Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
liafail napisał(a):
Oliwka napisał(a):



Cytuj:
Tłumaczenia podane przeze mnie mówią dokładnie to samo, tylko używają różnych określeń. Jezus przyszedł w takim samym ciele i krwi, w jakich żyją dzieci Boże. Umarł taką samą śmiercią jak my, składając w ofierze swoje ciało [sarx]. Jeśli mowa o Duchu, to przeczytaj, co naprawdę mówi Duch:


Nie to dzieci majaudział w Jego KRWI .ON tak powiedział

A co do dzieci to , Rz9/

nie wszyscy są synami dlatego ,że sa potommstwem Abrahama ;
lecz od Izaaka zwac sie bedzie potomstwo twoje

To znaczy ,że nie synowie cielesi ,są synami Bozymi ,ale dzieci obietnicy licza sie za potomstwo-nasienie.





Dzieci obietnicy to takze dzieci cielesne, ale nie wszystkie dzieci cielesne sa dziecmi obietnicy.Od Izaaka zwac sie bedzie potomstwo twoje=dziecie obietnicy, Ezaw i Ismael sa wylaczeni z ,,potomstwa obietnicy'' wlaczony jest Izaak i nastepnie jakub, ktorzy to sa dziecmi obietnicy i jednoczesnie dziecmi cielesnymi

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:18 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Hubertok:
Cytuj:
Widzisz sens tego rozumowania ja widzę u Ciebie gnostycki - choćby w tym dociekaniu istoty zespolenia ale nie tylko. To zredukowanie mocy i odzyskanie jej po zmartwychwstaniu


Lubisz szukac "dziury w calym",chciaz szkoda ,ze nie u Siebie :?

AD MERITUM:
Pojecie posrednika-MESITES-jakim okreslamy naszego Pana Jezusa z Nazaretu,wymaga ,wg mnie,pelnego udzialu JHWH w czlowieczenstwie zydowskim.
JHWH musi doswiadczyc pelni zycia ludzkiego.
Doswiadczyc zycia istoty niedoskonalej musial TEN KTORY BYL DOSKONALY.
I ON TEGO CHCIAL!
Dlatego Bog uczynil mu cialo,dlatego Logos stal sie miesem!
Pojecie "unii hipostatycznej " zaklada pelna wolnosc istoty ludzkiej i niezmieszanie sie jej natury z natura boska ,ALE WZAJEMNE PRZEKAZYWANIE ICH WLASCIWOSCI.
Natura boska doswiadcza w pelni WSZYSTKIEGO CO NATURZE LUDZKIEJ NIE JEST OBCE(Z WYJATKIEM NIEPOSLUSZENSTWA I GRZECHU) -TAKZE DWUELEMENTOWEJ CIELESNOSCI I "SAMOTNOSCI PRZED BOGIEM"-BO TEGO CHCE!.
Natura ludzka(odziedziczona po Miriam) doswiadcza PELNI WSZYSTKIEGO CO JEST NATURALNE DLA NATURY BOSKIEJ,ALE STOPNIOWO W MIARE JAK SIE USWIECA ,UDOSKANALA -CZYLI STAJE DUCHOWA!

Jezus jest i czlowiekiem i JHWH -JEDNOSCIA W DWOCH NATURACH -albowiem jego ludzka wola od poczatku jest podporzadkowana woli boskiej I STANOWI Z NIA JEDNO,zas wola boska -bo tak chce i potrafi-UNIZA SIE DO POZIOMU WOLI CZLOWIECZEJ I UFA STWORZENIU LUDZKIEMU I JEGO POSLUSZENSTWU WOBEC OJCA-JHWH DO KONCA SWEGO ZYCIA ZIEMSKIEGO CHCE BYC CZLOWIEKIEM-SYNEM CZLOWIECZYM

Nie wiem kim jest dla Ciebie Twoj Pan ,bo moj jest BOGIEM CUDU INKARNACJI BOGA W CIALO DZIECKA I DAREM WCIELENIA UDOSKONALONEGO -USWIECONEGO- CZLOWIEKA W BOGA.
Jest Panem ,ktory doswiadczyl wszystkiego co ludzkie i boskie I PANUJE NAD NIEBEM I ZIEMIA.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Oliwka:
Cytuj:
Jesli miał ciało z Miriam to kto ja zapłodnił według ciebie?

Jakze ciekawe pytanie :D :?:
Oliwko ,czy Ty masz dzieci?
Wiec pewnie patrzysz na akt zaplodnienia w ludzki sposob-MUSI BYC MEZCZYZNA I CZASTKA JEGO CIALA ZWANA PLEMNIKIEM I MUSI BYC KOBIECA CZASTKA ZWANA JAJEM.
Mam nadzieje ,ze ten opis ludzkiej rozrodczosci Cie nie gorszy?
Przedstawilas albowiem ciekawy sposob powstawania ciala dziecka -Mesjasza :!:
JHWH ULEPIL SOBIE CIALO DUCHOWE W CIELESNYM LONIE KOBIETY :!:
Jestem ciekaw dlaczego On tam sie ukryl?
Zeby Go szatan nie widzial :evil: ?
Z opisu biblijnego wynika,ze Miriam poczela BEDAC DZIEWICA-NIE ZNAJAC MEZCZYZNY!
Poczela w momencie gdy zacienil ja (unamiocil) NAJWYZSZY.
Zapewne wtedy cos stalo sie w jej kobiecej czastce-jajeczku?!

Moze wiesz ,ze kobiece jajeczko zawiera tzw chromosom X ,a meski plemnik ,albo chromosom X,albo chromosom Y.

Tak wiec PLEC DZIECKA ZALEZY ZAWSZE OD MEZCZYZNY!

Plemnik moze niesc albo chromosom X ,albo Y.

Jezeli plemnik z chromosomem X wniknie w jajeczko RODZI SIE PLEC PIEKNA :D !
Jezeli chromosom Y wniknie w jajeczko RODZI SIE BRZYDAL :cry: !

Wystarczylo wiec ,ze Bog stworzyl chromosom Y i umiescil go w jajeczku-TAK MIRIM POCZELA CHLOPCA-JESZUE!

Prawda ,ze to mozliwe?
COZ TO JEST WOBEC WSZECHMOCY STWORCY WSZECHSWIATA Z NICOSCI!
A jezeli w tym chromosomie i w ,bodajze jeszcze 22 innych(ktore tez Bog stworzyl specjalnie dla jajeczka Miriam) byla "zapisana natura JHWH"?
Oczywiscie to wszystko przypuszczenia -NIEBIBLIJNE.
Przypuszczenia oparte na wspolczesnej wiedzy ,a NIE NA OWCZESNEJ!
Ale czyz wszechmoc Boga nie mogla tego uczynic?

Daj Bogu szanse!
Pozdrawiam


Uwazasz ze Stworzył chromosom i umieścił w jej jajeczku ?
Ja wierzę ze Stworzył GOTOWE komórke ciała i krwi (OWOC DUCHA ŚWIĘTEGO)i umieścił w jej łonie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
przyjaciel napisał(a):
Rozumiem ,ze choc nie odniosles sie bezposrednio do logiki mojego rozumowania we wczesniejszym poscie to nie przekonuje Cie ona? Rozumiem, ze Jeszua jest dla Ciebie, od poczecia, istota doskonala dziedziczaca po matce nature materialna (geny), lecz nie zydowska nature duchowa - zniszczone przez grzech serce.
Uwazasz Go zatem za czlowieka, ale INNEGO JUZ W CHWILII POCZECIA - DLA CIEBIE MA ON DOSKONALEGO DUCHA LUDZKIEGO JUZ OD CHWILI POCZECIA.

Przyjacielu, nie wiem doprawdy, po co komplikujesz proste rzeczy. Napisałem w poprzednim poście, że dzięki zrodzeniu z Ducha Świętego Jezus nie uległ skłonności do grzechu odziedziczonej po matce i nie musiał się ani upamiętywać, ani udoskonalać. Po prostu nie popełnił żadnego grzechu. Jezus w chwili poczęcia był Wcielonym Bogiem, więc nie mógł być identyczny jak my wszyscy. Gdyby był identyczny, byłby człowiekiem, tyle że jakimś doskonałym.

Cytuj:
Zatem patrzysz na Niego jako na JEDYNEGO CZLOWIEKA INNEGO GATUNKU - dokladnie rzecz biorac natura ludzka Jezusa jest, dla Ciebie, gatunkowo inna od zydowskiej w tamtej epoce (pod wzgledem duchowym).

Patrzę na Niego jako na Boga i Człowieka w jednej Osobie - nie jako na człowieka, który stał się Bogiem w pewnym momencie swego życia, tylko jako Boga Wcielonego od samego poczęcia. Był w pełni człowiekiem, ale jednocześnie w pełni Bogiem - dlatego nie uległ skłonności ciała, choć prawdopodobnie mógłby, gdyby chciał. Szatan chyba o tym wiedział i dlatego Go kusił.

Cytuj:
Logicznie rzecz biorac skoro ma inne serce (DOSKONALE) niz matka to matka musiala mu tego serca nie przekazac wiec musi byc NIEPOKALNIE POCZETA - wiem, ze tego nie przyjmujesz, ale Twoje rozumowanie, aby byc konsekwentne, wymaga takiego wniosku.

Nie widzę takiej zależności. Jezus był po prostu pełen Ducha w ludzkim ciele i to od poczęcia:

"A gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Marii, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, i Elżbieta napełniona została Duchem Świętym" [Łuk. 1:41]

Jezus był Królem Izraela już od urodzenia, dlatego złożono Mu hołd:

"I wszedłszy do domu, ujrzeli dziecię z Marią, matką jego, i upadłszy, oddali mu pokłon, potem otworzywszy swoje skarby, złożyli mu w darze złoto, kadzidło i mirrę" [Mat. 2:11]

Cytuj:
Wymaga to, zgodnie z Twoja logika, oderwania Jeszui od zydowskich przodkow.

Myślę, że nie wymaga. Wymaga natomiast przyjęcia, że Jezus miał ludzką matkę i Świętego Ojca. Nie chcę wdawać się w dyskusję o genach, ale Jego prawdziwe człowieczeństwo połączyło się z prawdziwą Boskością. Skłonność do zła, odziedziczona po matce, nie została wykorzystana dzięki mocy Ducha, odziedziczonej po Ojcu. Tak to widzę. To, co Ty nazywasz "złym sercem" ja określam jako "serce skłonne do złego". Do niemowląt i dzieci należy Królestwo Boże, choć dziedziczą one po rodzicach serca. Pisałem już o tym.

Cytuj:
Jezus dla Ciebie jest genetycznie Zydem, natomiast "kardiologicznie" innym gatunkiem czlowieka.
Jako czlowiek cierpi jedynie fizycznie i psychicznie, natomiast Jego duchowe wnetrze nie jest dotkniete tym cierpieniem - BO PRZECIEZ OD POCZECIA JEST DOSKONALE.

Doskonałość nie polegała na braku "ludzkiego serca", lecz na posiadaniu mocy Ducha, chroniącej to serce przed skutecznym działaniem "zakonu grzechu" osadzonego w ludzkim ciele. Łaska Boża była nad Nim od początku, a świadomość Synostwa Bożego miał już w dzieciństwie:

"A dziecię rosło i nabierało sił, było pełne mądrości, i łaska Boża była nad nim. (...) I rzekł do nich: Czemuście mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że w tym, co jest Ojca mego, Ja być muszę? Lecz oni nie rozumieli tego słowa, które im mówił. I poszedł z nimi, i przyszedł do Nazaretu, i był im uległy. " [Łuk. 2:39,49-51]

Cytuj:
W jakim sensie, zatem, On jest dla Ciebie MESITES - POSREDNIKIEM ( Ga 3, 19.20; 1 Tm 2,5; Hbr 8, 6; 9,15; 12, 24) - szczegolnie 1Tm 2:5 - CZYLI PRAWDZIWYM CZLOWIEKIEM I PRAWDZIWYM BOGIEM?
Wedlug mnie ,wnioskuje z tego co piszesz, Jeszua moglby byc TYLKO posrednikiem miedzy ludzmi gatunkowo takimi jak On (majacymi czyste doskonale serca) a Bogiem , A WIEC CO NAJWYZEJ JEST POSREDNIKIEM POMIEDZY DUCHOWYMI LUDZMI Z EPOKI POZNIEJSZEJ NIZ ON, A BOGIEM - miedzy nowonarodzonymi a Bogiem, nie miedzy cielesnymi grzesznikami a Bogiem . Nie widzisz , ze takie sa konsekwencje Twojego rozumowania? Wyjasnij mi jak rozumiesz idee posrednictwa?

"Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu" [Hebr. 4:15]

A więc może z nami współczuć, mimo iż nie popełnił grzechu. Jego oparcie się skłonności do grzechu nie ujmuje Mu prawdziwości człowieczeństwa, lecz świadczy o Jego Boskości.

"Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa; który nie musi codziennie, jak inni arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie. Albowiem zakon ustanawia arcykapłanami ludzi, którzy podlegają słabościom, lecz słowo przysięgi, która przyszła później niż zakon, ustanowiło Syna doskonałego na wieki" [Hebr. 7:26-28]

Słowo przysięgi [Hebr. 7:21] zapisanej później niż zakon [Ps. 110:4] ustanowiło Syna kapłanem według porządku Melchizedeka, doskonałym na wieki. W Getsemane Jezus stoczył walkę [Mat. 26:39-46] i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał [Hebr. 5:7-9]. Ojciec ustanowił Go kapłanem na mocy przysięgi (nadał Mu godność) [Hebr. 5:4-6], natomiast ogłosił Go arcykapłanem po tym, jak "osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego" [Hebr. 5:9].

Rozumiem to w ten sposób, że choć Syn Boży został ustanowiony mocą przysięgi arcykapłanem doskonałym na wieki i jako pełen Ducha od poczęcia (będąc Bogiem) miał moc, aby okazać posłuszeństwo i pozostać doskonałym, to jednak (będąc człowiekiem) otrzymał wybór i musiał stoczyć walkę o okazanie Ojcu posłuszeństwa:

" Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany" [Hebr. 5:7]

"A sam (...) padłszy na kolana, modlił się, mówiąc: Ojcze, jeśli chcesz, oddal ten kielich ode mnie; wszakże nie moja, lecz twoja wola niech się stanie. A ukazał mu się anioł z nieba, umacniający go. I w śmiertelnym boju jeszcze gorliwiej się modlił; i był pot jego jak krople krwi, spływające na ziemię"[Łuk. 22:41-44]

Jezus był już Synem, gdy Ojciec ustanawiał Go kapłanem według porządku Melchizedeka. Był już Synem, gdy jako dziecko chodził do Domu Ojca. Był juz Synem, gdy okazał Ojcu posłuszeństwo i cierpiał w Getsemane. Jeśli chodzi o Rzym. 1:1-4, to myślę, że popełniasz pewien błąd, kończąc odczytywanie wersetu 4 w połowie.

"Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, którą Bóg przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych o Synu swoim, potomku Dawida według ciała, który według ducha uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie, o Jezusie Chrystusie, Panu naszym"

Bóg zapowiedział przez proroków w Pismach ewangelię o Synu swoim [czyli o Synu Bożym], który według ciała [kata sarka] stał się z nasienia Dawida, natomiast według ducha [kata pneuma] uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie.

Jezus był już Synem Bożym, gdy rodził się z nasienia Dawida według ciała. Natomiast zmartwychwstanie ujawniło Jego Synostwo Boże w mocy, której nie można było widzieć przed zmartwychwstaniem. Zauważ, że podczas ziemskiej służby był moment, w którym Jezus objawił im się w mocy:

"Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim. A po sześciu dniach bierze z sobą Jezus Piotra i Jakuba, i Jana, brata jego, i prowadzi ich na wysoką górę na osobność. I został przemieniony przed nimi, i zajaśniało oblicze jego jak słońce, a szaty jego stały się białe jak światło. (...) Gdy on jeszcze mówił, oto obłok jasny okrył ich i oto rozległ się głos z obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie! (...) A gdy schodzili z góry, przykazał im Jezus, mówiąc: Nikomu nie mówcie o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zostanie wskrzeszony z martwych" [Mat. 16:28-17:1-2,9]

Apostoł Piotr tak wspomina ten moment:

"Gdyż oznajmiliśmy wam moc i powtórne przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa, nie opierając się na zręcznie zmyślonych baśniach, lecz jako naoczni świadkowie jego wielkości. Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem. A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba" [II Piotra 1:16-18]

Syn Boży otrzymał wszelką władzę i moc po swoim zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu [Mat. 28:18-20]. Dlatego został ustanowiony Synem Bożym w mocy po zmartwychwstaniu. Ono nie sprawiło, że Jezus dopiero od tej chwili stał się Synem Bożym, tylko ujawniło w całej mocy Jego odwieczne Synostwo Boże. Tak to rozumiem.

Wydaje się, że tym torem poszłi również tłumacze interlinii angielskiej:

And declared (5685) to be the Son of God with power, according to the spirit of holiness, by the resurrection from the dead:


Cytuj:
My wiemy ,ze przeklenstwo zakonu nie dzialalo na Jezusa -ON WPELNIL TORE WIEC ZYL-CZY ZATEM TO NIE PRZEZ UCZYNKI TORY BOG GO USWIECIL-HAGIOSUNES-I UCZYNIL SYNEM BOGA-CZY NIE PRZEZ UCZYNKI TORY (JAKO JEDYNY,WYJATKOWY ,SWIETY)ZOSTAL USPRAWIEDLIWIONY (STAL SIE SPRAWIEDLIWY) PRZED BOGIEM ?

Gdyby Jezus potrzebował usprawiedliwienia, to oznaczałoby, że jest niesprawiedliwy. Czyli, że jest grzesznikiem. A to nie jest prawda. Zgadzam się, że Jezus wypełnił Torę. Nie zgadzam się, że dopiero po lub dzięki wypełnieniu Tory stał się Synem Bożym. Przeciwnie, On wypełnił Torę dlatego, że był Synem Bożym. Różnimy się w ocenie przyczyn i skutków.

Jan Chrzciciel powiedział na samym początku służby Jezusa, że On jest Synem Bożym:

"To jest Ten, o którym powiedziałem: Za mną idzie mąż, który był przede mną, bo pierwej był niż ja. I ja go nie znałem; lecz dlatego przyszedłem, chrząc wodą, aby był objawiony Izraelowi. Jan świadczył też, mówiąc: Widziałem Ducha, zstępującego z nieba jakby gołębica; i spoczął na nim. I ja go nie znałem; lecz Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, rzekł do mnie: Ujrzysz tego, na którego Duch zstępuje i na nim spocznie, Ten chrzci Duchem Świętym. A ja widziałem to i złożyłem świadectwo, że ten jest Synem Bożym" [Jan 1:30-34]

Natanael był jednym z pierowszych uczniów. Powiedział do Jezusa:

"Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela" [Jan 1:49]

Czy Jezus zaprzeczył? Czy próbował tłumaczyć Natanaelowi, że stanie się Synem Bożym dopiero, gdy wypełni Torę i zmartwychwstanie?

"A Jezus odpowiadając, rzekł do niego: Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci, iż cię widziałem pod figowym drzewem? Ujrzysz większe rzeczy niż to. Powiedział też do niego: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego" [Jan 1:50-51]

Jezus zapytał uczniów, za kogo Go uważają:

"On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego" [Mat. 16:15-15]

Czy Jezus zaprzeczył? Czy powiedział, że On dopiero BĘDZIE Synem Boga Żywego? Nie:

"A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie" [Mat. 16:17]

Przyjacielu, teoria o tym, że Jezus stał się Synem Bożym dopiero po zmartwychwstaniu, nie wytrzymuje krytyki w świetle Pisma.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
przyjaciel-u

Cytuj:
Jesli miał ciało z Miriam to kto ja zapłodnił według ciebie?

Jakze ciekawe pytanie
Oliwko ,czy Ty masz dzieci?
:)


Mnie nie gorszysz oby tylko młodzi sie nie gorszyli :shock:
>>>>>>>>>>>>
No i własnie w tym problem wy widzicie tak a ja tak ?

Według was Miriam została zapłodniona plemnikiem ,który stworzył Duch
na te okoliczność


:) Ty widzisz to podobnie jak to było za dni, gdy Synowie Bozy Nefilim
brali sobie za zony córki ludzkie a one rodziły Giborim?


To cos jak zeus zapłodnił smiertelna kobiete ??? i ona urodziła
boga -człowieka


Czyli Jeszua był Bogiem ale w śmiertelnym grzesznym ciele?
jak w psalmie
Jesteście Synami Bozymi ,ale pomżecie jak ludzie???

przyjacielu
jesli podążasz tym torem ,że Bóg mógł stworzyć plemnik i zapłodnić jajo Miriam i to jajo wedrowało w dół aby sie zagnieździć /tam gdzie jego miejsce? i po kilku dniach stac sie zygota i przechodzic koleje rozwoju
To ja ide dalej i uwazam że Stworzył już taka formę komórki która
była bez zapłodnienia jaja Miriam /Jeszua nie mówił do niej Emma/ale
isza -niewiasto
.

Co swego czasu mnie bardzo gorszyło -jak on mógł tak mówic do swojej matki ,nie wiedziałam ,że ona była tylko świątynia dla Słowa
a nie matka Słowa.

>>>>>>>>>

Mamy w Biblii powiedziane o Sarze ,że juz była stara i ustało w niej to co u kobiet, była pod tym wzgledem martwa i popatrz co sie stało?
Czy Bóg ozywił jej jajeczka ?

ja uważam ,że STWORZYŁ to jedno jedyne ,które zapłodnił Abraham
i dlatego Jzaak jest TYM ,od którego miało byc potomstwo obietnicy

Jest całkiem prawdopodobne ,że w Izaaku był inny gen-DNA ,którego nie posiadał ,żaden inny syn Abrahama.
Tak wierze.

>>>>>>>>>
Zatem jeżeli tak Elohim uczynił Sarze i Abrahamowi
to co dopiero TU gdzie przychodzi SAM JHWH


Jedno co miała Miriam zrobic to wyrazic swoje TAK niech mi sie stanie

I stał sie CUD ,Słowo -Niewidzialne stało sie Ciałem i moglismy Go dotykac - mówia uczniowie Jego .
Jeszua jest Wiekszy od Jzaaka
a JEGO KREW głosniej woła od krwi Abla.

to jest moja odpowiedź na twoje
>>>>>>>>>

Cytuj:
Wystarczylo wiec ,ze Bog stworzyl chromosom Y i umiescil go w jajeczku-TAK MIRIM POCZELA CHLOPCA-JESZUE!
Prawda ,ze to mozliwe?
COZ TO JEST WOBEC WSZECHMOCY STWORCY WSZECHSWIATA Z NICOSCI!

>>>>>>>>>>
I jak tak wierze :D

:D
Prawda ,że to MOZLIWE

:D
AMEN.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
Oliweczko,

Oliwka napisał(a):
Wawelski smoczek

Nie, niezauwazyłam, gdzie uciekam od tematu?

Udział Pana w ciele i krwi ludzkiej to jest jedna sprawa i dotyczy Jego wcielenia, a nasz udział w Jego krwi to jest co innego i dotyczy naszego odkupienia. Dwa różne tematy.

Cytuj:
Ja zauważam ,że w wielu jestesmy podobni wzgledem Poznania Prawdy, ale wpływ nauk Kk odcisnał swoje pietno.

Nie wiem, gdzie widzisz piętno KK. Ja mógłbym równie dobrze powiedzieć, że u Ciebie widze piętno gnozy albo doketyzmu.

Oliwka napisał(a):
Co swego czasu mnie bardzo gorszyło - jak on mógł tak mówic do swojej matki ,nie wiedziałam, że ona była tylko świątynia dla Słowa a nie matka Słowa.

Miriam rzeczywiście była matką Jezusa i Pismo nazywa ją po prostu matką Jezusa w wielu miejscach [Mat. 1:18; 2:11 i inne].
Anioł Gabriel nazywa ją matką Jezusa [Mat. 2:13], Elżbieta nazywa ją matką jej Pana [Łuk. 1:43] mówiąc to w Duchu Świętym [1:41]. W tym akurat nie ma nic złego.

Nawet, jeśli - jak pisze nasz Przyjaciel - "Bog stworzyl chromosom Y i umiescil go w jajeczku -TAK MIRIM POCZELA CHLOPCA - JESZUE!",
(a Ty piszesz, że tak wierzysz) to i tak ciało Jezusa było ludzkie i Jego krew też była ludzka.
Przeduchowienie tego tematu prowadzi w gruncie rzeczy do herezji doketyzmu, nauczającej o tzw. "pozornym wcieleniu" - człowieczeństwo Jezusa miałoby być jedynie pozorne, a tak naprawdę Bóg wykorzystał tylko ciało kobiety, żeby w nim zamieszkać. Wtedy jednak Jezus nie upodobniłby się do nas we wszystkim z wyjątkiem grzechu [Hebr. 4:15] i nie mógłby być de facto pośrednikiem między nami a Ojcem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Smok W.
Cytuj:
Czy Jezus zaprzeczył? Czy próbował tłumaczyć Natanaelowi, że stanie się Synem Bożym dopiero, gdy wypełni Torę i zmartwychwstanie?

Krotkie sprostowanie(ZLE MNIE ZROZUMIALES) :
Jezus moim zdaniem wypelnil Tore w sposob wystarczajacy w wieku okolo 30 lat-WYSTARCZAJACY do stania sie LUDZKIM SYNEM BOGA-CZLOWIEKIEM DUCHOWYM- do momentu chrztu w Jordanie -WTEDY TEN DUCH USWIECENIA(z Rz 1:4) (SZECHINA ZE SWIATYNI) PRZESZEDL W PELNI W JEGO OCZYSZCZONE Z NIECZYSTOSCI SERCE(DZIEDZICZONE PO MATCE),A ON WTEDY "ANASTASIS:-POWSTAL Z UMARLYCH DUCHOWO-CZYLI WTEDY STAL SIE PELNYM MOCY SYNEM BOGA(cd Rz 1:4).
Do tego momentu byl "UMARLY" ,a wiec tez "nizszy od aniolow" ,od tego momentu Jego natura ludzka zostala wywyzszona ponad anielska, a On bedac JHWH:(JAKO CZLOWIEK DUCHOWY BEDAC JUZ TEGO W PELNI SWIADOM)
(...) okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga OjcaFilipian 2:8-12:

Nastapilo tutaj drugie SWIADOME LUDZKIE UNIZENIE SYNA BOGA-POSTANOWIL NA ZIEMI NIE KORZYSTAC Z MOCY MU PRZYSLUGUJACEJ I Z PRAW BOGA JHWH LECZ ISC NA KRZYZ ,ABY WYWALCZYC ,W WALCE Z DIABLEM WOLNOSC OD GRZECHU I SMIERCI DLA WSZYSTKICH LUDZI(po zniszczeniu jego mocy) ,ABY I ONI MOGLI Z LASKI PRZEZ WIARE,PRZYJAC JEGO NOWA DUCHOWA NATURE KTORA ON ZDOBYL BEDAC POSLUSZNYM TORZE - NAPELNIAJAC SIE RUACH HA-KODESZ Z SZECHINY.
Wyrazil to jasno w dniu aresztowania:
Czy myślisz, że nie mógłbym prosić Ojca mego, a On wystawiłby mi teraz więcej niż dwanaście legionów aniołów?”Mt 26:53

A teraz moja refleksja:
Uwazam ,ze moj poglad nie musi byc ogolnie przyjety.
Rozumiem Twoje nastawienie i uwazam je,po krotkim przemysleniu,za bardziej "spoleczne" ,za bardziej zrozumiale ,mniej kontrowersyjne-
jak bylo naprawde Bog odkryje nam w przyszlosci(najpozniej w Niebie)
Twoja opinia na temat tekstu Pisma Swietego o Osobie Jezusa moze byc zrozumiala dla wiekszej grupy ludzi-choc moim zdaniem nie jest pelna i wywoluje okreslone konsekwencje(o ktorych pisalem).

Mnie natomiast takie ujecie prawd o Jezusie,jak przedstawilem, bardzo do Niego zblizylo ,uswiadomilo CUD JEGO WCIELENIA I WIELKOSC POSWIECENIA DLA NAS . Jestem Nim zachwycony i bardzo mu za to wdzieczny i pelniej rozumiem dlaczego KAZDY NAWET NAJBARDZIEJ NIECZYSTY GRZESZNIK MOZE BYC ZBAWIONY ,BO ON Z DOSWIADCZENIA,WIE CO TO JEST SAMOTNOSC GRZESZNIKA I JEGO BORYKANIE SIE Z NIECZYSTOSCIA NATURY LUDZKIE.
Hallelujah!
Bog JHWH to wie z doswiadczenia!

Poniewaz nasza dyskusja toczyla sie w temacie Prawa Mojzeszowego, zakoncze podsumowaniem.
Moim zdaniem rola Tory Mojzeszowej byla inna 2000 lat temu i wczesniej ,gdyz towarzyszyla jej Szechina-WIDZIALNA I SKONDENSOWANA OBECNOSC RUACH HA-KODESZ NA ZIEMI.
Ta rzeczywistosc byla stworzona glownie dla Mesjasza i on ja zakonczyl -tworzac w Sobie nowego ducha chrystusowego potrzebnego naszym sercom do zbawienia.
Od momentu kiedy On stal sie Szechina ,Zydzi utracili mozliwosc ,poprzez uczynki Tory,napelniana sie nia -TORA STALA SIE PRZESTARZALA I ZACZELA PROWADZIC TYLKO DO SMIERCI.
Pawel jasno to widzial i dlatego ,aby ratowac swoich braci gotow byl prosic Jezusa aby uczynil go anatema-ofiara przekleta ktora sklada sie balwanom.aby tylko jego bracia -Zydzi-mogli skorzystac z NOWEJ SZECHINY-tj ducha chrystusowego- i byc zbawionymi!

Tora wypelnila sie w Mesjaszu i stracila racje bytu, gdyz nowym stworzeniem mozemy sie stac jedynie rodzac sie na nowo przez ducha chrystusowego- A DROGA PROWADZI PRZEZ UZNANIE W JEZUSIE MESJASZA I OSOBISTEGO ZBAWICIELA.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
smoczku

napisałam i mi wcieło :cry: :!:

>>>>>>>>


Ty i Przyjaciel macie takie samo zdanie co do tego ,że Jezus miał ciało z Miriam i zobacz jak rozbieżne sa wasze opinie

Przyjaciel powiada ,że Ciało Jezusa było grzeszne i serce zepsute
a wiemy ,ze ze złego serca wypływaja morderstwa ,kłamstwo itp,


wiemy ,że złe drzewo zły Owoc
dobre DRZEWO DOBRY OWOC
>>>

Ty uwazasz ze Jeszua miał ciało z Miriam grzeszne ,ale nie miał skłonnosci do grzechu , to coś takiego jak z ostu zbierać figi :)
Zatem Kk słusznie uwaza MARYJE za posredniczke w Zbawieniu


Ja wierze ,że NIE miał ciała z Miriam
że kiedy czytam
Ciało Jeszui było Zasłona do Miejsca Najswietszego
to było to TYLKO JEGO CIAŁO bez posredników
kiedy mówi Ciało Moje za was dla was DANE to jest to Jego Ciało bez
posredników



JA SWOJEJ CHWAŁY nie oddam nikomu

Łatwiej ci przyjąć ,że Bóg Stworzył Y i posłał go do jajeczka
a nie mozecie uwierzyc ,że Stworzył w niej jajeczko które miało Zycie Sam w Sobie.
kiedy ON składa Swoje Słowo to jest to CZyste bez domieszki ,bez współudziału .
JA SAM ,kto był ze MNA?


>>>>>>
:)
Ja w tym Obrazie widze jak w nas jest złozone Słowowo Zycia i rośnie rozwija sie nabiera kształtu

Tak powiedział Szaul ;aby Mesjasz był w was UKSZTAŁTOWANY
i Jakub -przyjmijcie z łagodnoscia wszczepione-zaflancowane W WAS SŁOWO które moze Zbawic Dusze wasze

>>>>>>


Widze tez nasze niemowlectwo ,jak mówi Szaul ;gdy byłem jak dziecie myslałem jak dziecie
albo ;mówie do was jak do niemowląt w mesjaszu jak do niemajacych DUCHA
albo ; karmie was mlekiem a nie twardym pokarmem - choc juz CZAS
>>>>>>>>


Zamiast wołac herezje ,heezja lepiej jest dorastać do pełnoletnosci Mesjasza
Wiem ,że to moze byc trudne jesli sie słucha co i jaki Zbór uczy
Zielonoswiątkowcy też trzymaja sie Kk a Duch Mesjasza jest ponad.

On szokuje zaskakuje bo pokazuje Prawde a nie kombinacje ludzkie
Ja tu też zobaczyłam co nieco i ciesze sie ,że nogłam sie ubogacic.
>>>>>>>>>
W Jeszui jest

Baranek i Lew
Ofiara i Kapłan
Sedzia i Obrońca
Ojciec i Syn
Duch i Ciało
Niewidzialny i Widzialny
W Sobie zawarł
Stare Przymierze i Nowe Przymierze
Syna Israela ,który umiera -zewleka z siebie Starego cielesnego Adama

Nowy Adam Narodzony z Ducha ,który jest swiadomy że musi zewlec siebie na krzyzu



W Nim jestem JA ,która zapieram sie siebie ,i daje miejse Jemu w sobie

Tam na krzyzu wisiał Syn Izrel ,umierajac za grzechy ,bo takie było żadanie Tory

Tam na krzyzu wisi Ojciec ,który umiera za Syna jako SYN ,bo Syn nie jest zdolny i swiadomy swej Starej Natury


Ojciec Wiecznosci , który nastawia plecy do bicia i twarz do plucia -za mnie


I jeszcze moze to

smierc starego cielesnego człowieka jest samobujstwem,śmierć do śmierci, cielesny nie podda sie śmierci na krzyzu ,bo nie widzi takiej potrzeby


Nowy Narodzony z Ducha Adam jest swiadomy decyzji i umiera W Mesjaszu to daje ZYCIE WIECZNE


OTO WASKA i Ciasna Brama i niewielu ją znajduje

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Oliwka:
Cytuj:
Mamy w Biblii powiedziane o Sarze ,że juz była stara i ustało w niej to co u kobiet, była pod tym wzgledem martwa i popatrz co sie stało?
Czy Bóg ozywił jej jajeczka ?
ja uważam ,że STWORZYŁ to jedno jedyne ,które zapłodnił Abraham
i dlatego Jzaak jest TYM ,od którego miało byc potomstwo obietnicy
Jest całkiem prawdopodobne ,że w Izaaku był inny gen-DNA ,którego nie posiadał ,żaden inny syn Abrahama. Tak wierze.

Ciekawe spostrzezenie z tym kodem DNA u Izaaka.
Kto wie?
Ale bede trzymal sie Biblii.
Wg mnie czlowiek jest istota duchowo-materialna,a znaczy to ,ZE NIE TYLKO KOD DNA DECYDUJE O JEGO ZYCIU ,ALE TO CO LACZY GO Z BOGIEM(LUB OD BOGA ODDZIELA) TZN TCHNIENIE JHWH PRZEBYWAJACE W CIELE I TWORZACE WIECZNA DUSZE W LUDZKIM SERCU.
Serce moim zdaniem ma wiekszy wplyw na nasze zycie ,z perspektywy wiecznosci,niz kod DNA
Nieczyste serce przekazujemy naszym dzieciom !
Jaki kod DNA przekazemy ,to nie zalezy od naszej woli ,ale jakie serce to juz zalezy!
Daltego winnismy byc swieci-czysci,doskonali ,"podobni do obrazu Jego Syna", bo to tez uswieca nasze dzieci -dajemy im mniej zniszczone serca ,mniej napelnione nieczystosciami duchowymi ze swiata.
Poprzez Tore wlasnie nad tym pracowal Bog w Izraelu -walczyl o taki stopien czystego serca u przodkow Miriam ,aby u samej Miriam jej serce zdolne bylo wytrzymac ZBLIZENIE SIE BOGA i aby serce ODZIEDZICZONE PRZEZ Jeszue zdolne bylo,jak uwazam, PRZEJAC CALA POZOSTALA NA ZIEMI SZECHINE I "TRANSFORMOWAC SIE" W SERCE NOWE-SWIETE DUCHOWE I CZYSTE.
Bo pozniej w tym nowym sercu Jeszui miala dokonac sie walka z moca diabelska unoszaca sie w powietrzu,ze smiercia blokujaca zycie wieczne dla ludzi.
Jeszua w przeksztalconym sercu stoczyl boj na krzyzu w mece cierpienia ,a Jego ludzki duch w Mocy ,ktora otrzymal od Ojca unicestwil ducha szatana.

Szatan ,z woli Ojca ,zabil SYNA BOGA FIZYCZNIE ,ALE SYN BOGA ZABIL SZATANA DUCHOWO ,NA ZAWSZE ODEBRAL MU WLADZE NAD GRZECHEM I SMIERCIA.
Jeszua zlozyl ofiare ze swego ciala ,ze swego zycia ,wylal swoja krew ,a ta krew "jak jakis boski kwas" wypalila MOC "duchowej substancji zla" w swiecie.

Odtad kazdy ,kto wierzy w Jeszue ,moze otrzymac moc Jego ludzkiego ducha-KTORY SPOCZAL ,JAKO NOWA SZECHINA, W SERCACH NOWONARODZONYCH I JEST DAWANY, TYM KTORZY TEGO CHCA, JAK WODA ZYWA -TWORZAC W NICH NOWE DUCHOWE SERCA ,SERCA SYNOW BOGA PODOBNYCH DO PIERWORODNEGO.

Pozdrawiam Cie serdecznie i gratuluje wnukow :D !

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
Oliwka napisał(a):
Ty uwazasz ze Jeszua miał ciało z Miriam grzeszne, ale nie miał skłonnosci do grzechu, to coś takiego jak z ostu zbierać figi

:shock: Nic takiego nie napisałem. Czytaj moje posty dokładniej. Please! :!:

Cytuj:
Tam na krzyzu wisi Ojciec ,który umiera za Syna jako SYN ,bo Syn nie jest zdolny i swiadomy swej Starej Natury

:shock: I Ojciec woła sam do siebie jako Syn: "Boże mój, czemuś mnie opuścił"? [Mat. 27:46]

Ta gnoza nia dla mnie. Ja jestem jednak zbyt prosty...


To proroctwo ze Syn bedzie opuszczony przez Ojca .
czytaj Biblie ze zrozumieniem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):

przyjaciel


Cytuj:
Ciekawe spostrzezenie z tym kodem DNA u Izaaka.
Kto wie?
Ale bede trzymal sie Biblii

>>>>>>>>

to jest biblijne bo napisane jest ;jej obumarłe ciało,

Jesli chodzi o DNA to musi to byc ZNAK dla JHWH ,bo napisano -ZNA JHWH tych ,którzy sa Jego .

Przyszedł szukac tych co zagineli z domu Israela .

powiadasz ,ze serce jest ważniejsze? a mozna widziec o jakim sercu
mówisz , np, stare serce - nowe serce


a DUSZA jak widzisz jej role ?

Popatrzmy na Ezawa i Jakuba - CO decydowało ,że

Jakuba umiłowałem
Ezawa znienawidziłem



Zaden z nich nie uczynił jeszcze NIC złego ani dobrego


Obaj byli z tej samej matki i ojca wychowani w tym samym srodowisku

Pamietasz napisane jest o ZAPIECZETOWANIU
A u Ezekiela ? /nie pamiętam/
wyjdź i połóz ZNAK na ich czołach

A w Rz8/1-

nie ma teraz zadnego potepienia dla tych ,którzy są W Mesjaszu Jeszua
BO, BO ,

ZAPIS-CHOK /DNA/ Ducha który Zyje W Mesjaszu Jeszua

U W O L N I Ł MNIE od ZAPISU -chok /DNA-gen/
grzechu i śmierci


Jest to najwieksza Łska jaka mnie spotkała W Ukrzyzowanym
za mnie i dla mnie Jeszua Mesjaszu


NIC ale to NIC nie jest juz wstanie zmienic tego ZWYCIESTWA
Kiedy mi to DUCH Mesjasza Objawił -radości nie ma końca.


>>>>>>
Cytuj:
Szatan ,z woli Ojca ,zabil SYNA BOGA FIZYCZNIE ,ALE SYN BOGA ZABIL SZATANA DUCHOWO ,NA ZAWSZE ODEBRAL MU WLADZE NAD GRZECHEM I SMIERCIA.

>>>>>>>

z CAŁYM szacunkiem

ale Jeszua mówi NIKT mi ZYCIA nie odbiera SAM je kłade
MAM MOC je połozyc i MAM Moc wziaśc je zpowrotem

>>>>>>>>>
Cytuj:
Nastapilo tutaj drugie SWIADOME LUDZKIE UNIZENIE SYNA BOGA-POSTANOWIL NA ZIEMI NIE KORZYSTAC Z MOCY MU PRZYSLUGUJACEJ I Z PRAW BOGA JHWH LECZ ISC NA KRZYZ ,ABY WYWALCZYC ,W WALCE Z DIABLEM WOLNOSC OD GRZECHU I SMIERCI

>>>>>>>>

Według mnie toNIE człowiek sie unizył ,ale unizeniem było przyjac

postawe człowieka a mogło to sie stac przechodzac przez łono niewiasty ,


W Starym Testamencie ukazywał sie jako anioł ALE UNIZYC do bycia

z postawy człowiekiem -niewolnikiem . Wyprzec sie Swojego Majestatu
i pozwolic w milczeniu by Swietego Israela okładano kijami

pluto mu w twarz O Nieba :!:

Jego szata Cielesna wyglądała jak każdego grzesznika i grzesznik
postapił z NIM tak jakby był grzesznikiem.

A ON sie nie wzbraniał.
>>>>>>>
Cytuj:
BO ON z
DOSWIADCZENIA,WIE CO TO JEST SAMOTNOSC GRZESZNIKA I JEGO BORYKANIE SIE Z NIECZYSTOSCIA NATURY LUDZKIE.

>>>>>>>>

dlatego ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem Jemu niewymownie wdzieczna bo wiem ,ze TEN który nie miał NIC wspólnego z ciemnoscia grzechu , poddał sie woli ludzkiej

I zaznał odrzucenia i samotnosci TYM bardziej bolesnej
>>>>>>>>
jak ma sie czuc człowiek ,którego postawiono by wśród zgrai złoczyńców ? gdyby sam był złoczynca byłby wśród sobie podobnych
>>>>>>>>

gdybym była nudystka to na plazy nudystów byłabym u siebie
gdybym nie była i by ze mnie zdarto odzienie ?
>>>>>>>>>
Jak czuli sie aniołowie w Sodomie ?
jak zareagowali?



wiesz co zrobił by tam JHWH ?


a właśnie TAK sie unizył ,że przyszedł jak do SODOMY /gdzie Panich ukrzyzowany -Obj/

On nie był jednym z nich .Ale był uznany za jednego z nich.

DLATEGO był Samotny i odrzucony i Prwdziwie Poznał odrzucenie
grzesznika. Moje odrzucenie.

pozdrawiam i za wnuki tez :D

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
liafali


Cytuj:
Dzieci obietnicy to takze dzieci cielesne, ale nie wszystkie dzieci cielesne sa dziecmi obietnicy.Od Izaaka zwac sie bedzie potomstwo twoje=dziecie obietnicy, Ezaw i Ismael sa wylaczeni z ,,potomstwa obietnicy'' wlaczony jest Izaak i nastepnie jakub, ktorzy to sa dziecmi obietnicy i jednoczesnie dziecmi cielesnymi

>>>>>>

poszłam za tym co napisano

dzieci cielesne to cielesne w tym wypadku.
>>>>>>>

Ciało i krew Królestwa Bozego nie odziedzicza,
A Jeszua z Krwia Swija wszedł do samego nieba
A Ciało Jego Zasłona Miejsca Najswietszego.


pozdrawiam

:idea:

Oliwka napisał(a):
smoczus
napisał ,ze

Cytuj:
Oliwka napisał:
Ty uwazasz ze Jeszua miał ciało z Miriam grzeszne, ale nie miał skłonnosci do grzechu, to coś takiego jak z ostu zbierać figi


Nic takiego nie napisałem. Czytaj moje posty dokładniej. Please!


Cytat:
Tam na krzyzu wisi Ojciec ,który umiera za Syna jako SYN ,bo Syn nie jest zdolny i swiadomy swej Starej Natury
>>>>>>>>


I Ojciec woła sam do siebie jako Syn: "Boże mój, czemuś mnie opuścił"? [Mat. 27:46] Ta gnoza nia dla mnie. Ja jestem jednak zbyt prosty...
>>>>>>>>
NIE zniechecaj sie Poznanie daje nam Woność od kłamstwa.


I ja ciebie prosze czytaj uwazniej :(

Napisałam ,że w Jeszui jest Syn i Ojciec

Syn Israel woła Boze mój czemus mnie opuścił .

i to jest ta Łaska dana NAM teraz.

Ale jest też OJCIEC WIECZNOSCI ,którzy oddaje siebie za Syna Israela bo Syn jest cielesny i nie jest zdolny do zewleczenia.

>>>>>

Powiadacie ,ze polegacie na tym CO W BIBLII
to jak mozecie odrzucac to co powiedział prorok ISAJASZ

Narodzi sie wam SYN i NAzwiecie GO ---OJCEM WIECZNOSCI

JA to poprostu robie - nic wiecej ,jestem temu posluszna.

TAK n a p i s a n o :?:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
przyjaciel napisał(a):
Jezus moim zdaniem wypelnil Tore w sposob wystarczajacy w wieku okolo 30 lat - WYSTARCZAJACY do stania sie LUDZKIM SYNEM BOGA - CZLOWIEKIEM DUCHOWYM- do momentu chrztu w Jordanie - WTEDY TEN DUCH USWIECENIA (z Rz 1:4) (SZECHINA ZE SWIATYNI) PRZESZEDL W PELNI W JEGO OCZYSZCZONE Z NIECZYSTOSCI SERCE (DZIEDZICZONE PO MATCE), A ON WTEDY "ANASTASIS: - POWSTAL Z UMARLYCH DUCHOWO - CZYLI WTEDY STAL SIE PELNYM MOCY SYNEM BOGA (cd Rz 1:4).

Do tego momentu byl "UMARLY", a wiec tez "nizszy od aniolow", od tego momentu Jego natura ludzka zostala wywyzszona ponad anielska, a On bedac JHWH: (JAKO CZLOWIEK DUCHOWY BEDAC JUZ TEGO W PELNI SWIADOM) (...) okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga OjcaFilipian 2:8-12:

Sorry, Przyjacielu, ale Rzym. 1:4 mówi o zmartwychwstaniu Jezusa w ciele, a nie o "zmartwychwstaniu duchowym". "Anastasis nekron" jest określeniem identycznym z I Kor. 15:12-14

"A jeśli się o Chrystusie opowiada, że został z martwych wzbudzony, jakże mogą mówić niektórzy między wami, że zmartwychwstania [anastasis nekron] nie ma? Bo jeśli nie ma zmartwychwstania [anastasis nekron], to i Chrystus nie został wzbudzony; a jeśli Chrystus nie został wzbudzony, tedy i kazanie nasze daremne, daremna też wasza wiara"

Chodzi o zmartwychwstanie ciała, a nie ożywienie ducha. Nigdzie nie jest napisane, że Jezus był martwy duchowo w jakimkolwiek momencie swojego życia. Nigdzie nie jest napisane, że dopiero podczas chrztu w Jordanie jego natura została wywyższona ponad anielską. Królem Izraela był od urodzenia [Mat. 2:2,11], a Immanuel znaczy "Bóg z nami" [Mat. 1:23]. Jan Chrzciciel przygotował drogę Panu [Mar. 1:1-3; Iz. 40:3], a nie komuś, kto dopiero miał się stać Panem, a na razie był "martwy duchowo". Mesjasz Jeszua, czyli JHWH, który zbawia przyszedł w ciele [sarx] [I Jana 4:2] - nie stał się Synem Boga w pewnym momencie swojego życia, tylko przyszedł na świat już jako Syn Boga. Symeonowi Duch Święty objawił, że nie umrze, zanim nie zobaczy Mesjasza Pana. Zobaczył Pana jako niemowlę [Łuk. 2:26]. Miriam, matka jezusa usłyszała od Gabriela:

"To, co narodzone Święte nazwane zostanie, Synem Boga" [Łuk. 1:35 interlinia]

Królem Izraela mógł być jedynie Mesjasz, Syn Boży, Święty Izraela. Skoro Jezus był nim już od urodzenia, to jak mógł nim zostać dopiero w momencie chrztu w Jordanie?

"I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży." [Hebr. 1:6]

Mam nadzieję, że ten werset przekona Cię, że przychodząc na ten świat Jezus był już Pierworodnym, czyli Synem Bożym, wyższym od wszystkich aniołów Bożych. Przyjmując ludzkie ciało na krótko stał się mniejszym od aniołów, ale nie przestał być Synem Bożym. Uniżył się, odłożył swoje atrybuty, ale przyszedł na świat jako Mesjasz, a nie jako "martwy duchowo" i potrzebujący odrodzenia człowiek.

"Mesjasz Jeszua przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy" [I Tym. 1:15]

Cytuj:
Nastapilo tutaj drugie SWIADOME LUDZKIE UNIZENIE SYNA BOGA - POSTANOWIL NA ZIEMI NIE KORZYSTAC Z MOCY MU PRZYSLUGUJACEJ I Z PRAW BOGA JHWH LECZ ISC NA KRZYZ , ABY WYWALCZYC , W WALCE Z DIABLEM WOLNOSC OD GRZECHU I SMIERCI DLA WSZYSTKICH LUDZI(po zniszczeniu jego mocy) , ABY I ONI MOGLI Z LASKI PRZEZ WIARE, PRZYJAC JEGO NOWA DUCHOWA NATURE KTORA ON ZDOBYL BEDAC POSLUSZNYM TORZE - NAPELNIAJAC SIE RUACH HA-KODESZ Z SZECHINY.

Biblia nie wspomina o "drugim świadomym uniżeniu Syna Bożego. Nie wspomina również o zdobywaniu nowej duchowej natury przez Jeszuę w wyniku posłuszeństwa Torze. Na świat przyszła Światłość, a nie ciemność, która dopiero miała stać się światłością [Jan 1:9]

"A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy" [Jan 1:14]

Apostołowie nie ujrzeli cielesnego Jezusa zmagającego się z przykazaniami Tory, lecz zwycięską światłość pokonującą w pełni Ducha "zakon grzechu" odziedziczony po cielesnej matce.

"I był na pustyni przez czterdzieści dni, kuszony przez szatana, i przebywał pośród zwierząt, a aniołowie służyli mu" [Mar. 1:13]

Podsumowując:

Nie widzę w Biblii poparcia dla Twoich skomplikowanych teorii w omawianej kwestii. Normalne odczytywanie tekstu prowadzi do wniosku, że Syn Boży zstąpił na Ziemię jako Mesjasz i Król Izraela, a nie stał się Nim dopiero po wypełnieniu Tory i "duchowym zmartwychwstaniu".

"Lecz gdy nastąpiło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi, aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem" [Gal. 4:4]

Bóg zesłał Syna swego, a nie kogoś, kto dopiero miał się stać Jego Synem. Jeszua podlegał zakonowi, ale nie był pod zakonem jak ci, których wykupił. Wypełnił zakon w imieniu każdego, kto nie potrafił go wypełnić ze względu na niemoc w stosunku do cielesnej natury ludzkiej, którą On przezwyciężał mocą Ducha, z którego został zrodzony. Przyszedł na świat jako Syn Boży.

"Wykład słów twoich oświeca, daje rozum prostaczkom" [Ps. 119:130]

Słowo Boże powinno być wykładane czyli "rozcinane" prosto i zrozumiale. Wszelkie zawiłe teorie, które jedynie pośrednio można skojarzyć z tekstem, ale nie można ich z tekstu wyprowadzić, pozostają w sferze domysłów i spekulacji. Uważam, że budowanie doktryn na takim fundamencie jest niebezpieczne. Prości ludzie powinni móc zrozumieć Słowo i zastosować je w życiu, ponieważ Bóg nie objawił Go wąskiej grupie ludzi zdolnych do wielopiętrowych skojarzeń, lecz wszystkim

Cieszę się, że jesteś moim bratem i pozdrawiam Cię serdecznie,

Smok

:idea:
Oliwka napisał(a):
smoczku


Cytuj:
Skłonność do grzechu nie jest grzechem, dopóki nie zostanie wykorzystana. Wtedy dopiero człowiek umiera [Rzym. 7:10], czyli zostaje oddzielony od Boga przez swoje upadki [Ef. 2:1]. Tylko jeden Jezus zrodzony z Ducha oparł się skłonności do grzechu, którą odziedziczył po matce. Wszyscy, którzy poznali przykazanie (czy to naturalne, czy pisane), zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej [Rzym. 3:23]. Z matką Jezusa włącznie. Jeden Jezus nie zgrzeszył i dlatego jako święty, niewinny i nieskalany Baranek Boży mógł zostać ofiarowany za grzech świata [I Piotra 1:19].

>>>>>>>>

Tym sie zasugerowałam;
Tylko JEDEN JEZUS zrodzony z DUCHA OPARŁ sie SKŁONNOŚĆ
do g r z e c h u , która ODZIEDZICZYŁ po matce

Jeśli odziedziczył po matce SKŁONNO,ŚĆ DO grzechu :!:

dla mnie to znaczy z ostu figi ,ale jesli sie myle to dlaczego?

Może to cos ,takiego jak ; ma skłonności homoseksuelne -ale nie jest homoseksualistą? słyszałam ,że cos takiego się mówi
a alkoholik ,który już nie pije mówi; jestem alkoholikiem?
>>>>>>>>
O Judaszu czytamy ; był złodziejem
a nie że kradł.
według tego co mówisz to było by cos takiego jak -grzesznik w stanie
spoczynku :?:
>>>>>>>>>>>

rozwazałam jak przedstawic w obrazie Ojca i Syna...

według słów ;KTO MNIE WIDZI -WIDZI OJCA
Gdybyście MNIE POZNALI - OJCA byscie Poznali
Kto MA SYNA MA -OJCA

>>>>>>>>

Gdyby pokazano komuś ŻOŁEDZIA i powiedzano by mu to jest DĄB
a ten człowiek nie widziałby Drzewa-Dębu ,mógłby powiedziec -to?

Mały niepozorny "Owoc" ,ale ZAWIERA W SOBIE WSZYSTKO TO CO MA TO WIELKIE POTEZNE DRZEWO.


Dopiero znajdując sie pod DĘBEM -jak Abraham ,mozna zobaczyć jego Wielkość.

Elżbieta powiedziała do Miriam błogosławiony O W O C teojego brzucha
-wnętrza.
>>>>>>>
Ten niepozorny zrodzony Owoc-SYN jest Ukrytą WIELKOSCIA SWEGO OJCA czyli SIEBIE SAMEGO .

Dlatego Jeszua Mesjasz powiedział

Jesli nie uwierzycie ,że JA JESTEM / K I M ?/ pomrzecie w grzechach
swoich


W Nim tym niepozornym Ziarnie Ukryte sa Wszystkie skarby
MĄDROŚĆ I Poznanie

>>>>>>>>
Cóz powiemy ,że Drzewo -Dąb i Owoc=Żołedz i liscie to są odrebne
drzewa -owoce -liście ?

One nalezą do SIEBIE bo bez siebie NIE Istnieja

Filipie tak długo jestem z wami i JESZCZE MNIE nie Poznałeś
/........../.........../

WSZYSTO CO BYŁO W JESZUA MESJASZU - Synu ,było OJCEM ,ale w innym Obrazie

Syn był o tyle mniejszy od Ojca o ile jest mniejszy Owoc od Drzewa
Syn miał inną CHWAŁE ,a Wielkość Ukrył W Sobie.
>>>>>>>
Jesli ktoś zniewazy Syna Człowieczego ,bedzie mu przebaczone
ale KTO by niewazył DUCHA nie bedzie mu przebaczone.


Jeszua mówi ;Objawie mu SAMEGO SIEBIE.

co miałby objawiac? przeciez wiedzeli ,że był urodzony,co było ukryte?
Objawie MU Wielkośc TEGO -OWOCU.
Owoc ma nature Drzewa -Drzewo zawarte jest w Nasieniu ,

Odchodze do Ojca i juz MNIE nie Ujrzycie.

DLACZEGO???
bo ; jesli ZNALISMY Jeszue według Ciała-OWOCU ,to juz GO takim
nie znamy
.
>>>>>>

JA jestem w Ojcu a Ojciec we MNIE .

Duch i Słowo -Ojciec i Syn
>>>>>.

W maleńkim jajku jest zawarte , to wszystko czym jest Niewidzialne.
gołąbek ,krokodyl ,człowiek ,rybka.
ale w róznym CZASIE ma rózny kształt-formę
>>>>>>>>>>>>
Przyjaciel_u

Twoje poznanie nie jest daremne , zobaczyłeś całą przemiane jaka
dokonuje sie w STARYM Adamie i jak przemienia sie z chwały W chwałe.
Cała przemiana serca i to co DUCH czyni w Sercu aby mógł w Nim zamieszkac

Szaul powiedział
Wszak nie co duchowe jest pierwsze ,ale co cielesne jest pierwsze
potem dopiero duchowe.

>>>>>>>

Tobie dane było zobaczyc ,jak zachodzi przemiana w człowieku skazonym genetycznie ,przez grzechy i upadki przodków,jak Duch przygotowuje dla SIEBIE -Obraz Syna.
ale twoje Poznanie dotyczy Ciebie samego co z toba sie działo
i z nami wszystkimi w których On może sie przelać Chwała Swoja

>>>>>>>>>>

raduje sie ,że moge z bracmi rozważać
tajemnice Boże. :D
>>>>>>>>>>>>

Bea

ja wierze ,że chodziło o dotrzymanie Obietnicy danej przodkom
Dawidowi .W Miriam obietniaca została spełniona

Co moze być wiekszym wyróznieniem dla Izraela ?
Jeszua nie miał ciała z Miriam- takie mam poznanie.

Jeszua wywyższył TRON Dawida

a nie ciało mięsiste
On wszystko czyni dla Imienia SWEGO.


Królestwo Moje nie jest z TEGO świata



pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
Oliweczka,

Oto kilka Twoich ostatnich wypowiedzi wraz z moimi komentarzami:

Oliwka napisał(a):
nie ma teraz zadnego potepienia dla tych, którzy są W Mesjaszu Jeszua BO, BO ,
ZAPIS-CHOK /DNA/ Ducha który Zyje W Mesjaszu Jeszua U W O L N I Ł MNIE od ZAPISU - chok /DNA-gen/
grzechu i śmierci Jest to najwieksza Łska jaka mnie spotkała W Ukrzyzowanym za mnie i dla mnie Jeszua Mesjaszu

Tu nie chodzi o gen tylko o zakon grzechu, czyli prawo lub regułę działającą w starej naturze i każącą grzeszyć. Gdybyś została uwolniona od genu [DNA] grzechu, to nie miałabyś skłonności do grzechu. A prawdopodobnie masz, podobnie jak miał Paweł po nawróceniu. Moc Ducha pozwala nie ulegać grzechowi, ale nie czyni nas automatycznie doskonałymi.

Oliwka napisał(a):
Ciało i krew Królestwa Bozego nie odziedzicza, A Jeszua z Krwia Swija wszedł do samego nieba

Jeszua wszedł do nieba na podstawie swojej krwi [dia to idiou aimatoz] (dokładnie: przez własną krew), a nie wraz ze swoją krwią [Hebr. 9:12]

Ponieważ ciało i krew Królestwa Bożego nie odziedziczą, Jeszua zmartwychwstał i otrzymał ciało uwielbione zamiast ziemskiego, skażonego. Jego ciało było takie jak nasze, o czym mówią wszystkie proroctwa i apostołowie po ich wypełnieniu:

"Mężowie bracia, wolno mi otwarcie mówić do was o patriarsze Dawidzie, że umarł i został pogrzebany, a jego grób jest u nas aż po dzień dzisiejszy. Będąc jednak prorokiem i wiedząc, że mu Bóg zaręczył przysięgą, iż jego cielesny potomek zasiądzie na tronie jego, mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w otchłani ani ciało jego nie ujrzy skażenia. Tego to Jezusa wzbudził Bóg, czego my wszyscy świadkami jesteśmy" [Dz. Ap. 2:29-32]

Jeszua był cielesnym potomkiem Dawida (czyli miał ciało takie jak Dawid), tylko że Jego ciało nie zdążyło ujrzeć skażenia, bo został wzbudzony z martych jaoko "pierworodny z umarłych" [Kol. 1:18]

Oliwka napisał(a):
Tam na krzyzu wisi Ojciec, który umiera za Syna jako SYN , bo Syn nie jest zdolny i swiadomy swej Starej Natury

Takie twierdzenie przeczy wprost wielu fragmentom Pisma. Z niego wynikałoby, że Ojciec, umierający za Syn jako SYN woła do siebie samego:

"Ojcze, w ręce twoje polecam ducha mego" [Łuk. 23:46]

Mylisz współistotność Ojca i Syna [zostanie nazwany Ojcem odwiecznym] z rozdzielnością poszczególnych Osób. Jeśli Ojciec stał się Synem, to mamy poważny problem i mocno niebiblijne nauczanie Czyli oprócz doketyzmu jeszcze modalizm. Ale zabrnęłaś, Oliweczko!

Cytuj:
Napisałam ,że w Jeszui jest Syn i Ojciec
Syn Israel woła Boze mój czemus mnie opuścił .
i to jest ta Łaska dana NAM teraz.
Ale jest też OJCIEC WIECZNOSCI, którzy oddaje siebie za Syna Israela bo Syn jest cielesny i nie jest zdolny do zewleczenia.

Sorry, ale to sa jakieś totalne nieporozumienia. Jezus nie jest Izraelem, tylko Jezusem. Jezus umiera za Izraela. Gdyby Jezus był Izraelem, to Izrael umarłby za grzechy Izraela [Iz. 53] - a to jest bez sensu, nie uważasz?

Raz piszesz, że Ojciec umiera za Syna jako SYN, a potem że w Jeszui jest Syn i Ojciec. Czyli Jeszua modli się do siebie samego, a z głos z nieba mówiący "To jest mój Syn umiłowany" należy do kogo?

Oliwko, litości! :shock:

:idea:
Smok Wawelski napisał(a):
Oliwka napisał(a):
Jeśli odziedziczył po matce SKŁONNO,ŚĆ DO grzechu

dla mnie to znaczy z ostu figi, ale jesli sie myle to dlaczego?

Może to cos ,takiego jak ; ma skłonności homoseksuelne -ale nie jest homoseksualistą? słyszałam, że cos takiego się mówi a alkoholik, który już nie pije mówi; jestem alkoholikiem? O Judaszu czytamy ; był złodziejem a nie że kradł.według tego co mówisz to było by cos takiego jak - grzesznik w stanie spoczynku

Nie wiem, czemu nie rozumiesz takiej prostej rzeczy. Skłonność to jest coś, co można wykorzystać lub nie. Każdy człowiek ją wykorzystuje w momencie, gdy mieszkający w nim zakon grzechu otrzyma bodziec poprzez uświadomione przykazanie:

"Lecz grzech przez przykazanie otrzymał bodziec i wzbudził we mnie wszelką pożądliwość, bo bez zakonu grzech jest martwy. I ja żyłem niegdyś bez zakonu, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył, a ja umarłem i okazało się, że to przykazanie, które miało mi być ku żywotowi, było ku śmierci. Albowiem grzech otrzymawszy podnietę przez przykazanie, zwiódł mnie i przez nie mnie zabił" [Rzym. 7:8-11]

Niemowlęta i małe dziedzi nie mają świadomości przykazania, dlatego ten bodziec jeszcze nie wywołuje ich śmierci przez upadki [Ef. 2:1]. Dlatego do nich należy Królestwo Boże [Mat. 19:14].

Jezus nie upadł i nie umarł przez swoje upadki, ponieważ w mocy Ducha oparł się tej skłonności, odziedziczonej po matce. W rozumieniu Twoim i Przyjaciela widzę dwie niebiblijne skrajności:

1) Jezus nie przyszedł w ludzkim ciele i nie był tak naprawdę człowiekiem, tylko Bogiem chwilowo wykorzystującym ludzkie ciało jako namiot, ale bez żadnych konsekwencji.

2) Jezus odziedziczył skażoną naturę, której nie mógł się oprzeć i był duchowo martwy, dlatego musial się odrodzić i "zmartwychwstać duchowo".

Opcja nr 1 odziera Jezusa z Jego człowieczeństwa, opcja nr 2 odziera Go z Jego Boskości. Tak czy inaczej, oboje zaprzeczacie, że Jeszua był prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem równocześnie. Czyli że JHWH, który zbawia, przyszedł w ludzkim [sarx] ciele. To są niebezpieczne teorie (o ile je dobrze podsumowałem) i nie przechodzą przez test z I Jana 4:2-3.

"Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest" [I Jana 4:2]

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
Smoczku


NIC a NIC mnie nie zrozumiałeś a nadodatek dodajesz do słowa tego ,czego nie ma A moze dlatego ty patrzysz z dołu a ja z góry.>
>>>>>>>>>

Ty masz poznanie ,które musi trzymac sie wykładni Roma -trójca

ja jestem wolna juz od tej matki .
Dlamnie nie ma trójcy i nie musze dopasowywać żeby pasowało
>>>>>>>>>>
powiadasz

Cytuj:
Jezus nie upadł i nie umarł przez swoje upadki, ponieważ w mocy Ducha oparł się tej skłonności, odziedziczonej po matce. W rozumieniu Twoim i Przyjaciela widzę dwie niebiblijne skrajności:


Oparł sie skłonności -O nieba miał chec na ?ale sie powstrzymał?
Dlatego w filmie jezus chrystus Super gwiazda
on i magdalena???

>>>>>>>>
Cytuj:
Nie wiem, czemu nie rozumiesz takiej prostej rzeczy. Skłonność to jest coś, co można wykorzystać lub nie. Każdy człowiek ją wykorzystuje w momencie, gdy mieszkający w nim zakon grzechu otrzyma bodziec poprzez uświadomione przykazanie:

>>>>>>>>
można wykorzystać -lub nie ?

Nieznacie Jeszui ,i to jest ten który daje ci wolność -OD CZEGO?
Mieszkający W NIM zakon grzechu :?:


smoczku nie pojałeś NAUKI Pawła.
>>>>>


"Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest" [I Jana 4:2]


bądź UCZCIWY o ile potrafisz? NIE DODAWAJ DO SŁOWA :!:

Pisze przyszedł odziany CIAŁEM :!: :!: :!:
dodajecie ludzkim? JAKIE CIAŁO :?:
l u d z k i e :!: to wasza NADINTERPRETACJA :!:
>>>>>>>>>


Cytuj:
Tu nie chodzi o gen tylko o zakon grzechu, czyli prawo lub regułę działającą w starej naturze i każącą grzeszyć. Gdybyś została uwolniona od genu [DNA] grzechu, to nie miałabyś skłonności do grzechu. A prawdopodobnie masz, podobnie jak miał Paweł po nawróceniu. Moc Ducha pozwala nie ulegać grzechowi, ale nie czyni nas automatycznie doskonałymi
.
>>>>>>>>>>
Własnie GEN - sam siebie okłamujesz? albo naprawde nie pojołes
Objawienia tajemnicy ,o której mówi Szaul .

Ten zapis genetyczny ,który jest w ciele naszym On walczy przeciwko Torze.

Rz7-/ 14-
wiem ,ze Tora jest duchowa a ja jestem śmiertelny zaprzedany grzechowi

nie rozeznaje sie w tym co czynie
On zna Tore wie jakie jest wymaganie Tory i jest bezsilny bo tak wielkie jest poządanie ciała.
>>>>>>
I do tego przyrównujecie Jeszue?
>>>>>>

nie mieszka we mnie dobro -SŁOWO
Paweł zna Słowo jako zapis prawny ale tego ZAPISU nie ma W NIM
Jest na zewnątrz na DZIEDZIŃCU - a nie we wnątrz za ZASŁONA

>>>>>>>>
Jesli czynie to czego nie chce ,juz nie ja czynie ale grzech-który
mieszka wemnie / zapis po przodkach


1 Piotr 1/18
Zostaliscie WYKUPIENI z marnego postepowania waszego porzez
OJCÓW wam przekazanego
.
>>>>>>

A co przekazuja nam ojcowie - GENY-DNA zapis genealogie.


grzech i smierc :!:
I chociaz Paweł rozumem uznaje Tore i pragnie Tore wypełniac
nie jest do tego zdolny


poniewaz inny zapis w jego członkach -genetyczny bierze go w niewole zapisu grzechu.
Paweł jest tak zrozpaczony ,ze nie widzi wyjścia z tej sytuacji
bo zapis genetyczny -żądza bierze góre nad wola .



Paweł woła ;Nedzny ja człowiek
KTO mnie Wybawi z TEGO śmiertelnego -/geny /ciała :!:

>>>>>>>
Paweł otrzymuje Objawienie Kim jest Jeszua co daje Jego Osoba i i Ciało i Krew.

>>>>>>>>

NIE ma JUZ żadnego Potepienia dla tych ,którzy SA W Mesjaszu
Jeszua .

Bo zapis prawny DUCHA który ZYŁ W Mesjaszu Jeszui
U W O L N I Ł mnie od zapisu grzechu i smierci.
Który otrzymałam w GENACH po przodkach

>>>>>>>>

Nie jestem juz podległa zniewoleniu według Słowa ,które Pan Jeszua
powiedział
Jesli was SYN WYZWOLI Prawdziwie WOLNI bedziecie
Prawda was WYZWOLI .
Wiesz od czego ? od słonnosci ,od niewoli , od świadomosci grzechu Hebr 10.
>>>>>>
Paweł Poznał ,że JEST już Wolny dlatego mógł wołać
Zyje juz nie ja.
A w Mesjaszu grzechu nie ma
Jesteśmy DOSKONALI nie majacy zadnych braków.
>>>>>>>


współistotny ? co za katolicyzm.

Jeszua mówi JA JESTEM Pierwszy i Ostatni
Początek i Koniec
ALEF I TAW
JAK może byc drugi???
ON tego o SOBIE nie powiedział .

>>>>>>>
Mat 13
Jeszua powiedział
WAM dane jest ZNAC Tajemnice Królestwa Niebios,
ale tamtym nie jest dane

W podobienstwach do nich mówię bo patrzac nie widza
i słuchajac nie słysza i nie rozumieja.


>>>>>>
nie przeczytałes
co napisałam i
W Jeszua jest Cały Izrael -Syn i to ten Syn woła ,że Bóg go opuscił
i poszedł do pogan ,dzieki temu masz jeszcze łaske by niebyc odrabany z powodu NIEWIARY.

Zasłona rozerwała sie od góry do dołu i DUCH -Ojca- Mesjasza,opuscił
tych ,którzy GO nie Poznali.

SYN - Izrael, Starego Przymierza umiera ZA grzechy bo z Tory nie osiagnał Sprawiedliwosci - bezgrzesznosci- DOSKONAŁOSCI ,

litosci ?wołaj ,wołaj .?
>>>>>>>

Bea
ja juz napisałam ,poczytaj ,jesli chcesz.


pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:44 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL