Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Oliwka:
Cytuj:
powiadasz ,ze serce jest ważniejsze? a mozna widziec o jakim sercu
mówisz , np, stare serce - nowe serce
a DUSZA jak widzisz jej role ?

Gdy JHWH tchnal swoj oddech w nozdrza Adama uczynil go "dusza zyjaca".
To znaczy ,ze Adam otrzymal niewidzialne duchowe wnetrze,ktore Biblia okresla jako serce z ktorego plynely zyciodajne sily duchowe zasilajace organizm,oraz ktore bylo otwarte na wszelkie duchy.
Jak mowi nauka niektorych rabinow ,gdy Bog rzekl: uczynmy Adama ,mogl te slowa rzec wlasnie do niego ,gdy byl on juz swiadomy, wzywajac go do wspolpracy ,az do osiagniecia doskonalosci.
Uwazam ,ze Bog uczynil Adama istota dobra ,ale doskonala dopiero potencjalnie .
Adam miel przejsc droge dojrzewania do PELNEGO PODOBIENSTWA DO BOGA-DUCHA DOSKONALEGO.
Adam zatem zostal stworzony "mlodym" ,zas Bog ,obdarzajac go wolnosci,poprosil go o wspolprace nad przemiana w kierunku bycia "starszym".
Tak wiec Adam z duszy ozywiajacej mial ewoluowac w "ducha ozywiajacego".
Adam byl dusza ,a to znaczy ,ze w sercu mial zaczatek zycia wiecznego i zaczatek duchowej natury,zas cialo (GLOWNIE MOZG PRZYJMUJACY I PRZETWARZAJACY INFORMACJE) mialo wygenerowac jego OSOBOWOSC,dzieki posluszenstwu woli Boga,ALE W PELNEJ WOLNOSCI.
Dusza zatem to serce i osobowosc ,ktora jest zapisywana w sercu,a co winno zyc wiecznie z Bogiem,NAWET "PO UTRACIE CIALA".
Kazdy czlowiek dziedziczy "te sklonnosc" po Adamie.
Kazdy ma serce ,wiec kazdy ma zaczatek duszy wiecznej ,ktora dorasta w ciele :gromadzi doswiadczenie ,uczucia ,tworzy oryginalny charakter itp.
Ta zapisana w sercu rzeczywistosc duchowa pozostaje ,gdy umieramy i gdy wyczerpuje sie duch zdolny do utrzymania ciala przy zyciu, lub gdy Bog ,Z SOBIE ZNANYCH POWODOW, powoluje nas do Siebie.
Moim zdaniem,z Biblii wynika,ze swiat przed potopem byl bardziej duchowy-CALY BYL ZANURZONY W SZECHINIE!
Ruach Ha-Kodesz unosil sie nad wodami ,z ktorych wynurzyla sie ziemia.
Duch zatem takze unosil sie w atmosferze calej ziemii.
Istoty zywe oddychaly ruach ,przyjmujac go jak pokarm w swoje serca.
To umozliwialo odnawianie wnetrza i w zwiazku z tym dlugie zycie (po ok 1000 lat),ORAZ POTENCJALNA PRZEMIANE W ISTOTY DUCHOWE.
W momencie potopu Bog wycofal swego ducha z Ziemii ,z ktorym ludzie zaczeli walczyc (A JEGO DUCHA ZMUSILI DO WALKI Z NIMI ) ,
WYBIERAJAC DUCHY ALTERNATYWNE SYNOW BOGA I ICH POTOMKOW-GIBBORIM.
Slowo mowi ,ze wszelka istota oddychajaca ruach musiala umrzec.
BOG NIE CHCIAL DLUZEJ POZWOLIC NA INSTRUMENTALNE WYKORZYSTANIE SWOJEGO DUCHA TYLKO DO PRZEDLUZANIA ZYCIA,A NIE DO PRZEMIANY DUCHOWEJ W LUDZI DUCHOWYCH.
Przed potopem czlowiek stal sie cialem, JEGO SERCE NAPELNILO SIE DUCHAMI BUNTOWNICZYCH SYNOW BOGA I STARCILO KONTAKT ZE STWORCA W ZAMIAN PRZYJELO KONTAKT Z "NOWYMI OJCAMI"-ELIM-"NOWYMI BOGAMI".
Na Ziemii na ktorej wyladowal Noe nie bylo juz ruach w powietrzu czlowiek zaczal zyc krocej w nastepnych pokoleniach.
Jednakze czesc rodu Noego utrzymalo ducha JHWH w sercach i nad ta czescia Bog zaczal pracowac poprzez procesy historyczne i Swoje interwencje w historie ludzkosci.
Pomine tutaj Abrahama i jego potomkow i szybko dojde do czasow Mojzesza w ktorych mial sie pojawic cud POWROTU SZECHINY NA ZIEMIE A WLASCIWIE NA KAWALEK ZIEMII NAD M.SRODZIEMNYM-DO ZIEMII KANAAN.
Secem godnym do przjecia Szechiny i do przekazania jej Izraelowi okazal sie Mojzesz.Szechina umozliwila mu nadzwyczajny kontakt z Bogiem ,umozliwila mu odczytanie "niebieskich znakow" i spisanie TORY.
Praw umozliwiajacych powrot zycia w serca czesci ludzkosci.
Ksiega Nehemiasza mowi:Jeżeli je człowiek(Zakon) wypełnia żyje(Ne 9:29).
Odtadz lud Izraela ,jezeli posiadal skruszone serca i wypelnial Tore mogl napelniac sie Ruach Ha-Kodesz z Szechiny.
TA POPOTOPOWA SZECHINA MIALA JEDNAK TYLKO SLUZYC DUCHOWEJ PRZEMIANIE A NIE WYDLUZAC ZYCIE-NIE MIALA WIEC WPLYWU NA "GENY DLUGOWIECZNOSCI"
Ta Szechina i ta Tora Mojzeszowa przygotowywaly przyjscie Mesjasza.
ON MIAL JA W CALOSCI WCHLONAC W SWOJE PRZEMIENIONE SERCE I W NIM STWORZYC NOWEGO DUCHA -CHRYSTUSOWEGO-KTORY MIAL POZOSTAC NA ZIEMII I UDZIELAC SIE WSYSTKIM PRAGNACYM ZBAWIENIA.
On zakonczyl czas SENSOWNOSCI PRAW TORY,
Tora przeminela w czasie ,gdy Mesjasz stal sie Nowa Szechina i nadal Nowe Duchowe Prawo-Prawo Milosci!
Dal tez Nowe Znaki Nowego Przymierza we krwi swojej(Pisma Nowego Testamentu).
My zyjemy wlasnie w tych czasach.
Wiec teraz o nowym sercu.

Slowo Boga mowi ,ze Bog jest "ogniem pochlaniajacym" i ze zaden czlowiek nie moglby zniesc spotkania z Nim-to jest fakt biblijny!
Jakim cudem zatem "zywy Bog" moze w nas mieszkac-w nas urodzonych w grzechu i majacych rozwinieta grzeszna nature?
W to wierzymy bedac chrzescijanami !

Odpowiedzia na to pytanie jest LUDZKI DUCH CHRYSTUSA -duch chrystusowy-pozostawiony przez Jezusa na ziemi "dla naszego zbawienia".
Chrystus zamieszkuje w naszych sercach, to znaczy ,ze duch chrystusowy ,ktory wylal sie z Jego wnetrza ,gdy zyl na ziemi przed 2000 lat (jak "strumienie wody zycia"),teraz jest nam dawany prze Niego i staje sie w nas zaczatkiem naszego ludzkiego ducha!
DUCH CHRYSTUSOWY JEST TO DUCH SWIETY, CZYSTY, DOSKONALY, MOC DUCHOWEGO CZLOWIEKA JEZUSA (JESZCZE NIE JEST TO OSOBA, NIE JEST TO PARAKLETOS-DUCH PRAWDY !) - JEST TO W CALOSCI DUCH LUDZKI POWSTALY W JEZUSIE NA SKUTEK JEGO 100% POSLUSZENSTWA WOLI OJCA !
Duch ten, jako ludzki, jest tolerowany przez grzeszna nature ,nie niszczy tej natury -JAK UCZYNILBY DUCH BOGA-OGIEN POCHLANIAJACY!
"Nowe narodzenie duchowe" nie jest JESZCZE przyjeciem Ducha Boga-ZAMIESZKANIEM BOGA W NASZYCH SERCACH , ALE JEST PRZYJECIEM DUCHA CHRYSTUSA(!),DUCHA LUDZKIEGO(!) , KTORY "WYPLYNAL Z NIEGO" I STAL SIE DLA NAS( DLA MNIE!) NASZYM(MOIM)ZRODLEM NOWEGO ZYCIA -POCZATKIEM DROGI ZBAWIENIA! TO, DOPIERO W TYM LUDZKIM (MOIM) DUCHU, POCHODZACYM Z DUCHA CHRYSTUSOWEGO, JAK W NACZYNIU, MOZE ZAMIESZKAC BOG: OJCIEC I SYN ,W DUCHU SWIETYM-PARAKLETOSIE, DUCHU PRAWDY !
Bo tylko duch chrystusowy ,bedacy teraz naszym nowym sercem,moze zniesc swietosc Boga!
Gdyz TYLKO duch chrystusowy ,jak na ducha ludzkiego , jest idealnie swiety i czysty (wiec "kompatybilny"-zgodny, dopasowany, wspolpracujacy- z Duchem Boga! ),a z drugiej strony,duch chrystusowy-ktory wylal sie z ludzkiego serca Jezusa - bedac pochodzenia ludzkiego stanowi oslone dla naszego ludzkiego starego wnetrza i calej starej ludzkiej osobowosci, ktora dzieki temu nie jest niszczona przez zywego Boga. Boga mieszkajacego w nas, w "naszym duchu chrystusowym" -teraz juz, naszym ludzkim duchu. Majac ducha chrystusowego nasza stara natura, zniszczona przez grzech, moze zostac uswiecona, oczyszczona, przemieniona na podobienstwo wzorcowej natury Chrystusa-czlowieka doskonalego!
Tak Bog tworzy w nas nowe serce.
Tworzy je z laski przez wiare.
Gdy nasze stare "po Adamowe" serce jest skruszone i gdy za rada Pawla wyrywamy dla siebie czastke swietego ducha chrystusowego, (Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy uwierzyliście?-doslownie:czy wyrwaliscie (gr lambete -wlasnie to oznacza) ducha swietego) -(Dz 19:1,zobacz tez 1J 4:13) WTEDY OTRZYMUJEMY NASZE NOWE SERCE BEDACE W CALOSCI DUCHEM CHRYSTUSA -ON WCHODZI W NASZE STARE WNETRZE,STAJAC SIE JEGO CZASTKA.

BOG ODTAD CHCE ABYSMY TERAZ BYLI POSLUSZNI WLASCICIELOWI NOWEGO SERCA ,CZYLI JEZUSOWI.

W pierwszej kolejnosci duch nowego serca chce uwolnic cale nasze serce od odziedziczonych nieczystosci,uwolnic nas z wiezow przeszlosci,z" zolci starego zycia".

Ten ,kto Bogu na to pozwala W TYM MOZE ZAMIESZKAC PARAKLETOS.
I tak nasza natura staje sie podobna do natury boskiej.

Mamy nowe chrystusowe serce i BOGA W NIM MIESZKAJACEGO(ALBOWIEM PARAKLETOS PRZCHODZI W JEDNOSCI Z OJCEM I SYNEM ).

Jezeli bezdziemy dbac o czystosc naszego nowego serca, nie zanieczyszczajc go duchami grzechu,bedziemy wzrastac w synostwie bozym.
Jezeli wrocimy do grzechu podeptamy nasze synowstwo i los nasz bedzie straszny!
Pozdrawiam


Przeczytałam ,ale jeszcze rozważe jak na poczatek jestem zgodna
tak sie raduje ,że Bóg daje nam mozliwośc aby GO POZNAWAĆ

[b]Pszepraszam CIę za podkreślenia jakie zrobiłam dla ułatwienia sobieale tez chciałam zwrócić tobie uwage na to ,na co ja zwróciłam

:)
Przyjacielu

,ja uwazam ,że nam poprostu brak ODWAGO głosic tego co Głosili apostołowie ich Zwiastowanie było szokujace i naprawde przyjmowali to tylko ludzie Doskonali reszta odpadała ,zgorszona.

jak coś mnie zastanowi to cie zapytam
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:46 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
lis napisał(a):
Oliwka:
Cytuj:
i ja wierżgałam przeciw oscieniowi

ale powiedziałm ;dobrze Panie pokaz mi to w Biblii
i nawet nie wiesz ile o tym jest

Jakoś nie możemy się doczekać tych super cytatów z Biblii.
Mówiąc szczerze, Twój napuszony styl nie robi na mnie żadnego wrażenia. Wyskoczyłaś jak Filip z konopii z tezą, ze Maria, matka Jezusa, nie dała Mu ciała. Tłumaczy się Tobie na podstawie Pisma, że nie masz racji, ale Ty i tak wiesz lepiej. Nie potrafisz obronić swojej argumentacji na bazie Słowa. Znamienne.

Już w protoewangelii mamy zapowiedź mesjasza, ze wskazaniem, czyim będzie potomkiem, co do ciała.
"I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę"

Izajasz prorokował:
"Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel"

Jesteś kobietą i nie rozumiesz słowa: począć? Maria poczęła i dlatego prawdą jest, że dała mesjaszowi ciało, by w pełni stał się człowiekiem, "z krwi i kości". Dlatego mesjasz jest jej potomkiem.

Była tu swego czasu niejaka Ketura, pisała kilometrowe wątki, z kulfonami na parę centymetrów - ale treści w tym wiele nie było. Chcesz ją wskrzesić?
:lol: :lol: :lol:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
Oliwka napisał(a):
NIC a NIC mnie nie zrozumiałeś a nadodatek dodajesz do słowa tego ,czego nie ma A moze dlatego ty patrzysz z dołu a ja z góry.

Jasne. Gnostycy zawsze "patrzą z góry". Mają przecież "objawienie". :D

Cytuj:
Ty masz poznanie ,które musi trzymac sie wykładni Roma - trójca ja jestem wolna juz od tej matki. Dlamnie nie ma trójcy i nie musze dopasowywać żeby pasowało

Ja nie wiem, co Ty masz, ale to jest coś bardzo dziwnego (o ile zdążyłem załapać, jest to mieszanka gnozy, doketyzmu i modalizmu). Nie wiem sąd to wzięłaś, ale z raczej nie z Pisma.

Cytuj:
Oparł sie skłonności - O nieba miał chec na? ale sie powstrzymał? Dlatego w filmie jezus chrystus Super gwiazda on i magdalena?

Oliwko, ja wolę czytać Pisma. Chyba za dużo filmów oglądasz... :) Czy myślisz, że scena w ogrodzie Getsemane to jest dowód na Twoje teorie? Jezus prosił, żeby ominął Go kielich cierpienia i w śmiertelnym boju pocił się krwią:

"A sam oddalił się od nich, jakby na rzut kamienia, i padłszy na kolana, modlił się, mówiąc: Ojcze, jeśli chcesz, oddal ten kielich ode mnie; wszakże nie moja, lecz twoja wola niech się stanie. A ukazał mu się anioł z nieba, umacniający go. I w śmiertelnym boju jeszcze gorliwiej się modlił; i był pot jego jak krople krwi, spływające na ziemię" [Łuk. 22:41-44]

Prawdopodobnie w Twojej wersji Ewangelii nie ma tej sceny, bo nie powinno być. A może jednak jest? Sprawdź na wszelki wypadek... :)

Cytuj:
Nieznacie Jeszui, i to jest ten który daje ci wolność - OD CZEGO?

Samo Twoje stwierdzenie, że nie znamy Jeszui, jest prawdopodobnie osądem i to bezpodstawnym. Jeszua wyzwolił mnie od panowania grzechu [Rzym. 6:14].

Cytuj:
"Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest" [I Jana 4:2]

bądź UCZCIWY o ile potrafisz? NIE DODAWAJ DO SŁOWA :!

Widzisz, jak tylko czytam to, co jest napisane. A jest napisane po grecku. A po grecku "sarx" to jest zwykłe (w tym przypadku ludzkie) ciało. W takim ciele przyszedł Jezus.

Cytuj:
Pisze przyszedł odziany CIAŁEM :!: :!: :!: dodajecie ludzkim? JAKIE CIAŁO :?: l u d z k i e :!: to wasza NADINTERPRETACJA :!:

Super. W takim razie napisz, skąd wzięłaś określenie "odziany ciałem" i gdzie jest napisane, że ono nie było ludzkie. Konkretne wersety poproszę. Oryginał mówi:

"Wszelki duch, który wyznaje Jezusa Pomazańca w ciele przybyłego [en sarksi elhlythota], od Boga jest"

Cytuj:
Własnie GEN - sam siebie okłamujesz? albo naprawde nie pojołes Objawienia tajemnicy, o której mówi Szaul.

Widzisz, samo Pismo jest najlepszą bronią przeciwko takim "objawieniom" jak Twoje. "Nomo tez amartiaz" to znaczy po prostu "prawo grzechu". Tak jak "prawo grawitacji". Ale nie gen. Cielesność w sensie skłonności do grzechu jest dziedziczona po rodzicach i uaktywnia się w momencie nabrania świadomości przykazania. Grzech ożył, Paweł umarł. [Rzym. 7:9-10]. Tyle wiemy z Pism. "Ciało" i "cielesność" sa określane tym samym wyrazem "sarx". Może gdybyś nie myliła jednego z drugim, łatwiej byłoby Ci przyjąć, że Jezus przyszedł w ciele, ale oparł się cielesności, czyli nie żył według ciała, czyli nie był cielesny.

Cytuj:
NIE ma JUZ żadnego Potepienia dla tych, którzy SA W Mesjaszu Jeszua.

Amen.

Cytuj:
Bo zapis prawny DUCHA który ZYŁ W Mesjaszu Jeszui U W O L N I Ł mnie od zapisu grzechu i smierci. Który otrzymałam w GENACH po przodkach

Oryginał:

"Bo prawo Ducha [nomoz tou pneumatoz] życia w Pomazańcu uwolniło cię od prawa grzechu i śmierci" [Rzym. 8:2]

To mniej więcej tak, jakby pojawiło się i zaczęło działać prawo lewitacji, które pozwala Ci przezwyciężyć prawo grawitacji. Możesz z niego korzystać lub nie - wybór należy do Ciebie. Korzystaj, a będziesz żyć. Jeśli nie będziesz korzystać, umrzesz [Rzym. 8:12-13]

Cytuj:
Nie jestem juz podległa zniewoleniu według Słowa, które Pan Jeszua powiedział Jesli was SYN WYZWOLI Prawdziwie WOLNI bedziecie Prawda was WYZWOLI. Wiesz od czego? od słonnosci, od niewoli, od świadomosci grzechu Hebr 10.

Jeśli jesteś wolna od skłonności do grzechu, to albo kłamiesz, albo nie wiesz, co mówisz, albo już jesteś w ciele uwielbionym. Paweł miał świadomość swojej grzeszności i inni też mieli:

"Mówię więc: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej. Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie" [Gal. 5:16-17]

Cytuj:
Jesteśmy DOSKONALI nie majacy zadnych braków.

A czy Ty odróżniasz usprawiedliwienie od uświęcenia?

Cytuj:
W Jeszua jest Cały Izrael - Syn i to ten Syn woła, że Bóg go opuscił i poszedł do pogan, dzieki temu masz jeszcze łaske by niebyc odrabany z powodu NIEWIARY. Zasłona rozerwała sie od góry do dołu i DUCH - Ojca - Mesjasza, opuscił tych, którzy GO nie Poznali.
SYN - Izrael, Starego Przymierza umiera ZA grzechy bo z Tory nie osiagnał Sprawiedliwosci - bezgrzesznosci - DOSKONAŁOSCI

LITOŚCI! BŁAGAM! Oliwko, zmiłuj się!
Skąd Ty takie straszne teorie wytrzasnęłaś?! Ja juz nawet nie będę dalej pytał... :shock:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
lis


Jesteś lisem farbowanym?
ten ,który niszczy winnice Pańska?

Tunie też zniewazasz ,że pisze głupoty .
Czy ty jesteś szowinistą :?:

Wąż jest tym ,który od zarania nienawidzi kobiety zwalcza ja jak mo,ze
oczernia ,znieważa , to on zrobił to co ,zrobił zemścił sie na Ewie
Paweł powiedział ,że WĄŻ wypchnął Ewe z jej stanowiska Ewa miała wysoką pozycję przed JHWH .
Do dzisiaj nic sie nie zmieniło WĄŻ nadal zniewaza kobiety i z jakiejs
przyczyny bardzo sie jej obawia dlatego wyszukuje sobie takich,którzy za niego zrobia brudna robotę,

>>>>>>
Cytuj:
Była tu swego czasu niejaka Ketura, pisała kilometrowe wątki, z kulfonami na parę centymetrów - ale treści w tym wiele nie było. Chcesz ją wskrzesić?


moje wątki nie są kilometrowe bardziej od innych ,kulfonów nie stawiam
a gdyby nawet ?
Ketura niejestem więc niewskrzesze, bałeś sie jej?

>>>>>>>>>>

co do Ciała Mesjasza i poczęcia masz zaślepione oczy i głuche uszy
żaden werset do ciebie nie dotrze bo jesteś zaprzedany człowiekowi.
>>>>>>
na pustyni-- JHWH stworzył przepiórki dla Izraela ?-jakie miały ciało i krew- po rodzicach???
A może niestworzył ,moze to bajki?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
smoczek


Nie rozumiesz to fakt i dlatego atakujesz

Jesteś Zielonoświątkowcem i masz wytyczne ,JA jestem Mesjaszowa
i On mnie prowadzi, nie wiesz skad ani dokad DUCH wieje.
>>>>>
jesteś mądry tym światem i wiesz co to dekotyzm ,modelizm, o gnozie wiem ,że znaczy -poznanie.

Dziwi cię ,że zabijali proroków ,? oni szli inna droga
Paweł mówi ,maja nas za owce co dzien nas zabijaja
jesteśmy jak smiecie jak omieciny.
>>>>>>>
Zapewne to nie o tobie o lisie wy sie zgadzacie z nauka Kk jesteście szanowani ,lubiani i td.

>>>>

Długo Biblii nie czytałam ,ale jak zaczełam do dogłębnie i nic nie jest warte wiekszej uwagi jak POZNANIE KIM JEST JESZUA.
poddałam sie DUCHOWI Świętemu we wszystkim .
Czerpie z Jego obietnic wszystko co mozliwe a nie tylko pustym gadaniem

Niestety zbory wybieraja to co im pasuje by utrzymac ludzi w niewiedzy.
tego KIM są W Mesjazu Jeszui.

Cytuj:
Prawdopodobnie w Twojej wersji Ewangelii nie ma tej sceny, bo nie powinno być. A może jednak jest? Sprawdź na wszelki wypadek...


twoja ironia jest Biblijna według jakiego wydania?
>>>>>>

Cytuj:
Samo Twoje stwierdzenie, że nie znamy Jeszui, jest prawdopodobnie osądem i to bezpodstawnym. Jeszua wyzwolił mnie od panowania grzechu [Rzym. 6:14].


WYZWOLIŁ cie od panowania grzechu :!:
A ty udawadniasz ,że to nie jest mozliwe?
Wiesz co to znaczy? nie na to sobie Zbory nie moga pozwolic by w tej Wolnosci zyc :!: i ich wyznawcy zyli.

>>>>>>>

co do ciała po grecku to i ciebie zapytam
Jakie mieso miały pszepiórki ,które JHWH STWORZYŁ na pustyni

a moze nie stworzył?

>>>>>

Cytuj:
Ale nie gen. Cielesność w sensie skłonności do grzechu jest dziedziczona po rodzicach i uaktywnia się w momencie nabrania świadomości przykazania

>>>>>>
I to jest twój Zbawiciel :?:
Zapytaj DUCHA Swiętego .

:)
Oliwka napisał(a):
smoczek


Ty sie wysmiewasz ,albo kpisz jak chcesz ,ale mówiąc jakie to wydanie
Pisma sie ma ,to wynikałoby ,ze tylko twoje jest właściwe

Gdybys był,tak uczciwy ,powiadał bys tyle ile pisze CIAŁO a nie dodawał
ludzkie bo i poco?

Pokaz mi werset gdzie napisane jest On był śmiertelny zaprzedany grzechowi
Musi tak byc napisane jak o Pawle.
W przeciwienstwie do ciebie BADAM Słowo ,do Słowa tzn ,odnośnikami
A to wskazuje DUCH Świety ,
Wolisz spory i zaciemnianie niż szukanie wersetów?
>>>>>>
liafail

sie obruszył na moje? byłam i wiem że nielubia tych co sami mysla
Cytuj:
Jesteś Zielonoświątkowcem i masz wytyczne ,JA jestem Mesjaszowa
i On mnie prowadzi, nie wiesz skad ani dokad DUCH wieje.


nie neguje jego przynalezności do Jezusa głupia panna tez należała
Nabądź u mnie maści na oczy abyś przejrzał

OTO wołałam bo Pragne Go widzieć TAKIM JAKIM JEST a nie jak go
przedstawiaja Zborowi pasterze ,którzy uczą sie od ludzi


człowiek który otrzymał nowego ducha
mysli ,że juz ma DUCHA Świetego ,ale on nadal nie wie i nie zna Jezusa.
tak to pisał
Przyjaciel
Słowo jak puzle trzeba Słowo poukładać i moze pokazać WIELE TAJEMNIC

Co do kobiety ,której Paweł zabronił nauczac ,to była to kobieta a nie kobiety.

W tym tez jest zakłamanie Paweł powiedział do mężczyzn
czy tylko do was przyszło SŁOWO ?
Paweł wręcz mówi ,bzdura ,nigdy w zyciu.

Znacie jezyki ale omijacie to co nalezy wyprowadzic na Światło.

ale tu nie o tym mowa ,

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
Oliwka napisał(a):
Ty sie wysmiewasz, albo kpisz jak chcesz, ale mówiąc jakie to wydanie Pisma sie ma, to wynikałoby, ze tylko twoje jest właściwe

Ja cytuję oryginał i różne przekłady, i we wszystkich Pan Jezus ma ciało, które poci sie krwią w śmiertelnym boju w Getsemane. Czyli ludzkie.

Cytuj:
Gdybys był, tak uczciwy, powiadał bys tyle ile pisze CIAŁO a nie dodawał ludzkie bo i poco?

Jestem uczciwy, bo podaję prawdziwe znaczenie słów użytych w oryginale, a nie nadaję słowom z Biblii moich własnych znaczeń.

Cytuj:
Pokaz mi werset gdzie napisane jest On był śmiertelny zaprzedany grzechowi. Musi tak byc napisane jak o Pawle.

Że Jezus był śmiertelny, to jest chyba oczywiste, bo umarł. Tutaj masz werset:

"I powiedziawszy to, skonał" [Łuk. 23:46]

Paweł pisze o sobie, że jest zaprzedany grzechowi. Wcześniej pisze, że był taki moment w jego życiu, gdy "prawo grzechu" odziedziczone po rodzicach zaczęło działać w jego życiu. Wtedy, gdzy grzech ożył, a on umarł [Rzym. 7:9-10]. Paweł miał takie samo ciało jak Jezus, tylko nie był zrodzony z Ducha i nie miał takiej mocy jak Jezus, żeby opierać się skutecznie "prawu grzechu". Dlatego Paweł potrzebował mocy Jezusa, żeby "prawo Ducha" posiadane i dane przez Jezusa uwolniło Pawła z mocy "prawa grzechu" [Rzym. 7:24-25].

Cytuj:
nie neguje jego przynalezności do Jezusa głupia panna tez należała. Nabądź u mnie maści na oczy abyś przejrzał

Bez komentarza. :roll:

Cytuj:
Co do kobiety, której Paweł zabronił nauczac, to była to kobieta a nie kobiety.

I jedna kobieta powinna się uczyć w cichości i uległości [I Tym. 2:11]? I jedna kobieta "powinna zachowywać się spokojnie"? [I Tym. 2:12] To pozostałe nie powinny? :shock: :lol:

Cytuj:
W tym tez jest zakłamanie Paweł powiedział do mężczyzn
czy tylko do was przyszło SŁOWO ? Paweł wręcz mówi ,bzdura ,nigdy w zyciu.

:shock: :shock: :shock: To Paweł mówi w I Kor. 14:34 i 35 do kobiet, a potem nagle do mężczyzn? :?: A może "was" dotyczy po prostu zboru jako całości? Jak w całym rozdziale?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
liafail napisał(a):
Szukający Sceptyk napisał(a):
Oliwka napisał(a):
Nabądź u mnie maści na oczy abyś przejrzał

OTO wołałam bo Pragne Go widzieć TAKIM JAKIM JEST a nie jak go
przedstawiaja Zborowi pasterze ,którzy uczą sie od ludzi

człowiek który otrzymał nowego ducha
mysli ,że juz ma DUCHA Świetego ,ale on nadal nie wie i nie zna Jezusa.
tak to pisał
Przyjaciel
Słowo jak puzle trzeba Słowo poukładać i moze pokazać WIELE TAJEMNIC


Wow! Siostro Skąd Ty wziełaś takie zioło :?:
Nieźle trzeba sie nawdychać by miec takie odloty.
Jak będzie zapotrzebowanie źródło podasz? 8)


:D alez sceptyk mnie rozbawil :D

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
s.wawel
:cry:


Cytuj:
Ja cytuję oryginał i różne przekłady, i we wszystkich Pan Jezus ma ciało, które poci sie krwią w śmiertelnym boju w Getsemane. Czyli ludzkie.


>>>>>
naprawde nie pojmujesz co ja mówie ,czy lubisz zwady?

Czy ja to neguje ? NIE :!:
Ja wierze ,że ON był od samego zaisnienia we wnetrzu Miriam ADAMEM z Nieba .
Adamem Doskonałym w DUCHU i Ciele

To ja potrzebuję JEGO Całego by byc jak ON
ON był ponad to czym jest Adam z prochu ziemi ziemski, tacy sa ziemscy ludzie .

Podajesz mi werset ŁUK 23/46
powiedział to i ? skonał ? to znaczy ?
Ja czytam wydmuchał Ducha
>>>>>


znasz orginał i rózne przekłady ? to mów jak pisze , wiecej sie dowiemy

Powiadasz ,że był śmiertelny ?
A mnie Duch Prawdy pokazuje ,ze
1TYM 6
Pan nasz Jeszua Hamaszijah i Jedyny Władca ,Król królów.
Pan panów J E D Y N Y ,który MA niesmiertelność .....

Śmierć przenikneła na wskroś Jego Ciało-Osobe ,ale nie znalazła
nic co mogło by dac jej prawo do skażenia. 'Połamała sobie zeby'
>>>>>>>
Świety twój nie ujzy skażenia.
Był umarły a Ożył bo nie było w NIM żadła smierci ,zapisu grzechu
>>>>>>>
Cytuj:
Jestem uczciwy, bo podaję prawdziwe znaczenie słów użytych w oryginale, a nie nadaję słowom z Biblii moich własnych znaczeń.

:?: :) :?:


Cytuj:
Paweł miał takie samo ciało jak Jezus, tylko nie był zrodzony z Ducha i nie miał takiej mocy jak Jezus, żeby opierać się skutecznie "prawu grzechu". Dlatego Paweł potrzebował mocy Jezusa, żeby "prawo Ducha" posiadane i dane przez Jezusa uwolniło Pawła z mocy "prawa grzechu" [Rzym. 7:24-25].


>>>>>
Zatem nie ma zadnej róznicy ,WASZYM zdaniem
byc narodzonym z DUCHA czy nie wszystko to samo?
Jezus sie opierał ???
Paweł szedł na zywioł ???
A co z JANEM on był juz w brzuchu matki swojej napełniony DUCHEM Świetym ? opierał sie czy nie?
>>>>>>
Cytuj:
I jedna kobieta powinna się uczyć w cichości i uległości [I Tym. 2:11]? I jedna kobieta "powinna zachowywać się spokojnie"? [I Tym. 2:12] To pozostałe nie powinny?

>>>>>>
bądź uczciwy ? masz greke jak tam pisze ?
ja moge byc głupia ale TY???
>>>>>>
Paweł napewno tak nie nauczał ,ale duch kłamstwa WĄŻ ,który nienawidzi kobiety i działa przez ?
>>>>>>

Cytuj:
To Paweł mówi w I Kor. 14:34 i 35 do kobiet, a potem nagle do mężczyzn? A może "was" dotyczy po prostu zboru jako całości? Jak w całym rozdziale?

>>>>>
no powysilaj sie troche i zobacz gdzie jest pomieszane. :)


Oliwka napisał(a):
Dzap.2/30

Poniewaz był prorokiem -Dawid- i wiedział ,że Elohim przysiągł jemu
przysiegając posadzic OWOC ledźwi jego na tronie jego .


Błogosławiony OWOC wnetrza twego .

nie ma cielesny?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Smok Wawelski napisał(a):
Oliwka napisał(a):
Podajesz mi werset ŁUK 23/46
powiedział to i? skonał? to znaczy?
Ja czytam wydmuchał Ducha

Oliweczko, wydmuchać to można nos albo wydmuszkę (to takie puste jajko). A wyzionąć ducha to znaczy skonać, umrzeć, zejść śmiertelnie.

Cytuj:
znasz orginał i rózne przekłady? to mów jak pisze, wiecej sie dowiemy Powiadasz, że był śmiertelny?

No masz babo placek! Teraz się okazuje, że Jezus nie umarł!

Mam oryginał i już mówię, jak pisze:
"Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism [I Kor. 15:3]
"Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity [dosł. zarżnięty] i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu [Obj. 5:9]
"gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili [dosł. zgładzili]
"Od tej pory zaczął Jezus Chrystus tłumaczyć uczniom swoim, że musi pójść do Jerozolimy, wiele wycierpieć od starszych arcykapłanów i uczonych w Piśmie, że musi być zabity i trzeciego dnia wzbudzony z martwych" [Mat. 16:21]
"Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu" [I Piotra 3:18]
"uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej" [Flp. 2:8] i wiele, wiele innych...

Cytuj:
A mnie Duch Prawdy pokazuje, ze
1TYM 6
Pan nasz Jeszua Hamaszijah i Jedyny Władca, Król królów.
Pan panów J E D Y N Y, który MA niesmiertelność .....

... który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może" [I Tym. 6:16]
Jesteś pewna, że rozmawiamy o tej samej Osobie?

Cytuj:
Śmierć przenikneła na wskroś Jego Ciało - Osobe, ale nie znalazła
nic co mogło by dac jej prawo do skażenia. 'Połamała sobie zeby'

Czyli miał biologiczne ciało, które biologicznie umarło. Nie ujrzało skażenia, bo zmartwychwstało.

Cytuj:
Świety twój nie ujzy skażenia. Był umarły a Ożył bo nie było w NIM żadła smierci, zapisu grzechu

Sorry, ale o ile dobrze liczę, jest to zlepek co najmniej 4 oderwanych od siebie wersetów i nie bardzo wiadomo, o co Ci chodzi. Przecież nikt nie mówi, że śmierć miała do Niego prawo, bo zgrzeszył. Nie zgrzeszył. Ale umarł fizycznie i przez fizyczną śmierć (w ciele i krwi) pokonał diabła [Hebr. 4:13], ofiarowując swoje ciało na śmierć [Hebr. 10:10]. Jego fizyczna krew została wylana, bo bez wylania krwi nie ma odpuszczenia grzechów [Hebr. 9:14].

Aby mogło zostać zawarte Nowe Przymierze, musiała zostać stwierdzona śmierć ofiary pieczętującej przymierze:

"I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza, ażeby gdy poniesiona została śmierć dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są powołani, otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne" [Hebr. 9:15]

Cytuj:
Zatem nie ma zadnej róznicy, WASZYM zdaniem byc narodzonym z DUCHA czy nie wszystko to samo?

No cóż, Jezus został poczęty z Ducha w ludzkim ciele. My jesteśmy poczęci z ciała i rodzimy się potem z Ducha. Ja na przykład widzę pewną różnicę.

Cytuj:
Jezus sie opierał??? Paweł szedł na zywioł??? A co z JANEM on był juz w brzuchu matki swojej napełniony DUCHEM Świetym? opierał sie czy nie?

Patrz wyżej. :)

Cytuj:
Cytuj:
I jedna kobieta powinna się uczyć w cichości i uległości [I Tym. 2:11]? I jedna kobieta "powinna zachowywać się spokojnie"? [I Tym. 2:12] To pozostałe nie powinny?

>>>>>>
bądź uczciwy? masz greke jak tam pisze?

"Kobieta [gyne] w cichości niech się uczy w całym podporządkowaniu się; nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani władac mężem, ale być w cichości" [interlinia]
Jest dokładnie tak, jak napisałem. Jeśli Ty twierdzisz, że tekst o zakazie nauczania odnosi się do jednej kobiety, to cichość i podporządkowanie też odnoszą się do tej samej, jednej kobiety. A pozostałe?

Tak przy okazji: Do której pojedynczej kobiety odnosi się powiedzenie "kobieta zmienną jest"? Czy Paweł nie zastosował przypadkiem dokładnie takiego ogólnego sformułowania dotyczącego kobiety w ogóle?

Cytuj:
Paweł napewno tak nie nauczał, ale duch kłamstwa WĄŻ, który nienawidzi kobiety i działa przez?

Kobieto, przestań zwalać na węża i zabierz się do cichego czytania Pisma. :)

Cytuj:
no powysilaj sie troche i zobacz gdzie jest pomieszane. :)

Już się powysilałem i widzę, gdzie jest namieszane. Od pewnego momentu odpisywałem Ci ze względu na innych, którzy to wszystko czytają, ale już chyba zdążyli sobie jakiś pogląd wyrobić. Na jałowe dyskusje, dla których punktem odniesienia jest jeden z rozmówców (a nie Biblia) po prostu szkoda mi czasu. Dlatego pozwól, że na tym zakończę.

P.S.

"Owoc wnętrza" i "owoc lędźwi" to takie wyrażenia mówiące o cielesnym potomstwie.

"Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice, do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała [kata sarka]" [Rzym. 9:5]

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
Oliwko mam malo czasu ostatnio na kompa wiec odpisze krociutko(do skrzynki odpowiem pozniej)
Wyczuwam u Ciebie olbrzymia gorliwosc oparta na mocnych przezyciach.
Nie potrzebnie bronisz swojego zrozumienia ewangelii atakujac-
NIE ODPOWIADAJ ATAKIEM NA ATAK(TAKA MOJA RADA).
JEZELI COS JEST PRWDZIWE OBRONI SIE SAMO.

Kazdy z nas majac swoje zrozumienie Pism-do czego mamy prawo-musi byc jednak otwarty NA KONIECZNY ROZWOJ POZNANIA BOGA.

Idziemy droga pokuty przez zycie a ona prowadzi do CIAGLYCH ZMIAN W NASZYM WNETRZU-W SERCU-CO PROWADZI DO PRZEMIANY UMYSLU CZYLI TAKZE MYSLENIA O PRAWDZIWYM BOGU!
Nie wiemy do konca co Bog dla nas przygotowal.
Kazdy z nas (tez na tym forum) moze sluzyc drugiemu poznaniem,ale zeby cos przyjac TRZEBA BYC OTWARTYM.
NIE ZAMYKAJ SIE PRZEZ ATAKI I ABSULUTNA PEWNOSC CO DO PRAWD KTORE PRZEZYLAS.
Pamietaj ,ze w Ciele Panskim czlonki "najbardziej podle" winne sa szczegolnego szacunku.
I PRZEZ TE PODLE CZLONKI PAN MOZE DO CIEBIE PRZEMOWIC.

Napisalem Ci o Szechinie danej Izraelowi w czasach Mojzesza,ktora prowadzila do Mesjasza i ktora w jego sercu stala sie NOWYM I SWIETYM DUCHEM CHRYSTUSOWYM-NOWA SZECHINA KTOREJ CZASTKA W KAZDYM Z NAS MOZE STAC SIE NASZYM NOWYM DUCHOWYM SERCEM.
Napisalem Ci ,ze "szechina Mojzesza" byla podobna do tej sprzed potopu z wyjatkiem tego,ze NIE POWODOWALA DLUGOWIECZNOSCI U LUDZI KTORZY NIA SIE KARMILI.
Gdy pojawila sie w Izraelu nie zwiekszylo to dlugosci zycia u Izraelitow!

Ty twierdzisz ,ze cialo Jezusa BYLO WIECZNE CZYLI ZE NIE UMARLO ,ZE JEZUS POZOROWAL SWOJA SMIERC?

A przeciez On przyszedl po to ,aby miec udzial w naszym ludzkim zyciu -takze w smierci fizycznej I W FIZYCZNEJ PRZEMIANIE CIAL LUDZKICH!
Jego cialo mialo konkretny ludzki czas zycia-GDYBY NIE ZLOZYL GO W OFIERZE UMARLBY JAK KAZDY ZYD JAK KAZDY CZLOWIEK W POZNEJ STAROSCI.
To o czym piszesz,piszac o cialach ,bedzie mozliwe dopiero w krainie
WIECZNEJ SZECHINY ,KTORA NIE POZWOLI NIGDY UMRZEC NASZYM CIALOM,TYM KTORE OTRZYMAMY W DZIEN ZMARTWYCHWSTANIA.

Teraz dla tych cial przygotowywujemy nasze wnetrza ,nasze dusze.
PRZEMIANA CIALA TO "MALY PIKUS" W POROWNAIU Z PRZEMIANA SERCA !
Dlatego Bog zostawil ja na potem -NA SAM KONIEC!
Dlatego Jezus nie musial na ziemii miec SPECJALNEGO CIALA BO JEGO PRZEMIANA PO SMIERCI TO BYLA DROBNOSTKA DLA BOGA!

Zastanow sie nad tym!
Jezus nie CIALO PRZEMIENIAL DLA LUDZI ALE SERCE ,DUSZE ,DUCHA -CZYNIL Z NICH NOWE WEWNETRZNE STWORZENIA ABY TO CO WEWNETRZNE KIEDYS PRZEMINILO TO CO ZEWNETRZNE!
I tak bedziemy kiedys przemienieni-A ON BYL PIERWSZY Z NAS!
Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
K. napisał(a):
Jezus naucza, że grzechem jest, gdy człowiek choćby pomyśli o – i tu podaje przykłady – czynie rozpustnym lub gniewa się na brata.

Mat. 5:21-22,27-28 (BW)
21. Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd.
22. A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.
...
27. Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył.
28. A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.


Nasuwają się pytania:
Czy nauczałby tak, gdyby sam w podobny sposób w sercu swoim zgrzeszył choćby jeden raz?
Czy gdyby zgrzeszył w ten sposób, natchnieni apostołowie powiedzieliby o Nim, że był nieskalanym i niewinnym barankiem i że grzechu nie popełnił?
A więc nie zgrzeszył w ten sposób.
Z kolei, gdyby było tak, że „ODZIEDZICZYL TE NIECZYSTOSCI PO SWOJEJ MATCE”, jak uważa nick „przyjaciel” – to czy mając te nieczystości w sercu byłby Jezus w stanie uchronić swego ducha od choćby jednej myśli w rodzaju tych, które przedstawił w powyższych przykładach?
––

1 Kor. 15:21-22 (BW) – Skoro bowiem przyszła przez człowieka śmierć, przez człowieka też przyszło zmartwychwstanie. Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.

1 Tym. 2:6 (BG) – Który dał samego siebie na okup za wszystkich, co jest świadectwem czasów jego.


Grzech = śmierć
Ciało \ duch, które zgrzeszyły – są martwe.
Jakikolwiek element nieczystości na poziomie cielesnym lub\i duchowym bytu równoznaczny byłby ze stanem śmiertelności ciała lub\i ducha owego bytu.
Jezus miał odkupić od sprawiedliwości Bożej* życie Adama, zatem ofiarować musiał cenę równoważną – życie.
Gdyby Jego ciało lub duch pokalane były „nieczystością odziedziczoną po matce”, stałby się Jezus martwy, jak Adam, i nie tylko nie mógłby Pan ofiarować za niego swego życia (nie można ofiarować czegoś, czego się nie posiada), ale sam potrzebowałby odkupienia.

*doskonała sprawiedliwość, zgodnie z którą „jakim sądem sądzicie, takim sądzeni będziecie” (Mat. 7:2), a więc zasada równoważności

Dlatego Pismo mówi:

Łuk. 1:35 (BG) – …to, co się z ciebie ŚWIĘTE narodzi, nazwane będzie Synem Bożym.

Święty był Pan, kiedy się narodził, i święty był, gdy umierał. Nie było w Nim ani przez moment „nieczystości odziedziczonej po matce”

Natomiast argumentowanie, że skoro Jezus był po linii matki potomkiem Dawida, to musiał po niej odziedziczyć nieczystość, świadczy o … ludzkiego umysłu, który zanurza się w sprawach głębokich, póki co dla nas nieosiągalnych, i orzeka, że to i tamto, podczas gdy nie jest w stanie wziąć pod uwagę wszystkich aspektów zagadnienia, bo przecież to jest możliwe dopiero, gdy pozna się wszystkie czynniki, to zaś jest możliwe, gdy posiądzie się pełną wiedzę o tymże zagadnieniu. A cóż my wiemy o genach, tak na dobrą sprawę? Cóż my wiemy o dziedziczeniu w kontekście elementów duchowych – tego co jest dobre i tego, co jest nieczyste? Czy znamy wszystkie tajniki człowieczeństwa? Tym bardziej, cóż my wiemy o takimże dziedziczeniu w kontekście osoby Jezusa, o tym, jakie działania mógł wykonać Ojciec, by narodzone było święte i nieskalane, a jednocześnie było potomkiem Dawida? A czy to nie Ojciec jest autorem człowieczeństwa? Czy stworzyłby człowieka tak, by później zamotać się w kwestii dziedziczenia i wykazać niekonsekwencję w postaci konfliktu: potomek Dawida, a więc skalany / baranek - święty, nieskalany

Jedno jest dla mnie pewne i jeszcze raz o tym powiem: Gdyby Jezus odziedziczył nieczystość – nie miałby życia w sobie, nie mógłby więc wykupić życia Adama, a tym samym nas wszystkich.
Gdyby Jezus odziedziczył nieczystość, bylibyśmy pozbawionymi nadziei trupami.

Nie jest moją rzeczą wiedzieć, jak Ojciec zorganizował kwestie techniczne operacji związanej z narodzeniem drugiego Adama, czyli Jezusa – nieskalanego i świętego – jako potomka Dawida. Wiem natomiast, że swego czasu zbudowano komputer o nazwie
ENIAC. Zajmował 140 metrów kw. i ważył 30 ton.
Uruchomiono go 1946 roku. Jego współtwórca, Paul Bellac, w dzienniku "Prisma" napisał: "...nigdy nie uda się zbudować elektronicznych maszyn liczących, które byłyby szybsze od ENIAC-a". ENIAC potrafił wykonać pięć tysięcy operacji dodawania na sekundę.
Ile takich ENIAC-ów zmieściłoby się, gdy chodzi o szybkość operacji, w przeciętnym pececie?
Jakich kluczowych czynników nie wziął pod uwagę twórca ENIAC-a, gdy beztrosko orzekł, że szybszego komputera zbudować się nie da?
Przede wszystkim, dlaczego nie wziął pod uwagę, że może czegoś nie wziąć pod uwagę – w kontekście głębokości zagadnienia?
Dlaczego ludzie nie biorą pod uwagę, że mogą czegoś nie wziąć pod uwagę w swoim logicznym wnioskowaniu, a wolą orzekać i narażać się na śmieszność?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przyjaciel napisał(a):
K.
Cytuj:
Czy nauczałby tak, gdyby sam w podobny sposób w sercu swoim zgrzeszył choćby jeden raz?
Czy gdyby zgrzeszył w ten sposób, natchnieni apostołowie powiedzieliby o Nim, że był nieskalanym i niewinnym barankiem i że grzechu nie popełnił?
A więc nie zgrzeszył w ten sposób.

Amen!
Cytuj:
Z kolei, gdyby było tak, że „ODZIEDZICZYL TE NIECZYSTOSCI PO SWOJEJ MATCE”, jak uważa nick „przyjaciel” – to czy mając te nieczystości w sercu byłby Jezus w stanie uchronić swego ducha od choćby jednej myśli w rodzaju tych, które przedstawił w powyższych przykładach?

Tak bylby zdolny BO BYL MESJASZEM!
Mesjasz to TEN JEDYNY SPOSROD LUDZI ,WYJATKOWY CUD BOGA!
To czlowiek stwarzany poprzez wieki pracy Boga nad Izraelem-(nick K. przesledz wszystkie moje posty na ten temat).
Mesjasz to ODBUDOWA CZLOWIECZENSTWA w potomkach Adama.
To ostatni Adam ,TEN KTORY STARTUJE Z JEGO POZIOMU(Z POZIOMU NA KTORYM PIERWSZY ADAM SKONCZYL) I na drodze wypelnienia Tory dokonuje TRANSFORMACJI DUSZY ZYJACEJ W DUCHA UWIELBIAJACEGO.
Ja uwazam ,ze stalo sie to w trakcie Jego zycia ,Smok W.( i zapewne Ty) uwazacie ,ze stalo sie to juz w chwili poczecia-TEN POGLAD JAKO KLASYCZNY W PELNI AKCEPTUJE I JAKO MNIEJ KONTROWERSYJNY NAWET POLECAM DO NAUCZANIA.
Dlaczego zatem mysle tak jak mysle?
Albowiem od kilku lat czytam NT w jezyku oryginalnym po grecku- A W TYM JEZYKU JUZ NIE WSZYSTKO BRZMI TAK JEDNOZNACZNIE JAK W TLUMACZENIACH.
Rozumiem zatem spory chrystologiczne i teologiczne STAROZYTNOSCI.
Czytam powoli i tylko to co Duch Swiety pozwala mi czytac,POZNIEJ dziele sie swoim rozumieniem.
Cytuj:
Gdyby Jego ciało lub duch pokalane były „nieczystością odziedziczoną po matce”, stałby się Jezus martwy, jak Adam, i nie tylko nie mógłby Pan ofiarować za niego swego życia (nie można ofiarować czegoś, czego się nie posiada), ale sam potrzebowałby odkupienia.

Okupienia ,ze ktos mialby Go odkupic -jakis INNY MESJASZ?!
Zle rozumujesz!
Mesjasz to to samo co zbawiciel,inaczej MESJASZ PRZYSZEDL ABY ZBAWIC LUDZI,SIEBIE NIE!
Jednakze Mesjasz musial byc zwyklym czlowiekiem ,aby byc MESITES-POSREDNIKIEM.
Inaczej,MUSIAL WIEDZIEC I CZUC CO ZA ISTOTY ZBAWIA,MUSIAL BYC JEDNA Z NICH.
On nie tylko je zbawil ,URATOWAL OD MOCY GRZECHU I WYZWOLIL OD SMIERCI WIECZNEJ,ale przyjal ludzi DO SWOJEJ BOSKIEJ NATURY-TAK JAK W NIM MIAL W NICH ZAMIESZKAC BOG-OJCIEC ,SYN, DUCH SWIETY.
Wpierw te nature musial, w cierpieniu i w posluszenstwie Ojcu, wywalczyc w drodze przemiany tego co odziedziczyl po matce(nature cielesna) w to co bylo natura podobna do boskiej(nature duchowa).
Wyparl sie atrybutow boskosci stal sie zwyklym czlowiekiem przeszedl droge posluszenstwa Ojcu ,wypelniL wszystkie przykazania Tory,przejal Szechine do swego serca i to serce STALO SIE INNE -TAKIE JAKIE STALOBY SIE GDYBY ADAM NIE ZGRZESZYL!
Byl jedyny ,ktory oparl sie grzechowi i jedyny ktory co do kreski wypelnil TORE A PRZEZ TO OTRZYMAL ZYCIE!(Ksiega Nehemiasza mowi:Jeżeli je człowiek(Zakon) wypełnia żyje(Ne 9:29).Oraz Ga 3:12:'człowiek, który by je czynił(PRZYKAZANIA TORY), żyć będzie przez nie')
To czego zaden czlowiek przed Mesjaszem nie mogl uczynic i po Mesjaszu tym bardziej nie moze UCZYNIL MESJASZ -WYPELNIL TORE I STAL SIE DUCHEM USWIECAJACYM.
I jako nowy czlowiek poszedl na krzyz umarl za innych ,ZMARTWYCHWSTAL I PODAROWAL LUDZIOM SWOJEGO DUCHA WDMUCHUJAC GO JAK KIEDYS W ADAMA ,TERAZ W SWOICH APOSTOLOW(Jan 20:21-23 BW "I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego . Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.."
Tak to co STALO SIE W NIM ,PRZEZ WDMUCHNIECIE TERAZ ZNALAZLO SIE W INNYCH LUDZIACH.
Apostolowie stali sie NOWYMI ADAMITAMI-NOWYM STWORZENIEM-ON BYL ICH WZOREM!
Cytuj:
Jedno jest dla mnie pewne i jeszcze raz o tym powiem: Gdyby Jezus odziedziczył nieczystość – nie miałby życia w sobie, nie mógłby więc wykupić życia Adama, a tym samym nas wszystkich.


Po pierwsze kazdy ma jakies zycie w sobie ,ONO NIE DAJE ZYCIA WIECZNEGO ,ALE JEDNAK JEST TO RODZAJ ZYCIA -NESZEMA- WDMUCHNIETE W PRAOJCA ADAMA PRZEZ JHWH.
Po drugie w BYL TO INNY CZAS-DO CZASU JEZUSA SZECHINA -WIDZIALNY I ODCZUWALNY DUCH BOGA MIESZKAL W SWIATYNI W JEROZOLIMIE.

DZIEKI TEMU DUCHOWI MESJASZ MOGL SIE PRZEMIENIC!
Ta Szechina zniknela juz z Ziemii!

DZISIAJ MESJASZ NIE MOGLBY PRZEJSC JUZ TAKIEJ DROGI ,CHYBA ZE WCZESNIEJ SZECHINA ZNOW JAK OGIEN,JAK OBLOK POJAWILABY SIE WSROD NAS.
Tylko wypelnianie Tory rownoczesnie z napelnianiem sie Szechina dawalo zycie(jak pisza Nehemiasz i Pawel!).
Od czasow Jezusa Tora jest martwa-NIE DAJE ZYCIA!
Pozdrawim

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
lis napisał(a):
Przyjaciel:
Cytuj:
Byl jedyny ,ktory oparl sie grzechowi i jedyny ktory co do kreski wypelnil TORE A PRZEZ TO OTRZYMAL ZYCIE!(Ksiega Nehemiasza mowi:Jeżeli je człowiek(Zakon) wypełnia żyje(Ne 9:29).Oraz Ga 3:12:'człowiek, który by je czynił(PRZYKAZANIA TORY), żyć będzie przez nie')


Ten, który ma życie sam w sobie, jest źródłem i dawcą życia, nie przez wypełnienie Tory życie otrzymał, bo nie musiał.

Przykazanie, by człowiek Torę wykonywał, a przez to żył, skierowane było do człowieka, nie Mesjasza.
Ponieważ my nie podołaliśmy, wszak nie ma ani jednego sprawiedliwego, Mesjasz wypełnił za nas Torę, tak jak za nas przyjął karę śmierci. Za nas, czyli zamiast nas, w naszym imieniu i dla naszego pożytku. A nie dla siebie, by otrzymać życie, jak napisałeś.

Twoje stwierdzenie:
Mesjasz "wypelnil TORE A PRZEZ TO OTRZYMAL ZYCIE!" jest bardzo kontrowersyjne, wywiedzione ze spekulacji, a nie wprost odczytane z Pisma, niestety.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
K. napisał(a):
Sedno zagadnienia jest takie, że wysunąłeś twierdzenie, jakoby Jezus Chrystus odziedziczył po matce nieczystość.
Czy przedstawiłeś biblijne dowody, które w sposób bezpośredni potwierdziłyby tę tezę? Chyba bym zauważył. Wysunąłeś natomiast argument oparty na wnioskowaniu, w brzmieniu, że skoro potomek Dawida po linii Marii, to siłą rzeczy musiał odziedziczyć nieczystość. Ale jest to argumentacja na poziomie twórcy ENIAC–a, który także wnioskował, tyle że mu nie wyszło. Nie był bowiem Bogiem, by znać tajniki pewnych zagadnień, wszelkie ich aspekty, i na nich oprzeć przewidywania. Miał zbyt wąskie spojrzenie, bo był jedynie człowiekiem. Nie sądzę, żebyś był choćby genetykiem, a cóż dopiero mówić o pełnej wiedzy o człowieczeństwie i dziedziczeniu.
Tak więc jeden jedyny argument, pozabiblijny, i to bez fundamentu.

Tymczasem nauka apostolska w sposób bezpośredni i pośredni zaprzecza Twojej tezie. Biblia ujmuje tę sprawę w sposób prosty, ale skuteczny. Ponownie przytoczę fragment Łukasza:

Łuk. 1:35 (BG) – …to, co się z ciebie ŚWIĘTE narodzi, nazwane będzie Synem Bożym.

Święty był Pan, kiedy się narodził, i święty był, gdy umierał. Nie było w Nim ani przez moment „nieczystości odziedziczonej po matce”

Rzym. 8:3 (BG) – Bo co niemożnego było zakonowi, w czem on był słaby dla ciała, Bóg posławszy Syna swego w podobieństwie [homoioma] grzesznego ciała i dla grzechu, potępił grzech w ciele,

Apostoł użył tu formuły „w podobieństwie”, co uświadamia nam, że w rozumieniu Pawła ciało Jezusa nie było grzeszne, choć na takie wyglądało z racji tego właśnie, że było jak najbardziej mięsiste, fizyczne, podobne do naszego – było ciałem i krwią.
Na próbę kontrargumentacji polegającej na manipulacji greckim „homoioma” odpowiadam z góry: słowa „homoioma” użył Paweł w tym samym liście, dwa rozdziały wcześniej (jest to bliski kontekst). W jakim znaczeniu?

Rzym. 6:4-5 (BG)
4. Pogrzebieniśmy tedy z nim przez chrzest w śmierć, aby jako Chrystus wzbudzony jest z martwych przez chwałę ojcowską, tak żebyśmy i my w nowości żywota chodzili.
5. Bo jeźliżeśmy z nim wszczepieni w podobieństwo śmierci jego, tedy też i w podobieństwo zmartwychwstania wszczepieni z nim będziemy.


Mówi tu Paweł o naszej śmierci – tej wyrażonej przez chrzest – mówi, że poprzez nią na podobieństwo śmierci Pana zostaliśmy z Nim złączeni.
Tak jak to, że jesteśmy „z nim wszczepieni w podobieństwo śmierci jego” nie oznacza, że nasza śmierć była de facto śmiercią Pana ani nie była z nią identyczna – tak samo to, że Syn został posłany „w podobieństwie” grzesznego ciała wcale nie oznacza, że Syn posłany został w grzesznym ciele. Tak jak nasza śmierć była jedynie podobieństwem, obrazem śmierci Pana, tak też jego ciało – mięsiste i materialne – było jedynie podobne do naszych grzesznych ciał; samo nie było grzeszne.

Paweł nie napisałby „w podobieństwie”, skoro wystarczyłoby: „posławszy Syna swego w grzesznym ciele” – gdyby miał na myśli uwypuklenie grzeszności ciała Pana.

Paweł nie zaprzeczyłby słowom anioła: …to, co się z ciebie ŚWIĘTE narodzi, nazwane będzie Synem Bożym.

Ciało Pana nie było grzeszne, lecz święte (Łuk. 1:35) – od narodzin, czy raczej poczęcia, aż po śmierć.

Jan. 1:29 (BW) – Nazajutrz ujrzał Jezusa, idącego do niego, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.

Jan nazwał Jezusa barankiem nim go ochrzcił. Tymczasem 1 Piotra 1:19 określa Jezusa jako baranka niewinnego i nieskalanego. Był więc Jezus niewinny i nieskalany przed chrztem, co nie jest dziwne w świetle Łuk. 1:35.
Z kolei Wyj. 12:5–6 mówi o baranku bez skazy. Trudno przypuszczać, że ów figuralny baranek paschalny miał być bez skazy nie od początku życia, a od jakiegoś momentu. Baranek miał być bez skazy od początku życia aż do śmierci.

Życie za życie, albo nie ma dla nas odkupienia.

Rzym. 5:10 (BW) – Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego….

Wynika więc z słów apostoła, że śmierć Pana miała dla naszego pojednania z Bogiem, zbawienia – kapitalne, kluczowe znaczenie. To ona jest fundamentem zbawienia. Gdyby Jezus odziedziczył nieczystość, nie byłoby tej śmierci, nie mógłby dać życia za życie, ponieważ człowiek nieczysty to człowiek, który utracił prawo do życia, a taki człowiek nie może ofiarować życia jako kwoty okupu.

Zastanawia mnie, jaki pożytek dla chrześcijan i nie–chrześcijan czytających to forum wyniknąć miałby z faktu, że stawia się przed nimi tezy tak bardzo kontrowersyjne, a przy tym nie mające poparcia w nauce apostolskiej – tezy w rodzaju „Jezus odziedziczył nieczystość”? Jaki pożytek będzie z tego, że ktoś wyniesie z tego forum w umyśle niebiblijny obrazek skażonego Jezusa, który musi twardo walczyć o samooczyszczenie? Chcemy budować czy rujnować to, co już zbudowano?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy zakon Mojżesza był do spełnienia
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oliwka napisał(a):
smo w

Cytuj:
Oliweczko, wydmuchać to można nos albo wydmuszkę (to takie puste jajko). A wyzionąć ducha to znaczy skonać, umrzeć, zejść śmiertelnie.


A jednak tak pisze , NPCH -prosze bardzo daj tłumaczenie,ty lub
Przyjaciel. Widze ,że dotknełam wasze meskie ambicje i usiłujecie mnie na wszelki mozliwy sposób osmieszyc ,ale widać zapominacie

,że JHWH przywr,ócił niewiaste na jej pozycje a uczynił to w Miriam
On przywrócił jej łono do swietości ,doskonałości,On Jeszua uczynił niewiaste godna Jego Samego, On nauczał Miriam ,która siedziała u Jego stóp On przywrócił godność Miriam z Magdali , to NIEWIASTY były pierwsze ,które NIOSŁY ZWIASTOWANIE -Mesjasz wstał z umarłych.




Cytuj:
No masz babo placek! Teraz się okazuje, że Jezus nie umarł!
Mam oryginał i już mówię, jak pisze:
"Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism [I Kor. 15:3]
]
"
Cytuj:
Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu" [I Piotra 3:18]
"uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej" [Flp. 2:8] i wiele, wiele innych...
Cytat:
>>>>

Nie ma baba placka , JA NIE powiedziałam tak jak ty mówisz.
Ja mówie ,że poddał sie śmierci ,i smierć PRZENIKNEŁA Jeszuę do szpiku i kosci ale nie znalazła W NIM ,NIC z siebie bo nie było W JESZUI NIC co nalezy do śmierci.

Śmierć została pokonana , :!:
Szatan i piekło .




A mnie Duch Prawdy pokazuje, ze
1TYM 6
Pan nasz Jeszua Hamaszijah i Jedyny Władca, Król królów.
Pan panów J E D Y N Y, który MA niesmiertelność .....
Cytuj:
... który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może" [I Tym. 6:16]
Jesteś pewna, że rozmawiamy o tej samej Osobie?

Cytat
:

ZASTANÓW SIE :!:

Śmierć przenikneła na wskroś Jego Ciało - Osobe, ale nie znalazła
nic co mogło by dac jej prawo do skażenia. 'Połamała sobie zeby'

Czyli miał biologiczne ciało, które biologicznie umarło. Nie ujrzało skażenia, bo zmartwychwstało.

Cytat:
Świety twój nie ujzy skażenia. Był umarły a Ożył bo nie było w NIM żadła smierci, zapisu grzechu
>>>>>>>>>
podtrzymuje W NIM nie było ŻADNEGO SKAŻENIA :!: :!: :!:

Cytuj:
Sorry, ale o ile dobrze liczę, jest to zlepek co najmniej 4 oderwanych od siebie wersetów i nie bardzo wiadomo, o co Ci chodzi. Przecież nikt nie mówi, że śmierć miała do Niego prawo, bo zgrzeszył. Nie zgrzeszył. Ale umarł fizycznie i przez fizyczną śmierć (w ciele i krwi) pokonał diabła [Hebr. 4:13], ofiarowując swoje ciało na śmierć [Hebr. 10:10]. Jego fizyczna krew została wylana, bo bez wylania krwi nie ma odpuszczenia grzechów [Hebr. 9:14].


Cytuj:
Aby mogło zostać zawarte Nowe Przymierze, musiała zostać stwierdzona śmierć ofiary pieczętującej przymierze:

"I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza, ażeby gdy poniesiona została śmierć dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są powołani, otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne" [Hebr. 9:15]


CZY ja to neguje :?:

"?

Cytuj:
Cytat:
Paweł napewno tak nie nauczał, ale duch kłamstwa WĄŻ, który nienawidzi kobiety i działa przez?

Kobieto, przestań zwalać na węża i zabierz się do cichego czytania Pisma
.
>>>>>>>>>

CICHEGO czytania :?: robie to ponad 23 l i dostaję nagrode .Poznanie
nie uczy mnie człowiek ,ale DUCH PRAWDY,wykłada swoje SŁOWO.
litera jest jak szata zakrywa w sobie tajemnice .Mądry patrzy w głąb.
>>>>>>>>>>>>

Cytuj:
Już się powysilałem i widzę, gdzie jest namieszane. Od pewnego momentu odpisywałem Ci ze względu na innych, którzy to wszystko czytają, ale już chyba zdążyli sobie jakiś pogląd wyrobić. Na jałowe dyskusje, dla których punktem odniesienia jest jeden z rozmówców (a nie Biblia) po prostu szkoda mi czasu. Dlatego pozwól, że na tym zakończę.

P.S.



Zapewne zdążyli sobie wyrobić ,rózne poglady?
>>>>>>

OOO TAK :!:

OTO jeden z nich


Wow! Siostro Skąd Ty wziełaś takie zioło
Nieźle trzeba sie nawdychać by miec takie odloty.
Jak będzie zapotrzebowanie źródło podasz?

człowiek zapewne należący do Jezusa twój brat? :cry:
który nie musi czytac w cichości ,bo nie jest baba?

Co mam na to odpowiedziec :?:

Świat MNIE nienawidzi i was bedzie nienawidził
O MNIE źle mówili i o was źle bedą mówić



Zapewne usłyszał by takie stwierdzxenie gdy powiedział

KTO JE CIAŁO MOJE I PIJE KREW MOJA
ma ŻYCIE WIECZNE
.


to musiało byc zioło :?:

Mowy mojej nie pojmujecie bo niepotraficie słuchac
SŁOWO MOJE niema dowas dostepu.

Nic sie nie zmieniło ,UNIEWAZNIACIE SŁOWO przez nauke swoja
Mat15/6--9

ps.

Jan 20/22
powiedział i dmuchnał na nich Ducha Świętego.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:23 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL