Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: G I G A N C I
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13334
przyjaciel napisał(a):
Pn wrz 26, 2005 5:17 pm -Rdz 6:1-4 Bg
"A byli olbrzymowie(nefilim) na ziemi w one dni; nawet i potem,
gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, rodziły im syny.
A cić są mocarze(giborim), którzy od wieku byli mężowie sławni
. (dosłownie: ludzie tego imienia:)"

Hebrajskie "nefilim"- olbrzymowie wywodzi się bezpośrednio od hebrajskiego słowa "nafal",które znaczy "upaść".
"nefilim" więc znaczy upadli.Słowo "giborim"(mocarze w B.Gd.) pochodzi od hebrajskiego rdzenia "gibor" :zwyciężać ,panować , dominować a wiec "giborim" to zwyciezcy, dominujacy ,potęzni

Koncówka tego wersetu w j.hebr. brzmi:
"me'olam anszey haszem."
dosłownie znaczy to: wieczni(przez wieki, na zawsze) ludzie (tego) imienia.Cały werset w dosłownym ,tłumaczeniu mógłby więc brzmieć tak:

"A byli upadli na ziemi w one dni; nawet i potem, gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, rodziły im syny. A cić są dominujący wieczni(wiecznie,na zawsze?) ludzie (tego)imienia."
Jeżeli jeszce uwzględnić przy tlumaczeniu rdzeń słowa "owlam"(odwieczni) tzn "alam" - ukryć ,chować, taić to werset otrzymuje jeszcze ciekawsze brzmienie:

"A byli upadli na ziemi w one dni; nawet i potem, gdy weszli synowie Bozy do córek ludzkich, rodziły im syny. A ci sa dominujacy wiecznie(w ukryciu, utajeniu) ludzie (tego)imienia."
Wniosek wyciagam taki:

W zamierzchłych czasach doszło do duchowego zanieczyszczenia rasy ludzkiej-adamitow przez ducha istot zw synami bozymi (niekoniecznie musialo sie to stac przez ich kontakt fizyczny z kobietami-) część dzieci rodzaca sie z matek ludzkich(posiadajacych dotad tylko ducha ,którego tchnal w Adama Jahwe-Bóg) miała juz miec odtad ducha istot zbuntowanych- stad nazwani zostali oni "upadłymi" - ducha niezwykle silnego, majacego dominowac przez wiecznosc(zapewne nad reszta adamitów),jednoczesnie "utajonego"!
Sadze ,ze to "utajenie", znaczy, ze odradza on sie od czasu do czasu w nowych pokoleniach !(można to porownac do wspolczesnej choroby aids, gdzie nosiciel wirusa hiv sam nie bedac chorym ZARAZA innych ,ktorzy juz zaczynaja chorowac bo sa mniej odporni).

Wnioskuje zatem,ze zyja od czasów przedpotopowych wsrod nas istoty ludzkie zwane "nefilim", "giborim"("upadli dominatorzy") bedacy tego samego ducha co ich "duchowi praojcowie"-zbuntowani "synowie boży"- mogacy dzieki swojej sile i autorytetowi duchowowemu dominowac nad reszta potomkow Adama .
To przez nich niebieskie "moce i zwierzchnosci" maja bezposredni wplyw na ludzkosc.
Jeszcze jedna rzecz zwraca tutaj moja uwage:

Otoz w tym miejscu w Biblii po raz pierwszy na okreslenie istot ludzkich pojawia sie nowe slowo "ANASZIM"-jest to l.mn. od "ENOSZ" -co doslownie znaczy "slabi" "smiertelnie chorzy" ,albo lepiej "SMIERTELNICY".
Dzieci "synow bozych" i "corek Adama" okreslone sa jako ANASZIM.

Troche to dziwne ,ze olbrzymi, "upadli-dominatorzy" sa nazwani "slabymi smiertelnikami"?

Ale to tym bardziej wskazuje na pojawienie sie wtedy na swiecie nowych istot ludzkich o POTEZNYM ,DOMINUJACYM DUCHU otrzymanym od "zbuntowanych synow bozych" oraz slabym ,smiertelnym ciele ludzkim!
Jezeli pojawili sie wtedy na Ziemi tacy "upadli-dominatorzy" dysponujacy potezniejsza moca niz reszta ludzkosci to zapewne w naturalny sposob podporzadkowali sobie adamitow i SOBIE ROZKAZALI ODDAWAC HOLD-czyli STWORZENIU ,albowiem "duchowo" uznawali sie ,i faktycznie BYLI NIMI, za potomkow "istot boskich"-ale oczywiscie tych zbuntownych.~
Moze to wtedy ludzkosc zaczela oddawac czesc stworzeniu tj POTOMKOM '"corek Adama" i "synow bozych"(kimkolwiek by oni nie byli!):

"Przeto iż POZNAWSZY BOGA, nie chwalili jako Boga, ani mu dziękowali, owszem znikczemnieli w myślach swoich i zaćmiło się bezrozumne serce ich; Mieniąc się być mądrymi, zgłupieli; I ODMIENILI CHWALE NIESKAZITELNEGO BOGA w podobieństwo OBRAZU SKAZITELNEGO CZLOWIEKA i ptaków, i czworonogich zwierząt, i płazów. A przetoż podał je Bóg pożądliwościom serc ich ku nieczystości, aby lżyli ciała swoje między sobą, Jako te, którzy ODMIENILI PRAWDE BOZA W KLAMSTWO I CHWALILI STWORZENIE I SLUZYLI MU RACZEJ NIZ STWORZYCIELOWI, który jest błogosławiony na wieki. Amen."
:?:
Moze homoseksualizm i biseksualizm jest dziedzicznym poklosiem tej historii z dalekiej przeszlosci?
W grece to widac lepiej ,albowiem np czasownik "odmienic"
(gr "allasso") wystepuje w tzw aoryscie czasu przeszlego co wskazuje na jakis jeden fakt z przeszlosci -jedna przyczyne odmiany!
Homoseksualizm i biseksualizm zatem nie jest to przypadkowe "zboczenie" lecz moze to byc dziedzicznie rozwijajacy sie przez pokolenia(u niektorych) grzech bedacy skutkiem tego wydarzenia z czasu ich "praprzodkow"!
Stad tak wielki problem z gejami-maja oni poteznego ducha "synow bozych,ktory ich wiezi -stad tez sa pewni ,ze ich "sklonnosc" jest zapisana w ich genach!"
Pozdrawiam

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:41 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: G I G A N C I
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13334
przyjaciel napisał(a):
Amen!
Jednakze :boj toczymy nie z krwia i z cialem...

Mysle ,ze warto zastanowic sie na jak ten boj ,w szczegolach ,wyglada.
Dzisiaj niezwykle modne w niektorych srodowiskach sa boje za miasta i narody.Boje na szczytach gor,walki "oredownikow-lwow",zaznaczajacych teren wolny od zlych duchow swoim moczem(to tylko najciekawsze przyklady)
Co mowi Biblia i czy daje jakis wzor walki duchowej?
Moim zdaniem tak!
Co chcieli osiagnac "synowie bozy" tworzac "upadlych-dominatorow" posrod rasy ludzkiej?

Co osiagneli i jak Bog poprzez chrzescijan niszczy ich "osiagniecia"?

Ciag dalszy jest proba odpowiedzi.

Jezeli istnieje taki duch "upadlych-dominatorow" do dnia dzisiejszego i od czasu do czasu ten "utajony" duch odradza sie w pokoleniu potomkow "corek adama" ZARAZAJAC NOWYCH POTOMKOW to wpierw nalezy stoczyc boj z tym duchem zanim zaczniemy ewangelizowac!
Ja takiego ducha "GIGANTOW" odnioslem do homoseksualizmu ,ale wydaje mi sie ,ze on ma szersze znaczenie !
To przez tego "utajonego" na ziemii ducha szatan i jego sludzy "z okregow nieba" maja moc panowac nad ludzmi i niszczyc ich!
To poprzez zyjacych na ziemii potomkow "nefilim" "zbuntowani aniolowie" maja wplyw na innych ludzi-na cale narody.

W szerszym znaczeniu walka duchowa polega zatem wpierw na UMIEJSCOWIENIU takiej osoby w spoleczenstwie-takiego "upadlego-dominatora" i stoczeniu walki z jego duchem!
Aby powstrzymac proces niszczenia rasy ludzkiej!
Aby uwolnic ludzi nad ktorymi on dominuje!

Aby dac ludziom szanse na uslyszenie Ewangeli!

Posluze sie tutaj przykladem ,dla mnie, dosc czytelnym odnoszacym sie szeroko do poczatkow ewangelizowania na jakims terenie, bedacym wg mnie wzorcem boju duchowego.
Spojrzcie na Pawla i na jego plany ewangelizowania Azji:

Dz 16:6-12 Bw "I przeszli przez frygijską i galacką krainę, ponieważ Duch Święty PRZESZKODZIL W GLOSZENIU SLOWA BOZEGO W AZJI. A gdy przyszli ku Mizji, chcieli pójść do Bitynii, lecz Duch Jezusa nie pozwolił im; minąwszy Mizję, doszli do Troady. I miał Paweł w nocy widzenie: Jakiś MACEDONCZYK stał i prosił go, mówiąc: Przepraw się DO MACEDONII i POMOZ NAM. Gdy tylko ujrzał to widzenie, staraliśmy się zaraz wyruszyć do Macedonii, wnioskując, iż nas Bóg powołał, abyśmy IM ZWIASTOWALI DOBRA NOWINE. Odpłynąwszy z Troady, zdążaliśmy wprost do Samotraki, a nazajutrz do Neapolu, stamtąd zaś do FILIPPI które jest przodującym miastem okręgu MACEDONSKIEGO i kolonią RZYMSKA. I zatrzymaliśmy się w tym mieście dni kilka."
Dlaczego Duch Sw kaze im uderzyc w Filippie?
Choc wczesniej glosza slowo w Azji i maja zapewne wizje jej ewangelizowania?(Azja to zapewne nazwa prowincji rzymskiej-mniej wiecej dzisiejsza Turcja)

Otoz werset 11 roznie brzmi w roznych rekopisach ,ale duzo mowiacy jest przeklad BG :
"A stamtąd do Filipowa(tj Filippi), które jest -PIERWSZE MIASTO tej części Macedonii NOWO OSADZONE"(
wg np manuskryptow bizantynskich)

Nie chodzi w tych werstach o to ,ze Filippi jest stolica Macedoni bo byly nim Tesloniki,ale chodzi o znaczenie Filippi W SENSIE HISTORYCZNYM.

Albowiem Filippi bylo to pierwsze "nowo osadzone" miasto przez Filipa II macedonskiego, ojca Aleksandra Macedonskiego,gdy ruszyl on na podboj Grecji!
Znak jego wladzy nad Grecja!(tego "macedonskiego chlopa"-jak o nim mowili starozytni hellenowie!)
Oraz bylo to tez pierwsze miasto w ktorym rozpoczal sie tryumfalny pochod Oktawiana Augusta na tron Rzymu!(tu w poblizu zwyciezyl on zwolennikow republiki rzymskiej ,zabojcow Cezara)
Tu zbudowal on nowa kolonie rzymska ,ktorej mieszkancy mieli prawa rowne mieszkancom Rzymu-do niej przybywa Pawel z towarzyszami!

Czy to przypadek ,ze Pawel laduje w miejscu ,gdzie dwaj potezni wladcy narodow rozpoczeli marsz ku wladzy!?
Zapewne to JEDEN i TEN SAM DUCH pchnal wladcow Macedoni -Filipa i Aleksandra- a takze,z niego ,KILKASET LAT POZNIEJ, "SKORZYSTAL" OKTAWIAN AUGUST-czy lepiej to ten duch PRZEJAL WLADZE nad nim w okolicach Filippi-ZARAZIL GO!
Ten duch poprzez Aleksandra Macedonskiego podbil prawie cala owczesna Ekumene a w sensie kulturowym i religijnym, pozniej, podbil tez Rzym!

Czyz nie dlatego Pawel laduje w Filippi bo tam na kims zamieszkuje -KOGOS ZARAZIL-dominujacy duch zniewalajacy caly owczesny swiat grecki?!
Bo tu jest jego centrala?!
Ja mysle ze tak wlasnie jest!

Tutaj ,zwiazany Duchem Sw, Pawel ma stoczyc duchowy boj z tym poteznym duchem :
Ma znalezc osobe-czy raczej Duch Sw ma mu ja pokazac- na ktorej on spoczywa i z ktorej DOMINUJE NAD LUDZMI OWCZESNEGO SWIATA!
Zniszczywszy go Pawel odblokuje duchowo cala Azje i Europe pod zasiew Ewangelii!
Otworzy drzwi do dalszych "podbojow" dla Ewangelii

Ze tak moglo byc wynika z dalszej czesci tej historii:

"A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała DUCHA WIESZCZEGO(pneuma puthona), a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim"
Ta spotkana dziewczyna mowila wszystkim kim sa Pawel i jego towarzysze(zapewne jest tam Lukasz)i w jakim celu przybyli do Filippi.

A jednak jej informacje dreczyly Pawla.
Czy nie chcial miec nic wspolnego z kims takim jak ta dziewczyna?
A moze chodzi tutaj o cos wiecej?

Slowo mowi ,ze dziewczyna miala "ducha z Puto"!
A ten duch nie byl zwyczajnym "duchem wieszczym"!

Pawel znosil go przez wiele dni,a w koncu Pawel "diaponetheis"("ciezko zapracowany"-"umeczony")zwrocil sie DO DUCHA (nie do dziewczyny) i wyrzucil go!

Pawel byl "ciezko zapracowany",uwazam, gdyz przez wiele dni zmagal sie z tym duchem DLA KTOREGO TO ZMAGANIA przybyl do Filippi!
To byl duch ,ktory wychodzil tylko dzieki postowi i uporczywej modlitwie!
Ten duch z ktorym sie zmagal byl "duchem z Puto"( tj z okregu,miejsca,gdzie rezydowala pytia,gdzie byly Delfy miejsce najswietsze dla Grekow-miejsce gdzie wieszczono przyszlosc,gdzie slowem kaplanki "zwiazywano losy ludzkie"!)
Do tego miejsca udal sie tez Aleksander Macedonski i z niego zostal poslany z wieszczba "ze nikt mu sie nie oprze"!

Zapewne "duch Filippi"-"duch macedonski"- i "duch z Puto" to jeden i tem sam duch,duch panujacy nad Grekami ,a od czasow Aleksandra i nad cala Ekumena!
Przez wiele dni Pawel "ciezko nad nim pracowal"-ciezka walke z nim toczyl!

A ,gdy go wyrzucil "zatrzesla sie ziemia" ,bo w to miejsce ,w Filippie, uderzyl Duch Sw!
Duch Sw zatrzasl ziemia ,co tez znaczylo-w perspektywie przyszlosci- ,ze zatrzasl calym owczesnym swiatem greckim!
Rozbil wiezy,zniszczyl duchowe wiezienie w ktorym przebywali Grecy w calym hellenistycznym swiecie-Ekumenie!
To ,ze nawrocil straznika wiezienia tez znaczy ,ze podporzadkowal sobie duchowo Grekow dajac im nowych juz nawroconych"chrzescijanskich straznikow"-straznik wiezienia jest ich symbolem!
To co przyszlo, na narod Grekow i Rzymian, w nastepnych wiekach zaczelo sie w Filippi!
To tutaj podporzadkowany zostal Jezusowi Chrystusowi "duch grecki" poprzez walke duchowa Pawla,poprzez jego posluszenstwo.

Moje wnioski sa takie:

Modlitwy pelne ekspresji ,bieganie ,rzucanie sie w czasie ich trwania,obchodzenie miast moze byc co najwyzej znakiem naszej wiary,ktory to znak dajemy Bogu-mowimy przez takie zachowanie,ze jestesmy gotowi walczyc(warunek:musi to byc w Duchu Sw!)

Nie jest to ,moim zdaniem,natomiast zaden boj "z mocami i zwierzchnosciami"!

Natomiast takim bojem jest modlitwa za konkretna osobe lub osoby trwajaca "wiele dni",gdyz wtedy ,moze sie okazac,ze Bog prowadzi nas do wyrzucenia " ducha "upadlych-dominatorow", gigantow" z takiej osoby ,a wyrzucenie nieczystego ducha z tej osoby o ktora sie modlimy uwalnia innych ludzi ,nawet cale narody,wtedy Duch Sw potrzebuje naszej sluzby i wtedy moc Ducha Sw zaczyna dzialac i porzadkowac rzeczywistosc - Ewangelia zaczyna byc przyjmowana przez mniejsze ,lub wieksze grupy ludzi.Zapewne niektorzy z nas sa obciazani wlasnie modlitwa za konkretne osoby ,warto wtedy poprosic Ducha Sw o rozeznanie,czy za taka modlitwa (z pozoru moze niewinna) nie kryje sie walka z konkretna moca i zwierzchnoscia-bo byc moze Bog obciazyl nas potezna odpowiedzialnoscia modlitewna!

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: G I G A N C I
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13334
Smok Wawelski napisał(a):
wit napisał(a):
Nie sądzę, aby potomkowie gigantów istniały po potopie. Jest powiedziane, że giganci rodzili się w wyniku współżycia seksualnego aniołów z kobietami.

Owszem.

Cytuj:
Duża część gigantów to z pewnością potomkowie tamtych, zrodzonych z kobiet i aniołów. Ale oni wszyscy zginęli w potopie!

Tak jest.

Cytuj:
Natomiast ich duchy zostały uwięzione, aż do czasu, gdy Chrystus, po swoim zmartwychwstaniu, ogłosił im uwolnienie (1 Piotra 3:19,20; Efez. 4:8 ). Przez uwięzienie rozumiem, że nie dane im było istnienie w ciałach ludzkich, czyli nie mogli sie oni już rozmnażać. Podobnie jest z upadłymi aniołami. Oni także zostali uwięzieni, z tym, że dla nich nie ma już żadnego uwolnienia, lecz jedynie oczekiwanie na sąd (Judy 6; 2 Piotra 2:4). To właśnie te duchy z szatanem na czele stanowią nadziemskie władze, z którymi chrześcijanie toczą bój (Efez. 6:12; 2:2; Kol. 1:13; 2:15; 2 Kor. 4:4).


I tutaj zaczynają się pewne problemy. Otóż I Piotra 3:18-19 jest mowa o zwiastowaniu Ewangelii [gr. kairoso] duchom będącym w więzieniu od czasów Noego.
Ewangelię głosi się wyłącznie ludziom - nie aniołom [Hebr. 1:14]. W Ef. 4:8 jest mowa o wyzwoleniu z hadesu tych zmarłych, którzy uwierzyli temu zwiastowaniu. Określenie "duch" [pneuma] bywa zastosowane w odniesieniu do duszy ludzkiej pozbawionej ciała.
I tak zostało zastosowane w tym miejscu.

Natomiast Judy 6 rzeczywiście mówi o aniołach trzymanych "w wiecznych pętach" na dzień sądu. Te duchy są trzymane w pętach "w ciemnicy" i tam pozostają - a skoro pozostają tam, to raczej nie z nimi osobiście toczymy bój.
No i wreszcie szatan zostanie związany na 1000 lat w otchłani, ale to dopiero "melodia przyszłości". Na razie dane mu jest działać wraz ze zwierzchnościami, o których mowa w Ef. 2:2; 6:12 i in.

Pozdrawiam,

Smok

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: G I G A N C I
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13334
wit napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
I tutaj zaczynają się pewne problemy. Otóż I Piotra 3:18-19 jest mowa o zwiastowaniu Ewangelii [gr. kairoso] duchom będącym w więzieniu od czasów Noego. Ewangelię głosi się wyłącznie ludziom - nie aniołom [Hebr. 1:14]. W Ef. 4:8 jest mowa o wyzwoleniu z hadesu tych zmarłych, którzy uwierzyli temu zwiastowaniu. Określenie "duch" [pneuma] bywa zastosowane w odniesieniu do duszy ludzkiej pozbawionej ciała. I tak zostało zastosowane w tym miejscu.


Smoku Wawelski
Zwróć uwagę na pewien szczegół z Listu Piotra: "W nim [w duchu] też poszedł i zwiastował [Chrystus] duchom będącym w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę". Porównaj to z 1 Piotra 4:6- "W tym celu bowiem i umarłym głoszona była ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży."

Po pierwsze jest mowa o umarłych lub o duchach (nie ma mowy o ludziach), którzy byli nieposłuszni, a po drugie rzecz działa się tylko i wyłącznie za czasów Noego. Gdyby Jezus głosił ludziom nieposłusznym, oznaczałoby to, że istnieje druga szansa na zbawienie, a Biblia wyraźnie temu przeczy!

Cytuj:
Natomiast Judy 6 rzeczywiście mówi o aniołach trzymanych "w wiecznych pętach" na dzień sądu. Te duchy są trzymane w pętach "w ciemnicy" i tam pozostają - a skoro pozostają tam, to raczej nie z nimi osobiście toczymy bój. No i wreszcie szatan zostanie związany na 1000 lat w otchłani, ale to dopiero "melodia przyszłości". Na razie dane mu jest działać wraz ze zwierzchnościami, o których mowa w Ef. 2:2; 6:12 i in.


Zauważ, iż przy pewnej okazji, demony wypędzone ze stada świń bały sie odejścia w "otchłań" i prosiły Jezusa, aby im pozwolił odejśc w inny sposób. Co jest tak przeraziło? Otóz miejscem przebywania szatana i demonów jest ziemia lub jej przestworza. Pragną one przebywać w jakimś ciele, najczęściej ludzkim. Gdy są one wypędzane z ciała, wtedy trafiają do "otchłani", czyli są niejako przykuci do naszej planety.

Pozdrawiam.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: G I G A N C I
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13334
Smok Wawelski napisał(a):
wit napisał(a):
Smoku Wawelski
Zwróć uwagę na pewien szczegół z Listu Piotra: "W nim [w duchu] też poszedł i zwiastował [Chrystus] duchom będącym w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę". Porównaj to z 1 Piotra 4:6- "W tym celu bowiem i umarłym głoszona była ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży."

Cytuj:
Po pierwsze jest mowa o umarłych lub o duchach (nie ma mowy o ludziach), którzy byli nieposłuszni

"O umarłych lub o duchach, ale nie o ludziach?" Pozostaje jeden podstawowy problem, o którym już pisałem. Ewangelię zwiastuje się tylko ludziom - bo tylko ludzie mogą dostąpić zbawienia [Hebr. 1:14]

Cytuj:
a po drugie rzecz działa się tylko i wyłącznie za czasów Noego. Gdyby Jezus głosił ludziom nieposłusznym, oznaczałoby to, że istnieje druga szansa na zbawienie, a Biblia wyraźnie temu przeczy!

Piotr pisze o ludziach z czasów Noego, ponieważ chce zilustrować ogólniejszą myśl dotyczącą nagłej zagłady bezbożników (przez wodę) [I Piotra 3:20]. W I Piotra 4:6 jest mowa o umarłych w ogóle (nie ma żadnych sugestii, że chodzi tylko o tych z czasów potopu). Gdyby było tak, że Jezus "zstąpił do podziemi" [Ef. 4:8-9] i ogłosił Ewangelię tylko jakiejś wybranej grupie ludzi, byłoby to sprzeczne z zasadą, że u Boga nie ma względu na osobę.

Nie istnieje żadna "druga szansa na zbawienie". W Łuk. 16:23-24 czytamy, że Abraham był jedną z osób w hadesie (szeolu) zanim Jezus tam poszedł. Przebywał w części dla osób zbawionych przez wiarę na podstawie dostępnego dla nich objawienia. Biedak na jego łonie również. W hadesie przebywali również ludzie, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji usłyszeć Ewangelii i odpowiedzieć na nią poprzez świadomą decyzję wiary. Żyli w czasach, gdy Duch Święty nie był jeszcze wylany i prawdopodobnie dla wielu z nich była to pierwsza szansa podjęcia świadomej decyzji. W niebie może się znaleźć jedynie ten, kto "ma Syna Bożego" i w związku z tym "ma żywot" [I Jana 5:12].

Nie wiemy dokładnie, jak wyglądało zwiastowanie Jezusowe w hadesie. Wiemy, że zwiastował umarłym, żeby "w duchu żyli na sposób Boży" [I Piotra 4:6] czyli żeby mogli być z Panem, gdy weźmie ich w górę jako jeńców [Ef. 4:8]. Wiemy również, że od momentu Jego zwiastowania każdy zbawiony (świadomie wierzący w Jezusa) idzie do Pana (nie do hadesu) [II Kor. 5:8; Flp. 1:23], a w hadesie pozostają wyłącznie ludzie, którzy umarli w stanie potępienia i oczekują na Sąd Ostateczny, ponieważ nie mają udziału w pierwszym zmartwychwstaniu [Obj. 20:5-6]

Cytuj:
Zauważ, iż przy pewnej okazji, demony wypędzone ze stada świń bały sie odejścia w "otchłań" i prosiły Jezusa, aby im pozwolił odejśc w inny sposób. Co jest tak przeraziło? Otóz miejscem przebywania szatana i demonów jest ziemia lub jej przestworza. Pragną one przebywać w jakimś ciele, najczęściej ludzkim. Gdy są one wypędzane z ciała, wtedy trafiają do "otchłani", czyli są niejako przykuci do naszej planety.

Częściowo się zgadzam. Wydaje się, że demony rzeczywiście pragną przebywać w jakimś ciele, najczęściej ludzkim. Lecz otchłań jest miejscem, gdzie konkretne zbuntowane duchy czekają na sąd. Tego właśnie obawiały się demony proszące o pozwolenie na wejście w świnie i pozostanie na Ziemi. Otchłań nie jest Ziemią - bywa otwierana jak studnia [Obj. 9:1-3], a także zamykana i pieczętowana [Obj. 20:3]. Szatan będzie przebywał w otchłani przez 1000 lat [Obj. 20:2-3] i właśnie wtedy nie będzie go na Ziemi.


Pozdrawiam.[/quote]

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: G I G A N C I
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13334
przyjaciel napisał(a):
A moze to zacheci do powrotu do glownego tematu:
Rdz 6:4 Bg
"A byli olbrzymowie na ziemi w one dni; nawet i potem, gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, rodziły im syny. A cić są mocarze, którzy od wieku byli mężowie sławni."

Jezeli olbrzymowie zgineli w potopie to o kim mowa np w tym wersecie?

Lb 13:34 Bg
"Tameśmy też widzieli olbrzymy(nefilim-dosl:upadli), syny Enakowe z rodu olbrzymów(nefilim); i zdaliśmy się sobie przy nich jako szarańcza, takimiż zdaliśmy się i onym."

Czy potem nie oznacza czasu po potopie(ale moze bez ks.Jubileuszy!)?

W NT czytamy:

Działo się to za dni Noego, gdy była budowana arka, mająca potem ocalić przez wodę niewielką liczbę - bo zaledwie osiem dusz."

Moze w potopie zgineli wszyscy ludzie-adamim- czyli "dusze zyjace"?A jakies istoty duchowe w cialach ludzkich, owi anaszim-smiertelnicy czyli potomkowie bene Elohim i corek ludzkich(nefilim) ocaleli?

Wszak Slowo mowi ,ze Biblia jest ksiega skierowana do ludzi:

Rdz 5:1 Bg "Teć są księgi(po grecku:Biblos) rodzajów Adamowych"

Pozdrawiam

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: G I G A N C I
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13334
poszukiwacz prawdy napisał(a):
wit pisze:
Cytuj:
poszukiwaczu prawdy
Czy mógłbyś zacytować Księgę Jubileuszy 10:7-14, ewentualnie przybliżyć jej treść. Być może pozwoli mi to na korektę moich poglądów.Cytuj:
Kięga Henocha
15 rozdział 1-12

odpowiadając mi rzekł do mnie swoim głosem:”Słuchaj ! Nie lękaj się,Henochu,sprawiedliwy mężu i pisarzu sprawiedliwości.Podejdź tutaj i posłuchaj mego głosu.Idź ! Powiedz Czuwającym nieba,którzy przysłali cię tutaj ,abyś wstawił się za nimi.
To wy powinniście wstawia się za ludźmi,nie ludzie za wami.Dlaczego opuściliście wysokie,święte i wieczne niebo i złączyliście się z kobietami i staliście się nieczyści z córkami ludzkimi,wzięliście sobie żony i postąpiliście tak,jak synowie ziemscy i zrodziliście gigantów ? Byliście duchowymi,świętymi,żyjącymi życiem wiecznym,a staliscie się nieczyści z powodu kobiet.
Zrodziliście [dzieci] poprzez krew ciała.Zapałaliście ludzkim pożądaniem i stworzyliście ciało i krew tak,jak to czynia ludzie ,którzy umierają i ulegają zniszczeniu,
Dlatego dałem im żony,żeby siali z nich nasienie i żeby dzięki nim mogły się rodzic dzieci,tak aby niczego nie brakowało na ziemi.
Ale wy pierwotnie byliście duchowymi żyjącymi wiecznym nieśmiertelnym życiem po wszystkie pokolenia świata.
Z tej racji nie przewidziałem dla was żon,albowiem mieszkanie[bytów]duchowych jest w niebie.A teraz giganci,którzy zrodzili się z duchów i ciała,otrzymają na ziemi nazwę złych duchów i ich mieszkanie będzie na ziemi.
Złe duchy wyszły z ich ciała,albowiem zostali oni stworzeni z tego co jest na górze.
Ich pochodzenie i pierwszy fundament wywodzi się od świętych Czuwających
.Będą oni na ziemi złymi duchami i będą się nazywac „duchy złe”.
Mieszkaniem duchów niebieskich jest niebo,ale mieszkaniem duchów ziemskich którzy urodzili się na ziemi jest ziemia.
Duchy gigantów,którzy czynią zło i są zepsuci,atakują,walczą i niszczą[wszystko]na ziemi oraz powodują smutek.Nie spożywają żadnego pokarmu,nie pija,są niewidoczni.
Te duchy powstaną przeciwko synom ludzkim i przeciwko ich kobietom ponieważ z nich one wyszły.

16 rozdział.1-3
1.Kiedy giganci zostaną zabici mieczem,zniszczeni i umrą,kiedy duchy wyjdą z ich ciał,ich ciało zostanie zniszczone na mocy sądu.
Tak zostana zniszczeni,aż dzień wielkiego dokonania spełni się nad wielkim wiekiem,nad Czuwającymi i nieprawymi.
A teraz Czuwającym,którzy przysłali cię,abyś wstawił się za nimi,którzy pierwotnie byli w niebie powiesz tak:Byliście w niebie ale jego sekrety nie zostały wam jeszcze objawione.Poznaliście jedynie bezwartościowe tajemnice.
W zatwardziałości waszych serc przekazaliście je kobietom.
Z powodu tej tajemnicy kobiety i mężczyźni spowodowali że zło spotęgowało się na ziemi.Powiedz im „Nie zaznacie spokoju”!


Cytuj:
Księga Jubileuszy 10 rozdział 7-11
I pan nasz Bóg,przemówił do nas,abyśmy ich związali.Wtedy główny duch Mastema przybył i przemówił w ten sposób: O Panie,Stworzycielu ,pozostaw niektórych z nich dla mnie i każ im słuchac mego głosu.
Każ im czynic wszystko ,co powiem.Jeżeli bowiem żaden z nich nie pozostanie przy mnie, nie będę w stanie sprawowac mojej władzy wsród synów ludzkich;to te duchy są przecież po to ,aby psuc i zwodzic przed moim sądem,a zło wśród synów ludzkich jest wielkie.
Pan zaś powiedział tak:Niech dziesiąta częśc pozostanie przy nim,lecz dziewięc części niech pójdzie na dół do miejsca sądu.
Do nas zaś przemówił ,byśmy nauczyli Noego wszelkich sposobów uzdrawiania,gdyż on wiedział ,że nie będą kroczyc sprawiedliwie,ani nie będą pragnęli rzeczy prawych.
Postąpiliśmy według wszystkich jego słów.
Wszystkie złe duchy,te,które były okrótne,związaliśmy w miejscu sądu,ale dziesątą częśc ich pozostawiliśmy tak aby była podporządkowana szatanowi na ziemi.

Giganci nie zginęli w potopie a pozabijali się nawzajem a Czuwający ich ojcowie patrzyli na to i nic nie mogli zrobić .To również była kara dla nich.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2014, o 14:53 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL