Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
'Mała Mi'
Dziękuję Ci Zamosie za link do tego posta: askaou
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6154

Podpisuję się pod tym!

Aha, Zamos wkleił post tutaj: http://bible.4um.pl/viewtopic.php?f=7&t=69&p=7885#p7885

Podpisujesz sie pod tym co ona tam pisze ?
Ona pisze dla tych co czytają litere bez Ducha Mesjasza przeciwz wystarczy popatrzec duchowo .

Cytuj:
Kto zatem nie zaakceptowal Pawla, i dlaczego musial sie bronic przed oskarzeniami ?

Ci którzy nieuwierzyli ze Jeszua to JHWH ...którzy sa jak kazdy przeciętny katolik czy inny religijny ignorant.
Odwrócili sie od Pawła bo tak miał zapowiedziane ze na sobie poczuje cierpienie dla Imienia Jeszua - tak jak on prześladował tak bedzie prześladowany
To sie TYCZY RÓWNIEZ WAS ,zapłata was za te oszczerstwa nie ominie
Odwrócili sie wszyscy od pasterza dlaczego czy uwazasz ze był fałszywy
a moze jednak moze szukajcie ?
Cytuj:

5. Jesli nikt nie jest sprawiedliwy przed Bogiem (Rz 3,9-20), to dlaczego w Lk 1,6 pisze o rodzicach Jana Chrzciciela :

(6) Oboje byli sprawiedliwi wobec Boga, postępując nienagannie według wszystkich przykazań i ustaw Pańskich. ?

6. Dlaczego powoluje sie na /cytuje Tore, jesli nie jest ona juz dla niego prawomocna ?

Pisze o tych co byli sprawiedliwi przez uczynki Tory ale nie byli sprawiedliwi przed JHWH nie doznali zbawienia Duszy.
Co za nonsen tak gadac ze Tora nie była dla Pawła prawomocna
Wskazał ze Tora jest Święta i Słowo jest święte Wskazał ze Tora wskazuje na grzech ale nie anuluje grzechu .


Cytuj:
Dlaczego obchodzil Swieta ?
Dlaczego dokonal oczyszczenia w Swiatyni ?


8. Dlaczego twierdzi, ze nalezy do pokolenia Beniamina, skoro w tamtym czasie nie istnialy zadne spisy plemion lub drzewa genealogiczne ?

A dlaczego nie miał obchodzic Teraz dopiero znał znaczenie świąt.
Jak zgubisz metryke skad bedziesz wiedziec jakie sa dane twoich rodziców
Jak,skąd wiedzieli to ludzie nie pismienni nieumiejac czytac ?
Takie nonsensy wymysla ze szok .

miałam skomentowac ale mysle ze jesteście siebie warci ,dlatego .
Jeszua przy was by sie nie ostał Jemu było by co zarzucac postarjcie sie napewno znajdziecie ze to fałszerz.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:11 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
[quote] czerwonyflamaster'

Z jednej strony: Paweł nie mówił, że Chrystus nie przyszedł w ciele, ale nie do końca - skoro już wspomniał na początku że nie w ciele
Chrystus mu się objawił.
Zasada "rozpoznania" antychrysta powinna powinna obowiązywać każdego, także jego w 100%, nie 95...
Dla mnie to 5% - kiedy wspomniał, jak objawił mu się Chrystus, już budzi we mnie nieufność.
Bo fałszywych apostołów rozpaznawać lepiej także - a jesli pojawiają się poszlaki i niepewności w związku z Pawłem - wolę uważać.
No spójrz; czy nie mogło być tak, że Paweł otrzymał "objawienie", ale takie jak... święci w krk, Joanna d"Arc np ; D może nawet i on się pomylił, może na prawdę myślał, że to Chruystus, tak jak i święci (ale... nie do końca, jak wspominałam o Joannie w wątku Objawienia i Święci w KRK, to wspominam, że ona zidentyfikowała szatana - myślę, że od poczatku mogła przeczuwać, że coś jest nie tak...
ja też od poczatku przeczuwałam, kiedy plątałam się w gnostycyzm...
ale pchałam się dalej - bo niby czemu nie?
No właśnie...
Bóg wiedział przed czym przestrzegać).
Może Paweł w taki właśnie sposób się zaplatał, a potem głosił swoje, czy raczej tego "ducha" (który mu się objawił) nauki i była w nich część prawdy, ale i kłamstwa, które mącą i tak na prawdę oddalają od Boga, od Chrystusa (tak jak sie to dzieje z naukami ŚJ - tam też jest prawda plus te małe kłamstewka...).
Prawda jak nie jest czysta, to potrafi człowieka zwieść na manowce - z dekoracjami nie jest już prawdą, ale fałszerwstwem..
Myślisz, że szatan od początku właśnie w ten sposób już nie próbował działać?
Widać to w religiach, ale i wczesniejszych jeszcze tekstach - które traktujemy jako biblijne... ja mam takie poczucie - że przez wieki błądziliśmy wszyscy, daliśmy się na to nabrać, dlatego wielu księży, starszych itd, itd nie jest temu winna, że tam tkwi... Na prawdę ciężko wyrwać się z czegoś pielęgnowanemu przez tyle stuleci...

Ale w czasach końca powoli mieliśmy te rzeczy demaskować i myślę, że tak się dzieje i cieszę się!!
I nie ufam tekstom Pawłowym - jest tam prawda zmieszana z kłamstwem, myślę, że szatan zadziałał w taki właśnie sposób
...

On często wybiera sobie jednostki i działa...
Jak mnie omotał to też miałam zamiar dzielic się swoim "objawieniem" z całym światem
: D nie zwiodłaby choćby grupy ludzi i choćby nieświadomie?
Wszyscy tego typu ludzie zaczynali od grupek...(Hitler, Russell..?) a taki kąkol lubi się rozprzestrzeniać i to jak...
Powiem Ci, że miałam takie wizje... swojej wielkości, ale naturalnie ku "większemu dobru" - jak i Hitler.
I zawsze cos takiego zaczyna się niewinnie - bo ty chcesz pomóc światu, żeby się rozwijał lepiej, tralalala...
Myślę, że i Paweł mógł się złapać w taką pułapkę.
[hr]
wiem, że byłam nawiedzona - ale byłam, dosłownie : D teraz się śmieję, ale czasem śmiesznie nie było

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
'Mała Mi'
Cyprianie
Bardzo dobrze odpowiedziałeś mi, i ja rozumiem o co Tobie chodzi i masz rację, że dotyczy to właśnie powątpiewań w to, ze Chrystus przyszedł w ciele i cierpiał jako człowiek lub temu podobnych teorii, które były wtedy i są teraz np. propagowane przez heretyckie odłamy chrześcijaństwa.
Tylko że to wynika od razu, bezpośrednio z tekstu, natychmiastowo jak czytasz...

Ale jest jeszcze troszkę bardziej ukryty sens tego ostrzeżenia w Liście Jana.

Na początek zacytuję fragment mojej odpowiedzi odnośnie tego samego wątku z Detektywprawdy.pl:
Cytuj:
Wiecie co, szkoda, że Pawłowi Chrystus się objawił w postaci głosu i światłości tylko, a nie w ciele, bo budzi to wiele znaków zapytania…

Dla mnie ten przekaz z 1J4, jest „wielopłaszczyznowy”…Wyjaśnię:

Ja czytam Biblię wielowymiarowo, uważam że w Biblii zawarte są odpowiedzi na wszelkie pytania nas nurtujące, czuję, że w ten sposób BÓG Ojciec i Syn Boży zostawili nam list, czasami prosty w odczytaniu, a czasami trzeba się potrudzić by zrozumieć, czasami kontekst jest oczywisty, a czasami ukryty mniej lub bardziej…
Wszystko po to, by dopiero ten kto szuka Boga z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił ODNALAZŁ GO tylko wtedy, kiedy udowodni swoją „gorącość” uczucia…

To ma być wyjątkowa nagroda dla wytrwałych i prawdziwie szukających BOGA!
Jak czytam jakiś fragment Listu Boga do mnie, widzę ukryte w nim różne treści. Wygląda to na zapieczetowaną treść, która zaczyna nabierać wiekszego sensu i logiki, kiedy zaczynasz szukać odpowiedzi i zastanawiać się nad tym, co mówi Słowo Boże… ale z zapałem i największą miłością do Boga!

Jak czytam ten fragment Listu Jana także widzę co najmniej kilka wyjaśnień, o co mogło chodzić Janowi pisząc w ten sposób…
Mam otwarty umysł i pragnę z całego serca pojać i odszukać Boga i Prawdę, dlatego czytam to tak a nie inaczej…
Ja dopuszczam do swoich mysli to, że Paweł był świadomym lub nie świadomym, ale wciąż zwodzicielem, dlatego czytam np. takie treści biblijne z otwartym umysłem na wszystkie opcje…


I dlatego, że Biblia jest dla mnie wielowymiarowym Listem Boga do nas, ja widzę także sens Listu Jana o zwodniczym duchu określoną jako: kto by twierdził, że Chrystus przyszedł do niego nie w ciele tylko w wizji jakiejś i głosił SWOJE NAUKI,
podając je za Chrystusowe na cały świat ten jest od antychrysta.

Ten fragment Listu Jana to taki filtr, który ma nas ostrzec przed zwodniczymi duchami.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Odnośnie OBJAWIENIA JANA i Twojego porównania tej wizji do Pawłowej, mam kilka zastrzeżeń. Sami oceńcie czy można te dwa sprawozdania potraktować na równi:
1. Jan był autoryzowanym Apostołem Chrystusa, na dodatek umiłowanym uczniem:)
Paweł pojawił się nagle, nigdy CHRYSTUSA na oczy nie widział.

Slyszał o Jezusa naukach, ale nigdy nie zrobiły na nim żadnego wrażenia, poza nienawiscią do nich, zagorzałym zwalczaniem ich i prześladowaniem Uczniów Chrystusa. I nagle ukazuje mu się głos i światłość, która jak twierdzi Paweł pochodzi od Chrystusa, i co takiego innego zrobił Chrystus wtedy, ze Paweł się nawrócił w tym momencie własnie a nie na podstawie poznania CHRYSTUSOWYCH nauk wtedy kiedy Jezus jeszcze był na świecie? To jak czary! Czyż nie?

2. Objawienie Jana zaczyna sie tak wg Biblii Warszawskiej:
Ap 1,1 Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi,

1:2 Który dał świadectwo Słowu Bożemu i zwiastowaniu Jezusa Chrystusa, wszystkiemu, co w widzeniu oglądał."

oraz Ap 1,9 Ja, Jan, brat wasz i uczestnik w ucisku i w Królestwie, i w cierpliwym wytrwaniu przy Jezusie, byłem na wyspie, zwanej Patmos, z powodu zwiastowania Słowa Bożego i świadczenia o Jezusie.
W dzień Pański popadłem w zachwycenie i usłyszałem za sobą głos potężny, jakby trąby, który mówił:
To, co widzisz, zapisz w księdze i wyślij do siedmiu zborów: do Efezu i do Smyrny, i do Pergamonu, i do Tiatyry, i do Sardes, i do Filadelfii, i do Laodycei.
1:12 I obróciłem się, aby zobaczyć, co to za głos, który mówił do mnie; a gdy się obróciłem, ujrzałem siedem złotych świeczników,
1:13 A pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem;
1:14 Głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty,
1:15 A nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód.

1:16 W prawej dłoni swej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku.
1:17 Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,
1:18 I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.

1:19 Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem.


Temu opisowi ufam z całego serca, duszy i sił, że pochodzi od CHRYSTUSA!
Pawłowym opisom ukazania mu się Chrystusa nie daję żadnej wiarygodności.


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
'czerwonyflamaster'
Cytuj:
='Mała Mi'


Temu opisowi ufam z całego serca, duszy i sił, że pochodzi od CHRYSTUSA!
Pawłowym opisom ukazania mu się Chrystusa nie daję żadnej wiarygodności.



podpisuję się pod tym

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
'czerwonyflamaster'

Cytuj:
czerwonyflamaster napisał(a): Czym wyróżnia się Jan? Jego słowa są takie... dziecinnie proste i wiarygodne, jak reszta Biblii (poza fałszerstwami).

Dziecinnie proste ? no popatrz a tyle łebskich głów próbuje rozwikłac o czym Jan mówi i wszystko to nie wiele warte .
Dla ciebie to dziecinnie proste a moze oni tez tak mysleli dlatego ich wnioski sa tez dziecinne.
[/quote]

Wyjaśnię Ci, co konkretnie miałam na myśli: jego słowa sa szczere i proste - ta szczerośc po prostu od nich bije! Możesz to nazwać stylem wypowiedz, formą... Jest po prostu szczera, bez dekoracji, bez jego własnych przemyśleń - prosta dlatego, że w prostu sposób przekazuje wszystko co mu objawiono - bezpośredni sposób, nie ma tam ani cienia jego własnych rozmyślań, "ludzkiego" spojrzenia na to, co sam Bóg chciał przekazać. Nie oznacza to, że treść - przekazana w szczery, prosty sposób, bedzie odrazu dobrze zrozumiała.
Dlaczego?
Bo treść ta zawiera Bożą mądrość, do której większość (wszyscy) nie dorastamy.
Co nie znaczy, że nie należy próbować zrozumieć i modlić się o to.
To co Bóg nam przekazuje jest proste, bo skierowane także - przede wszystkim może - do prostych ludzi.
A to, kiedy dane słowa pojmą, zalezy od nas, jak i przede wszystkim od Boga.
Proste słowo zrozumieć najtrudniej : )
Wielu mędrców się głowi, wielu uczonych w piśmie i faryzeuszy - a sprawa jest oczywista!
I wyjaśni Ci to 2-letnie dziecko, jak i mi jedno takie wyjaśnia wiele...
Skądw nich ta mądrość?
W małych dzieciach?
Stąd, że nie nabyły jeszcze "mądrości światowej" - czyli głupoty.. szatańskiej!
Ja juz trochę nabyłam, dlatego jestem głupsza od tego dziecka i dlatego nie rozumiem słów Jana na tyle ile bym chciała...
Ponoc mamy być jak dzieci, warto się od nich uczyć. Pozdrawiam.

................

To dlaczego nie zastosujesz takiego samego podejścia do ap Pawła bo co ?
Bo nie był przy Jeszua kiedy Ten chodziła miedzy swymi ?
Dlatego go oczerniacie ,pomawiacie ,odrzucacie bo nie potraficie jak dziecko przyjać?
Zapytaj dziecko o Pawła moze ci odpowie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Mała Mi cd..
..
Co złego jest w tym, że ktoś omija Pawła w Biblii na rzecz Słowa Bożego umieszczonego w ST i NT?
Ja odrzuciłam Pawła i naprawdę ciągle czuję błogosławieństwo Boże na mnie i mojej rodzinie, modlę się, rozmawiam z Bogiem i moje życie jest pełne.
Staram się kochać ludzi jak siebie samą a Boga ze wszystkich sił, serca i duszy!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
'Mała Mi'
Cytuj:

Orjo
Co złego jest w tym, że ktoś omija Pawła w Biblii na rzecz Słowa Bożego umieszczonego w ST i NT? Ja odrzuciłam Pawła i naprawdę ciągle czuję błogosławieństwo Boże na mnie i mojej rodzinie, modlę się, rozmawiam z Bogiem i moje życie jest pełne:) Staram się kochać ludzi jak siebie samą a Boga ze wszystkich sił, serca i duszy!


Co złego ?
To az tak jesteś nieświadoma ewangelii ?
Czujesz sie błogosławiona ? podobnie kobieta w ciazy jest błogosławiona ?
Mozesz sie łudzic ale powiem ze nie masz pojęcia o co chodzi w ewangelii.

Starasz sie kochac ludzi ?
ładnie pieknie piszesz podobnie jak buddystka ...filozofia nic ci nie pomoze.

Ap Paweł ten kochany apostoł przekazał nam takie Objawienia ze wszystko inne nie ma juz znaczenia.
Jestes w błogiej nieświadomości co tracisz ...

To dlaczego nie zastosujesz takiego samego podejścia do ap Pawła bo co ?
Bo nie był przy Jeszua kiedy Ten chodziła miedzy swymi ?
Dlatego go oczerniacie ,pomawiacie ,odrzucacie bo nie potraficie jak dziecko przyjać?
Zapytaj dzieco o Pawłą moze ci odpowie.

Cytuj:

Ja go nie oczerniam: był człowiekiem, ale mógł być zwiedziony.
Sama byłam zwiedziona: jesli zastosuję się do złotej rady, którą właśnie wymieniła Mała Mi i także uważam ją za najcenniejszą: potraktuję Pawła jak siebie samą, to powiem: był to człowiek i mógł być zwiedziony, dlatego jego słowa nie są tak cenne, jak słowa Boga - tak samo jak moje słowa i nikt przy zdrowych zmysłach nie zamieściłby moich słów w Biblii zwanej Słowiem Bożym.
Dlaczego tak się nazywa? Bo są tam Słowa Boga i mi równiez wystarczają: same słowa Boga Ojca oraz Chrystusa, nie potrzebuję ludzkich nauk, bo za takie uważam nauki Pawła... może Ty potrzebujesz, dlatego nie mam zamiaru nikogo za to potępiać - i nie mam prawa.
I Ty nie potepiaj mnie i Małej Mi, tylko za to, że szczerze mówimy o tym, że nas nauki Pawła nie przekonują, czy nawet odrzucają...
Widocznie nie dla nas nauki tego człowieka, ja najwięcej pożytku odnajduję w czystych słowach Boga, bez ludzkich interpretacji, bo takie nie jeden raz namąciły mi w głowie - tak jak interpretacje Strażnicy.
Mała Mi założyła ten wątek, bo miała do tego prawo i ma prawo się z czymś nie zgadzać. Ważne, że jest szzcera i się nie podlizuje i nie kłamie, że Paweł cacy... jak dla niej nie "cacy" to tyle i już.
Dla mnie też.
Jak chcesz, to możesz załozyć wątek wychwalający Pawła.
Ja chcę wychwalać Boga, przede wszystkim...

Ap Paweł nigdy nie był zwiedziony , to po pierwsze .
Jako Israelczyk przestrzegał Tore o czym sam mówi a to nie jest zwiedzeniem przestancie plesc bzdury !
Według nauk jakie otrzymał nie uznawali ze JHWH moze sie urodzic a kazdego kto tak uwazał uznawano za przestepce Tory .
JHWH to ich Bóg i nie uwazajcie siebie ze macie lepiej od nich.
Wasza szczerość jest nieszczera nawet nie chcecie sie do tego przyznac.
Wziełyscie sie za Tore nie majac pojęcia o ICH zasadach ,tak sie nie robia teraz oczerniacie i wywyszacie sie ze jestes lepiej znajac Tore ?
Straznica mnie nie interesuje i nie o tym mowa .
Nie potrzebujesz ludzkich nauk ?
To poco sama bierzesz sie na przekazanie swojej nauki?
Masz racje nikt przy zdrowych zmysłąch nie zamiescił by TWOICH słów w Biblii.
Dlatego słowa ap Pawła tam sa a twoje nie.
Co to dla ciebie czyste słowa Boga ?
Podaj chociaz jedno któe nie było by przekazane przez człowieka.
.
:)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
orjo napisał(a): Ap Paweł ten kochany apostoł przekazał nam takie Objawienia ze wszystko inne nie ma juz znaczenia.

Cytuj:
czerwonyflamaster
Słucham???
Nawet słowa samego Chrystusa???
Chyba zaczynam rozumieć, o co w tym wszystkim chodzi... przedkładacie tego "kochanego apostoła" nad nauki samego Boga!

Dlatego ten "kochany" apostoł jest tak niebezpieczny i nie chcę mieć z nim nic do czynienia!
Twoje słowa w tym momencie, to jawne bluźnierstwo!
Nie ma nic ponad Boga i Jego własne Słowo!


Ależ Paweł ZROZUMIAŁ Słowa Mesjasza a ty NIE !.
Dlatego mówie o nim Kochany apostoł Paweł ,poniewaz przekazal Objawienie
a pojma to Święci Jego - Jeszua Mesjasza.
Dlatego Paweł Głosi do DOSKONAŁYCH :)
Dla ciebie moze byc to niebezpieczne bo Gniew Bozy nad tymi którzy nie maja Jego Ducha Prawdy.
Po co powołujesz sie na Jego Słowo ,skoro bluźnisz?




(Wczoraj 18:21)orjo napisał(a): Jestes w błogiej nieświadomości co tracisz ...
Cytuj:
Gdybym mogła, to spadłabym z łóżka.
To chyba jakaś drwina.



uwazaj bo nizej jest Szeol.:
:)
[hr]

'Mała Mi'

Starasz sie kochac ludzi ?
ładnie pieknie piszesz podobnie jak buddystka ...filozofia nic ci nie pomoze.

Ap Paweł ten kochany apostoł przekazał nam takie Objawienia ze wszystko inne nie ma juz znaczenia.
Jestes w błogiej nieświadomości co tracisz ...[/quote]
Cytuj:
Nauczycielu, które przykazanie jest największe?
A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
To jest największe i pierwsze przykazanie.
A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
(Ew. Mateusza 22:36-40, Biblia Warszawska)


Tak właśnie brzmią Słowa Boga. To jest Żródło Wody Żywej.
Żyję w cudownym uświadomieniu co zyskuję czytając tylko Słowo Boże, karmiąc się nim, zyskuję WSZYSTKO!
Ale teraz także wiem, że się nie pomyliłam omijając inne teksty w Biblii nie będace Słowem Bożym, nie tracąc na nie czasu, bo mam błogą świadomość, że nie straciłam NICZEGO!


Mała Mi
ładnie to brzmi ale nikt nie moze Miłowac nie majac Ducha Jeszua Mesjasza
poniewaz to Jego Duch Rozlewa Miłość w sercach naszych.
Ciągle sie powołujecie na słowa kierowane do Żydów a gdzie wasza Miłość do Ap PAWŁA ?
Segregujecie ?
Chcesz omijac teksty Biblii bo sa dla was -be
Czyli grzebiecie w misce z rosołem i wybrzydzacie :huh:
Tak sie nie da bo jesli brzydzi was ap Paweł ten który otrzymał Objawienie
Słów mesjasza i przekazał je Świętym Najwyższego a wy nim gardzicie to ?
Słowa Jeszua Mesjasza do was sa - kto ap Pawłem gardzi Mna gardzi"
Amen.
Straciłas i nie wiesz o tym co za błogość - o naiwności.
Szukacie tu takich co do was przyłącza w pluciu na Sługe JHWH ?

[hr]
Cytuj:
='Mała Mi'
Zobacz Chrystus powiedział tak do faryzeuszy:
"Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma."

Jak ktoś taki może się nawrócić?
Paweł był faryzeuszem! Nie mógł się nawrócić, bo on pochodził z plemienia szatana, rozumiesz? Żadne dziecko diabła nie może się nawrócić!

To jest podstawa, żeby wziąść pracę Pawła pod wielką lupę! I jak zbadasz jego mowę i twierdzenia, nie masz czerwonego światła? Nie widzisz sprytu i kunsztu w unieważnianiu Słów Jezusa i tych, co go naprawdę znali i kochali i zostali upoważnieni do głoszenia Prawdziwej Ewangelii?

Cyprian, Paweł urodził się ze skażonymi genami, źle czynił, znęcał się z lubością nad ludem Bożym i zostawił po sobie dzieło, które wzięte pod lupę przeczy Słowom Jezusa!

Popatrz na dziejszych przedstawicieli plemienia żmijowego: Sekta Chabad Lubavitch, Syjoniści, Kabaliśći, Elita rządząca światem, Izrael! Kto z nich mógłby się nawrócić? Oni mają skażenie genetyczne, pochodzą od Kaina, są dziećmi diabła!
[hr]
BT - Mateusza 23:3
Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.

Jezus powiedział: Mówią bowiem, ale sami nie czynią.

Nie mogą czynić, bo są kłamcami, zwodzicielami, nienawidzącymi Boga i Ludu Bożego!


Nie wiesz ,ze twoje GENY tez sa skazone ze masz skazone DNA .
niczym sie nie róznisz i tez jestes zdolna do tego o co osadzasz Pawła .
mozes zydówka?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
='czerwonyflamaster'

Dobra, zostawiam temat, bo Ty masz "Ducha Jeszua-Mesjasza" a ja i Mała Mi nie. Szczerze cieszę się, że jesteś doskonała, gratuluję!
Do tej pory chyba nikomu się to nie udało, nawet Bożym sługom takim jak Dawid, Jonasz, Piotr...
Życzę wszystkiego dobrego, w Twym doskonałym życiu (nie było tu rzadnej absolutnie ironii), ja zajmę się sobą i ludźmi, którzy mogą mnie potrzebować.
Tylko jedna rzecz jeszcze przyszła mi do głowy: jeśli "doskonali" przejwiają swą mądrość doskonałą, w taki sposób, jak Ty to przed chwilą uczniłaś - cieszę się ze swojej niedoskonałości...
Bywaj :)
[hr]
wszyscy moga być skażeni... no tak, poza Tobą i Pawłem.
Mała Mi, czy Ty jesteś żydówką??
I nie powiedziałaś nam tego??
Tym razem spadnę z krzesła, prosto do Szeolu,


tez jestes zdolna do tego o co osadzasz Pawła :)

Cytuj:
dokładnie, mówiąz za siebie - przecież wspominałam, że byłam opętana.
Więc ja przykładowo wiem doskonale, że jestem zdolna do tego, o co posądzam Pawła.
[hr]
Dobra, dobra... przepraszam, jestem ironiczna, przepraszam teraz szczerze.
Orjo, ja nie zmienię i nawet nie będę próbować zmienić Twoich poglądów, akceptuję je, czy jesteś w stanie zaakceptować moje i Małej Mi, tzn. miłować nas jako "nieprzyjaciół" chociażby?
Wierzę, że tak...
Spieranie się tutaj mija się z celem, dzielą nas poglądy, powinna łączyć miłość do Boga, wierzę, że i Ty go kochasz, nie ma po co się kłócić.
Wszystkie tajemnice Bóg nam w pore wyjawi, zaufajmy mu...
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lipca 2012, o 07:03
Posty: 36
atak Islamu na apostoła Pawła :


The Light Część 30 Chrzescijanski Paweł Infiltracje Religijne Polski Lektor


, inne kłamstwa islamu - kłamstwa na temat kanonu Biblii
a wywyższanie gnostyckich kłamstw podpisanych pod imieniem Barnaby :


,

_________________
uratowany spod TIR-a cz 2 - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/ ... owany.html

, obejrzyj : https://www.youtube.com/watch?v=lrmqsTSgboc


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
do1-ego filmu

Niezgoda pomiędzy chrześcijanstwem a islamem
nie jest na podstawie nauczań,które jezus pozostawił.
ale nauczań jakie wyprodukował dla nich Paweł
Te wymyslone nauczania Pawła nie mogą być zaakceptowane przez
muzułmanów..
Jezus był widziany jako człowiek ,prorok wielki człowiek smiertelny człowiek nie syn Boga nawet nie bratanek.
Konstantyn nie stworzył nie smiertelnosci Jezusa on zautoryzował wizje..
Dla wielu Jezus był smiertelny jednego dnia i Boski drugiego dnia.
Jezus jest namalowany ze Słońcem w tle..
........

A to ci dopiero muzułmanie tak Kochaja Jesusa i Jego nauki i tak przestrzegaja - ścinając głowy tym co Go wyznają tylko z jednego powodu?
Paweł apostoł jest nie do przyjęcia ,nie do zaakceptowania przez MUZULMANÓW
a juz tak było blisko juz byli gotowi pokutowac za mordy jakich sie do puścili a tu no nie da rady bo ten PAWEŁ. :shock:
Paweł który powiedział,ze nauki które ma nie sa od człowieka ,ale od Jeszua Mesjasza.

Tylko niech nie oskarżaja Pawła ze wprowadził trójce bo akurat Paweł wiezył ze Jeszua
to JHWH.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Melatinq
Mnie najbardziej zastanawia to, dlaczego często gdy chce dostać jakąś odpowiedź na podstawie Biblii, to w dużej mierze padają cytaty albo Pawła, albo innych apostołów, a Chrystusa czy Boga bardzo rzadko?
Przecież wiadomo, że ja jako człowiek prosty i szary chce poznać opinie Boga na dany temat a nie ludzi!
Dlaczego więc cytuje sie jakichś apostołów, jakichś Mateuszy, Marków, Pawłów, Łukaszy, Piotrów?
Przecież to ludzie!

A mnie interesują Słowa Boga!
Tylko Boże Słowa są Prawdą.
A najcześciej cytowane są słowa apostołów!
Mnie kompletnie nie interesuje co apostołowie mają do powiedzenia, interesują mnie wyłącznie Słowa Boga!
Nawet nie wiem dlaczego sie kłócicie o apostołów który mówi Prawde a który jest od szatana?
Przecież tak czy tak to itak człowiek.
Omylny, błędny.
Ich rozważania powinny być dla nas nieistotne!
Tylko Słowa Boga i Jezusa powinniśmy badać!
Cytować! Zasypywać nimi całe forum! Karmić sie nimi!
A nikt tego nie robi ;(
Wszyscy tylko cytują apostołów, Boga wyrywkowo ;(

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Melatniq

Jakze ty zrozumiesz SŁOWA Boga skoro człowieka nie rozumiesz.
Apostołowie w tym Apostoł z ŁASKI Boga Paweł ,'przetwarza ' to co zakodowane na język zrozumiały dla ludzi DOSKONAŁYCH .
Ty chcesz Boga słyszec ? Zagrzmiało dla jednych a dla Pawła był Głos zrozumiały.
Nie otrzmasz bo nie szanujesz.
Nie szanujesz Sługi Boga nie szanujesz samego Boga bo śmiesz zarzucac Bogu
kłamstwo.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 16:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
czerwonyflamaster
RE: Henry Kubik - ofiara ŚJ czy agent dezinformacji
racja Melantiq, ale w przykładowo w ewangelii Jana czy tam Mateusza są przytoczone wypowiedzi samego Chrystusa... więc jesli je cytuję, to cytuję Jego samego...
Pawła nie cytuję, bo to słowa - jego właśnie... ludzkie.
Skąd mam wziąć słowa Chrystusa?
Znalazłam np. w ewangelii Jana, to chcąc nie chcąc cytuję jego ewangelię - ale przede wszystkim - Słowo Boże - wypowiedziane przez Chrystusa w tym przypadku...
W objawieniu Jana także zawarte są słowa Chrystusa, które przekazał Janowi...
I masz rację, nie ma po co sie kłócić o Pawła i innych, po co... oczywiście, że to ludzie. Ktos chce, to czyta Pawła, ktoś nie chce to nie czyta, po co się tak upierać?

Albo się go cytuje nagminnie, albo wcale - z tym Pawłem to jakaś obsesja, we wszystkich religiach, forach, mnie to "odrzuca" jeszcze bardziej.
Ale to mój własny wniosek - orjo, jak Ci przeszkadzaja moje słowa, to po co je czytać? Odniosłam się do tego co napisałaś/eś, bo chciałam być uczciwa, takze wobec Ciebie...
Nieważne, po co te spory.
Jedyne co wiem to: Bóg jest Prawdą, Jego Słowo jest Prawdą.
Czy słowo Pawła jest prawda?
Nie wiem, powiem szczerze, a skoro nie wiem, to nie będę jego fanatyczną fanką. Jestem fanką samego Chrystusa i Jego Ojca, tyle z mojej strony.
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 23 września 2014, o 16:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
och wy OBŁUDNICY nie chcecie cytowac słów ludzi bo Paweł nim jest.
A cytujecie siebie nawzajem ?
A wy to co Bogowie ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 września 2014, o 16:04 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL