Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
Przyjaciel


Cytuj:
NIE ZAMYKAJ SIE PRZEZ ATAKI I ABSULUTNA PEWNOSC CO DO PRAWD KTORE PRZEZYLAS.
Pamietaj ,ze w Ciele Panskim czlonki "najbardziej podle" winne sa szczegolnego szacunku.
I PRZEZ TE PODLE CZLONKI PAN MOZE DO CIEBIE PRZEMOWIC.

>>>>>>>

ATAKI :?: dobre sobie.

członki "najbardziej podłe" winne sa SZCZEGÓLNEGO SZACUNKU

WIEM ,wiem ,świat nie daje o tym zapomniec za kogo mnie ma.
Kim jestem w jego oczach.
.



>>>>>>>

Jednak nie mogę sie odwrócic od tego co dał mi DUCH PRAWDY ,bo jest to ponad nauke ludzka.


Wiem to jedno ,że Jeszua Ciałem i DUCHEM i DUSZA był Jeden
U NIEGO WSZYSTKO JAET TAK I AMEN i niema W NIM żadnego zaćmienia ,zadnej nieczystości

Jego Ciało było z Nieba bo ON SAM TAK powiedział i ty o tym pisałeś
Jego SŁOWO -CIAŁO nazwałeś UMYSŁE z Nieba a nie z ziemi.

ON CAŁY BYŁ SZECHINA -OBECNOŚCIA NAJWYŻSZEGO JEDYNEGO JHWH w Namocie Swego Niepokalanego Ciała i zamieszkał posród swoich oni Go nie poznali bo ich nauki odrzucały fizyczna Obecnośc JHWH na ziemi,
On nie miał NIC z Miriam bo ON JEST ZYCIEM SAM W SOBIE
W NIM nie było cienia śmierci .



Właśnie dlatego ze Jeszua był SZECHINA na ziemi mógł W SOBIE
NOSIC ISRAELA tak jak w ledźwiach ABRAHAMA, Lewi składał dziesięcine Melkicedekowi -Królowi Sprawiedliwości


Przyjacielu

je nie czytam po grecku ale chce myslec Myslami Mesjasza jak Paweł,który odrzucił cały zakres nauczania ludzkiego ,za co był biczowany ,scigany , i do dzis słyszałam jak mówia na niego -łajdak-

Może pod wpływem trawy?


pozdrawiam

zgadzam si e z tym co pisze > K>

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:25 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ruta napisał(a):
Robson napisał(a):
Mam do Was pytanie / zagadkę nad którą rozmyślam w kontekście mego studium nad Listem do Rzymian.

A mianowicie, Izrael nie przestrzegał postanowień zakonu Mojżeszowego bo:
a. nie mogł
b. nie chciał
c. nie mógł i nie chciał
d. inne powody



witam!! Zakon był za cięzki,żeby czlowiek niedoskonały mógł go wypełnić. Jezus był doskonałym czlowiekiem i dlatego On jeden mógł ten trudny zakon wypełnić. Ja bym dała "a"---ale dodała bym do tego "chciał".
Uważam,że Żydzi chcieli wypełniac zakon i robili wszystko,żeby go wypełnić, o tym pisze caly St.Testament, ale nie mogli bo nie byli doskonali. Zakon natomiast był doskonałym, więc mógł go wypelnic tylko doskon aly czlowiek. :D

,
Adam napisał(a):
My,niestety,używamy dwóch słów w tym temacie,a mianowicie;
1.zakon
2.prawo
Piszę ''niestety'',bo z tego wynika sporo zamieszania i niezrozumienia.
Wg. mnie pod pojęciem 1 większość protestantów rozumie li tylko Prawo Mojżeszowe,a wynika to z fatalnego u uparcie powtarzanego w kolejnych wydaniach BW archaicznego zwrotu ''zakon'',czyli poprostu ''prawo''.
W zasadzie to pod pojęciem 2 mieści się o wiele więcej wymagań Bożych,które choć nie spisane,dotyczą grzechów,które jednak kalają nas i prowadzą do śmierci tak samo jak te opisane przez Mojżesza.
W Ez.20.25 czytamy;
''Dałem im również przykazania,które nie były dobre,oraz prawa,dzięki którym nie mogli życia zachować.''
Wydaje mi się,że niedoskonałość Prawa wynikała z tego,że nie obejmowało ono obszarów intencji i ukrytych pożądliwości a więc tych zakamarków duszy człowieka,w których rodzi się i rośnie grzech.
To prawo obejmowało w zasadzie głównie sprawy obrzędowo-moralne.
I w tym zakresie uważam,że to prawo było możliwe do spełnienia.Wydaje mi się,że to miał na myśli Paweł pisząc,iż wobec prawa jest bez zarzutu.
Ale co z tego,że wypełnimy Prawo Mojżesza,jeśli zawalimy w Prawie Bożym.
Bo Prawo Mojżesza zawierało tylko część Prawa Bożego.I w tej cząstkowości leży jego niedoskonałość.
To Chrystus dopiero objawił światu ogrom Bożych oczekiwań.I tu okazało się,że jest ich o wiele,wiele więcej i są o wiele,wiele bardziej drobiazgowe,niż nam się wydawało,bo wchodzą w obszary intencji,pragnień,uczuć,itp.
Dlatego też na tym polega cudowność Bożej łaski,że wraz z objawieniem światu tych niebotycznych standardów Bóg dał w osobie swego Syna również wyjście z tej pułapki prawa.
Ci więc,którzy cokolwiek z tego Prawa dołączają do ofiary Chrystusowej i do Bożego zbawienia,tym samym uznają się za madrzejszych od Niego.
no bo skoro uznali za ważne w zbawieniu,by przestrzegać tego,czy owego,a czego Bóg nie uznał za ważne....,to tak,jakby mówili Bogu-''Panie ,poprawiam Cię,bo w tym zawaliłeś''.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
petrosg napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Myślę , że dobrze myślisz. :D Dlatego właśnie Bóg nieustannie wzywa do obrzezania serc.

"Obrzeżcie więc nieobrzezkę waszego serca, a waszego karku już nie zatwardzajcie" [V Mojż. 10:16]





Według V Mojż.10:16 możliwe było dla Żydów pod ST w obrębie Prawa aby obrzezali nieobrzezkę swojego serca. Co za tym idzie możliwe było aby wykonywali przykazania, mając tenże komfort, iż przykazania te nie były za trudne dla nich.

To jednak jest argument uderzający w to co powiedział Paweł w Rz.7,18-21.
Przynajmniej, jak zauważyłem, na V Mojż.30:11 powołują się Żydzi pozostający pod judaizmem, aby pokazać, że mają łaskę właśnie w postaci otrzymanego Prawa i w postaci zdolności do jego przestrzegania.

Smok Wawelski napisał(a):
petrosg napisał(a):
Według V Mojż.10:16 możliwe było dla Żydów pod ST w obrębie Prawa aby obrzezali nieobrzezkę swojego serca. Co za tym idzie możliwe było aby wykonywali przykazania, mając tenże komfort, iż przykazania te nie były za trudne dla nich.

To jednak jest argument uderzający w to co powiedział Paweł w Rz.7,18-21.
Przynajmniej, jak zauważyłem, na V Mojż.30:11 powołują się Żydzi pozostający pod judaizmem, aby pokazać, że mają łaskę właśnie w postaci otrzymanego Prawa i w postaci zdolności do jego przestrzegania.

Ten argument nie uderza w słowa Pawła, ponieważ Paweł mówi "sobie, czyli o swoim ciele" - czyli o sobie według ciała [Rzym. 7:18]. Cielesna natura człowieka jest skłonna do grzechu i nie ma sama z siebie łaski przestrzegania przykazań, które są dla niej jarzmem, a nie radością. Człowiek ma wolną, a nawet dobrą wolę, ale wykonania brak [Rzym. 7:18]. Dlatego pierwszym i najważniejszym przykazaniem Prawa Mojżeszowego jest umiłowanie Boga całym sercem, z całej siły i całą duszą [Mat. 22:34-38; por. V Mojż. 6:5]. W ten sposób Prawo prowadzi do wołania o łaskę i do Mesjasza, w którym jest łaska (albo do Boga, który objawia się w Mesjaszu). Paweł pisze, że człowiek sam z siebie nie jest w stanie przestrzegać przykazań za względu na "prawo grzechu" działające w jego skażonych członkach. Tylko Boża łaska jest w stanie dać moc do obrzezania serca. Dlatego "sprawiedliwy z wiary żyć będzie" [Hab. 2:4].

Krótko mówiąc, samo Prawo kierowało Żydów do łaski, ale większość z nich (poza wierną resztką) wolała odwracać się od łaski, usztywniać kark i nie obrzezywać serca. Dlatego łamali przykazania, zamiast ich przestrzegać, a ich serca były od Boga daleko, choć wargami Go uwielbiali - co słusznie wytykali im prorocy i wreszcie sam Mesjasz.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
petrosg napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
petrosq napisał(a):
Albo czy fakt, że możliwe było dla nich obrzezanie serca (sam Bóg nakazywał im to zrobić!) oznacza, że mogli nie być już dłużej "według ciała" i w ten sposób mieć łatwość wykonywania przykazań?

Mogli, pod warunkiem uzyskania usprawiedliwienia przez wiarę, które było dostępne zawsze od początków ludzkości. Abraham był przyjacielem Boga dlatego, że uwierzył Bogu i został usprawiedliwiony z wiary. Co do wielu pozostałych, wystarczy przeczytać Hebr. 11.


Skoro mogli "nie być według ciała", znaczy się, że mogli być wg Ducha. Czy oznacza to, że byli ożywieni w swoim duchu życiem Boga?
Może realizowała się tu ta obietnica:

Izaj.57:15
Bo tak mówi Ten, który jest Wysoki i Wyniosły, który króluje wiecznie, a którego imię jest "Święty": Króluję na wysokim i świętym miejscu, lecz jestem też z tym, który jest skruszony i pokorny duchem, aby ożywić ducha pokornych i pokrzepić serca skruszonych.

:idea:

Smok Wawelski napisał(a):
petrosg napisał(a):
Skoro mogli "nie być według ciała", znaczy się, że mogli być wg Ducha. Czy oznacza to, że byli ożywieni w swoim duchu życiem Boga?
Może realizowała się tu ta obietnica:

Izaj.57:15
Bo tak mówi Ten, który jest Wysoki i Wyniosły, który króluje wiecznie, a którego imię jest "Święty": Króluję na wysokim i świętym miejscu, lecz jestem też z tym, który jest skruszony i pokorny duchem, aby ożywić ducha pokornych i pokrzepić serca skruszonych.

Myślę, że tak. Przecież Bóg mówi wyraźnie "JESTEM z tym, który jest skruszony duchem, aby OŻYWIĆ ducha pokornych".
Nie mówi "będę", tylko "jestem".
Niewiele jest na ten temat napisane w ST, ale np.
Dawid miał świadomość posiadania Ducha Bożego [Ps. 51:13]. Myślę, że nie mieli jeszcze tego, co ma Kościół i co jest pełnią [Gal. 3:14], ale byli usprawiedliwieni, chodzili z Bogiem, byli Jego przyjaciółmi i teraz są z Panem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:35 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL