Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 24 kwietnia 2016, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Zobaczmy Bóg stwierdził, że cały świat który stworzył, łącznie z tym materialnym jest dobry czyli doskonały.
A jaka istota pierwsza stwierdziła, że świat stworzony przez Boga jest zły???
Szatan, smok, wąż, Lucyfer!!!
Przecież Paweł w tym liście i tym rozdziale jednoznacznie stwierdza, że jego Chrytus to jest Lucyfer czyli smok, szatan, wąż, diabeł!!!


Gdzie szatan,smok ,lucyfer wąz ,stwierdza ,ze świat stworzony przez Boga jest zły ?!
Gdzie ap Paweł swierdza ze Chrystus to lucyfer ?!

Cytuj:
I mamy Chrystusa Pawła, który jest wrogiem Boga i jego prawa!!!
I daje swoje prawo dotyczące ducha czyli co???
Bezprawie!!!



Czyli znowu mamy kolejny dowód, że Paweł z Tarsu jeśli nie jest Bestią Dwurożna to jest bardzo ważną jej częścią!!!
Przecież ten rozdział 7 listu do Rzymian to czysta mowa smoka!!!
Tak smok, czyli szatan stworzył hinduizm i buddyzm.
A dwurożna Bestia te nauki przemyciła na grunt Biblijny.
Czyli żniwo – słowa Boga – zostało wymieszane z kąkolem – czyli słowami smoka!!!

Cyryl zatrzymaj sie bo idziesz ku przepaści .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 kwietnia 2016, o 17:46 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 19 maja 2016, o 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
cd Cyryla
___________

Tymczasem Wielki Babilon oferuje swoim wyznawcom to, że zaprowadzi ich do nieba.

Oczywiście tutaj mamy ciekawy
list Pawła:

2 list do koryntian 12 napisał:
(1) Muszę się chlubić, choć nie ma z tego żadnego pożytku; toteż przejdę do widzeń i objawień Pańskich.

(2) Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba.

(3) I wiem, że ten człowiek czy to w ciele było, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie

(4) Został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać.



I inna nauka Pawła o tym, że jego Chrystus oferuje ludzkości drogę do nieba:


1 Tes. 4 napisał:
(14) Albowiem jak wierzymy, że Isus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Isusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.

(15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.

(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,

(17) Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


Zauważmy jedno, Paweł służy Wielkiemu Babilonowi i jego królowi czyli - szatanowi!!!
Isus głosił nastanie królestwa Bożego na ziemi dla ludzi!!!

Paweł głosił porwanie ludzi do nieba dzięki jego "Chrystusowi"!!!

A zatem Apostołowie i Paweł głosili dwóch innych Chrystusów.
Ponieważ obydwaj głosili dwie przeciwstawne obietnice!!!

Dodatkowo zauważmy jedno, jeśli Paweł to upadły anioł, a jego "Chrytus" - to król Biblonu, smok to zacytujmy to stwierdzenie:

"Znałem człowieka w Chrystusie (..)"

Człowieka... a może upadłego anioła którego smok próbował zabrać do nieba???

stwierdzenie: "został uniesiony w zachwyceniu", pokazuje, że owego anioła próbował do nieba zanieść smok.

Z listu Pawła do Koryntian wychodzi na to, że ten "człowiek" był w niebie tylko na chwilę. Paweł mówi, ciekawą rzecz " został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba."

Czyli wskazuje to na to, że smokowi udało się tą istotę przemycić w miarę daleko ale na chwilę.

Zapewne ten list Pawła to pewien przekaz do upadłych aniołów, że skoro smokowi udało się przemycić upadłego anioła bądź człowieka do trzeciego nieba to jest możliwy powrót do nieba dla upadłych aniołów.

Dlatego Bestia z otchłani czy z ziemi pracują na rzecz Wielkiego Babilonu.

U Teseloniczan Paweł mówi o tym, że droga do nieba zostanie ukończona na sygnał trąby jakiegoś archanioła.
Wygląda to na to, że na sygnał smoka upadli aniołowie mają dostać się z powrotem do Nieba.


Zobaczmy jedno, Wielki Babilon to gigantyczne kłamstwo którymi smok zwodzi:

Ap 12 napisał:
(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.



Cały świat, ludzi i aniołów

Wraz z wyrzuceniem smoka i jego aniołów z nieba zapoczątkowany zostanie upadek Wielkiej Nierządnicy..



Cyryl

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 19 maja 2016, o 15:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Gdybym tego osobiście nie czytała ,nie uwierzyła bym ,ze mozna cos takiego
spreparowac .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 19 maja 2016, o 18:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2013, o 17:14
Posty: 94
noemi napisał(a):
Gdybym tego osobiście nie czytała ,nie uwierzyła bym ,ze mozna cos takiego
spreparowac .


To jak się czyta przechodzą ciarki po plecach i czuje się szatański oddech za plecami. Wymyślając takie herezje trzeba być samym szatanem .

_________________
Marta
odeszła do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 19 maja 2016, o 18:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
marta jak to mzoliwe ze ktos kto uwaza sie za wierzącego biblijnie ze jest
w stanie wszystko widziec opacznie .
Noprzeciez to sie w głowie nie miesci i oni jeden drugiego pochwalaja za takie
oszczerstwa .
Mozna nie miec w czyms poznania ,ale zeby czytac i pomawiac apostoła o takie rzeczy
to trzeba nie miec Bojazni Bozej.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 20 maja 2016, o 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2013, o 17:14
Posty: 94
noemi napisał(a):
marta jak to mzoliwe ze ktos kto uwaza sie za wierzącego biblijnie ze jest
w stanie wszystko widziec opacznie .
Noprzeciez to sie w głowie nie miesci i oni jeden drugiego pochwalaja za takie
oszczerstwa .
Mozna nie miec w czyms poznania ,ale zeby czytac i pomawiac apostoła o takie rzeczy
to trzeba nie miec Bojazni Bozej.


Nie wiem kochana, ale wiem że szatan intensywnie szuka ludzi którzy są podatni na jego podszepty I sugestie.
Ludzi którzy są daleko od Boga I którym zależy na własnym ja . chociaż Tak na prawdę to nie wiem czym się kierują.
Samo czytanie takich herezji powoduje że człowiek z bojaźnią prosi Boga o wybaczenie a już wymyślenie tych oszczerstw.
I powtarzanie ich nie mieści się głowie normalnego człowieka.
Czy on w ogóle rozmawia z Tobą czy też tylko zasiał kąkolu i poszedł sobie?

_________________
Marta
odeszła do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 21 maja 2016, o 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2015, o 11:24
Posty: 67
z diabłem się nie dyskutuje!
Diabła się wygania!
Diabeł jest nierefomowalny, jest oskarżycielem a takiemu mówi się:
PASZOŁ WON!!!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 21 maja 2016, o 16:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tez jestem tego zdania ,ale my nie głosimy diabłu ale udziom przez diabła uwiezionych.
Dlatego nie odpuszczam i w tym przypadku majac nadzieje ze jakas Dusza
sie ocknie i wyrwie z ich macek.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 11 czerwca 2016, o 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Sławomir M


wypaczone Słowa Prawdy przez szataniste Pawła z Tarsu, który zaatakował ZAKON ŚWIĘTEGO BOGA:
"22 Natomiast owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, 23 łagodność, panowanie nad sobą.
Przeciwko takim rzeczom NIE ISTNIEJE ŻADNE PRAWO."

_________
z tego wynika ze nie masz Owocu Ducha .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 11 czerwca 2016, o 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
No i sie zaczęło

_______

Jolanta B
3 godz. ·

Czy łaska wyklucza Prawo Mojżeszowe?
Wśród chrześcijan popularna stała się w ostatnich latach doktryna o łasce, która pomniejsza lub niweluje autorytet moralnych praw Bożych.
Czy Boża łaska faktycznie wyklucza potrzebę zachowywania Dziesięciu Przykazań?
Czym jest grzech?
Biblia mówi: " Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem " (1J.3:4)
. Występuje tu greckie słowo anomia, które oznacza wykroczenie wobec Prawa Bożego. Pan Jezus powiedział, że ci którzy wyznają Jego imię, ale nie czynią woli Bożej popełniają nieprawość, używając tego samego słowa anomia (Mt.7:21-23).
....


Slawomir K Jeśli człowiek jest z nasienia Bożego, jest jak drzewo które rodzi dobre owoce i wie ,że przykazania Boże zawsze są podstawą jego doczesnosci (codziennego życia) nigdy nie neguje ani ogranicza Bożych praw lecz stawia je dla innych jako wzór dla naśladowania.

prosze czym są OWOCE o ktorych Bóg mowi
______

Sławomir M natomiast prosze teraz porownac i zobaczyc na co zmienił je szatan rękami swojego sługi Pawełka:

--22 Natomiast owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, 23 łagodność, panowanie nad sobą. Przeciwko takim rzeczom nie istnieje żadne prawo.

......

Jolanta B
Zgadzam sie z tym Jeszua tez tego uczyl.
On podniosl poprzeczke milosci Jazal miloeac weogiw swoich
. Miecz o ktorym rak czesto piszesz nie z naszej tj wierzacych pochwy wyjdzie ale z pochwy naszych wrogiw ,, i tak stana sie wrogami waszymi domownicy wasi""
Jak sie naweocilam sama tego doswiadczylam Pierwsi odrzucili mnie moi domownicy

.....

Rafaela - Slawomirku...zastanów się e x zanim zaczniesz ponownie drwić z Pawełka...dotykasz sie bowkem Źrenicy Boźego Oka...
..

Sławomir M to Paweł z Tarsu dotknął Bożego oka drwią z Prawdziwych Apostołów Baranka....

A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę.
Ale gdy spostrzegłem, że NIE POSTĘPUJĄ ZGODNIE Z PRAWDĄ EWANGELII, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz, a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku? Ga 2,12-14
.... -23 Sługami Chrystusa są? Jako niespełna rozumu to mówię; daleko więcej ja, więcej pracowałem, częściej byłem w więzieniach, nad miarę byłem chłostany, często znajdowałem się w niebezpieczeństwie śmierci.

"przeciwko takim nie istnieje żadne PRAWO" !!!!!! aż rozsadza złowieka od srodka kiedy sie to czyta !! KŁAMSTWO !!!
.....


Jolanta B Oczywiscie ze nie bo jezeli nie grzeszysz prawo nad toba nie istnieje Natomiast jezeli popelniasz grzech - umrzesz
..
Rafaela Taini Religiano ....kto mówi źe grzechu w nj niema...kłamcę czyni z Boga...
...

Jolanta B Grzeszymy ale nienz premedytacja. Ale kazdy grzech oddziela nas od Boga nawet nas wierzacych Dopiero prawdziwa pokuta i odwrocenia od grzechu gwarantuje laske
..

Janina P Czy Prawo karze krasc .zabijac .cudzolozyc .klamac itp ?
Jezeli my tego nie robimy to Prawo dla nas nie istnieje ,Co nam bedzie wykazywac jak my nalezymy do Chrystusa ,zyjemy wedlug ducha Chrystusowego

...

Slawomir K Nic ,nie rozumiesz Janina , i mówisz przewrotnie jak twój nauczyciel Paweł z Tarsu.
.....

Sławomir M Janino :) Paweł stworzył swoj własny ZAKON :) w konsekwencji czego, naruszenie JEGO katalogu przestepstw mamy do czynienia z grzechem a nie katalogu BOGA (Patrz ZAKON )
szatan zawsze marzył aby wprowadzic swoje wlasne PRAWO dla ludzi i by ludzie JEGO prawdem sie kierowali a nie Bożym
.....


Slawomir K diabeł znacznie "posłodził" prawo Boże, zmieniając całkowicie Jego przekaz , a ludzie myślą, że Bóg jest " nie dobry " bo mówi o karceniu .

...
Sławomir M to było celem szatana, a cała ludzkość się tym karmi i kocha ten pokarm bo pozwala im na czynienie nieprawosci i nie przejmowanie się niczym ! , Tylu było proroków, tylu apostołów, a ludzie umiłowali Pawła z Tarsu , dlaczego? Bo promował nieprawość . I to przez to ze ludzie nie potrafili się przełamać i przyjąć miłości PRAWDY - Słowa Bożego
,
spójrzmy jak Paweł zdefiniował swoje PRAWO, samymi uczuciami z WEWNĄTRZ ! czyli poleganie na swoim sercu, a reszta wszystko wykasowana !!!
--22 Natomiast owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, 23 łagodność, panowanie nad sobą. Przeciwko takim rzeczom nie istnieje żadne prawo.

.....
Jolanta Banak Siegnij ignorancie do oryginalnych tekstow zanim cos powiesz
.

Slawomir K Janina P wszelkimi sposobami chcesz utwierdzić naukę Pawła z Tarsu fałszywego proroka i fałszerza ewangeli Bożej.

..

Sławomir M tymi słowami Paweł wprowadził nowy zakon, oparty na uczuciach ludzkiego serca :

--22 Natomiast owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, 23 łagodność, panowanie nad sobą. Przeciwko takim rzeczom NIE ISTNIEJE ŻADNE PRAWO

..
Slawomir K Czy ludzie grzeszni na podstawie Prawa Bożego, nie mają takich cech (owoców ducha) o których mówi Paweł z Tarsu ?
Ludzie nowej ery (new age ) własnie wyznają i postępują dokładnie tak jak pisze Paweł z Tarsu, trzeba być ślepcem by nie widzieć tego.

...

Sławomir M jak sie czyta Pawła to widzi się ze Paweł wlasnie dostosowywał tę naukę do czasów ostatecznych , aby utworzyc ekumenie chrzescijanstow z islamem, buddyzmem, judaizmem w JEDNO o jedną cechę oparte - MIŁOŚĆ - wlasnie opisaną w taki sposob jak Paweł przedstawia w swoich listach. FAŁSZYWA MIŁOŚĆ<, bo nie ma zadnej milosci tam gdzie jest nieprawość Boza

....

Jolanta B Nie maja bo nie sa nasladowcami Mesjasza.
Czlowiek narodzony z Ducha umie to odroznic bo zakon zapisany ma w sercu i Ruach go prowadzi
.

l
Slawomir K Jolanta B , gdzie tak pisze, że zakon mamy już zapisany w sercach ?
l Bóg mówi byśmy nie polegli na własnych sercach , tylko na przykazaniach Boga.


..
Sławomir M
-Jr 17, 9: "Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne - któż je zgłębi"?

-"Tak mówi Pan Zastępów: NIE SŁUCHAJCIE słów proroków, którzy wam prorokują, oni was tylko MAMIĄ, widzenie SWOJEGO SERCA zwiastują, a nie to, co pochodzi z UST PANA!" [JEREMIASZ 23:16]
KTO UFA WŁASNEMU SERCU , ten jest GŁUPI (PRZYP. Sal. 28:6)

-KTO UFA WŁASNEMU SERCU , ten jest GŁUPI (PRZYP. Sal. 28:6)

- Każda droga człowieka wydaje się mu prawa, lecz tym , który bada serca jest Pan /sal 21:2/
Prz. SALOMONA 28:26 "Kto ufa własnemu sercu, ten jest głupi; kto mądrze postępuje, jest bezpieczny." i
3:5-6 "Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!
Pamiętaj o nim na wszystkich swoich drogach, a On porostowć będzie twoje ścieżki!" i



..
Jolanta B Nie polegam na swoim sercu juz dawno
.

Slawomir K Nowego przymierza jeszcze nie ma ?
Lecz będzie i będziemy mieli wszystko co Boże w naszych sercach i nikt nie będzie pouczał drógiego bo wszyscy będą znali Boga.

..

Jolanta B Wybacz ale tylko religijny czlowiek ktory nie doswiadczyl bozej obecnosci moze tak mowic. Nie znasz Boga i nigdy z nim sie nie spotkales Nie poznales Jeszua i jestes klamca
...


Sławomir M kto mowi : znam GO a przykazan Jego nie przestrzega ten kłamcą jest i prawdy w nim nie ma
a wiesz dlaczego szatan nigdy w Prawdzie nie wytrwał? Bo zawsze miał upodobanie w nieprawości, on był ojcem kłamstwa... i teraz jego dzieci go naśladują, karmią się KŁAMSTWEM i głoszą kłamstwo aby odwieść ludzi od Prawa Bożego


...
Jolanta B Ja przesyrzegam a ty?
..

Sławomir M a jesteś już zbawiona?
..

Jolanta B Szatan byl i jest oszczercs i klamca i lubi osadzac tak jak ty
..

Sławomir M ja lubie osądzać tak jak Pan Jezus Chrystus - nie z pozoru ale Sprawiedliwie
bo jaką miarą osądzam sam bede osądzany.

..
Jolanta B Jestem na drodze do zbawienia Kto wytrwa do konca zbawiony bedzia Na razie zbawil mnie od przeszlych grzechow ktore popelnilam przeciwko Torze jako nierierzaca
..

Slawomir K Jolanta B żyjesz w nowym przymierzu i jesteś na drodze do zbawienia :) to bardzo rozdwojone przekonanie .
..

Jolanta B Jak narodzisz sie na nowo to zrozumiesz
.

Slawomir K Jolanta B Wiatr wieje gdzie chce I szum jego slyszysz lecz niewiesz z kad pochodzi I dokad zmierza tak jest z kazdym kto narodzil sie z Ducha .
..

Jolanta B Dokladnie Ale czy wg tego zyjesz czy cytujesz
..
Slawomir K Jolanta B , jesli wierzysz wedlug slow Pawla , to nie jestes narodzona na nowo .

..
Jolanta B Wierze wg slow Boga i Jeszua i nie wisze w naukach Pawla odstepstwa. Yrzeba czytac ze zrozumieniem i dobrzebpoznac Tore zeby zrozumiec Pawla no i miec proeadzenie Ruach On to objawia Pisma
..


Sławomir M Jolanto to od teraz widzisz i sama musisz zdecydowac co z tym fantem zrobic
..
Jolanta B Zamias arakowac i krytykowac lepiej jakbyscie w pokorze nauczyli sie sluchac Bo moze jednak wszystkich rozumow nie zjedliscie Moze jeszcze jest cos czego mozecie sie nauczyc od innych Od ciala Mesjasza. Inaczej szerzycie herezje i odszczepienstwo
.


Slawomir K Jolanta B , Duch Prawdy poucza o prawdzie , czytanie ze zrozumieniem niewiele daje , bo slowo pisane jest martwe jak cialo bez ducha .
..


Jolanta B Jezeli milujesz Boga i blizniego zakon wypelniasz bo zla nie czynisz
A prawo zapisane w sercu pomaga ci bo cie prowadzi i wiesz co Bogu mile
..

Sławomir M haha New AGE :) czyli jednak kupiłaś tę naukę
to samo Ci powie Islam, Buddyzm, Judaizm , Chrzescijanstwo
,

Jolanta B To glos idiocie ktory nie potrafi czytac ze zrozumieniem Ciekawe czy ci to cos da
.
Sławomir M napisałaś ze miłuje Boga, a przeczytaj co Paweł napisał
gdzie jest Bóg???
nigdzie, bo wyrzucił BOGA Z PIERWSZEGO MIEJSCA
widocznie miał go za plecami
..

Jolanta B Koniec z wami diabelskie pomioty.
Diabel tkwi w szczegolach
.


Sławomir M pamietaj ze żadne przeklenstwo na mnie nie przejdzie bo trawm w Nauce Pana Jezusa Chrystusa

..
Slawomir K Jolanta B , prawo masz zapisane w sercu ? to cie zdradza ze nauka Pawla jest tobie mila , lecz oficjalnie odwolujesz sie do Tory , ciekawe :)
..

Sławomir M nie mozna 2 panom sluzyc, Paweł jest tym ktory czynił siebie ojcem święym

tym samym anulował CAŁY DOROBEK PRAWNY BOGA, ktory nam przedstawił i okazał się tym samym Paweł w tej kwestii szatanem , w oczach ludzi którzy znają Boga
..

Wiesław R <><jak kto postępuje, to już jego osobista odpowiedzialność przed Panem, nagroda czeka, nagana też może być udzielona, ALE koniecznie trzeba rozróżnić dwie sprawy: 1/ ZBAWIENIA 2/nasza droga za Panem.
Zbawieni jesteśmy nie z uczynków ZAKONU !
Co zaś tyczy się nagrody i pochwały od Pana, to "gwiazda od gwiazdy będzie różnić się jasnością".
Każdy z nas z Izraelitów i pogan będzie dla Pana świecił innym blaskiem.
Nikt z nas raczej nie doścignie Pana ani nie dojdzie do Jego perfekcji, ponieważ On sam mówi nam, że "bez Niego nic nie możemy uczynić".
W sumie jesteśmy powołani do dobrych uczynków w Mesjaszu, a jest to program na resztę naszego życia w Nim

....

Jolanta B Slawomir jeden i drugi : musicie sie na nowo narodzic zeby zrpzumiec i stare i nowe przymierze
..

Slawomir K Jolanta B , Ty żyjesz już w nowym przymierzu ?

Sławomir M mowisz językami?

czyli ktoś (jak Paweł) musi nalozyc na nas ręce ?
..

Janina P Prawo umocnil bo nasze serce obrzezane duchem .Nie mamy sklonnosci zlych zyjac wedlug ducha Chrystusowego
Janina Pedlowska Nakladanie rak nie ma nic wspolnego z ponownym narodzeniem .
Przez nakladanie rak mozna przekazac dary ducha .Nowonarodzenie powoduje SAM BOG NASZ PAN JEZUS Pan Jezus Chrystus NT to JHWH ST W DUCHU
,,

Sławomir M mowisz jężykami?
..

Janina P Ja nie tylko mowie ,pisze tez

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 11 czerwca 2016, o 20:30 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Cieszę się ,że mnie ów Sławek zablokował - nie muszę tego tam czytać i reagować
szkoda słów na taką ignorancję

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 12 czerwca 2016, o 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
spójrzmy jak Paweł zdefiniował swoje PRAWO, samymi uczuciami z WEWNĄTRZ ! czyli poleganie na swoim sercu, a reszta wszystko wykasowana !!!
--22 Natomiast owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, 23 łagodność, panowanie nad sobą.
Przeciwko takim rzeczom nie istnieje żadne prawo

.

Sławomir M haha New AGE :) czyli jednak kupiłaś tę naukę
to samo Ci powie Islam, Buddyzm, Judaizm , Chrzescijanstwo.


Mnie zastanowiło coś takiego ,ze oni twierdza jakoby owoce ducha i tu wymieniaja
ze to moze miec czy też,ze maja inni .

O jakie Prawo/TORE im chodzi jesli tak chca obalic słowa ap Pawła ze przeciw TAKIM
niema Prawa .

jakie jest to ich prawo ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 13 czerwca 2016, o 05:34 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
ja tłumaczę słowa Pawła - dla takich nie ma prawa
że tych braci prawo nie oskarża
bo są pod osłoną krwi Baranka
list dłużny został wymazny
nastąpił wykup
nie są już w niewoli
a są wolni w domu Ojca
do którego wchodzi się przez zasłonę ciała Jezusa
ci co weszli do Jego odpocznienia
odpoczęli od oskarżeń
diabła który jest dysponentem
owoców z drzewa poznania
co jest dobre a co złe
czyli prawa

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 13 czerwca 2016, o 10:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2013, o 17:14
Posty: 94
(RP napisał(a):
ja tłumaczę słowa Pawła - dla takich nie ma prawa
że tych braci prawo nie oskarża
bo są pod osłoną krwi Baranka
list dłużny został wymazny
nastąpił wykup
nie są już w niewoli
a są wolni w domu Ojca
do którego wchodzi się przez zasłonę ciała Jezusa
ci co weszli do Jego odpocznienia
odpoczęli od oskarżeń
diabła który jest dysponentem
owoców z drzewa poznania
co jest dobre a co złe
czyli prawa




Dokładnie Tak samo rozumiem słowa apostoła Pawła.

_________________
Marta
odeszła do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 10 lipca 2016, o 12:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zobaczmy dwa wersy:
(7) Pamiętajcie na wodzów waszych, którzy wam głosili Słowo Boże, a rozpatrując koniec ich życia, naśladujcie wiarę ich.

(17) Bądźcie posłuszni przewodnikom waszym i bądźcie im ulegli; oni to bowiem czuwają nad duszami waszymi i zdadzą z tego sprawę; niechże to czynią z radością, a nie ze wzdychaniem, gdyż to wyszłoby wam na szkodę.


Otóż te dwa wersy nakazują posłuszeństwo wobec kogo???
Wobec następców Pawła czyli wszelkiej maści papieży, biskupów, księży, pastorów czy starszych zborów!!!
Dodajmy jakie to posłuszeństwo nakazuje Paweł wobec ludzi???
Całkowite bowiem jest to bycie uległym.
Co oznacza termin uległy:
podporządkowujący się bez większych oporów, posłuszny

ulec

rzadziej: ulegnąć;
1. zostać pokonanym, poddać się, skapitulować;
2. ustąpić komuś, dać się namówić;
3. poddać się jakimś uczuciom; znaleźć się pod wpływem czegoś;
4. doznać działania czegoś;
5. o kobiecie: oddać się mężczyźnie; o mężczyźnie: oddać się kobiecie

ulegnąć

częściej: ulec;
1. zostać pokonanym, poddać się, skapitulować;
2. ustąpić komuś, dać się namówić;
3. poddać się jakimś uczuciom; znaleźć się pod wpływem czegoś;
4. doznać działania czegoś;
5. o kobiecie: oddać się mężczyźnie




(13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

(15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem Gehenny dwakroć gorszym niż wy sami. Mat 23

kim są oni naprawdę:

(24) Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.

(25) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.

(26) Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest wewnątrz niego, stało się czyste.

(27) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelkiej nieczystości.

(28) Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia. Mat 23


A kim jest Paweł jak nie faryzeuszem o czym z dumą podkreślał:

(5) Znają mnie oni od dawna i mogliby zaświadczyć, gdyby chcieli, że żyłem według naszego najsurowszego stronnictwa religijnego, jako faryzeusz. Dz. Ap. 26




No tak zatem tutaj można dojść do ciekawych wniosków…. ale ten rozdział zawiera też inne wnioski….

(2) Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli.

Zauważmy coś ciekawego, do kogo adresuje te słowa Paweł???
Do Hebrajczyków, kim oni są???

„Hebrajczycy – plemię, o którym informacje pochodzą z zapisów w Biblii, potomkowie Izraela (Jakuba), zwani także „Ludem Bożym”.

Był to lud semicki złożony z 12 plemion. Hebrajczycy nazywali siebie Izraelitami, tj. potomkami Izraela (Jakuba), jednego z trzech patriarchów, czyli założycieli.
Posługiwali sięjęzykiem hebrajskim.”



Otóż Hebrajczycy to tak naprawdę Edomici, plus podlegli im Chazarzy.
Paweł zatem pisał ten list i kierował te słowa do Edomitów!!! J
ęzykiem Edomitów jest język Babilonu – aramejski – zwany Hebrajskim.
Natomiast skoro Izraelici to Słowianie to językiem paleohebrajkim są języki słowiańskie.
Szczególnie język Polski należy do jednych z najbardziej złożonych i pięknych języków świata. Septuaginta była zatem tłumaczona z jakiegoś wspólnego języka Słowian, dlatego spalono Bibliotekę w Aleksandrii aby zakryć te dowody.



Tak Paweł używa Kabały pozdrawiając innych Kabalistów(którzy posiadli wiedzę od samych upadłych aniołów), natomiast „gojom” nakazuje on posłuszeństwo wobec „przewodników duchowych” czyli wyznawców Talmudu i Kabały!!!

Otóż dla Pawła Isus był nie barankiem ale kozłem przeznaczonym na ofiarę za grzech… tymczasem Isus jest Barankiem Bożym.
Wg prawa Bożego kozła tego wypędzano poza obóz.
Wg Pawła Isus był kozłem wypędzonym poza obóz i jego wyznawcy mieli się tam udać do Isusa!!!
Widzicie to ukryte bluźnierstwo wobec Isusa!!!
Isus wg słów Pawła był kozłem wypędzonym poza obóz i pohańbionym.
Paweł jako faryzeusz doskonale znał prawo Boga i wiedział co pisze!!!

Czy was zwolennicy Pawła nie przeraża ten „Apostoł”???
Bo mnie tak!!!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 lipca 2016, o 12:08 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL