Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » Co nas bulwersuje -Kazn.- wilki ?




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dwupłciowy szatan kusił Jezusa, tak i z nami!
 Post Napisane: 7 kwietnia 2015, o 07:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dwupłciowy szatan kusił Jezusa, tak i z nami!
.Obrazek
Dwupłciowy szatan kusił Jezusa, tak i z nami!
Postać szatana w filmie Mela Gibsona "Pasja"
Kiedy Mel Gibson w filmie „Pasja” ukazał scenę kuszenia Jezusa w Ogrójcu, postać szatana zaprezentował tak, że dla nas nie jest jasne, czy widzimy mężczyznę czy kobietę.

„Przykro mi, ale to jest ... po prostu się zawiodłam” – pisze androgyniczna kobieta.


Wielu było zaskoczonych takim pomysłem reżysera i zadawało pytanie, czy szatan może być kobietą ?
Widzimy na filmie postać o bladej cerze, jasnych oczach, której głowa okryta jest kapturem.
Twarz pozbawiona jest ekspresji i znaków szczególnych, do tego stopnia, że nie posiada także brwi.
Trudno określić, czy ciało należy do mężczyzny, czy do kobiety.
Zło jest nijakie, zło jest dwupłciowe!

Co wiemy z Ewangelii


Aby zastanawiać się nad tym co pokazał Mel Gibson, najpierw musimy zastanowić się nad źródłem tej sceny jaka jest w Ewangelii.
„Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną; towarzyszyli Mu także uczniowie.
Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie.
A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami:
Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie! Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go.
Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię.
Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku.
Rzekł do nich: Czemu śpicie?
Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie” (Łk 22, 39–46).


Jak widzimy nie ma tu nic wspomniane o tym, żeby szatan kusił Jezusa w Ogrójcu.


Jest zapowiedź tego faktu w innym miejscu Ewangelii, gdzie sam Jezus mówi o wydarzeniach jakie mają nastąpić.
„Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata.
Nie ma on jednak nic swego we Mnie.
Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał.
Wstańcie, idźmy stąd!” (J.14.30).

Możemy zatem z tych słów wnioskować, że „Władca tego świata”, czyli szatan,
zbliżał się do Jezusa podczas Jego ostatnich chwil.
Szatan jest kilkakrotnie w Biblii nazywany „władcą tego świata”,„Książę świata”, który nie chce naszego zbawienia „Princeps huius mundi” „Pan (książę) tego świata”.
W innym miejscu czytamy: „Teraz odbywa się sąd nad tym światem.
Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony.” J.12,31


Męski Chrystus i kobieca Maryja jako przeciwnicy androgyniecznego szatana

Interpretujący symbole z filmu Pasja zauważają, że Mel Gibson pokazał zło jako dwupłciowe. Natomiast dobro, które symbolizuje nam Maryja jest zdecydowanie kobiece. Maryja w filmie Gibsona śmiało wchodzi w tłum, jest bardzo odważną kobietą, która pomimo bardzo trudnej sytuacji emocjonalnej zachowuje trzeźwość. Maryja chodzi w tłumie, jakby niewidoczna, przeżywa swój ból indywidualnie.
Jakże jest różna od kobiecego szatana, który pojawia się tylko na chwilę, niosąc ze sobą kłamliwy przekaz !

Gender a androgyniczny szatan


Środowiska promujące zamazywanie różnić pomiędzy płciami atakowały Gibsona za tego typu przekaz.
„Przykro mi, ale to jest po prostu się zawiodłam” pisze Brit McGinnis z portalu freedomrequireswings.com.
Zauważając że w Ewangeliach Archanioł Gabriel nazwał Maryję
„Błogosławioną między niewiastami”, czyli obdarzoną pełnią kobiecości.

Jak mógł!
Czemu tak nie genderowo się zachował.
Takie słowa Anioła jej zdaniem przyczyniają się do stereotypu myślenia o tych, jak oni, którzy nie czują się w pełni obdarzeni kobiecością, że brakuje im także błogosławieństwa. Brit McGinnis uważa, że Mel Gibson pokazując kobiecą Maryję i bezpłciowego szatana powtórzył, że ten kto jest androgyniczny, jest zły.

Dlaczego „władca tego świata” w symbolice chrześcijańskiej jest niekiedy przedstawiany jako dwupłciowy

Androgynia (gr. ανδρóς (andrós) – „mężczyzna” i γυνή (gyné) – „kobieta”) – to połączenie cech męskich i kobiecych, obupłciowość.
Brak wyraźnej płciowości, czyli brak przeciwieństw, jest to symbol
„równouprawnienia wszelkich przeciwieństw”, na które chrześcijaństwo nigdy nie pozwala. Nie ma w chrześcijaństwie żadnej „Równości dobra ze złem”!
Między złem a dobrem nigdy nie będzie jedności !

Maria Patynowska
2.04.2015, 18:33
http://www.fronda.pl/a/dwuplciowy-szata ... 49521.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 kwietnia 2015, o 07:31 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Dwupłciowy szatan kusił Jezusa, tak i z nami!
 Post Napisane: 7 kwietnia 2015, o 07:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Właściwie to dlaczego nie ?
Dlaczego szatan nie miał by być zmienny w zaleznosci od sytuacji od jego zamysłów ?
W tym filmie "Pasja" zastanawiało dlaczego postac nijaka bez oreslenia płciowego snuje
sie miedzy ludżmi w tłumie .
Nijaka ,obserwuje Jeszua Mesjasza nie widac tu kuszenia (mylace oeślenie) w znaczeniu
słów czy obrazów ,ale doświadcza Go Kim jest .

Dzisiaj szatan tez doswidcza obserwuje bada co to zrobi czy wybierze Wolnosc w Mesjazsu
czy przyjmie oferte gender.

Czy szatan robi to w ten sam sposób czy zmienił taktykę ,jak myślicie?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 kwietnia 2015, o 07:39 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » Co nas bulwersuje -Kazn.- wilki ?


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL