Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Fascynuje mnie zrodzenie JHWH w czlowieku-Zydzie- i pozniejsze wcielenie czlowieka-Zyda- w Boga -polaczenie dwoch natur w jednej osobie Syna Boga- od 2000 lat noszacego imie Jezusa.
Wlasnie fascynuje ,ja nie tylko to akceptuje!
Wlasciwie bedac blisko 50-tki juz tylko tym jestem zafascynowany.
Wierze ,ze jest to dar od Boga.
Sprobuje odpowiedziec na wasze pytania i watpliwosci.
Bedzie to trwalo jakis czas ,wiec prosze o cierpliwosc.
Na poczatek sprobuje zdefiniowac kilka pojec.

Pojecie Szechiny:
Szechina nazywam nie osobe JHWH ,lecz moc JHWH ,Chwale JHWH , Imie JHWH , ducha JHWH-jego Ruach Ha-Kodesz - obecnego W SPOSOB WIDZIALNY I ODCZUWALNY POSROD LUDZI PRZEZ PONAD 1000 LAT OD CZASOW MOJZESZA ,AZ PO CZASY JEZUSA.
Bog zeslal czastke Ruach Ha-Kodesz na ziemie ,aby przez nia przygotowac SWOJE MESJANSKIE PRZYJSCIE.
Byla to WYSTRCZAJACA czastka Jego boskiego ducha ,aby utrzymac w czystosci resztke postadamickiej ludzkosci i wyselekcjonowac jedna kobiete-matke dla Mesjasza.

O Torze:
Tora (rozumiana jako calosc objawienia danego Mojzeszowi a rozwijana w pozostalych ksiegach Tanach) zostala dana Izraelowi ,aby Izraelici mogli korzystac z Szechiny-napelniac sie jej Ruach Ha-Kodesz i przygotowywac sie na przyjscie Mesjasza.
Wezmy na przyklad tzw "sza'atnec"-czyli nie noszenie tkaniny bedacej mieszanina zwierzecej welny i lnu(Pwt 22:11 Bw "Nie będziesz się ubierał w mieszaną tkaninę z wełny i z lnu." )
Jaki jest sens tego przykazania?
Oczywiscie chodzi o AKT WIARY ZYDA!
W momencie ,gdy Zyd akceptowal to prawo napelniala go Szechina bo AKCEPTOWAL SLOWO BOGA.
To przykazanie mialo sens przez ponad 1000 lat bo BYLA SZECHINA -OBECNOSC JHWH POSROD IZRAELA.Dzis jej nie ma od 2000 lat ,a wiec sza'atnec dla wierzacych w "JHWH-zbawiajacego" NIE MA SENSU !
To samo dotyczy pokarmow czystych i nieczystych itp.
SZECHINY ,W IZRAELU, NIE MA ,TORA (JAKO CALOSC ZE WSZYSTKIMI PRAWAMI) NIE DZIALA !

Teraz troche o ludzkim duchu.

W jakim sensie "czlowiek przedmesjanski" nie jest duchowy ,czyli dwuelementowy?
Bog stwarzajac Adama uczynil go "dusza zyjaca" w chwili gdy tchnal w niego swoj oddech-neszema.
Adam w swoim ciele otrzymal duchowe wnetrze CZYLI LEB-SERCE-zaczatek swojej duszy!
Czego Adam nie otrzymal ,a czym mial sie stac i czym stal sie Jeszua-jego potomek "w ciele"?
Adam nie otrzymal zycia wiecznego BEDACEGO W NIM ,PLYNACEGO Z JEGO DUCHA ,ORAZ MOZLIWOSCI STALEGO ,WIECZNEGO KONTAKTU Z BOGIEM.

Dusza -Adam- miala zycie wieczne tylko dlatego ,ze miala neszema w sobie oraz byla WEWNATRZ RUACH HA-KODESZ-ODDYCHALA RUACH BOGA!


Dlatego Bog powiedzial: zgrzeszysz ,bedziesz umieral ,co znaczylo: wtedy wyjdziesz z zasiegu MOJEGO RUACH,KTORY UTRZYMUJE CIE PRZY ZYCIU ,KTORYM MUSISZ SIE CYKLICZNIE NAPELNIAC.

W Adamie mial zajsc proces uduchowienia ,aby stal sie Synem Boga,czyli ISTOTA DUCHOWA MAJACA ZYCIE WIECZNE W SOBIE I STALY KONTAKT Z BOGIEM-W KTOREJ MA MOZLIWOSC ZAMIESZKAC PARAKLETOS.

Adam zgrzeszyl dlatego nie rozwinal sie duchowo i przekazal swojemu potomstwu swoja NIEROZWINIETA "NATURE DUSZEWNA".
Zostala ona jeszcze bardziej zniszczona przez PRZYJECIE DUCHA OD SYNOW BOGA DZIEKI ICH ZWIAZKOM Z CORKAMI LUDZKIMI.

To doprowadzilo czlowieka do poziomu zwierzecego -STAL SIE CIALEM-CALKOWICIE UTRACIL KONTAKT Z BOGIEM I ZYCIE WIECZNE(JAKIE MIAL JESZCZE CZLOWIEK- DUSZA ZYJACA),

a na dodatek czesc ludzkosci uzyskala nature GIBBORIM-Mocarzy duchowych-smiertelnikow majacych moc duchowa i lacznosc ze zbuntowanymi Synami Boga -ta czesc ludzkosci rozkazala oddawac odtad sobie czesc jako bogom ,CHOC BYLA STWORZONA ,LECZ (W PEWNYM SENSIE SLUSZNIE) UWAZALA SIE ZA BOSKICH POTOMKOW(o tym mowi poczatek Listu do Rzymian)

Czlowiek przedmesjanski zyje w stanie smierci -UMIERA-BO NIE MA DUCHA DAJACEGO ZYCIE WIECZNE I KONTAKT Z BOGIEM ORAZ MOZLIWOSC ZAMIESZKANIA PARAKLETOSA.

Ma tylko duchowa czastke ,a jest nia serce do ktorego maja dostep ROZNE DUCHY -takze RUACH HA-KODESZ.
Bog nie odebral czlowiekowi serca ,aby w serce mogl wchodzic JEGO DUCH.
Stad potrzeba Szechiny!

Szechina byla czastka tego co u zarania stworzenia unosilo sie nad
Ziemia i W CZYM ZYLY WSZYSTKIE STWORZENIA ,CO UNOSILO SIE NAD WODAMI Z KTORYCH WYNURZYLA SIE ZIEMIA.

Malenka czastka Ducha JHWH w czasach Mojzesza powrocila na ziemie!

W czasach Mojzesza Bog dal istotom dwuelementowym mozliwosc POWROTU OD CIALA ZWIERZECEGO W STRONE STANIA SIE DUSZAMI ZYJACYMI!
Dzialo sie to w Izraelu ,tam miala byc ocalona resztka dusz!
Az do czasow Mesjasza!

Mesjasz zas mial uczynic to czego nie uczynil Adam!
MIAL Z CIALA ,POPRZEZ DUSZE STAC SIE DUCHEM!
A W JEGO LUDZKIM DUCHU MIAL ZAMIESZKAC PARAKLETOS!

Po to dano Izraelowi Tore!


Tora pelna byla przykazan i dni swiatecznych BEDACYCH AKTAMI WIARY ZA KTORYMI SZLO NAPELNIANIE SIE SZECHINA I STAWANIE SIE DUSZA!

Tylko resztka Izraela wypelniala to prawo ,ONI ZYLI DLA MESJASZA I WIERZYLI W JEGO PRZYJSCIE.
On zas ,gdy przyszedl WYPELNIL PRZYKAZANIA TORY CO SPOWODOWALO W NIM DUCHOWE NARODZENIE -TRANSFORMACJE Z DUSZY W DUCHA!
Zrodzil sie w nim trzeci element istot zywych -WIECZNY DUCH-DUCH CHRYSTUSOWY-W NIM ZAMIESZKALA WPIERW SZECHINA(JEJ RESZTKI KTORE POZOSTALY W SWIATYNI),A POZNIEJ PARAKLETOS !

.
To byl ostatni Adam TEN KTORY ZAKONCZYL PROCES STWARZANIA CZLOWIEKA!
Tora byla do wypelnienia tylko przez Mesjasza i TAK NAPRAWDE TYLKO DLA NIEGO ZOSTALA DANA!

Te wszystkie akty wiary TYLKO W NIM PRZYNIOSLY PELNY SKUTEK!

"Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić(uwolnic) od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany;" (Hbr 5:7 )

Zostal wybawiony jako pierwszy od smierci duchowej-SMIERCI DZIEDZICZNEJ PO ADAMIE !
O tym wlasnie tutaj napisano:
Rz 1:3-4 Bw „o Synu swoim, potomku Dawida według ciała(spermatos Dawid kata sarka),(4) który według ducha uświęcenia(kata pneuma) został ustanowiony Synem Bożym(tou horisthentos hyiou Theou) w mocy(en dynamei) przez zmartwychwstanie(ex anastaseos), o Jezusie Chrystusie, Panu naszym,”(I podobny fragment: Dz 17:31 Bg „Przeto iż postanowił dzień, w który będzie sądził wszystek świat w sprawiedliwości przez męża, którego na to naznaczył(horisen), upewniając o tem wszystkich, wzbudziwszy go od umarłych.”)
Zycie Jezusa dzieli sie tutaj na dwa etapy na etap wedlug ciala-"kata sarka" i czas wedlug ducha -"kata pneuma".

Ze wzgledu na pojecie zmartwychwstania (anastasis) ten fragment sprawia wiele klopotow teologom.
Z tekstu greckiego bowiem doslownie wynika ,ze Jezus stal sie Synem Boga w pelni mocy po zmartwychwstaniu!

Wyjasnieniem jest tutaj zrozumienie zestawienia dwoch greckich pojec: kata sarka i kata pneuma .
Moim zdaniem ,Pawel pisze tak :
Jezus wpierw byl synem tylko kata sarka-cielesnym!
A pozniej stal sie pelnym mocy Synem Boga, kata pneuma-duchowym czlowiekiem!

Dlaczego to jest dla mnie takie jasne?

Chodzi o aoryst horisthenos pochodzacy od slowa horizo-granica.
Tlumaczony jest on zazwyczaj w przenosni jako ustanowienie ,lecz doslownie znaczy odgraniczenie!

Moim zdaniem Pawel mowi :
Jezus,DZIEKI OJCU, w czasie swojego zycia przekroczyl granice pomiedzy zyciem wedlug ciala-cielesnym,a zyciem wg ducha-duchowym.
Stalo sie to poprzez wyzwolenie ze smierci duchowej,w ktorej zyl przez dlugi czas ,a ktora przyjal na siebie przychodzac na swiat!

Byl cielesny ,znaczy: przez 30 lat walczyl o staly ,a nie sporadyczny,kontakt z Bogiem!
I Bog go wysluchal jako pierwszego odgraniczyl go ,NA ZAWSZE, od umarlych-TYCH CIELESNYCH-nie duchowych-,odgraniczyl tez od wlasnej smierci duchowej-jako pierwszego uczynil go zywym-duchowym czlowiekiem-Synem Boga-W DUCHU NIGDY NIE MOGACYM UMRZEC!


O tym tez mowia tez te fragmenty:
Kol 1:18 Bw "On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,"
Ap 1:5 Bw "i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi.
Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,"


On jak kazdy z nas odziedziczyl po swojej matce ludzka smiertelna nature(bez kontaktu z Bogiem) i Jego ,jako jedynego ,poniewaz nie popelnil grzechu mimo posiadania smiertelnej natury,

Bog Ojciec ,ZA UCZYNKI POSLUSZENSTWA,obdarzyl nowa ludzka natura -natura duchowa-ktora dala mu prawo bycia zarowno zwyklym czlowiekiem jak i nadzwyczajnym bo pierwszym z ludzi Synem Boga!
Dlatego tez otrzymal prawo sadzenia innych ludzi bo przekroczyl
O WLASNYCH SILACH Z WOLI OJCA, jako pierwszy i jedyny ,granice pomiedzy zyciem wedlug ciala i wedlug ducha.
POWSTAL Z CIELESNYCH -DUCHOWO UMARLYCH-DO ZYCIA WSROD DUCHOWYCH ,W NIEBIE ,JESZCZE ZA ZYCIA NA ZIEMI-ZA ZYCIA W SMIERTELNYM CIELE!
W swietle tego co napisalem rozumiem tez te slowa:On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą.”(2 Kor 5:21)
Uczynil go grzechem to znaczy obdarzyl ludzka, grzeszna natura PO MATCE -"grzesznym cialem"-, tzn : niesieniem konsekwencji grzechu WSZYTKICH POKOLEN LUDZKICH, co znaczy ,ze w pierwszej kolejnosci taka konsekwencja stala sie GLEBOKA UTRATA LACZNOSCI Z BOGIEM.

Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele,”(Rz 8:3)
Ofiarowal je za grzech ,gdyz ,zyjac w tym ciele:
"On grzechu nie popełnił ani nie znaleziono zdrady w ustach jego;" (1P 2:22 )

On nie przekroczyl zakonu ,jako jedyny,dlatego z uczynkow narodzil sie na nowo i stal sie duchowy!Tylko w nim grzech przez grzeszne cialo nie wygral NIE ZDOBYL OSTATECZNEJ WLADZY-ON WYZWOLIL SIE Z JEGO MOCY!

Tak oto widze Tore jako te ktora zostala dana jako srodek przemiany naszego Mesjasza!
Pozdrowienia

P.S.
Pozostale odpowiedzi stopniowo

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:02 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
przyjaciel



Cytuj:
Mesjasz zas mial uczynic to czego nie uczynil Adam!
MIAL Z CIALA ,PORZEZ DUSZE STAC SIE DUCHEM!
A W JEGO LUDZKIM DUCHU MIAL ZAMIESZKAC PARAKLETOS!



I tu zaczynaja się schody?

Co to znaczy ? z Ciała poprzez dusze stac sie Duchem ?

Przyjacielu twoje rozumienie dwojakiej natury mesjasza ? gdzie to jest w Biblii jak do tąd to nauka Kk.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
Przyjaciel napisał(a):
W swietle tego co napisalem rozumiem tez te slowa:On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą;(2 Kor 5:21)
Uczynil go grzechem to znaczy obdarzyl ludzka, grzeszna natura PO MATCE - "grzesznym cialem"-, tzn : niesieniem konsekwencji grzechu WSZYTKICH POKOLEN LUDZKICH, co znaczy , ze w pierwszej kolejnosci taka konsekwencja stala sie GLEBOKA UTRATA LACZNOSCI Z BOGIEM.
"Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele (Rz 8:3)
Ofiarowal je za grzech, gdyz, zyjac w tym ciele: "On grzechu nie popełnił ani nie znaleziono zdrady w ustach jego;" (1P 2:22 )

Przyjacielu, zaczynam się niepokoić. Z tego, co piszesz, wynikałoby, że Syn Boży nie zbawił ludzkości ofiarując swoje ciało na Krzyżu Golgoty [Hebr. 10:10], tylko przyjmując na siebie ludzkie ciało obciążone grzeszną naturą i nie popełniając grzechu...

Twoje teorie wydają mi się coraz bardziej ekstrawaganckie. :?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Gość napisał(a):
Gdzie gnoza? nawet jak niełatwo zdefiniować ją w Twoich postach to się po prostu czuje, tak samo jak potrzeba rekonstrukcji teologii z Twoich postów - bo zawarte jest tu wiele chrześcijańskich herezji

przyjaciel napisał(a):
Z tekstu greckiego bowiem doslownie wynika ,ze Jezus stal sie Synem Boga w pelni mocy po zmartwychwstaniu!


Skąd ten pomysł? Wątpię aby jakikolwiek kościół wczesnochrzescijański głosił kiedykolwiek gradację boskości w Chrystusie :shock: I że prawdziwym Bogiem Chrystus stał się dopiero po zmartwychwstaniu


przyjaciel napisał(a):
Jezus,DZIEKI OJCU, w czasie swojego zycia przekroczyl granice pomiedzy zyciem wedlug ciala-cielesnym,a zyciem wg ducha-duchowym.Stalo sie to poprzez wyzwolenie ze smierci duchowej,w ktorej zyl przez dlugi czas ,a ktora przyjal na siebie przychodzac na swiat!
Byl cielesny ,znaczy: przez 30 lat walczyl o staly ,a nie sporadyczny,kontakt z Bogiem!
I Bog go wysluchal jako pierwszego odgraniczyl go ,NA ZAWSZE, od umarlych-TYCH CIELESNYCH-nie duchowych-,odgraniczyl tez od wlasnej smierci duchowej-jako pierwszego uczynil go zywym-duchowym czlowiekiem-Synem Boga-W DUCHU NIGDY NIE MOGACYM UMRZEC


Jezus zył w ŚMIERCI DUCHOWEJ :!: :?: :shock: Skad Ty bierzesz takie rzeczy??

Walczył o stały kontakt z Bogiem?? :shock:

JHWH jak widzę według Ciebie UCZYNIŁ Jezusa Synem Boga


Szczerze powiem że mam odczucia o teorii adopcyjności Jezusa wynikajacych z Twoich postów. Mylę się? Bo adopcyjność głoszona była od wielu wieków jako odpowiedź na problem natur w Chrystusie.

Pozdrawiam gnostyka i krypto-manichejczyka 8)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
Przyjacielu
Czytam w miare uważnie to co piszesz a jest tego sporo
.

Czytam i ciesze sie , bo naprawde nie wielu jest ,którzy chca dociekac Prawd Bozych .
To ,że zadaje ci pytania to po to aby uchwycic twoją mysl.
Powiadasz ,że bardzo umiłowałes Boga
I ja mam umiłowanie Jeszui i pragne GO Poznac jak tylko to jest mozliwe
.

Podobały mi sie twoje rozważania dotyczące Starego Testamentu
postu ,synów bozych ,gibborim , i wziełam z tego wiele dla siebie

Zawsze mnie zadziwia kiedy spotykam człowieka ,który ma takie poznanie jak ja ale innymi słowami .
Zadziwia mnie ,że Duch Prawdy dociera do serc w zalezności od człowieka od jego sposobu myslenia.
I ty nie wątpliwie jesteś takim INNYM ,który prowokuje do myslenia
który budzi kontrowersje i bywa niezrozumiały dla szablonowo myslących
.

Zcałym szacunkiem dla ciebie ,byłam ciekawa jak i czy przeszedłes przez Wąską i Ciasną Bramę bo jak wiesz ,że niewielu JĄ znajduje


Jednak po tym co piszesz i Ciele Jeszui okazuje sie ,że było to za ciasne
chyba ,że poparte to bedzie wersetami
Ja mam INNe poznanie ,a ponieważ i ja uważam że MAM Ducha

Prawdy ,nie możemy byc sprzeczni w tym samym Poznaniu.
Pokarm jest twardy i dla DOSKONAŁYCH jak powiada Szaul-Paweł.



Nie gorszy mnie słowo gnoza bo o ile wiem znaczy to POZNANIE
a Jeszua mówił Poznacie Prawde i Prawda was wyzwoli oraz z braku Poznania lud mój ginie.
>>>>>>>>>>>>
Cytuj:

Przyjaciel napisał:
Cytuj:
W swietle tego co napisalem rozumiem tez te slowa:On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą;(2 Kor 5:21)
Uczynil go grzechem to znaczy obdarzyl ludzka, grzeszna natura PO MATCE - "grzesznym cialem"-, tzn : niesieniem konsekwencji grzechu WSZYTKICH POKOLEN LUDZKICH, co znaczy , ze w pierwszej kolejnosci taka konsekwencja stala sie GLEBOKA UTRATA LACZNOSCI Z BOGIEM.
"Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele (Rz 8:3)
Ofiarowal je za grzech, gdyz, zyjac w tym ciele: "On grzechu nie popełnił ani nie znaleziono zdrady w ustach jego;" (1P 2:22 )


>>>>>>>> GRZECH mieszka w CIELE


nNie wiem skąd masz takie poznanie i dlaczego takie?

Kk naucza ,że Jezus miał Ciało z maryi ,i żeby odciąć Jezusa od
grzsznego ciała Umyślił sobie ze Maryja była bez grzechu ?
Podajesz Rz 8/3

Cytuj:
czego zakon -zapis nie mógł dokonać w czym był słaby / a wczym był słaby? z powodu ciała /tego dokonał Bóg-/
-


-dlaczego oblekasz Boga w grzeszne ciało ?
i dalej --- posłał swego Syna odzianego Ciałem podobnym

do Ciała grzesznego i ofiarował JE ZA grzech
ofiarował to grzeszne ciało za grzeszne ciało ? brud za brud?
skażenie za skażenie ? nie przecież to my mamy sie oblec w Jego


Cytuj:
Ciało w Namiot z nieba


Jego Ciało było podobne a to jest wielka róznica .On nie miał Ciała z

Miriam i sa na to wersety ,Sam Pan mówi o swoim ciele skąd jest .
>>>>>>>>>>>>

Cytuj:
Jezus,DZIEKI OJCU, w czasie swojego zycia przekroczyl granice pomiedzy zyciem wedlug ciala-cielesnym,a zyciem wg ducha-duchowym.

:?:
Stalo sie to poprzez wyzwolenie ze smierci duchowej,w ktorej zyl przez dlugi czas ,a ktora przyjal na siebie przychodzac na swiat!
Byl cielesny ,znaczy: przez 30 lat walczyl o staly ,a nie sporadyczny,kontakt z Bogiem!

:?:


Cytuj:
I Bog go wysluchal jako pierwszego odgraniczyl go ,NA ZAWSZE, od umarlych-TYCH CIELESNYCH-nie duchowych-,odgraniczyl tez od wlasnej smierci duchowej-jako pierwszego uczynil go zywym-duchowym czlowiekiem-Synem Boga-W DUCHU NIGDY NIE MOGACYM UMRZEC
:?: :?: :?:
>>>>>>>>

Juz gdzies ktoś mówił o śmierci duchowej Jeszui Mesjasza ,ale
Przyjacielu po tym co czytałam twoje rozważania / o ile były twoje?/
to COS takiego do ciebie nie pasuje ,koliduje z poprzednimi wypowiedziami
.
>>>>>>>>

Moje po poznanie też jest kontrowersyjne ale mam wersety?

podzielę sie lecz nie teraz.


pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Hubertok:
Cytuj:
Skąd ten pomysł? Wątpię aby jakikolwiek kościół wczesnochrzescijański głosił kiedykolwiek gradację boskości w Chrystusie I że prawdziwym Bogiem Chrystus stał się dopiero po zmartwychwstaniu

Na chwile mam dostep do internetu ,wiec kilka szybkich odpowiedzi.

Jezus zawsze byl Bogiem ,albowiem CALY CZAS POSIADAL NATURE JHWH ,jednakze ta natura byla w stanie kenozy ,unizenia .Sprobowalem wyjasnic co kenoza dla mnie oznacza.A oznacza PELNE ZYDOWSKIE CZLOWIECZENSTWO JEZUSA ,nie tylko w sensie genetycznym -materialnym,ale takze w sensie duchowym-niematerialnym.
Tyle w skrocie ,reszte dopisze pozniej.

Cytuj:
Z tekstu greckiego bowiem doslownie wynika ,ze Jezus stal sie Synem Boga w pelni mocy po zmartwychwstaniu!

TAK DOSLOWNIE W GRECE TO BRZMI-SPRAWDZ!

Cytuj:
Szczerze powiem że mam odczucia o teorii adopcyjności Jezusa wynikajacych z Twoich postów. Mylę się? Bo adopcyjność głoszona była od wielu wieków jako odpowiedź na problem natur w Chrystusie


Adopcyjnosc ma sens tylko wtedy ,jezeli JEZUS BYLBY TYLKO ISTOTA LUDZKA .
Dla mnie Jezus jest PRAWDZIWYM CZLOWIEKIEM (ZYDEM TAMTEJ EPOKI!)
ORAZ PRAWDZIWYM BOGIEM (WIECZNYM JHWH-BOGIEM IZRAELA)-BEDACYM PODCZAS POBYTU NA ZIEMII W "UNII HIPOSTATYCZNEJ" Z NATURA LUDZKA DZIEDZICZONA PO MIRIAM.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Smok:
Cytuj:
Jezus byl (...) człowiekiem udającym Boga (przynajmniej do pewnego czasu)


Kiedy ktos udaje ?
Wtedy kiedy WIE KIM JEST A JEDNAK GRA INNA ROLE?
Rozumiem ,ze to stwierdzenie odniosles do moich przemyslen?

Czy maly Jezus np w wieku 3lat wiedzial KIM JEST -TZN JHWH-I GRAL ROLE DZIECKA?
Wyjasnij co rozumiesz pod slowem "gra"?

Prosze przesledz tok mojego rozumowania i sprobuj znalezc jakies bledy w mojej logice.
Jestem otwarty.
Wierze ,dzieki Slowu ,w prawdziwe czlowieczenstwo Jeszui.
A tak to rozumiem.
Jeszua URODZIL SIE Z LUDZKIEJ MATKI!
On nie pojawil sie jak aniolowie z JHWH u Abrahama!
Ktorych ciala zapewne byly TYLKO PODOBNE DO LUDZKICH(wydaje sie ,ze w cos takiego wierzy Oliwka)!
Zapewne JHWH mogl zrobic cos podobnego jak uczynil przed wiekami!
Jednak tego nie zrobil-przyjal postac ludzkiego embrionu ,a pozniej dziecka.
Zrobil to dla DOBRA CZLOWIEKA-WSZYSTKICH LUDZI.
Kim byl ,gdy sie urodzil -w sensie ontologicznym?
Jakim byl bytem?
Wiemy ,ze Logos wszedl w cialo Miriam.
Bog nie mogl opetac swoja moca dziecka kobiety.
ABY MOC W NIA WEJSC MUSIAL ZREDUKOWAC SWOJA MOC-STAD KENOZA.Wszak Bog JHWH to OGIEN POCHLANIAJACY!
Z jednej strony mamy kobiece lono przgotowywane od wiekow ,z drugie WIECZNEGO BOGA ,CZYSTEGO I SWIETEGO.
W niej -w Miriam-WIECZNY BOG MA SIE STAC JEDNO Z CZLOWIEKIEM!
Jak?
NIe wierze ,ze on opetal to dziecko ,czyli UZALEZNIL OD SIEBIE.
ON STAL SIE DZIECKIEM CZYLI MUSIAL PRZYJAC WSZYSTKIE CECHY LUDZKIE PO MATCE.
Rozumiesz mnie?
Wszystkie cechy ,ktore posiadala tamta mloda dziewczyna zydowska i te fizyczne i te niefizyczne-CZYLI SERCE LUDZKIE!
Biblia mowi ,ze serce ludzi jest pelne roznego rodzju zla ,ze jest nieczyste-SAM JESZUA TO POWIEDZIAL!
Czy on przyjal to serce-duchowe wnetrze- po swoich zydowskich przodkach?
Moim zdaniem PRZYJAL!
On musial stac sie czlowiekiem tego SAMEGO GATUNKU CO JEGO PRZODKOWIE.
Jezeli nie przyjal serca zniszczonego przez grzech i bez lacznosci z Bogiem TO BYL INNYM GATUNKIEM STWORZENIA-MUTACJA CZLOWIEKA-KTORY TO GATUNEK WYKORZYSTAL CIALO KOBIETY JAKO NARZEDZIE ROZRODCZE.
Pisze moze troche zbyt doslownie ,ale tak widze takie postawienie sprawy przez Ciebie.
Jego lacznosc z zydowskimi przodkami bylaby tylko genetyczna ,a cialo byloby wtedy, wlasciwie , tylko powloka dla niego.
Moze bylby jakims NOWYM GATUNKIEM czlowieka ,ale na pewno nie bylby Zydem!
INNYMI SLOWY GENY MOGL WTEDY WZIAC OD JAKIEJKOLWIEK MATKI LUDZKIEJ NIEKONIECZNIE ZYDOWKI!
Czy nie tak?
Jezus musial urodzic sie ZYDEM Z ZYDOWSKIM ZNISZCZONYM SERCEM BEZ KONTAKTU Z BOGIEM!
Jezeli twierdzisz inaczej to zwroc uwage jeszcze na logiczna reperkusje takiego myslenia.

JEZELI JEZUS NIE DZIEDZICZY ZNISZCZONEGO DUCHOWO WNETRZA PO MATCE ,A JEDNAK JEST JEJ SYNEM, TO ONA MUSIALA MIEC CZYSTE SERCE-JUZ DAWNO ZAUWAZYL KONIECZNOSC TAKIEGO WNOSKU KRK I STWORZYL DOGMAT O NIEPOKALANYM POCZECIU MARII.
Zapewne dla Hubertoka jest to jasne :D ?
Jezeli natomiast zniszczenie natury dziedziczymy nie w duchowym sercu-wtedy odziedziczone serce Jezusa byloby czyste- a jest ono zapisane TYLKO w genach ,wtedy pojawia sie problem nieczystej materii -tak zapewne postrzega to tez Oliwka wierzac w innosc ,niematerialnosc ciala Mesjasza ?
Patrzac zatem na moje wnioski-jak Ty to widzisz?
Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
Przyjacielu, chwilowy dostęp do internetu owocuje w twoim przypadku krótszymi postami, które sa dla mnie o wiele bardziej zrozumiałe. :D

O ile dobrze rozumiem Hebr. 1:5, synostwo Jezusa względem Ojca ma związek ze zrodzeniem Syna przez Ojca, a nie ze zmartwychwstaniem Wcielonego Syna. Kolejność wydarzeń wydaje się potwierdzać Hebr. 5:5-10

"Tak i Chrystus nie sam sobie nadał godność arcykapłana, lecz uczynił to Ten, który do niego powiedział: Jesteś moim Synem, dzisiaj zrodziłem ciebie; jak i na innym miejscu mówi: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka.
Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany; i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, a osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego i został obwieszczony przez Boga jako arcykapłan według porządku Melchisedeka"

Z tego tekstu wynika, że Jezus był Synem jeszcze zanim poszedł na Krzyż, gdzie wyjednał dla nas zbawienie wieczne. Tym bardziej więc był Synem jeszcze przed zmartwychwstaniem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Smok:
Cytuj:
Z tego tekstu wynika, że Jezus był Synem jeszcze zanim poszedł na Krzyż, gdzie wyjednał dla nas zbawienie wieczne. Tym bardziej więc był Synem jeszcze przed zmartwychwstaniem.

A jakze WIECZNY JHWH BYL ZAWSZE SYNEM BOGA!
CZLOWIEK JEZUS STAL SIE SYNEM BOGA!
Kenoza polegala na pozbyciu sie atrybutow "wiecznego synostwa" i odzyskaniu ich w NATURZE LUDZKIEJ ,ABY I CZLOWIEK BYL SYNEM BOGA W SENSIE ONTOLOGICZNYM -CZYLI ABY CZLOWIEK STAL SIE BYTEM DUCHOWYM!
To mogl uczynic TYLKO JHWH ,dlatego zamieszkal na ziemi i wcielil czlowieka w Siebie -CZYLI NATURE LUDZKA SYNA MIRIAM ZJEDNOCZYL Z SWOJA WIECZNA NATURA BOSKA-CZLOWIEKA UCZYNIL BOGIEM-TO ZJEDNOCZENIE ODBYLO SIE NIE W JEDNEJ CHWILII-TJ W CHWILI ZAPLODNIENIA,ALE TRWALO PRZEZ CALY CZAS ZYCIA JESZUI !

Opisze to bardziej szczegolowo przy dluzszym dostepie do sieci :D
Czekam na opine o wczesniejszym poscie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

:idea:

przyjaciel napisał(a):
Droga Oliwko szczerze powiedziawszy mnie tez trudno Ciebie zrozumiec.
Mam wrazenie ,ze jezyk polski nie jest Twoim rodzimym jezykiem?

Z Twoich wypowiedzi wyczytalem ,ze jestes zwolenniczka modalizmu (CZYLI JEDNEGO BOGA OBJAWIAJACEGO SIE RAZ JAKO OJCIEC, RAZ JAKO SYN, RAZ JAKO PARAKLETOS)?
Twierdzisz ,ze Bog jest jedna osoba I OJCEM I SYNEM I DUCHEM?
Mam tez wrazenie ,ze jestes tez zwolenniczka doketyzmu-cialo jest grzeszne wiec Jeszua nie mogl miec ludzkiego ciala ,ALE JAKIES INNE DUCHOWE ?

Czy masz cos wspolnego z duchowoscia proroka Branhama?
On chyba glosil takie poglady?

To nie sa zarzuty ,tylko pytania.
Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
s Wawelski

nie pisze smok poniewaz biblijnie zawsze jest oskarzycielem braci naszych.


To co napisałes nic dodac werset w werset .
Ale te wersety ?
"
Cytuj:
Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele [sarx], z Boga jest" [I Jana 4:2]

"Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele [sarx]. Taki jest zwodzicielem i antychrystem" [II Jana 1:7]



Przyszedł w Ciele - JAKIM?

Wielu zwodzicieli ,którzy nie chca uznac ,że Mesjasz przyszedł w Ciele
w JAJKIM ?

Tylko Duch Boga Żywego wyzna Prawdę o Ciele ,którym On sam był
odziany.
Jeszua mówi Świątynia Ciała Mego
Ciało Jeszui musiało być GODNE DUCHA ,który przebywał w TYM CIELE
Zapominamy po co Jeszua przyszedł w jakim Celu dla kogo dla SIEBIE?
NIE.
ON przyszedł aby Wykupić Lud Swego Imienia
to co sie stało w Eden miało swoje tragiczne następstwa dla nas.

Czuje przez Ducha Pańskiego ,że jedyną możliwościa aby nas wykupic
było przyjście na tę ziemie Wykupiciela

Szatan zgodził sie na to ale ,pod warunkiem ,że NIKT Wykupiciela
nie rozpozna
.
Jesli ci uwierza to ci którzy uwierzą będą twoi
[
b]dlatego napisane ci którzych sobie ZAROBIŁ SA Z NIM[/b]

Gdyby JHWH przyszedł jawnie w CHWALE , to wszyscy by do niego lgneli
czy dziś nie podlizuje sie tym o lepszych nazwiskach?


JHWH miał przyjśc w obrazie tego ,którego miał wykupic .
Jego wygląd
nie miał sie różnic NICZYM od wyglądu niewolnika - jakim jest grzesznik
.
Dlatego czytamy
Że chociaz był w postaci BOGIEM nie upierał sie by byc równym Bogu
to znaczy nie bedzie korzystał z przywilei Boga ,bez wzgledu na to co
Go spotka . Nie będzie wykorzystywał CHwały i Majestatu jaki miał
w niebie z pozycji tego KIM był

Wyparł sie SAM SIEBIE, dla nas , stał się podobny do ludzi wyglądał jak człwiek grzeszny
Unizył SAM SIEBIE stając sie posłuszny az na śmierc ,do końca nie
ujawnił tego KIM jest

CZy moze byc wieksze unizenie ? Kogo z ludzi władzy było by na to stac
kto z ludzi pozwolił by sobie na taka poniewierke na taki ponizenie z rak
złoczyńców aby nie powołac sie w momencie zagrożenia na
Ty nie wiesz KIM ja jestem nie wiesz z KIM masz do czynienia

ON milczał i ? i szatan -Wąż nie wiedział do końca nie POZNAŁ
że ma przed sobą Najwyższego :!:
Wąż znał ciało grzesznika przecież sam pomieszał geny i wiedział że
z takim ciałem nic nie można uczynic
A innego Ciała być nie może ,bo wszyscy zgrzeszyli i utracili Światło
Zbawiciej JHWH tak sie upodobnił do współ braci w ciele i krwi ,że
.
dlatego przyjął POSTAĆ- postawe sługi -niewolnika

Gdyby Go byli Poznali to ? by Pana CHWAŁY nie ukrzyzowali .
Szatan -Wąż poniusł sromotna porażke , ale zasada nadal obowiazuje

CI ,którzy Ci uwierza bedą Twoją Własnościa ,i tak robi co może aby odwieźć ludzi od uwierzenia ,że COŚ takiego nie jest możliwe,
Pan Jezus przyszedł dla nas . wszystko co czynił to dla nas
On jest Obrazem tego co nie widzialne, nie możemy patrzec tylko na to
co przed nami ,
Do dzisiaj ,nie daje się wiary że Jego Ciało nie jest z prochu tej ziemi
A ON SAM powiedział
Co pochodzi z ziemi ,należy do ziemi
JA jestem z nieba

Ciagle po dziś dzień ucieka sie od wersetów mówiących

Jan 6/
CHLEB Bozy to TEN ,który z NIEBA zstepuje i daje światu Życie
Ja jestem CHLEBEM Żywym ,który z Nieba zstapił.

A CHLEB ,który JA DAM to CIAŁO MOJE


Jeszua dał świadectwo ,o swoim Ciele a kto mu uwierzy ?
Jan pisze ,że każdy duch ,który wyzna -zamelduje że;
Jeszua przyszedł odziany Ciałem-miesem z Boga jest.

ON nie potrzebował naszego ciała to my potrzebujemy JEGO , Namiot
z Nieba
a nasz z każdym dniem sie rozpada.
Kiedy Duch przyszedł na Miriam i ona znalazła sie w Cieniu Jego

,poczeło sie w niej Zycie Wieczne ,dla nas dla naszego Wybawiebia
Jego szata miesista była potrzebna jako ZASŁONA do Miejsca Najświętrzego .


ON w swym wnętrzu był TEN NAJWYŻSZY DUCH SWIETY ,Książe Szalom ,OJCIEC WIECZNOŚCI

kto na NIEGO woła Ojcze Wiecznosci? a prorok Izajasz tak powiedział

ilu dzisiaj jest co mja Go za Ojca
czy Isajasz kłamał ,czy był fałszywym prorokiem?


Jesli nie ,to Jeszua jest moim Ojcem Wiecznosci

Co sie poczeło z ciała -ciałem jest

CO sie poczeło z DUCHA jest DUCHEM ,
Jeszua był narodzony z niewiasty i tak byc miało aby azazel nie poznał

ale On nie miał NIC z niewiasty . ni ciała ni krwi
My jestesmy skażeni juz w zarodku
Jego Ciało nie potrzebowało przemiany On Objawił trzem uczniom
Swoja Chwałe ale zakazał im o tym mówic


To jakie miał Ciało ,pokazuje Jego powstanie z umarłych .Śmierć nie mogła nic uczynic była bezsilna ,nie znalazła żądła grzechu i tak została pokonana.
JHWH pokonał ,grzech ,śmierć i szatana.

Jakże ujdziemy cało gdy zlekcewazymy tak WIELKIEGO ZBAWICIELA!

szukajcie wersetów aby DUCH JEGO potwierdził ,i dał pieczęć Prawdy

Słowo z nieba Ciałem z nieba sie stał .
Chodząca Świątynia Imienia JHWH.
pszepraszam jesli zaduzo.
Kielich mój przelewa sie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Oliwko czyli Jezus to nie czlowiek?

TO PO CO ON SIE NARODZIL?
ZEBY UKRYC SIE PRZED SZATANEM,ZEBY WYPELNIC JEGO WARUNKI :?:
Cytuj:
Szatan zgodził sie na to ale ,pod warunkiem ,że NIKT Wykupiciela
nie rozpozna
.

:twisted:
-CHYBA TAK TWIERDZISZ?
Dobrze Cie rozumiem?
Jest tez chyba w tym jakas niekonsekwencja ,skoro szatan wiedzial ,ze Mesjasz sie ukryje ,a przeciez Jeszua mowil ,ze jest Mesjaszem np do Samarytanki, to NIE WIERZYL W SLOWA MESJASZA ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
przyjacielu


Jeszua to ADAM ale ADAM Z NIEBA DOSKONAŁY

o tym ADAMIE mówi Szaul w kor

Adam z ziemi jest ziemski i tacy s,a ziemscy ludzie
ostatni ADAM JEST Z NIEBA i tacy sa niebiańscy

Adam i Ewa zostali wygnani z Edenu i otrzymali szate cielesna stosownie do ducha .

Jeszua miał takie Ciało jakiego miał DUCHA a był to Duch Ojca

Jeszua to taki CZŁOWIEK , jacy maja byc CI ,którzy bedą nosić Jego Obraz.

Masz tylko jedno pojęcie człowieka?
SZaul inaczej uczy.
Co do Branhama to nie mam nauki od niego ,juz wcześniej otrzymałam
takie POZNANIE ,chociaz nie powiem był to dlamnie WIELKI SZOK :!:

Jeszua był o tyle Żydem o ile Go za takiego uwazano ,tu chodzi o linie
rodową Dawida i wywyższenie jej poprzez narodzenie z Miriam

bo taką obietnice dał DAWIDOWI
urodził sie pod Tora i był Tora i wypełnił Tore w SOBIE i przez Siebie.postąpiono z NIM jak postepuje sie z kazym urodzonym pod Tora
,,był obrzezany ,ale nawet Miriam nie pojmowała co sie dzieje.

Zauważ ,że Szaul nie nazywa Go człowiekiem i nie mów /bo był po zmartwychwstaniu/

Paweł wiedział co i jak ,ale mówi nie od ludzi i nie od człowieka ale od
Jeszui Mesjasza
a Jeszuą Mesjaszem był od poczęcia przez Słowo Jego Samego.
nie był Jeszuła po , prawda
?

I jeszcze jedno , nie pisz mi o modelizmie i tych innych bo ja sie na tym nic nie rozeznaje A zauwazyłam ,że i tobie przypinano takie łatki ,teraz ty mnie?
Jesli mozesz uzywaj prostego jezyka bo ja jestem z tych co to .
Bóg wybrał to ,co w oczach swiata jest głupiego ,aby zawstydzic madrych.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
przyjaciel napisał(a):
Jeszua URODZIL SIE Z LUDZKIEJ MATKI! On nie pojawil sie jak aniolowie z JHWH u Abrahama! Ktorych ciala zapewne byly TYLKO PODOBNE DO LUDZKICH (wydaje sie, ze w cos takiego wierzy Oliwka)!

Zgoda z Tobą, Przyjacielu.

Cytuj:
Zapewne JHWH mogl zrobic cos podobnego jak uczynil przed wiekami! Jednak tego nie zrobil - przyjal postac ludzkiego embrionu, a pozniej dziecka. Zrobil to dla DOBRA CZLOWIEKA - WSZYSTKICH LUDZI.

OK. W porządku.

Cytuj:
Kim byl, gdy sie urodzil -w sensie ontologicznym? Jakim byl bytem? Wiemy, ze Logos wszedl w cialo Miriam. Bog nie mogl opetac swoja moca dziecka kobiety. ABY MOC W NIA WEJSC MUSIAL ZREDUKOWAC SWOJA MOC - STAD KENOZA. Wszak Bog JHWH to OGIEN POCHLANIAJACY! Z jednej strony mamy kobiece lono przgotowywane od wiekow, z drugie WIECZNEGO BOGA, CZYSTEGO I SWIETEGO. W niej - w Miriam - WIECZNY BOG MA SIE STAC JEDNO Z CZLOWIEKIEM! Jak? NIe wierze ,ze on opetal to dziecko ,czyli UZALEZNIL OD SIEBIE. ON STAL SIE DZIECKIEM CZYLI MUSIAL PRZYJAC WSZYSTKIE CECHY LUDZKIE PO MATCE. Rozumiesz mnie?

Rozumiem. Jeszua (wcielony Syn Boży) jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem w jednej Osobie. Kontaktuję. :)

Cytuj:
Wszystkie cechy, ktore posiadala tamta mloda dziewczyna zydowska i te fizyczne i te niefizyczne - CZYLI SERCE LUDZKIE! Biblia mowi, ze serce ludzi jest pelne roznego rodzju zla, ze jest nieczyste - SAM JESZUA TO POWIEDZIAL!

Niedokładnie tak. Jeszua powiedział, że z serca wychodzą różne nieczystości:

"Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa." [Mat. 15:19]

To nie oznacza, że z Jego serca takie rzeczy wychodziły. O tym poniżej.

Cytuj:
Czy on przyjal to serce - duchowe wnetrze - po swoich zydowskich przodkach? Moim zdaniem PRZYJAL! On musial stac sie czlowiekiem tego SAMEGO GATUNKU CO JEGO PRZODKOWIE.

Problem polega na tym, czy dziedzicząc po matce ciało skłonne do grzechu musiał popełnić grzech, czy tylko potencjalnie mógł (gdyby chciał).

Cytuj:
Jezeli nie przyjal serca zniszczonego przez grzech i bez lacznosci z Bogiem TO BYL INNYM GATUNKIEM STWORZENIA - MUTACJA CZLOWIEKA - KTORY TO GATUNEK WYKORZYSTAL CIALO KOBIETY JAKO NARZEDZIE ROZRODCZE. Pisze moze troche zbyt doslownie, ale tak widze takie postawienie sprawy przez Ciebie.

I w tym momencie chyba się nie rozumiemy. Człowiek rodzi się skłonny do grzechu, czyli obciążony skłonnością, która jest niemożliwa do przezwyciężenia ze względu na cielesność mieszkająca w ciele, czyli "zakon grzechu" [Rzym. 7:14-23]. Paweł pisze o tym, że ta skłonność rodzi grzech dopiero w momencie uświadomienia sobie przykazania [Rzym. 7:9-10]. Dlatego z ust niemowląt Bóg odbiera sobie chwałę [Mat. 21:16], a Królestwo Boże należy do dzieci [Mat. 19:14].

Jezus, który miał udział w ciele i krwi tak jak każdy z nas [Hebr. 2:14], urodził się mocą Ducha Świętego i był Święty od urodzenia [Łuk. 1:35]. Dzięki tej mocy nie zgrzeszył [I Piotra 2:22] i nie musiał walczyć o społeczność z Ojcem, bo ją miał już w wieku dziecięcym [Łuk. 2:39-52]. Grzech musiał zostać potępiony na krzyżu w takim samym ciele, jakie powodowało słabość zakonu w kontekście zmazania grzechów [Rzym. 8:3]. Jezus umierał jako Wcielony Syn Boży - rzeczywisty Bóg i rzeczywisty człowiek. Jego ciało nie było jedynie inkubatorem dla Boga, ale z drugiej strony nie był grzesznikiem, który sam musiał doznać odrodzenia. Gdyby nim był, nie mógłby umrzeć za mnie i za Ciebie, tylko najwyżej za siebie samego.

Cytuj:
Jego lacznosc z zydowskimi przodkami bylaby tylko genetyczna ,a cialo byloby wtedy, wlasciwie , tylko powloka dla niego. Moze bylby jakims NOWYM GATUNKIEM czlowieka, ale na pewno nie bylby Zydem!
INNYMI SLOWY GENY MOGL WTEDY WZIAC OD JAKIEJKOLWIEK MATKI LUDZKIEJ NIEKONIECZNIE ZYDOWKI!
Czy nie tak? Jezus musial urodzic sie ZYDEM Z ZYDOWSKIM ZNISZCZONYM SERCEM BEZ KONTAKTU Z BOGIEM!
Jezeli twierdzisz inaczej to zwroc uwage jeszcze na logiczna reperkusje takiego myslenia.

Jezus musiał urodzić się jako Syn Dawida i potomek Abrahama według ciała. Naprawdę, a nie na niby. Tak zapowiadały Pisma. Ale NIE MUSIAŁ urodzić się bez kontaktu z Bogiem. I nie urodził się, ponieważ został zrodzony z Ducha Świętego, który sam jest Osobą Boga. "Linia podziału" między Jego Boskością a człowieczeństwem jest dla nas tajemnicą.

Cytuj:
JEZELI JEZUS NIE DZIEDZICZY ZNISZCZONEGO DUCHOWO WNETRZA PO MATCE , A JEDNAK JEST JEJ SYNEM, TO ONA MUSIALA MIEC CZYSTE SERCE - JUZ DAWNO ZAUWAZYL KONIECZNOSC TAKIEGO WNOSKU KRK I STWORZYL DOGMAT O NIEPOKALANYM POCZECIU MARII.

Skłonność do grzechu nie jest grzechem, dopóki nie zostanie wykorzystana. Wtedy dopiero człowiek umiera [Rzym. 7:10], czyli zostaje oddzielony od Boga przez swoje upadki [Ef. 2:1]. Tylko jeden Jezus zrodzony z Ducha oparł się skłonności do grzechu, którą odziedziczył po matce. Wszyscy, którzy poznali przykazanie (czy to naturalne, czy pisane), zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej [Rzym. 3:23]. Z matką Jezusa włącznie. Jeden Jezus nie zgrzeszył i dlatego jako święty, niewinny i nieskalany Baranek Boży mógł zostać ofiarowany za grzech świata [I Piotra 1:19].

Cytuj:
Jezeli natomiast zniszczenie natury dziedziczymy nie w duchowym sercu - wtedy odziedziczone serce Jezusa byloby czyste - a jest ono zapisane TYLKO w genach, wtedy pojawia sie problem nieczystej materii -tak zapewne postrzega to tez Oliwka wierzac w innosc, niematerialnosc ciala Mesjasza ? Patrzac zatem na moje wnioski -jak Ty to widzisz?

Wydaje mi się, że problem polega właśnie na pojmowaniu dziedziczenia grzesznej natury jako skłonności do zła w przeciwieństwie do tzw. "grzechu pierworodnego" czyli dziedziczenia grzechu jako takiego. Prawdopodobnie definicja grzechu pierworodnego poprowadziła KRK do "kojarzenia wstecz" - czyli skoro Jezus urodził się bez "grzechu pierworodnego", to Maria też musiała się bez niego urodzić. Tylko co w takim razie z matką Marii, a babcią Jezusa? Z prababcią? Z pra-pra-babcią? I tak dalej? :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Smok W.:
Cytuj:
To nie oznacza, że z Jego serca takie rzeczy wychodziły


On nie popelnil grzechu ,z Niego wiec to nie wychodzilo ,ale MOIM ZDANIEM ON TE NIECZYSTOSCI ZNISZCZYL W SWOIM SERCU BO ODZIEDZICZYL TE NIECZYSTOSCI PO SWOJEJ MATCE- TAKIE LUDZKIE,ZYDOWSKIE SERCE!


Zniszczyl w dlugotrwalym procesie metanoi natury ludzkiej ,gdy:
"Za dni swego życia w ciele[inaczej: zyjac KATA SARKA] zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić(uwolnic) od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany;[i stal sie duchowy -zaczal zyc KATA PNEUMA]" (Hbr 5:7 )

Cytuj:
Problem polega na tym, czy dziedzicząc po matce ciało skłonne do grzechu musiał popełnić grzech, czy tylko potencjalnie mógł (gdyby chciał).


Oczywiscie musial miec PELNIE WOLNOSCI ,NIE MOGL BYC ZDETERMINOWANY,JAKO PRAWDZIWY CZLOWIEK,TYLKO " KU DOBRU".

On byl wybrany to znaczy ,ZE CALE WIEKI JHWH POPRZEZ TORE I SZECHINE PRACOWAL NAD TAKIM SPOSOBNYM CZASEM KAIROS I NAD TAKIMI LUDZMI Z IZRAELA Z RODU JUDY ,Z RODU DAWIDA ,ABY MOZLIWE STALO SIE NARODZENIE CZLOWIEKA ,KTORY BEDZIE ,NA STARCIE WPRAWDZIE CIELESNY,ALE BEDZIE CHCIAL POZBYC SIE TEJ CIELESNOSCI ,WIEC BEDZIE IDEALNIE POSLUSZNY BOGU -KTORY W SOBIE DOKONA PRZEMIANY ,KTORA NIE DOKONALA SIE W ADAMIE(A MIALA SIE DOKONAC !)

Cytuj:
Człowiek rodzi się skłonny do grzechu, czyli obciążony skłonnością, która jest niemożliwa do przezwyciężenia

Gdzie ta sklonnosc jest umiejscowiona w genach ,czy w sercu?
Moim zdaniem w sercu!
Jak jej sie pozbyc?
BYC POSLUSZNYM BOGU!
TAKI BYL JESZUA OD MLODOSCI-TAK BOG W WOLNOSCI GO PROWADZIL A OD 12 ROKU ZYCIA JESZUA SWIADOMIE WYPELNIAL POLECENIA OJCA.
Polegalo zapewne to na tym ,ze byl scisle wierny wskazaniom Tory takim ,ktore powodowaly "karmienie sie Szechina" -duchem Boga skoncentrowanym dla Niego w swiatyni.Jego serce napelnialo sie Ruach Ha-Kodesz z Szechiny I OCZYSZCZALO BO SZECHINA BYLA SWIETA.
Gdy serce ,na drodze posluszenstwa,stalo sie czyste-ON STAL SIE DUCHOWY -CZLOWIEK JESZUA-ZYD Z NAZARETU-STAL SIE PIERWSZYM DOSKONALYM SYNEM BOGA.
JESZUA WYPELNIL TORE I TORA GO PRZEMIENILA BO SZECHINA W NIM ZAMIESZKALA.
Czy kazdy z nas to moze powtorzyc ?
Nie !
1.My nie jestesmy wybrani tak jak Mesjasz!
dla nas Bog nie stworzy calego narodu i nie bedzie selekcjonowal calych pokolen-TAK BOG ZROBIL TYLKO DLA JEDNEGO CZLOWIEKA.
2,Nie ma juz Szechiny-tej skondensowanej duchowej mocy -ognia ,obloku -umiejscowionej na ziemi.
NIE MA SIE WIEC CZYM NAPELNIAC!
Nowa Szechina jest DUCH CHRYSTUSOWY-DUCH CZLOWIEKA MESJASZA SPOCZYWAJACY W SERCACH LUDZI ODRODZONYCH I DZIEKI WOLI BOGA I ICH MODLITWOM ORAZ GLOSZENIU SLOWA- PRZECHODZACY W SERCA CIELESNYCH LUDZI -Z LASKI,PRZEZ WIARE.

Pawel nazywa Tore przestarzala i opisuje swoje "meki " ,gdy zyl pod jej wplywem!
Tora,moim zdaniem,stala sie przestarzala ,BO ZNIKNELA SZECHINA ZE SWIATYNI.
Teraz Nowa Szechina byla w sercach nowonarodzonych!
Po Jezusie zaczela sie inna epoka -o tym informuje Pawel!
Tora stala sie LITERA BEZ MOCY(CZYTAJ :BEZ SZECHINY!) !

Cytuj:
Jezus, który miał udział w ciele i krwi tak jak każdy z nas [Hebr. 2:14], urodził się mocą Ducha Świętego i był Święty od urodzenia [Łuk. 1:35].

Pelna zgoda ,ale swiety,jak wiesz,nie tyle ZNACZY DOSKONALY CO RACZEJ ODDZIELONY NP DO SPECJALEJ ROLI W PLANACH BOGA!

Cytuj:
Grzech musiał zostać potępiony na krzyżu w takim samym ciele, jakie powodowało słabość zakonu w kontekście zmazania grzechów [Rzym. 8:3]. Jezus umierał jako Wcielony Syn Boży - rzeczywisty Bóg i rzeczywisty człowiek. Jego ciało nie było jedynie inkubatorem dla Boga, ale z drugiej strony nie był grzesznikiem, który sam musiał doznać odrodzenia. Gdyby nim był, nie mógłby umrzeć za mnie i za Ciebie, tylko najwyżej za siebie samego.

Prawie zgoda,ale gdzie dostrzegasz ,ze ja Jezusa okreslam jako grzesznika-okreslam go jako cielesnego POKONUJACEGO CIELESNOSC PRAWIE W CALYM ZYCIU!
Jezus nie musial umierac za Siebie!
Jego JAKO JEDYNEGO BOG PRZEMIENIL POPRZEZ TORE I SZECHINE-PRZEZ WYPELNIANIE UCZYNKOW STAL SIE DUCHOWY!
On umarl ,ZA NAS I DLA NAS, bo taka rzecz-JAK WYPELNIENIE PRAWA MOJZESZOWEGO- mogla byc mozliwa tylko RAZ,TYLKO W MESJASZU -PRAWDZIWYM CZLOWIEKU I PRAWDZIWYM WIECZNYM JHWH!
Umarl ,aby nas, PRZEZ WYLANIE SWOJEJ KRWI, wyzwolic z mocy NASZEGO grzechu i spod wladzy smierci -TO ZNACZY DAC NAM NOWE DUCHOWE SERCA BEDACE CZASTKA JEGO CHRYSTUSOWEGO DUCHA.
Aby to sie stalo MUSIAL ZNISZCYC MOC DIABLA,ALE O TYM POZNIEJ NAPISZE.
Cytuj:
"Linia podziału" między Jego Boskością a człowieczeństwem jest dla nas tajemnicą.

Ja w ogole nie widze ,zadnej linii podzialu!
ON-JHWH- PO PROSTU STAL SIE SARKS-W PELNI CZLOWIEKIEM!

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
to było kilka lat temu ale musze napisac ...

Czy JaHszuah przyszedł dla Siebie czy dla nas czy przyszedł niszczyc szatana który Jego zniewalał czy który nas zniewala.
Jesli dziedziczył po matce to potrzebował ZBAWICIELA a nie ze sam sobie był zbawicielem.

"Rychło zetrze szatana pod stopami waszymi "

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 12:39 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL