Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA -NAUKA - ODKRYCIA » Biblia a kłamstwa tego świata




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ukarane za kreacjonizm i ewolucja
 Post Napisane: 24 marca 2016, o 13:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
UMCS. Komisja dyscyplinarna uniewinniła dwie studentki.
Poszło o debatę

Uczelniany sąd uniewinnił dwie studentki oskarżone o to, że słowami zaszkodziły UMCS. - Cała sprawa to wynik prześladowania i dyskryminacji - komentuje Kornelia Chojecka
https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/18 ... d12b93.jpg

Sprawa o pijaństwo? - zapytał dziennikarzy czekających na posiedzenie uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej dla studentów jeden z wykładowców UMCS. -
Nie, o słowa, o poglądy i przekonania - usłyszał w odpowiedzi.

Debata, której nie było Przed komisją stanęły Kornelia Chojecka i Maria Mielcarz, które w maju 2015 roku, przy udziale Fundacji „Twój Ruch” (nie mylić z partią polityczną) chciały zorganizować na UMCS debatę dotyczącą kreacjonizmu i ewolucji.

Kreacjonizm - przeciwieństwo ewolucji - to kontrowersyjny pogląd, według którego życie na Ziemi powstało przez działanie Boga lub bóstwa.
Co ważne, kreacjonizm promuje Fundacja „Twój Ruch” (Chojecka jest jej członkinią), związana z Kościołem Nowego Przymierza w Lublinie, którego pastorem jest Paweł Chojecki, ojciec Kornelii.
Majowe spotkanie na uczelni ostatecznie się nie odbyło, ale Chojecka i Mielcarz sprawę komentowały w mediach. Mówiły, że były ze strony uczelni „naciski”, by debaty nie orga-nizować na terenie UMCS, a zachowanie władz uczelni „Twój Ruch” w listach do mediów określał jako „uwłaczające zasadom przyzwoitości i uczciwości naukowej”. -
Całą tę sprawę odbieram jako prześladowanie i dyskryminację ze względu na wyznanie i poglądy - mówiła nam Kornelia Chojecka przed wczorajszą rozprawą.

„Naraziła na szwank wizerunek uczelni”, „pomówienie pracownika UMCS o naciski, czyli przestępstwo” - między innymi o tym była mowa w „akcie oskarżenia” dwóch studentek psychologii UMCS.
Chodziło właśnie o słowa wypowiadane w mediach. - Krytyka jest dopuszczalna, o ile jest prawdziwa - mówili członkowie komisji dyscyplinarnej
Rzecznik dyscyplinarny argumentował, że o żadnych naciskach nie było mowy, a debata nie odbyła się we wstępnie zarezerwowanej sali, bo studentki nie dopełniły formalności. Kolejny powód: uczelnia nie wiedziała dokładnie, kto organizuje spotkanie.
Wydawało się, że studentki zostaną ukarane upomnieniem - o to wnioskował rzecznik.

Uniewinnienie Tymczasem biuro prasowe UMCS wczoraj po południu wysłało do redakcji maila: „Komisja Dyscyplinarna dla studentów UMCS w Lublinie uniewinniła dziś obie obwinione (...).” I tylko tyle.
Żadnego komentarza. -
Bardzo się cieszę, że prawda wygrała.
Po zeznaniach świadków sam rzecznik wnioskował o uniewinnienie.
Maria jasno powiedziała, kto na nią naciskał, żeby nie organizować debaty. Udowodniłyśmy, że nasze słowa w mediach miały poparcie w faktach - mówiła Kornelia Chojecka.
Zdaniem jej ojca Pawła Chojeckiego, pastora KNP, sprawa się jeszcze nie zakończyła: - Skoro uniewinniając ten sąd

potwierdził informacje o naciskach ze strony pracownika uczelni, a to jest przestępstwo, to czekam na ruch UMCS i zgłoszenie sprawy do prokuratury.
Wkrótce przed taką samą komisją stanie moja starsza córka, Eunika, która jest doktorantką i też organizowała tę dyskusję - dodaje Chojecki. Prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS: -
Nie komentuję tej sprawy.
Komisja Dyscyplinarna, jak sąd, jest niezależna i nie ingeruję w jej pracę.


Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/edukacja/a ... e,9481981/
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 marca 2016, o 13:13 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Ukarane za kreacjonizm i ewolucja
 Post Napisane: 24 marca 2016, o 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Doktorantka UMCS przed komisją dyscyplinarną. Sprawa Euniki Chojeckiej umorzona
https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/4b ... 82470b.jpg

Komisja dyscyplinarna ds. doktorantów umorzyła w środę sprawę Euniki Chojeckiej. Doktorantka Wydziału Politologii UMCS została oskarżona o narażenie na szwank dobrego imienia uczelni.
Nie powinnam znaleźć się w tym miejscu.
Jestem niewinna.
Krytyka uczelni jest dozwolona, o ile jest prawdziwa.
Moja taka była.
Uważam, że takie tematy jak kreacjonizm i ewolucja powinny być poruszane na uczelni, a chrześcijańscy studenci nie powinni być dyskryminowani - powiedziała nam tuż przed rozprawą Eunika Chojecka, doktorantka UMCS, która stanęła przed komisją dyscyplinarną uczelni.

Ciąg dalszy sprawy debaty, której nie było Eunika Chojecka, w maju 2015 roku, razem z Fundacją ,,Twój Ruch" chciała zorganizować na UMCS debatę dotyczącą kreacjonizmu i ewolucji.
W organizację włączyła się także Kornelia Chojecka (siostra Euniki) i Maria Mielcarz. Obydwie są studentkami psychologii UMCS.
Kreacjonizm - przeciwieństwo ewolucji - to pogląd, według którego życie na Ziemi powstało przez działanie Boga lub bóstwa.
Co ważne, kreacjonizm promuje Fundacja „Twój Ruch”, związana z Kościołem Nowego Przymierza w Lublinie, którego pastorem jest Paweł Chojecki, ojciec Euniki i Kornelii.

Majowe spotkanie na uczelni ostatecznie się nie odbyło, a Eunika i Kornela Chojecka oraz Mielcarz sprawę komentowały w mediach.
Mówiły, że były ze strony uczelni „naciski”, by debaty nie organizować na terenie UMCS, a zachowanie władz uczelni „Twój Ruch” w listach do mediów określał jako „uwłaczające zasadom przyzwoitości i uczciwości naukowej”.
Kornelia i Maria przed komisją dyscyplinarną stanęły dwa tygodnie temu. - Krytyka jest dopuszczalna, o ile jest prawdziwa - mówili wówczas członkowie komisji dyscyplinarnej. Rzecznik dyscyplinarny argumentował, że o żadnych naciskach nie było mowy, a debata nie odbyła się we wstępnie zarezerwowanej sali, bo studentki nie dopełniły formalności. Kolejny powód: uczelnia nie wiedziała dokładnie, kto organizuje spotkanie.

Wydawało się, że studentki zostaną ukarane upomnieniem - o to wnioskował rzecznik. Skończyło się jednak na uniewinnieniu.


Uniewinnienia nie było Na uniewinnienie liczyła także Eunika. Komisja przychyliła się do wniosku rzecznika dyscyplinarnego i rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. - Gdy mówi się to, co się myśli, także na uczelni, nie jest czasami łatwo i można spotkać się z nieprzyjemnościami.
Nie stawiam wyżej swojej kariery naukowej i pracy nad własnym sumieniem.

Będę mówiła dalej to co myślę i moim zdaniem taka postawa nie uchybia godności doktoranta - powiedziała tuż przed rozprawą Eunika.
Sprawa toczyła się blisko godzinę.
Wyrok?
Umorzenie ze względu na przedawnienie. -
Należy przyjąć, że nie ma postaw by uniewinnić doktorantkę - powiedział dr hab.
Janusz Nieczyporuk, przewodniczący komisji dyscyplinarnej. -
Zdaniem komisji problem nie leży w przekroczeniu granic dyskursu akademickiego.
Wśród win doktorantki wymieniono m.in. to, że w piśmie do dziekana Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS zarzuciła mu ,,tchórzostwo intelektualne". -
Nie zrobiłam nic złego.
Nie podawałam nieprawdziwych informacji i nie uchybiłam godności doktoranta.
Jeszcze nie wiem jakie kroki podejmę, ale nie jestem usatysfakcjonowana takim wyrokiem.
Uważam, że jestem niewinna - skomentowała po rozprawie Eunika Chojecka.


http://www.kurierlubelski.pl/edukacja/a ... a,9779550/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 marca 2016, o 13:29 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA -NAUKA - ODKRYCIA » Biblia a kłamstwa tego świata


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL