Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 13 grudnia 2017, o 09:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Re: Kobieta z Objawienia 12 - znaki astronomiczne?

Pisanie by damian on 6th Grudzień 2017, 18:32
No z Pawłem to mam problem od dawna.
I po drodze miałem różne już myśli ...

Niedawno nawet myślałem tak ... "a może JEDNAK Paweł był nawróconym sługą i może jego nauka tak się różni bo był wysłany do POGAN (i tylko pogan) i może Bóg miał INNY plan i naukę dla pogan przeznaczoną ... i dlatego tak my to odbieramy bo my dzieci Jakuba a nie pogaństwo i nas Paweł gorszy .... ale nie dla nas pisał" ... Tak to nawet zacząłem ostatnio rozważać ... że może ... może ...

I teraz mam dwa czynniki ...

1. To co tu cytowaliśmy z Henocha ... a to pasuje TYLKO do Biblii więc Henoch nam mówi, że w Biblii są takie właśnie księgi ... tak to wygląda ... i te księgi to wówczas jak by nie spojrzeć to Paweł na początek ...

2. Te wersety o drżeniu ...

Izj 66:5 Słuchajcie słowa Pana wy, którzy z drżeniem odnosicie się do jego Słowa: Powiedzieli wasi bracia, którzy was nienawidzą, którzy wypędzają was z powodu mojego imienia, mówiąc: Niech Pan objawi swoją chwałę, abyśmy mogli oglądać waszą radość. Lecz oni będą zawstydzeni.


No i ja się zastanowiłem i wiem dokładnie czym jest to drżenie ... ja od zawsze tak to przeżywam ... jak czytałem księgi prorockie, psalmy, ewangelie (a już w ogóle Jana, Mateusza), Objawienie, Henocha, BA nawet często na Torze ... to serce i nerki pracują ... często płynęły łzy ... i jest to drżenie ...

Natomiast NIGDY ... NIGDY nie czułem tego czytając listy Pawła.
Naprawdę ... jak pierwszy raz czytałem listy Pawła po wcześniejszej lekturze Ewangelii, Objawienia, Proroków i Psalmów (w takiej kolejności zaczynałem czytać Biblię) to czytając wiele stwierdzeń u Pawła miałem dziwne reakcje
"COOOO? .... COOOO? ... ALE JAK?" ....

No i wychodzi znów na to, że ile bym razy nie chciał przyjąć, że MOŻE JEDNAK ... a MOŻE się tu mylimy ... MOŻE nie rozumiemy Pawła dobrze? .... to przychodzi moment, gdzie dochodzę do wniosków szeroko u nas na forum przyjętych co do tych listów ... że to jakaś ściema chyba ... ALBO ktoś przerobił te listy i mamy takie oszukane w Biblii ... ? Może Paweł i był sługą a ktoś zamieszał i dostaliśmy "podróbki" .... ale to nie ma sensu już myśleć nawet dalej ... jest jak jest

_________

by lusia on 6th Grudzień 2017, 18:54
Na mnie Paweł działał usypiająco.istne nudy i glupoty.

Gdzie inne Księgi zapierały dech w piersiach...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 grudnia 2017, o 09:24 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 13 grudnia 2017, o 09:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Damian nie masz spokoju nie masz pewnosci czy ap Paweł jest oszustem jak to was zaprogramował
duch tego swiata?

zapominasz dodac ze własnie ap Pawe łsprzeciwił sie władzy kapłanów i poszedł
za Jeszua .
Brakuje ci -wam odwagi przyjecia PRAWDY a moze bardziej miłujecie Ciemnosc .

lusia
ap Paweł powiedział dobitnie ze GŁOSI MAROSC wsród DOSKONAŁYCH lecz nie
madrosc/inteligencje tego świata ....

lusia kiedy ja zaczełam czytac listy ap Pawła od listu rzymian to serce mi pałało

z powodu tajemnic jakie objawia ap Paweł
Dlaczego wy tego nie widzicie dlaczego nie jestwam dane dlaczego tylko litera
wam wystarcza a nie siegacie w głab do tego co ukrywa?
DLACZEGO ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 25 kwietnia 2018, o 18:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Liksar Today at 17:18

2 koryntian 12

(7) Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił.

2 Kor. 12:7 A żebym zbytnio nie wynosił się ogromem objawień, dany mi został cierń dla ciała, wysłannik (ἄγγελος angelos) szatana, aby mnie policzkował, żebym się ponad miarę nie wynosił

ἄγγελος angelos – zwiastun

W tekście użyte jest greckie słowo ἄγγελος angelos – oznaczające zwiastuna, które można przetłumaczyć również jako anioł, upadły.


W zasadzie pokazuje on, że obok pawła zawsze był wysłannik szatana, który go trzymał w rydzach aby za duzo nie wypaplał ! bounce

Zobaczmy w całości ..

2 Kor 12 napisał:
(5) Z takiego chlubić się będę, ale z siebie samego chlubić się nie będę, chyba tylko ze słabości moich.
(6) Bo jeśli nawet zechcę się chlubić, nie będzie to przechwałka głupiego, bo prawdą będzie to, co powiem; lecz wstrzymuję się, aby ktoś nie myślał o mnie więcej nad to, co u mnie widzi lub co ode mnie słyszy.
(7) Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił.
(Cool W tej sprawie trzy razy prosiłem Pana, by on odstąpił ode mnie.

(9) Lecz powiedział do mnie: Dość masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości. Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa.

(10) Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa; albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny.

(11) Stałem się głupi; wyście mnie do tego zmusili.
Wyście bowiem powinni byli mnie polecić. Bo w niczym nie ustępowałem owym arcyapostołom, chociaż jestem niczym.


Zobaczmy Paweł się chlubi, że gnębi go demon posłany przez szatana. Potem prosi swego Pana (nie Boga ale Pana) aby ten demon odstąpił.
Lecz jego Pan Pawła stwierdza, że przecież po to on wysłał do Pawła demona aby go umocnić.
Tak mógł mówi tylko szatan.
Isus wypędzał demony z ludzi a nie pozwalał im zostawac.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 25 kwietnia 2018, o 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Co ten facet wypisuje ze co ?ze Paweł sie chlubi bo go demon gnebi ?
w jaki sposob demon miał umocnic ap Pawła.
i dziwic sie ze Sanhedryn skazał Jeszua Mesjasza bo ten chcial zburzyc swiatynie.

Jak trzeba byc zaslepionym zeby nie widziec co sie czyta.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 26 kwietnia 2018, o 07:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
huberkinky on 18th Kwiecień 2018, 10:22
Znalazłem przypadkiem taki tekst na jednym blogu na swój temat.

Cytuj:
Jaką prawdę? Heńka? W czym Paweł nie miał racji? Że zbawienie z wiary? Jan też pisał to samo: „kto wierzy, ma życie wieczne”. Sprawa uległości władzy? Źle interpretujecie 13 Rz, Bóg mówił, że ważniejsze jest prawo boskie, nie ludzkie. Dekalog przybity do krzyża? Przecież powtórzenie przykazań znajduje się w NT.

Mówicie, że dzisiejsze chrześcijaństwo to religia Pawłowa, głównie protestantyzm – otóż nie. Protestanci to córki kościoła-matki: Watykanu (Wielkiej Nierządnicy), sami źle interpretują niektóre wersety, np. te Pawłowe, i wychodzą im predestynacje, mówienia językami, piekła (to od KRK przejęli). A, i trójca.
A Paweł pięknie wyjaśnia jej brak. Więc argument, że protestantyzm to religia Pawłowa to kłamstwo. Fakt, zrobili z chrześcijaństwa parodię, przez np. poskramianie węży, ale to nie wina Pawła, tylko ich Smile

Co jeszcze… pisma Pawła świetnie łączą się ze Starym Testamentem, wzajemnie się uzupełniają. Ja nie widzę tam sprzeczności żadnych.


Ludzie nie chcą widzieć sprzeczności.
Jakoś nikt nigdy nie napisał poważniejszego artykułu na temat wiarygodności Pawła.

Nikt nigdy nie wypunktował żadnego z artykułów przeciwko Pawłowi.

Nie pamiętam, czy napisałem to wyraźnie na temat Pawła, ale najistotniejsze jest to, że Paweł pisze niemal niemal wszystko we własnym imieniu.

Nie mówi, że tak powiedział Pan, czy tak powiedział Bóg.

Paweł bardzo rzadko cytuje Stary Testament i często są to cytaty wprowadzające w błąd lub popierające rzekomo niektóre jego twierdzenia, jak zacytował on, że... przeklęty każdy powieszony na drzewie.... w ten sposób Paweł przeklął samego Isusa!

A werset odnosił się tylko do przestępców skazanych słusznie według Prawa na śmierć. Tacy przestępcy byli w oczach Boga przeklęci z powodu ich grzechów czy zbrodni.

Wracając do Pawła, nikt go nigdy na apostoła nie mianował i jego rzekomego lub nie spotkania z "Isusem" nawet nie poświadczył ani jednym świadkiem.

Czyli świadectwo Pawła o jakiekolwiek wiarygodności jest zerowe.

Paweł nie miał żadnego świadka na swoje rzekome nawrócenie, nie nauczał doktryn i planów Boga, wsławił się fałszywymi proroctwami i wieloma naukami sprzecznymi z Biblią, jak zbawienie z wiary a nie z uczynków Prawa, co zaprzecza Bożemu Prawu, które nigdy nie było anulowane.

W listach Pawła nie ma nigdzie cytatów słów Isusa!

W jego listach jest masa sprzeczności. I największy błąd Pawła moim zdaniem.

Słowa Boga oraz Syna są niezwykle proste i łatwe do zrozumienia. Ostrzeżenia i nauki Ojca i Syna nie muszą być nikomu tłumaczone, ponieważ Bóg i Syn chcą być zrozumiali oraz są rozumiani.

Najbardziej znane proroctwo biblijne Ojcze Nasz, będące naszą modlitwą wręcz powala swą prostotą oraz mocą słowa Bożego.

Niczego takiego nie ma w listach Pawła, który otwarcie naucza SWOICH doktryn, krytykując tym samym apostołów wybranych przez Boga Synowi.

To nie Syn wybrał sobie apostołów ale Ojciec ich wybrał Synowi.

O Pawle nie było nigdy mowy - nie wiedział o nim Bóg, nie wiedział Syn a dowiedziano się dopiero w 1 (chyba) wieku naszej ery!

Nie widać absolutnie żadnego powodu aby wierzyć listom Pawła.

Podobnie jak w Pawła można wierzyć listom papieskim, czy dziełom innych fałszywych nauczycieli katolickich czy protestanckich.

Nie ma absolutnie żadnej różnicy - a ni w treści ani w wiarygodności. I w jednych i w drugich są pewne mądre słowa ale w innych miejscach są słowa niemądre i fałszywe nauki, niezgodne ze słowami Boga i Syna.

Księża i pastorzy mają święcenia podobne do święceń Pawła i podobnej wiarygodności.

Ale słowa Boga czy Syna są nieporównywalne z jakimikolwiek innymi tekstami. Zauważył to lud słuchający Isusa który był pewien podziwu dla Isusa mówiącego jako moc mający.

Mat 7:29 bw "Albowiem uczył je jako moc mający, a nie jak ich uczeni w Piśmie."


Ani Paweł ani ktokolwiek inny nigdy nie nauczał jako moc mający.

Kiedy czytamy wypowiedzi Boga i Syna, odnosimy właśnie takie wrażenie, zwłaszcza kiedy czytamy obietnice wyzwolenia Izraela i zjednoczenia go ponownego.

I w tym jednym przypadku Bóg i aniołowie przysięgają na Boga z samym Bogiem włącznie.

Dlatego w oczach coraz więcej ludzi Paweł nie posiada już żadnej wiarygodności, jako odrzucony przez wszystkie zbory w Azji!!!

Co jest ciekawe i widać tego coraz częściej, blogi zaczynają być kontrolowane i bez wyraźniej zgody blogerów nie można ich nawet czytać.

Oto dowód źródła tego tekstu.

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/

Lampę prawdy stawia się na stole a szczury kłamstw uciekają pod stół i zamykają się na klucz!

Zawsze kłamcy uciekają przed debatami, czy to przywódcy religijni czy przywódcy państw czy inni pachołcy szatana.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 26 kwietnia 2018, o 07:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
thewordwatcher on 22nd Styczeń 2018, 14:49
Właśnie podesłał mi jeden z braci film, który mnie sporo zbulwersował.

Wklejam.
#2 Czy Paweł miał rozdwojenie?
Re: Fałszywy apostoł Paweł - szatański koń trojański.

Pisanie by thewordwatcher on 22nd Styczeń 2018, 14:49
Właśnie podesłał mi jeden z braci film, który mnie sporo zbulwersował.

Wklejam.



Film ten ma pozytywne aspekty, nawet bardzo ale większość aspektów jest zadziwiająco manipulacyjna.

Są tam dwie pozytywne rzeczy.

1. Że trwają już wielkie debaty na temat Pawła.

To jest niezwykle pozytywne, ponieważ z prawdą bywa tak, że raz zrozumiana i przyswojona jest z nami na stałe i nie można tego już cofnąć.

2. W tej właśnie debacie nie znajdziecie ani jednego punktu z wykłady, w którym ten człowiek powiedział cokolwiek mądrego i wsparł to słowem Bożym.

Wersety cytujące Chrystusa są wyrwane z kontekstu i zmanipulowane w taki sposób, że pozornie wygląda to na logiczna całość.

Ale jest to jedynie pozór. I to nas właśnie zbuduje.

Czyli owe 2 punkty. Są wielkie debaty i niezależnie od rezultatu dyskusji ludzie sięgają do Biblii, wielu prosi Boga o pomoc, a tacy wielbiciele Pawła, jak ten na filmie zaczynają się denerwować.

Zwróćmy także uwagę na to, że tego niewielu ogląda, ponieważ argumenty są po prostu żenadą i szkoda na to czasu.

Największy plus z obejrzeniu takiego filmu, to kolejne potwierdzenie, że idziemy właściwą drogą i praktycznie nikt nie ma przeciwko o tym co wiemy absolutnie żadnego zarzutu.

Oni po prostu boją się powiedzieć publicznie skąd biorą się wątpliwości co do Pawła, aby nikt z nas nie wziął ich na muszkę i nie rozłożył ich na czynniki pierwsze.

Szatan stosuje stare tricki - nie mów, nie wspominaj i nie zwracaj uwagi innych do tych, którzy mówią czy piszą Prawdę.

Podobnie jest z papieżem skazanym na dożywocie oraz z królową brytyjską.

Żadne media jeszcze nie odważyły się wspomnieć o tym, że ktoś zdołał oskarżyć o cokolwiek papieża a nawet wydać wyrok.
Dlatego niewielu o tym mówi.

Posłuchajmy, zbudujmy sie tym i może znajdzie się ktoś, kto omówi to w jakimś artykule czy nawet filmie i wypunktuje 'pastora' na zupełne zero!

Tutaj jest ich witryna.

http://www.jezusbezreligii.pl/nauczania ... zechu.html

To wygląda na satanizm...biblijny i opluwanie Boga!

avatar
thewordwatcher

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 26 kwietnia 2018, o 07:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tak idziesz własciwą Drogą na zatracenie.
Zdumiewajace jest jak bardzo Waz klamca zabójca zaslepił twoj umysł
byłes sj i jaki program ci wszczepili z takim chodzisz .
Paweł apostoł jest podzis dzien NIEZROZUMIAŁY dla ludzi spaczonego umysłu
Tak to powiedział ap Piotr .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 kwietnia 2018, o 07:54 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL