Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » Co nas bulwersuje -Kazn.- wilki ?
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WIEŚCI ze ŚWIATA
 Post Napisane: 8 lutego 2013, o 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877

Irak – zamordowano chrześcijańską nauczycielkę

dodane 2013-01-08 11:09
fk / Nasz Dziennik
„Jaka jest przyszłość niemuzułmanów?”
.Obrazek

W Mosulu na północy Iraku zamordowano w poniedziałek 54-letnią chrześcijańską nauczycielkę Shdhę Elias.
Nieznani sprawcy poderżnęli jej gardło. Stało się to w tym samym miejscu, w którym wcześniej zostali zastrzeleni czterej chaldejscy duchowni.

Morderstwa, porwania i gwałty to częsta metoda stosowana przez irackich islamistów w celu zmuszenia chrześcijan do przejścia na islam lub pozbycia się ich całkowicie z kraju.
Po dziesięciu latach trwających prześladowań, liczba chrześcijan zmniejszyła się tam o połowę. Wielu z nich uciekło z Iraku, pozostawiając cały dobytek. – Oni stracili zaufanie do wszystkiego. (…)
Rząd nie jest w stanie zrobić czegokolwiek, by ich chronić.
Jaka jest przyszłość niemuzłumanów w krajach, gdzie przelewa się przemoc? – powiedział portalowi AsiaNews chrześcijański urzędnik z Mosulu (z obawy o życie chciał pozostać anonimowy).
http://gosc.pl/doc/1417441.Irak-zamordo ... uczycielke

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 lutego 2013, o 19:13 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Uwolnic pastora Monteiro
 Post Napisane: 10 kwietnia 2013, o 13:16 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3218
"Uwolnic Adwentystycznego pastora Monteiro" na Change.org.To jest wazne podpisz , pozdrawiam ! Tomasz G

http://www.facebook.com/l/IAQHDbSHxAQHd ... r-monteiro
.
http://www.change.org/petitions/release ... r-monteiro

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 12 kwietnia 2013, o 09:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ..
. Hbr 13,3


Obrazek
.

http://gpch.pl/index.php/akcje/25-listy ... jest-wazny

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 18 kwietnia 2013, o 08:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
W Ameryce ewangeliccy chrześcijanie są etykietowani jako “ekstremiści".Obrazek
Michael Snyder, endoftheamericandream.com
USA2013-04-10
Czy ewangeliccy chrześcijanie szybko stają się jedną z najbardziej znienawidzonych mniejszości w Ameryce? Kiedyś takie twierdzenie byłoby nie do pomyślenia, ale dziś wiele rzeczy radykalnie się zmienia. W całych Stanach Zjednoczonych, ewangeliccy chrześcijanie są etykietowani jako "ekstremiści" a ewangeliczne organizacje chrześcijańskie są określane jako "grupy nienawiści".
W rzeczywistości, co opiszę szczegółowo w dalszej części tego artykułu, dokument szkoleniowy dla rezerwy armii amerykańskiej ostatnio wyraźnie określił ewangelickich chrześcijan jako "religijnych ekstremistów".
To powinno dać wszystkim ewangelickim chrześcijanom wiele do myślenia, bo jak w kółko historia pokazuje, kiedy chcesz prześladować określoną grupę ludzi, pierwszym krokiem jest zawsze ich demonizacja.
I to jest dokładnie to co się obecnie robi w odniesieniu do ewangelicznych chrześcijan. Wystarczy spojrzeć na to, jak ewangeliccy chrześcijanie są przedstawiani w telewizji i filmach.
Wystarczy spojrzeć, jak wiele nienawiści jest wygłaszanej wobec chrześcijan w Internecie. Southern Poverty Law Center i ACLU, z których obie są uważane za jedne z najbardziej znanych organizacji broniących "praw obywatelskich" w Stanach Zjednoczonych, obsesyjnie atakują ewangelickich chrześcijan.
Stało się modne by atakować chrześcijan, co jest bardzo przerażające. Po tym jak zakończą demonizować ewangelickich chrześcijan, co będzie kolejnym krokiem?

Prezentacja stosowania zasady równouprawnienia dla amerykańskiej rezerwy wojskowej zatytułowana "Ekstremizm i organizacje ekstremistyczne" zawiera "ewangelickich chrześcijan" jako przykład "religijnego ekstremizmu". Na liście uwzględniono również Al-Kaidę, Hamas i Ku Klux Klan. Kopię całej prezentacji możesz znaleźć tutaj:
http://www.adfmedia.org/files/ExtremismPresentation.pdf


Czy to pokazuje, jak ewangeliczni chrześcijanie będą traktowani w przyszłości?
Czy ewangeliczni chrześcijanie będą traktowani jak członkowie Ku Klux Klanu lub członkowie Al-Kaidy?

Poniżej tego slajdu prezentacji (patrz powyżej) jest towarzyszący mu tekst, który potępia wszelkie religie, które wierzą w to, że ich działania są “właściwą drogą" i uważają inne religie są złe...

“Ekstremizm jest złożonym zjawiskiem; jest zdefiniowany jako przekonania, postawy, uczucia, działania i strategie o charakterze wykraczającym poza “przeciętne”. Ponieważ "przeciętność" jest subiektywna, to żadna istniejąca grupa nie opisała by siebie lub swoje doktryny jako "ekstremistycznej”. Jednakże, ekstremizm religijny nie jest ograniczony do żadnego wyznania, grupy etnicznej, lub regionu świata; każda religia ma jakiś wyznawców, którzy wierzą, że ich wierzenia, zwyczaje i tradycje są "właściwą drogą", a wszyscy inni praktykują wiarę "źle," widząc i wierząc w to, że ich wiara/religia przewyższa wszystkie inne.”

Cóż, to jest dokładnie to, w co wierzą ewangeliczni chrześcijanie. Wierzą, że śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu jest jedyną zapłatą za grzech, a zatem jedynym sposobem, aby pojednać się z Bogiem. Niestety, wiara w to wystarczy by być etykietowanym jako "religijny ekstremista".

[...] Próby zastraszania ewangelicznych chrześcijan mające na celu zmianę ich przekonań stają się coraz bardziej przerażające. Oto tylko kilka przykładów ...

1 - studentka Florida Atlantic University została niedawno zawieszona za odmowę "aby napisać słowo "Jezus" na kartce papieru, złożenie jej i podeptanie".
2 - 14-letnia dziewczynka ucząca się w domu w Maryland otrzymała wiele pogróżek grożących śmiercią po tym jak świadczyła na rzecz tradycyjnego małżeństwa przed senatem Maryland.
3 - 14-letni uczeń w szkole publicznej w Teksasie został zawieszony w szkole za to, że uważa iż homoseksualizm jest zły.
4 - grupa działaczy, gejów, która zdewastowała kościół, w stanie Oregon, mówi, że ma nadzieję, że to "zasieje strach w sercach" przywódców chrześcijańskich ...http://www.lifesitenews.com/news/angry- ... ir-windows
Q Center helps church vandalized by 'gay activists'
http://www.youtube.com/watch?v=zBnzTerW ... _embedded#!
[...] 5 - nauczyciel w szkole średniej w stanie Oregon został niedawno eskortowany ze szkoły przez policję za sprzeciw wobec obecności organizacji Planned Parenthood (promującej sterylizację i aborcje) w szkole.
6 - Gejowscy aktywiści w Illinois obrzucili kostką brukową budynek jednej z chrześcijańskich organizacji jako próba zastraszenia.
7 - W całym kraju ludzie są zwalniani z pracy za wyrażanie swojej wiary i biblijnej moralności seksualnej.
8 - Kaznodziejom na ulicach w całej Ameryce grozi się aresztowaniem tylko za stanie na ulicy i głoszenie Ewangelii.

Organizacja Southern Poverty Law Center SPLC jest bardzo otwarta co do tego kto ich zdaniem jest prawdziwym wrogiem. Oto kilka znanych ewangelicznych organizacji chrześcijańskich, które SPLC identyfikuje jako grupy nienawiści:
The American Family Association, Concerned Women for America, Coral Ridge Ministries, Family Research Council.
Każdy, kto zna te grupy wie, że nie są one żadnymi grupami nienawiści. W rzeczywistości ich działania są powodowane miłością do ludzi. Osoby, które tworzą organizacje, takie jak te są podstawą Ameryki.

W innym raporcie zatytułowanym "Rok nienawiści i ekstremizmu", Southern Poverty Law Center SPLC wymienia następujące osoby i grupy jako ekstremistyczne:
Rand Paul, Chuck Baldwin, TeaParty.org, ConservativeDaily.com, Judicial Watch oraz The Oath Keepers.

Prawdą, oczywiście, jest to, że wszystkie te osoby i organizacje są głęboko patriotyczne i próbują odwrócić to co się dzieje w Ameryce. Wydaje się jednak, że to SPLC jest organizacją pełną nienawiści, która wyraźnie pała nienawiścią wobec każdego kto się z nią nie zgadza.

Niestety, to, co się dzieje z ewangelicznymi chrześcijanami w Ameryce jest tylko częścią większego trendu, nabierającego tempa na całym świecie. "Około 100 milionów chrześcijan jest prześladowanych na całym świecie, z pogarszającymi się warunkami w Syrii i Etiopii, według raportu rocznego grupy na rzecz prześladowanych chrześcijan na całym świecie." podaje Reuters.

Prześladowanie chrześcijan wzrasta i wydaje się, że będzie jeszcze gorzej w nadchodzących latach.

Pamiętaj co stało się w nazistowskich Niemczech. Istniał bardzo długi program demonizacji grup znienawidzonych przez nazistów, zanim zaczęły się łapanki i wysyłanie do obozów.

W końcu, ci, którzy teraz demonizują ewangelicznych chrześcijan nie będą po prostu usatysfakcjonowani ich etykietowaniem. Ostatecznie chcą czegoś znacznie więcej, a to co obecnie obserwujemy to dopiero rozgrzewka.

Wojna to pokoj 2#4


Film na temat sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie:
http://www.prisonplanet.pl/multimedia/f ... p977431430
http://www.prisonplanet.pl/polityka/w_a ... p247822858

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: prześladowani
 Post Napisane: 7 lipca 2013, o 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Obrazek

„Zaledwie kilka godzin po obaleniu prezydenta Mursiego chrześcijańskie kościoły stanęły w płomieniach” – donosi organizacja Open Doors. Egipt ponadto musi się zmagać z wysokim bezrobociem, szalejącą inflacją, zanikiem ruchu turystycznego, a także szybującymi w górę cenami za paliwo i żywność.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wieści - co nas bulwersuje
 Post Napisane: 15 sierpnia 2013, o 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Polska: „Baptyści won!!! Katolicy górą!” – akt nienawiści religijnej w Bielsku Podlaskim
środa, 14 sierpień 2013 17:37
Obrazek
Na jednym z budynków nieopodal Kościoła Chrystusowego w Bielsku Podlaskim pojawił się obrażający zbór napis: „Baptyści won!!! Katolicy górą!”. Drugi obelżywy wandale umieścili na budynku gospodarczym Kościoła. Winnych nie złapano, ale sprawę bada policja.

„Przez tyle lat staraliśmy się wnosić do życia miasta jak najwięcej pozytywów, np. zajmowaliśmy się przekazywaniem żywności dla najbardziej potrzebujących. Cenimy współpracę z władzami oraz innymi działającymi tu Kościołami. Nigdy nie spotkaliśmy się z niechęcią” – tymi słowy swoje ubolewanie wyraził zasłużony starszy pastor kościoła w Bielsku Podlaskim – Konstanty Jakoniuk. Natomiast czynny w służbie pastor bielskiego zboru uważa, że akty wandalizmu są nawoływaniem do nienawiści religijnej.

Autorzy znieważających haseł nie popisali się jednak wiedzą, bo Kościół Chrystusowy nie należy do denominacji Chrześcijan Baptystów. Jest to oddzielny nurt protestantyzmu.

Zastępca komendanta powiatowego policji w Bielsku Podlaskim, mł. insp. Arkadiusz Sidorski, powiedział, że winnym mogą być postawione zarzuty zniszczenia mienia oraz nawoływania do nienawiści na tle wyznaniowym.
Źródło: wspolczesna.pl

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wieści - co nas bulwersuje
 Post Napisane: 26 sierpnia 2013, o 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
USA: chrześcijanie odmówili fotografowania miłosnej ceremonii lesbijek.
Teraz przegrali w sądzie

Obrazek

Elaine i Jonathan Hugueninowie fot. alliancedefendingfreedom.org

Bulwersujący wyrok sądu w USA. Według niego chrześcijańskie małżeństwo nie mogło odmówić fotografowania lesbijskiej ceremonii.

W 2006 roku prowadząca salon fotograficzny Elaine Huguenin i jej mąż Jonathan z powodów religijnych odmówili lesbijkom fotografowania tzw. ceremonii zobowiązania.
Jest to ceremonia potwierdzająca wzajemną miłość i oddanie par, które nie mogą legalnie zawrzeć ślubu.
To ceremonia typowa dla homo- i transseksualistów.

Teraz Sąd Najwyższy stanu Nowy Meksyk potwierdził wyrok sądu niższej instancji stanowiący, że ich odmowa naruszyła stanowy Akt Praw Człowieka.
Jego przepisy mówią, że nie można odmówić nikomu usługi ze względu na jego orientację seksualną, rasę, religię, kolor, pochodzenie i płeć.

Sąd Najwyższy odrzucił argumenty, że akt ten narusza wolność religijną pozwanych. Podkreślali oni, że nie mieliby problemu z fotografowaniem lesbijek, gdyby kontekstem nie było homoseksualne małżeństwo.

Jordan Lorence z organizacji Alians Obrony Wolności nazwał wyrok "bezprecedensowym atakiem na swobodę".
To właśnie ta organizacja broniła państwa Hugueninów.

W sondażu przeprowadzonym przez ośrodek Rasmussena, 85 procent respondentów uznało, że państwo Hugueninowie mieli prawo odwówić wykonania zlecenia.

Chrześcijanie mogą jeszcze zdecydować się na apelację do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.
http://chnnews.pl/index.php/pl/ameryka/ ... adzie.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 26 sierpnia 2013, o 17:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
EGIPT: Analiza obecnej sytuacji

Dr Terence Ascott, dyrektor i założyciel SAT-7 International
Nikozja, 15 sierpnia 2013 r.

Wielu z nas, zaangażowanych w posługę chrześcijańską w Egipcie, jest zbulwersowanych błędnym relacjonowaniem sytuacji w Egipcie nawet przez zazwyczaj wyważone międzynarodowe media, takie jak BBC, jak również tym, że Bractwo Muzułmańskie przedstawia się na ogół jako ofiarę niesprawiedliwości. Zatem w moim własnym imieniu, jak również Rameza Atallaha (Sekretarza Generalnego Towarzystwa Biblijnego w Egipcie), pastora Fayeza Ishaqa (należącego do grona przywódców Kościoła Ewangelicznego Kasr El Dubarrah), innych liderów chrześcijańskich w Egipcie oraz organizacji Middle East Concern, pragnąłbym przedstawić szerszy obraz tego, co wydarzyło się w Egipcie w ciągu minionego roku.

http://gpch.pl/images/images/BI/2013/eg ... g-2013.jpg
.
To prawda, że były prezydent Mursi został wybrany „demokratycznie” w czerwcu 2012 r., lecz jedynie bardzo niewielką większością głosów.
Zaledwie 13 milion osób (spośród 83 mln Egipcjan) oddało na niego głos.
On jednak uznał, że daje mu to mandat do postępowania zgodnie z własną wolą, według zasady „zwycięzca bierze wszystko”.
Jego nowy rząd nie był oparty na szerokiej bazie społecznej.
Na stanowiska ministrów i lokalnych gubernatorów zostali powołani pośpiesznie byli liderzy Bractwa Muzułmańskiego (z których niektórzy byli wcześniej skazani za stosowanie przemocy lub podżeganie do przemocy).
W listopadzie 2012 r. Mohammed Mursi niezgodnie z prawem przyznał sobie nowe niczym nieograniczone uprawnienia, po czym doprowadził do uchwalenia nowej proislamskiej konstytucji, pomimo protestów i bojkotu ze strony liberałów, umiarkowanych muzułmanów i chrześcijan
. Następnie, wbrew wcześniejszym ustaleniom, odmówił rozpisania nowych wyborów, co miało nastąpić po wejściu w życie nowej konstytucji


Kościół koptyjski Amba Musa w al-Minya podpalony 15 sierpnia przez zwolenników Bractwa Muzułmańskiego.

Ponadto, czego można było się spodziewać, gospodarka była bardzo źle zarządzana przez nowych ministrów, których jedynymi widocznymi kwalifikacjami do objęcia stanowisk był fakt, że byli lojalistami Bractwa Muzułmańskiego.
Pod koniec 2012 r. infrastruktura kraju zaczęła się rozpadać, zaczęły występować niedobory w dostawach prądu i paliwa, ceny podstawowych artykułów zaczęły gwałtownie rosnąć.
Egipt miał również poważne problemy z uzyskaniem bardzo potrzebnego międzynarodowego wsparcia finansowego.

30 czerwca 2013 r., w pierwszą rocznicę zaprzysiężenia prezydenta Mursiego, naród egipski miał już tego wszystkiego dość! Być może nawet 30 milionów ludzi wyszło na ulice, by domagać się ustąpienia Mursiego z urzędu.

Wśród demonstrantów było wielu, którzy rok wcześniej na niego głosowali.
Nawet jeśli liczby 30 mln nie sposób potwierdzić w niezależnych źródłach, to jednak z pewnością liczba ludzi na ulicach zdecydowanie przewyższała liczbę osób, które kiedykolwiek głosowały na Mursiego.
Lecz w odróżnieniu od prezydentów w normalnie funkcjonujących demokracjach, Mursi odmówił podania się do dymisji.
Co więcej, starał się nawet o uzyskanie kolejnego mandatu w nowych wyborach, co dla wielu stanowiło potwierdzenie, że Bractwo Muzułmańskie używa po prostu nowej demokracji w Egipcie, by ustanowić teokrację.
W sytuacji takiej jak ta ostatnią linią obrony dla demokracji jest armia.
Tylko ona ma moc, by na nowo uruchomić procesy demokratyczne.
Tak więc, w odpowiedzi na (bardzo) powszechne żądanie ze strony ludności i z odpowiednim uprzedzeniem, armia rzeczywiście zainterweniowała i usunęła prezydenta Mursiego z urzędu – ku ogromnej radości i uldze WIĘKSZOŚCI Egipcjan!

W ciągu kolejnych sześciu tygodni Bractwo Muzułmańskie okupowało wiele miejsc publicznych, domagając się przywrócenia na urząd byłego prezydenta (przetrzymywanego obecnie przez armię, któremu postawiono także zarzuty związane z nadużywaniem władzy, dotyczące m.in. udzielania znacznego materialnego i wywiadowczego wsparcia dla Hamasu).

W odróżnieniu od pokojowej okupacji Placu Tahrir w styczniu 2011 r. i ponownych demonstracji pod koniec czerwca 2013 r., w czasie demonstracji Bractwa Muzułmańskiego dominowały wezwania do stosowania przemocy wobec armii, policji, liberałów, a szczególnie koptyjskich chrześcijan.
Wszystko to doprowadziło do wybuchu przemocy 14 sierpnia, gdy zostały zniszczone posterunki policji, szpitale oraz budynki prywatne i państwowe.
Zaatakowanych zostało również wiele kościołów chrześcijańskich (jak dotąd przynajmniej 40), jak również domów i firm należących do chrześcijan, a także klasztor, trzy stowarzyszenia religijne, trzy kluczowe księgarnie należące do Towarzystwa Biblijnego w Egipcie, trzy szkoły chrześcijańskie i sierociniec.

Papież Kościoła Koptyjskiego, Tawadros II, w następujących słowach wypowiedział się o atakach na kościoły: „spodziewaliśmy się tego, a jako Egipcjanie i chrześcijanie uważamy nasze budynki kościelne za ofiarę złożoną dla naszego ukochanego Egiptu”.

Inni przywódcy kościelni wypowiadali się w podobnym tonie, podkreślając, że budynki kościelne nie tworzą Kościoła, lecz że Kościół jest Ciałem Chrystusa, złożonym z ludzi, którzy wierzą w Chrystusa; ten zaś Kościół umacnia się, gdy przechodzi przez trudne chwile.

Godne podkreślenia i podnoszące na duchu jest także to, że niektórzy muzułmanie udali się w pobliże kościołów, by je ochraniać i że w odpowiedzi wielu chrześcijan wysłało wiadomości do swoich rodaków muzułmanów następującej treści: „budynki można odbudować, ale wy jesteście bezcenni, zatem zadbajcie o swoje bezpieczeństwo i nie przejmujcie się kościołami”. Także rząd egipski zapewnił, że państwo weźmie na siebie odpowiedzialność finansową za odbudowę zniszczonych kościołów.

Bractwo Muzułmańskie bardzo skutecznie przedstawia siebie mediom jako ofiarę, podkreślając, że Mohammed Mursi został wybrany „demokratycznie” i że wojskowy „zamach stanu” stanowił poważny krok wstecz w procesie demokratyzacji Egiptu. Jego przedstawiciele wiedzą, jak rozmawiać z zachodnią prasą i wygląda na to, że tę właśnie wersję wydarzeń słyszy większość świata.
Nie jest to jednak wersja prawdziwa, z którą zgadza się ogromna większość Egipcjan.
Obrazek
Broń znaleziona w obozie Bractwa Muzułmańskiego Rabba w Kairze.
.
Chociaż należy bardzo ubolewać nad tym, że w ostatnich dniach tak wiele osób straciło życie, to jednak śmierć ponieśli nie tylko zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego.

Niewiele też mówi się o podejmowanych przez Bractwo Muzułmańskie próbach destabilizacji Egiptu i padających z ust jego przedstawicieli wezwaniach do używania przemocy wobec rządu i jego zwolenników.
Nikt również w ogóle nie informuje o tym, że w obozach założonych przez demonstrantów w Kairze Bractwo Muzułmańskie miało broń, której potem użyło przeciwko wojsku, gdy to usiłowało usunąć obozy.

Na zakończenie, prosiłbym wszystkich o modlitwy za ten ważny kraj – największy kraj arabski na świecie, w którym zamieszkuje największa społeczność chrześcijańska na Bliskim Wschodzie.

Módlmy się o:

Jak najszybsze zaniechanie przemocy.
Wprowadzenie skutecznych rządów prawa z korzyścią dla wszystkich obywateli.
Skuteczną ochronę kościołów i innego mienia przed atakami ekstremistów.
Rząd Egiptu, aby dbał o dobro wszystkich obywateli, by ludzie różnych przekonań mogli ze sobą pokojowo współistnieć.
Egipskich chrześcijan, by mieli możliwość w coraz większym i bardziej znaczącym stopniu zaspokajać potrzeby wszystkich Egipcjan i przyczyniać się do uzdrowienia i pojednania w swojej ojczyźnie.

Artykuł przetłumaczony i opublikowany za zgodą SAT-7 International (www.sat7usa.org).
Tytuł oryginału: „Understanding the present situation in Egypt”
http://www.gpch.pl/artykuly/1003-egipt- ... j-sytuacji

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 10 września 2013, o 11:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Prześladowania w Wielkiej Brytanii: kolejny uliczny kaznodzieja aresztowany

Rob Hughes fot. Christian Legal Centre

Rob Hughes głosił ewangelię na ulicy w brytyjskim mieście Basildon.
Został aresztowany przez policję.

Rob głosił, używając swojego wzmacniacza, dzięki czemu było go bardzo dobrze słychać. Towarzyszyło mu kilkoro przyjaciół.
Z czasem wokół nich zaczęło się gromadzić coraz więcej ludzi.

Kaznodzieja rozmawiał między innymi z parą młodych osób.
Pytali go, "dlaczego narzuca innym swoje przekonania".
Podeszła do niego również lesbijka, która zarzuciła mu "osądzanie" innych.

Wierzący rozmawiali także z pozostałymi osobami.

Ostatecznie jednak to wspomniana lesbijka wezwała policję. Funkcjonariusze przyszli i po pewnym czasie aresztowali Roba za "nękanie i wzbudzanie niepokoju".

Zanim został wypuszczony na wolność, spędził na komisariacie siedem i pół godziny. Jego przyjaciele zadzwonili po prawnika z Chrześcijańskiego Centrum Prawnego. Towarzyszył on Robowi podczas policyjnego przesłuchania.

Ostatecznie Hughes został oczyszczony z zarzutów.

- Jestem bardzo wdzięczny Chrześcijańskiemu Centrum Prawnemu za szybką reakcję i skuteczne działanie w mojej sytuacji - powiedział kaznodzieja.

Rob dodał, że, jego zdaniem, coraz częstsze zatrzymania ulicznych głoszących w Wielkiej Brytanii stanowią powód do niepokoju.

W lipcu w Londynie za głoszenie o niemoralności seksualnej aresztowany został 49-letni kaznodzieja Tony Miano. Jedna ze słuchających go osób zawiadomiła policję, twierdząc, że jego słowa miały "homofobiczny" charakter.

Informowaliśmy o tym
http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... bject_map={%2210200728391636332%22%3A1401390336755507}&action_type_map={%2210200728391636332%22%3A%22og.recommends%22}&action_ref_map=[]

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 10 września 2013, o 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Londyn: uliczny kaznodzieja aresztowany za głoszenie o niemoralności seksualnej
Obrazek
Tony Miano fot. YouTube

Za głoszenie na temat niemoralności seksualnej w Wielkiej Brytanii można trafić za kratki.

W Londynie przekonał się o tym 49-letni Tony Miano, były amerykański policjant, który trafił do aresztu na siedem godzin. Powodem zatrzymania było to, że głosił na ulicy na temat niemoralności seksualnej. Cytował wersety z 4 rozdziału Listu do Tesaloniczan.

Jedna ze słuchających go osób zawiadomiła policję, twierdząc, że jego słowa miały "homofobiczny" charakter.

Sam Miano tak opisuje tę sytuację:

"Język, którego używałem, nie był homofobiczny, ponieważ nie zachęcałem do lęku lub nienawiści do homoseksualistów.
Zacząłem moje głoszenie, mówiąc, że nie jest to przesłanie nienawiści, a miłości. Wyjaśniałem fragment Biblii, który mówi o niemoralności seksualnej i o tym, że powinno się jej unikać.

Nie mówiłem wyłącznie o homoseksualizmie jako formie niemoralności, ale i o każdym rodzaju seksu pozamałżeńskiego pomiędzy mężczyzną i kobietą, jak również o pożądliwych myślach.

Chrześcijanie wierzą w te prawdy od tysięcy lat. To przygnębiające, że zostałem aresztowany i przesłuchany za otwarte wyrażanie chrześcijańskich przekonań".

Na koniec policyjnego przesłuchania kaznodziei zadano pytanie czy nadal obstaje przy słuszności swojego postępowania i czy je ponowi.
Odpowiedział twierdząco na oba pytania. Policja uznała więc, że trzeba będzie postawić mu zarzuty.

Jednak godzinę później (o północy) Miano został zwolniony.

Według Andrei Minichiello Williams z Chrześcijańskiego Centrum Prawnego (CLC), przypadek ten jest ostrzeżeniem przed tym, co będzie się działo po przyjęciu przez brytyjski parlament ustawy o małżeństwach homoseksualnych.

- Jeżeli Wielka Brytania będzie nadal podążała tą drogą, przypadek Tony'ego będzie tylko pierwszym z wielu.
Już teraz mamy do czynienia z ograniczeniem wolności słowa, gdy ludzie publicznie wyrażają chrześcijańskie poglądy na temat etyki seksualnej - powiedziała Minichiello.
http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... alnej.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 23 września 2013, o 18:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
http://www.tvn24.pl/ponad-80-zabitych-w ... 785,s.html

23 września 2013, 10:56
Ponad 80 zabitych w zamachu na chrześcijan. Domagają się ochrony

Pakistańscy chrześcijanie domagają się większej ochrony ze strony państwa i zablokowali liczne drogi na terenie kraju, wyrażając w ten sposób swe potępienie dla niedzielnego zamachu bombowego na kościół w Peszawarze, w którym zginęło 81 osób.

Chrześcijanie zablokowali m.in. jedną z głównych tras prowadzących do stolicy państwa, Islamabadu; palili również opony. W reakcji na niedzielny zamach zamknięto też wszystkie szkoły misyjne, które pozostaną nieczynne przez trzy dni - poinformował przedstawiciel mniejszości chrześcijańskiej Nasir Gill.

Zamachowcy wysadzili się, gdy ludzie wychodzili z kościoła. Prawie 80 zabitych
Bilans ofiar...
czytaj dalej »
W odpowiedzi na atak władze Pakistanu wzmocniły ochronę ważnych dla chrześcijan miejsc w Peszawarze. Jednak zdaniem wielu przedstawicieli tej społeczności podjęte działania nie są wystarczające.

Zginęło 81 osób

Do samobójczego zamachu na chrześcijan doszło w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu. Eksplozja przed historycznym kościołem Wszystkich Świętych nastąpiła w momencie, kiedy wierni opuszczali świątynię po nabożeństwie. Zginęło 81 osób, a 140 zostało rannych. Do zamachu przyznało się powiązane z talibami islamistyczne ugrupowanie TTP Dżundullah. Był to jeden z najkrwawszych ataków na chrześcijan w Pakistanie.

W 2009 roku ok. 40 domów i kościołów należących do społeczności chrześcijańskiej zostało podpalonych przez muzułmańskich ekstremistów w mieście Godźra w prowincji Pendżab we wschodnim Pakistanie. Co najmniej siedmiu chrześcijan zginęło, kiedy grupa ekstremistów ze zdelegalizowanej muzułmańskiej organizacji zaatakowała ich, oskarżając o sprofanowanie Koranu.

Chrześcijanie stanowią ok. 4 proc. 180-milionowej populacji Pakistanu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 17 października 2013, o 15:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Prześladowania Współczesnych Chrześcijan - "Powrót Czasów Nerona"

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 1 listopada 2013, o 15:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Przerażające doniesienia o masakrze chrześcijan
Obrazek


Znaleziono ciała 45 chrześcijan. Zginęły między innymi kobiety i dzieci.

Do masakry doszło w Syrii. 30 ciał w zbiorowej mogile znaleziono w miejscowości Sadad zamieszkanej przez 3 tys. prawosławnych chrześcijan. 15 kolejnych odkryto przy drodze z Homs do Damaszku. Rzeź była dziełem rebeliantów.

Islamiści wkroczyli do rejonu 21 października. Miasto Sadad zostało zniszczone i splądrowane. Sprofanowano też miejscowy kościół. Armia rządowa odbiła te okolice z rąk rebeliantów po kilku dniach.

O tragedii chrześcijan poinformował Prawosławny Patriarchat Syrii. Ocenia się, że jest to największa masakra chrześcijan od początku wojny domowej w tym kraju.

Według Radia Watykańskiego, bojówki przejawiające w Syrii szczególną wrogość wobec chrześcijan składają się w większości z islamskich ekstremistów, którzy przybyli z Europy.

http://chnnews.pl/index.php/pl/reszta-s ... cijan.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 18 listopada 2013, o 16:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Historie z Yodok - końcowy fragment z muzyką
Ojcze nasz ..


Ojcze nasz, któryś jest w Niebie.
Czy tam jesteś? Święć się Imię Twoje.
Proszę, przyjdź tu Królestwo Twoje, Bądź też tu wola Twoja.
Nie chcemy naszego powszedniego chleba, wybacz naszym winowajcom, i nie wódź nas na szafot egzekucyjny, ale nas zbaw od więzienia.
Ojcze, nie udawaj się tylko na Południe.
Prosimy, zajrzyj również do Yodok!
Ojcze!
Prosimy, zstąp na tą ziemię


Końcówka z wypuszczaniem balonów w stronę Korei Północnej. Piękna muzyka
Kyung Chan Cha.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głos prześladowanych chrześcijan
 Post Napisane: 19 listopada 2013, o 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15877
Korea Północna: Rozstrzelano publicznie 80 osób m.in. za posiadanie Biblii

Jak donosi Fox News na początku miesiąca w Korei Północnej rozstrzelano publicznie 80 osób między innymi za posiadanie Biblii. Egzekucje przeprowadzono w 7 miastach.
Obrazek
W mieście Wonsan przywiązano ośmiu ludzi do pala i zakryto im głowy białymi workami, a następnie rozstrzelano karabinem maszynowym. Władza zgoniła na miejsce egzekucji 10 000 ludzi, w tym dzieci, i zmusiła ich do oglądania rozstrzelań.

Wśród ofiar były osoby nielegalnie importujące południowokoreańskie filmy, zaangażowane w prostytucję i posiadające Biblię.

Nie ma jasnego powodu egzekucji, jednakże odbyły się one w miastach będących centrami rozwoju ekonomicznego.Źródło: christiantelegraph.com
http://www.chn24.pl/dyskryminacja/news/ ... iblii.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 19 listopada 2013, o 19:04 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » Co nas bulwersuje -Kazn.- wilki ?


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL