Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: doswiadczył bozej miłosci
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
słusznie poniewaz Jezus Mesjasz jest JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM i nie ma innego -
.
Iz.44,6 Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga. Już z samych tych słów wynika, że Pan Bóg jest jeden. Na potwierdzenie podam pierwsze i zarazem najważniejsze przykazanie.

2Moj.20,3 Nie będziesz miał innych bogów oprócz mnie. No dobrze, powie ktoś, ale słowa te są zapisane w St. Testamencie. No to sprawdźmy co na ten temat pisze Nowy Testament:

Rzym.3,30 Albowiem jeden jest Bóg.

1Kor.8,6 Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec. Jeżeli St. Testament jak również N. Testament potwierdza nam jedno i to samo, że Pan Bóg jeden jest to skąd wszystkie wyznania chrześcijańskie wzięły trójcę? Jeżeli ani razu wyraz ten nie występuje w Biblii. Podałem to jako przykład, aby każdy kto to przeczyta zastanowił się i zadał sobie trud i sprawdził, gdzie jest prawda, czy w wyznaniu do którego należy? Czy w Biblii? W ew. Jan 4,24 jest zapisana niezmiernie ważna informacja, a mianowicie, że:

Jan 4,24 Pan Bóg jest Duchem .I ta niezmiernie ważna informacja musi nam towarzyszyć przy czytaniu całej Biblii. Kiedy już oswoimy się z tą informacją to się okaże, że niewiele rozumiemy bo ta jedna informacja nie wyjaśnia całości. Trzeba bardzo wiele wierszy przeczytać, aby zrozumieć całość. I tak należy teraz zrozumieć następną informację z:

3Moj.19,2 Bom Ja Pan Bóg wasz, jestem Święty. Aby każda sprawa była oparta na dwóch świadkach należy podać:

1Piotr.1,16 Świętymi bądźcie, bo Ja jestem Święty. Tu potwierdzono fakt z 3Moj.19, 2 Co to w sumie znaczy? Znaczy dosłownie przełom w myśleniu. Bo jeżeli Pan Bóg jest Duchem i Sam nas informuje, że jest Święty, to niezbicie wynika, że Pan Bóg jest Duchem Świętym. A zatem „Bóg” jak również „Duch Święty” tyczy się tej samej Osobowości. Piszę Osobowości, gdyż Duch Święty nie jest osobą, a to dlatego, że w ew. Jana 4,24 pisze, że:

Jan 4,24 Pan Bóg jest Duchem. (a nie osobą duchową) A to, że Pan Bóg i Duch Święty jest to ta sama Osobowość potwierdza nam w:

Dz.5,3-4 Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego, nie ludziom skłamałeś, lecz Pana Boga. I jeszcze raz to samo:

IKor.6,19-20 Albo czynie wiecie, że ciało wasze jest Świątynią Ducha Świętego? Wysławiajcie tedy Pana Boga w ciele waszym. Jeżeli w ciele człowieka ma zamieszkać Pan Bóg, który jest Duchem Świętym, to wtedy stają się jasne i zrozumiałe słowa zapisane w:
.
http://www.panmojbog...&id=29&Itemid=3
.
"Ale do syna mówi:
Stolica Twoja, o Boże! na wieki wieków; łaska sprawiedliwości jest łaską królestwa twego."
List do Hebrajczyków 1,8'''''''
dlaczego Laska sprawiedliwości jest laska Królestwa ?

8 אַךְ עַל הַבֵּן הוּא אוֹמֵר,
"כִּסְאֲךָ אֱלֹהִים, עוֹלָם וָעֶד,
שֵׁבֶט מִישֹׁר שֵׁבֶט מַלְכוּתֶךָ.....
..
Może .. ten wers ma inne znaczenie może inaczej spojrzeć
No
lecz o Synu ON mówi -Trontwój-Tronemtwoim Elohim Olam i Ad-Wiecznośc
Ród- plemię, szczep, ród, klan-rózga- / שֵׁבֶטSzewet / prosty-prawy-uczciwy- /--מִ-ישֹׁרiszar שֵׁבֶטSzewet /Rodem -ישר-iszar Królestwatwego

A to zmienia znaczenie wersetu ,mówi bowiem o tym ze Ród pelmię proste -prawe-uczciwe JEST RODEM KRÓLESTWA JEGO - i Ten Ród może byc różga
dla innych narodów.
Jesli Elohim JEST TRONEM dla tego prostego-prawego Rodu , to o co sie spieracie ?
jest to Obietnica dla Syna ....
.



http://www.af.com.pl...4/copeland.html

Proszę o komentarze.Czy ktos z was juz w pełni doswiadczył Bożej milosci?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 18:39 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: doswiadczył bozej miłosci
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Zatem na czym polega ZBAWIENIE ?
co to znaczy byc Zbawionym
JAHszua Zbawi lud Swój od grzechów ich.

Zbawienie to STAN -BEZGRZESZNOśCI ! :ok:

kosciół kk i inne jego boczne nawy bez wzgledu na nazwe - robia wszystko by człowiek w to NIEUWIERZYł !

powtarzaja jak mantre - ze to nie mozliwe .
KłAMIA!



Na czym polega zbawienie?Kto może odpuszczać nasze grzechy? Kto zbawia,kościół,czy obecny w nas Duch Chrystusowy-Syn,Osobisty Zbawiciel ?


Zbawienie jest dla wierzącego bardzo ważną sprawą.Powinno się wiedzieć na czym ono polega i kto prowadzi człowieka do zbawienia.
.
czy nie musimy PRZYJAC Jezusa jako Zbawciela , by On jako Zbawiciel Działał w nas jako chcenie i wykonanie?

W innym razie popatrz co sie dzieje 2000 lat nie daje żadnego Zwyciestwa - narody jak były w grzechach tak są.
Wystarczy popatrzec na kolejki światecznej spowiedzi.
To wszystko grzesznicy - ludzie ,którzy nie Pojeli Zbawczej śmierci Baranka
grzesza i maja sie dobrze ,co więcej powiedz im ,że nie musza juz grzeszyc ,ze pownni UMRZEC grzechowi
to wezma cie za heretyka .

Nowe Zrodzenie daje bezgrzeszność ,to ksieza trzymaja ludzi w niewoli grzechu ,zwiazali ich odpustami a ludzie ida
jak bydło na rzeź.
.
Iskra -- Duch Mesjasza-Pomazanca -Namaszczajacego
Syn -Słowo Bog
Pocieszyciel
Duch Prawdy
Czy nie mozna Prosciej ?
dlaczego Iskra?
Cytuj:
Zadaniem Chrystusa było także nauczać zabłąkaną ludzkość drogi powrotnej do Absolutu,gdyż wielu proroków przed Nim
próbowało tego bezskutecznie.On, największy prorok i mistyk w całej historii ludzkości zwiastował drogę ofiarnej miłości,drogę do wnętrza.W Kazaniu na Górze zawarta jest cała Jego nauka.Jest ona podaniem ręki Boga,który Swoje dzieci pragnie poprowadzić z powrotem do odwiecznej ojczyzny,do niebios
.

On SAM jest Absolutem
a dla ciebie jeszcze jeden prorok i mistyk - CIAGLE ZAPATRZONY JESTES na TO co Zewnętrzne - Ciało
a nie chcesz Spojrzec POZA ZASłONE
Zadaniem Mesjasza było Odnaleźć TO co zagineło z Domu Izraela
Droge do WNęTRZA za ZASłONE do Miejsca Najświetszego !!!
jesli to wiesz to ...
ZGODA.
Słusznie --- SWOJE DZIECI a wiec nie kazdego .
.

Kol.1.28.Jego to zwiastujemy,nauczając i napominając każdego człowieka...

I Kor.2.13.Bo też w jednym Duchu, WSZYSCY zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało-czy to Żydzi,czy to Grecy,czy to niewolnicy,czy wolni,i WSZYSCY zostaliśmy napojeni jednym Duchem.

Efez.4.7.A KAŻDEMU z nas została dana łaska ,według miary daru Chrystusowego.

Jak.1.21....i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was SŁOWO, które może zbawić dusze wasze.

Piszę słowo WSZYSCY z dużej litery,ponieważ niektórzy twierdzą,że w Biblii nigdzie nie pisze,że wszyscy otrzymali Ducha Chrystusowego.

powiem tak ; przyjacielu
wszyscy bez wzgledu na kolor skóry ,płec ,narodowosć ,wolny i nie wolny itp .
jednak nie znaczy ze kazdy człowiek na lewo i prawo .

Dopiero wtedy gdy UWIERZY bo Wiara jest Miernikiem -

WAM jest DANE Poznac Tajemnice królestwa
a tamtym NIE !
łaska została DANA ,ale jesli jej nie przyjmie ?
popatrz !!!
PRZYJMIJCIE z łagodnoscia wszczepione Słowo
a jak nie Przyjmie !?

twoja szczerość jest taka ze chcesz by WSZYSCY ZROZUMIELI ,ale musza Słyszeć i ZAPRAGNąć nawet jesli nie rozumieja.
tak było ze mna .

Pierw Zapragnełam - Duchy Swiety- DAJ mi .
a potem Duchu Swiety Duchu Prawdy - Wyjasnij mi .
.,

Kol.1.26.Tajemnicę zakryta od wieków i pokoleń,a teraz objawioną świętym Jego - TYLKO !
/

eśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy.(1J 1,8)

To tyle ode mnie.


wyrwałeś z całości ?
wyrwałeś bo bezradni kaznodzieje nie wierza , nie wiedza co z TYM zrobic.
Jak mozesz powiedziec ,że nie masz grzechu ,skoro nie chodzisz w Swietle.
od tego nalezy zacząć .
Wpatrz sie w to co TAM napisano i nie omijaj
kto grzeszy Z DIABłA JEST --- jesteś?-- bo grzeszysz
Aż dziw bierze ,że człowiek chce jedno i drugie
zaczyna wierzgac - ze nie jest z diabła a przeciez twierdzi ze grzeszy .
poco sie oszukiwac?

KTO Z BOGA sie NARODZIł ---NIE GRZESZY -- nie moze bo jest STRZEZONY !
AMEN
bez wiary nie mozna podobac sie Bogu.
.
Dla mnie stan bezgrzeszności polega na oczyszczeniu z grzechów duszy.
Daj mi-co dostałaś?
Wyjaśnij mi-co ci wyjaśniono?

tak na bezgrzesznosci Duszy - czyli to o czym mówi Paweł w liscie do Rzym 8/2

Rz 8:2 Bw "Bo zakon/chok - ZAPIS Ducha, który życie w Mesjaszu JAHszua uwolnił cię od zakonu/ZAPISU -chok grzechu i śmierci."
Widzisz chodzi o ZAPIS po naszych przodkach zapis śmierci .Dusza stała sie martwa przez grzech a nasze ciało jest
tego dowodem .
Zwyciestwo to to ,ze DUCH MESJASZA Swoim Zapisem Unicestwia - w nas Zapis śmierci i grzechu .
Nikt tego nie uczy bo nie potrafia , nie wierza nie wiedza .

Cytat

O jaką tajemnicę chodzi?
o kazda Tajemnce które Duch Prawdy Objawia świetym Jego


Jan 4.14...ale kto napije się wody,którą Ja mu dam,stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.

właśnie - Widzisz ?
KTO NAPIJE sie WODY ,któa JA MU DAM
czy wszyscy pija?
.
Był taki Czas ,że siedziałam nad Biblia godzinami i nocami
taka byłam GłODNA BOGA-SłOWA -POZNANIA

teraz WIEM ,ze Wtedy zbierałam Oliwe do Naczynia jako zapas i jestem Wdzieczna Duchowi Swietemu ,że prosząc
Go by mnie prowadził ścieżkami Swego Słowa i Objawiał Tajemnice świetym swoim - ON to Czynił
jednak co nie co zapomniałam ale dzieki TAKIM forumowym rowazaniom NA NOWO WYDOBYWAM Z ZAPASóW
a Biblia ale Oczywiscie bez Tory ani rusz.
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 18:40 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL