Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA -NAUKA - ODKRYCIA » Biblia a kłamstwa tego świata




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Głupie pytania i wnioski
 Post Napisane: 15 lutego 2015, o 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Chrześcijaństwo i judaizm są nielogiczne i niespójne

Cytuję: „W naszej świadmości – ludzi wychowanych na bazie chrześcijaństwa od dziecka – utarło się utożsamianie chrześcijaństwa, Jezusa a co za tym idzie również Starego Testamentu (który jest równocześnie znany jako judaistyczna Tora) jako synonimu dobra oraz Boga. Czy tak jest naprawdę?
Czy może to efekt indoktrynacji, która jest prowadzona przez duchowieństwo oraz nasze nieświadome (lub świadome) rodziny na umysłach małych dzieci, które nie potrafią jeszcze myśleć logicznie i trzeźwo?

W tym artykule postaram się udowodnić w prosty sposób, że to ta druga odpowiedź jest niestety prawidłowa, a co za tym idzie również chrzczenie noworodków jest nieprzypadkowe.

W Księdze Rodzaju jest napisane, że Bóg zakazał ludziom jeść z drzewa poznania dobrego i złego lecz skusił ich wąż który był najsprytniejszym ze zwierząt polnych, obiecał im, że wtedy otworzą się im oczy i poznają dobro i zło tak jak Bóg.
Jak wiemy Adam i Ewa zjedli. Wtedy Bóg spacerujący po Edenie, czyli żydowski Jahwe, powiedział:
„Oto człowiek stał się taki jak My, zna dobro i zło, niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki”.
Po czym wydalił ich z Raju a na straży postawił cherubów z ostrzem miecza aby strzegli Raju.
Po wygnaniu zostali skazani na życie pełne trudu i potu.
Pytania

1.Jak wszechmocny i wszechmogący Bóg, który jest wszędzie, mógł nie przewidzieć takiej sytuacji stwarzając węża?

2. Jak wszechmocny i wszechmogący Bóg, który jest wszędzie, słyszy nasze modlitwy itd., mógł spacerować po Raju? Po co – skoro jest wszędzie?
Gdyby spacerował po Raju to nie byłby wszędzie.

3. Dlaczego Bóg nie chciał, żeby ludzie znali rzeczywistość i utrzymywał ich w stanie otępienia poznawczego?

4. Jak ludzie mieli rozpoznać, że spożywając owoc uczynili źle, skoro nie znali dobra i zła?

5. Dlaczego dobrotliwy i kochający Bóg nie chciał by ludzie żyli wiecznie jak… No właśnie, kto? Jest przecież wyraźnie napisane jak Jahwe mówi „MY”! A nie „JA”.

6. Dlaczego wygnał ludzi z Raju skoro jest kochający i dobry na wieczne trudy? Czym zawinili? Jednym występkiem, którego konsekwencji nie umieli przewidzieć? Tym samym skazał na cierpienia wszystkie kolejne pokolenia. Dalej w tej księdze jest napisane, że „Synowie Boży” obcowali z córkami ludzkimi.

7. Kim są „Synowie Boży” skoro Bóg jest w Trójcy Świętej i ma jednego Syna? (odnośnie chrześcijaństwa).

8. Skoro wszyscy ludzie wywodzą się od Adama i Ewy to dlaczego Żydzi są narodem wybranym? Na jakiej podstawie mieliby nim być? Jeśli wszyscy wywodzą się od pierwotnych rodziców to wszyscy teoretycznie musieliby być Żydami, a wiadomo że nie są!

9.Stary Testament opowiada wyłącznie dzieje Żydów. Jeśli tak to przed potopem żyli tylko Żydzi których Bóg zniszczył wodą. Jak się mają do tego opowieści innych nacji o potopie? Grecy, Inkowie, Tybetańczycy itd. Oni przecież nie czczą Jahwe. Z tego wynika, że jest to fałszywy opis rzeczywistości.

10. Jak Jezus może kazać czcić Jahwe i Stary Testament skoro jest on Bogiem Żydów, a on sam nazywa ich synami (bądź sługusami) diabła w Nowym Testamencie?

12. Jak dobry Bóg może pomagać Żydom w okradaniu pospolitych Egipcjan podczas ucieczki? Zabrali im całe złoto i srebro okłamując ich i zdobywając ich przychylność.

13. Jak ten sam Bóg rzekomo przeprowadzając ich przez morze jest w stanie nadać im chwilę potem dekalog, który ma w swej treści „nie zabijaj” i „nie kradnij”, a później nakazywać im wojny z innymi ludami i łupienie ich?

14. Jahwe zakazuje w piśmie noszenie odzieży z dwóch rodzajów nici. Czy żaden Żyd nigdy nie kupował ciuchów w normalnym sklepie?

15. W Księdze Powtórzonego Prawa Jahwe zakazuje Żydom nieuczciwości w handlu. W kontekście historii Żydów ten przepis jest zabawny.

16. Kto spisał wydarzenia z Księgi Rodzaju skoro wtedy jeszcze nie było ludzi? Kto spisał inne księgi? A zatem prorocy? Musieliby by chyba przez tydzień pisać w transie, a przecież mówi się, że mieli objawienia we śnie.[

17. Dlaczego aniołowie, którzy im się objawiali, potrafiący się materializować, nie przynieśli im gotowej Tory tylko „objawiali im się” przez wiele stuleci?

18. W Nowym Testamencie jest napisane, że Jezus wisiał na krzyżu kilka godzin. Natomiast według badań śmierć krzyżowa następuje po kilkunastu do kilkudziesięciu godzinach.

19. W Nowym Testamencie jest napisane, że Elżbieta po przybyciu do grobu odwróciła się i zobaczyła Jezusa przebranego za ogrodnika. Czyli Jezus się przebrał za ogrodnika! No i skąd wziął rzeczy? Jednocześnie zabronił się dotykać bo „nie wstąpił jeszcze do Pana”…

20. Jak jest możliwe, żeby krew i woda płynęły jednocześnie z boku Jezusa oddzielnie płynąc z jednej rany?

21.Jak Żydzi mogą nazywać się narodem wybranym skoro sami nie przestrzegają setek precyzyjnych nakazów i zakazów zawartych w Torze czyli w Starym Testamencie Jahwe uzależnia ich wybraństwo?

22. Dlaczego w Nowym Testamencie znajdują się niezgodności w relacji tej samej sytuacji, którą ponoć widzieli ludzie, którzy się znali i spotykali jako uczniowie Jezusa?
Wnioski

...............

Zarówno judaizm jak i chrześcijaństwo które jest z nim w nierozerwalnej koneksji i bez niego nie może istnieć są bez sensu i są niewiarygodne. Tora czyli ST to po prostu zbiór opowieści żydowskich szamanów (kapłanów), którzy pisali tę księgę by panować nad ludem i używając argumentu Boga rozkazywać mu. Utrzymaniu ciągłości tych praktyk sprzyjała dziedziczna rola kapłańska jednego tylko pokolenia, którego członkowie dziedziczyli tę funkcję.

Kapłani żydowscy przejęli natomiast sztukę manipulowania ludem prawdopodobnie od starszych od siebie cywilizacji, u których przebywali w niewoli takich jak Egipcjanie czy Babilończycy. Obydwie były bardzo potężne w swoich czasach i miały wysoko rozwinięty system ogłupiania ludu w celu manipulowania nim. Podobną sytuacje dobrze ilustruje scena w filmie „Apocalypto” Gibsona. Poza tym Żydzi to naród krótko mówiąc od prawie zawsze „włóczący się po świecie”, dzięki czemu udoskonalił sposoby manipulacji analogicznie do np. Cyganów.

Jezus był natomiast przywódcą jednej z małych sekt żydowskich. Prawdopodobnie wzbudził litość u Piłata który kazał go celowo zdjąć z krzyża wcześniej i dlatego nie połamano mu też goleni. Możliwe też, że miał też wcześniej układ w tej sprawie co miało pokazać „jak wypełnia się pismo”.
Przeżył on po prostu ukrzyżowanie dzięki temu, a później swoim prostym uczniom wmówił że zmartwychwstał, aby uwiarygodnić swoją naukę.
Prawdopodobny grób Jezusa znajduje się w Indiach gdzie prawdopodobnie zbiegł później bo niby przecież „wniebowstąpił”, a może i również w obawie prawdziwego zabicia go przez fanatycznych Żydów sterowanych przez swoich kapłanów-faryzeuszy, którzy sprawowali władze nad narodem i nie chcieli „króla żydowskiego”, który by im tą władzę siłą rzeczy odebrał.
Dokładnie analogiczny z resztą mit jest zawarty w egipskim micie o Ozyrysie, który też zmartwychwstał. To potwierdza tezę o skopiowanej od Egipskich kapłanów mistyfikacji.

Podobnych pytań ukazujących błędy logiczne jest za pewne znacznie więcej i zainteresowani mogą ich poszukać na własną rękę. Niektóre z przypowieść w Nowym Testamencie są po prostu śmieszne jak ta o kobiecie, która krwawiła latami i w 5 minut już była pewna, że jest zdrowa bo dotknęła Jezusa. Ten facet to był czystej wody hochsztapler. Następny więc wniosek jest taki, że jesteśmy od stuleci ogłupieni przez zbrodniczą organizację, która służy manipulowaniu ludem, ogłupianiu go i dojeniu z forsy. Myślicie, że ludzie po studiach teologicznych nie zdają sobie sprawy z takich rzeczy?




← Przebudzenie z iluzji matrixa, czyli wyzwolenie z więzów ideologii i religii
11 myśli nt. „Bóg chrześcijan, muzułmanów i żydów (jahwe) jest najgorszym diabłem jakiego zna Ziemia”
.
Masz, w co wierzysz. podobne przyciąga podobne i tak dalej. Jest jeszcze inny Bóg/Energia/Czy co tam chcesz, który mówi „jestem, który jestem”. Dlatego najlepiej żyć chwilą, tu i teraz, a resztę… olać.
PS: Czy katolicy wiedzą o usuniętym przykazaniu? Nie będziesz czynił rzeźby, obrazu itp a tu od groma czarnych madonnów, JP2, jezusów (świebodzin) i wszystko na chwałę… którego boga? A może jeszcze inaczej: z tego samego materiału wykonane jest to, czym ludzie się podcierają i to, co wieszają na ścianie.


Chudy byku, nie wiedzą o tym przykazaniu katolicy. Znam ich. Oni tylko w to wierzą… „Dlatego najlepiej żyć chwilą, tu i teraz, a resztę… olać.”, A to nieładnie…

Wypłynąć kajakiem w morze i czerpać energię ze słońca… I olać system ;) Katolicy nie czytają biblii (co więcej. potrzebują do tego guru i tłumaczenia), a to przykazanie jest w ST. Czy ktoś ich w końcu uświadomi?


sprobowanie weza to seks z chinczykami ktory byl zabroniony bialym bo mongolskie geny to geny gmo a czym sie konczy jedzenie gmo widac po stanach, nawet szczury sie sterylizuja na diecie gmo a co dopiero my
...
… brawo Jarek, kapitalny felieton własny, jak i zamieszczony artykuł!
… gnoza Lucyfera w Erze Wodnika rozlewa się na coraz szersze pola świadomości , coraz więcej powstaje buntowników i zrywa kajdany z niewoli religii Demiurga:) … dlatego on widząc jak ludzkość się budzi, wybrał teraz umysłu virusa Allaha, do podboju świata, bo lubi te krwiste ofiary jak mu spływają … ale Niosący Światło daje prometejski ogień, który rozpala boską iskrę świadomości w ludzkich duszach …


……………………………

Podczas gdy ortodoksja widzi w Lucyferze
jedynie negatywny aspekt, gnostyczna,
a także w ogólności ezoteryczna
tradycja, najwyraźniej dostrzega
zbawczą, oświecającą rolę upadłego
anioła. Nie przypadkiem zresztą Lucyfer
uosabia planetę Wenus – Jutrzenkę,
poprzedzającą przecież Wschód Słońca.
Podobnie jak w przypadku omówionego
już mitu Sofii, możemy mit
Lucyfera odnieść do umysłu. W swym
niskim aspekcie – diabelskim, buntowniczym
– oznaczałby naszą niższą jaźń,
ego-umysł, a w wyższym – naszą jaźń
wyższą. W ten sposób Lucyfer staje się
symbolem umysłu, a jego upadek i ponowne
wzniesienie odpowiada naszej
duchowej drodze. To my więc jesteśmy
poniekąd lucyferami, upadłymi aniołami,
które w początkowym buncie i
chęci dotarcia do światła, w końcu dostępują
oświecenia. Albowiem jak pisał
Carl Gustav Jung „człowiek nie doświadcza
oświecenia, wyobrażając sobie świetliste
postaci, ale sprawiając, że ciemność
zyskuje świadomość”, a mistyczna
tradycja doskonale wie, że aby wstąpić
na niebiosa, trzeba najpierw zstąpić do
piekieł duszy. Drogą więc zbawienia
duszy, zrozumiałą dla ezoteryków, jest
transformacja Lucyfera, przemiana
naszego wewnętrznego diabła w anioła
światłości, co doskonale wyraził Samael
Aun Weor, gnostycki nauczyciel urodzony
w Kolumbii, w książce Pistis
Sophia Unveiled.

Jarku, wreszcie się zbudził… Ibisek… A Ty do ludzi, to tak możesz pisać? Pozwolono Ci?… Tam z „góry”. A o tych 444 to sobie czytam… Coś nowego dla mnie…

'

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 lutego 2015, o 12:38 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Głupie pytania i wnioski
 Post Napisane: 26 lutego 2015, o 17:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
W jaki sposób Biblia okłamuje nas
Obrazek
Phil Drysdail

Ponieważ wiem, że stoją już tutaj niektórzy z kamieniami, gotowi rzuć na sam widok tytułu, pozwólcie, że zacznę od tego:

Biblia sama w sobie nie okłamuje nas.
Niemniej sposób w jaki większość z nas ma zwyczaj czytać Biblię powoduje, że niestety używamy jej, aby przez cały czas okłamywać samych siebie.

Dasz sobie z tym radę?

Widziałem ostatnio bardzo interesujący film (link niżej).
Pewien człowiek podawał ludziom prostą sekwencję liczb, 2,4,8, pytając ich o zasadę jakiej używa, aby ją stworzyć.

Proponuje, aby podali trzy następne własne propozycje liczb, a on zweryfikuje czy jest to zgodne z jego zasadą czy nie, zanim oni podadzą ją.
A co wy na to?

2, 4, 8…

Myślicie, że mnoży przez dwa, tak?
Ja też tak myślałem.

I tak było z KAŻDYM na tym filmie.

Zgadywali więc kolejny raz, teraz były to: 3, 6, 12.

A: „Te liczby powstają zgodnie z moją zasadą”
B: „Mnożysz przez dwa?”
A: „Nie”.

Kolejna próba. Tym razem: 10, 20, 40

A: „Te liczby powstają zgodnie z moją zasadą”
B: „No, przecież podwajasz je”
A: „Nie”.

Jeszcze raz. … 5, 10, 20

A: „Te liczby powstają zgodnie z moją zasadą”
B: „To nie w porządku, wyraźnie widać, że podwajasz je”
A: „Nie!”

Wiecie co? On nie mnożył tych liczb przez dwa.

Oni to robili.

Za każdym razem utwierdzali się w tym, co zobaczyli początkowo.
Potem już tylko stale i wciąż to samo.
Jak się okazało, jego zasada to był dowolne liczby we wzrastającej kolejności.
Może ludzie zgadli by, gdyby podał 1, 2, 3 czy 4, 600, 34256.
Skoro jednak były to liczby, które przecież były podwojoną wartością poprzednich, ludzie mogli zobaczyć to tylko w jeden sposób.

Jesteś zaprogramowany do ignorowania prawdy

Sposób w jaki funkcjonuje ludzki mózg jest dziwnym zjawiskiem; nieustannie powoduje, że ignorujemy prawdę, a potwierdzamy kłamstwa, w które wierzymy.
Typowe jest to, że ogromna większość populacji raczej wpada w tendencję dowodzenia tego, co już wiemy, a nie chce poznawać czegoś nowego.

Prawdopodobnie właśnie to robisz.

Jeśli jesteś podobny do mnie i większości ludzi to prawdopodobnie przeglądasz tego bloga w poszukiwaniu kluczowych słów i zwrotów, które na ciebie wyskakują.
Gdy widzisz taki zwrot, zatrzymujesz się i czytasz.
Czy wiesz co jest w tym interesującego?
Prawdopodobnie nie szukasz niczego nowego.
Szukasz tego, z czym się zgadzasz, w co już wierzysz, abyś mógł potrząsnąć głową i powiedzieć: „No, ma rację”.

Bądź,

szukasz tych rzeczy, z którymi się nie zgadzasz, abyś mógł potrząsnąć głową i powiedzieć: „co za idiota… przejdę na koniec i zostawię mu komentarz, aby wiedział, że się myli”.

A co to ma do Biblii?


Dla większości z nas, jako chrześcijan, Biblia jest przez Ducha Świętego ostatecznym źródłem objawienia woli Bożej.

Oto, co mnie niepokoi:
Nikt z nas nie czyta Biblii pozbawiony własnych uprzedzeń.
Czytamy ją dokładnie w taki sam sposób, jak mówiłem o czytaniu tego bloga.
Czytamy ją, aby potwierdzić to, co już wiemy, że jest prawdą, bądź chcemy wierzyć, że jest prawdą.



Rzadko kiedy zwracamy się do Biblii po to, aby rzucić wyzwanie naszym uprzednio podjętym poglądom.


Biblia spełniała przez ostatnie tysiąclecia swoje zadanie w życiu tak wielu ludzi: prowadziła do Boga, i pouczałą ich we wszelkiej sprawiedliwości, jak pięknie ujął to Paweł w Liście do Tymoteusza.

Niemniej, nie mogę tego wystarczająco mocno podkreślić:

Robiła równocześnie dokładnie coś przeciwnego.

W niewłaściwych rękach była pieczęcią zgody, potwierdzającą najgorsze przestępstwa wobec Bożego stworzenia.

Używamy jej do usprawiedliwienia nierówności, wykorzystania, gwałtu, morderstwa, niewolnictwa, ludobójstwa, krucjat, holokaustu. . . a jest to zaledwie ślizganie się po powierzchni tego, w jaki sposób używamy tej księgi przez ostatnie kilka tysiącleci.


O co więc w końcu chodzi?


Chodzi mi o to, że my wszyscy mamy tendencję do szukania potwierdzania tego, co wiemy, że jest prawdą.
Jest to w porządku, o ile tylko wiemy, że to robimy.

Gdy otwierasz Biblię przypomnij sobie o tym: mam skłonność do wczytywania tego, co wiem (bądź chcę wiedzieć) DO tekstu.

W takiej chwili przekaż swoją słabość Duchowi Świętemu i po prostu powiedz:
„Pomóż mi wyczytać CIEBIE z tego tekstu, zamiast wczytywać tam SIEBIE”.


Możesz zostać zaskoczony w czasie czytania tym, jak wiele wersów nabierze nowego znaczenia.

P.S. A oto film, o którym wspomniałem.

http://www.poznajpana.pl/?p=30241

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 lutego 2015, o 17:51 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA -NAUKA - ODKRYCIA » Biblia a kłamstwa tego świata


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL