!

Dlatego właśnie wzbudza to tak wielki niepokój Rzymu w tamtym regionie świata, albowiem sam nie mając nikomu niczego do zaproponowania z wyjątkiem tanich, jarmarcznych, wielotysięcznych imprez obliczonych tylko na porażenie zmysłów ludzi ilością "aktorów" i "statystów" uczestniczących w tych wyreżyserowanych, acz samych w sobie niczego nikomu nie dających, bo pustych duchowo widowiskach.
Ucieka się w końcu do prześladowań kościołów, dla których większą wartość mają proste i jasne wskazówki oraz pewne i niewzruszone obietnice Boże niż kompletnie bezwartościowe i prowadzące tylko na manowce propozycje kolejnych papieży!!!

Inaczej natomiast ma się rzecz z tymi samymi protestanckimi kościołami w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Nowej Zelandii.
Tu otumanione i onieśmielone wbrew zdrowemu nawet rozsądkowi, "chwałą", "potęgą" i "sukcesami" papiestwa niemal w każdej dziedzinie życia idą z nim na układy i kompromisy jakich ten tylko sobie zażyczy, wbrew wszelkiej logice, wbrew nawet jasnym dowodom jakie niemal każdego dnia napływają z krajów ameryki łacińskiej, od ich własnych braci i sióstr w Chrystusie, doznających tam od tegoż właśnie Rzymu, okrutnych czasem prześladowań.

Mając tak jasne dowody, że Rzym to ta sama bestia jaka szalała w średniowieczu niszcząc i mordując każdego kto ośmielił się choćby przez chwilę pomyśleć czy wierzyć inaczej niż tak jak ona nakazywała. W przeciwieństwie także do swych braci i sióstr z kościołów ameryki łacińskiej, miast trzymać się prostych, jasnych wskazań oraz pewnych obietnic Słowa Bożego, trzymają się pustych i bezwartościowych obietnic Rzymu, wchodząc z nim między innymi w ekumenę, która prowadzi nie do Chrystusa ale z powrotem do Rzymu.

A potem dziwią się nie wiedzieć czemu, że ponoszą klęski jedne po drugich, że nawet członkowie ich kościołów będący nimi już niemal z "urodzenia", bo i rodzice byli przecież protestantami, najpierw stają się oziębli w wierze a potem odchodzą od kościoła i nikogo to nie interesuje.

Całe zbory popadają w marazm, zeświecczenie, a próby prowadzenia przez nie ewangelizacji na zewnątrz kończą się przeważnie całkowitym fiaskiem.
Dlaczego?
Bo ich oczy były jakby przyprószone piaskiem, a ich uszy głuche na wołanie, nie chodźcie do Babilonu!
Nie zadawajcie się z bestią!
Lecz oni nie chcieli słuchać żadnych ostrzeżeń
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/oldman/ekumenia.htm

Moja droga Noemi, wielka wszetecznica z Objawienia 17 rozdział wraz z zekumenizowanymi protestantami ze światowej rady kościołów (obraz bestii), będą to robić, czyli zabijać i prześladować, podczas wielkiego ucisku, ale to jest do czasu, bo Rosja naciśnie guzik, i na Watykan spadnie bomba atomowa czy rakieta,i ta katolicka bestia przestanie istnieć, (Objawienie 18 rozdz.). Bóg wydał wyrok na tę instytucję,a wykonawcą tego wyroku jest Rosja.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Droga EKUMENIZMU ?
 Post Napisane: 15 czerwca 2014, o 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Noemi, Pan Jezus po to zstąpił do ,,piekła" by dać świadectwo duszom które poginęły w potopie Noego, i także po to aby szatanowi wyrwać klucze śmierci i piekła.
Więc to nie jest katolickim wymysłem, ale tak rzeczywiście było.
I jest to napisane w Słowie.
A jak w to wątpisz, to nie jest z tobą dobrze przed Bogiem.
Nie rozumuj nad Słowem, jak to było z naszą pra pra matką Ewą, popatrz co ona narobiła przez rozumowanie, jedno wielkie nieszczęście.
Z powodu rozumowania nad Słowem Bożym, powstał kościół katolicki i pozostałe zboczone kierunki wiary, jest jedna Biblia, a tyle fałszywych wyznań, bo każde inaczej interpretuje te proste czyste dane od Boga Słowa Boże, a On wyrażnie powiedział, że nie wolno tego robić.
Zajrzyj do listów ap.Piotra a tam znajdziesz, że nikt nie ma prawa do prywatnego wykładu Pisma,a w tych kościołach od stuleci to robią, bezprawnie, dlatego tyle istnieje zboczonych kierunków wiary.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 16 czerwca 2014, o 06:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Pamiętam jak poznałem Beatę Bednarz u br Gąπsiorowskich w Boguszowie Gorcach - nagrywała kasetę z Andrzejem Gąsiorowskim i Baksikiem
wtedy nie było mowy o ekumenii a o zwiastowaniu Jezusa
na kasecie były w jej wykonaniu pieśni ze Śpiewnika Pielgrzyma
przyznam - tęsknię za tymi czasami/ /1989 rok/ nie tylko dlatego ,że sam byłem młodszy
ale dlatego ,że jak mam wrażenie wszystko i wszyscy było czystsze świeże - przebudzenie wiosna
Niech Bogu będzie chwała ,że miałem szansę żyć w tych czasach
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Droga EKUMENIZMU ?
 Post Napisane: 16 czerwca 2014, o 08:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
benpo napisał(a):
Noemi, Pan Jezus po to zstąpił do ,,piekła" by dać świadectwo duszom które poginęły w potopie Noego, i także po to aby szatanowi wyrwać klucze śmierci i piekła.
Więc to nie jest katolickim wymysłem, ale tak rzeczywiście było.
I jest to napisane w Słowie.
A jak w to wątpisz, to nie jest z tobą dobrze przed Bogiem.

Nie rozumuj nad Słowem, jak to było z naszą pra pra matką Ewą, popatrz co ona narobiła przez rozumowanie, jedno wielkie nieszczęście.
Z powodu rozumowania nad Słowem Bożym, powstał kościół katolicki i pozostałe zboczone kierunki wiary, jest jedna Biblia, a tyle fałszywych wyznań, bo każde inaczej interpretuje te proste czyste dane od Boga Słowa Boże, a On wyrażnie powiedział, że nie wolno tego robić.
Zajrzyj do listów ap.Piotra a tam znajdziesz, że nikt nie ma prawa do prywatnego wykładu Pisma,a w tych kościołach od stuleci to robią, bezprawnie, dlatego tyle istnieje zboczonych kierunków wiary.

Nie rozumiem dlaczego kierujesz to do mnie,skąd wnioskujesz ze tak piszesz ?
Wyjasnij.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 16 czerwca 2014, o 08:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
(RP napisał(a):
Pamiętam jak poznałem Beatę Bednarz u br Gąπsiorowskich w Boguszowie Gorcach - nagrywała kasetę z Andrzejem Gąsiorowskim i Baksikiem
wtedy nie było mowy o ekumenii a o zwiastowaniu Jezusa
na kasecie były w jej wykonaniu pieśni ze Śpiewnika Pielgrzyma
przyznam - tęsknię za tymi czasami/ /1989 rok/ nie tylko dlatego ,że sam byłem młodszy
ale dlatego ,że jak mam wrażenie wszystko i wszyscy było czystsze świeże - przebudzenie wiosna
Niech Bogu będzie chwała ,że miałem szansę żyć w tych czasach
pozdrawiam


Tam tez byłam ale jej raczej wtedy nie było .
Mowy o ekumeni nie było chociaz po tym co sie teraz ujawnia mozna wnioskowac ,ze
oni juz drążyli podziemne korytarze do denominacji .
Tez tak mysle ,ze wtedy nawet nawracanie się, miało bardziej duchowy poziom niz dzisiaj.
Dzisiaj więcej młodziezy moze i lgnie ale cos innego ich pociąga potrzebuja oprawy
muzycznej kogos sławnego Promuja siebie swoje płyty .
A Jezus jest tylko kims z marginesu.
zaznaczam ze nie dla kazdego nie wszyscy ale jednak większość to pozory.
Dzis na róni zachwacaja sie baba z broda i Shmithem ...
A co do Bednarz ..
zwróciłam uwage ze przez cała piosenke NE POJAWI sie ani razu Imie Jezus.
Zatem dla kogo o kim spiewa ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Droga EKUMENIZMU ?
 Post Napisane: 16 czerwca 2014, o 11:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
benpo napisał(a):
Noemi, Pan Jezus po to zstąpił do ,,piekła" by dać świadectwo duszom które poginęły w potopie Noego, i także po to aby szatanowi wyrwać klucze śmierci i piekła.
Więc to nie jest katolickim wymysłem, ale tak rzeczywiście było.
I jest to napisane w Słowie.
A jak w to wątpisz, to nie jest z tobą dobrze przed Bogiem.

Nie rozumuj nad Słowem, jak to było z naszą pra pra matką Ewą, popatrz co ona narobiła przez rozumowanie, jedno wielkie nieszczęście.
Z powodu rozumowania nad Słowem Bożym, powstał kościół katolicki i pozostałe zboczone kierunki wiary, jest jedna Biblia, a tyle fałszywych wyznań, bo każde inaczej interpretuje te proste czyste dane od Boga Słowa Boże, a On wyrażnie powiedział, że nie wolno tego robić.
Zajrzyj do listów ap.Piotra a tam znajdziesz, że nikt nie ma prawa do prywatnego wykładu Pisma,a w tych kościołach od stuleci to robią, bezprawnie, dlatego tyle istnieje zboczonych kierunków wiary.

Nie rozumiem dlaczego kierujesz to do mnie,skąd wnioskujesz ze tak piszesz ?
Wyjasnij.

Sugerowałem się obszerną dość relacją gdzie padła ta wypowiedż o tym że to niemożliwe że tak święty Pan Jezus nie mógł zstąpić do piekła,ten artykuł był u ciebie, więc myślałem że to ty napisałaś,jeśli to nie twoja wypowiedż, to przepraszam.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci - EKUMENIZM
 Post Napisane: 19 czerwca 2014, o 09:50 
Offline

Dołączył(a): 30 kwietnia 2014, o 07:55
Posty: 34
Lokalizacja: Pniewy
Tomasz G napisał(a):

Protestantyzm opiera swoja wiare tylko na Biblii a nie jak katolicyzm


Tomku niestety nie jest to prawdą Ja będąc w KADS przekonałem się że aby sprawdzić prawdziwość zrozumienia danej kwestii Biblijnej należało przeczytać wypowiedź E White czyli adwentowego proroka. Takich przykładów jest setki w sobotnich lekcjach Biblijnych
Więcej przykładów nie będę podawał choć jest ich bardzo wiele.

Oczywiście nie mam zamiaru urazić Twoich uczuć ponieważ można przytoczyć jeszcze świadków J itd...

W jednej z broszur adwentowych na początku XX wieku jest ukazany rysunek w którym pokazano że cała Biblia przechodzi przez "filtr" E White a potem do zborów.

Nie można tego przemilczać lub zatajać ponieważ są to fakty Ja osobiście nie piszę tego złośliwie ale ku rozwadze.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 19 czerwca 2014, o 09:50 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm » PROTESTANTYZM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL