Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Górne Jerusalem Matka nasza
 Post Napisane: 12 sierpnia 2013, o 13:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
3. KTO jest nasza MATKA?

List do Galatow 4:26 …Natomiast gorne Jeruzalem cieszy sie wolnoscia i Ono jest nasza MATKA.

4. Jak sie objawia DUCH SWIETY (Po hebrajsku RUACH HA KODESZ)?

Dzieje Apostolskie 1:8 …ale gdy DUCH SWIETY zstapi na was, otrzymacie JEGO moc i bedziecie MOIMI swiadkami w Jeruzalem….

List do Efezjan 5:18 …i nie upijajcie sie winem, bo to jest przyczyna rozwiazlosci, ale napelniajcie sie DUCHEM, przemawiajac do siebie wzajemnie Psalmami i hymnami i piesniami pelnymi DUCHA, spiewajac i wyslawiajac PANA w waszych sercach.

Dzieje Apostolskie 2:2-4 …2. Nagle dal sie slyszec z Nieba szum, jakby uderzenie gwaltownego wichru, i napelnil caly dom, w ktorym przebywali. 3. Ukazaly sie im tez jakby jezyki ognia, ktore sie rozdzielaly i na kazdym z nich spoczal jeden. 4. I wszyscy zostali napelnieni DUCHEM SWIETYM, i zaczeli mowic obcymi jezykami, tak jak im DUCH pozwalal mowic.

Ew. Sw. Lukasza 1:35 …Aniol jej odpowiedzial: “DUCH SWIETY zstapi na ciebie i moc NAJWYZSZEGO okryje cie cieniem. Dlatego tez Swiete, ktore sie narodzi, bedzie nazwane SYNEM BOZYM.

List do Rzymian 8:9 …Wy jednak nie zyjecie wedlug ciala, lecz wedlug DUCHA, jesli tylko DUCH BOZY w was mieszka….

Ksiega Joela 3:1-2 …1. I wyleje potem DUCHA MEGO na wszelkie cialo; synowie wasi i corki wasze prorokowac beda, starcy was beda miec sny, a mlodziency wasi beda miec widzenia. 2. Nawet na slugi i sluzebnice wyleje DUCHA MEGO w owych dniach.

Ksiega Izajasza 40:13-14 …13. Kto zdolal zbadac DUCHA PANA/YHVH ? Kto w roli DORADCY dawal MU wskazania? 14. Do kogo sie ON zwracal po rade i swiatlo, zeby GO pouczyl o sciezkach prawa, zeby GO nauczyl wiedzy i wskazal MU droge roztropnosci?

List do Rzymian 8:26-27 …26. Podobnie takze DUCH przychodzi z pomoca naszej slabosci. Gdy bowiem nie umiemy sie modlic tak, jak trzeba, sam DUCH przyczynia sie za nami w blaganiach, ktorych nie mozna wyrazic slowami. 27. TEN zas, ktory przenika serca, zna zamiar DUCHA, wie, ze przyczynia sie za Swietymi zgodnie z wola BOZA.

Ezechiel 36:27 … DUCHA MOJEGO chce tchnac w was i sprawic, byscie zyli wedlug MYCH nakazow i przestrzegali przykazan, i wedlug nich postepowali. 37:14 …I will put MY SPIRIT in you and you shall live and I will place you in your own land.

Dzieje Apostolskie 8:17 …Wtedy wiec kladli Apostolowie na nich rece, a oni otrzymywali DUCHA SWIETEGO. 10:44 …Kiedy piotr jeszcze mowil o tym, DUCH SWIETY zstapil na wszystkich, ktorzy sluchali nauki

45. I zdumieli sie wierni pochodzenia zydowskiego, ktorzy przybyli z Piotrem, ze dar DUCHA SWIETEGO wylany zostal takze na pogan. 16:6 …Przeszli Frygie i kraine galacka, poniewaz DUCH SWIETY zabronil im glosic Slowo w Azji.

Drugi List do Tymoteusza 1:7 …Albowiem nie dal nam BOG ducha bojazni, ale Mocy i Milosci, i Trzezwego Myslenia.

Ksiega Rodzaju 2:7 …Wtedy to PAN BOG ulepil czlowieka z prochu ziemi i tchnal w jego nozdrza tchnienie zycia, wskutek czego stal sie czlowiek istota zywa. 1:2 …Ziemia byla bezladem i pustkowiem: ciemnosc byla nad powierzchnia rozmiaru wod, a DUCH BOZY unosil sie nad wodami. 6:3 …Wtedy PAN rzekl: “Nie moze pozostawac DUCH MOJ w czlowieku na zawsze, gdyz czlowiek jest istota cielesna; niechaj wiec zyje tylko sto dwadziescia lat.”

List do Galatow 5:16-26 …16. Oto czego ucze: postepujcie wedlug DUCHA, a nie spelnicie pozadania ciala. 22. Owocem zas DUCHA jest: Milosc, Radosc, Pokoj, Cierpliwosc, Uprzejmosc, Dobroc, Wiernosc, Lagodnosc, Opanowanie.

List do Efezjan 6:18 …Przy kazdej sposobnosci modlcie sie w DUCHU…

Pierwszy List do Koryntians 12:3-11 …3. Otoz zapewniam was, ze nikt, pozostajac pod natchnieniem DUCHA BOZEGO nie moze mowic: “Niech JEZUS bedzie przeklety!” Nikt tez nie moze powiedziec bez pomocy DUCHA SWIETGO: “PANEM jest JEZUS”. 4. Rozne sa dary laski, lecz ten sam DUCH…7. Wszystkim zas objawia sie DUCH dla wspolnego dobra. 8. Jednemu dany jest przez DUCHA dar Madrosci Slowa, drugiemu umiejetnosc poznawania wedlug tego samego DUCHA, 9. Jeszcze innemu dar Wiary w tymze DUCHU, innemu Laska Uzdrawiania przez tego samego DUCHA 10. innemu dar czynienia Cudow, innemu Proroctwo, innemu Rozpoznawanie Duchow, innemu dar Jezykow i wreszcie innemu laska Tlumaczenia Jezykow. 11. Wszystko zas sprawia jeden i ten sam DUCH, udzielajac kazdemu tak, jak chce.

Ksiega Liczb 11:25 …A PAN zstapil w obloku i mowil z nim. Wzial z DUCHA, ktory byl w nim, i przekazal go owym siedemdziesieciu starszym. A gdy spoczal na nich DUCH, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtorzylo sie to jednak.

Psalm 104:30 …Stwarzasz je, gdy slesz SWEGO DUCHA, i odnawiasz oblicze Ziemi.

Ksiega Izajasza 42:1 …Oto MOJ Sluga, ktorego podtrzymuje, Wybrany MOJ, w ktorym MAM upodobanie. Sprawilem, ze DUCH MOJ na Nim spoczal; …48:16 …Tak wiec teraz PAN BOG poslal Mnie ze SWOIM DUCHEM.

Pierwsza Ksiega Samuela 16:13-14 …Wzial wiec Samuel rog z oliwa i namascil go posrodku jego braci. Od tego dnia DUCH PANSKI opanowal Dawida…14. Saula natomiast opuscil DUCH PANSKI, a opetal go duch zly zeslany przez PANA.

Pierwsza Krolewska 22:23 …Oto dlatego teraz PAN wlozyl ducha klamstwa w usta tych wszystkich twoich prorokow….

Ksiega Zachariasza 4:6 …Nie sila, nie moc, ale DUCH MOJ dokonczy dziela – mowi PAN ZASTEPOW.

5. Natura MADROSCI (Ksiega Przyslow)

1. Udzielona przez BOGA …… Ksiega Przyslow 2:6
2. Wola na ulicach, podnosi SWOJ Glos, nawoluje, przemawia, udziela DUCHA, poucza, radzi, szydzi, drwi, nie odpowiada tym co wzgardzili, poslusznym daje pokoj i bezpieczenstwo, ….. Ksiega Przyslow 1:20-33
3. Daje zrozumienie bojazni PANSKIEJ i pozwala osiagnac poznanie BOGA. … Ksiega Przyslow 2:5
4. Daje dlugie zycie, bogactwo i pomyslnosc. Jest drzewem zycia dla tych, co JEJ strzega, daje szczescie…. Ksiega Przyslow 3:13-20
5. ONA ocala i strzeze, otacza nas czcia i slawa, jest podstawa dla nas ….. Ksiega Przyslow 4:7-9
6. MADROSC jest cenniejsza od perel, posiada wiedze i rozwage, rade i powodzenie, rozsadek i potege, zapewnia krolom panowanie, kocha tych, ktorzy JA kochaja, znajda JA ci, ktorzy JA szukaja. Zrodzona od pradawna, jest rozkosza PANA, igra, raduje sie, przestrzega ludzi i blogoslawi poslusznych. …. Ksiega Przyslow 8:11-35

6. Natura MADROSCI (Ksiega Madrosci)

1. MADROSC jest DUCHEM milujacym ludzi …. Ksiega Madrosci 1:6
2. Jest wspaniala i nie wiednie. Ci latwo JA dostrzega, ktorzy JA miluja. Ci JA znajda, ktorzy JEJ szukaja. ONA szuka tych, ktorzy sa JEJ godni. Pragnienie MADROSCI wiedzie do Krolestwo … Ksiega Madrosci 6:12-21

3. W NIEJ jest DUCH Rozumny, Swiety, Jedyny, Wieloraki, Subtelny, Raczy, Przenikliwy, Nieskalany, Jasny, nie zadajacy bolu, milujacy dobro, Bystry, Niepowstrzymany, Dobroczynny, Milujacy ludzi, Mocny, Niezawodny, Beztroski, Wszechmogacy i Wszystkowidzacy, Przenikajacy wszelkie Duchy Rozumne, Czyste i Najsubtelniejsze ……Ksiega Madrosci 7:22-23

4. MADROSC jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu, przez wszystko przechodzi, jest tchnieniem Mocy BOZEJ, i przeczystym wyplywem chwaly WSZECHMOCNEGO, jest odblaskiem wiecznej Swiatlosci, Zwierciadlem bez skazy dzialania BOGA, obrazem JEGO dobroci. Jedna jest, a wszystko moze………. Ksiega Madrosci 7:22-27

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 sierpnia 2013, o 13:00 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Górne Jerusalem Matka nasza
 Post Napisane: 12 sierpnia 2013, o 13:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
1. Zapisy wskazujace na Rodzaj zenski:

RUACH HA KODESZ – CHOKHMAH (WISDOM) jest w hebrajskim jezyku slowem rodzaju zenskiego.

Ksiega Przyslow (Biblia Tysiaclecia)

Ksiega Przyslow 1:20-23 …MADROSC, wola na ulicach, na placach glos SWOJ podnosi,…

Ksiega Przyslow 3:14-18…..Bo lepiej JA posiasc niz srebro, JA raczej nabyc niz zloto. Cenniejsza ONA niz perly, nie rowne JEJ zadne klejnoty. Dni dlugie sa w JEJ prawicy, w lewicy – bogactwo, pomyslnosc. JEJ drogi drogami milymi, wszystkie JEJ sciezki to pokoj. To Drzewo Zycia dla tych, co JEJ strzega, kto sie JEJ trzyma – szczesliwy.

Ksiega Przyslow 4:1-8 …Bo i ja bylem SYNEM mego OJCA, kochanym jedynakiem MATKI….Nie gardz NIA, a ciebie ocali, ukochaj JA, a bedzie cie strzegla….Cen JA, a czcia cie otoczy, okryje cie slawa, gdy sie do NIEJ przytulisz.

Ksiega Przyslow 8:1-36 …12. JAM MADROSC, rozwaga MI bliska, posiadam wiedze i roztropnosc.
14. MOJA jest rada i powodzenie, JAM rozsadek, MOJA jest potega.
17. JA kocham tych, co MNIE kochaja, znajdzie MNIE kto MNIE szuka.
22. PAN MNIE zrodzil jako poczatek SWEJ mocy, przed dzielami swymi od pradawna.
23. Od wiekow zostalam ustanowiona, od poczatku, przed pradziejami Ziemi.
27. Gdy Niebo umacnial, z NIM bylam, gdy kreslil sklepienie nad bezmiarem wod,
30. I BYLAM przy NIM Mistrzynia, rozkosza JEGO dzien po dniu, caly czas igrajac przed NIM.
32. Wiec teraz, synowie, sluchajcie MNIE, blogoslawieni ci, co drog MOICH strzega.
35. Kto MNIE znajdzie, znajdzie zycie i osiagnie upodobanie PANA.

Ksiega Przyslow 9:1….MADROSC zbudowala sobie dom, wyciosala siedem kolumn. (Porownaj z Apokalipsa rozdzial 4, wiersz 5….A z tronu wychodza blyskawice i glosy, i gromy, i plonie przed tronem siedem Lamp Ognistych, ktore sa SIEDMIOMA DUCHAMI BOGA.)

Ksiega Przyslow 7:4….mow do MADROSCI: Ma SIOSTRO, …

Ew. Sw. Mateusza 11:19….A jednak MADROSC jest usprawiedliwiona przez swe czyny.

Wypisy z Ksiegi Madrosci.

Ksiega Madrosci 1:6:8…6. Madrosc bowiem jest DUCHEM milujacym ludzi, ale bluzniercy z powodu jego warg nie zostawi bez kary, poniewaz BOG swiadkiem jego nerek, prawdziwym strozem jego serca, TYM, ktory slyszy mowe JEGO Jezyka.
7.
Albowiem DUCH YHVH wypelnil zamieszkana Ziemie, TEN, ktory ogarnia wszystko, ma znajomosc mowy.
8. Zatem nie ukryje sie zaden mowiacy niegodziwie i nie ominie go karzaca sprawiedliwosc. (Prosze porownac z Ew. Sw. Mateusza 12:32…lecz jesli powie przeciwko DUCHOWI SWIETEMU, nie bedzie mu odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszlym.)

Ksiega Madrosci 7: …11. A przybyly mi wraz z NIA wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w JEJ reku.
12. Ucieszylem sie ze wszystkich, bo rzadzi nimi MADROSC, a nie wiedzialem, ze ONA jest ich rodzicielka.

22. Jest bowiem w NIEJ DUCH Rozumny, Swiety, Jedyny Wieloraki Subtelny, Raczy, Przenikliwy, Nieskalany, Jasny, nie zadajacy bolu, Milujacy dobro, Bystry,
23. Niepowstrzymany, Dobroczynny, Milujacy ludzi, Mocny, Niezawodny, Beztroski, Wszechmogacy i Wszystkowidzacy, Przenikajacy wszelkie duchy rozumne, czyste i najsubtelniejsze.
24. MADROSC bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu; przez wszystko przechodzi i przenika dzieki czystosci.
25. Jest bowiem tchnieniem mocy BOZEJ i przeczystym wyplywem chwaly WSZECHMOCNEGO, dlatego nic skazonego do NIEJ nie przylgnie.
26. Jest bowiem odblaskiem wiecznej SWIATLOSCI, zwierciadlem bez skazy dzialania BOGA, obrazem JEGO dobroci.
27. Jedna jest a wszystko moze, pozostajac SOBA, wszystko odnawia, a przez pokolenie zstepujac w Dusze Swiete, ksztaltuje przyjaciol BOZYCH i Prorokow.

28. BOG bowiem miluje tylko tego, kto przebywa z MADROSCIA.

Ksiega Madrosci

8:1. Siega poteznie od kranca do kranca i wlada wszystkim z dobrocia.

3. Slawi ONA swe szlachetne pochodzenie, gdyz obcuje z BOGIEM i umilowal JA WLADCA WSZECHRZECZY.

4. Jest bowiem wtajemniczona w wiedze BOGA i w JEGO dzielach dokonuje wyboru.
5. Jesli w zyciu bogactwo jest dobrem pozadanym – coz cenniejszego niz MADROSC, ktora wszystko sprawia?

6. Jesli rozwaga jest tworcza – ktorez ze stworzen bardziej tworcze niz MADROSC?

7. I jesli kto miluje sprawiedliwosc – to JEJ dzielami sa cnoty; uczy bowiem umiarkowania i roztropnosci, sprawiedliwosci i mestwa, od ktorych nie ma dla ludzi w zyciu nic uzyteczniejszego.
8. A jesli kto jest zadny wielkiego doswiadczenia – ONA zna przeszlosc i o przyszlosci wnioskuje, zna zawilosci slow i rozwiazania zagadek, przewiduje znaki i cuda, kolejnosc chwil i czasow.

13. Przez NIA zdobede niesmiertelnosc…
.21. Wiedzac jednak, ze nie zdobede JEJ jesli BOG JEJ nie udzieli….

Ksiega Madrosci 9:4. dajze mi MADROSC, co dzieli Tron z TOBA, i nie wylaczaj MNIE z liczby swych dzieci.
11. ONA bowiem wie i rozumie wszystko, …

Ksiega Madrosci 6:12-22… 12. MADROSC jest wspaniala i nie wiednie, ci latwo ja dostrzega, ktorzy JA miluja, ci JA znajda, ktorzy JEJ szukaja.

20. Tak wiec pragnienie MADROSCI wiedzie do Krolestwa.
21. Zatem, jesli wam mile trony i berla, o wladcy ludow, czcijcie MADROSC, byscie krolowali na wieki.

10:1-4 … 1. To ONA PRARODZICA swiata ustrzegla, gdy sam jeden zostal stworzony, i wyzwolila go z jego wlasnego upadku,

2. dala MU tez moc opanowania wszystkiego.

3. A gdy od NIEJ odpadl niegodziwiec w swym gniewie, w bratobojczym szale zgubil sam siebie.
4. Zatopioną z jego winy Ziemie znowu ocalila MADROSC, na lichym drewnie sterujac SPRAWIEDLIWYM.

Mk 3:21 Br "A gdy dowiedzieli się o tym Jego bliscy, poszli, żeby Go upomnieć. Mówili bowiem między sobą: Postradał zmysły."
2. Niebianski OJCIEC i Niebianska MATKA?

Ksiega Wyjscia 20: 12…Czci twego OJCA i twoja MATKE, abys dlugo zyl na Ziemi, ktora YHVH , BOG twoj, ci daje.

Ksiega Przyslow

Ksiega Przyslow 1:8-9 …8. Synu MOJ, sluchaj karcenia swego OJCA, nie odrzucaj pouczenia swej MATKI, 9. gdyz sa wiencem powabnym dla glowy i naszynnikiem cennym dla twej szyi.

Ksiega Przyslow 6:20-23 …20. Strzez, synu MOJ, nakazu OJCA, nie gardz pouczeniem MATKI
… 21. do serca je przywiaz na zawsze, zawies je sobie na szyi.

23. Bo Lampa jest nakaz, Swiatlem pouczenie, droga do zycia – upomnienie karcace.

(Podobne jak wyzej wyrazenie znajduje sie w Psalmie 119 odnoszace sie do ELOHIM, czyli PANA BOGA po hebrajsku.)

Psalm 119:105. TWOJE Slowo jest Lampa dla moich krokow i Swiatlem na mojej sciezce.

(Z powyzszego wnioskujemy, ze Lampa i Swiatlo jest od naszego Niebianskiego OJCA ABBA, i naszej Niebianskiej MATKI RUACH HA KODESZ, naszego ELOHIM.)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Górne Jerusalem Matka nasza
 Post Napisane: 12 sierpnia 2013, o 13:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
vivere

Napisano 01 październik 2007 - 10:02
Orsa
Podałaś bardzo ciekawe fragmenty.Jeśli w NT pisze,że Bóg jest Miłością i Mądrością oraz Duchem,tzn.jest Duchem Świętym.W Ewangelii Dwunastu jest określany jako:

BÓG= ABBA-AMMA,OJCIEC-MATKA

Wg NT: BÓG=MIŁOŚĆ-MĄDROŚĆ

Na mój rozum MĄDROŚĆ bym przypisał jako BOGA OJCA,a MIŁOŚĆ jako BOGA MATKĘ,ale może jest odwrotnie?

Wynika z tego wg Ciebie,że: JHWH=BÓG OJCIEC-MATKA?

W Ewangelii Świętych Dwunastu pisze tak:

46.16.uwielbiajcie WIEKUISTEGO OJCA i MATKĘ w Niebie,od którego wszystkie rzeczy pochodzą i czcijcie JEGO święte IMIĘ.
50.8.Bo OJCIEC i MATKA stanowią jedność w BOGU.
64.3.Dlatego IMIĘ OJCA i MATKI winny być jednakowo czczone.Są one bowiem wielkimi energiami BOGA
i jedno nie może istnieć bez drugiego w JEDYNYM BOGU.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Górne Jerusalem Matka nasza
 Post Napisane: 12 sierpnia 2013, o 13:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tak mówie o Abba i AMMA = BinaMiłosc i Madrosc to Chachma a Rozum i Zycie to Bina - ale w Salomona Madrosc jest rodzaju żenskiego Ona mówi o sobie jak o Małzonce Adama Kadmonawiesz co do ENERGII to ja nie wiem co przez to rozumiec wiec tak sie nie wypowiadam.Chwała Elohim jest zensko-meska , Madrosc jest Ruach a jesli to Duch swiety czyli Swieta Ona?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Górne Jerusalem Matka nasza
 Post Napisane: 12 sierpnia 2013, o 13:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
13. Przez NIA zdobede niesmiertelnosc…
.21. Wiedzac jednak, ze nie zdobede JEJ jesli BOG JEJ nie udzieli….

Ksiega Madrosci 9:4. dajze mi MADROSC, co dzieli Tron z TOBA, i nie wylaczaj MNIE z liczby swych dzieci.
11. ONA bowiem wie i rozumie wszystko, …

Ksiega Madrosci 6:12-22… 12. MADROSC jest wspaniala i nie wiednie, ci latwo ja dostrzega, ktorzy JA miluja, ci JA znajda, ktorzy JEJ szukaja.

20. Tak wiec pragnienie MADROSCI wiedzie do Krolestwa.
21. Zatem, jesli wam mile trony i berla, o wladcy ludow, czcijcie MADROSC, byscie krolowali na wieki.

10:1-4 … 1. To ONA PRARODZICA swiata ustrzegla, gdy sam jeden zostal stworzony, i wyzwolila go z jego wlasnego upadku,

><><><
Była przed Adamem ?

A jesli jest RODZICIELKA to ....

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Górne Jerusalem Matka nasza
 Post Napisane: 12 sierpnia 2013, o 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zabardzo zalezy mi na Poznaniu Prawdy bym miała sie potykac o literówki .

><><
Ps 14:4 Br "Czyż wszyscy złoczyńcy stracili rozum ci, co jakby pożerają cały mój naród? Jedzą, co prawda, chleb Pana, lecz imienia Jego wcale nie wzywają." 1 - 2

><><><
ZNALAZŁAM w internecie

Ps 119:90 Bw "Prawda twoja trwa z pokolenia w pokolenie, Ugruntowałeś ziemię i stoi."

Ps 119:127 Bw "Prawda jest treścią słowa twego I na wieki trwa sprawiedliwy wyrok."
><><
63. Czym jest Jego Serce?
Powiedział im: Potem Ben Zoma pozostał na zewnątrz i ty [byłeś] razem z nimi[22].

Serce to trzydzieści dwa, które są ukryte i przez nie został stworzony świat.

Czym jest 32. Powiedział im: 32 ścieżki. Podobne jest do króla, który w komnatach komnat, a tych komnat było 32.
A do każdej komnaty była ścieżka.
Czyż przystoi temu królowi prowadzić wszystkich tymi ścieżkami?
Odpowiesz nie.
Czyż przystoi mu ujawniać perły i hafty i skarby i kosztowności.
Przyznasz, że nie. Cóż więc uczynił?
Przywołał Córke(Mądrość) i ukrył ścieżki w niej i jej stroju.

Ten, który chce wejść do środka musi spoglądać na nią.
Wydał ją za króla. Dał ją mu w prezencie.
Król z miłości do niej nazywa ją czasami SIOSTRĄ ponieważ pochodzą z tego samego miejsca, a czasami CÓRKĄ swoją, ponieważ jest jego córką, a niekiedy nazywa ją swoją MATKĄ64.

I jeszcze: nie ma sądu tam, gdzie nie ma MĄDROŚCI, bowiem powiedziano:
I dał Jahweh MĄDROŚĆ Salomonowi (1Krl 5.26).

I potem wydał sprawiedliwy wyrok, bowiem powiedziano: I usłyszał cały Izrael wyrok, który wydał król i oddali cześć królowi bo zobaczyli, że MĄDROŚĆ Elohim jest w nim, by wydawał wyroki (1Krl 3.28).65.

A cóż to za MĄDROŚĆ dał Święty Błogosławiony Salomonowi?
Salomon wynosi[23] imię Świętego Błogosławionego.
Tak jak powiadali (amrinan): Każde „Salomon” w Pieśni nad Pieśniami jest święte za wyjątkiem jednego.
Powiedział Święty Błogosławiony; ponieważ twoje imię jest jak imię mojej chwały, wydam za ciebie moją CÓRKE
I została wydana, dana mu w prezencie, tak jak napisano:
Jahwe dał Salomonowi MĄDROŚĆ (1Krl 5.26) lecz nie wyjaśniono tam tego.
A gdzie wyjaśniono?
Tam gdzie powiedziano: i zobaczyli przy nim MĄDROŚĆ Elohim do wydawania wyroków (1Krl 3.28).
Było powiedziane: Ta MĄDROŚĆ, która została mu dana,
to Elohim i ONA była z nim w jego komnacie i ONA była przy nim do wydawania wyroków.

Co znaczy wydawanie wyroków, jak nie to, że przez cały czas, gdy człowiek wydaje wyroki, jest w nim MĄDROŚĆ Elohim.

To jego pomoc i zbliżenie albo oddalenie i oskarżenie.
Tak jak napisano: Gniew jest Mną, oskarżę was (Kpł 26.28).
Jeśli wy powrócicie do mnie, ja powrócę do was, jak napisano: nawróćcie się do Mnie,
a Ja wrócę do was (Mal 3.7).
Napisano: wrócę [nie r. męski lecz r. żeński] do was – [Będę] z wami.

><><

Zarowno w Starym jak in w Nowym Testamencie, MADROSC jest czesto uosabiana z rodzajem zenskim.

A oto przyklady:MADROSC zbudowala sobie dom, wyciosala siedem kolumn
(Ks. Przyslow 9:1) W ksiedze Przyslow, rozdzialy 8 i 9 sa przyklady alegorii MADROSCI przedstawionej jako kobieta. …
a jednak MADROSC jest usprawiedliwiona przez swoje czyny (Ew. Sw. Mateusza 11:19, Ew. Sw. Lukasza 7:35)
Dlatego tez powiedziala do nich MADROSC JAH:
“Posle do nich prorokow i apostolow…
”(Ewangelia Sw. Lukasza 11:49) W tym tekscie, nasz PAN przyrównuje “MADROSC JAH” do DUCHA SWIETEGO, ktory dal BOSKIE natchnienie tym, ktorzy napisali Swiete Pisma (2 List Sw. Piotra 1:21).

ON odnosi sie do MADROSCI w rozdzaju zenskim.
Starotestamentowe slowo oznaczajace “Madrosc” jest “chokmah”.

W greckich przekladach jest przetlumaczone jako “Sofia”, a to jest imie kobiece.
A wiec zwlaszcza w Ewangeliach tlumaczonych z greckiego jezyka jak na przyklad Biblie KJV, WISDOM powinna byc tlumaczona na SOFIA.


Jaki cel mieli pisarze, by tego nie dodac?
W tych ostatnich czasach, prawda, ktora byla ukrywana przez wieki, zostaje odkryta. Ksiega Madrosci 1:6-7 …MADROSC (SOFIA) bowiem jest DUCHEM milujacym…albowiem DUCH PANSKI wypelnia ziemie.
Ksiega Madrosci 7:21-22 …
Poznalem i co zakryte, i co jawne, pouczyla mnie bowiem MADROSC (SOFIA), sprawczyni wszystkiego!
Jest bowiem w NIEJ Duch rozumny, Swiety, jedyny,…:
25.
Jest bowiem tchnieniem mocy BOZEJ i przeczystym wyplywem chwaly WSZECHMOCNEGO, dlatego nic skazonego do NIEJ nie przylgnie. 27-28.
Jedna jest, a wszystko moze: pozostajac soba, wszystko odnawia, a przez pokolenia zstepujac w dusze swiete, wzbudza przyjaciol BOZYCH i prorokow.

BOG bowiem miluje tylko tego, kto przebywa z MADROSCIA (SOFIA).
JAHUSZUA HA MASZIJACH laczy “DUCHA PRAWDY” z DUCHEM SWIETYM (Ew. Sw. Jana 16:13).
MADROSC (SOFIA) i DUCH SWIETY podzielaja takie same role (Pierwszy List do Koryntians 2:7-11; List do Rzymian 5:5; Pierwszy List Jana 5:6-7 KJV).

Gdyby nie meskie przesady wzgledem kobiet pozniejszych teologow, Kosciol prawdopodobnie zaakceptowalby zwiazek ze Starym Testamentem jako doslowny opis RUACH HA KODESZ (DUCHA SWIETEGO).

Drugim argumentem jaki moze byc zaoferownay dla poparcia rodzaju zenskiego
DUCHA SWIETEGO jest, ze w imionach przypisanych dla JAHWEH i DUCHA SWIETEGO.
Imie BOGA w jezyku hebrajskim jest ELOHIM.

Wiekszosc znawcow przyzna, ze to slowo ma koncowke w liczbie mnogiej, co niektorzy uzywaja dla poparcia sugestii, ze Stary Testament wskazuje na TROJCE.
Ale co wiekszosc znawcow albo nie zna, albo nie dba, aby poinformowac ich odbiorcow jest to, ze “ELOHIM” nie jest w liczbie mnogiej od “EL” – meskiej formy imienia.
Ale jest w liczbie mnogiej od zenskiego “ELOWAH”.

A wiec, slowo “ELOHIM” byloby zarowno rozdaju zenskiego jak i meskiego.
Nasi STWORCY byliby wiec obydwu rodzajow, i oczywiscie my wiemy, ze wedlug Biblii, ksiegi Rodzaju, zarowno RUACH HA KODESZ jak i JAHUSZUA pracowali razem z JAHWEH przy stwarzaniu Ziemi.


W ksiedze Rodzaju (Pierwsza Ksiega Mojzeszowa)
1:27 czytamy: “Stworzyl wiec BOG czlowieka na swoj obraz, na obraz BOZY go stworzyl: stworzyl mezszczyzne i niewaste.”

Przeto wskazujac, ze oba rodzaje meski i zenski istnieja w BOZYCH STWORZYCIELACH.

Dalsza wskazowka, ze DUCH SWIETY jest przedstawicielem zenskiego rodzaju jest hebrajskie slowo okreslajace DUCHA.

Ja cytuje Jerome, autora lacinskiej Wulgaty: (Ja tutaj przyznaje, ze nie czytalam Lacinska Wulgate, ale znalazlam to przy studiowaniu tego przedmiotu) ……

.W Ewangelii po hebrajsku studiowanej przez Nazarenczykow pisze: “I teraz moja matka, Duch Swiety, zabral mnie.”

Nikt nie powinien byc urazony tym, poniewaz “Duch” w jezyku hebrajskim jest rodzaju zenskiego, podczas gdy w naszym jezyku (z laciny )jest rodzaju meskiego, a w greckim jest neutralny.
W swietosci jednak nie ma rodzajow.
(To jest Jerome’s komentarz dotyczacy Izajasza 11).


><><><
Jak widzisz nie jest to - literówka - ale komus bardzo zalezy by trzmac ludzi w zakłamaniu .Prawda to Prawda a ten kto chce JĄ zatrzymac ściąga na siebie Gniew
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Czy mamy Matkę ? Kto jest naszą Matką ?
 Post Napisane: 4 września 2013, o 16:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ewangelie mówią o Ojcu -Synu -Duchu Świętym
Chrześcijanie sa podzieleni jedni uznają jako obecność trójcy inni nie.
Ale czy ktos pomyslał ze
jest tu mowa o Matce ?
Czy jest mozliwe że Duch Święty - Szechina - to nasza Matka a my nie mamy
o tym pojęcia ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy mamy Matkę ? Kto jest naszą Matką ?
 Post Napisane: 5 września 2013, o 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jak na Górze TAK na dole , tak mówią i tak jest w Modliwie .

A na dole wiadomo MATKA rodzi, ojciec ma swoje zadanie ,matka swoje i nikogo to nie dziwi i nie gorszy.
Dlaczego ODBIERACIE Stwórcy taka samą możliwosc?
Tym bardziej ze Człowiek JEST OBRAZEM ......a skoro tak ,
TO CZEGO - KOGO ?
JAHSZUA powiedział - musicie sie NARODZIC .....tak jak narodziliscie sie z ciała z krwi .
A ON chyba wiedział co mówi ?
Narodziny z Ducha i Wody - dlaczego TO WYMAZANO z naszych umysłów .
Dlaczego kk zastapił Szechinę - Maryją ?

Ruach HaKodesz UNOSIŁA sie nad WODAMI.....Wielka Macierz - BINA, ONA NAS RODZI .

Słowa JAHUSZUA - kto jest moja MATKĄ?
a do Miriam zwracał sie - KOBIETO ....?
To nie sa luźne dywagacje - Ruach HaKodesz moja Matka ...
A co sie tyczy Duch jako rodz żenski... to jak to sie dzieje ze mówi Duch Ojca waszego bedzie mówił ...?

Jak to jest ze napisano..
'Jeśli nie wiecie jak i o co sie modlic
Ona wstawia się za nami w niewysłowoionych westchnieniach..
i wiele innych...
Rodzimy sie z Ruach i Wody.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy mamy Matkę ? Kto jest naszą Matką ?
 Post Napisane: 6 września 2013, o 05:08 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Szechina to pojęcie z Judaizmu / Talmud/- powstałe wiele lat po spisaniu NT
Obecność Boża wśród apostołów określana była inaczej
było to Królestwo Boże
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy mamy Matkę ? Kto jest naszą Matką ?
 Post Napisane: 6 września 2013, o 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
(RP napisał(a):
Szechina to pojęcie z Judaizmu / Talmud/- powstałe wiele lat po spisaniu NT
Obecność Boża wśród apostołów określana była inaczej
było to Królestwo Boże
pozdrawiam

Nie wiem czy powstałą czy Ją ujrzano nie wiem tez czy Jej nie ma czy nam nie powiedziano.
A jesli Duch Święty czyli Ruach jest Szechina ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy mamy Matkę ? Kto jest naszą Matką ?
 Post Napisane: 7 września 2013, o 04:59 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Napisałem jedynie , że takiego pojecia nie ma w Tanach
i tyle
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy mamy Matkę ? Kto jest naszą Matką ?
 Post Napisane: 7 września 2013, o 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie ma czy my myslimy ,że nie ma ?
I dlaczego tak sie mówi o Ruach HaKodesz ?
Widziałeś tematy w tym dziale ?

Jednak bardziej mi chodzi o MATKE ...
Jesli jest Matka wszetecznic , to zapewne jest też Matka jako przeciwienstwo tamtej .

Jeśli Jeszuah mówi - "waszym ojcem jest diabeł"
Mówi też Ojciec w Niebie.
Uważam ze tak jest i z Matką ,tylko dlaczego to sie ukrywa ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy mamy Matkę ? Kto jest naszą Matką ?
 Post Napisane: 7 września 2013, o 15:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sierpnia 2013, o 17:09
Posty: 11
noemi napisał(a):
Ewangelie mówią o Ojcu -Synu -Duchu Świętym
Chrześcijanie sa podzieleni jedni uznają jako obecność trójcy inni nie.
Ale czy ktos pomyslał ze
jest tu mowa o Matce ?
Czy jest mozliwe że Duch Święty - Szechina - to nasza Matka a my nie mamy
o tym pojęcia ?

"Oto syn Twój, oto Matka Twoja".

Znasz te słowa i wiesz, kto i kiedy i do kogo je skierował.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy mamy Matkę ? Kto jest naszą Matką ?
 Post Napisane: 7 września 2013, o 16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Owszem znam ,ale mnie chodzi o Matkę podobnie jak i Ojciec ,a nie o matkę
Biblia też mówi ze Mądrość jest Matką .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 września 2013, o 16:46 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL