Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 8 lutego 2015, o 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Jan 4,24 Pan Bóg jest Duchem.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 lutego 2015, o 21:14 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 9 lutego 2015, o 06:49 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Pan jest Duchem
Bóg jest Duchem
\jest świety
i Jest Jeden
Pan mój i Bóg mój Jest Jedynym Bogiem

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 9 lutego 2015, o 07:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
sendi00 napisał(a):
Jan 4,24 Pan Bóg jest Duchem.


Jeszcze dodajmy z koryntian .

2kor3/
13 a nie tak, jak Mojżesz, który zakrywał sobie twarz , ażeby synowie Izraela nie patrzyli na koniec tego, co było przemijające .
14 Ale stępiały ich umysły.
I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje [nad nimi] ta sama zasłona8, bo odsłania się ona w Chrystusie.
15 I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach.
מַסְוֶה / מַסְוִים
maswe / maswim
zasłona, maska; "przykrywka" {w celu zatajenia prawdziwych działań}



2Kor3/16 A kiedy ktoś zwraca się do JaHvEh, zasłona opada .

zasłona, maska; "przykrywka" {w celu zatajenia prawdziwych działań}
17 Adon/JHVH zaś jest Duchem10, a gdzie jest Duch JHVH - tam wolność.
18 My wszyscy z odsłoniętą twarzą wpatrujemy się w jasność? צֶלֶם JHVH jakby w zwierciadle; za sprawą Ducha JHVH , coraz bardziej jaśniejąc, upodabniamy się do Jego obrazu. z chwaly do Chwały יהוה - הָרוּחַ.
.
(16) Lecz gdyby się do JHVH obrócili, odjęta będzie ona zasłona,
(17) Aleć Adon/JHVHjest tym Duchem; a gdzie jest ten Duch JHVH, tam i wolność.
(18) Lecz my wszyscy, którzy odkrytem obliczem na chwałę JHVH, jako w zwierciadle patrzymy, w toż wyobrażenie przemienieni bywamy z chwały w chwałę, jako od Ducha JHVH.


(2 list do Koryntian 3:1-18, Biblia Gdańska)
.
Jana 4:23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i Prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec.

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 07:35 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
efroni napisał(a):
To nie ma żadnego znaczenia co ja rozumiem pod pojęciem "osoba"
Posługujesz się pojęciem, którego znaczenia nie rozumiesz i na dodatek stawiasz zabawną tezę, ze to nie ma żadnego znaczenia ? Określenie "żadnego" miało wzmocnić absurdalne twierdzenie, a tak naprawdę je jeszcze bardziej osłabiło. To już może wywołać rozbawienie u czytających. :P
Cytuj:
Ja tylko mówię że jeżeli człowiek który napisał Biblię
napisał o Bogu osobowo to to żaden dowód na to że Bóg
to " konkretne osoba, która przebywa w konkretnym miejscu."

Najpierw dowiedz się, co znaczy określenie osoba, osobowo. A następnie sprawdź, czy określenie "osoba " występuje w jakimś miejscu Biblii. Bo jeżeli nie..

(RP napisał(a):
Pan jest Duchem
Bóg jest Duchem..
Jak to rozumiesz? Wyjaśnij plz. :P

noemi napisał(a):
..oddawać cześć Ojcu w Duchu i Prawdzie..
Podobne pytanie. Co przez to należy rozumieć Twoim zdaniem?

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 07:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz pytasz co znaczy

Jana 4:23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i Prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec.

to pytanie do Jana ,co on miał na mysli,ze tak powiedział -
raczej powiedz co ty przez to rozumiesz co Jan rozumiał - powiesz ?


...

Cytuj:
Fedorowicz
Posługujesz się pojęciem, którego znaczenia nie rozumiesz i na dodatek stawiasz zabawną tezę, ze to nie ma żadnego znaczenia ? Określenie "żadnego" miało wzmocnić absurdalne twierdzenie, a tak naprawdę je jeszcze bardziej osłabiło. To już może wywołać rozbawienie u czytających.

no i po co tak no i po co ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 08:52 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
osoba - persona to człowiek
w prawie są też osoby prawne - to instytucje mające prawo do czynności prawnych w zakresie statutu czy innego umocowania
jednakze nie maja tz praw osobowych - te przysługują tylko człowiekowi - urodzonemu z wyjatkiem praw dziecka poczętego w ramach spadkobrania
nikt inny nie jest osobą i nie otrzymuje praw należnych osobie
więc Duch to sprawa wiary
nie mozna go okreslic mianem osoby na gruncie prawa
filozoficznie tak
ale to jest tradycja grecka - niekoniecznie majaca swoje korzenie w Słowie
Bóg w Słowie to Duch - stwórca osób
którymi się posługuje
w ST aniołem Pańskim
w NT przyobleka się ciałem i objawia wświatyni ciała w osobie Jezusa Chrystusa
wiec nie jest Bóg jedna czy trzema osobami a objawiony jesy jako człowiek- osoba w Jezusie Chrystusie

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 12:16 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Fedorowicz pytasz co znaczy

Jana 4:23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i Prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. To pytanie do Jana, ,co on miał na myśli, że tak powiedział -
raczej powiedz co ty przez to rozumiesz co Jan rozumiał - powiesz ?

Ja tego w ogóle nie rozumiem. Dlatego zapytałem Ciebie, myśląc że znasz odpowiedź. Czy rozwiejesz te wątpliwości ? :P

Cytuj:
..no i po co tak no i po co ?
Aby w pełni zrozumieć wypowiedź adwersarza i dojść do prawdy. Jeżeli user forum dyskusyjnego pisze w sposób niezrozumiały i niejasny, ogłaszając "a priori" tezy bez podania dowodu i sugerując ich rzekomą powszechną znajomość, lub rzekomy brak obowiązku dowiedzenia swoich racji można poprosić o wyjaśnienie takiego dziwnego postępowania. Jeśli pomimo próśb wyjaśnienie nie zostaje udzielone, taki user po prostu przegrywa w dyskusji ponieważ nie wie nawet o czym pisze lub nie potrafi znaleźć i podać faktów potwierdzających jego złożenia. :wink:

(RP napisał(a):
osoba - persona to człowiek
w prawie są też osoby prawne - to instytucje mające prawo do czynności prawnych w zakresie statutu czy innego umocowania
jednakze nie maja tz praw osobowych - te przysługują tylko człowiekowi - urodzonemu z wyjatkiem praw dziecka poczętego w ramach spadkobrania
nikt inny nie jest osobą i nie otrzymuje praw należnych osobie
więc Duch to sprawa wiary
nie mozna go okreslic mianem osoby na gruncie prawa
filozoficznie tak
ale to jest tradycja grecka - niekoniecznie majaca swoje korzenie w Słowie
Bóg w Słowie to Duch - stwórca osób
którymi się posługuje
w ST aniołem Pańskim
w NT przyobleka się ciałem i objawia wświatyni ciała w osobie Jezusa Chrystusa
wiec nie jest Bóg jedna czy trzema osobami a objawiony jesy jako człowiek- osoba w Jezusie Chrystusie

To co powyżej podałeś nie jest niestety definicją słowa "osoba". Brak w nim definiensu.
Aby jakieś zdanie było definicją, musi posiadać następującą budowę:
a) Definiendum – wyrażenie definiowane, a więc to, co ma być zdefiniowane. W podanym przykładzie: pojęcie "osoba".
b) Definiens – wyrażenie definiujące, a więc wyrażenie, przy pomocy którego definicja informuje o znaczeniu wyrażenia definiowanego. W podanym przykładzie byłoby to wyrażenie dotyczące istoty lub cech wyrażenia definiowanego.
c) Łącznik definicyjny (zwany również definicyjnym znakiem równości lub spójką definicyjną) – wyrażenie równoważne dla "jest”, "to", "oznacza, że", "jest to" itp.

Chodziło mi poza precyzyjną definicją o występowanie w Biblii słowa "osoba". Czy potrafisz znaleźć w Biblii takie słowo dotyczące Boga?

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 13:18 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Mnie definiensy nie interesują. Na szczęście mogę sobie na to pozwolić.
Chcesz wiedzieć co to jest osoba?
Idź do lustra, popatrz, opisz.
Nie zapomnij że jeszcze w środku tego co widzisz coś jest.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 17:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Fedorowicz napisał(a):
efroni napisał(a):
To nie ma żadnego znaczenia co ja rozumiem pod pojęciem "osoba"
Posługujesz się pojęciem, którego znaczenia nie rozumiesz i na dodatek stawiasz zabawną tezę, ze to nie ma żadnego znaczenia ? Określenie "żadnego" miało wzmocnić absurdalne twierdzenie, a tak naprawdę je jeszcze bardziej osłabiło. To już może wywołać rozbawienie u czytających. :P
Cytuj:
Ja tylko mówię że jeżeli człowiek który napisał Biblię
napisał o Bogu osobowo to to żaden dowód na to że Bóg
to " konkretne osoba, która przebywa w konkretnym miejscu."

Fedorowicz napisał(a):
Najpierw dowiedz się, co znaczy określenie osoba, osobowo. A następnie sprawdź, czy określenie "osoba " występuje w jakimś miejscu Biblii. Bo jeżeli nie..


Za wszelką cenę usiłujesz prowadzić "mądrą" dyskusje która do niczego nie prowadzi i niczemu , oprócz wszczynania sporów , nie służy dlatego pas.

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 17:25 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
efroni napisał(a):
Za wszelką cenę usiłujesz prowadzić "mądrą" dyskusje która do niczego nie prowadzi i niczemu , oprócz wszczynania sporów , nie służy dlatego pas.


Mądrość według Biblii to zdolność do dokonania właściwego wyboru moralnego w sytuacji, w której pojawiają się różne możliwości postępowania. Mądrość to umiejętność używania inteligencji i wiedzy tak, aby najlepiej wypełniać przykazanie "kochania bliźniego, jak samego siebie". Mądry to ten, kto stale się uczy - kto nigdy nie zaprzestaje nauki, bo każdy człowiek jest w stanie go czegoś nauczyć. Ten, kto powiedziałby o sobie: "Już się wszystkiego nauczyłem", dowiódłby tym swojego braku mądrości.
"Lękaj się tylko dwóch: Boga i ..tego, kto nie lęka się Boga"
"Celem mądrości jest dobroć i skrucha"
W Księdze Przysłów 1:7 czytamy:

"Podstawą mądrości jest bojaźń przed Bogiem, lecz głupcy gardzą mądrością i posłuszeństwem."

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 18:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
Fedorowicz pytasz co znaczy

Jana 4:23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i Prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. To pytanie do Jana, ,co on miał na myśli, że tak powiedział -
raczej powiedz co ty przez to rozumiesz co Jan rozumiał - powiesz ?

Ja tego w ogóle nie rozumiem. Dlatego zapytałem Ciebie, myśląc że znasz odpowiedź.
Czy rozwiejesz te wątpliwości ? :P

W Duchu i Prawdzie a nie w tym co materialne nie w widzeniu nie posagach ,obrazach bielgrzymkach Nie w chodzeniu od domu do domu i np gadanie o Armagedonie albo jakie to bedzie piene zycie na tej Ziemi.
W Duchu w Jego Duchu bo jak znalismy Go w Ciele to juz Go takim nie znamy .
Zwracam sie do Ducha Prawdy który prowadzi ,przekonuje ,deportuje.
A jak ty sie modlisz zwracasz sie do tego co widzialne materialne czy zwracasz sie
do Ducha Mesjasza ?
Ojciec takich szuka ....Nikt do Mnie przyjśc nie może jesli go Ojciec nie pociągnie
Nie sa pociągani bo nie wywyższyli Go - gdy bede Wywyższony POCIĄGNE was
do Siebie , am Siebie Objawię....
Cytuj:
Cytuj:
..no i po co tak no i po co ?
Aby w pełni zrozumieć wypowiedź adwersarza i dojść do prawdy.
Jeżeli user forum dyskusyjnego pisze w sposób niezrozumiały i niejasny, ogłaszając
"a priori" tezy bez podania dowodu i sugerując ich rzekomą powszechną znajomość, lub rzekomy brak obowiązku dowiedzenia swoich racji można poprosić o wyjaśnienie takiego dziwnego postępowania.
Jeśli pomimo próśb wyjaśnienie nie zostaje udzielone, taki user po prostu przegrywa w dyskusji ponieważ nie wie nawet o czym pisze lub nie potrafi znaleźć i podać faktów potwierdzających jego złożenia. :wink:

Jeśli pisze niezrozumiale to znaczy ze w tobie jest NIEZROZUMIENIE to ty nie mozesz
załapac jego myslenia ,ale nie znaczy ,ze trzema byc sarkastycznym .
Macie jakies upodobanie w pokrywaniu swego braku zrozumienia pokrywac uszczypliwością
Efroni to samo więc nie chodzi ze go bronie jednak NIE PODOBA mi sie takie zachowanie.
Nie ma obowiązku dowiedzenia swojej racji Nic z tego
Poznawanie Słowa jego ajemnic polega na gromadzeniu wszystkiego w danym temacie
na wspólnym poszukiwaniu wersetów w Biblii.
Ale lenistwo jest tak wielkie ze nikomu sie nie chce i oczekuje ze user powinien przynieśc mu to w zębach"?
Domaganie sie od drugiego samemu nic nie wnoszac jest pasożytowaniem .
Jesli nie wie o czym pisze a ty wiesz ,to ty poprowadź bez szemrania.
Mówie to nie tylko do ciebie bo Efroni tez mi nawtykał od kłamców i nie raczył przeprosic bo niby kogo.
Cytuj:
To co powyżej podałeś nie jest niestety definicją słowa "osoba".
Brak w nim definiensu.
Aby jakieś zdanie było definicją, musi posiadać następującą budowę:
a) Definiendum – wyrażenie definiowane, a więc to, co ma być zdefiniowane. W podanym przykładzie: pojęcie "osoba".
b) Definiens – wyrażenie definiujące, a więc wyrażenie, przy pomocy którego definicja informuje o znaczeniu wyrażenia definiowanego. W podanym przykładzie byłoby to wyrażenie dotyczące istoty lub cech wyrażenia definiowanego.
c) Łącznik definicyjny (zwany również definicyjnym znakiem równości lub spójką definicyjną) – wyrażenie równoważne dla "jest”, "to", "oznacza, że", "jest to" itp.

To nie jest forum o takim załozeniu chcesz definicji do czego po co co w tym
Duchowego ?
To popisywanie sie sztuczna wiedzą ziemska mądrością i jednoczesnie pokazywanie ,ze
adwersarz do pięt mi nie dorasta ?

Cytuj:

Chodziło mi poza precyzyjną definicją o występowanie w Biblii słowa "osoba".
Czy potrafisz znaleźć w Biblii takie słowo dotyczące Boga?

No własnie chodzi ci o to zeby .... co ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Fedorowicz napisał(a):
efroni napisał(a):
Za wszelką cenę usiłujesz prowadzić "mądrą" dyskusje która do niczego nie prowadzi i niczemu , oprócz wszczynania sporów , nie służy dlatego pas.


Mądrość według Biblii to zdolność do dokonania właściwego wyboru moralnego w sytuacji, w której pojawiają się różne możliwości postępowania. Mądrość to umiejętność używania inteligencji i wiedzy tak, aby najlepiej wypełniać przykazanie "kochania bliźniego, jak samego siebie". Mądry to ten, kto stale się uczy - kto nigdy nie zaprzestaje nauki, bo każdy człowiek jest w stanie go czegoś nauczyć. Ten, kto powiedziałby o sobie: "Już się wszystkiego nauczyłem", dowiódłby tym swojego braku mądrości.
"Lękaj się tylko dwóch: Boga i ..tego, kto nie lęka się Boga"
"Celem mądrości jest dobroć i skrucha"
W Księdze Przysłów 1:7 czytamy:

"Podstawą mądrości jest bojaźń przed Bogiem, lecz głupcy gardzą mądrością i posłuszeństwem."


cytat;
"Posługujesz się pojęciem, którego znaczenia nie rozumiesz i na dodatek stawiasz zabawną tezę, ze to nie ma żadnego znaczenia ? Określenie "żadnego" miało wzmocnić absurdalne twierdzenie, a tak naprawdę je jeszcze bardziej osłabiło. To już może wywołać rozbawienie u czytających."

"Najpierw dowiedz się, co znaczy określenie osoba, osobowo. A następnie sprawdź, czy określenie "osoba " występuje w jakimś miejscu Biblii. Bo jeżeli nie.."

"To co powyżej podałeś nie jest niestety definicją słowa "osoba". Brak w nim definiensu.
Aby jakieś zdanie było definicją, musi posiadać następującą budowę:
a) Definiendum – wyrażenie definiowane, a więc to, co ma być zdefiniowane. W podanym przykładzie: pojęcie "osoba".
b) Definiens – wyrażenie definiujące, a więc wyrażenie, przy pomocy którego definicja informuje o znaczeniu wyrażenia definiowanego. W podanym przykładzie byłoby to wyrażenie dotyczące istoty lub cech wyrażenia definiowanego.
c) Łącznik definicyjny (zwany również definicyjnym znakiem równości lub spójką definicyjną) – wyrażenie równoważne dla "jest”, "to", "oznacza, że", "jest to" itp. "


Tamta mądrość to mądrość wg. Biblii a ta to po prostu mądra dyskusja
z tamtą mądrością nie mająca nic wspólnego , to nam chciałeś powiedzieć ?

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 04:39 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
..a nie w tym co materialne..
Co rozumiesz przez określenie "materialne", czym jest materia?

efroni napisał(a):
Noemi napisała... w JAHOSZUA ..
Jest to dla mnie niezrozumiałe.
Skąd Noemi cytuje takie imię? W manuskryptach ewangelii mamy w grece koine imię "ιησου" którego transliteracja fonetyczna to: "iēsou", bardzo podobna wymowa jak polski "Jezu".

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 06:45 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
ewangeloie są spisane po grecku
fakt
ale czy Jezus i apostołowie na codzień mówili ii modlili się w tym języku ?
czy posługiwali sie nim czy byli Grekami ?
Czy pierwotne imie Jezusa miało od poczatku Greckie korzenie
czy miało znaczenie jako wyraz w języku greckim ?
Mniemam ,że Noemi posługuje sie hebrajska forma imienia by wskazać na jego kontekst - korzenie z Tanach

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg jest Duchem Świętym.
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 07:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
..a nie w tym co materialne..
Co rozumiesz przez określenie "materialne", czym jest materia?

efroni napisał(a):
Noemi napisała... w JAHOSZUA ..
Jest to dla mnie niezrozumiałe.
Skąd Noemi cytuje takie imię? W manuskryptach ewangelii mamy w grece koine imię "ιησου" którego transliteracja fonetyczna to: "iēsou", bardzo podobna wymowa jak polski "Jezu".

Materialne jak dla mnie póki co ,to to co mozesz doktnać lub mówiąc jak ap Paweł
Inna jest Chwała ziemska inna niebańska inna ryb inna ptaków.itp
Materialne ,fizyczne.


Reszte znajdziesz w internecie i uzupełnisz moje niedostatki wiedzy...podobnie jak to
już wczesniej zrobiłeś

"To co powyżej podałeś nie jest niestety definicją słowa "osoba". Brak w nim definiensu.
Aby jakieś zdanie było definicją, musi posiadać następującą budowę:


Co do Imienia JAHOSZUA biorę z SERCA ...
Piszę jak piszę Jezus , Jahoszua różnie .
Uświadamiam ludziom ,ze Jezus to ,to co nam wpojono i nikt z nas nie miał pojęcia
o Jeszua .Krk nie miało w tym interesu by swoim poddanym mówili ze nie greka ,
dzisiaj sa i tacy co mysla ze Jezus był polakiem podobnie jak ich maryja.(dziwoląg językowy- ma -ryja- ) Organizacja tez nie miała w tym interesu by podobnie jak
rozpowszechniali Imie Jehowa bez ostatniej litery tez( dziwolag JHW) a nie JaHVeH
Jezus im nie pasował bo zrównali Go z szatanem to i po co mieli głosic ze Jego Imie
Jeszua-Joszua znaczy Ratunek ,Pomoc. Wybawienie.

iedy pisze JeHO-SZUA JHVH RATUNKIEM , może to draznic tych co nie uznają ze
Jeszua jest sam JHVH ..ale przeciez za to Go urzyzowali ze mówił im kim jest...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 07:02 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL