Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KOSZ - ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 10:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cytuj:
Jakie tam nowe. 20 lat temu to już słyszałam. A pan Godawa swoje bluźniercze nauki szerzy od lat 90. I to się ciągle pogłębia. Pamiętam konferencję w Koszalinie, wtedy wynajmowali salę kinową, byłam tam. Zaczęło się od drgawek, padaczek, śmiechów i innych ekscesów. Potem poszło jak lawina. Teraz koncentrują się głównie na dobrobycie i liczą bogate samochody na nowym parkingu.
Sorry za ostre słowa, ale to z powodu takich zwodzicieli wielu młodych ludzi, początkowo szczerze szukających Boga, pójdzie w świat i na zatracenie. Wiem, ze każdy "własny ciężar" poniesie, niemniej odczuwam gniew, kiedy myślę o takich ludziach. Nie ma w nich pokory, Bożej bojaźni, a mają się za wielkich nauczycieli. Doprowadzają do podziałów w Kościele, chcą rządzić innymi.
"Nie wiem, jak się zwracać..."- zapytałam pana Godawy.
"Mów mi Pastorze"- padła dumna odpowiedź.
Pani pastor, panie pastorze :roll:

W moim byłym zborze, takim bardziej "demonologicznym" kładziono nacisk na "sprawy duchowe" i "opiekę pastora".
Bo to wielki autorytet jest, a ty masz słuchać i nie wolno ci się krytycznie wypowiedzieć, nawet jeśli bzdury gadają. Bo musisz być "pod autorytetem" pastora. Jak nie masz swojego pastora, jesteś człowiekiem niewiarygodnym, "odpadłeś od Boga", "jesteś w najgorszym miejscu". Możesz "pokutować", wtedy powypędzają z ciebie "demony goryczy i buntu", ewentualnie popularnego w tych kręgach demona Izebel. Uzależnią cię od siebie, a ze zboru zrobią szpital dla psychicznie chorych. Wiecznie potrzebujących "wewnętrznego uzdrowienia" i "uwolnienia". Nauczą paranoi- za każdym krzakiem czai się zły, a napisy na bilboardzie to prorocze słowa kierowane wprost do ciebie. Odizolują od ciebie ludzi, wmawiając im, że jesteś "duchowym zagrożeniem".
I tak trzymają w niewoli wielu ludzi.



http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 6b9#p52867

Cytuj:
Pan Godawa ze swoją nauką lansowany jest przez TBN Polska. Widziałem jeden odcinek. Typowa korporacyjna nowomowa (choć już nie taka nowo...). TBN promowany jest przez KZ.


http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 6b9#p52870


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 września 2017, o 10:54 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 11:00 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
zanim zajrzalam do linkow na ulice prosta , by dowiedziec sie , kto to napisal, od razu pomyslalam, ze to owieczka.
i o owieczce moglabym cos napisac, ale po co ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 08:37 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... onu#p53529

Tuaj natomiast jest watek owieczki, jeden z wielu takich zreszta, ktore latami zakladala, z poczatku juz wykasowany przez nia sama, bo zrozumiala - pisze i opisuje na poprzedniej stronie drugi post z dolu, a dwa ostatnie posty na tej stronie zawieraja jej i drugiej osoby dosc swierze zwierzenia;
Cytuj:
Oj, Mamo Muminka...ja się chyba naprawdę nie nadawałam przez te wszystkie lata...
Ta druga w podobnym stylu pisala jej dla pocieszenia.

I tak sobie mysle, dotarlo do nich niedawno, ze sie nie nadawaly przez te wszystkie lata, ale krytyka innych szla im dobrze wszystkim od zawsze.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 09:18 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
a tutaj drogi veteranie;

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... f=3&t=1860
MieczDucha - Dominik uznany za heretyka i umieszczony w ogrodku , rowniez znajdziesz w tym watku wypowiedzi Twojego autorytetu- owieczki


http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... lit=Ararat
a tutaj Twoj kochany Ryszard obsmarowywany wraz z Przemkiem Sliwka;
Twoj autorytet - owieczka- wchodzi do akcji na drugiej stronie 4 post od gory.

Smok takze z niezadowoleniem zareagowal na reklamowanie kazan Waldemara Swiatkowskiego i Pawla Jurkowskiego przez kogos tam z forum, chyba o niecku Regenat czy jakos tak jesli dobrze pamietam.


TAKZE JESLI CHCESZ KOGOS SKRYTYKOWAC TO ZBADAJ DOBRZE I POWIEDZ CO TY KONKRETNIE WIDZISZ ZLEGO/NIEZGODNEGO ZE SLOWEM BOZEYM W TYM, podajac konkretny przyklad bledu i Slowa Bozego , by to wykazac i sprostowac, wtedy moge to przyjac, by sie zastanowic, czy przypadkiem nie masz racji...

p.s. noemi
Cytuj:
teraz słucham godawe na temat ojca syna i ducha
jako wiem ,ze i ty trójcy nie unajesz jak to widzisz w tym co on mówi ?

nie sluchalam jeszcze tego jego kazania, ale wiem , ze wierza w Trojce.
Wysluchalam niewiasty, ktora mowila, ze jesli mowimy o Duchu Swietym to mowimy o Jezusie, a jesli mowimy o Jezusie to mowimy o Ojcu.
Amen ? Amen! :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 09:36 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Owieczka - moim autorytetem?

Nie chce mi się z Tobą gadać.

Co do Godawy to są w internecie różne zarzuty o których nie będę wspominał bo nie wiem czy są one słuszne.
Niemniej:
2 Kor. 11:14-15
14. A nie dziw: bo i szatan sam przemienia się w Anioła światłości.
15. Nie wielka tedy, jeźli też słudzy jego przemieniają się, jakoby byli sługami sprawiedliwości, których koniec będzie podług uczynków ich.
(BG)


Ostatnio edytowano 23 września 2017, o 09:40 przez veteran, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 09:39 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
veteran napisał(a):
Owieczka - moim autorytetem?

no , a kogo cytujesz, jesli nie autorytet :D:

veteran napisał(a):
Cytuj:
Jakie tam nowe. 20 lat temu to już słyszałam. A pan Godawa swoje bluźniercze nauki szerzy od lat 90. I to się ciągle pogłębia. Pamiętam konferencję w Koszalinie, wtedy wynajmowali salę kinową, byłam tam. Zaczęło się od drgawek, padaczek, śmiechów i innych ekscesów. Potem poszło jak lawina. Teraz koncentrują się głównie na dobrobycie i liczą bogate samochody na nowym parkingu.
Sorry za ostre słowa, ale to z powodu takich zwodzicieli wielu młodych ludzi, początkowo szczerze szukających Boga, pójdzie w świat i na zatracenie. Wiem, ze każdy "własny ciężar" poniesie, niemniej odczuwam gniew, kiedy myślę o takich ludziach. Nie ma w nich pokory, Bożej bojaźni, a mają się za wielkich nauczycieli. Doprowadzają do podziałów w Kościele, chcą rządzić innymi.
"Nie wiem, jak się zwracać..."- zapytałam pana Godawy.
"Mów mi Pastorze"- padła dumna odpowiedź.
Pani pastor, panie pastorze :roll:

W moim byłym zborze, takim bardziej "demonologicznym" kładziono nacisk na "sprawy duchowe" i "opiekę pastora".
Bo to wielki autorytet jest, a ty masz słuchać i nie wolno ci się krytycznie wypowiedzieć, nawet jeśli bzdury gadają. Bo musisz być "pod autorytetem" pastora. Jak nie masz swojego pastora, jesteś człowiekiem niewiarygodnym, "odpadłeś od Boga", "jesteś w najgorszym miejscu". Możesz "pokutować", wtedy powypędzają z ciebie "demony goryczy i buntu", ewentualnie popularnego w tych kręgach demona Izebel. Uzależnią cię od siebie, a ze zboru zrobią szpital dla psychicznie chorych. Wiecznie potrzebujących "wewnętrznego uzdrowienia" i "uwolnienia". Nauczą paranoi- za każdym krzakiem czai się zły, a napisy na bilboardzie to prorocze słowa kierowane wprost do ciebie. Odizolują od ciebie ludzi, wmawiając im, że jesteś "duchowym zagrożeniem".
I tak trzymają w niewoli wielu ludzi.



http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 6b9#p52867

Cytuj:
Pan Godawa ze swoją nauką lansowany jest przez TBN Polska. Widziałem jeden odcinek. Typowa korporacyjna nowomowa (choć już nie taka nowo...). TBN promowany jest przez KZ.


http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 6b9#p52870



veteran napisał(a):
Nie chce mi się z Tobą gadać.
rozumiem :D:

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Blizej siebie az za blizko
 Post Napisane: 23 września 2017, o 10:11 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Cytuj:
agnieszka zostawmy smoka tam gdzie jest nie przenosc tu ich zamieszania
ważne zeby tu nie było jak tam.

noemi, musialam troszku podleczyc veterana ulica prosta tylko, ale juz zrozumial, takze bedzie dobrze. :D:

p.s. veteranisko, a Ty sie na mnie nie gniewaj, bo to nie po chrzescijansku i znaczyloby , ze nie bierzesz swojego krzyza. :) tylko wlasnie rozmawiaj. :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 12:29 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
nie zamierzam się wypowiadać ani na temat Fabiana ani Godawy w sumie nie wiem co głoszą mało ich słucham-jedno co muszę napisać to to ,że smok to jedna wielka krytyka każdego wiec to ,ze on krytykuje to żaden argument to tak jakby argumentem było to że mucha bzyczy - a niechaj sobie bzyczy

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 12:42 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
smok to smok ale innii ewolują
jakiś czas temu Przemek Owczarski poprosił mnie bym go przyjał do znajomych na FB a to on tę aferę o ,której agnieszka wspomniała rozkręcił - moze dlatego zmienił nastawienie ,bo jego mama słucha zdaje sie moich wystapień a moze sam przemyslał ,że był zbyt niesprawiedliwy dla nas z Przemkiem Śliwką nie wiem
trzeba dawać ludziom szansę by nas przestali nienawidzić

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 13:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
ja nie mysle, ze Hardi nienawidzil, Hardi po prostu bezmyslnie puscil tam baka tylko, myslac, ze robi cos madrego i nie bral dalej udzialu, a oni zaczeli sie tym jego bakiem bawic razem z upodobaniem - jak dzieci pilka - majac radoche, rowniez myslac, ze robia cos madrego.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Ostatnio edytowano 23 września 2017, o 13:35 przez agnieszka, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 13:20 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
mo nie [ on atakował i na protestantach i wszędzie gdzie się dało to nie był bąk a raczej rozwolnienie -ale cóz było mineło
dałem tylko przyklad ,ze ludziom sie odmienia i dobrze

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 13:44 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
aa to nie wiedzialam, ze na protestantach tez, pewnie bylam tam zbanowana, ale byc moze to rozwolnienie wzielo sie z tego powodu, ze czesto wypowiadasz sie powiedzmy niejasno i moze dlatego dostal niestrawnosci, bo raczej nie jest to czlowiek nienawisci/czy tez zawistny.
No ale skoro jest juz dobrze to Chwala Bogu!

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 16:03 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
agnieszka napisał(a):
czesto wypowiadasz sie powiedzmy niejasno


Od rzeczy gadasz.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 23 września 2017, o 23:38 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
veteran napisał(a):
Od rzeczy gadasz.


ja wiem o czym mowie, jesli Ty nie wiesz nie znaczy, ze "gadam od rzczy", a przede wszystkim to nie bylo do Ciebie takze niepotrzebnie sie wtracasz.
Twoja wypowiedz jest chamska juz drugi raz od wczoraj. Mozna tez napisac po chrzescijansku np. "nie masz racji" jesli juz koniecznie chciales sie wtracic.
Nic sie nie zmieniles od 6 lat, ani kazania Waldemara Swiatkowskiego i Pawla Jurkowskiego o KRZYZU i EWANGELII niewiele Ci daja, widac... i nie mysle, ze sa zle. Sa dobre ! sluchaj jesli masz uszy do sluchania.
Wybacz, ze teraz ja wiecej nie bede z Toba rozmawiac i odpowiadac na Twoje chamskie zaczepki, bo nic wartosciowego do powiedzenia nie masz (zreszta od dwoch lat piszesz o samych ziolach i lekach), nic wartosciowego do tego watku nie wnioles, lecz szukasz zaczepki jedynie, przykre!

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 24 września 2017, o 05:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
no i "poszły konie po betonie" Agnieszka zaczyna swoje - najpierw bez jakiejkolwiek "zachety " z mojej strony robi mi przykrość pisząc ,że słusznie mnie Przemek atakował bo "niejasno " głoszę - teraz gdy weteran zwrócił jej uwagę otrzymał cała "litanię " impertynencji - chyba czas bym sie z tego forum ewakuował bo bedzie tu "poligon" jej podchodów i wojenek

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 września 2017, o 05:21 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » KOSZ - ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL