Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co znaczy Szabat
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Większe DOBRO to Ratowanie życia :)
Nie ma wiekszej Miłosci nad to .

Co znaczy Szabat ? ODPOCZNIENIE
dlaczego powiedziano ; nie wejda do ODPOCZNIENIA MEGO !


MEGO !

dlaczego nie wejda ?
bo GRZESZą !!!!

grzech to BRZEMIE ciezar którego niemożna przenieść przez Tą BRAMę .
jaka Brame?
- JAM JEST BRAMA Wąska i nie kazdy ja znajdzie .
- Przez Tą Brame nie wejdzie NIKT KTO GRZESZY !!! zrozumcie to !
-KTO UMARł GRZECHOWI juz NIEGRZESZY !!!
TO JEST SłOWO PRAWDY a nie moje ja W TO UWIERZYłAM !
KTO uwierzy bedzie ZBAWIONY !
Szabat to BEZGRZESZNOść !!!
to stan DUSZY a nie uczynki ciała .
Moja DOSKONAłOść to ON - JAMJEST
DOSKONAłOSC która wynika z Uświecenia przez - POSłUSZENSTWA PRAWDZIE

to wszystko jest napisane TYLKO UWIERZ !!!
.
Orsa to są nauki nikolaitów.Twierdzili ,że będąc pod łaską nie podlegają grzechowi,nie mogą już grzeszyc.poszło to dalej cokolwiek zrobili byli w Chrystusie i nie grzeszyli. Prawo jest nieważne.Znasz stosunek Bibli do nich??
Kaz wymagałam od Ciebie większego zrozumienia.podałam Ci przykład nie złamania sabatu bo bym sobie zaprzeczyła mówiąc że złamanie zakazu to grzechi wskutek tego śmierć równocześnie mówiąc o tym ,że w imie miłości bliźniego należy go złamać.TO BYłO WYPEłNIENIE SABATU

LUDZIE gdyby prawo było tak elastyczne czy Jezus musiałby umierać za nas.!!!!!
Zmienił by prawo i w imie miłości,ratowania życia usprawiedliwiłby nas ludzi bez takiej ofiary.

PO CO GOLGOTA I KRZYZ ZMIEńMY PRAWO!!!!!Boże widzisz ludzie są mądrzejsi o jak łatwo rozwiązują problem,bez golgoty i smierci Twego syna a to takie proste,widzisz trzeba było nas zapytać?

No nie wiem piszę szalom ale ja w nim nie jestem.
.
http://www.forumowisko.pl/topic/52414-n ... ch/page-11
.

Orsa to są nauki nikolaitów.Twierdzili ,że będąc pod łaską nie podlegają grzechowi,nie mogą już grzeszyc.poszło to dalej cokolwiek zrobili byli w Chrystusie i nie grzeszyli. Prawo jest nieważne.Znasz stosunek Bibli do nich??

nauk Nikolaitów nie znam ,ale widze ze ty i o tym wiesz ?Co kolwiek zrobili ?co to znaczy - cokolwiek ?A jesli byli w Mesjaszu , to oczywiscie ze nie grzeszyli .CO ty z tym Prawem ?a ty znasz ?Narodzony z Wyżasza nie robi cokolwiek bo jest NOWYM STWORZENIEM do dobrych czynówMóisz o miłosci ale czy ty Widzisz Miłosc Ojca ,który daje Ochrone Swoim Wybranym .Czy Paweł po Nowo Narodzeniu grzeszył ? zastanów sie .Paweł powiedział ZARęCZYłEM was z jednym Mężem jako Oblubienice Czysta ,bez Skazy i Zmarszczki dlaczego ,tyle dyskutujesz ,dlaczego nie wierzysz ?!dalczego nie potrafisz przyjąć tego co ci DANO .

Cytat

LUDZIE gdyby prawo było tak elastyczne czy Jezus musiałby umierać za nas.!!!!!Zmienił by prawo i w imie miłości,ratowania życia usprawiedliwiłby nas ludzi bez takiej ofiary.

Cytat

JAHszua jest większy nic prawo ON WYKONAł a ja w NIM wykonałam On umarł po to bym ja mogła umrzeć w NIM , bo pRAWO było za słab

e.

Cytat

PO CO GOLGOTA I KRZYZ ZMIEńMY PRAWO!!!!!Boże widzisz ludzie są mądrzejsi o jak łatwo rozwiązują problem,bez golgoty i smierci Twego syna a to takie proste,widzisz trzeba było nas zapytać?No nie wiem piszę szalom ale ja w nim nie jestem

.Golgota i Prawo ?wybacz ,ale jestes jedna z tych co nie zrozumieli OFIARY - niestety gdybyś zrozumiała UJRZAłABYS - bezgrzeszność DOSKONAłOSC .Mozesz sobie mówic o Golgozie o krzyzu i co z tego SKORO JESTES TAKA SMA I GRZESZYSZ !CO CI Z TEJ OFIARY skoro cie nie zmieniła !co ci z KRWI ,która nie ma Mocy nad toba ?i nad tymi co tak samo myslą .WIARA - gdzie WIARA ?!'M't'

Cytat

Dokładnie Orsa,więc dowodzisz temu, że doskonałości nie ma, a przynajmniej jest nieosiągalna. Dla ratowania życia złamiesz prawo, dla szcytnego celu ważniejszego dla ciebie w danym momencie ale je złamiesz. I doskonałość w odniesieniu do prawa pękła jak bańka mydlana.

DOWODZE że DOSKONAłOść jest ale nie przez uczynki i tym jej nie osiągniesz nie zapracujesz na DOSKONAłOść to chcieli osiągnąć zydzi - uczynki i ofiara ze zwierzat ,która dowodziła ,ze nie osiągneli DOSKONAłOśCI , zdawali sobie sprawe ze swojej grzeszności .TO SAMO ROBA CI CO MóWIA O GOLGOCIE !JAK MOżNA !?czy JAHszua poto umierał byśmy nadal grzeszyli - PRZENIGDY .NIE MUSISZ GRZESZYć tylko UWIERZ W OFIARE Jahszua Mesjasza !Zydzi uwazaja ze uratowanie jednego zycia ludzkiego to jak by uratował CAłY SWIAT.Wypełnieniem Tory jest Miłosc a Miłosc to Zycie .co to znaczy szczytny cel ?inaczej bys spiewał gdyby chodziło o toje dziecko ,matke itp .gestapowiec wpada do twojego domu i pyta - gdzie ukrywasz zydów a ty mówisz , noo sa tu Nie ukrywasz ? a dlaczego ? strach ? tchórz ?a co tam zyd ?a nie ty jestes bezduszny robot zaprogramowany - ??głodnego nie nakarmisz bo ? musiał bys przemycić ,ukrasc nakarmic zyda ?Prawo ? a co to takiego ?

Cytat

A Jezus powiedział o ile się nie myle do ucznów swych gdy przed wyruszeniem z nim chcieli zobaczyć swe rodziny; zostawcie swych bliskich i pójdźcie za mną. Mniemam że chodziło mu o to, by bez względu na wszystko podporządkować się mu.

SłUSZNIE , właśnie Jemu a ON łamał prawo !On ratował w Szabat ,rwali kłosy w Szabat .jasne ,zostawiam swych bliskich i Poszłam za Jezusem/JAHszua ato znaczy ,ze gdyby któres z nichzrobiło jak nie nalezy dla brudnego zysku itp ,to ja go kryła nie bede .oni to wiedzą .

Cytat

Ale czy naperwno miłość? Miłość do człowieka? Bóg nie stoi na pierwszym miejscu w waszej herarchii wartości? Czy warto sprzeciwiać się bogu by ratować niedoskonałego bliźniego? Największym manifestem miłości jest zginąć za bliźniego, czy to równoważne ze zgrzeszeniem za brata?Co do kłamstwa się zgadzam bo dla mnie to nie jest wykroczenie bezpośrednio w kierunku boga, bardziej w strone czowieka.

Miłość do Boga Jego Miłość .Bóg Oblókł sie w Ciało podobne do naszego ,po to by RATOWAC to co zgineło jako niedoskonałeprzyszedł przywrócic nam Swoja DOSKONAłOść !Nie niekoniecznie zginac za blizniego to manifest miłosci .Napisano choćbys ciało swoje wydał na spalenie a MIłOSCI NIE MIAł .Miłosc jest czyms innym niz my znamy .Nie miejcie udziału w cudzych grzechach .

><><
agar
w tych wywodach powyżej ,wszystko pomieszałaś , właśnie tak to widzisz bo tak ci wpojono .
nie cytuje bo jest tego za duzo ,ale zobacz sama jak to sie ma do Ofiary ,która wspominasz
na koncu .

no a to ?

Cytat

Przyp 6,12-14
CYTAT(12) Człowiekiem nikczemnym jest i nicponiem: kto chodzi z kłamstwem na ustach, (13) oczyma strzela, szurga nogami, palcami swymi wskazuje; (14) a w sercu podstęp ukrywa, stale przemyśliwa zło, jest podnietą do kłótni.
czy mowa gestów nie może być kłamstwem??Czy kłamstwo może być w Bożym królestwie??

Kłamstwo jest to to co zabija przez co można stracić zycie .
Czy to powyżej mówi o Nowo Narodzonym ?
co to za przykład ?

Cytat

(8) A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.... (27) A nic nieczystego do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka.
Nawet chęc podstępu kłamstwa jest już złem Mat 5,27-28grzech rodzi sie w umyśle

A to co to jest ? Nowo Narodzony ?
ale skoro TY GRZESZYSZ to jesteś jak i oni ,czyż nie ?
w czym jesteś lepsza od kłamcy ?
rodzajem grzechu ?!
.
agar'

Cytat

Orsa bóg jest prawy i sprawiedliwy Powiedziałm karą za nieposłuszeństwo jest śmierć Prawo musi się wypełnić i wypełniło się w Jezusie żebyś ty nie umarła drugą smiercią umarł Jezus i kiedy szatan cię oskarży Orsa była Ci nieposłuszna więc musi umrzeć, Jezus nasz orędownik(Hebr)powie ona nie ma grzechu bo oczyściła się w mojej krwi Za nią wyrok juz ja poniosłem.Ja umarłem za nią.

To znaczy ,z tego co tu podajesz , że zdanie szatana ma wymar OSTATECZNY ?!!!!
szatan oskarży i juz umierasz ? TO DLACZEGO JESZCZE ZYJESZ !
WSZYSCY ZGRZESZYLI nieposłuszenstwem .
Co do drugiej smierci to w jakimś sensie umieram wtedy gdy Umieram w śmierci Mesjasza
to nie tylko ON Umarł za mnie , ale przychodzi taki DZIEN kiedy podejmuje Decyzje i Wyznaje
Panie ja Umieram z TOBA tam na tym krzyzu przeklenstwa ,odrzucenia ,pogardy.
jest to świadoma Decyzja bo juz WIEM co bedzie kidy TO uczynie .Wiem co mnie spotka od swiata
i tak staje sie tym no anachoretą ? :D
A kiedy piszesz ,ze Jezus powie Ona niema grzechu bo Raz Jeden i na ZAWSZE została OCZYSZCZONA
W MOJEJ KRWI . to nie ma juz dla mnie POTęPIENIA , nie ma !
szatan sie wscieka i wmawia ,oj nie badz taka pewna oj czy na pewno nie umrzesz ,oj
robi to samo co w Eden tylko w druga strone.
A ja mówie JA JESTEM pewna bo WIEM CZYM JEZUSA OFIARA JEST !
jestem Zewleczona i Obleczona i ZAPIECZETOWANA a serce mam OBRZEZANE !
WIEM KOMU ZAUFAłAM
watpiac w to kim jestem ,nie w siebie watpie ale W NIEGO I JEGO OFIARE !
ty ciągle GO POMNIEJSZASZ !


Cytat

Czy myślisz ,że o sądzie to po co mówi Bóg poddani wszyscy jesteśmy sądowi.. nad każdą rzecza tajną i jawną.. Z każdego słowa zdasz rację..

a jak czytałas ?
kogo przeznaczył na SąD ? Synów Ciemnosci a nie Synów Swiatła !!!
JA JESTEM ZACHOWANA przed gniewem Jego W NIM SAMYM .
Nie ma potępienia dla tych ,któzy sa W MESJASZU JAHSZUA .



Cytat

Oddajcie Bogu Chwałę bo nadeszła godzina sądu jego
I jeszcze też nie zrozumiałaś różnicy między łamaniem a wypełnianiem???

I pamiętaj nasze ludzkie zasady są oparte choć zniekształcone na Bozych wzorcach I prawo to jest prawo,kłamstwo będzie kłamstwem morderstwo morderstwem niezależnie w co je ubierzesz Gdzie twoja Ufność Bogu??
Powiedział więcej niż możesz nie przyjdzie na ciebie Nie ufasz mu ,że kłamiesz??czy ufasz tylko do..a dalej ty działasz??

Właśnie różnicy miedzy ZłAMANIEM a WYPEłNIENIEM
jak widze dla ciebie WYPEłNIENIE jest w powijakach ?
kłamstwo jest kłamstwo bo niesie śmierc

Cytat

Powiedział więcej niż możesz nie przyjdzie na ciebie Nie ufasz mu ,że kłamiesz??
czy ufasz tylko do..a dalej ty działasz?

NIEROZUMIEM a jesli rozumiem tym gorzej dla ciebie bo - przerażasz !

Cytat

Podałam ci przykład z księgi Daniela


a co to za przykład ?
co to ma wspólnego

Cytat

zostaniecie natychmiast wrzuceni do rozpalonego pieca. Który zaś bóg mógłby was wyrwać z moich rąk? (16) Szadrak, Meszak i Abed-Nego odpowiedzieli, zwracając się do króla Nabuchodonozora: Nie musimy tobie, królu, odpowiadać w tej sprawie. (17) Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, zechce nas wybawić z rozpalonego pieca, może nas wyratować z twej ręki, królu! (18) Jeśli zaś nie, wiedz, królu, że nie będziemy czcić twego boga, ani oddawać pokłonu złotemu posągowi, który wzniosłeś.

to dotyczy OSOBIśCIE a nie ratowanie życia komuś .
GDZIE TU WIDZISZ TO O CZYM MówIMY ?

Cytat

I czy sie to podoba czy nie słuszne czy nie ja nie skłamię dla wyższych celów bo mój Pan mówi nie kłam

ZATEM GDYBY SIE U CIEBIE SKRYł a przyszedł rzymski wojak to byś WYDAłA JAHszua na śmierc
bo dla ciebie Prawo ma wieksza wartość niz TWóJ PAN !!!!
Bida temu ,kto sie u ciebie skryje gdy nastanie PRZESLADOWANIE ty go WYDASZ bo Pan ci TAK KAżE !!!
znaczy ze ci co ukrywali za czasów Apostołów to byli wstretni kłamcy !!
><><


Rz 4:15 Br "Bo Prawo powoduje tylko gniew [Boży]. Gdzie zaś nie ma Prawa, tam też nie ma i wykroczeń przeciw Prawu."


Rz 5:9 Br "Tym bardziej przeto teraz, kiedy to już jesteśmy usprawiedliwieni przez Jego krew, będziemy ocaleni przez Niego od gniewu."


Rz 9:22 Br "Jeżeli Bóg właśnie wtedy, kiedy chciał okazać swoje zagniewanie i ujawnić swoją moc, zachował dzięki swej ogromnej cierpliwości naczynia gniewu już gotowe na zagładę"


Ef 5:6 Br "Niech was nikt nie zwodzi pięknymi słówkami: żebyście wiedzieli, że to właśnie z powodu takich występków gniew Boży spadnie na tych, którzy nie słuchają Boga." /a nie prawa /


1Tes 2:16 Br "Usiłują także przeszkodzić nam w głoszeniu słowa, które [z woli Bożej] ma przynieść zbawienie poganom. W ten sposób dopełniają miary swoich grzechów [których dopuszczali się kiedykolwiek]. Ale już nadciąga na nich ostateczny gniew [Boży]."

1Tes 5:9 BT "Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa,"
.
agar'

Cytat

1J 2:1 Bw "Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.

Nie nie raz i nie jeden za każdym razem jak wyznajesz swój grzech bo doskonałóśc nie znaczy bezgrzeszność,upadasz ale możesz się podnieść i nie mów ,że pomniejszam bo to są słowa Pawła
Tak szatan się wscieka i nie ma do ciebie prawa,ale co to jest jak myślisz- nie sąd??
i uniewinnienie


Jezus przyszedł by Zbawic od grzeszenia ,UWOLNIC w SOBIE WIADOMY sposób ,tych którzy
wraz z Nim umra i powstana do Zycia a nie do zycia .
Ci co zewlekli z siebie nature grzesznika a Oblekli sie w BEZGRZESZNOSC Mesajsza .
Wers który podajesz jest ale dla kogo ?
a dlaczego nie podasz tego !
co cie powstrzymuje przeciez to sa tez SłOWA JANA , dlaczego nie zrobisz wysiłku i nie oddzielisz
co do kogo sie tyczy ?
><><
1J 2:1 Br "Piszę wam to wszystko, dzieci moje, żebyście nie grzeszyły. A jeśliby ktoś zgrzeszył, to mamy obrońcę u Ojca [w osobie] Jezusa Chrystusa sprawiedliwego."
1J 3:4 Br "Każdy zaś, kto grzeszy dopuszcza, się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem."
1J 3:6 Br "Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy, z tych zaś, którzy grzeszą, nikt nie widział Go ani Go nie poznał."
1J 3:8 Br "Natomiast ten, kto grzeszy, pozostaje w mocy diabła, który grzeszył od samego początku.
Syn Boży objawił się właśnie po to, aby zniszczyć dzieło diabła."
1J 3:9 Br "Każdy, kto narodził się z Boga, nie dopuszcza się grzechu, gdyż trwa w nim moc życia Bożego. Taki człowiek nie może grzeszyć, bo narodził się z Boga."
1J 5:18 Br "Otóż wiemy już, że nikt, kto narodził się z Boga, nie grzeszy. Syn Boży strzeże go od grzechu. Zły nie ma doń dostępu."

agar
wysil sie i zbadaj jak sie sprawy maja co i jak dla kogo ,

Cytat

Ja nie wątpię w to kim ty jesteś albo ja- jesteśmy grzesznikami którzy nic nie mogą.NIC prócz jednego przyjęcia lub odrzucenia zadośćuczynienia wymogom Prawa--za grzech śmierć.KTO za Ciebie ponióśł tę smierć???


ty to jak ci przyjaciele Hioba ,on mówił ze nie zgrzeszył a oni ze grzeszy
ja ci powiem jesli grzeszysz to twój problem jesli tak ci lepiej to rób tak dalej
ale mnie do tego NIEMIESZAJ !
JAHszua mnie ZBAWIł OD GRZESZENIA dał mi zapis Ducha któe mnie chroni TO JEST WIARA !


Cytat

Tak tylko czytaj co piszę.nie powiedziałam potępienie tylko sąd a tam jest też i uniewinnienie.TY myslisz ,że jak to jest załatwiane pokątnie.JHVH jest Bogiem porządku i prawa oraz Bogiem sprawiedliwym

Jak ty to łączysz ?
Uniewinniona JUZ JESTEM i to nie jest mówione pokatnie podobnie jak bezgrzesznosc DOSKONAłOSC
która tak w oczy kole ?
Skoro wiesz ze jest Bogiem porzadku to dlaczego zarzucasz mu nieporzadek ?
dlaczego twoim Fundamentem jest to co burzy a nie to co Buduje ?
dlaczego BRAK ci Wiary by jemu Zaufac CO dla ciebie zrobił .

Cytat

Wypełnieniem zakonu jest miłość i w tym świetle zobacz czy to jest złamanie.

co z tego ? no co z tego ? skoro ty grzech stawiasz wyzej jako niezniszczalny
skoro dla ciebie Miłosc Boza jest za słaba by ZNISZCZYC w tobie to co skazone ?

Cytat

Czym ja ufam Bogu do końca i wiem ,że znajdzie rozwiązanie bo On ustala rządy i wydaje wyroki bez jego wiedzy włos nie spadnie.
Nie mogę udawać albo ufać na pół gwizdka,Grzech jest grzechem.
Czy to cie przeraża???Inaczej każdy by sobie swoje normy ustanawiał.Pamiętaj to jest konflikt nie człowieka my daliśmy się wmanewrować w ten bunt.
I Buntownik nie będzie miał względu na twoje racje bo on ma swoje.
Tak to jest Przerażające,dlatego Apostołowie nawoływali do czujności i trwania.Ale jest wybawienie nie jesteśmy sami Bó nie odwrócił się od człowieka,bo go ukochał, mocno ukochał aż po śmierć.


SKORO TAK ,todlaczegow tak głupi sposób marnotrawisz Miłosc Bożą ,dlaczego nie doceniasz JEJ
na tyle by umrzez grzechowi ,co z tego ze wkóło macieju powtarzasz o Miłosci skoro TA MIłOSC w tobie
nie moze sie ZREALIZOWAC !

Cytat

ALLELUJA[/b


Wiesz dla mnie Daniel i jego przyjaciele są wzorem wierności Bogu nie zależnie od racji a słowa a jeżeli nie to i tak my ci się nie pokłonimy[b]AMEN
Dn 3:17 BT "Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, zechce nas wybawić z rozpalonego pieca, może nas wyratować z twej ręki, królu!"

Dn 3:18 Bw "A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy."
Czy my mamy taką wiarę i ufność do końca czy zczniemy kłamać dla wyższych celów?

Wzorem sa tylko co to ma wspólnego do tego co tu mówimy ?
to było ich zycie w ich rekach ich wiara i Bóg .a my mówimy o czyms innym


Cytat

Dlaczego ich oskarżasz o grzech kłamstwa??nie czytaasz co pisze tylko to co chcesz.Czy ja mówiłam o ukrywaniu czy to jest z kłamstwem??

Daruj sobie takie teksty !
nie wykrecaj sie z tego co powiedziałas i nie obarczaj mnie swoimi niedociagnieciami .
Kiedy musieli sie ukrywac przed rzymskimi siepaczami to jak sobie wyobrazasz czym jest ukrywanie
uciekiniera ?
czy to nie jest to co ty nazywasz kłamstwem ?
jak mieli postapic ci co ukrywali powiedziec , NIE ,bo nie moge władzy okłamac ?
czy myslisz ze napotkany zapytany , z cała wylewnoscia przyznał by ze tak ukrywam ?
Jak to jest , pierw bys obmyła nogi a potem wydała władzy !?
czy bys powiedziała , nie wiem nie znam .
A głodnego bys nakarmiła ? np pan u któego słuzysz powiedział by ci - zabraniam dokarmaic jakiegokolwiek przybłede , bezdomnego czy jak tam o nich mówia .CO bys zrobiła
do kuchennych drzwi puka taki obdarty i prosi cie o kawałek chleba- masz mozliwos nakarmic
głodnego ale pan ci zakazał CO ZROBISZ ?
pan zapyta nikogo nie karmiłas ? co powiesz ?
Czytałam swiadectwo pewnego człowieka nawet sobie niezdajecie sprawy ile w Polsce było zborów
moze i małych ale były a ludzie jechali dziesiatki kilometrów zeby sie spotkac na nabozenstwie
opowiadał o jednym Zborze gdzie tak bardzo przestrzegali Prawa az zapomnieli o człowieku
Przyszli do pastora ze trzeba ukryc zydów tak na krótko ale Pastor odmówił bo włądzy nalezy byc
poddanym jaki to był Zbór ?


Cytat

powiem Ci na twoje usprawiedliwienie wielu ludzi ma problem ze zbawieniem z łaski a uczynków,może jakiś temat w tym kierunku??

ludzie nie odróżniają co to znaczy żyć by być moralnym a co żyć by być zbawionym.

Shalom!

otóz to
tewi
zaden człowiek nie jest idealny nie znamtakiego okreslenia z Biblii .
a co ty przez to rozumiesz ?
.
agar'

Cytat

Tak jak Adam i Ewa w Edenie z chwilą nieposłuszeństwa umarli tak ja z chwilą pójścia za Jezusem stałam się zywaListy były kierowane do wierzących którzy przyjęli Jezusa nie do pogan i Judejczyków ale do uczniów JezusowychWięc Biblia jest sprzeczna i apostołowie mówią co im wygodneNie muszę oddzielać bo Pisma były pisane do tych którzy poszli za Jezusem nie do pogan czy JudejczykówI teraz to pogodź i jedno i drugie było do wierzących jak całe pismo.

Nic z tego ,Judasz tez szedł za Jezusem i co był zywy ?!możesz isc ale jesli nie umrzesz grzechowi twoje chodzenie jest cielesne nadal jestes grzesznikiemnadal grzeszysz .Chodź za mna to poćzatek ,Owszem do wierzacych ale czy mieli juz Ducha ?sprawdź w Listach co mówi Paweł - mówie jak do nie majacych Ducha !!!dlatego miał z nimi tyle kłopotu bo nie mógł ich przekonac CO MAJA W MESJASZUON ich przekonywał jak ja WAS .

Cytat

Powiedziałam nie ,że grzeszysz ale jesteś grzesznikiemCzy uważasz ,że tego nie można stracic???I powiem Ci jedno czlowiek który mówi Mi nic nie grozi jestem bezgrzechu i nie mogę już zgrzeszyc jest w niebezpieczeństwie. Do takich pisał Apostoł Bacz abyś stojąc nie upadłtak jesteś uniewinniona do tej pory a czy masz pewnośc dokonania drogi w tym Duchu i celu jej ktoś Ci nie pomyli

PRZENIGDY !!!jak ty tak możesz !!!NIC nie zrozumiałas po co JAHszua przyszedł ?!Paweł powiedział - gdy jeszcze bylismy grzesznikami JAHszua za nas umarł ROZUMIESZ ? bylismy - ale JUZ NIE JESTEśMY koniec OFIARA sie DOKONAłA !ja przyjęłam TO WSZYSTKO CO MI DAJE ! DOSKONAłOSC !to co ty mówisz ZAPRZECZA SłOWOM - W Y K O N A ł O sie !!NIE JESTEM juz grzesznikiem !!!nie był zadenApostoł ZADEN ! jak ty czytasz ,gdzie ty widziałas zeby którys tak o sobie mówił? ><><karć grom aby ci co grzesza ciebie sie bali - jak mógł powiedziec takie słowa do tymoteuszagdyby grzeszyli albo byli grzesznikami Grzesznik to stan natury grzeszyc to czynic - złodziej nie musi nic ukrasc, a jest grzesznikiem na zatracenie.grzesznik to ten co nie ma NATURY BOGA !><><Tak owszem powiedział bacz abys innych podnoszac sam nie upadł i wcale sie nie dziwie - popatrz jaką ty SIEJESZ WąTPLIWOSC - czy słaby by sie nie potknął ?

Cytat

.Bo ja nie i dlatego czuwam nad drogą i nie dam się zwieść Bo znam mój cel i zagrożenia,ty je odrzucasz. Boza miłosc nie działa na zasadzie przymusu,jest dobrowolna po za tym ta miłośc ty musisz przyjąć i na nią odpowiedzieć.nie w poczuciu swojej doskonałościdlaczego mówisz ,że stawiam go jako niezniszczalny??on juz jest zniszczony ale nie wykonano wyroku jeszcze może się w człowieku odrodzić jeszcze można upaść.

agar Róznimy sie WIARą !! ty masz wyuczona przez szkółke ja W OBECNOSCI DUCHA SWIETEGO .Prowadził mnie Swoja Droga od wersetu do wersetu i pokazywał co i jak .Ja przyjełam DOBROWOLNIE , POsłuszna Prawdzie Słowa ,które Poznałam , nie jest to wydumaneale powiem jak Paweł - nie nauczył mnie człowiek ani mam to od ludzi ,ale nauczył mnie SAM JAHszua

Cytat

Orsa czy ty rzujesz w niebie.To ty twierdzisz o jego niezniszczalności swoją wiarą w wieczne ognie piekielne.nie widzisz powiązania??to jest zaufanie,w każdym aspekcie życia.do końca.I ten pastor i ty macie problem z włąśćiwym podejściem do prawa którego wypełnieniem jest miłośc.Pisze już Tobie któryś raz ale ty masz w tym przypadku klapki. Czy nie rozumiesz Co znaczy wypełnieniem zakonu jest miłośc???

żyję W MESJASZU Obleczona W NIEGO jak w Batyskaf - jak myslisz czy ON PRZECIEKA ?co do pastora - o ile pamietam był adwentystą a jesli nie przeprosze .WłąSNIE MIłOSC tylko ze dla ciebie jest czyms małym a dla mnie WSZYSTKIM CO ON MI DAł!

Cytat

.Pozatym gdzie twoje zaufanie do Boga????nie wierzysz ,że da wyjście w takiej sytuacji by nie być winnym grzechu kłamstwa???ty jesteś mocniejsza i mądrzejsza??no i w ludzkiej ,zaczynasz działać to po co tobie Bóg.

No wiesz moje ZAUFANIE JEST W NIM .Mocniejsza i Mocniejsza od ...?Poco mi Bóg ? a po co JA JEMU ?On zwrócił na mnie uwage On zapragnał Przejawic sie przezemnie ON mi zaufał - wyobrażasz to sobie On mnie ! cos takiego !!!jestes super przyjaciel Hioba :D Wierze ze moze dac wyjscie ,ale moze zobaczyc co ty zrobisz Znasz ksaizke bezpieczna kryjówka ?a moze ktos ?

Cytat

Kidy do pewnego domu podczas wojny wpadła młoda Żydówka i wskoczyła pod stół gospodarze nie mieli nawet czasu pomyśleć co zrobic kiedy szczekanie psów i krzyki rozległy się w drzwiach Gospodyni tylko miała czas otworzyć Biblię by tam znaleźć pociechę..co robić kłamstwo też odrzucała.Żołnierz wszedł spojrzał na stół.Mój Bóg jest Bogiem żywym i zainteresowanym moim życiem powiedział nie pozwolę złemu kusić Cię ponad miarę ty tylko ufaj mi.I ja mu ufam bo jest Panem rzeczy niemożliwych on,stworzył to co cię otacza i prawa rządzące światem on może i niemożliwe.

piekne jakże piekne ,tylko co dalej ?co na to Zydzi ?taak zainteresowany twoim zyciem oczywiscie ,oczywiscie .Judasz zrobił dobrze był oddany władzy .widac tak uwazał bóg nie dopusci by Jezusa pojmano i zabito Zejdź z krzyza !!!wołali

Cytat

Ja nie ograniczam mojego Pana do ludzkiego pojmowania sytuacji Co mówi Bog o wykonywaniu jego woli naprzód on potem racje i prawa ludzi.Powiedziałabym mój Bóg każe mi nakarmić,nie kłamałabym tylko dała świadectwo miłości Bożej i bez względu na konsekwencje.Ale tu już wogóle nie zrozumiałaś poselstwa Jezusowego i tego co mówiłam o miłości Zaprzeczasz sobie mówisz,że jesteś doskonała czyli idealna Shalom

No swiadectwo Miłosci Bozej to jest to ! i dlatego ja uwazam na podstawie SłOWA ,ze nie jestem zobowiazana wobec wroga , łajdaka bandyty szatana .A gdyby była potrzeba , to bym ukradła zeby nakarmic ,skłamała zeby uratowac albo przemyciła np film " Pasja " chocby gadali ze niewolno ,nawet bym zabiła jak by co ...Przemyciła Biblie bo co z Naczynia bezużytecznego ?stoi sobie takie piekne kazdy go podziwia - i co ?><><oczekuje na słowa wyjasnienia od tewi a nie od ciebie a gdzie w Biblii masz idealny ?'M't'

Cytat

Orsa,Więc jak można stać się doskonałym? To chyba nie jest cecha dziedziczna..Nie grzeszyć? Jak? Człowiek jest słabą istotą a grzech jest tego obiawem. Człówiek jest ułomny i nie narodził się jeszcze taki, który oparł się pokusie

. No i prosze to ty zadałes TO PYTANIE ,które powinni zadac ci co powołuja sie na Biblie powinni wyłuskac wersety o tym mówiace bo SłOWO MA GłOS .A tym czasem ...Nozna byc DOSKONAłYM , ufam tym co to powiedzieli .Nie ,nie jest to cecha dziedziczna ale nabyta Natura .Człowiek zrodzony z ciałą i krwi jest ułomny ,a le nie człowiek Narodzony z Ducha Bozego .

Cytat

Nie, nie nakarmie żyda, wydam matke, z obojętnością przejde obok umierającego z głodu. Tak, tak właśnie zrobiłbym gdybym był tak jak ty; doskonały...niestety nie jestem. Nie jestem także bezdusznym ekspresem do kawy bez ludzkich odruchów.Doskonałość po niekąd to zaprogramowanie, to brak wolnej woli. Dlatego nie jesteśmy doskonali, bo nie milibyśmy wyboru..Jezus, syn boży mógł zrobić dosłownie wszystko by ratować w inny dzień. Cóż, będąc prostolinijnym żeczywoście sprzeciwił się prawu. Mój wniosek...Jezus sam nie był doskonały, zaprzeczył sobie.

Nie jestes to fakt ,ale jesli nie jestes maszyna to kto wie ....wiesz dla niedoskonałego KAZDY jest NIEDOSKONAłY .Na tej samej zasadzie - dla nieczystego ,kazdy jest nieczysty .
//

eby nasza dyskusja była merytoryczna zapytałm cie kiedyś co rozumiesz jako Doskonałośc o której mówisz.ale swoją metodą zignorowałaś pytanie.Rozmawiamy o czymś co dla Ciebie znaczy co innego i dla mnie.próbuje przedstawic tobie moje argumenty i spojrzenie ale ty dalej zażucasz mi i przeinaczasz co mówię ty nie czytasz ze zrozumieniem powtarzam ci kolejny raz nie zrozumiałaś róznicy między wypełnieniem zakony a złamaniem.Wiesz dlaczego bo ty c zytasz co chcesz w postach i Bibli.Wiesz co jest wypełnieniem zakony MIŁOSC Rz 13:10 Bw "Miłość bliźniemu złego nie wyrządza; wypełnieniem więc zakonu jest miłość."nie przeinaczaj mysli czytaj co pisze.Tak zakonowi-dekalogowi podlegam,bo daje mi mądrość,uczy o grzechu i potrzebie wyrwania sie z jego niewoli,prowadzi do Chrystusa(24) Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie ono nas wychowyje i prowadzi do Jezusa dzięki temu ,że poznajemy grzech (98) Twoje przykazanie uczyniło mnie mędrszym od moich wrogów, bo jest ono moim na wieki. (99) Jestem roztropniejszy od wszystkich, którzy mnie uczą, bo rozmyślam o Twoich napomnieniach. Orsa nie szydzę z ciebie nie wiem gdzie to widzisz ale jestem zmęczona dyskusja z tobą,bo jesteś ślepa na to co czytasz i naprawdę cieżko rozmawiac obcymi językami.Piszesz ,że jesteś w mesjaszu no i dobrze ale u mnie odwrotnie we mnie jest MesjaszI nawet niechcę już ci tłumaczyć jaka jest różnica między ukryciem a kłamstwem bo i tak to groch o..Zastanów sie nad swojż doskonałością i duchem który Cię prowadzi w świetle słów Jana(7) Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu. (8) Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. (9) Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. (10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki.I nie mów mi ,że to nie do nawróconych i chodzących nie z Jezusem.Pisał go prawdopodobnie jako podeszły w latach człowiek na co wskazują zwroty dziatki,był pisany też to uwzględnia określenie dziadki do swoich podopiecznych duchowo.Czyli ludzi wierzących mających juz pewne problemy z nieprawidłowymi naukami.Pozatym nakaz bądzcie doskonali nie mówi stajecie się doskonali-tylko nakaz wzrostu do doskonałości.Stwórca nie dał możliwości walki(w świecie stworzonym przez Boga nie trzeba ich było) te przymioty weszły z grzechem. Shalom!Ps.powiedz prosze co rozumiesz przez doskonałość jaką masz.ale językiem i sposobem zrozumiałym,prosto,zwyczajnie.
/////////

agar powiadasz ,ze daje ci madrość ?ale co to za madrość ,która robi z ciebie grzesznika , która trzyma cie w grzechu ?To nie jest Madrość która z Wyższa zstepuje ale jest zmysłowa i demoniczna , nie pozwala ci ujrzec KIMmożesz byc W MESJASZU czy ty jestes zbawiona Narodzona z Ducha Zewleczona i Obleczona Obrzezana Zapieczętowana agar ZMIEN MYSLENIE ! :) Miłosc nie wyrzadza nic złego a Bóg jest Miłoscia - więc jak On mógłby tak cie widziec jak ty widzisz siebie ?'tewie'

Cytat

Proste sprawy zamknięte w trudne sformułowania - poetyczne, ale dla wpadających przypadkiem na to Forum nic nie mówiące, niestety.Jako chrześcijanin ujmę to prostymi słowami. Oczywiście z zastrzeżeniem, że to tylko moje zdanie.Przed Ofiarą Chrystusa - nikt nie był doskonały i jako taki nie mógł stanąć przed Bogiem twierdząc, że nie jest grzeszny.Gdyby nie Jego Ofiara - byłoby tak do dziś.

NIE ! nie tak Hiob walczył o to ,ze jest BEZ WINY - Bóg dał o nim swiadectwo .Byli DOSKONALI ,ale były to jednostki .Henoch zabrany do Nieba Abraham Mojzesz Noe wielu innych ,ale to my osmielamy sie zaprzeczac temu .Widzisz przed Ofiara Jezusa ONI JUZ WIEDZIELI O OfIERZE oni Uwierzyli ,popatrz co powiedziano o Mojzeszu - Dawid był według Serca Bozego , a co to znaczy kiedy Bog mówi ze podoba mu sie twoje serce .?Hbr 11:26 BT "Uważał bowiem za większe bogactwo znoszenie zniewag dla Chrystusa niż wszystkie skarby Egiptu, gdyż patrzył na zapłatę."Widzisz , Mojzesz juz wtedy wiedział i cierpiał dla Mesjasza .Abraham Go widział Oni poszli DO PRZODU do Krzyza a my musimy sie niejako cofnac DO KRZYZA w to samo MiejsceUkrzyzowany jest PUNKTEM DLA WSZYSKICH !to my teraz majac TAKI DOSTęP DO BIBLII ZA MAłO SIE STARAMY

Cytat

Obrazowo - przyjęcie ( szczere i ze wszystkimi tego konsekwencjami) Ofiary Chrystusa i Upamiętanie się jest takim "dopalaczem", "katalizatorem", "zmazikiem". Łaską, dzięki której moje niedoskonałości pozwala się ukryć w Jego Osobie. Wtedy mozna mówić o doskonałości poprzez uzupełnienie swych braków Łaską Pana.

Moje niedoskonałosci sie nie ukrywaja a ZNIKAJA - nie ma bo W NIM nie ma zaciemnienia .

Cytat

Orsa, tu zaglądają nie tylko biegli w Piśmie czy też jakiejś wiedzy gnostyckiej, ale także prości ludzie, choćby ja.

To rozwazanie dniem i noca przez tygodnie miesiace i lata ,a co do gnozy ,to sie na tym nie znam a co do - "prosci " to ja jestem bardziej .Wszystko co mam , mam wymodlone

Cytat

Nie można ich zrażać trudnymi postami, to nieodpowiedzialne i egoistyczne. Do Boga należy zachęcać spokojną rozmową. To przecież też jakieś świadectwo.

No widzisz , ty to bys Jezusowi wytłumaczył co i jak nalezy ,a tak zraził do siebie mówiac takie słowa ?Trudna to mowa kto jej słuchac moze - zabijmy Go .tewi NIKT z was nie zapytał o werset NIKT sam nie podał z Bibli zadnego wersetu na te okolicznoscJa mam ot tak oddac wszystko co mi dał Pan ?ciągle czekam

Cytat

Jak ktoś z marszu wpadnie i zobaczy, że piszesz iż jesteś "doskonała" - bez wyjaśnienia, to naprawdę nie potraktuje takiego oświadczenia poważnie.Proponuję więcej stonowania i rozwagi w doborze słów - bo właśnie według naszych słów inni forumowicze budują sobie opinię nie tylko o nas, ale też o Bogu.

Tak to jest odpowiedz na nieustanne słuchanie o tym jak to jestesmy malutcy słabi grzeszni - do niczego nie wiemy nie umiemy i co dalej ?Ty mnie proponujesz a ja tez proponuje Biblia wersety Konkordancja Hasło - DOSKONAłY :) wiem ze ujmujesz sie za agar ale agar jest na tyle a przynajmniej powinna byc w wyzszej klasie Bóg ja zna .paweł powiedział Tajemnice ZAKRYTE od wieków a teraz OBJAWIONE śWIETYM JEGO .
..
Galat. 5:19-26

'' Dość bowiem, że w czasie minionym spełnialiście zachcianki pogańskie oddając się rozpuście, pożądliwości, pijaństwu, biesiadom, pijatykom i bezecnemu bałwochwalstwu.
Przy tym dziwią się temu, że wy nie schodzicie się z nimi na takie lekkomyślne rozpusty ....

...i oczerniają Was '' 1 Piotra 4:3,4

W CZASIE MINIONYM , nie ma innej mozliwosci UTYKAC NA OBIE NOGI .
albo ,albo
poganie widza - a poganie to kto ?
czy nie ma pogan którzy sa w uczynkach - nienaganni - sa oni powiedza ze nigdy nie zrobili tego ,ale to ich nie czyni bezgrzesznymi bo to jest zwiazane z NATURą ziemska zmysłowa po przodkach .

Kiedy cie zapyta taki ...a ty co nie grzeszysz - odpowiadasz .....?


Zadam na razie takie pytanie: co myślicie o tych, którzy wołają, że JUŻ SĄ ZBAWIENI poprzez wiarę w Chrystusa i Jego SKUTECZNĄ OFIARĘ'
Z łaski. Nie z uczynków. I że dzięki tej świadomości stali się nowonarodzeni w Chrystusie. I doskonali w Chrystusie. Teraz wystarczy im w tym trwać i tyle.
Nie powiem kogo mam na myśli.
Co Wy o takich myślicie ?


Wiara jest Fundamentem , Fundamentu innego nie ma a jest nim JAHszua
Wiara przyszła .
Jesli nie uwierzycie ....pomrzecie w grzechach.
Nie moge mówic za innych bo kazdy za siebie zda sprawe .
Ja jestem Zbawiona dzieki Jego łasce a Zbawieniem jest to ,ze On uwolnił mnie od grzechu -żadła śmierci .
Siedziałam w mroku śmierci a On mnie wyciągnął .
Teraz jestem W Swietle i stosownie do tego żyje juz nie ja a ON Zyje we mie.
Znaczy to ,ze moje zycie uległo całkowitej przemianie ,widze inaczej ,mysle inaczej ,rozumuje inaczej .
Co to znaczy wystarczy wytrwac - i tyle
To i tyle jest WSZYSTKIM co mozna miec na ten Czas .
Poznacie Prawde i Prawda was WYZWOLI ...
dopiszcie - od czego ?
ew Jana

><><
vivere

rozważajac ta ' proteze " nie moge przyznac takiego określenia .
Proteza to cos sztucznego w czym nie ma Zycia a wrecz zastepuje zywe .
Słowo Boze jest Zywe skuteczne jest Ostrzejsze niz Miecz Obosieczny ,rozdziela mysli i zamiary .
proteze moze dac swiat ,Bóg Daje zycie .
nawet w przenosni , musimy uwazac by nie pomniejszac łaski .
Bóg Dał nam GEN DUCHA ,który unicestwił gen po przodkach - mówi o tym Paweł
..
może zbawić dusze nasze.Jak.1.21.Zapewne masz Orsę na myśli,ale ja inaczej widzę rolę jaką ma do spełnienia obecne w nas Słowo,które jedynie "może zbawić dusze nasze".{Jak.1.21}Sama obecność w nas Słowa,nie czyni nas automatycznie zbawionymi.Przez tą obecność jesteśmy jedynie odkupieni.



Sama Obecność Słowa - Nasienia jedynie Oczyszcza nas Kąpielą Wodna przez Słowo ,ale ..Ale jesli pozwolimy to Słowo, poprowadzi nas dalej .

Wyobraź sobie jak to było z Namiotem na Pustyni /Dziedziniec gdzie dokonywało sie usprawiedliwienie z Wiary ,tu mamy krzyz i krew BarankaMamy tez Obmywalnie - przez Słowo ,Woda której JA DAM - a mówił to o DUCHU PRAWDY ,Którego mieli otrzymac CI CO UWIERZYLI

Duch wychodzi nam na spotkanie i przeprowadza przez Druga brame - Prawda i jestesmy w Miejscu Swiętym - Uświeceni przez Posłuszenstwo Prawdzietu tez jest NADZIEJA na .
.,
.Ostatnia Brama - Zasłona jest Zasłona Ciała Mesjasza tu tez jest Ołtarz kadzidlany - Wonnosc dla ..A my jestesmy Wonnoscia Mesjaszową Przejscie jest dla tych którzy sa Uswieceni - oni beda Ogladac Boga Za Zasłona Ciała Mesjasza Miejsce Najswietsze jest DOSKONAłOSC - UNIEWINNIENIE - MIłOSC - Zycie .
.,
.,

Cytat

Nowonarodzonymi staniemy się dopiero, jak z pomocą obecnego w nas Słowa uwolnimy się od naszych grzechów.A do tego trzeba kilku,jeśli nie więcej reinkarnacji
.

Nie , wszystko zalezy od WIARY ja juz niechce inkarnowac po co ?Kto jest W MEsjaszu ,Nowym jest Stworzenie .JAHszua wyjasnił w ew mówiac Prawda was Wyzwoli - zobacz od czego .'

vivere'

Cytat

OrsaCo do "duchowej protezy" masz zapewne rację,ale dla mnie było wielkim zaskoczeniem,że tewie o niej napisał.Jest wiele nazw obecnego w nas Chrystusa,jakie ci najbardziej pasuje.



zgoda ,dlatego napisałam ,ze po rozwazeniu moim ja protezy przyjąć nie mogę poniewaz wiem czym ona jest , tewi tak to zobaczył na początek ale wzrosnie :) Widzisz ,weźmy proteze OKA co z tego ze zatka otwór oczodołu ?tewi rozważy i przyzna ,że łaska ,to cos więcej .

Cytat

Jak widzisz ze zdjęcia duszy,wszyscy posiadamy jej 7 warstw,które trzeba przemienić z pomocą obecnego w nas Słowa,naszego Osobistego Zbawiciela.To jest najważniejsze zadanie naszego zbawienia.


.,

Mozliwe ze tak jest ,ale skad wiesz któym jestes wcieleniem o ile jestes ?Jan pisze .; JAHszua przyszedł i DAł NAM BINA .A Bina to juz poziom Głowy to wyjscie poza te 7 o których mówisz Po co marnowac Czas .Wszystko co jest na Dziedzincu jest nazewnatrz a Celem jest Miejsce Najswietszetym Miejscem jest DUSZA która osiągneła Cel Wiary - tak uczy Słowo .a hebrajczyków - co za łaska :D Zadanie o którym mówisz ZAKONCZONE
.
Vivere, to dość karkołomne porównywać mnie do pani Wittek, o której jedyne co wiem to to , że podobno istniała.
Nawet nie wiem czego nauczała i nie bardzo mnie to teraz zajmuje.
Gdybym był w stanie sam osiągnąć stan takiej Wartości Ducha, aby stanąć przed Bogiem sam z siebie usprawiedliwiony - to Ofiara nie była by potrzebna.
A ponieważ według nas była potrzebna - to chyba nie ze względu na naszą doskonałość ale kalectwo.
Stąd ta "proteza".
Viver, daj spokój, myślisz że jestem inkarnacją Wittek, czy co ?
Orsa - proteza służy odzyskaniu sprawności, a o protezie oka pierwsze słyszę.
Nie mam na myśli protez ludzkich, nawet tych bajerów tytanowo - elektroniczno - hydraulicznych made in USA dla żołnierzy z Iraku.
Mam na myśli inteligentną, samodopasowującą się protezę duchową.
I tak jak NFZ - żeby z niej skorzystać, trzeba spełnić pewne warunki.
Narka.
.
No dobrze nazwałes TO proteza ,jesli tak czujesz niech tak bedzie .
Chodzi oto ,ze my nie jestesmy kalekami ,ale trupami - martwi .
Znaczy to ,ze Stwórca juz nas osądził i jako martwi nie nadajemy sie do Społecznosci
z Nim .Jako cielesni mamy tylko poziom religijnosci czyli cos powierzchownego
cos co zaspokaja nasze samopoczucie ,ale to nie jest to czego oczekuje Bóg.
Stwórca oczekuje nas jako OZYWIONYCH Z UMARłYCH ,oczekuje naszego serca w które
moze przelac SIEBIE światłem Swojego JA JESTEM .
On chce sie Przejawiac przez tych co Ozyli .

Co do protezy oka ,to zrobiono taka dla pewnej Afganki ,której mąż
wydłubał oczy obciął jezyk, uszy ,nos. wczesniej zawiesiwszy pod sufitem za nogi i bił i bił az poroniła
bo jako maz ma takie prawo .
Był tookropny dokument ,o męskiej władzy .
.
Zebyście jeszcze trzymali się tylko Biblii a nie innych nienatchnionych Ksiąg to było by dobrze a tak jesteście w niewoli. A dobrze myślicie i Ty i Orsa.
Brak tylko Ducha Świętego i obecności Słowa Dzieje Apost. 8:26-40 i 19:19,20


><><


26 Wstań i idź około południa na drogę, która prowadzi z Jerozolimy do Gazy: jest ona pusta – powiedział anioł Pański do Filipa.
Mt 1,20+
27 A on poszedł. Właśnie wtedy przybył do Jerozolimy oddać pokłon Bogu Etiop, dworski urzędnik królowej etiopskiej, Kandaki, zarządzający całym jej skarbcem,
Ps 68,32; Iz 56,3-7 Iz 18,7+; J 12,20
28 i wracał, czytając w swoim wozie proroka Izajasza.
Dz 1,8+

29 Podejdź i przyłącz się do tego wozu – powiedział Duch do Filipa.
30 Gdy Filip podbiegł, usłyszał, że tamten czyta proroka Izajasza: Czy rozumiesz, co czytasz? – zapytał.

31 A tamten odpowiedział: Jakżeż mogę [rozumieć], jeśli mi nikt nie wyjaśni? I zaprosił Filipa, aby wsiadł i spoczął przy nim.
<a href="../Rz/10.html#10-14">Rz 10,14
32 A czytał ten urywek Pisma: Prowadzą Go jak owcę na rzeź, i jak baranek, który milczy, gdy go strzygą, tak On nie otwiera ust swoich.

><><
Co to ma do rzeczy ?

A TO ?

6 A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali.
Dz 8,15-17+; 1Tm 4,14+; Dz 2,4+; Dz 11,27+
8 Następnie wszedł do synagogi i odważnie przemawiał przez trzy miesiące rozprawiając i przekonując o królestwie Bożym.
Dz 13,5+; Dz 13,46+ Dz 1,3+
9 Gdy jednak niektórzy upierali się w niewierze, bluźniąc wobec ludu przeciw drodze, odłączył się od nich i oddzielił uczniów, i rozprawiał codziennie w szkole Tyrannosa.
Dz 9,2+
10 Trwało to dwa lata, tak że wszyscy mieszkańcy Azji, Żydzi i Grecy, usłyszeli słowo Pańskie. 11 Bóg czynił też niezwykłe cuda przez ręce Pawła,

1 tak że nawet chusty i przepaski z jego ciała kładziono na chorych, a choroby ustępowały z nich i wychodziły złe duchy.

Łk 8,44-47p; Dz 5,15
13 Ale i niektórzy wędrowni egzorcyści żydowscy próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad opętanymi przez złego ducha. Zaklinam was przez Pana Jezusa, którego głosi Paweł – mówili.
Łk 9,49p; Dz 3,16+
14 Czyniło to siedmiu synów niejakiego Skewasa, arcykapłana żydowskiego.
Dz 16,17
15 Zły duch odpowiedział im: Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni?
16 I rzucił się na nich człowiek, w którym był zły duch, powalił wszystkich i pobił tak, że nadzy i poranieni uciekli z owego domu.
17 Dowiedzieli się o tym wszyscy Żydzi i Grecy, mieszkający w Efezie, i strach padł na wszystkich, i wysławiano imię Pana Jezusa.
Dz 9,35; Dz 9,42 Dz 3,10; Łk 5,26
18 Przychodziło też wielu wierzących, wyznając i ujawniając swoje uczynki.
<a name="19-19">19 I wielu też z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Wartość ich obliczono na pięćdziesiąt tysięcy denarów w srebrze.
20 Tak potężnie rosło i umacniało się słowo Pańskie.

><><
Twoje podejście jest CAłKOWICIE nie na miejscu .

Jak to zarzucasz mi zajmowanie sie MAGIA ! na jakiej podstawie !

bo czytam co inne niz ty !

Mówisz Brak Ducha ? a owszem DUCHA ZWATPIENIA

ciale siejecie zwątpienie pomniejszacie Ofiare Ciała i Krwi JAHszua Mesjasza .


Złożyłeś z siebie Ofiare Bogu ?
...........

Swiadectwo swojej wiary DAłAM juz nie jeden raz , no chyba ze chcesz bym nakreciła taki film ?
pisałam kim byłam jak mnie Duch swiety zmieniał od wewnatrz przez Objawienia i od zewnatrz przez
ociosywanie z cielesnosci , z martwych uczynków.
Moja DOSKONAłOSC , to przyjecie Wiara tego co powiedziano w tym temacie .
DOSKONAłOSC zwiazana jest z Ofiara ,dlatego zapytałm ciebie ,czy ofiarowałas siebie Bogu .
na co sie oburzyłas ?
Mantra to ma dwa konce -twój ze jestes grzeszna grzesznik niedoskonała
moja ze NIE JESTEM bo UWIERZYłAM .

Nie wystarczy powtarzac o Jego Ofierze ,to tez mantra - smutne jest to ze sie nie WIE co nam daje
Jego ofiara .
.
A co ty rozumiesz przez umartwianie ? grzechu ?
ja sie mam martwic czy grzech ?

Paweł powiedział Umierasz grzechowi - nie grzech TY UMIERASZ !
w tym jest pomieszanie ,ludzie walcza z grzechem zapieraja sie grzechowi NO I CO Z TEGO ?!
grzech sobie jest bo jest TY UMIERASZ .
Jak UMIERAMY ?
w Rzym 6
Zanurzamy sie w Smierc Mesjasza Swiadomie uznajemy ze Umieram grzechowi
a to znaczy ni mniej ni wiecej tylko to co powiedział Paweł .
Umarliscie by zyc dla JEDNEGO
Co ozywia grzech ?
jesli masz Swiadomosc grzeszenie to jeszcze OFIARA nie zadzaiałała w tobie .
Dlaczego Zydzi składali OFIARE ze zwierzat ?
Bo byli swiadomi grzechu
Grzeszysz a KTO UMRZE za te grzechy skoro napisano
JAHszua juz wiecej NIE UMIERA .
JAsne ze tak jest
KTO mówi ze nie czyni grzechu kłamie ,ale to sie tyczy PRZED a nie PO Zanurzeniu w swierci .
Jego swiadomosc jeszcze nie jest NOWA jeszcze cos usiłuje jeszcze nie wie ze KONIEC .
Paweł WSZYSTKO POWIEDZIAł WSZYSTKO ,tylko trzeba UWIERZYC .
JAN powiedział WYRAZNIE - KTO GRZESZY Z DIABłA JEST - jeszcze , jeszcze siedzi w ciemnosci
w królestwie szatana jeszcze nie przemienił Umysłu Nowym Poznaniem .
w Jana 8 SAM JAHszua WYJASNIA OBIAWIA i mówi WYRAZNIE

><><

Cytat

12 A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną,
nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.

jak moze grzeszyć TEN kto idzie w Swietle ?

Cytat

21 A oto znowu innym razem rzekł do nich: Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie.
J 7,34+ Pwt 24,16; Ez 18,20; Ez 33,12-20; J 13,33; J 13,36



dlaczego nie pójda tam gdzie ON ?
bo grzesza a grzech oddziela od Miłosci - grzechy wasze

Cytat

23 A On rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata.
J 1,10+; J 3,31; J 17,14
24 Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich


tak zawziecie upieracie sie ,ze grzeszycie ? bo NIEWIERZYCIE
NIEWIARA sprawia ze grzech pozostaje ze sie na niego powołujecie , nie jestescie kims kto nie wie nie zna Słowa i na cóz wam sie SłOWO zdało skoro Zyjecie grzechowi - UMRZYJCIE .

32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.

Cytat

33 Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie?


jak szybko zareagowali . wyłapali ze chodzi o NIEWOLE i zaprzeczyli ?
jak to nie byli w NIEWOLI! juz zapomnieli ?
ale JAHszua mówi PRAWDA WAS WYZWOLI Z NIEWOLI ----jakiej czego ?

Cytat

34 Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.
Rz 6,17-19; J 2,19+


to o WAS NIEWOLNICY GRZECHU .pomimo OFIARY jaka JAHszua nas WYKUPIł
wy nadal JESTESCIE NIEWOLNIKAMI 2000 tys LAT ?!

SłOWO TAK MóWI DUCH SWIETY przeze mnie .

Cytat

35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze.
Rdz 21,10; Jr 2,14n; J 14,2-3; Ga 4,30n; Hbr 3,5-6; Mt 21,33-46


jaki WNIOSEK ?
A TAKI ,ze jesli GRZESZYCIE JESTESCIE NIEWOLNIKAMI a NIEWOLNIK nie przebywa w DOMU BOGA
bo DOM BOGA jest dla TEGO KTO JEST SYNEM
wniosek ?
SYN NIE GRZESZY !!!!
to jest DOBRA NOWINA - CUDOWNA- WSPANIAłA !


36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.
wasze swiadectwo jest takie ze SYN WAS nie UCZYNIł WOLNYMI !!!
JAK TO !
...
Zauważyłem taką - jakże naturalną i logiczna według mnie - prawidłowość.
Im lepiej was poznaję, im lepiej rozumiem - tym mniej mam o czym pisać.
Mnie już nie dziwi twierdzenie Orsy o jej doskonałości, bo przecież wytłumaczyła, że to doskonałość poprzez bycie w Chrystusie.
Pojmuję to i mnie to wcale nie dziwi. I nie kłóci się to z tym, że Orsa jako Orsa cielesna popełnia jakieś, choćby nie zamierzone grzechy, a jednocześnie, poprzez bycie w Chrystusie , czuje się doskonała mimo to.
Pozdrawiam - ja.
..

Cytat

5 Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha – do tego, czego chce Duch. Ga 5,16-23 6 Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha – do życia i pokoju. Rz 6,21; Ga 6,8 7 A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. 8 A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą.


*
gdybym przyznała ci ,ze zyje według ciała ,to tym samym przyznała bym ,ze NIEPODOBAM SIE BOGU Widzisz tewi .?

Cytat

9 Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka.

Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. 1J 2,15-16; Rz 7,5-6 J 3,5-6; 1Kor 3,23+ 10 Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na

[skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia. Rz 5,12+


*
Dla mnie sprawa jest PROSTA ,albo ,albo . MAM DUCHA - tym samym nie zyje według ciała nie mam DUCHA MESJASZA w sobie - nie naleze do NIEGO i grzesze jestem NIEWOLNIKIEM podlegam cielesnesi NIE PODOBAM SIE BOGU
*
*11 A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa <Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. Rz 6,4+; Rz 6,8-11; Rz 1,4+ 12 Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała.

13 Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała – będziecie żyli. Rdz 6,3; Ga 6,8; Ef 4,22-24
*
Synostwo Boże chrześcijan Ga 4,4-7 14
*
Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi A to znaczy ,ze nie jestem NIEWOLNIKIEM bo NIEGRZESZE bo zostałam WYZWOLONA dzieki Prawdzie która przyjęłam Wiara ,że Mesajsz ma Moc uczynic mnie bezgrzeszna a Jego OFIARA czyni mnie DOSKONAłą .
*
><>

popatrzcie jak CUDOWNE JEST SłOWO ZYCIA
*

Cytat

Rozdział 10 Zniesienie ofiary Starego Przymierza 1 Prawo/TORA bowiem, posiadając tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, przez te same ofiary, corocznie ciągle składane, nie może nigdy udoskonalić tych, którzy się zbliżają.

Hbr 8,5; Kol 2,17 Hbr 7,19; Rz 7,7+ Hbr 11,40+; Hbr 10,19+ 2
*
Czyż bowiem nie przestano by ich składać, gdyby składający je raz na zawsze oczyszczeni nie mieli już żadnej świadomości grzechów?


*
Izrael chciał osiągnac /wewnetrzna / DOSKONAłOSC przez ofiary z bydlat a to było niemozliwe oni sami dowodzili ze nie osiagneli z uczynków tego o co zabiegali . CO by sie stało gdyby tak było ? Zaprzestali by składac ofiary bo znikła by swiadomosc grzechu to SWIADOMOSC zmuszała ich do wyznawania ze grzesza to samo robia wszystkkie WYZNANIA WIARY ? ciągle utrzymuja wiernych W śWIADOMOSCI GRZECHU
*
A CO Z OFIARA JEZUSA MESJASZA !!!
DAREMNA !?!
DLATEGO JAN powiedział NARODZONY Z BOGA - NIE GRZESZY BO NIE MOZE JEST STRZEZONY przez Nasienie Boga .SłOWO !
.
Też tak sobie pomyślałem, że wkrótce nie będzie o czym pisać - będziemy się wzajemnie akceptować i uśmiechać do siebie, o tak : :D :) :D :) :D :)
Być może to będzie właśnie najlepsze nasze Świadectwo.
Kaznodziey`o , Agar, Armagedon - co do Orsy, to czytajcie Pismo sercem. :P:D
Wszyscy jesteśmy grzeszni - to prawda.
Tylko ktoś doskonały może znaleźć uznanie u Boga .
A przecież nikt z nas nie jest doskonały sam z siebie.
Ofiara Chrystusa jest Doskonała i Skuteczna - to fakt.
Jeśli ją przyjmujesz z głęboką, szczerą wiarą - to masz poprzez to żywot wieczny. Jak ? W Chrystusie i poprzez Chrystusa.
A więc ta Ofiara ma moc uczynienia nas doskonałymi - poprzez Usprawiedliwienie. Jeśli ktoś potrafi na tyle pełnie przyjąć Zbawcze działanie tej ofiary - moze, według mnie, zawołać :Hallelujah ! Jestem Zbawiony ! - i może twierdzić, że dzięki tej Ofierze jest doskonały. Nie dzięki sobie. Ale czytam, że Orsa pisze o swojej doskonałości w Chrystusie. Czyli nie samej z siebie. Tak to widzę.
Nie mam żadnych podstaw twierdzić, że Chrystus nie jest w stanie uczynić kogoś doskonałym. Nie przypominam sobie takich cytatów - ale nie jestem w tym biegły, więc ciekaw jestem waszej opinii, bo ta jest tylko moim zdaniem w tej kwestii.
Pozdrawiam - ja.
........

rzym 8/

Cytat

1 Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia.2 Albowiem prawo/ZAPIS Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwolił cię spod prawa/ZAPISU grzechu i śmierci.

*
Zapis DUCHA WYZWALA od zapisu grzechu i śmierci TO jest DECYDUJąCE Objawienie jak miałabym życ W NIEWOLI !? człowieka ,który naucza przeciwnie do SłOWA ?
*

Cytat

Hebr10 Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.11 Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów.

*
Czy to samo mozna twierdzic o JEZUSIE ! NIE NIE MOZNA TAK NAUCZAC . ><><

Cytat

Hbr 10,1-4 Hbr 10,10+; Hbr 7,27+ 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga,><14 Jedną bowiem ofiarą uczynił DOSKONAŁYMI na wieki tych, którzy są uświęcani

*
TO jest swiadectwo DUCHA MESJASZA ----JA UWIERZYłAM
*

Cytat

15 Daje nam zaś świadectwo Duch Święty, skoro powiedział:16 Takie jest przymierze, które zawrę z nimi w owych dniach, mówi Pan: dając prawa moje w ich serca, także w umyśle ich wypiszę je.Jr 31,33-34; Hbr 8,10; Hbr 8,12 17
*
A grzechów ich oraz ich nieprawości więcej już wspominać nie będę.

18 Gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam już więcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy

*

Cytat

19 Mamy więc, bracia, pewność, iż wejdziemy do Miejsca Świętego przez krew Jezusa.Hbr 6,19-20; Hbr 9,8; Hbr 9,11-12; J 14,6 20 On nam zapoczątkował drogę nową i żywą, przez zasłonę, to jest przez ciało swoje.21 Mając zaś kapłana wielkiego, który jest nad domem Bożym,Hbr 3,1+; Hbr 3,6; Hbr 4,14; Za 6,11-1

*
2 22 przystąpmy z sercem prawym, z wiarą pełną, oczyszczeni na duszy od wszelkiego zła świadomego i obmyci na ciele wodą czystą.

*26 Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy,

Hbr 6,4-6; Hbr 12,17 27 ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników
*
><><

Cytat

1 Piotr 1/2 którzy wybrani zostali według tego, co przewidział Bóg Ojciec, aby w Duchu zostali uświęceni, skłonili się do posłuszeństwa i pokropieni zostali krwią Jezusa Chrystusa.

Łaska wam i pokój niech będą udzielone obficie
18 Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostaliście wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem
*
22 Skoro już dusze swoje uświęciliście, będąc posłuszni prawdzie celem zdobycia nieobłudnej miłości bratniej jedni drugich gorąco czystym sercem umiłujcie.Rz 1,5+; J 17,17 23 Jesteście bowiem ponownie do życia powołani nie z ginącego nasienia, ale z niezniszczalnego, dzięki słowu Boga, które jest żywe i trwa.Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym

*

WSZYSTKO nam DANO ,wszystko powiedziano .MY MAMY PRZYJAC WIARą Apostołowie pouczyli ,JAHszua powiedział macie uszy a jestescie głusi ?umiecie czytac i wszystko na marne ?Armagedon'

Cytat

Nikolaici sekta heretycka z I wieku potępiona przez św. Jana Apokal. 2:15

*
a czy ja ci podałam WERSETY z ich pism ?czy Paweł Piotr byli od nich ?
*

Cytat

Diakon Nikolai żył paradoksalnie w wielkiej wstrzemięźliwości, doradzając córkom celibat i powściągliwość. Przypisuje się jemu dwuznaczną formułę, że '' należy ćwiczyć ciało'' Diakon miał na myśli panowanie nad ciałem, tymczasem jego zwolennicy zrozumieli: '' należy używać ciała aż osłabnie'' Nikolaici nauczali o swobodzie obyczajów. W kazdym razie ci ''święci ''słynęli z rozwiązłości.

*
jest to całkowicie nie namiejscu i to ze wzgledu na mnie a na SłOWO Boze podałam wersety czy nie ???
nad ciałem nie da sie panowac , a co do swobody obyczajów to czy ja o tym pisze?
czy tak masz w Pismach ?
*

Cytat

Iluminiści sekta której przywódczynią była karmelitanka znana jako Katarzyna od KrzyżaTwierdziła ze przez modlitwę można osiągnąć tak jak i Orsa stan doskonałości a ponieważ człowiek doskonały nie może grzeszyć wszelkie czyny są.....dozwolone.

*

CHwila , Orsa nie TWIERDZI ze modlitwa mozna osiagnac DOSKONAłOSC ?!!!
bo niby jaka jest miara modlitwy jak długo i jaki rodzaj ? ciagle uciekasz od SłOWA !
*

Cytat

Adamici sekta - czytali Pismo Święte....nago bo uważali że to ich wyzwala z cielesnych słabości. Dla nich to oznaczało świętość.

*
dla nich moze tak ,ale Apostołowie mówia COS INNEGO ! jak czytasz ?!uswieca nas - CO ?*

Cytat

Sekta agapetek i agapedów głosiła że nic nie jest nieczyste gdy ma się czyste sumienie i jest się świętym. Agapedki wabiły do siebie młodych mężczyzn i żyły z nimi pod jednym dachem, złożywszy wcześniej śluby czystości. Wybuchały wśród nich liczne skandale.

*
CZy to jest SłOWO PISMA ?czy nie podałam WERSETóW ?co ty PODAJESZ KOGO CYTUJESZ JAK CI NIE WSTYD !!!
.
Orsa! prosiłam ciebie powiedz jak rozumiesz doskonałośc a ty uciekałas od odpowiedzi.chodzi mi w praktyce.
Teraz przyznajesz ,że nad ciałem nie można panowac,czyli co uczynki ciała po nowonarodzeniu to nie grzech?Co z nimi?
Takie myślenie mieli nikolaici i wiele różnych grup dlatego precyzuj myśli.Oni uważali,że po przyjęciu Jezusa uczynki ciała nie były grzechami czyli złem.
I istnieje podobieństwo nieporozumienia,sporu choć tak samo się definiuje problem.
Co do doskonałości to Jezus już nas uczynił doskonałymi 2000lat temu. nim my się narodzilismy.I to On nas udoskonala.W nim jesteśmy doskonali.

Luter pisał i ja się z nim zgadzam.Jednocześnie doskonali i grzeszni.

Shalom!
Tevive i reszta :) :D :) :D :) choc to nie towarzystwo adoracji

Agar, ja się naprawdę wyraźnie doczytałem w co najmniej jednym poście wytłumaczenia, że Orsa rozumie swoją doskonałość właśnie tak, jak ty - i to mimo tego, że mi ( sorry, Orsa) wcale tego nie ułatwia sposobem w jaki ozdabia posty.
Orsa - przecież nie jestem tu niczyim adwokatem. Napisz sama, krótkim, żołnierskim językiem: czy ja dobrze cię zrozumiałem?
Jesteś doskonała w Chrystusie - nie sama z siebie, prawda ? Właśnie czytałem piękny List do Efezjan...
"Napominam was tedy ja, więzień w Panu, abyście postępowali jak przystoi na powołanie wasze, z wszelką pokora i łagodnością, z cierpliwością znosząc jedni drugich w miłości, starając sie zachować jedność Ducha w spójni pokoju (...)"
Pozdrawiam -ja.
.
.......

'agar'

Cytat

Orsa! prosiłam ciebie powiedz jak rozumiesz doskonałośc a ty uciekałas od odpowiedzi.chodzi mi w praktyce.

W praktyce ?
widze ,ze musisz byc bardzo DUMNA ze swoich uczynków bo nie ustanne do nich zmierzasz.
Jesli jest sie DOSKONAŁYM to sie jest ,tak ci ciezko WCZYTAC sie w to co napisano chociazby
w Hebr.
Słowo tez podaje ze nasze uczynki sa MARTWE a to znaczy ze chocbys nie wiem jak była
uczynna a CIELESNA to te uczynki sa martwe one cie nie OZywia .
Bo nie z uczynków ale z łaski ,więc nie ma co sie tak na uczynkach opierac.



Cytat

Teraz przyznajesz ,że nad ciałem nie można panowac,czyli co uczynki ciała po nowonarodzeniu to nie grzech?Co z nimi?

Jasne ze nie mozna ,przeciez wyraźnie to powiedziano ,
Nowo Narodzenie ZMIENIA WSZYSTKO uczynki nie sa cielesne.
napisano ;Zrodzeni do DOBRYCH UCZYNKÓW
przemienieni do Poznania Woli Bozej .


Cytat

Takie myślenie mieli nikolaici i wiele różnych grup dlatego precyzuj myśli.Oni uważali,że po przyjęciu Jezusa uczynki ciała nie były grzechami czyli złem.


co znaczy po przyjecju jezusa ?
czy katolicy nie przyjmuja jezusa na kazdej mszy ?
Duch swiety nie moze sie przelac do czegos co nie ma cos podobnego sobie.
Bóg Daje nam Swoja Nature :D
Bóg bierze ODPOWIEDZIALNOSC za mnie za moje czyny ,Paweł powiedział to co powiedział Hiob
a Hiob powiedział jestem NIEWINNY.!?

.

Cytat

Co do doskonałości to Jezus już nas uczynił doskonałymi 2000lat temu. nim my się narodzilismy.I to On nas udoskonala.W nim jesteśmy doskonali.


NO TO GŁOS !

Cytat

Luter pisał i ja się z nim zgadzam.Jednocześnie doskonali i grzeszni.


JEDNOCZESNIE ? DZIEWICA I DZIWKA ?
cos ci sie pomyliło ze Swiatynnymi prostytutkami
Shalom!
:) :D :) :D :)
podpisujesz słowem które ma swoje podobienstwo w słowie DOSKONAŁY Szalm
mówi sie tez Szelmut Szelmutka i nawet nie wiedza co to znaczy
nasze Szelma ma złe znaczenie a Szelma to Swietosc DOSKONAŁOSC
Szlm - znaczy kompletny ,całkowity
........

Ale uczynki to podstawowe owoce wypływające z wiary więc czemu zaraz reagujesz pomówieniami. Czemu o nie nie pytać ? To wiara bez uczynków martwa jest.


Z uczynków Izrael chciał osiagnac DOSKONAłOSC
przeciez podałam werset CZYTAJ
a oco ciebie pomawiam TERAZ ?
Wasze uczynki sa jak splugawiona szata -- kto to powiedział ?
dopiero przez NOWO NARODZENIE zostajemy STWORZENI DO DOBRYCH UCZYNKóW
człoweik mysli ze jak juz cos zrobił dla drugiego to ze to jest DOBRE?
a co robiły Głupie Panny ? własnie uczynki
OWOCEM jest to JAKIE SWIADECTWO SKłADASZ o JEZUSIE
Wiara bez uczynków ?
a co ma powiedziec chociazby TEN którego link podałes ON NIE MA RąK - jak widzisz jego uczynnki
a co z tymi co leza - paralitycy ?
CO TO SA UCZYNKI ?
...
co mówi hebrajczyków ?!
DOSKONAłOSC WEWNETRZNA - ta chcieli Izraelici osiagnac z uczynków i nie osiagneli
bo mieli swiadomosc ze sa grzeszni - ofiary były tego dowodem .
to samo sie dzieje w KK spowiedz - komunia spowiedz - komunia
A w Zborach ? co przyjedzie jakis kaznodzieja to zaczyna WYZNAJCIE GRZECHY
i ci co mówia ze sa NOWO NARODZENI - WYZNAJA I WYZNAJA - STOP ! WYKONAłO SIE

DOSKONAłOSC dotyczy WNETRZA a nie ciała , JAHszua przyszedł ze wgledu na grzech /a nie na ciało
ciało jest jakie jest mimo ze Usiłuja zmieniac DNA NIC nie zmienia NIE TEN CZAS !!!

wszedzie TO SAMO , a przeciez Paweł TAK WYRAZNIE POWIEDZIAł
KTO UMARł NIE GRZESZY ?
WIARA W NIM NOWA NATURA BOGA W NIM .
co powiedział Piotr ?

Cytat

7 Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła –
Ps 118,22

8 i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni.
Iz 8,14n

9 Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła,
Iz 43,20-21; Wj 19,5-6+; Ef 1,14+; Rz 3,24+; Kol 1,12; Kol 1,13; Dz 26,18 Oz 1,6-9; Oz 2,3; Oz 2,25

10 wy, którzyście byli nie – ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznal

i.
><><
CO wybierasz ? niewiare ? kim jestes ?
><><

3 Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością./Majestat

Ef 3,16-19 J 1,14+

4 Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury,


gdy już wyrwaliście się z zepsucia [wywołanego] żądzą na świecie.

J 1,12; Dz 17,28; 2Kor 3,18; J 1,10+; 1J 2,15n; 1J 5,19

5 Dlatego też właśnie wkładając całą gorliwość, dodajcie do wiary waszej cnotę, do cnoty poznanie,


6 do poznania powściągliwość, do powściągliwości cierpliwość, do cierpliwości pobożność,

Ga 5,22+

7 do pobożności przyjaźń braterską, do przyjaźni braterskiej zaś miłość.


8 Gdy bowiem będziecie je mieli i to w obfitości, nie uczynią was one bezczynnymi ani bezowocnymi przy poznawaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa.

2P 1,2

9 Komu bowiem ich brak, jest ślepym – krótkowidzem, i zapomniał o oczyszczeniu z dawnych swoich grzechów.


<a name="1-10">10 Dlatego bardziej jeszcze, bracia, starajcie się umocnić wasze powołanie i wybór! To bowiem czyniąc nie upadniecie nigdy.

2Tes 1,11; 1J 3,6+

11 W ten sposób szeroko będzie wam otworzone wejście do wiecznego królestwa Pana naszego i Zbawcy, Jezusa Chrystusa
........


Rz 11:7 BT "Cóż zatem? Izrael nie osiągnął tego, czego skwapliwie szukał;

osiągnęli jednak wybrani.
Inni zaś pogrążyli się w zatwardziałości,"

Hbr 7:11 BT "Gdyby więc doskonałość została osiągnięta przez kapłaństwo lewickie, lud bowiem otrzymał Prawo, oparte na nim, to po co było potrzeba ustanawiać jeszcze innego kapłana na wzór Melchizedeka, a nie na wzór Aarona?"
>< Czy potrafisz MYSLEC ?
czy to nie o UCZYNKACH MOWA ?

..
Swiadomosc grzesznosci sprawia ze składaja OFIARE za grzech ,a skoro grzesza to sa POZA .
czytac a czytac to jest róznica .patrza a nie widza
tylko dowodzicie ze NIECZYTACIE JAK NALEZY nawet tego co ja wkleiłam ? <_<
Hebr mówi tez ze ci co nie uwierza depcza Krew Przymierza ,i zniewazaja Ducha łaski .
..

Rz 11:7 BT "Cóż zatem? Izrael nie osiągnął tego, czego skwapliwie szukał;

osiągnęli jednak wybrani.
Inni zaś pogrążyli się w zatwardziałości,"
:D

Hbr 7:11 BT "Gdyby więc doskonałość została osiągnięta przez kapłaństwo lewickie, lud bowiem otrzymał Prawo, oparte na nim, to po co było potrzeba ustanawiać jeszcze innego kapłana na wzór Melchizedeka, a nie na wzór Aarona?"
>< Czy potrafisz MYSLEC ?
czy to nie o UCZYNKACH MOWA ?
.....

tewi
DOBRZE WIDZISZ
i az dziw ze ci co powołuja sie na Boga nie znaja Jego SłOWA JEGO WOLI JEGO łASKI

Cytat

Nie mam żadnych podstaw twierdzić, że Chrystus nie jest w stanie uczynić kogoś doskonałym.Czyli nie samej z siebie.

.

Takie twierdzenie WRECZ UBLIZA ZNIEWAZA JAHszua -Jego Ofiare
czy nie zastanawia dlaczego TAK NAUCZAJA CI co maja pokonczone studium Biblijne
czy to nie dowodzi ze maja Oczy i nie widza ,czy dowodzi ich przebiegłosi fałszywosci .
dlaczego OWCE którymi sie opiekuja sa TAK MARNEGO MNIEMANIA O SOBIE.
dlaczego nie ZNAJA TEGO który powiedział
WYZWOLI WAS z grzechu
dowodzi tez GNUSNOSCI tych co słuchaja tych fałszujacych ,dowodzi ze swoje Zycie Wieczne
poruczyli nie Bogu a w rece człowieka - grzesznika ?!
stali sie NIEWOLNIKAMI ludzi

Cytat

Nie przypominam sobie takich cytatów - ale nie jestem w tym biegły, więc ciekaw jestem waszej opinii, bo ta jest tylko moim zdaniem w tej kwestii.
Pozdrawiam - ja.

a wiec DAWAć wersety gdzie Jezus nie ma Mocy uczynoc DOSKONAłYMI TYCH ,którzy sa uświęceni
..
Ale uczynki to podstawowe owoce wypływające z wiary więc czemu zaraz reagujesz pomówieniami. Czemu o nie nie pytać ? To wiara bez uczynków martwa jest.

Sam z siebie nikt nie jest bez grzechu, cytaty znamy - pominę.
Spójrzmy jednak na to tak, jak np. czynią Wolni Chrześcijanie :
- czy Ofiara Chrystusa dla osoby NAPRAWDĘ wierzącej jest skuteczna, czy nie ?
- jeśli tak - to na czym ów skutek polega ?
Przed przyjęciem Łaski płynącej z tej Ofiary - skazani na Zakon - nigdy nie moglibyśmy powiedzieć o godnym stawieniu się przed obliczem Boga.
Nawet czyniąc dobro uczynkami - byłoby to dobro niedoskonałe. Jak tu sie usprawiedliwić, jak stać się doskonałym samym z siebie ? I jak liczyć na cokolwiek, skoro z góry wiedziałbym, że doskonałość jest dla mnie nieosiągalna ? I co to jest : doskonałość ?
Kto może stanąć z podniesiona głową na Sądzie ? Tylko ktoś doskonały.
Czyżbyśmy wszyscy skazani mieli być mimo swojej wiary ? Przecież Jezus obiecał żywot wieczny tym, którzy w niego uwierzą. Czy nie obiecał tym samym, że dzięki tej wierze skorzystamy z Łaski i staniemy się doskonali w oczach Boga - czyli osiągniemy to, czego SAMI Z SIEBIE nigdy byśmy nie osiągnęli ?
Owoce, według mnie, rozumiane jako nasze uczynki - nigdy nie będą doskonałe. Zawsze skazimy je grzechem. Nawet jako nowonarodzeni.
Ale jeśli nasza wiara jest prawdziwa - to Ofiara Chrystusa staje sie dla nas skuteczna. Wtedy poniesie te nasze potknięcia których mimo wszystko nie potrafimy uniknąć.
Tu nie chodzi o cynizm w wydaniu niektórych Greków, którzy wskazywali na możliwość robienia co się chce bo przecież Chrystus i tak usprawiedliwi. Nie.
Ale mnie nie bulwersuje ani podejście Wolnych Chrześcijan, którzy mówią , że już są zbawieni za życia i maja PEWNOŚĆ żywota wiecznego, ani wiara Orsy w swoją doskonałość poprzez bycie w Chrystusie. Ja to rozumiem - dla mnie to kwestia wiary.
Chrystus uzdrowi nam Ducha, ale uczynki będą nadal nasze, nadal koślawe będzie to nasze chodzenie z Nim. Jesteśmy kalekami, ale musimy to zauważyć.
Chrystus sie nie boczy na nasze kalectwo, On je z Łaski leczy. Usprawiedliwia. To kwestia jakości naszej wiary, nie ograniczeń Chrystusa. Jedynym ograniczeniem jest siła naszej wiary.

Pozdrawiam - ja.
.......

Co do Zakonu - nie chcę wdawać się w dyskusję, ponieważ kwestia tego kto jest żydem, poganinem i vice versa - zaprzątała także Apostołów. I byli tu różnego zdania. Upraszczam, ale nie łapcie mnie tu za słówka, bo zabrniemy w zupełnie inny temat i to niełatwy.
Co do uczynków, to uważam, że one w naszym wykonaniu zawsze będą ułomne (jako całokształt, nie jakiś pojedynczy uczynek).
Motywy,czy też wiara, nic tu nie zmieniają - one nadal będą ułomne i naznaczone naszym grzesznym "ciałem".
Czy wśród Żydów przed Chrystusem nie było wierzących i czyniących dobre uczynki własnie z wiary i z wiarą ? Byli, nawet tacy, których możemy podawać jako przykład godny naśladowania.
A przecież Chrystus nigdzie nie powiedział : bądźcie tacy jak Abraham, Hiob czy Mojżesz bo to was zbawi. Nie kazał brać ich jako wzór.
Dlaczego? Czy nie czynili z wiarą i z wiary swoich uczynków ? Czego więc tym uczynkom zabrakło ? A może niczego ? Może nawet były to wzorowe uczynki, pełne wiary, szczere, w gorliwości czynione ?
Jak to pogodzić z nauczaniem Chrystusa ?
Po co byłaby potrzebna Jego Ofiara ?
Po co nam wiara w tę Ofiarę i jej skuteczność ?
Nie wystarczyłyby wiara w Boga i wzorowe uczynki ?
Według mnie - uczynki są owocem ale Chrystus musi być ich Drzewem.
Wtedy On mnie usprawiedliwi z moich niedociągnięć.
A Orsa ?
Ona według mnie idzie w swej wierze krok dalej. Mówi nam po prostu, że to na co my mamy tylko nadzieję, ona przyjmuje za FAKT. Dla niej - tak to przynajmniej rozumiem - to nie jest już kwestia cichej nadziei ale właśnie radosny, dokonany fakt. Według niej to już się dopełniło. Ona w to wierzy. Czy to źle ?
Nie wiem, może czytamy jej posty z różnym nastawieniem, może z różną uwagą - ale ja tak to widzę. Jak mam wam to inaczej wytłumaczyć ?
Nie wiem, naprawdę. Staram sie pisać prostym językiem i BEZ OZDOBNIKÓW :D
Inaczej mówiąc - my mamy nadzieje na Niebo, a Orsa już tam jest, i przecież pisze wyraźnie, kobyłami że oko wykol , że nie dzięki sobie ale dzięki Temu, w Kim się ukryła.
Pozdrawiam wszystkich - ja.
..

Ale to co napisałes jest DOJRZAłYM OWOCEM POZNANIA ,które otrzymałes bo przeciez nie sam z siebie
Swiatło zstąpiło i dało ci POZNANIE .
Ja poprostu skopiuje twoje wypowiedzi i zachowam ,bo moze gdzies je wkleje
POZWOLISZ ?

Cytat

A Orsa ?
Ona według mnie idzie w swej wierze krok dalej. Mówi nam po prostu, że to na co my mamy tylko nadzieję, ona przyjmuje za FAKT. Dla niej - tak to przynajmniej rozumiem - to nie jest już kwestia cichej nadziei ale właśnie radosny, dokonany fakt. Według niej to już się dopełniło. Ona w to wierzy. Czy to źle ?
Nie wiem, może czytamy jej posty z różnym nastawieniem, może z różną uwagą - ale ja tak to widzę. Jak mam wam to inaczej wytłumaczyć ?

Nie wiem, naprawdę. Staram sie pisać prostym językiem i BEZ OZDOBNIKÓW :D
Inaczej mówiąc - my mamy nadzieje na Niebo, a Orsa już tam jest, i przecież pisze wyraźnie, kobyłami że oko wykol , że nie dzięki sobie ale dzięki Temu, w Kim się ukryła.


I tego nam potrzeba Głoszenia TAK jak Nauczano i za ta nauke oddano Zycie .
JA poprostu WZIEłAM SłOWO ZA FAKT DOKONANY - UWIERZYłAM I W TYM TRWAM
NIE Głosze siebie Głosze SłOWO ZAPISANE .
- Słowo to CHLEB Z NIEBA
- Bierzcie i jedzcie - JA JEM i Pije


1P 3:4 Bw "lecz ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha, który jedynie ma wartość przed Bogiem."
Ef 2:6 Bw "i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie," Flp 3:3 BT "My bowiem jesteśmy prawdziwie ludem obrzezanym - my, którzy sprawujemy kult w Duchu Bożym i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a nie pokładamy ufności w ciele."

Hbr 6:1 BT "Dlatego pominąwszy podstawowe nauki o Chrystusie przenieśmy się do tego, co doskonałe, nie zakładając ponownie fundamentu, jaki stanowią: pokuta za uczynki martwe i /wyznanie/ wiary w Boga,"

2Tm 1:9 BT "On nas wybawił i wezwał świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami."
...
Ty piszesz jakbyś przeglądała się w lustrze. Lustro Ci nie zaprzeczy jeśli się zapytasz go czy jesteś święta ale pokaże zmarszczki niedoskonałości. Jeśli jesteś doskonała to powinnaś mieć wiek 20 lat i nigdy się nie starzeć mimo np. 40 czy 50 lat. Potrafisz zatrzymać czas ?

W Lustrze SłOWA BOżEGO i SłOWO mówi ci kim jestes o ile jestes W MESJASZU .
a jesli nie jestes to tez ci wytknie.
W DUCHOWYM nie ma zmarszczek , powiedział to Paweł

Zareczyłem was z Jednym oBLUBIENCEM jako DZIEWICE BEZ ZMARSZCZKI I SKAZY !
dlaczego TAK jestes zapatrzony na ciało ,przeciez robale go zjedza .
Dla ciała jeszcze nie jest Czas DOSKONAłOSCI ,o tym tez napisano
Byc moze w Duchowym mam te 20 lat byc moze ? :D
Ciało tez dozna ZBAWIENIA i DOSKONAłOSCI ,tak napisano - mam to zapewnione W MESJASZU .

Cytat

Piszesz też tak jakbyś żyła na bezludnej wyspie z komputerem. Czy na bezludnej wyspie lub w lochu lub jak ten słupnik o którym wspominałem, można być świętym ? Słupnik wlazł na wysoki słup aby uciec przed ludźmi, grzechem, rozpustą i namiętnościami. Zabrał jednak ze sobą swoją grzeszną cielesność. Myślisz że Szatan miał za wysoko aby go kusić ?

NO bingo !
słupnik sie oddzielił był swiety ale jesli Słupnik wierzył ze został ZBAWIONY i Wyzwolony to nie mógł
zabrac ze soba grzesznosci skoro Umarł grzechowi .
a szatan mógł go kusic - a wiesz do czego ?
bo ja nie - no chyba zeby juz zszedł - A PO CO on tamwszedł jako protest czego ?
moze był pacyfistą ?
...

Jesteś niepokalana jak Maria. No dobrze. Czyli przypuśćmy, że gdy urodzisz dziecko to będzie niepokalanie poczęte ?

Czy ty NIC A NIC NIE KUMASZ ZE TO CHODZI OTO CO DOTYCZY DUCHA I DUSZY
ZE NASZA NAPRAWA ZACZYNA SIE OD WEWNąTRZ A NIE OD ZEWNATRZ .

JAK chcesz naprawic CIAłO GENAMI !
Zrozum i zaprzestan mieszac ziemie z NIEBEM
Jerusalem jest TAM W GóRZE
Wszystko co mówie mówie jak Paweł - Otrzymalismy ZAPIS DUCHA MESJASZA i JESTEM JEGO WłASNOSCIA
ciało - mieso NADAL podlega skazeniu ,chorobom , starzeniu bo to sa GENY .
Zapis Ducha dotyczy WNETRZA DUSZY ale co zrobic jak wy nieuznajecie DUCSZY dlatego CIAłO I CIAłO
Jestescie tym co mówicie ze jestescie MIESEM jeno a jak mieso do jamy wrzuca to mówicie ze WAS NIE MA!
A JA JESTEM bo ON ZYJE A JA W NIM ZYJE
rodzienie nie ma tu nic do rzeczy rodzenie nie ZBAWIA bo co jest z ciała nalezy do ciała
a co Narodzone z Ducha nalezy do DUCHA MESJASZA a nie do siebie .

znasz te słowa ; KTO sie łaczy z wszetecznica staje sie z nia JEDNYM CIAłEM

><><
1Kor 6:16 Bw "Albo czy nie wiecie, że, kto się łączy z wszetecznicą, jest z nią jednym ciałem? Albowiem, mówi Pismo, ci dwoje będą jednym ciałem."

17 Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem.

18 Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy
><
Paweł tez nie mógł sie z nimi dogadac ,byli cielesni zaprzedani grzechowi .
><
Oddziel jedno od drugiego zobacz co do kogo apostołowie mówia zwróc UWAGE na Nauke Pawła
i pros o Ducha jakiego miał Paweł pros o Masc na oczy by przejrzec
pros o Obrzezanie uszu
pros o Obrzezanie serca
pros o Rozum
to podstawa PROS a bedzie ci DANE .

><
kaznodzieja wymieka bo to sie nie miesci w jego pojmowaniu i nie tylko jego
Przez tyle lat wmawiania potego ciała zapomniało sie o DUCHU I DUSZY .
czy nie macie ducha kk ?
..
No tak ,ale PO CO MAMY być ZBAWIENI ,co nam to da ?
dlaczego Bogu TAK na tym zależy ,ze SAM Przyobleka sie w CIERPIENIE ,dla nas .

><
Głównym celem Biblii jest Zbawić Dusze by stać sie jak Zbawiciel nabyc Jego
właściwości -świety jak On Doskonały jak On ,bysmy byli Jeden Duch
On bez grzechu i my bez grzechu ,ON niesmiertelny i my niesmiertelni .
><
powiecie ,że to niemozliwe ?
mozliwe bo On tak powiedział .
..
Paweł do Greków wywalił słowa " ... Bo w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy," Czy zatem może istnieć człowiek poza "byciem w Bogu" ?


Owszem jest to ogólne pojęcie ,jako stworzenie i Stwórca i w takim znaczeniu wszystko jest
w Nim bo Jego Duch wypełnia Soba wszystko ,dlatego też czlowiek nie Narodzony Powtónie
jest na poziomie zwierzęcia jest Nieozywiony do Społeczności z Najwyższym .
Z drugiej strony patrząc ,to W Bogu Zyja i poruszaja sie CI ,co Z NIEGO SA ZRODZENI a nie stworzeni
Człowiek może istnieć poza Bogiem ,poza SwIATłEM ,poza Miejscem Najświętszym a jest TO MIEJSCE
Przeznaczenia .
Być Wolnym od nie bycia POZA TYM MIEJSCEM bo "tylko TU spotkam sie z toba."
.
Jesli wszyscy sa w Bogu ,to poco było nas Zbawiac ?
od bycia ,czy od nie bycia ?
Jahszua powiedział ,ze - Siedza w mroku i ciemności -jak moga byc w Bogu
skoro napisano ,ze W NIM nie żadnej ciemności .
Ci co nie sa w Swiete nie sa w Bogu ,jest jeszcze druga strona - ciemność
No chyba ze i ciemnosc jest w Bogu ,zatem i szeol jest w Bogu ,dokąd wiec zmierzamy ?
...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 18:47 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL