Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kto sie nienarodzi na nowo
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Jest to jedno z najważniejszych pytań w życiu. Jezus Chrystus powiedział: ?Jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego? (ew.Jana 3:3).

Nie wystarczy utożsamić się samemu, powiedzieć: Należę do Kościoła, "Jestem chrześcijaninem? , "Jestem ochrzczony", Jestem już inny ponadto chodzę do zboru czy na nabożeństwa ? Tysiące tzw. chrześcijan nie przejawia żadnej z podanych w Biblii oznak nowego narodzenia. Czym wiec jest owo nowonarodzenie o jakim uczył Jezus Chrystus i późniejsi Apostołowie, od którego w świetle Pisma tak wiele zleży ?

P.S. Uznałem, iż warto zamieścić ten link tutaj na stałe oraz koniecznie zobaczyć film i świadectwo człowieka w całości:

http://www.czasdecyz...t...subcat&id=1
.

Jeśli ktoś mówi o Bogu to znaczy, że go nie zna. Gdy ktoś poznaje Boga to przestaje o nim mówić.

A jak ty sobie to wyobrażasz ,moze jakis przykład ?
Jesli maż mówi o zonie to jej nie zna a gdy ja pozna to juz o niej nie mówi?
jeśli zona pozna meża to juz o nim nie mówi ?
co dla ciebie znaczy Poznac Boga ?

Cytat

Uważam, że chrześcijanie zbyt dużą wagę - zdecydowanie zbyt dużą - przypisują Słowu Bożemu. Ja sądzę, że Bóg nie pogniewałby się gdybyś palił Pismem Świętym w kominku w zimną noc, ponieważ on wie, że nie kryje się w słowach, w papierze czy w atramencie. Dlatego ten kto przywiązuje wagę do słów zawartych w Piśmie, ten kręci bat na siebie. I to gruuuuby

.
Słowo to nie litera .
Litera ukrywa Słowo
Słowo jest życiem dla Duszy.
A litery tez mamja swoje znaczenie sa Naczyniami .

Cytat

Biblia to tylko komentarz. Nawet jeśli ona sama twierdzi inaczej.

komentarz do czego ?

Cytat

Zapominasz o nim i BUM - już nim jesteś!

A jak to Poznasz ? to ,ze juz BUM?
.
Trafiłem na taką wypowiedź co wy na to ?

1. Nie praktykuje grzechu
Po pierwsze, Jan napisał: „Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia” (1 Jana 3:9). „Żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy” (5:18).
Człowiek, który narodził się na nowo lub odrodził, nie praktykuje grzechu. Już nie grzeszy swym sercem, wolą i całą skłonnością. Był taki czas, gdy nie myślał o tym, czy jego czyny są grzeszne i nie zawsze odczuwał żal po popełnieniu zła. Między nim a grzechem nie było konfliktu; byli przyjaciółmi. Tymczasem prawdziwy chrześcijanin nienawidzi grzechu, ucieka od niego, walczy z nim, uważa go za swoją najgorszą plagę, boleje nad jego obecnością, biada nad tym, gdy ulega jego wpływowi, i pragnie całkowicie uwolnić się od niego. Grzech już go nie cieszy, nie jest też dla niego sprawą obojętną; stał się okropnością, której nienawidzi. Jednakże nie potrafi usunąć go ze swego wnętrza. Gdyby twierdził, że nie ma grzechu, byłby kłamcą (1 Jana 1:8). Może jednak powiedzieć, że nienawidzi grzechu i że bardzo pragnie w swej duszy w ogóle nie popełniać grzechu. Nie potrafi powstrzymać napływu złych myśli do swego umysłu, nie umie uniknąć uchybień, zaniedbań, i wad, które pojawiają się zarówno w jego słowach i czynach. Wie, że „dopuszczamy się… wszyscy wielu uchybień” (Jakuba 3:2). Może jednak zgodnie z prawdą powiedzieć przed obliczem Boga, że te rzeczy wywołują u niego żal i smutek oraz że cała jego natura nie zgadza się na nie. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

2.Wierzy w Chrystusa
Po drugie, Jan napisał: „Każdy, kto wierzy, iż Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził”
(1 Jana 5:1). Człowiek, który jest ponownie narodzony lub odrodzony, wierzy, że Jezus Chrystus jest jedynym Zbawicielem, który może wyjednać przebaczenie jego duszy, że jest Boską Osobą wyznaczoną w tym celu przez Boga Ojca, a poza Nim nie ma żadnego zbawiciela. Człowiek taki uważa się za niegodnego i nic poza tym. Jednocześnie ma pełne zaufanie do Chrystusa, a ufając Mu wierzy, że wszystkie jego grzechy są odpuszczone. Wierzy, że z uwagi na to, iż przyjął skończone dzieło Chrystusa i Jego śmierć na krzyżu, został uznany za sprawiedliwego w oczach Bożych, toteż może bez lęku oczekiwać śmierci i sądu. Może mieć pewne lęki i obawy. Czasami może ci powiedzieć, że czuje się tak, jakby w ogóle nie miał wiary. Lecz zapytaj go, czy pragnie zaufać komuś oprócz Chrystusa, a zobaczysz, co powie. Zapytaj go, czy swą nadzieję życia wiecznego opiera na swej dobroci, swych uczynkach, modlitwach, na swym duchownym lub Kościele, i posłuchaj, co odpowie. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?
.
3.Praktykuje sprawiedliwość
Po trzecie, Jan napisał: „Każdy, kto postępuje sprawiedliwie, z niego się narodził” (1 Jana 2:29).
Człowiek narodzony na nowo lub odrodzony jest świętym człowiekiem. Stara się żyć zgodnie z wolą Bożą, czynić to, co podoba się Bogu i unikać tego, czego Bóg nienawidzi. Pragnie stale patrzeć na Chrystusa jako swój wzór i swego Zbawiciela oraz okazuje się przyjacielem Chrystusa, gdyż czyni to, co On nakazuje. Wie, że nie jest doskonały. Sprawia mu ból świadomość, że mieszka w nim skażenie. Znajduje w sobie niedobre prawo, które stale walczy przeciwko łasce i usiłuje odciągnąć go od Boga. Jednakże nie zgadza się z nim, choć nie może go usunąć.
Chociaż czasami będzie miał o sobie tak niskie mniemanie, że będzie wątpił w to, czy jest chrześcijaninem, będzie mógł powtórzyć za Johnem Newtonem: „Nie jestem tym, kim powinienem być; nie jestem tym, kim chcę być; nie jestem tym, kim mam nadzieję być na tamtym świecie; lecz nie jestem tym, kim byłem kiedyś, a dzięki łasce Bożej jestem tym, kim jestem.” Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

4.Kocha innych chrześcijan
Po czwarte, Jan napisał: „My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do żywota, bo miłujemy braci” (1 Jana 3:14).
Człowiek narodzony na nowo żywi szczególną miłość do wszystkich prawdziwych naśladowców Chrystusa. Podobnie jak jego Ojciec w niebie, kocha wszystkich ludzi ogólną wielką miłością, lecz żywi szczególną miłość do tych, którzy podzielają jego wiarę w Chrystusa. Podobnie jak jego Pan i Zbawiciel, kocha najgorszych grzeszników i potrafi płakać nad nimi; lecz ma osobliwą miłość wobec wierzących. Lepiej czuje się w ich towarzystwie niż w domu.Uważa, że wszyscy wierzący są członkami jednej rodziny. Są tak jak on żołnierzami, towarzyszącymi mu w walce z tym samym przeciwnikiem. Są jego towarzyszami podróży, wędrującymi tą samą drogą. Okazuje im zrozumienie, a oni rozumieją jego. Mogą się od niego różnić pod wieloma względami – pozycją, stanowiskiem czy zamożnością. To jednak nie ma znaczenia. Są bowiem synami i córkami jego Ojca i on po prostu ich kocha. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

5.Zwycięża świat
Po piąte, Jan napisał: „Wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat” (1 Jana 5:4). Miernikiem dobra i zła człowieka ponownie narodzonego nie są opinie tego świata. Nie przejmuje się tym, że postępuje wbrew świeckim metodom, poglądom i zwyczajom. Nie obchodzi go to, co ludzie pomyślą lub powiedzą. Pokonuje miłość do świata. Nie znajduje upodobania w sprawach, które wydają się uszczęśliwiać większość ludzi. Uznaje je za głupstwo niewarte nieśmiertelnej istoty. Bardziej zależy mu na pochwale od Boga niż od ludzi. Bardziej obawia się obrażenia Boga niż ludzi. Nie jest dla niego ważne, czy się go oskarża czy wychwala; jego najwyższym celem jest zadowolenie Boga. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

6. Zachowuje czystość
Po szóste, Jan napisał: „Który się narodził z Boga, zachowuje samego siebie” (1 Jana 5:18, Biblia Gdańska).
Człowiek narodzony na nowo troszczy się o swą duszę. Stara się nie tylko unikać grzechu, lecz również wszystkiego, co do niego może prowadzić. Zważa na to, w jakim towarzystwie się obraca. Wie o tym, że złe rozmowy kalają serce i że zło przychodzi łatwiej niż dobro, podobnie jak choroba, która jest bardziej zaraźliwa niż zdrowie. Zważa na to, jak wykorzystuje swój czas; jego największym pragnieniem jest spędzać go w pożyteczny sposób. Pragnie żyć jak żołnierz na terytorium wroga – zakłada stale swą zbroję i jest przygotowany na pokusy. Stara się pilnie być czujnym, pokornym i oddanym modlitwie. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

Sprawdzian
Wyżej wymieniono sześć ważnych cech ponownie narodzonego chrześcijanina. U różnych ludzi powyższe cechy przejawiają się z różną głębią i wyrazistością. U niektórych słabo i ledwie zauważalnie. U innych silnie, jasno i nieomylnie, tak iż dla każdego są widoczne. Niektóre z tych cech przejawiają się u każdego bardziej niż inne. Rzadko występują wszystkie jednakowo wyraziście u jednej osoby.
Mimo, że bierzemy to pod uwagę, tych sześć oznak narodzenia z Boga zachowuje ważność. Jak powinniśmy na to zareagować? Możemy dojść do jednego, logicznego wniosku – tylko ci, którzy są narodzeni na nowo odznaczają się tymi sześcioma cechami, zaś osoby, które nie mają tych cech, nie są narodzone na nowo. Wydaje się, że apostoł pragnął, żebyśmy doszli do tego wniosku. Czy posiadasz te cechy? Czy jesteś ponownie narodzony?

(J. C. Ryle - Z języka angielskiego przełożył Szymon Matusiak)
.........
Ludzie rozmawiają o tym, co ich dziwi i czego nie wiedzą. Milkną kiedy się dowiadują. A dowiadują się gdy milkną. Jeśli znasz Boga to po co mówić o nim więcej? Trajkot zostaje uciszony.

Nie tylko o tym równiez dziela sie radością Miłoscia .Owszem wewnętrzne milczenie jest konieczne bo inaczej taki człowiek nie może przyjąć NIC Nowego.Napisano w Ciszy i Zaufaniu Zbawienie moje.A dlaczego nie mówić ?Własnie ci co Poznali powinni mówic by zamknąc usta niewiedzy ludzi głupich - tak napisano.Mów po to by drugi tez zapragnał Ciszy bycia w Jego Obecności.

Cytat

Pamiętam historię o księdzu katolickim i rabinie którzy jechali w jednym przedziale pociągu. Siedział razem z nimi pasażer. Po paru godzniach milczenia w końcu powiedział:- Panowie, wybaczcie ale oczekiwałem pasjonującej dyskusji. Czy nie powinniście rozmawiać ze sobą o religii o waszej wierze...?Rabin odezwał się:- On wie, ja wiem. O czym tu rozmawiać?

Zauwaz ze powiedziano - o religii i wierze - a nie o Bogurabin miał swoja wiare i religie to samo ksiądz ,ale czy ZNALI Boga ?

Cytat

O tak, zmiana jednych złudzeń na inne. Nic mądrzejszego jeszcze w życiu nie słyszałem. :) na następne Wymieniasz sobie jedno pragnieniei dalej jesteś jak na psychotropach. :) Nie zauważyliście, że cierpienie rodzi się właśnie z tych priorytetów, potrzeb i pragnień serca? Nowonarodzenie to pozbycie się pragnień a nie ich zmiana.

Nowonarodzenie to pozbycie sie pragnień a nie ich zmiana ?I tak i nie.Tak pozbywamy sie pragnien tego świata który bazuje na zmysłach na egoiźmie dogadzania sobiezagarniania dla siebie ,gonitwa za tym i tamtym ,nawet gonitwa za przypodobaniem sie Bogu a wszystko po to by czyc Błogość z tego za czym sie pedzi .Zmiana ,ale ta z Nowego Zrodzenia poniewaz juz nie zmysły które gubia zwodnicze żadze ,ale teraz Zmienia egoizm zadowolenia siebie na dawanie Zadowolenia Bogu ,z tego ze przyjmuje Jego Dawanie mnie.WODA żYCIA gasi Pragnienie tego co niszczeje a Daje Pragnienie brac by dawać .='agar'

Cytat

To co opisałeś dotyczy nowego człowieka który jest w Chrystusie 2 kor 5;17

2Kor 5:17 Br "Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się NOWE." Zatem jest juz NOWE Myslenie nowy Umysł Nowe Mysli juz nie te skażone smiertelnym mysleniem.Jest to dalszy etap nowonarodzenia- nasze uczniostwo.Konkretnie o tym mówi

Cytat

Efez4;13-14 --O naszym niemowlęctwie i o meskiej doskonałości.

--13 aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa. Ef 2,21; Ef 4,16 Kol 1,23+; Kol 3,11; Ef 1,23+ 14 [Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu.

Cytat

heb 6;1 o drodzei 1Piotra1;15-16kontynuacji Kol3;10 i 2 Kor4;6 ale musimy wzrastac w poznaniu Boga i wzrastaniu w łasce,budujac zaufanie do Boga i ufność w Bogu.Dążąc do doskonałości według nakazu Chrystusowego badźcie doskonali jako wasz Ojciec w niebie jest doskonały.Tyle tylko że jest to proces, nie jednorazowy akt .Jest to proces trwajacy całe życie.U kazdego to przebiega inaczej i unas może ten wzrost być szybki potem spowolnieć niebezpiecznie kiedy zamiera.Ale Paweł przestrzegał ..Bacz abys stojąc nie upadł....Shalom!

Szkoda ze nie dajesz całych wersetów ,sa tu tacy co nie czytaja Biblii i moze to byc ta jedyna mozliwość ze przeczytają .Dlaczego uważasz ze ten proces trwa całezycie ?Więc kiedy bedziesz DOSKONAłA ?kiedy osiągniesz pełnoletność Mesjasza ?
......

Musze sie temu przyjzec,zdaje mi sie ze pelnoletniosc nie jest doskonaloscia.
Pelnoletnosci zdarzy sie upadek,doskonalosci nie.Pozatym rozumiem to jak Pawel przedstawil jako wyscig do mety i tam nagroda wieniec i wlasnie doskonalosc w Chrystusie jest to
i jeszcze sa inne miejsca ktore wskazuja na proces wzrostu.
Jest mozliwe osiagniecie doskonalosci ale tylko w Chrystusie.(cos mi wychodzi chyba lekka niezgodnosc).

Pełnoletność - dojrzałosc no jeszcze mamy niemowlectwo które swiadczy o nie obecnosci Ducha
Duch jest dowodem Pełnoletnosci ,cos jak nasz dowód osobisty.
Ja nie moge pojac dlaczego ludzie wierzacy ,bo za takich sie podaja ,tak wiele poswiecaja by udowodnic
swoje upadki grzechy a zarazem jednym tchem mówia ze sa zbawieni -swieci ale bron Boze DOSKONALI ?


12 Nie [mówię], że już [to] osiągnąłem i już się stałem doskonałym, lecz pędzę, abym też [to] zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa.

Flp 2,16; Ga 5,7+

W nieustannym dążeniu ku doskonałości


13 Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno [czynię]: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną,

Łk 9,62; 1Kor 9,25+

14 pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie.


<a name="3-15">15 Wszyscy więc my, doskonali, tak to odczuwajmy: a jeśli odczuwacie coś inaczej, i to Bóg wam objawi.

><><
popatrz jakie zaprzeczenie ,czyzby Paweł nie wiedział CO MóWI ?
Paweł był DOSKONAłY i nie miał zadnych watpliwosci ze taki jest ,poprostu nie moze byc inaczej.
no chyba tylko pranie mózgu.
Doskonały=najwyższy stopien oddania siebie Bogu ,cały niepodzielny.
jak napisano -Oddajcie siebie Bogu jako ofiare zywa świeta przyjemna.
jak Paweł mógł powiedziec w wierszu 12 ze jeszcze nie jest doskonały ?
.
Słowo - Dabar wszystko przez Słowo powstało .
Na początku był Słowo/Dabar
Alfabet hebrajski ma tylko 22 litery-znaki i to wystarczyło by Stworzyc Wszystko .
o tóz to POWIAZAC ze soba , własnie tak .
W mocy jezyka jest życie i smierc
nim błogosławimy i nim przeklinamy
Słowo jest lekarstwem
Człowiek jest tym co Mówi .
Jego Słowa świadcza o nim samym .
Słowo Słowo.
Litery to NACZYNIA które WYPEłNIA śWIATłO .
powiedziano - uczyc głupiego to kleic skorupy.

""
Dwadziescia dwie litery i odpowiadajace im dzwieki zawieraja podstawę(sa fundamentami ) wszystkich rzeczy .jest tak daltego ,że wszystko powstało przez potęge SłOWA .
kabalisci wymieniaja trzy litery Matki ,
siedem liter pojedynczych ,oraz
dwanascie liter podwójnych w tym własnie porzadku """
co z tym zrobisz ?
/........

Cytat

1. Nie praktykuje grzechu
Po pierwsze, Jan napisał: „Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia” (1 Jana 3:9). „Żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy” (5:18).
Człowiek, który narodził się na nowo lub odrodził, nie praktykuje grzechu. Już nie grzeszy swym sercem, wolą i całą skłonnością. Był taki czas, gdy nie myślał o tym, czy jego czyny są grzeszne i nie zawsze odczuwał żal po popełnieniu zła. Między nim a grzechem nie było konfliktu; byli przyjaciółmi. Tymczasem prawdziwy chrześcijanin nienawidzi grzechu, ucieka od niego, walczy z nim, uważa go za swoją najgorszą plagę, boleje nad jego obecnością, biada nad tym, gdy ulega jego wpływowi, i pragnie całkowicie uwolnić się od niego. Grzech już go nie cieszy, nie jest też dla niego sprawą obojętną; stał się okropnością, której nienawidzi. Jednakże nie potrafi usunąć go ze swego wnętrza. Gdyby twierdził, że nie ma grzechu, byłby kłamcą (1 Jana 1:8). Może jednak powiedzieć, że nienawidzi grzechu i że bardzo pragnie w swej duszy w ogóle nie popełniać grzechu. Nie potrafi powstrzymać napływu złych myśli do swego umysłu, nie umie uniknąć uchybień, zaniedbań, i wad, które pojawiają się zarówno w jego słowach i czynach. Wie, że „dopuszczamy się… wszyscy wielu uchybień” (Jakuba 3:2). Może jednak zgodnie z prawdą powiedzieć przed obliczem Boga, że te rzeczy wywołują u niego żal i smutek oraz że cała jego natura nie zgadza się na nie. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

Po takiej dawce " nauki" to sie juz nie wie kim sie jest leze czy stoje .
Słowo mówi wyrażnie i nie dopuszcza zadnych domieszek .
Owszem na poczatku kiedy nas Duch swiety dotknie zauwazamy siebie jako nic nie wartych i swoje zycie
bez sensu do nikad prowadzace i widzimy ze wszystko nas razi cokolwiek robimy .
Chcemy sie pozbyc słów mysli czynów przyzwyczajen nałogów itp sami robimy jakby pierwszy krok
Ale nie wszystko sie daje usunac o nie .
Jesli zwrócilismy uwage na Boga to i Jego prosimy by nas uwolnił ,pomógł ,prowadził .
Modlimy sie wołamy ,pukamy i szukamy i wszystko nas uwiera .
Dochodzimy do punktu ze , wszystko na nic bo przeciez co z tego ze jednego sie pozbede skoro
drugie sie cisnie drzwiami ?
Pokutujemy ,wstajemy ,zeby znowu upaść noi tak od -do .
A co mówi Słowo ?
Rzymian to list trudny ale daje Swiatło tak oslepiajace ze az trudno w to uwierzyc wiec nakładamy
słoneczne okulary i znowu okłamujemy sami siebie.
Ale jesli ktos chce ...
Rzym ,nie czytam dla samego czytania ale poto bym juz nie była miotana róznymi ludzkimi naukami
Czytam i Przyjmuje- kabala
A co czytam ?
Cos co czyni mnie Nowym Stworzeniem co daje mi Oręż ku natarciu i obronie ,wielu sie wscieka jak to
słyszy ale SłOWO to SłOWO tnie jak Miecz ,wiec
3 Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy ZANURZYLI sie w Mesjasza Jahszua, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?

Ga 3,27; <a href="http://"../Kol/2.html#2-12"" target="_blank">Kol 2,12

</a>4 Zatem przez zanurzenie nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie – jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.

Rz 1,4+; <a href="http://"../Wj/24.html#24-16"" target="_blank">Wj 24,16+

</a>5 Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie.

Flp 3,10-11

6 To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu.

Rz 8,11+; <a href="http://"../Ef/2.html#2-6"" target="_blank">Ef 2,6+; Kol 3,9-10+

</a>7 Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu.

Kol 3,4-5+; <a href="http://"../Ga/5.html#5-24"" target="_blank">Ga 5,24; Ga 6,14

</a>8 Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy,

2Tm 2,11

9 wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy.

Dz 13,34; <a href="http://"../1Kor/15.html#15-26"" target="_blank">1Kor 15,26; 2Tm 1,10; Hbr 2,14n; Ap 1,18

</a>10 Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga.


11 Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.

<a href="http://"../Hbr/7.html#7-27"" target="_blank">Hbr 7,27+

</a>12 Niechże więc grzech nie króluje w waszym śmiertelnym ciele, poddając was swoim pożądliwościom.

Rz 7,14-24

13 Nie oddawajcie też członków waszych jako broń nieprawości na służbę grzechowi, ale oddajcie się na służbę Bogu jako ci, którzy ze śmierci przeszli do życia, i członki wasze oddajcie jako broń sprawiedliwości na służbę Bogu.


<a name="6-14">14 Albowiem grzech nie bedzie nad wami panować, skoro nie jesteście poddani Prawu/Torze, lecz łasce.

><><

Nauczana inaczej chciałam dyskutowac z tym co tu napisane ,ale powiedziałam Przyjmuje Wiara .

Zatem zanurzyc sie WIARA w smierc Mesjasza JAHszua i UMRZEC przez Wiare ,grzechowi


nie buntowac sie nie pouczac Pawła który miał Objawienie tej tajemnicy ,uwolnic sie od niewoli człowieka ziemskiego .

Ten mówi jak inni mówi czego nie zna i wprowadza w bład.

Jak on moze mówic ze ;

Cytat

Jednakże nie potrafi usunąć go ze swego wnętrza. Gdyby twierdził, że nie ma grzechu, byłby kłamcą (1 Jana 1:8).

jak moze ,to znaczy ze on nie poznał Znaczenia Ofiary mesjasza ,przeciez hebr wyjasnia poucza daje Wolnosc .
jak moze mówic ze kałamca jest ten kto mówi ze nie kłamie a jednoczsnie cytowac ;

Cytat

Po pierwsze, Jan napisał: „Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia” (1 Jana 3:9). „Żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy” (5:18).

TO znaczy ze grzech w tobie jest tak wielki ze SAM Bóg nie moze grzechu wymazac?
TO znaczy ze jeden z nich kłamie albo sam JAN jest w zamieszaniu ?
a moze to znaczy ze ci co tak nauczaja nie wiedza co Prawda a co fałsz.
Co do mysli ,to one równiez atakuja by wedrzec sie do wnetrza a skad sa ?
Jesli serce mam oczyszczone to nie sa ze mnie ale mnie oskarzaja z zewnatrz.

//////////

A.D.D.A.M.2.3.'

Cytat

Nie mozna slowem stworzyc wszystkiego...A co do "tylko 22 znakow" to nawet wiecej rzeczy niz slowem opiszesz za pomocom 2 znaków - 0 i 1 (rowniez nie wszystko, ale znacznie wiecej)

prosze bardzo OPISZ .a dlaczego nie 19 albo 1 i 9 1 to Duch a O - świat

Cytat

Nie mozna wszystkiego zawrzec w slowach.

A jednak ZAWARTO !

Cytat

Słowa to jedynie opis, uogulnienie. Opiera sie na umownych, niejednoznacznych definicjach.zapytam sie -co to jestt?Ty powiesz - "Drzewo"-"A to?"-"Drzewo"Czy masz 2 takie same "drzewa"? Nie,

Drzewo a mówisz o tym co widzialne czy o niewidzialnymmówisz o - 0 - czy o - 1 -

Cytat

A problem pojec pierwotnych? (pojec nie majacych definicji) jak np "punkt" Co to jest punkt?

Punkt to ziarno w twojej Duszy ,czy pozwolisz mu zakiełkowac i wzrosnac by stał sie Drzewemi wydał Owoc?Drzewo poznaje sie po Owocach .

Cytat

Albo w slowach opisz mi smak jabłka... Kolor niebieski...Na poczatku bylo slowo? Ciezko takie cos racjonalnie wytlumaczyc...Samo slowo jest niczym, pustym wzorem na papierze lub fala dzwiekowa.Heh, o niczym nie swiadcza.Po owocach ich poznacie...

Ps 12:7 BT "Słowa Pańskie/YHVH to słowa szczere, wypróbowane srebro, bez domieszki ziemi, siedmiokroć czyszczone." Ps 19:4 Bw "Nie jest to mowa, nie są to słowa, Nie słychać ich głosu..." Ps 19:5 Bw "A jednak po całej ziemi rozbrzmiewa ich dźwięk I do krańców świata dochodzą ich słowa... Tam na nich słońcu postawił namiot," Ps 19:15 Bw "Niech znajdą upodobanie słowa ust moich I myśli serca mego u ciebie, Panie/YHVH , Opoko moja i odkupicielu mój!" ><><Ps 36:4 BT "Słowa jego ust to nieprawość i podstęp, zaniechał mądrości i czynienia dobrze."Owoc warg waszych - to sa słowa .jakim Drzewem jestes takie masz słowa
.
..

CYTAT
1. Nie praktykuje grzechu
Po pierwsze, Jan napisał: „Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia” (1 Jana 3:9). „Żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy” (5:18).
Człowiek, który narodził się na nowo lub odrodził, nie praktykuje grzechu. Już nie grzeszy swym sercem, wolą i całą skłonnością. Był taki czas, gdy nie myślał o tym, czy jego czyny są grzeszne i nie zawsze odczuwał żal po popełnieniu zła. Między nim a grzechem nie było konfliktu; byli przyjaciółmi. Tymczasem prawdziwy chrześcijanin nienawidzi grzechu, ucieka od niego, walczy z nim, uważa go za swoją najgorszą plagę, boleje nad jego obecnością, biada nad tym, gdy ulega jego wpływowi, i pragnie całkowicie uwolnić się od niego. Grzech już go nie cieszy, nie jest też dla niego sprawą obojętną; stał się okropnością, której nienawidzi. Jednakże nie potrafi usunąć go ze swego wnętrza. Gdyby twierdził, że nie ma grzechu, byłby kłamcą (1 Jana 1:8). Może jednak powiedzieć, że nienawidzi grzechu i że bardzo pragnie w swej duszy w ogóle nie popełniać grzechu. Nie potrafi powstrzymać napływu złych myśli do swego umysłu, nie umie uniknąć uchybień, zaniedbań, i wad, które pojawiają się zarówno w jego słowach i czynach. Wie, że „dopuszczamy się… wszyscy wielu uchybień” (Jakuba 3:2). Może jednak zgodnie z prawdą powiedzieć przed obliczem Boga, że te rzeczy wywołują u niego żal i smutek oraz że cała jego natura nie zgadza się na nie. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

Pomieszał jedno z drugim .
tak Narodzony to nienarodzony
.
CYTAT
2.Wierzy w Chrystusa
Po drugie, Jan napisał: „Każdy, kto wierzy, iż Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził”
(1 Jana 5:1). Człowiek, który jest ponownie narodzony lub odrodzony, wierzy, że Jezus Chrystus jest jedynym Zbawicielem, który może wyjednać przebaczenie jego duszy, że jest Boską Osobą wyznaczoną w tym celu przez Boga Ojca, a poza Nim nie ma żadnego zbawiciela. Człowiek taki uważa się za niegodnego i nic poza tym. Jednocześnie ma pełne zaufanie do Chrystusa, a ufając Mu wierzy, że wszystkie jego grzechy są odpuszczone. Wierzy, że z uwagi na to, iż przyjął skończone dzieło Chrystusa i Jego śmierć na krzyżu, został uznany za sprawiedliwego w oczach Bożych, toteż może bez lęku oczekiwać śmierci i sądu. Może mieć pewne lęki i obawy. Czasami może ci powiedzieć, że czuje się tak, jakby w ogóle nie miał wiary. Lecz zapytaj go, czy pragnie zaufać komuś oprócz Chrystusa, a zobaczysz, co powie. Zapytaj go, czy swą nadzieję życia wiecznego opiera na swej dobroci, swych uczynkach, modlitwach, na swym duchownym lub Kościele, i posłuchaj, co odpowie. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

Wierzy a nie wierzy bo skoro nadal grzeszy nadal walczy nadal jest na TAK i NIE ,to kim jest
niemowleciem nad którym nadzorca sprawuje kontrole.
CYTAT
3.Praktykuje sprawiedliwość
Po trzecie, Jan napisał: „Każdy, kto postępuje sprawiedliwie, z niego się narodził” (1 Jana 2:29).
Człowiek narodzony na nowo lub odrodzony jest świętym człowiekiem.
Stara się żyć zgodnie z wolą Bożą, czynić to, co podoba się Bogu i unikać tego, czego Bóg nienawidzi. Pragnie stale patrzeć na Chrystusa jako swój wzór i swego Zbawiciela oraz okazuje się przyjacielem Chrystusa, gdyż czyni to, co On nakazuje. Wie, że nie jest doskonały. Sprawia mu ból świadomość, że mieszka w nim skażenie.

Znajduje w sobie niedobre prawo, które stale walczy przeciwko łasce i usiłuje odciągnąć go od Boga. Jednakże nie zgadza się z nim, choć nie może go usunąć.
Chociaż czasami będzie miał o sobie tak niskie mniemanie, że będzie wątpił w to, czy jest chrześcijaninem, będzie mógł powtórzyć za Johnem Newtonem:
„Nie jestem tym, kim powinienem być; nie jestem tym, kim chcę być; nie jestem tym, kim mam nadzieję być na tamtym świecie; lecz nie jestem tym, kim byłem kiedyś, a dzięki łasce Bożej jestem tym, kim jestem.” Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

TO NIE JEST NOWE NARODZENIE !
TO MATACZENIE !
Jak on moze COS takiego pisac Własnie TAKIMI PLEWAMI KARMI sie tych co Pragna Poznac Prawde - Jahszua mesjasza ?!
CO on sieje KąKOL !?
Rzym mówi wyraznie kto jest SPRAWIEDLIWY .
TEN kto umarł grzechowi bo ak długo zył dla grzechu daleki był od Sprawiedliwosci .
Był sługa grzechu a nie SłOWA-Boga
JAk moze miec w sobie NIEDOBRE PRAWO - JAK !!!
W NIM/ WE MNIE MIESZKA SłOWO -Duch Mesjasza ,gdzie tu miejsce na zło !
WIE ze nie jest DOSKONAłY !
A wie bo mu nieustannie wciskaja ze nie jest A CO MóWI SłOWO ?!
Głosimy Madrość wsród DOSKONAłYCH !
Raz na zawsze Uczynił DOSKONAłYMI .
Aby maz Bozy był DOSKONAłY
Narodzony na Nowo przyjał Prawde SłOWA I MóWI JAK MóWI SłOWO
a nie miernoty nauczycielskie
CYTAT
4.Kocha innych chrześcijan
Po czwarte, Jan napisał: „My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do żywota, bo miłujemy braci” (1 Jana 3:14).
Człowiek narodzony na nowo żywi szczególną miłość do wszystkich prawdziwych naśladowców Chrystusa.
Podobnie jak jego Ojciec w niebie, kocha wszystkich ludzi ogólną wielką miłością, lecz żywi szczególną miłość do tych, którzy podzielają jego wiarę w Chrystusa. Podobnie jak jego Pan i Zbawiciel, kocha najgorszych grzeszników i potrafi płakać nad nimi; lecz ma osobliwą miłość wobec wierzących. Lepiej czuje się w ich towarzystwie niż w domu.
Uważa, że wszyscy wierzący są członkami jednej rodziny. Są tak jak on żołnierzami, towarzyszącymi mu w walce z tym samym przeciwnikiem. Są jego towarzyszami podróży, wędrującymi tą samą drogą. Okazuje im zrozumienie, a oni rozumieją jego. Mogą się od niego różnić pod wieloma względami – pozycją, stanowiskiem czy zamożnością. To jednak nie ma znaczenia. Są bowiem synami i córkami jego Ojca i on po prostu ich kocha. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

jeśli was Ojciec nie pociagnie - nie mozecie przyjśc do MNIE
Zna tych którzy sa jego
Idzcie precz nie znam was
Zamknał Brame i nie weszli
Wierzacy to ten ,który przyjmuje SłOWO Prawdy ,daje swiadectwo KIM jest JAHszua
jesli nie UWIERZYCIE ze Ja On pomrzecie w grzechach swoich.
Bóg jest miłosia i Miłosc Jego jest Rozlana w sercach naszych to Krew która Dusze oczyszcza.
Miłosc Moja w was - i to nas ma łaczyc


CYTAT
5.Zwycięża świat
Po piąte, Jan napisał: „Wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat” (1 Jana 5:4). Miernikiem dobra i zła człowieka ponownie narodzonego nie są opinie tego świata. Nie przejmuje się tym, że postępuje wbrew świeckim metodom, poglądom i zwyczajom. Nie obchodzi go to, co ludzie pomyślą lub powiedzą. Pokonuje miłość do świata. Nie znajduje upodobania w sprawach, które wydają się uszczęśliwiać większość ludzi. Uznaje je za głupstwo niewarte nieśmiertelnej istoty. Bardziej zależy mu na pochwale od Boga niż od ludzi. Bardziej obawia się obrażenia Boga niż ludzi. Nie jest dla niego ważne, czy się go oskarża czy wychwala; jego najwyższym celem jest zadowolenie Boga. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

czy to o to chodzi Zwycięzac swiat no ale kazdy Narodzony Zwycieza swiat bo swiat
niepozwoli ci bys mówił inaczej o sobie bys był ponad.
Swiat MNIE nienawidzi
nie miłujcie swiata ani rzeczy tego swiata
swiat przeminie wraz z pożadliwoscia swoja
Swiat was nie bedzie słuchał
Swiat was znienawidzi bedzie mówił o was źLE
bedzie z was szydził i uragał
Swiat MNIE ukrzyzował
jestem ukrzyzowany dla swiata.
Swiat lezy w złym

CYTAT
6. Zachowuje czystość
Po szóste, Jan napisał: „Który się narodził z Boga, zachowuje samego siebie” (1 Jana 5:18, Biblia Gdańska).
Człowiek narodzony na nowo troszczy się o swą duszę. Stara się nie tylko unikać grzechu, lecz również wszystkiego, co do niego może prowadzić. Zważa na to, w jakim towarzystwie się obraca. Wie o tym, że złe rozmowy kalają serce i że zło przychodzi łatwiej niż dobro, podobnie jak choroba, która jest bardziej zaraźliwa niż zdrowie. Zważa na to, jak wykorzystuje swój czas; jego największym pragnieniem jest spędzać go w pożyteczny sposób. Pragnie żyć jak żołnierz na terytorium wroga – zakłada stale swą zbroję i jest przygotowany na pokusy. Stara się pilnie być czujnym, pokornym i oddanym modlitwie. Co apostoł powiedziałby o tobie? Czy jesteś ponownie narodzony?

Co znaczy zachowuje siebie ?
1Jan 5 /17 ,18 --
17 Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci.


18 Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie dotyka.

1J 1,3+; 1J 3,6+; 1J 2,14+; J 17,15

19 Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego.

Jr 24,7

20 Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas BINA zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.

<a href="../J/17.html#17-3">J 17,3 1J 1,2

21 Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów.

to jest tych co przekrecaja SłOWO

tych co umniejszaja łaski Daru i czynia nas smiertelnikami


tych co zatrzymuja Prawde ,której sami nie Poznali


Narodzony na NOWO .bedzie z odwaga Głosił KIM go uczynił Ojciec Wiecznosci .

swiat bedzie zgrzytał zebami




CYTAT
Sprawdzian
Wyżej wymieniono sześć ważnych cech ponownie narodzonego chrześcijanina. U różnych ludzi powyższe cechy przejawiają się z różną głębią i wyrazistością. U niektórych słabo i ledwie zauważalnie. U innych silnie, jasno i nieomylnie
Rzadko występują wszystkie jednakowo wyraziście u jednej osoby, tak iż dla każdego są widoczne. Niektóre z tych cech przejawiają się u każdego bardziej niż inne..
Mimo, że bierzemy to pod uwagę, tych sześć oznak narodzenia z Boga zachowuje ważność. Jak powinniśmy na to zareagować? Możemy dojść do jednego, logicznego wniosku – tylko ci, którzy są narodzeni na nowo odznaczają się tymi sześcioma cechami, zaś osoby, które nie mają tych cech, nie są narodzone na nowo. Wydaje się, że apostoł pragnął, żebyśmy doszli do tego wniosku. Czy posiadasz te cechy? Czy jesteś ponownie narodzony?

(J. C. Ryle - Z języka angielskiego przełożył Szymon Matusiak)
...
A co to jest "widzialnosc" i "niewidzialnosc". Widzialnosc przez kogo? Mowie o tym co jest

kiedy patrzysz na drzewo to co widzisz ?
to co widzialne a korzenia nie widzisz .
bo jest nie widzialny musisz sie do niego dokopac jesli chcesz ujrzec to co zakryte.
Kiedy patrzysz na ziarno a nigdy nie widziałes drzewa to skad wiesz jak wyglada
...

Na poczatku bylo slowo?
Ciezko takie cos racjonalnie wytlumaczyc...
Samo slowo jest niczym, pustym wzorem na papierze lub fala dzwiekowa.
Heh, o niczym nie swiadcza.
Po owocach ich poznacie...

Słowo w informatyce składa się z zer i jedynek. Teoretycznie za pomocą tych dwóch stanów możemy zapisać WSZYSTKO.
Jest to tylko kwestia długości słowa. Zaczęło się od ośmiobitowego, przez szesnastobitowe. dziś normą jest 32 bitowe, spychane w zaświaty przez 64 bitowe. Są też sytemy 128 bitowe. Mogą być w zasadzie dowolnie długie - stąd dowolna wielkość informacji przez nie przekazywana.
Autor ludzki posługując się SŁOWEM stwarza dowolne światy. Jednym słowem je tworzy i jednym unicestwia.
Teoretycznie Ty i ja - my wszyscy możemy być jedynie "książkowymi" bohaterami stworzonymi przez jakiegoś, mniej lub bardziej utalentowanego(rzecz subiektywna), Autora.
Bo niby czemu nie?
Tego nie da się dowieść. Nie da się też udowodnić, że tak nie jest.
Ale Słowo u Boga to nie jest martwe, literalne słowo. Tu nie ma ułomności leksykalnych. Bóg nie jest grafomanem.
Słowo to synonim Chrystusa. Dla wielu to oczywiste. Stąd dywagacje na temat ułomności ludzkiego sposobu opisu świata za pomocą słów są tu raczej chybione. :D
Tu nie chodzi o racjonalizm - w tak lubianym przez Mavera Buddyzmie jest zawarta podstawowa idea Oświecenia. Nie żartuję.
Ale bądźmy szczerzy - u podstaw tej filozofii - religii ? - leży ten sam aksjomat , co u wszystkich innych "dróg rozwoju" - Autorytet Nauczyciela.
To, że Maver podkreśla, iż Nauczyciel jest potrzebnyw Buddyzmie tylko do pewnego momentu - O.K. Rozumiem, po osiągnięciu osobistego Oświecenia odcinamy "pępowinę" od Niego.
Sami sobie jesteśmy Guru.
Ale ja nie wierzę w bajki o możliwości osiągniecia Ideału Rozwoju Duchowego przez kogokolwiek - sam ideał zawsze pozostanie niosiągalny. Mówię oczywiście o ludziach. :D
Stąd moja niewiara w buddyjskie Oświecenie. Jak dla mnie - to kolejna maja.
Ideał nie jest osiągalny chyba w żadnej dziedzinie duchowej.
Stąd prosty - może nawet dla niektórych prostacki :D - wniosek, że Buddyzm mami mnie możliwością osiągnięcia Niemożliwego.
Nie ma się co oszukiwać. Człowiek nigdy Ideału nie osiągnie, nie wyzwoli się ze swej cielesności - będzie musiał jeść, będzie chorował, będzie cierpiał i korzystał z toalety.
Chrystus mnie przynajmniej nie mami, że będzie inaczej, od razu wiem, że Ideał nie jest dla nikogo do osiągnięcia.
I to uważam za uczciwe. Nawet nie bedąc chrześcijaninem doszedłbym do takiego samego wniosku. Ideał w ludzkim wykonaniu - to iluzja.
Uczciwe jest tylko dążenie do Ideału. I nie mów mi Maver, że w tej drodze Nauczyciel będący Wzorcem, czyli Ideałem , nie jest konieczny. To kolejna bajka.
Jeśli więc ów uczeń, który poszedł w góry, a o którym tak ładnie kiedyś pisałeś, przestał przysyłać wiadomości swemu Guru - to nie dlatego, że udało mu się znaleźć Absolut, czy jak wolisz, samemu stać się Absolutem.
On znalazł jedynie nową maję i oddał się jej bez reszty.
Oczywiście to tylko moje "widzimisię". Wesołego medytowania życzy - tewie.
.
To jest dział Religia - gdybym szafował słowem "wiara" w innym dziale, pewnie musiałbym je bliżej sprecyzowac, tu sobie daruję.
Z punktu widzenia chrześcijanina moje zdanie jest, jak sądze, zrozumiałe.
Powiem tak: miłość trzeba mieć, niekoniecznie zaś trzeba o niej gadać. Do tego stwierdzenia też można się przyczepić. :D
Relatywizm nie jest niczym nowym w kwestiach religijno - moralnych, podobnie zresztą jak i w innych. Można powiedzieć, że przeżywa swoją drugą młodość.
Ja nie określam kanonów wiary. Gdybym wyciął Ci mózg, byłbyś warzywkiem. Zupełnie nieszkodliwym.
Ale gdybym go zostawił - a wyciął Ci duchowość - byłbyś potworem i to niezdolnym do resocjalizacji. Nasze indywidualne "widzimisię" nie zmienia rzeczywistej konstrukcji ani świata - ani zawartego w nim człowieka.
Według mnie kwestia nie jest dociekanie czy świat jest czy też nie jest mają .
Załóżmy, że świat wokół mnie jest złudzeniem. I być może tak jest - w końcu moje neuroniki moga mnie oszukiwać.
Jeśli jest złudzeniem - to nie mogę tego udowodnić, podobnie jak i obalić takiego twierdzenia. Dlatego skupiam sie na moim stosunku do rzeczywistości - czymkolwiek ona jest.
Mogę ten swój stosunek do świata oprzeć na dowolnym autorytecie - nawet na iluzji, że jest całkowicie mój i to pozbawiony obcych wpływów.
Mogę więc dryfować przez życie szukając na własną rękę odpowiedzi na swoje pytania - a mogę szukać Autorytetu, który zostanie moim nauczycielem.
Wiekszość z nas chodziła do szkół i tam pobierała nauki - nie wymyślając od podstaw matematyki, fizyki, biologii itd.
I pytanie - kto powinien być tym Nauczycielem ? Szeroki wybór - zależy, czego ma nas nauczyć. :D
Jedni wskażą Wedy, inni Biblię, Chrystusa, Buddę, Mahometa, ba, papieża - a jeszcze inni coś /lub kogoś innego.
Jesli wybieram Chrystusa - to nie dlatego, że obiecuje mi maje, albo bycie wiecznie zdrowym czy też bogiem :D
Jesli dziś jestem dumnym człowiekiem szczycącym się samym sobą jako takim - to po nawróceniu , Nowonarodzeniu w Chrystusie, spuszczę główę na dół.
Nowonarodzenie nie uczyni mnie w moich oczach "lepszym", nie. Ono mnie umniejszy do moralnego "punktu".
Bezwymiarowego. Służyć Bogu ? Jak ? Mam tylko Was w zasięgu ręki. I tylko poprzez mój stosunek do Was mogę mu służyć.
Muszę kończyć , spadam - pozdrawiam wszystkich - ja.
....

No próbuj ! Próbuj mocniej!Pozwól Bogu działać.Niech Jezus wejdzie do twojego sreca..
Bardzo dobre rady..Próbujemy,próbujemy i....
Upadamy.W końcu przestajemy próbować..
-Nie to beznadziejne nigdy nie bedę doskonały!!
-
Czy Bóg wymaga nieosiągalne?????

Shalom!

agar
A gdzie tu masz powiedziane - próbuj ?
tu jest Bądźcie - to NAKAZ .!

DOSKONAłOSC jest Dowodem tego ze przyjęłas prawidłowo Jego Ofiare.
to nie jest twoje ,to jest ON SAM .
to co podajesz jako beznadzieje to ,naleciałości ludzkich nauk.
Słowo jest NIEZAWODNE ,ZAUFAJ w to co przekazali nam ci którzy byli przed nami .
..
'M't'

Cytat

Alkocholik by zdobyć choć odrobine alkocholu może posunąć się do wielu czynów, w tym takich które uwłaczają jego godności.

jest pewna róznica te siebie poniza dla zaspokojenia smaku ,obojetne czy to wódka
czy , narkotyk czy jedzenie .
to co piszesz to zmysły .
Jedni wąchaja inni patrza itp .

Cytat

Podobnie jak człowiek poszukujący owej miłości zniża się, poniża dla zdobycia upragnionej rzeczy czy zjawiska? To nie jest płytkie? To jest wręcz prymitywne, bo dąży on do zaspokojenia potrzeby może i najwyższych lotów w przyp[adku miłości, ale najbardziej uwłaczających człowiekowi środkami; zwracając się do kogoś, kogo nie ma i nie jest w stanie skrzywdzić go swym działaniem, ewentualnie jego brakiem.

Poniża ale w inny sposób , poniewaz nie zaspokaja swoich zmysłów ,ale pragnie Czuć Boga Jego Obecność
to nie sa mrzonki na zasadzie nie wiem ale wierze .
Moja Wiara to nie wierzenia , to Osoba Rzeczywistość a nie cień
On jest bardziej Realny niz ty .
Zaspokojenie potrzeb nie wynika ze mnie ale On ma Pragnienie abym ja była szczęsliwa .
On chce abym przyjeła , i chodzi oto bym NIE URONIłA nic z tego co On pragnie mi dac.
Tu chodzi o człowieka o jego , głuchote ,slepote .
Człowiek szuka jak zostac Uzdrowionym by móc naczerpać WODY .
A to ze jak mniemasz w swojej niewiedzy ,ze Go nie ma to tylko twoje ułomne mniemanie.
Ułomnosc dla głuchego ,to brak dźwieku .
dla slepca brak obrazu .
ale głuchy by powiedział ,ze CZUJE drgania .
chodzi o CZUCIE .

Cytat

Może wystarczą mocne ręce i nogi zastępujące dno...zresztą by owe dno wykozystać, także trzeba być odpowiednio przygotowanym. W innym wypadku można osiąść na mieliźnie

.
Bardzo słuszne spostrzeżenie , dzisiaj wielu dryfuje na mieliznie a mysla ze to ocean Miłosci ?
..
Cytat

Raczej zaspokojenia nałogu...w przypadku alkocholika. To prawda, zachacza to mocno o sfere fizyczną,; zmysły. Drugi przypadek to ewidentnie sfera duchowa. Potrzeba miłości itp. Nie uważsza że powyższe sprowadzić można do potrzeb? Ad 1 potrzeba zaspokojenia głod

u,
Potrzeba Miłosci , jakoś tak sie dzieje ze człowiek szuka właśnie Miłości ,ale zagubił sie w Czuciu i przeszedł
z Duchowego w fizyczne i na tym ' polu" poszukuje czegoś czego nigdy nie znajdzie bo Miłosc
nie nalezy do nas ale Bóg jest Miłoscia .

Cytat

Ad 2 potrzeba miłości akceptacji i co tam jeszcze dostajecie od boga.
Ad 1 często poniża się stając się przysłowiowym żulem z pod monopolowego,
ad 2 natomiast na bulwarze pragnień, sam fakt że tam się znajduje. Upokorzenie przed samym sobą, chyba gorsze bo duchowe


Jeśli Bóg Ojciec cie zaakceptuje , to co więcej pragnąc ?
Słuchaj Stwórca Wszystkości Akceptuje taka marnosc jak człowiek - buntownik .
Akceptuje mnie i przyznaje się do mnie przed całym NIEBEM .
ja staje się Warta Jego Imienia .
a ty tu mówisz o jakimś upokorzeniu ?!?
król znalazł świniopasa i sadza go przy sobie odzianego w Królewskie szaty .
a ty nazywasz to upokorzeniem ?
.
...

bóg jest miłością? Wydaje mi się że nie klepiesz regułek kościelnych więc potraktuje to głębiej; więc jak bóg przekazuje nam swą miłość? a miłość w plemionach afrykańskich do których nie dotarła chrystianizacja? a może mi powiesz że tam nie wystepuje zjawisko miłości?

Jest Miłościa Rozlewajaca sie w sercach Sprawiedliwych oczyszczonych Jedna Ofiara .
nie dotarła ?
przez te wieki nie dotarła ,czy moze nie słuchali .
Oni wiedza moze wiecej niz ty oni widza oczami przyrody
niebo ziemi , ziemia niebu śle wiadomosc .
drzewa klaszcza w dłonie .
sprawiedliwi jak gwiazdy

Cytat

Jak bóg ojciec może mnie zaakceptować. gdybym nie wiedział o nim nic, nie odczółbym jego akcetpacji...gdy wiem wiele także nie odczówam różnichy. Nawet jeśli poczóje w mojej wyobraźni; co mi to da?

Własnie
On pierwszy mnie zaakceptował a ja nie czułam Jego Akceptacji , miedzy innymi dlatego ,ze widziałam w Nim niesprawiedliwość.
tak jak ty
nie o wypobraźnie chodzi a o Czucie - Realne Jego Obecności

"Słuchaj Stwórca Wszystkości Akceptuje taka marnosc jak człowiek - buntownik .
Akceptuje mnie i przyznaje się do mnie przed całym NIEBEM .
ja staje się Warta Jego Imienia .
a ty tu mówisz o jakimś upokorzeniu ?!?
król znalazł świniopasa i sadza go przy sobie odzianego w Królewskie szaty .
a ty nazywasz to upokorzeniem ?"

Cytat

- pozwala mu także umierać z głodu, ginąć w łonie matki itp. Wymieniać dalej?
Na jakiej podstawie twierdzisz że bóg mnie kocha, akceptuje i sadza przy swym boku?


wymieniaj ,wymieniaj Ja tez kiedys wymieniałam !
widziałam Go z poziomu na jakim ja byłam a nie On
......

Agar,
dopuszczasz myśl błędnej interpretacji otazającego świata i wydarzeń mających miejsce w twym życiu?

Jesli interpretujesz wszystkie pozytywy jako dzieła boskie, na negatywy tez patrz przez ten sam pryzmat.

Nie sztuka uwierzeć kiedy przyjmie się tok myślenia mówcy.

Ja tak trochę poskracałem, a co...
Hasło brzmi: nowonarodzony. Jak sama nazwa wskazuje - wpierw trzeba umrzeć, żeby się nowonarodzić.
Widzisz, wiara różnie na ludzi wpływa. Ale nie czyni ich jakoś specjalnie inteligentniejszymi, dostrzegalnie bardziej elokwentnymi (no, pomijam Dar Ducha Charyzmy, ale to inna sprawa) czy sprawnymi polemicznie.
Na Forum się według mnie łatwiej pogubić niż odnaleźć duchowo. Powiem szczerze - niemal do każdego postu można napisać, mniej lub bardziej, błyskotliwą ripostę, spuentować i obrócić w żart, nawet złośliwie. Czasem trzeba milczeć. Milczeniem i brakiem reakcji też dużo o sobie powiemy.
Ale do rzeczy.
W zależności od tego, na kogo trafisz - tak, w miarę swoich możliwości intelektualnych, werbalnych i kulturowych, będzie ci ten ktoś mówił o Bogu.
Jeśli na tym chcesz oprzeć swój światopoglą - błądzisz.
Masz rację, należy zakładac ułomność naszego postrzegania świata, a nawet brać pod uwagę możliwość życia w pewnym "matriksie".
Tego się nie da dowieść ani podważyć, jest to także problem zupełnie poważnej diedziny jaką jest fizyka kwantowa.
Ja wychodzę z założenia, że to nie do udowodnienia, pozostaje mi tylko wpływ na moje relacje ze światem - nawet jeśli to tylko sen.
Jesli ktoś sądzi, że Bóg jest uproszczeniem, jakimś transcendentnym dopingiem, który człowiekowi wszystko ułatwia a życie ściele różami - cóż, ma do tego prawo.
Jak to już mówiłem, znajdujemy to, czego szukamy. Jedni szukają Boga wszechmocnego ale mściwego i skłonnego do bójki - inni odwrotnie.
Nasza wiara nie tworzy Boga, nasze wyobrażenia też Go nie kreują. One odzwierciedlają stan naszej duszy, umysłu, nasze potrzeby itd.
Jedyne co mamy to to, co wokół nas - czyli jego dzieło, Biblię jako źródło pisane, chociaż to inny,długi temat - i siebie.
My jesteśmy jedynymi obiektami na których nasz stosunek do Boga znajdzie odzwierciedlenie.
Ale jest pewna podstawa. Idea. Fundament. To kwestia Absolutnej Sprawiedliwości Bożej. Nasze chrześcijańskie odzwierciedlenie pojęcia "karmy", to nie to samo, wiem, ale tak mi przyszło do głowy bo wschodnie religie wciąż są trendy.
Nie musisz skazywać swego ego na dyskusję z ludźmi w celu znalezienia u nich "ich obrazu" Boga. Jak powiedziałem sądze że nikt z nas nie widzi Go tak samo.
Co nie znaczy - nieprawdziwie, raczej - fragmentarycznie. Na ile kogo stac duchowo i intelektualnie - tak Go widzi i tak ci Go opisze. I swoje relacje z NIm.
Ty szukaj swojego obrazu. Zadzierzgnij własne relacje. Jestes dorosły - poironizuję trochę - więc karm się sam. Znajdź Go dla siebie, a być może zrozumiesz o czym mówię.
Pozdrawiam - ja.
..

Nie mam autorytetów. Po co kogoś lub coś kopiować, jesli niemożliwe jest osiągnięcie identycznego stanu, jak kopiowanej postaci czy zjawiska? Tylko owa postać lub zjawisko jest pełnowartościowa. Pozatym, odzwierciedlanie ubliża brakiem kreatywności, prostotą..


Słusznie ,masz racje po co wogóle zaczynać ,skoro z góry załozono fiasko .
Słyszy sie nasladuj Jezusa ,ale zaraz ci dodadza ; nie mysl ze bedziesz jak On .
nie mysl ze bedziesz DOSKONAłY , nawet niemysl ze cos mozesz jak nie mozesz
Takich diabelskich pełnych zniszczenia słów sie na słuchałam i naczytałam .
Czytasz i myslisz o jakie to wspanałe , Boze ja tez tak Pragne .
I co ? w połowie ksiazki odwracam kartke i czytam ; " nawet nie mysl ze bedziesz jak On DOSKONAłY
to ci sie NIGDY nie uda "
Rozpoznałam te diabelskie mowy ,które niszcza tych co całym sercem naleza do Jezusa.
To co Pokazał mi Duch Swiety w Swoim Słowie - ZAPRZECZA całkowicie , naukom jakimi sie "karmi"
- niszczy ,szczerze serca.
Ja sama ,powtarzałam te nie biblijne " nauki " i brałam je do siebie ,bo myslałam ze to jest Prawda
Jednak Prawda daje Wolnosc i ja w tej Wolnosci chodze , nic ponad to .

Cytat

Orso,
no nie dotarła, odpowiedz tez do mnie nie dotarła.
Jesli interpretujesz wszystkie pozytywy jako dzieła boskie, na negatywy tez patrz przez ten sam pryzmat.
Nie sztuka uwierzeć kiedy przyjmie się tok myślenia mówcy.

pozytyw i negatyw to TEN SAM Bóg - przejawiony i nieprzejawiony
Mnie zastanawia ,dlaczego przyjmuja TOK myslenia rozmówcy - i to takiego ,który nie daje nadziei
który mówi - e nieudasie - który sam nie wszedł i innym nie pozwoli .
Ten swiat ,jest jaki jest upadły , i taki jest Adam z prochu ziemi , ale jest ADAM z Nieba i MY mamy
byc TACY SAMI , mamy NOSIC JEGO OBRAZ - a dlaczego mówimy - nic z tego nieuda sie
Czy Jezus był kłamcą !?
Musicie sie Narodzic z Ducha , i WODY - JA JESTEM ,który WSZYSTKO NOWYM CZYNIE.
.

ilip3
Orsa i ja nie mówię o sobie ,że stałam sie doskonała jak i Paweł,dążę do tego celu i w tym jestem doskonała.
Nowonarodzenie to właśnie zmiana potrzeb serca,to szczerośc serca i zmiana celu.Rodzisz sie dla niego (celu) i żyjesz dla tego celu.
I tak jak pisze Paweł zapominając o tym co za mną.Reszta to chrześcijaństwo jeśli ku temu się narodził człowiek
Shalom!.

popatrz z jakim ZAMIłOWANIEM obnosicie sie z tym wersetem ,jak powiedział Paweł ?
cedzicie komara a połykacie WIELBłADA .
Paweł mówi tu o tym ze biegnie po nagrode mówi ze szelmut jeszcze nie przybyła A NIE ze on nie jest
DOSKONAłY , no chyba ze sam nie wie co mówi skoro w innym miejscu mówi ,Głosimy wsród DOSKONAłYCH!
czyli jak ty sobie wyobrazasz NIEDOSKONAłY GłOSI DOSKONAłYM - Madrość TAJEMNICE ???

to co mówisz to zakrawa na - gonie króliczka bo tak lubie a czy go dogonie - a musze ?
Słowo jest Słowo - to jest NAKAZ a nie moje pomysły Słowo tak mówi .a ty przeciez tak na nim polegasz.???
moze to nam pomoze ?
><><

Mt 5:48 BT "Bądźcie więc wy doskonali,doskonały jak wasz Ojciec niebieski.jest"

Mt 19:21 BT "Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

Lk 1:17 BT "on sam pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom, a nieposłusznych - do usposobienia sprawiedliwych, by przygotować Panu lud doskonały."

Rz 13:10 BT "Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa."

1Kor 2:6 BT "A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających."

Flp 3:12 BT "Nie [mówię], że już [to] osiągnąłem i już się stałem doskonałym, lecz pędzę, abym też [to] zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa."
/nie ze juz osiągnąłem ,albo ze juz przybyła doskonałosc/szelmut , ale biegne ja w nadziei osiągnąć .../
w 15 - ilu nas Dojrzałych ..../
Kol 1:28 BT "Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie."

2Tm 3:17 BT "aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu."

Jk 1:4 BT "Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków."
"
Hbr 2:10 Bw "Przystało bowiem, aby Ten, dla którego i przez którego istnieje wszystko, który przywiódł do chwały wielu synów, sprawcę ich zbawienia uczynił doskonałym przez cierpienia."

Hbr 10:14 Bw "Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni."

Jk 1:17 Bw "Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia."

Jk 1:25 Bw "Ale kto wejrzał w doskonały zakon wolności i trwa w nim, nie jest słuchaczem, który zapomina, lecz wykonawcą; ten będzie błogosławiony w swoim działaniu."

Jk 3:2 Bw "Dopuszczamy się bowiem wszyscy wielu uchybień; jeśli kto w mowie nie uchybia, ten jest mężem doskonałym, który i całe ciało może utrzymać na wodzy."

1J 4:18 Bw "W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości."

Ap 3:2 BT "Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga."

><><><
Czy TO SłOWO NAS NIE ZOBOWIąZUJE !?!
CZy tu mówimy mówic - no Panie co to to nie .
.

agar
Naprzód powiedz mi co rozumiesz przez doskonałośc o jakiej mówi Jezus i jak doskonały jest Ojciec w Niebie.

Powiedz mi czy jestes doskonała w miłości.jesteś doskonale nienaganna,doskonale wierna...itd
dużo piszesz o doskonałości zakonu,powinnosciach doskonałości.ale to doskonałe od doskonałego Boga.
Jeśli chcesz byc doskonała masz iść za Jezusem co nie jest jednoznaczne z otrzymaniem jej ot tak bo powiedziałas ,że idziesz.
Bo ta droga doprowadzi cie do doskonałości.
Paweł pisał ,że nie mówi otym,że jest doskonały,ale pędzi aby to zdobyć i wcale nie mówi ,że już to zdobył.
Jest doskonały właśnie w tym,że szuka i zabiega by zdobyć.
.
Co za paradoks
Paweł nie był DOSKONAłY /tak nauczaja /ale innym pisał aby Byli ?
kazdy by mu wytknał - a ty Pawle ? a on powie ja se biegne .
no to ja tez Pawle biegne -

Cytat

1Kor 2:6 BT "A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających."

nie ma innego wyjscia jak tylko UZNAC ze Paweł wiedział KTO jest DOSKONAłY .
dziwne ze sam nie był . <_<
wiesz to przypomina ,ty który mówisz niekradnij - sam kradniesz
niecudzołóż - sam to robisz
ty PAWLE mówisz badz DOSKONAłY a sam nie jesteś ?
za Jezusem szło wielu ,Panny głupie też i Judasz szedł
pisze o DOSKONAłOSCI Zakonu , bo tak napisano

Cytat

Bo ta droga doprowadzi cie do doskonałości.


TA DROGA jest DOSKONAłA SAMA W SOBIE i jest CELEM W SOBIE .

Cytat

Kol 1:28 BT "Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie."

2Tm 3:17 BT "aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu."

Jk 1:4 BT "Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków."


kiedy to ma sie stac ? ile masz DNI ?
Po Owocach ich poznacie -
..
Nie musze być doskonały w miłości aby wiedzieć że jest najważniejsza i zachęcać do doskonalenia się w niej.

paradoks
Paweł to nie jakis tam niedouczony ,Paweł wiedział przez Objawienie
jak mógł innym proponowac by BYLI DOSKONALI a sam NIE ?!! niezdążył , nie potrafił nie ....co?
DOSKONAłOSC to łaska jak to mozliwe by jedna przyjac a druga odrzucać?
Zadne doskonalenie ,DOSKONAłY , tak napisano .
.
Orsa,może to ty zakładasz bezdenność ludzkiej prostoty, zatracenia w świecie i jego niezdolność do samoistnego, przysłowiowego czynienia dobra?Myślisz że nie wierząc w boga trzeba być kryminalistą, gwałcicielem lub zabójcą?

Nie nie mysle ,juz gdzies pisałam ,ze człowiek moze byc -bardzo dobrym uczynnym .moze oddawac siebiedla innych ,nigdy nie ukrasc nie kłamac ,no moze czasem nigdy nie powie cholera ?i takie tam ,ale ,ALE w nim nie ma Swiatła nie jest Naczyniem dla Swiatła on sam sobie dla siebie jest bogiem ,WIdoczny wszedzie na piedestale Nazwisko znane z dobroci serca .ALE CZY BóG GO WIDZI ?jesli taki człowiek czyni od siebie bez Imienia Stwócy to kim on jest ? miesem jeno .JEZUS powiedział ze wszystko ma byc czynione Z NIEGO .Indianie wiedza o Wielkim Duchu Manitou ,oni wiedza ze Stwórca jest DUCHEM .Wschód wie ze DUCH jest przed materia a zachód ciagle materia i materia .

Cytat

Jaki jest wasz bóg potężny, że nie potrafić dać nadziei swym wiernym, by jego obraz mącili wątpiący?

Watpicy maca serca watpiacych i maluja fałszywy Obraz Stwórcy i siebie .Jesli człoweik jest niedoskonały a jest Obrazem Boga ,to znaczy ze Bóg jest niedoskonały to zanczy ze taki mówi Bogu - a jestem tak niedoskonały i grzeszny a ty Boze nic na to nie poradzisz jestes za słaby na moje grzechy na moja niedoskonałosc.

Cytat

Jezus był człowiekiem.

- napewno ni e takim jak myslisz ty i wielu innych Adam z Nieba to nie Adam z ziemi jest WIELKA RóZNICA pomiedzy ziemia a NIEBEM

vivere, dnia 3.01.2008, 21:34, napisał:

OrsaPaweł pisze ,że prawda została mu objawiona,przez obecnego w nim Chrystusa,który jako Duch Święty Chrystusowy,Syn,Słowo Boże,Słowo,Duch Prawdy,Pocieszyciel itd,jest obecny w każdym człowieku.O tej obecności w nas Chrystusa,głosił Dobrą Nowinę.Który kościół obecnie głosi tą samą Dobrą Nowinę co i Paweł? Ja jakoś tego nie widzę.Sprzeczności w naukach Pawła i pozostałych apostołów, mogą wynikać ze świadomego fałszowania Biblii.

jesli tak uwazasz to dlaczego tak niewielu ma Objawienie ?gdyby mieli Ducha Mesajsza w sobie byli by Jego i Poznali by Jego jest powiedziane - KTO PRZYJMIE DUCHA PRAWDY .a swiat GO przyjac /kabala nie moze bo GO BIE WIDZI i nie zna .WY GO ZNACIE -WY a to znaczy nie wszyscy !kosciół głosi to co ma z ciała a nie zDucha
.....
Orsa,
jakiego światła, czyńmy dobro a nie świećmy sobie latarkami w oczy bo oślepniemy. Humanitaryzm na ołtarze

!
mówie o Swietle które Mieszka w Swietle o Swietle któego nasiano sprawiedliwemu .
Swiatło przyszedł na swiat
Ja Jestem Swiatło ,swiata .
Swiatło stał sie .
Swiatło które ujrzał Paweł .co poczniesz bez Tego Swiatła ? co ci da latarka
głupie panny nie miały Swiatła .

Cytat

Wg Biblii stwórca jest doskonały, czowiek zaś jest tylko marną kopią z mnóstwem wad

.
Doskonały zadna marna kopia , jesli nosze Jego Obraz jestem DOSKONAłA JAK ON .
Nie patrz na siebie oczmi rozpadu materii ale ,Jego oczmi Miłosci .

Cytat

Czym się więc różnią? Adam żeby pójść do nieba musiał się zmienić? więc to już nie Adam poszedł do nieba tylko jego przeróbka na potrzeby nieba.

o kim mówisz ?
Adam z Nieba SIEBIE nie zmienia On przyszedł ZMIENIC NAS ,dac nam sposobnosc ujrzenia Królestwa
Miejsca z którego jesteśmy .
Adam z prochu ziemi nie doznaje przeróbki ale umiera ,ziemi by Urodzic sie do Nieba
Narodzony widzi w czym Rzecz i poddaje siebie Jemu - to tak skrótowo
.
Co rozumiesz pod określeniem "świętość w Chrystusie"?


Ze nie ma grzechu bo Jahshua w niej zamieszkał. Jest doskonała i święta.
.
tewie
U mnie to całkiem jakoś tak na wspak...
Im dalej byłem od spraw duchowych i Biblii - tym byłem jakis taki większy i lepszy w swoim mniemaniu.
A im bliżej spraw duchowych i - przepraszam za śmiałość - nauk Chrystusowych, to tym bardziej czułem się mały, jakiś taki maluteńki...
Czy to normalne, czy nie ?
Pozdrawiam z niskości - ja.
..

Orsa, tylko że życie zaskakuje nas stale tak ekstremalnymi sytuacjami, że trzeba podjąć decyzje natychmiast, nie czekając na to, że kiedyś być może będę lepiej do takiej decyzji przygotowany.
Co wtedy ? Schować głowę w piasek ?

Może powinnam zacząć od Końca ,?
Nie ,nie chowamy głowy w piasek , nie można czekać to działamy tu i teraz .

Cytat

Według mnie, samo posiadanie rodziny, dzieci , ba, nawet silnego emocjonalnego związku z kimkolwiek - jest ogromnym balastem utrudniającym nasze postępowanie według Boskich wymagań.
Mając rodzinę - jestem uwikłany w całą strukturę społeczno - politycznego organizmu państwa.
To zniewolenie jest, i nie ma co mówić że go nie ma.
Powoduje to całą masę rozterek, tu już nie decyduję tylko o sobie, bo odpowiadam choćby za dzieci, które spłodziłem.
Już samo to nie pozwoli mi być "idealnym moralnie". Nie porzucę przecież wszystkiego i nie zostanę anachoretą.

Dlaczego uważasz ,ze to jest balast ?
dlaczego rodzina czy związek emocjonalny ma mi utrudniać postępowanie
zgodnie z wymaganiami Boga?
Zniewolenie jest ale kiedy i w jakim sensie ?
Rozterki o których tu piszesz są ,i nie da się ich uniknąć ale nie muszą królować .
Nie wiem kto to anachoreta ?
Idealnym moralnie możesz być mimo wszystko .

Cytat

Naprawdę, w życiu wiele wyborów jest niezwykle trudnych i nie ma czasu na ich odwlekanie.
Czy mimo to można być "nowonarodzonym" ?
Pozdrawiam - ja.

W życiu jest wiele wyborów a najważniejszy to NOWO NARODZENIE .
pytasz ,czy można być ?
Ależ tylko NOWO NARODZENIE uratowało mnie od tego wszystkiego ,co tu wymieniłeś.
Moje życie przed NOWO NARODZENIEM , to pasmo porażek ,miotania się w te i we te.
Rozterka goniła rozterkę ,emocja emocje ,balast był juz nie do uniesienia MIAłAM DOść !
Dość miotania się pomiędzy tym wszystkim - tonęłam .
Dopiero Obecność Boga ,moje Jemu poddanie ,Zaufanie ,zrzucenie z siebie tego co juz nie
mogłam udźwignąć .Czy się wszystkiego pozbyłam jak za - pstryk - nie wcale nie
Zaczęłam widzieć to czego przedtem nie widziałam , to było jak prześwietlenie na wylot .
Wiem jaka jest różnica miedzy życiem przed i po Narodzeniu ,troski są i balast jest ALE ja nie jestem
już sama i taka sama .
A kiedy doszło jeszcze to co Bóg ma dla mnie osobiście ,dał mi odwagę by patrzeć
na siebie Jego Oczami a nie swoimi ,oskarżającym ,poniżającymi siebie , to mogę tylko dziękować.
I nie chować głowy w piasek .
tewi
Nowo Narodzenie jest tak wspaniałe tak coś Nowego ,ze pomimo łez ,które wcale nie zniknęły
ale teraz maja inny sens i wiem ,że Bóg zbiera je do bukłaka swego i są zliczone.
to jest nie porównywalne
ZYCZę CI TEGO Z CAłEGO SERCA .
wiesz bywa tez tak ,że już to mamy ,ale świadomość blokuje ,nie dopuszcza bys to uznał
Czy zawsze taki byłes ,czy nic sie nie zmieniło ?
Jesteś malutki przed Słowem Bozym - gdzieś o tym pisałeś.
To dobrze ,ale nie możesz na tym poprzestać ,zbadaj co masz W NIM

wybacz jeśli mało -zrozumiale napisałam
pozdrawiam
.

Słusznie ,bo co wspólnego ma Swiatło z ciemnością ?
Nowo Narodzenie to przedewszystkim Narodzenie z Ducha dla Ducha
Rodzi nas dla Siebie byśmy mogli WIDZIEć Jego oczami i Myslec Jego Myslami .
Narodzenie z Ducha sprawia ze w naszym wnetrzu On wypowiada SAM SIEBIE - JAM JEST
Narodzenie z Wyższa sprawia ze widzimy Królestwo Boże , Szalom/pokój
Radość ,Sprawiedliwość W Duchu Swietym .
To Swiatło które nas napełnia Soba i dla Siebie .
Już nie zyjemy dla siebie nie jesteśmy egoistami ,ale DAJEMY siebie Jemu bo GO Miłujemy
Jego Miłowaniem ,Poznajemy Go coraz i coraz więcej stajemy sie Jednym Ciałem
w Jego Ciele a On jest Głową /Korona -Korzeniem

><><
Armagedon
wszystko na ziemi jest odbiciem tego co w Górze - a tam jest WOJSKO NIEBIOS ,które Walczy
i nie my bedziemy rozstrzygaz czy zabijaja .
Walki na ziemi sa tylko Odbiciem tego co dzieje sie tam ,a tam rozgrywa sie walka
oczyszczania .
mój syn nie poszedł do wojska prosiłam za nim .
....

A czy można złamać prawo szabatu w imię większego dobra ?

MOżNA !!!!!!!!!!!!
Szabat jest dla człowieka a nie człowiek niewolnikiem Szabatu .
Szabat ma swojego PANA ,wiec Pan jest WIEKSZY bo jest ponad .
Mamy naśladowac Pana Szabatu, w Imie Miłosci .

i tak człowiek uczynił drugiego człowieka niewolnikiem swoim .
Nie bądzcie niewolnikami zadnego człowieka .
wszedzie widzicie łamanie , grzech , łamanie , a co z Ofiarą co z DOSKONAłOSCIA !
..

Większe DOBRO to Ratowanie życia :D
Nie ma wiekszej Miłosci nad to .

Co znaczy Szabat ? ODPOCZNIENIE
dlaczego powiedziano ; nie wejda do ODPOCZNIENIA MEGO !
MEGO !
dlaczego nie wejda ?
bo GRZESZą !!!!
grzech to BRZEMIE ciezar którego niemożna przenieść przez Tą BRAMę .
jaka Brame?
- JAM JEST BRAMA Wąska i nie kazdy ja znajdzie .
- Przez Tą Brame nie wejdzie NIKT KTO GRZESZY !!! zrozumcie to !
-KTO UMARł GRZECHOWI juz NIEGRZESZY !!!
TO JEST SłOWO PRAWDY a nie moje ja W TO UWIERZYłAM !
KTO uwierzy bedzie ZBAWIONY !
Szabat to BEZGRZESZNOść !!!
to stan DUSZY a nie uczynki ciała .
Moja DOSKONAłOść to ON - JAMJEST
DOSKONAłOSC która wynika z Uświecenia przez - POSłUSZENSTWA PRAWDZIE

to wszystko jest napisane TYLKO UWIERZ !!!
..
Mt, pozwolę sobie na pewną uwagę natury raczej filozoficznej, niż religijnej.
To, co ja czy ty rozumiemy poprzez pojęcie miłości - to jedno, a to co w tej materii nas spotyka, i co sami potrafimy dać - to drugie.
Podobnie jest zresztą z pojęciami Dobra i Zła.
Istnieje Dobro - i Zło.
Materia - i Antymateria.
Teza - i Antyteza.
Świat widzialny - i Niewidzialny.
Słowem, według mnie mam podstawy, na gruncie swoich obserwacji, wysnuć wniosek, że wszystko posiada swoje Zaprzeczenie, jak Plus i Minus.
Ktoś tu na Forum pytał o co chodzi z tym wszystkim: dobrem, złem, Bogiem, Szatanem, Sądem, Zbawieniem itd.
Ja nie wiem - nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie ani w Biblii, ani poza nią.
Przyjmuje jednak, nawet tak "na chłopski rozum", że zasada istnienia Przeciwieństw jest powszechna.
Być może wszystko jest bardziej skomplikowane niż ktokolwiek podejrzewa, może nikt nam tego w 100% nie wytłumaczył, ponieważ nie da się tego nam wytłumaczyć w sposób zrozumiały. A może po prostu nie ma potrzeby znać odpowiedzi na wszystkie pytania, aby wziąć w miarę świadomy udział w tej "grze" jaka jest prowadzona między owymi przeciwstawnymi siłami ?
Czy aby stanąć po stronie Dobra, muszę wiedzieć wszystko ? Czy to w ogóle możliwe ?
Mamy szczątkowe informacje, gubimy się w domysłach - ale nie jest żadnym Pewnikiem, że gdybyśmy poznali "całą prawdę" byłoby nam łatwiej dokonać wyboru.
A może odpowiedzi zostały już dawno dane, lecz nie potrafimy ich nawet dojrzeć, nie mówiąc już o zrozumieniu ich ?
Mt, nawet najbliższą mi osobę, mimo deklarowanej, szczerej mojej miłości, niejednokrotnie krzywdzę.
W życiu nie ma łatwych odpowiedzi na naprawdę wiele pytań, chyba, że ktoś żyje nie tylko egoistycznie, ale i całkowicie bezrefleksyjnie. Może wtedy nie ma dylematów moralnych ?
Ja je mam. Codziennie. Nie ubywa mi ich i nie wierzę, aby znajomość Pisma pozbawiła mnie moich wszystkich rozterek. Tam naprawdę nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania - widocznie więc, moim zdaniem, Bóg nie uważał tego za konieczne.
Nie nauczam, bo niewiele wiem, przyznaję się do swojej niewiedzy bez bicia.
Tak jednak gdzieś w środku mam przekonanie, że ratunkiem dla mnie jest miłosierdzie i miłość. Że tym mam się w życiu kierować.
Nowonarodzenie każdy niemal pojmuje inaczej, ja stawiam na wiarę w Chrystusa, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Pozdrawiam wszystkich - ja.
...

Cytat

Orsa,może jakiś przykład wspułczesnego, doskonałego człowieka...oczywiście prucz ciebie. PS. Może w niedługim czasie zostaniesz pierwszą beatyfikowaną za życia.

.Doskonały ? poczytaj NT ,zobacz co pisze Paweł - WSZYSCY ILU NAS JEST DOSKONAłYCH tak myslimy .-

Cytat

Nabyta natura? Świetny przykład nie wystepującego w przyrodzie zjawiska. Uświadamiam, że natury się nie nabywa.

NABYWA BóG DAJE -

Cytat

Twój człowiek zrodzony z ducha to chyba izolowany od niemowlęcia osobnik o sztucznie modyfikowanej osobowości izolowany od świata. Tak, wież im a daleko zajdziesz.

tobie ,nie Uwierzyłam SłOWU ,a tam napisano Ojczyzna nasza jest W Niebie , kumasz ?nie ,? no cóz ...

Cytat

Na tej zasadzie; jesteś doskanała więc wszyscy są doskonali. Jeśli mówią ci że błądzisz, to znaczy że mają racje i już nie jestś doskonała, i oni też nie są..

nie wszyscy jak to widac z postów ,a dlaczego ? bo nieczytaja SłOWA nie potrafia sam imyslec bo nie rozumieja tego co czytaja bo nie maja DUCHA ,który Objawia bo maja głupich nauczycieli itp itd...><><'agar'

Cytat

No Orsa kończę ten temat Daj Ci Boze doskonałości ty już się nie musisz uświęcać ja w mojej szkółce tak.Ja muszę co dnia doskonalić sie w wierności Bogu,Ja muszę co dnia sie karmic,ja muszę co dnia pytać-Panie co chcesz abym czyniła,ja muszę co dnia prosić o bojażń i mądrość ja muszę co dnia uczyć się kochać.

.W TWOJEJ SZKóCE - to zmien na SZKOłE - DOROśNIJ !ty musisz ty musisz , ty musisz - KTO CI TO WPOIł !!!niby to tak pokornie brzmi ,ale tylk oniby , bo świadczy ,ze ktos toba manipuluje .Ja tez prosze nie robie uników bo jak napisano Swiety sie uswieca tylko ze ja sie USWIECAM w MESJASZU W PRAWDZIE a nie w szkółce u kogos kto ogranicza mnie swoim ograniczeniem.

Cytat

I moja doskonałość to jest oparcie na zaufaniu Bogu,to jest wierność serca,to jest wiernośc jemu,Bo ja jestem grzeszna,jestem upadła i mogę tylko schować się w cień krzyża

Przestan sie chowac w cieniu krzyza
a ZEWLECZ SIEBIE NA KRZYZU !!!przestan sie kryc Umrzyj wraz z JAHszua !to co tu piszesz jest UBLIZAJACE JEZUSOWI I JEGO OFIERZE !ci co nigdy nie słyszeli ewangelii ?ale ty ?! jestes taka sama grzeszna jak ten co odrzuca Mesjasza ?nie mozesz tak mówic to nie jest biblia ,to ...

Cytat

Ty i tak nie przyjmujesz cudzych argumentów.nie chcesz.Wykazuję ci jasno różnicę między złamaniem zakonu a jego wypełnieniem ale ty i tak wiesz lepiej bo jesteś doskonała.

Wypełnienie jest W MESJASZU a ja jestem W MESJASZU - WYKONAłO SIE .co chcesz dodac od siebie .CO DOłOZYSZ ?TAK DOSKONAłA Powołujesz sie na Zakon?ty podlegasz ZAKONOWI a on NIKOGO NIE PRZYPROWADZIł do wewnętrznej DOSKONAłOSCI wypełniasz cos co jest niewykonalne .*

Cytat

Historia skończyła się tak,że nie musiała kłamać bo żołnierz wyszedł. Ja nie będę ukradkiem karmić tylko powiem MÓJ BÓG MÓWI TAK i nakarmię.Ja się nie wstydzę tego co mówi Bóg i nie lękam się konsekwencji.Bo mu ufamMój Pan jest mistrzem rzeczy niemożliwych,i nie da na mnie wiecej bym mogła znieść jak to załatwi to jego sprawa a nawet jeżeli nie to ja i tak jemu będę służycTy żeby wywiązać się z nakazu miłości bliźniego złamiesz inny ja zwrócę sie do mistrza żeby dał mi ratunek i pomoc.

Wiesz ,takie historie to i ja słyszałam , ale nie oto tu chodziło -a te miliony Zydów które poniosły smierc tez o czyms swiadczy .gdyby mysleli tak jak ty mogli by sie wogóle nie ukrywac mogli stac sie niewidzialni - ale Bóg czegos oczekiwał .

Cytat

No ale ja nie jestem doskonała bo jestem grzeszna,ty jako doskonała będzisz wiedziała kiedy ukraść i skłamać a może i zabić.Ja będę pytać i prosić o pomoc i mądrość mojego Mistrza i tu ja jestem doskonała bo wiem ,że da mi pomoc i ratunek. Shalom!

hehe zdajeci sie ze mnie upolowałas ?no wreszcie w czys przyznałaś ,że jestes DOSKONAłA ?widzisz poszłam po skrajności ,i zobacz jak zareagowałas ?Bóg stawia nas w róznych sytuacjach i bywa ze nie masz czasu na pytanie bo WIESZ co masz robicnie ma czasu na modlitwe ,jesli nie ma czasu .Kiedys tam jeszcze jak kk ,patrzac na wojenne filmy gdzie jeden zdradzał drugiego zastanawiałam sie co ja bym zrobiła w takiej sytuacji gdyby moje dziecko było w łapach takiego zwierzecia - czy ja bym zdradziła , wydała . Rozmyslajac uznałam ,
ze nie wydała bym nawet za zycie włąsnego dziecka .TAK mysle ,ale gdyby mojemu dziecku zagrazał jakikolwiek zboczeniec ,a ja miała mozliwosc zabic to bym ZABIłA jak bydle , bo to nie bliżni .Nie gadaj mi ze jako matka stała bys i patrzyła na sokojnie jak ci wnuczke gwałci a ty czekasz az skonczy !?czy walczysz jak lwica ?jesli Stwórca dał zwierzęciu madrosc obrony i walki to co dopiero człowiek ?!sa tu OJCOWIE ?Arm , Mt , tewi - patrzyli by ?/czekali mówili mu o miłosci ?
to sa NIELUDZIE a bestie .Wszystko zalezy od sytuacji i tu potrzebna nam Madrosc jak On powie niech upadnie - to niech upadnie.Uzza zginał za to ze chciał podtrzymac Skrzynie ? chciał dobrze i zginął ! DLACZEGO ?Tak UKRADłA bym gdybym musiała nakarmic .bo to człowiek ponazywał sobie grzechy - nawet usmiech jest grzechem nawet czytanie jest przekroczeniem Zakonu i noszenie ciezaru - grzechy do koloru do wyboru Diabeł wie jak prowadzic na smyczy .Az mi brak słów bo nie jestes nastolatka i znasz zycie ale to co mówisz - smutne.
*
Cos chyba dostrzegłaś bo zauwazyłaś tą która Ukryła u siebie i widzisz zrobiła to narazajac swoje zycie , aby ich osłonic - skłamała ? NIE !dlaczego ?a pamietasz ta która kołkiem przebiła głowe JAKA dzielna kobieta ! :ok: AGAR zamiast ze mnie szydzić i z TEGO CO NAM DANO - DOSKONAłOSCdalczego nie dasz wersetów które ZAMKNA mi usta ?NIE ZNACIE WERSETóW ? M't a ty ?
NIKT !
...
Proste sprawy zamknięte w trudne sformułowania - poetyczne, ale dla wpadających przypadkiem na to Forum nic nie mówiące, niestety.
Jako chrześcijanin ujmę to prostymi słowami. Oczywiście z zastrzeżeniem, że to tylko moje zdanie.
Przed Ofiarą Chrystusa - nikt nie był doskonały i jako taki nie mógł stanąć przed Bogiem twierdząc, że nie jest grzeszny.

Gdyby nie Jego Ofiara - byłoby tak do dziś.

Obrazowo - przyjęcie ( szczere i ze wszystkimi tego konsekwencjami) Ofiary Chrystusa i Upamiętanie się jest takim "dopalaczem", "katalizatorem", "zmazikiem". Łaską, dzięki której moje niedoskonałości pozwala się ukryć w Jego Osobie. Wtedy mozna mówić o doskonałości poprzez uzupełnienie swych braków Łaską Pana.
Orsa, tu zaglądają nie tylko biegli w Piśmie czy też jakiejś wiedzy gnostyckiej, ale także prości ludzie, choćby ja.
Nie można ich zrażać trudnymi postami, to nieodpowiedzialne i egoistyczne. Do Boga należy zachęcać spokojną rozmową. To przecież też jakieś świadectwo.
Jak ktoś z marszu wpadnie i zobaczy, że piszesz iż jesteś "doskonała" - bez wyjaśnienia, to naprawdę nie potraktuje takiego oświadczenia poważnie.
Proponuję więcej stonowania i rozwagi w doborze słów - bo właśnie według naszych słów inni forumowicze budują sobie opinię nie tylko o nas, ale też o Bogu.

Pozdrawiam - ja.
///

Cytat

Rz 7:14-15,17-18,20-21,23-24
14. Wiemy przecież, że Prawo/TORA jest duchowe. A ja jestem cielesny, zaprzedany w niewolę grzechu.
15. Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to, czego nienawidzę - to właśnie czynię

.
czy myslisz ,ze sa to słowa Narodzonego na Nowo ?
to mówi ktoś kto jest w niewoli grzechu
rzym 8/8
ci którzy sa w ciele Bogu sie nie podobają !
Ale wy nie jestescie w ciele TYLKO W DUCHU jesli TYLKO Duch Boga MIESZKA w was
a kto NIE MA DUCHA Mesjasza ten nie jest Jego !
.,
jak to Paweł nie podobał sie Bogu !
nie miał DUCHA ?

...

Cytat

17. A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkający we mnie grzech.
18. Jestem bowiem świadom, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać - nie.
...

no tak chce ale ....nie ma DUCHA i nie moze

Cytat

20. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który we mnie mieszka.
21. A zatem stwierdzam w sobie to prawo/ ZAPIS , że gdy chcę czynić dobro, narzuca mi się zło.
...


Co Paweł Poznał jakie miał Objawienie

Cytat

23. W członkach zaś moich spostrzegam prawo/ZAPIS inne, które toczy walkę z prawem/ZAPIS mojego umysłu i podbija mnie w niewolę pod prawo//ZAPIS grzechu mieszkającego w moich członkach.

Paweł ujrzał ,ze jest cos co pomimo wysiłków człowieka nic sie nie zmieni człowiek nic nie moze
bo jest ZAPIS który skazuje człowieka w niewole GRZECHU a TEN ZAPIS jest w członkach .

Cytat

24. Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyzwoli z ciała, [co wiedzie ku] tej śmierci? Dzięki niech będą Bogu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego!
(BT)


KTO mnie WYZWOLI z ciała w którym jest ZAPIS grzechu ?! KTO?
CO Paweł Ujrzał ! DZIEKI Bogu DZieki - DLACZEGO !!!

Umysłem słuze Torze Boga a ciało podlega ZAPISOWI grzechu - z prochu powstało i w proch sie obróci
Paweł zrozumiał i juz WIE .

Cytat

1 Kor 9:27
27. lecz poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego.
(BT)


tu nalezy dołaczyc od wers 23 -go i nie o nauke tu chodzi .

Cytat

Ga 5:16-17
16. Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała.
17. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie.
(BT)

uczy , i uczy a oni ciagle uwazaja ze sa grzesznikami

Cytat

Ga 5:24
24. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami.

.
Zrozumcie to ze ci którzy mówia ze NALEZA DO MESJASZA - UKRZYZOWALI ciało wraz z ...
no chyba ze nie ukrzyzowaliscie - to wtedy nie oszukujcie sami siebie
Jk 3:2

Cytat

2. Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało.
(BT)


...Nie ,nie tak , - czesto sie potykamy - gorszymy a ten kto nie potyka -gorszy sie mowa /?/..
Mąż DOSKONAłY ON i moze ....
po Nowo Narodzeniu nie upadamy .

Cytat

Flp 3:21
21. który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować.
(BT)


ciało nasze ma ZAPIS grzechu i podlega nadal pod proch --a co to ma do rzeczy ?.

Cytat

1 Tes 4:3-5
3. Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie się od rozpusty,
4. aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci,
5. a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie.
(BT)


wyobrażam sobie ile Paweł musiał sie natrudzic by ich przekonac KIM SA W MESJASZU - o ile sa W NIM

1 Tes 5:23
23. Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony/ duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa.
(BT)
A POWINNO BYC ;
.......i bedzie strzegł SZelmut /DOSKONAłOSCI - DUCHA waszego i DUSZY waszej i Ciała/Osoby waszej
bedziecie bez skazy w przyjście Adonai /Pana naszego Jahszua Mesjasza
..
Narażę się, ale moim zdaniem Ofiara Chrystusa była konieczne ze względu na naszą niemożność sięgnięcia po Doskonałość duchową.
Bóg dał nam, oczywiście moim zdaniem, taką "protezę duchową".
Żeby jednak z niej skorzystać, trzeba najpierw zauważyć swoje "kalectwo".
Tak rozumiem słowa o byciu doskonałym w Chrystusie.
To według mnie przyjęcie owej "protezy duchowej" czyni nas sprawnymi. Ten Dar dostosowuje się do nas, do naszej ułomności, w sposób indywidualny.
Nie sądzę, aby bez niej dało się uzyskać doskonałość duchową. Inna rzecz, że nie śmiem podważać stanu ducha kogokolwiek. Jeśli ktoś czuje się doskonały poprzez przyjęcie tej Ofiary Chrystusa - to wspaniale. Ja jestem na etapie celnika w świątyni.
Pozdrawiam - ja.
..
jak czytam listy to widze iż Paweł tak samo walczył z grzechem w sobie jak każdy z nas. Może taka różnica że z lepszym skutkiem.

Paweł nie walczył z grzechem
A gdzie ty to widzisz !?
gdyby tak było , NIE MIAł BY PRAWA INNYCH NAUCZAC BY UMARLI GRZECHOWI
oskarzały by go słowa

Rz 1:32 Br "Oni to, choć znając wyroki Boże wiedzieli, że ci, co takie rzeczy czynią, godni są śmierci, nie tylko sami się tych czynów dopuszczają, ale jeszcze chwalą innych, którzy tak postępują."
Rz 2:1 Br "Dlatego też, człowiecze, kimkolwiek jesteś, nie masz nic na swoje usprawiedliwienie, gdy wydajesz sądy o innych. W czym bowiem osądzasz drugiego, tym samym na siebie wydajesz wyrok. Sam przecież czynisz to, co potępiasz u innych."
Rz 2:21 Br "Otóż ty, który pouczasz innych, czemu siebie samego nie uczysz? Ty, który głosisz, że nie wolno kraść, dlaczego sam dopuszczasz się kradzieży?"
myslisz ze on był taki jak go widzisz swoimi oczami ?
no to ja go widze swoimi JAKO DOSKONAłEGO , umarłemu grzechowi juz nie grzesznik .
A to co o nim mówia to poprostu oczernianie , nie maja pojęcia o tym co Paweł nauczał
Piotr powiedział ze nauke Pawła obracaja na włąsna zgube i tak to jest bo Pawła można zrozumiec
w tym samym DUCHU ,którego miał Paweł .
TO WIELKI Mąż-Sługa JAHszua Mesjasza niestety do dzis nie jest rozumiany .
...

tewie'

Cytat

Narażę się, ale moim zdaniem Ofiara Chrystusa była konieczne ze względu na naszą niemożność sięgnięcia po Doskonałość duchową.
Bóg dał nam, oczywiście moim zdaniem, taką "protezę duchową".
Żeby jednak z niej skorzystać, trzeba najpierw zauważyć swoje "kalectwo

".

HallelujaH !
Tak jest ,Bóg oczekuje naszej DOSKONAłOSCI , i pokazał ze sami jej NIEOSIąGNIEMY
ofiara siega tez w stecz bo tak zadziałała w przypadku Mojżesza on to Zrozumiał .
nasze kalectwo polega na przejęciu natury po przodkach
Paweł bardzo dobrze to przedstawia w liscie do Rzym ,ale jest to Twardy pokarm i nie nalezy sie spieszyc z czytaniem po powierzchni lecz POD wgłebic sie WYłAPYWAC wersety i łaczyc jak PUZLE


Cytat

Tak rozumiem słowa o byciu doskonałym w Chrystusie.

Nie sądzę, aby bez niej dało się uzyskać doskonałość duchową.To według mnie przyjęcie owej "protezy duchowej" czyni nas sprawnymi. Ten Dar dostosowuje się do nas, do naszej ułomności, w sposób indywidualny. Inna rzecz, że nie śmiem podważać stanu ducha kogokolwiek. Jeśli ktoś czuje się doskonały poprzez przyjęcie tej Ofiary Chrystusa - to wspaniale. Ja jestem na etapie celnika w świątyni.
Pozdrawiam - ja.

tewi jesteś bliżej niż ci sie zdaje tylko nie zrób czegos co miało by powstrzymac Swiatło Poznania
Co nazywasz " protezą " bo to okreslenie zgrzyta mi w uszach
i czy w Oczach Boga tez tak mozna to nazwać ?

Dostosowuje- owszem jeśli tak to widzisz ,ale czy nie uwazasz ze NAS dostosowuje do SIEBIE ?
my nabywamy PODOBIENSTWA DO NIEGO , On sie juz do nas upodobnił a teraz NAS DO SIEBIE.
CO ZA łASKA !
jestes jeszcze na tej pozycji celnika , sam to czujesz ,ale nie pozostan tam
bo celnik wiedział ze jest 'ułomny" i oczekiwał Uzdrowienia .
bicie w piersi TAK ale zapominamy ,ze WYKONAłO SIE !
..
Forum odwiedzają różni ludzie, nie chcę się zamykać li tylko w cytatach czy trudnych terminach.
Zresztą, moim zdaniem, słowo "proteza" jest tu uzasadnione, ponieważ Ofiara Chrystusa leczy naszą ułomność.

Bez wersetów jest nie możliwe przekazac to co nalezy , bo pozostanie tylko nasza teologia
a mnie to mało interesuje .
Dla mnie liczy sie to co powiedziano 2 000 tys lat temu , i to jest moim FUNDAMENTEM na którym
stoje wkorzeniona .
Wszystko inne moze byc tylko studium biblijne przekazywane przez człowieka a nie Ducha Prawdy .
"proteza " no musze to przemysleć ,ale Bóg nie leczy tego co stare z prochu ziemi Bóg skazuje to na
śMIERC na krzyz .Bóg nie usprawnia ale CZYNI NOWE i to jest własnie ta łaska z któej mało kto zdaje sobie sprawe .
Byc moze w bład wprowadza to ze nadal mamy ciało to samo i czesto takie samo np ułomne,
ale zobacz Paweł to zrozumiał i powiedział ,ze ten ,Prawo w członkach naszych .
paweł powiedział COś WIECEJ on zrozumiał to co dzisiaj nazywaja DNA GENY itp .
to było Objawienie i Paweł wołajac - KTO MNIE WYBAWI Z TEGO CIAła SMIERCI - to woła człowiek cielesny jeszcze nie umarły dla grzechu .
To nie jest Paweł Nowego ale Starego i nagle Swiatło , Paweł juz wie.
i zrozumiał i oddziela CIAłO po przodkach i DUCHA Mesjasza - tewi czytaj to sa tak cudowne sprawy ,ze ....
U Pawła jest ROZWIAZANIE .

Cytat

Nawet jeśli ktoś docenia istotę tej Ofiary, to różnie bywa z umiejętnością skorzystania z niej, i wytrwałością, i pracą nad sobą, i upamiętaniem się.
Nie łap mnie za słówka, bo nie będę w kółko wałkował tego samego.
Sądzę, że jeśli ktoś jest na etapie umiejętnego korzystania z tego daru - to na Forum, tak jak i na codzień, ma odpowiedzialność za swoje słowa i postawę
wobec innych. Szczerze mówiąc uważam, że wiara osobista swoją drogą - a publiczne wystąpienia to ogromna odpowiedzialność przed Bogiem.


Jeśli DOCENIA ,to bedzie szukał umiejętnosci ,ale problem jest w społecznosciach ,bo to one
sieja zwatpienie i strach - uwazajcie ,nie dotykajcie itp
Ani mi do głowy nie przyszło by cie łapac za słówka - jak to okresliłes , poprosty okreslenie " proteza"
nie jest mi znane .
Czas pogan sie konczy a jak wiesz powiedziano O JAK PIEKNE SA STOPY TYCH KTóRZY ZWIASTUJA
DOBRE WIESCI .
Jak myslisz co jest dobra Wiescia - usłyszec - jestes GRZESZNIK ciagle grzeszysz nawet nie mysl
,ze bedziesz DOSKONAłY .
CZY - Zewleczcie umarliscie grzechowi mozesz byc DOSKONAłY nosic Jego obraz .
co to za Nowina mówic komus ze jak wpadł w kałuże to juz bedzie w niejlezał juz mu tak zostanie
a zarazem mówic mu WIESZ JEZUS UMARł ON CIE KOCHA a ty sobie lez tu bo tak musi byc???

Cytat

Jak mówić o Bogu aby ludzi pozyskać - ale w zgodzie z Prawdą, oto jest pytanie.

tewi
SIEJ inny podleje a WZROST DA BóG
popatrz Bóg wybrał tych co sa malutcy czesto bez szkół beznazwiska , jakałów
kalekich ,ułomnych ,dzieci itp .
Jak mówic JAK KTO POTRAFI , byle MESJASZ BYł ZWIASTOWANY ,
na wszystko miec WERSET bo to musi byc jako PIECZEC oni tam wtedy ODDALI ZA TO ZYCIE a my tu
mamy Głosic po krance ziemi.Bo nigdy nie wiesz czy ten kto tu zagladnie i nie przeczyta
nie dozna NOWO NARODZENIA - nagle jak błykawica ?

Cytat

Nowonarodzenie nie musi iść w parze z uzyskaniem Daru Charyzmy, dlatego czasem mam wrażenie, że Forum nie jest najlepszym miejscem do tego typu wypowiedzi.
Z drugiej - jakby powiedział Tewje - skoro się tu mówi, to trudno nie zająć stanowiska w tej sprawie, ale sądzę, że bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność. Teologiczne rozważania, jeśli ktoś dopiero zaczyna szukać, mogą niejednego przerazić a nawet doprowadzić do błędnych konkluzji.
Myślę, że to trzeba brać pod uwagę, Orsa, przy konstrukcji wypowiedzi i ich treści.
Pozdrawiam - ja.

ja to nie zabardzo sie znam na tych charyzmach to chyba odnowa w Duchu swietym ?
Forum tez jest POLEM do obsiania Bóg i to wykorzysta dla siebie .
Własnie na forum mozna zobaczyc jaki jest STAN DUCHOWY POLAKóW i nie tylko .
Do czego to przyrównac ? można powiedziec ze ci co po Zborach nauczaja NIEWIELE ZROBILI
oni ugruntowali serca w zwątpieniu ?
Polegam na Bogu to DUCH JEST KONSTRUKTOREM Swego Słowa Jemu Ufam On wział na Siebie
odpowiedzialnosc za mnie .
Przez 2000 tys lat konstruowali WYPOWIEDZI Biblii i co mamy co by ze mna było gdybym nie
poddałą sie DUCHOWI SWIETEMU nadal bymtkwiła W ....
potrzebujemy ODWAGI - MężNOSCI - WALECZNOSCI , NATARCIA - ODWAGI ODWAGI
moce ciemnosci sie wściekną ,ale ...
..
Orsa, fundament jest po to aby z ciebie na nim zbudować nowego człowieka.
O Bogu mozna świadczyć nie tylko cytatami, może przede wszystkim swoją służalczą postawą wobec Boga - a także ludzi, jeśli nie jest to w konflikcie.
Z każdego pozyskanego Bóg się bardzo cieszy.
Patrz, że Bóg umiejętnie wykorzystywał umiejętności poszczególnych apostołów - jedni lepiej nadawali sie do świadczenia i pracy wśród Żydów, inni wśród Greków, inni wśród pogan.
Tu tez trzeba mądrości - nie tylko świadczenia o tym, że ja wiem, ja rozumiem i ja jestem rozwinięty duchowo, bo nie o moją chwałę tu chodzi.
Dary każdy dostaje tak jak Bóg chce dzielić. To trzeba też oceniać, jak sądzę.
Odwaga imusi iść w parze z roztropnością. Ze wsłuchaniem się w innych. Oni nie są przecież moimi wrogami, raczej braćmi.
Ale to tylko moje zdanie.
/////

'tewie'

Cytat

Orsa, fundament jest po to aby z ciebie na nim zbudować nowego człowieka.
O Bogu mozna świadczyć nie tylko cytatami, może przede wszystkim swoją służalczą postawą wobec Boga - a także ludzi, jeśli nie jest to w konflikcie.

Nie mozna pomijac jak to nazywasz cytatów bo te cytaty to SłOWO BOZE MIECZ DUCHA
mozesz komus duzo mówic włąsnymi słowami ,ale musisz miec w zanadrzu dlaczego tak mówisz.

Mozesz nic nie mówic jesli cie nikt nie zapyta mozesz tylko czynic wszystko zalezy od sytuacji
kiedy eunuch jechał wozem dosiadł sie Filip i wyjasniał SłOWO bo taka była potrzeba a robił to
na podstawie SłOWA .
Forum jest takim wozem gdzie jedzie wielu i jak zauwazam sa tu tacy co moga powiedziec
Nierozumiem bo nie ma mi kto wyjasnic znaczenia Słowa .
Wiekszosc dzisiaj wie ze sa grzesznikami i do niczego botak im umysły ukształtowano
JA jedynie wskazuje ze SłWO MóWI WIECEJ mówi nie tojaki jestes ALE JAKI MOZESZ BYC
JESLI UWIERZYSZ .

Cytat

Z każdego pozyskanego Bóg się bardzo cieszy.
Patrz, że Bóg umiejętnie wykorzystywał umiejętności poszczególnych apostołów - jedni lepiej nadawali sie do świadczenia i pracy wśród Żydów, inni wśród Greków, inni wśród pogan.
Tu tez trzeba mądrości - nie tylko świadczenia o tym, że ja wiem, ja rozumiem i ja jestem rozwinięty duchowo, bo nie o moją chwałę tu chodzi.

Wiec nalezy pozyskiwac a czym chcesz to robic mówiac mu ze wszystkie jego starania sa na nic
ze jaki jest taki umrze bo jest zły zły zły wszyscy sa źli i nie ma ratunku .
Jakie ty widzisz niebezpieczenstwo w tym ze człowiek Narodzony na Nowo moze a wrecz powinien byc
DOSKONAłY , a jaki ma byc ?
Tu trzeba madrosci NO TO DAJ nie ukrywaj -
a jak chcesz inaczej skoro swiadczenie pomniejszasz
nie wytykaj mi ja ja .
Bo mówiac ja mówie ja jestem W NIM wiec nie zawdzeczam NICZEGO SOBIE nie jest to ze mnie
a ty wolisz jak mówic
ja malutki
ja grzesznik
ja grzesze
ja upadam
TO NIE JEST DOBRA NOWINA to królestwo ciemnosci

Cytat

Dary każdy dostaje tak jak Bóg chce dzielić. To trzeba też oceniać, jak sądzę.
Odwaga imusi iść w parze z roztropnością. Ze wsłuchaniem się w innych. Oni nie są przecież moimi wrogami, raczej braćmi.
Ale to tylko moje zdanie.

Daje jak chce ale nie wszyscy chca bo na co mi - powie ktos
No tak roztropnosc jest potrzebna wystarczy popatrzec jak wzburza to co dobre .
...

Orsa, dnia 17.01.2008, 19:10, napisał:

'tewie'

Nie mozna pomijac jak to nazywasz cytatów bo te cytaty to SłOWO BOZE MIECZ DUCHA
mozesz komus duzo mówic włąsnymi słowami ,ale musisz miec w zanadrzu dlaczego tak mówisz.

Mozesz nic nie mówic jesli cie nikt nie zapyta mozesz tylko czynic wszystko zalezy od sytuacji
kiedy eunuch jechał wozem dosiadł sie Filip i wyjasniał SłOWO bo taka była potrzeba a robił to
na podstawie SłOWA .
Forum jest takim wozem gdzie jedzie wielu i jak zauwazam sa tu tacy co moga powiedziec
Nierozumiem bo nie ma mi kto wyjasnic znaczenia Słowa .
Wiekszosc dzisiaj wie ze sa grzesznikami i do niczego bo tak im umysły ukształtowano
JA jedynie wskazuje ze SłWO MóWI WIECEJ mówi nie to jaki jestes ALE JAKI MOZESZ BYC
JESLI UWIERZYSZ .
Wiec nalezy pozyskiwac a czym chcesz to robic mówiac mu ze wszystkie jego starania sa na nic
ze jaki jest taki umrze bo jest zły zły zły wszyscy sa źli i nie ma ratunku .
Jakie ty widzisz niebezpieczenstwo w tym ze człowiek Narodzony na Nowo moze a wrecz powinien byc
DOSKONAłY , a jaki ma byc ?
Tu trzeba madrosci NO TO DAJ nie ukrywaj -
a jak chcesz inaczej skoro swiadczenie pomniejszasz
nie wytykaj mi ja ja .
Bo mówiac ja mówie ja jestem W NIM wiec nie zawdzeczam NICZEGO SOBIE nie jest to ze mnie
a ty wolisz jak mówic
ja malutki
ja grzesznik
ja grzesze
ja upadam
TO NIE JEST DOBRA NOWINA to królestwo ciemnosci

Daje jak chce ale nie wszyscy chca bo na co mi - powie ktos
No tak roztropnosc jest potrzebna wystarczy popatrzec jak wzburza to co dobre .

Ja nie neguję ani twojego stanu ducha - bo tego to ci niejeden może tylko pozazdrościć, ani wiary, ani wiedzy.
Masz dużo racji - może i całkowitą rację. To chyba twój najlepszy post jaki czytałem, naprawdę.
Pisz dalej. Jeśli mogę cię o coś prosić, to proszę o równie przejrzyste i zrozumiałe posty jak ten, bo przyznaję, że czasem ich nie rozumiem.
Pełen podziwu - ja.
///

Uzywjąc cytatów powiedz mi w czym jesteś doskonała.
Czy w miłości bliźniego?miłości Boga?panujesz nad językiem?w przebaczaniu?w intencjach czynów?w pragnieniach?...
czy patrząc na Ciebie i postępowanie Twoją ktoś zakrzyknął ona narodziła się dla Boga??i poszedł za Tobą na ten szlak??
Tak dla mnie uczynki są odbiciem stanu ducha.Zresztą wedle słów Jezusa po uczynkach ich poznacie.

Shalom!

To nie tak , ja bym tego nie wymieniała nie rozdzielała na ,W CZYM .
To co wymieniłaś podlega pod całośc - Wiem jaka byłam i jaka jestem z Jego łaski
Nie ,nie po uczynkach a po OWOCACH ,a to nie sa uczynki .
juz wspomniałam o Judaszu który okazywał niby wspólczucie biednym
Uczynki moga tez wynikac z własnego egoizmu - robie bo to sprawia mi przyjemnosc .
Robie bo lubie sprawiac komus radosc itp a w tym WCALE nie musi byc - dla Boga.
Pewnie ze ten któremu pomagamy , jego nie interesuje co my myslimy jak nas ratuje czy pomaga.

Ja jestem Bozym świadectwem a to czy któs pójdzie za mna ?
A dlaczego mieli by iść za mna przeciez ja ide za Jezusem ,zyję dla Niego .
Swiat nie chce rezygnowac z tego co błyszczy ,co nęci .

dobrze wiesz ile szło za Jezusem i z jakiego powodu szli- bo DAWAł
A kiedy powiedział KIM jest ,odwrócili sie od NIEGO .

Nie jestem sama jest wielu takich jak ja narodzonych z Ducha ,których zycie
Zmieniło sie CAłKOWICIE ,byli pijakami ćpunami , bandytami itp

Jednak o byciu DOSKONAłYM to cos innego .
niedopuszczaja tego do siebie .
boja sie przyjac to co napisano - niestety .
powie ,ze Zbawiony ,że swiety ,ale DOSKONAłY !?
NIE.
a ja poprostu przyjełam to co napisano .

><><
czy zapoznałas się z wersetami mówiacymi o - DOSKONAłY ?
.

'agar'

Cytat

Orsa! Uczynki to są niejako owoce to jest wynik naszego stanu duchowego a fałsz prędzej czy później się obnaży.Dlatego kąkol i pszenica mają rosnąć do żniw.
I znowu tak jak chcesz czytasz,nie mają iśc za Tobą ale czy za twoim przykładem weszli na ściezki Pańskie.ty też weszłaś bo ktoś ciebie nakierował.


agar
a kto ci broni wejść no kto ?
Paweł jest dla kazdego ja weszłam nie pytałam nikogo co mam robic
dlaczego zadajecie pytania , czy ktos wszedł ,zamiast - WEJść .

Cytat

I powiem Ci istotą naszego chrześcijaństwa jest nie nasza doskonałośc tylko Jan 17,3

Aby Poznali Ciebie - oczywiscie ,ale TEN na kótrgo sie powołujesz powiedział
DOKłADNIE - badzicie DOSKONALI jak Ojciec jest DOSKONAłY .
jak mozesz mówic ze to nie jest ISTOTA Słów Jezusa ?
:)

Cytat

Poznac to więcej niż wiedziec to wytworzenie więzi,osobistej łączności z Panem.Skupienie się na doskonałości własnej czy na dogmatach,na uświęconym zyciu oddala nas od Boga.



Zatem Słowa Jezusa miały za zadanie ODDALIC NAS OD BOGA ?!
Jak ty rozumujesz - Owoc świadczy o Drzewie
jesli owoc jest ,zepsuty , robaczywy niedoskonały , to i Drzewo takie samo .
to co mówisz o sobie to mówisz z jakiego Drzewa jesteś .

Owocem warg swoich ,człowiek syci swoje wnętrze .
Czym siebie karmisz mówiac o sobie w taki niegodny sposób ?

Cytat

Tworzenie więzi z nim ,żywej,pełnej takiej jak między oblubieńcem i oblubienicą bliskiej ma nas zmienić i kiedy ta więź będzie taka nawet nie zauważysz zmiany w swoim życiu.Ty nie bedziesz widziała swojej doskonałości ,uświęcenia,wzrostu..Poprostu taka bedziesz.I przy wielkości Bozej nie powiesz o sobie doskonała.

Cos ci sie pomieszało z tym światem bo Paweł powiedział ;zareczyłem was z Jednym męzem
jako Oblubienice bez skazy BEZ SKAZY !? no tak BEZ SKAZY.
A ty nie ustannie pokazujesz ze to bujda ?
Własnie że NIE, kiedy TA WIęź nastepuje WIDZE i Zauwazam JAKA jestem JAK On mnie Uswieca
Oczyszcza i czyni DOSKONAłą - poprostu taka mnie Uczynił

I własnie przy WIELKIEJ BOZEJ MIłOSCI POWIEM JAM JEST DOSKONAłA dzieki łasce Jego

><><
Jak to możliwe ,ze nie oddałaś siebie w ofierze ?





Ps 4:5 Br "Otrząśnijcie się więc i przestańcie grzeszyć, pomyślcie o tym na waszych łożach i zamilczcie wreszcie! Pauza"

Ps 50:16 Br "Do grzesznika zaś tak Bóg powiedział: Po co wyliczasz moje przykazania? Czemu ciągle mówisz o moim przymierzu?"
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 18:45 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL