Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » Co nas bulwersuje -Kazn.- wilki ?




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: NOWY SWIATOWY KOSCIOL???
 Post Napisane: 10 listopada 2012, o 12:54 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1492
NOWY SWIATOWY KOSCIOL??? CO WY NA TO???

Dzisiaj w świetle Biblii
Aktualne tematy, wydarzenia, zjawiska, święta, rocznice i trendy społeczne z biblijnej perspektywy

8 listopada 2012
Biblia, a reelekcja Obamy

Od pewnego czasu prawdziwi słudzy Słowa Bożego ze smutkiem i troską o zdrową naukę ewangelii ostrzegają przed zwodniczymi ideami tzw. Wyłaniającego się Kościoła (ang. (The Emergent Church). Zjawisko jest tym bardziej niepokojące, że proces wyłaniania się owej nowej koncepcji Kościoła wiąże się z bardzo znanymi i wpływowymi ludźmi.

Gdyby ktoś nieznany zaczął odkrywać przed nami tajemny plan ustanowienia Królestwa Bożego np. przez socjalną ewangelię, to raczej nie dalibyśmy mu wiary. Jeżeli zaś ludzie uznani na całym świecie, zapraszani nawet do Białego Domu, z pełnym przekonaniem ogłaszają nam tzw. ewangelię Królestwa i twierdzą, że wolą Pana jest to, byśmy rozpoczęli polityczną, socjalną, religijną, artystyczną, ekonomiczną, intelektualną i duchową rewolucję, która spowoduje narodziny nowego świata - to wielu prostolinijnych chrześcijan daje im wiarę. Idea ratowania Planety i stworzenia Królestwa Bożego na ziemi wydaje się brzmieć w ich ustach całkiem biblijnie.

Jednakże ów wyłaniający się zgodnie z ideami Ruchu New Age kościół, oznacza nadejście czasów wielkiej próby dla Kościoła prawdziwego. Duch łączenia się wszystkich idei, religii, i środowisk dla wspólnego dobra może się i ludziom podobać, ale nie ma nic wspólnego z Duchem Świętym. Oznacza odwrócenie aktywności Kościoła od ratowania dusz przed wiecznym potępieniem i przekierowanie jej na tory budowania jedności ze światem.

Na przykład, gdy jeden ze znanych liderów ewangelikalnych, były przewodniczący Narodowego Stowarzyszenia Ewangelicznych Chrześcijan (NAE) w Ameryce mówi, że "jeśli ktoś ma pociąg homoseksualny i chce, by jego partnerem była osoba tej samej płci, to choć powinniśmy być przeciwni takiemu związkowi w naszych kościołach, państwo powinno go uznawać" - to z pewnością zjednuje w ten sposób środowiska LGBT i zachęca do współdziałania z nimi. Gdy w innym, znanym na całym świecie zborze usuwa się krzyż, aby nie urazić gości z innych wyznań i religii, to wprawdzie owa kaplica staje się "przyjazna" dla wszystkich ale jednocześnie przestaje być jawnym miejscem głoszenia Chrystusa Ukrzyżowanego. Tak oto, powoli ale konsekwentnie, "wyłaniający się" kościół zaczyna przysłaniać Kościół prawdziwy.

Wczorajsza reelekcja Baraka Obamy dobitnie potwierdza nasze spostrzeżenia. Miliony amerykańskich chrześcijan zagłosowało na człowieka, który w minionej kadencji wyraźnie dał do zrozumienia, że jego chrześcijaństwo jest niczym więcej jak tylko częścią gry politycznej.
Legalizacja aborcji, małżeństw homoseksualnych i innych zachowań niezgodnych z duchem ewangelii - za czasów jego prezydentury staje się rzeczą już całkiem normalną. Jeżeli tak dalej pójdzie, to niedługo można będzie w chrześcijańskiej Ameryce robić wszystko czego się zapragnie, byleby tylko nie praktykować biblijnego chrześcijaństwa.

Zwycięstwo Obamy jest ważnym znakiem czasu.
Słowo Boże najwyraźniej przestaje mieć dla ludzi znaczenie.
Bardziej od Biblii, nie tylko zresztą w Ameryce, liczy się przede wszystkim jedność między ludźmi, wzajemna tolerancja i współdziałanie nawet krańcowo różnych środowisk. Wszystko dla tzw. wspólnego dobra i spełnienia hipotetycznych marzeń o świetlanej przyszłości.
Posłuszeństwo Słowu Bożemu zeszło na dalszy plan.

Po której stronie stanąć? Wyłaniającego się, czy odchodzącego Kościoła? Ludzie Biblii obstają przy tym, że nie "wyłonieni" na ziemi, a porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem [1Ts 4,17].
Autor: Marian Biernacki

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 listopada 2012, o 12:54 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 19 kwietnia 2013, o 16:07 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1492
Obrazek
Raper Shai Linne zaszokował część środowiska chrześcijańskiego swoim nowym utworem.

Utwór "Fal$e Teacher$" (Fałszywi nauczyciele) jest poświęcony zwiedzeniu w Kościele.

Raper wyraża w tekście opinię, że niektóre osoby uważane za baranki są jedynie wilkami w owczej skórze. W sposób szczególny krytykuje tzw. "prosperity gospel" (ewangelię sukcesu).

Shai LinneZa przereklamowany uznaje znany chrześcijański kanał telewizyjny TBN i zachęca wierzących, by go nie oglądali. Według niego, wystąpienia pastorów na antenie wspomnianego kanału są "motywowane finansowo". Ich nauczania określa jako "paskudne, zwiedzione i kłamliwe". Jego zdaniem, kaznodzieje ci "traktują Jezusa, jak los na loterii".

Jednocześnie Shai Linne przyznaje, że niektóre ich słowa są dobre. Według niego, stanowi to jedynie dowód, że nawet "szatan przychodzi jako anioł światłości".

Raper śpiewa: "nawet niewierzący są zszokowani, jak oskubują oni trzodę" i przypomina, że Biblia potępia pragnienie bogactwa.

Według wokalisty, kaznodzieje ci zachęcają ludzi do miłości do pieniędzy, a łączy ich "egoizm" - najszybciej roznąca religia, którą oni nazywają "chrześcijańską".

Shai Linne przypomina, że jeżeli człowiek przychodzi do Jezusa po pieniądze, to właśnie pieniądz jest tak naprawdę jego Bogiem. Tymczasem Chrystus przyszedł, by odkupić ludzi z grzechu.

Jako fałszywych nauczycieli raper wymienia następujących głoszących: Joel Osteen, Creflo Dollar, Benny Hinn, T.D. Jakes, Joyce Meyer, Fred Price, Kenneth Copeland, Robert Tilton, Eddie Long, Juanita Bynum, Paula White i Paul Crouch.

Pod koniec utworu zacytowano wersety z drugiego rozdziału z 1 Listu Piotra:

"Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona. Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie".

Poniżej zamieszczamy wspomniany utwór "False Teachers".
False Teachers by Shai Linne NEW SONG + Lyrics - Fal$e Teacher$

http://chnnews.pl/index.php/pl/rozrywka ... ciele.html

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 20 kwietnia 2013, o 12:04 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
za mało mam informacji by mieć zdanie w tej sprawie
Stosuję się do dwóch zasad ,które dla mnie są biblijne
Nie sądzę
i nie wierzę by wybranego coś lub ktoś mógł zwieść
a ponieważ w czasach końca to aniołowie wiążą kąkol
raczej nie daję się związać niż formułuję oceny tych co związują
nie chcę przypadkiem zelżyć anioła
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 20 kwietnia 2013, o 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Co do informacji , to moze jest i mało , a moze sie pomija te niewygodne tematy.
A moze stało sie to tak powszechne,ze juz sie na to nie zwraca uwagi tak jak powinno,
i dlatego Aniołowie beda mieli pelne ręce wiązania snopów.
Chociaz napisano tez ,że żniwo bliso a robotników mało ... może nie tylko Aniołowie
mają wiązać ?
Zapewne raper wie na czym opiera swój tekst .
kiedys bulwersowało a dzisiaj może normalne .
viewtopic.php?f=61&t=104

A co do Osadzania ..jest to bardzo ciekawy temat ba nawet załozony ,ale widocznie albo nieciekawy albo ...?
Nie Osądzaj.
viewtopic.php?f=16&t=760

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 20 kwietnia 2013, o 14:37 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
raperzy rapują
np ciekawy jest dobór tych "zwodzicieli"
to co ich łączy to względna popularność typowa dla "telewizyjnych" kaznodzieii
czyżby raper czynił te zestawienie wg tego kryterium ?
np to co głoszą nir jest identyczne
słyszałrm tą Joyce niewiastę ,słyszałem Hina
i poznałem T.D Jakesa
ten ostatni głosi w zasadzie to samo co cały PAW - czyli przesłanie Jesus Only
a pozostali to różne odłamy trynitarian
jedni preferują znaki inni nie itp
więc dlaczego miałbym dyskutować w konwencji - to zwodziciele ?
raczyj nie
mnie na forach nazywają heretykim fałszywym bratem zwodzicielem itp
więc ja nikogo tak nie nazywam
bo nie chcę czynić tego co u innych mi się nie podoba

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 20 kwietnia 2013, o 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Z tego co tam czytam raperowi chodzi o -finanse- o to ze ci nauczyciele mają taki włąsnie cel ,daj a bedzi ci dane ...
Chodzi o ewangelie sukcesu
Cytuj:
kaznodzieje ci "traktują Jezusa, jak los na loterii".

.
Nie da sie uryć ze taka 'ewangelia' jest głoszona , tylko ,ze na tym korzystają ci co głosza a nie ci którym sie głosi.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 11 maja 2013, o 14:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Artur Ceroński-Turowiec cz.2

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 11 maja 2013, o 16:07 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
No cóż ja bym tam nie poszedł i w tym nie uczestniczył
ale to ja
może Artur miał jakiś cel ?

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 08:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Miło cie widziec bracie :)
..

Ewangelista Artur Ceroński
OŚWIADCZENIE , POUCZENIE , POSELSTWO :

W związku z licznymi kontrowersjami związanymi z moja usługą w kościele w Turowcu , oświadczam : ZUPEŁNIE ŚWIADOMIE JADŁEM CHLEB I PILEM WINO STOJĄC PRZY OŁTARZU PODCZAS MSZY W KOŚCIELE W TUROWCU .
OSOBIŚCIE POPROSIŁEM ABY TO SFILMOWANO , A POTEM OSOBIŚCIE ZAMIEŚCIŁEM TO NA YOUTUBE .
Zrobiłem to , ponieważ prowokuję w ten sposób do umysły i emocje RELIGIJNYCH ludzi w tym kraju
.

Religia to zaraza jakich mało .
RELIGIA KATOLICKA PROPAGUJE ZWIEDZENIE EUCHARYSTYCZNE , A RELIGIA PROTESTANCKA PROPAGUJE LĘK EUCHARYSTYCZNY - OTO CAŁA PRAWDA O FUNDAMENCIE TYCH KONTROWERSJI .
Jeżeli ktoś narodził się na nowo z Bożego Ducha , to nie ma żadnej świadomości grzechy i nie kala go żadne pożywienie ( choćby miało za sobą heretycka historię ) ( LIST DO HEBRAJCZYKÓW 10,2 , EWANGELIA MARKA 7,15 , LIST DO RZYMIAN 14,14 , 1 LIST DO KORYNTIAN 8,8 ) .
Dość już religii w naszym kraju !
Dość ,, luksusu ,, niedojrzałości , duchowego lenistwa i lękliwych doktryn .
Jeżeli chcemy uratować ten kraj , to pokutujmy z religii .
Tu chodzi o człowieka , a nie o ,, bronienie ,, swoich małych , religijnych państewek . Gdyby od tego zależało zbawienie chociaż jednej duszy , lub obalenie choćby jednej religijnej doktryny , to pogryzł bym ten kielich i zatańczył kankana na tym ołtarzu .
( 1 LIST DO KORYNTIAN 10,25-27 , 1 LIST DO KORYNTIAN 9,19-24 ) .
Ukochany Bracie i Siostro w Chrystusie , jeżeli zabolało twoja dusze to co zrobiłem , to oznacza że chodzisz według tej duszy .

Zacznij rozsadzać w duchu i spacyfikuj diabła .
Szalom
http://www.facebook.com/permalink.php?s ... 6757544637
komentarzy jest wiele
A wypowiedż Wojciecha Cejrowskiego też miała być prowokacją?
bo dla mnie to plucie sobie na wierzących.
Jesteś PASTOREM i takie rzeczy dajesz człowieku na fb? puknij sie może w czoło, co?
a co było na spotkaniu w Toruniu?
czy tak się robi, że jak wychodzi na przód kilka niezbawionych osób, to się wmawia im zbawienie?
A OD KIEDY PRAWDZIWY KAZNODZIEJA PROWOKACJE SOBIE URZADZA NA FB ŻEBY RAZIŁO TO INNE OSOBY WIERZĄCE.
Raczej oszust i
zwodziel

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Celebryta w Ciele Chrystusa - Steve Hill
 Post Napisane: 4 lipca 2013, o 16:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Pastor i ewangelista Steve Hill o istnieniu syndromu celebryty w Ciele Chrystusa.
Obrazek
Steve Hill:
Według emerytowanego pastora Heartland Church w Dallas, w Kościele na świecie rozprzestrzenia się zaraźliwa choroba. Oto co pisze ten usługujący, jeden z liderów przebudzenia w Pensacoli w latach 90...


To zakaźna choroba, którą nazywam "syndromem męża Bożego" albo "syndromem celebryty". Podnosi ona swoją ohydną głowę w formie schlebiania sobie i promowania siebie. Na szczęście, Biblia daje nam na to antidotum.

W naszym świecie wypełnionym polityką i głosowaniem sądzimy, że mamy kontrolę nad tym, kto zostaje wywyższony. Ale Biblia mówi coś odwrotnego: "Bo nie ze wschodu, ani z zachodu, ani z pustyni, ani z gór przychodzi sąd, lecz Bóg jest sędzią, Tego poniża, tamtego wywyższa." (Ps. 75, 7-8).

W Księdze Daniela 2,21 czytamy: "On zmienia czasy i pory, On utrąca królów i ustanawia królów, udziela mądrości mądrym, a rozumnym rozumu". Bóg ewidentnie mówi nam, że to nie my zarządzamy!

Co to ma wspólnego z syndromem męża Bożego?
Wszystko.

"Syndrom" to zbiór symptomów, którymi cechuje się pewna nieprawidłowość. Syndrom męża Bożego określa ludzi, którzy "myślą bardziej wzniośle niż powinni" na temat swojej pozycji w Ciele Chrystusa.

Te aroganckie osoby są rozmiłowane w swojej mniemanej wartości. Inaczej niż Jezus, starają się upewnić, że każdy wie, jaką mają reputację.

Ta śmiercionośna choroba wpływa na Ciało Chrystusa na całym świecie. Jest w każdej kongregacji, denominacji i ruchu kościelnym na ziemi.

Oto słowo do usługujących. Jeżeli jesteś usługującym, którego pozycja rośnie i zaczynasz się czuć, jakbyś był kimś, upadnij na twarz przed Panem. Wylej łzy upamiętania i powiedz Mu: "Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione".

Pamiętasz, jaki los spotkał Heroda, kiedy zaczął wierzyć w chwałę tłumu? Umarł i został zjedzony przez robaki (Dzieje Apostolskie 12,20-23). Wolałbym już być robakiem niż zostać przez nie zjedzonym.

To nie przychodzi przez dziedziczenie, nie przez nakazy ludzkie, nie przez politykę i wybory. Nie przez naturalną sukcesję. Również nie przez podboje i wojny jesteśmy w życiu wywyższani, ale przez Boga.


Myślenie celebryty


Kiedy osoby zainfekowane śmiercionośnym syndromem celebryty wchodzą do pokoju, oczekują, że inni zauważą ich obecność i złożą im hołd. Pragną pierwszych rzędów albo siedzeń na scenie i wyraźnie nie podoba im się, kiedy nie są traktowani na zasadzie czerwonego dywanu.

Myślą, że muszą mówić nawet wtedy, gdy nikt ich nie pyta, bo są przekonani, że wszyscy wokół nich będą żyć w ciemności bez ich wyższej wiedzy. Te osoby wstąpiły ponad tak niewdzięczne czynności w kościele, jak sprzątanie toalet, śmieci i opiekowanie się niemowlętami w pokoju dla dzieci. Nie zniżają się już do tego, bo teraz są "kimś".
Za coś niższego uważają nawet spędzenie czasu z członkiem kościoła, który nie jest na ich społeczno-ekonomicznym lub duchowym poziomie. Smutna prawda jest taka, że unikają nawet ludzi, którzy wywyższyli ich do ich pozycji w służbie.

Liderzy, którzy zostali zainfekowani tą chorobą już nie mieszają się ze zwykłymi ludźmi. Twierdzą, że nie mają na to czasu". Zdają się natomiast mieć dużo czasu, żeby grać w golfa i pić herbatę z bardziej prestiżowymi ludźmi. Usługujący z tym syndromem nie spędzają już czasu w korytarzu, podając ręce członkom wspólnoty. Twierdzą, że kościół stał się na to zbyt duży. Mają jednak czas, by podawać ręce i stołować się z elitą.

Nie próbuję zachwiać masą usługujących, którzy, w swoim mniemaniu, doszli do tak wysokiego poziomu. Zaatakowaliby mnie tylko wersetami i oszkalowali za to, że wypowiadam się przeciwko ich "zasłużonej" pozycji.
Wolę poświęcić czas na to, by obecne pokolenie nie poszło tą drogą.

Młodzi ludzie pragnący rozpocząć służbę mają do czynienia z jej spaczonym pojęciem.


Skupiony na sobie


Świat czeka na mężczyzn i kobiety Boże, które troszczą się bardziej o to, jak wyglądają przed Chrystusem niż przed tłumem. Ludzie szukają liderów, którzy skupiają się na pomaganiu grzesznikom, a nie na samych sobie. Oni mają dosyć naszego zgrabnego promowania siebie, efekciarskich, szokujących spotów, lśniących, uwielbiających siebie ogłoszeń w gazetach, które wywyższają raczej człowieka, a nie Jezusa.

Niektórzy liderzy poszli nawet tak daleko, że zatrudnili hollywoodzkie agencje reklamowe i świeckich konsultantów ds. wizerunku, by wyglądać lepiej od innych usługujących. Oczywiście nie ma niczego złego w reklamowaniu spotkania ewangelizacyjnego, służby czy kościoła, ale oni zaszli w tym zdecydowanie za daleko.

Kościół Jezusa Chrystusa potrzebuje wysłać tę autoreklamę tam, gdzie się narodziła - do piekielnego szamba. Czy to nie Lucyfer jako pierwszy zaczął się wynosić i stwierdził, że powinien zostać awansowany?

Następne pokolenie wierzących potrzebuje pasterzy, którzy mają "syndrom sługi", a nie syndrom "usłuż mi".

Nie mówię tylko o duchownych. Jeżeli w jakikolwiek sposób służysz w Kościele - jako nauczyciel w szkółce niedzielnej, diakon, chórzysta, pracownik służby dziecięcej - to to przesłanie powinno przemawiać też do Ciebie.

Dlaczego? Ponieważ duch promowania siebie, który chwyta się usługujących, może zdusić także dobrych, bojących się Boga parafian. Ten sam bałwochwalczy duch schlebiania sobie, który wszedł do życia wielu osób czyniących ze swojej służby karierę, może przeniknąć również do Twojego życia. Co możesz zrobić, aby uniknąć tego zwiedzenia? Oto, co Jezus miał do powiedzenia na ten temat.

Im jesteś popularniejszy, tym większa jest Twoja pozycja sługi. Wszyscy znamy historię z Ewangelii Marka 9,35-37: " I usiadłszy, przywołał dwunastu i rzekł im: Jeśli ktoś chce być pierwszy, niechaj stanie się ze wszystkich ostatnim i sługą wszystkich. Potem wziął małe dziecię, postawił je przed nimi i wziąwszy je w ramiona, rzekł do nich: Kto by przyjął jedno z takich dziatek w imieniu moim, mnie przyjmuje, a ktokolwiek by mnie przyjął, nie mnie przyjmuje, lecz tego, który mnie posłał".

Zanim Jezus pobłogosławił to dziecko, dokonał wielu niesamowitych cudów. Uzdrowił kobietę z krwotokiem, doświadczył przemienienia, wskrzesił Łazarza z martwych i nakarmił 5 tysięcy ludzi. A jednak, co powiedział po tym wszystkim uczniom? "Jeśli chcecie być pierwszymi, musicie być ostatnimi. Musicie być sługami wszystkich".

Im jesteś wyżej, jeśli chodzi o popularność, tym większa jest twoja pozycja jako sługi. Ta koncepcja jest trudna do pojęcia w naszej zachodniej kulturze, bo jesteśmy znani ze wspinania się po drabinie sukcesu. Świeckie księgarnie pełne są poradników o tym, jak wznieść się ponad osobę, która przed tobą stoi, a jest to w całkowitej sprzeczności z tym, czego uczył Jezus.

Recepta Jezusa na ten śmiercionośny syndrom brzmi: "Bez względu na to, jak wielkich rzeczy dokonasz, zawsze pamiętaj, że jesteś sługą". Pamiętajmy, że jednym z ostatnich aktów tego Cudotwórcy było umycie stóp uczniom. Im bardziej był popularny, tym większa była Jego pozycja jako sługi.

Osoba, która chce ingerować w życie innych, musi najpierw blisko zapoznać się z Bogiem. Robimy to, spędzając czas w naszych komorach modlitewnych, pokutując z naszych grzechów i poznając Go.

Ilość namaszczenia, jakie posiadasz, nigdy nie powinna dyktować tego, na ile jesteś dostępny. Jezus był potężnie namaszczony, a jednak był dostępny dla wszystkich: dzieci, ludzi, którzy mieli pytania, ludzi, którzy stracili nadzieję, ludzi, którzy chcieli za Nim podążać. I nikogo nie posyłał, żeby się ich pozbyć.

Wszyscy znamy historię Bartymeusza z 10 rozdziału Ewangelii Marka. On potrzebował Bożego dotyku i wołał: "Jezu, Synu Dawida, zmiłuj się nade mną!" Co zrobił Jezus? Czy powiedział: "Pozbądźcie się go. Wyprowadzźcie go stad"?. Nie. Rzekł: "Przyprowadźcie go". Tak działał Jezus, przyjacielu. Mając to wielkie namaszczenie, był nadal dostępny dla ludzi.

Osoba, której Bóg nadał pozycję w służbie, będzie prześladowana przez innych. Jeżeli ustanowił Cię Bóg, przejdziesz prześladowania. Tak naprawdę, jeśli nie jesteś prześladowany, to coś jest nie tak. Biblia mówi, że ludzie będą mówić o tobie źle, nienawidzić cię i prześladować ze względu na sprawiedliwość. Być może przyczyną, dla której nie jesteśmy dziś prześladowani, jest to, że nie głosimy Słowa.

Osoba popularna nigdy nie powinna zanieczyszczać swojego przesłania.
To jeszcze jedno antidotum na syndrom celebryty.
Nigdy nie powinieneś iść na kompromis, jeśli chodzi o swoje przesłanie, bez względu na to, jak wielka jest publika.

Jezus był popularny. Ale kiedy powiedział, żeby jedli jego ciało i pili jego krew, wielu stwierdziło: "to dla nas zbyt trudne", odwróciło się i odeszło (Ew. Jana 6).

Według Jezusa, osoba która chce potężnej służby, musi być gotowa, żeby wykonywać rzeczy niewdzięczne. To małe rzeczy, które robisz w ukryciu, kiedy nikt nie oświetla Cię reflektorem. Jesteś po prostu zajęty pracą dla Pana. Jezus prowadził życie sługi. Obmywał stopy uczniów. Zrobił im śniadanie po zmartwychwstaniu. Jezus służył.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Pseudodidaskaloi, czyli fałszywi nauczyciele
 Post Napisane: 2 października 2013, o 06:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
www.Moriel.org
Pseudodidaskaloi, czyli fałszywi nauczyciele
http://www.moriel.org/Sermons/Polish/Ps ... polish.pdf
fragment...


Ćwiartowanie Biblii

Jak sprawić, aby Słowo Boże wyrażało cokolwiek zechcesz i zbagatelizować to, co powiedział sam Bóg?
Hermeneutyka Ricka Warrena „wyciąć” i „wstawić” oraz gnostycka interpretacja biblijnych przypowieści przez Briana McLarena i Petera Tsukahirę.
Ostrzeżenie, które Duch Święty daje poprzez apostoła Jakuba wzbudza w nas bojaźń. Kiedy staniemy przed tronem Chrystusa podczas Sądu, ci z nas, którzy udawali, że nauczają Słowa Bożego innych, poniosą większą
odpowiedzialność niż pozostali, ponieważ nauczyciele mogą z łatwością wprowadzać w błąd innych

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pseudodidaskaloi, czyli fałszywi nauczyciele
 Post Napisane: 2 października 2013, o 06:44 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Słusznie
zwrócił bym uwagę na pewne akcenty
Powinienem bardziej zwracać uwagę na to co sam głoszę by nie odpaść od łaski
niż zajmować szkaniem zwiedzeń u innych
choć oczywiście należy się wystrzegać uczestniczenia w takich zacowaniach ,które w świetle tego co Bóg nam pokazuje w Słowie uważamy za grzeszne.
Osbiście nawet jeżeli widzę coś takiego u innych głosicieli co skłonny był bym nazwać błędem
to powstrzymuję się od wydania osądu osób tak głoszących
bo mam głębokie przeświadczenie o cząstkowośći mego poznania
i nie mogę wykluczyć ,ze Bóg daje im coś czego akurat mnie nie daje
Nie jestem pępkim świata
Jeżeli więc ktoś nie codzi z nami a w imię Jezusa wygania demony
to nie jest przeciw nam
Zostawiam go zjego ewentualnymi błędami modlę się żeby jak to rzeczywiście są błedy by Bóg mu otworzył oczy
tyle mogę
o ludzi się nie boję
wybranych nic nie zwiedzie
i wszystko moze im służyć ku dobremu
kto jest Jezusowy tego nikt nie wyrwie z Jego ręki
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pseudodidaskaloi, czyli fałszywi nauczyciele
 Post Napisane: 29 grudnia 2013, o 16:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Sobota, 23 lutego 2013
Ostrzeżenie: Jezus Kultura Kult - Kult Forum Edukacji
Kult Forum Edukacji

Bill Johnson, Bethel Cult w Redding w Kalifornii


Ostrzeżenia dla tej grupy kościelnej powinna podnieść czerwone flagi dla wszystkich zaangażowanych w ten ruch!


teologia promowane przez Billa Johnsona (starszy pastor w Betel) wraz z pochlebców nauczycieli jak Kris Vallotton jest to, co powinno być podniesienie czerwone flagi dla posłów i każdy patrzy na to grupa!
Co ci ludzie uczą się daleko od prawosławia!
Ruch ten kościół spada bardziej zgodne z "Słowo Wiary", "znaki i cuda" Nowy Wiek Mistycyzm Hipnoterapia i ruch dobrobyt. Nauczyciele ci są obejmującego takie nauki jak;
1. Oni obniżyć Boga i ubóstwia człowieka.
2. Jesteś lub może stać się bogiem, uczą, że można leczyć siebie i innych. (Sama pokusa wąż przyszedł do Adama i Ewy z Genesis)
Johnson uczy, że Jezus był po prostu człowiek, który był jakiś sposób duchowo podłączony do Boga.

3. Jezus stał się grzeszny i miał narodzić się na nowo (patrz nauki Bill Johnsona).
4. Uczą, że Jezus poszedł do piekła


. 5. Stowarzyszenie Bethel z nową Apostolska Reformacja NAR obejmując wiele fałszywych nauk pochodzących z tej grupy.
Takich jak nowoczesne gnostycyzmu.
Nauki w "Późnego Deszczu" z samozwańczych proroków, takich jak Bob Jones, którzy mają kobiety przychodzą do gabinetu i rozebrać się przed nim w celu uzyskania rzekomego słowo od Boga. Bardziej jak słowo z zboczeniec.
6. Jeżeli nie jesteś uzdrowiony to dlatego, że nie mają wystarczająco dużo wiary
Zasadniczo MIND nad materią ... hipnoterapii

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 10 stycznia 2014, o 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Obrazek

Wyższy kapłan Kościoła Szatana, Anton LaVey, został uhonorowany po śmierci artykułem w Chronicle, San Francisco. Na obrazku, LaVey, pokazuje znak ręką „El Diablo”, na ścianie jest „Bafomet”, wersja satanicznej gwiazdy pentagramu.

Czy to był zwykły zbieg okoliczności, że tego samego dnia, gdy zmarł ten przeklęty satanista w Kalifornii, za morzami, w Anglii, szef Illuminatów Lord Edmond de Rothschild również wybrał się na wieczną przechadzkę?

....

Obrazek

Ilustracja z książki „Wiedźmy” napisanej przez Una Woodruff i Colin Wilson (Crescent Books, New York, 1988), prezentuje sataniczną wiedźmę wysyłającą znak „El Diablo”.

Obrazek

Na wideo ukazującym charyzmatycznych “kaznodzieji dostatku” teleewangelików, czterech mężczyźn w gronie pozostałych, których nie widać, pokazuje coś, co niektórzy nazywają ogólnie rozpoznawalnym znakiem rogów „El Diablo”.

..
Obrazek

Chrześcijański rock? – czy jest coś takiego jak chrześcijański rock’n’roll?

Ta książka autorstwa matki młodzieńca, który był członkiem kapeli rockowej, powstała w intencji obrony muzyki chrześcijańskiego rocka. Lecz być może świadomie, okładka zdaje się przedstawiać osobę dającą znak rogatego diabła i kilku innych pokazujących znak „F..k you-a wszystko to na koncercie chrześcijańskiego rocka!

Nadto, światła wyeksponowane w trzech trójkątach są w tle.
Trójkąt ma trzy boki.
Trzy plus trzy plus trzy równa się dziewięć.
Liczba dziewięć w okultystycznej numerologii skrywa liczbę 666, liczbę bestii, gdyż dodawanie cyfr 6+6+6=18=9.
Czy autor okładki i autor książki byli świadomi tych osobliwości, tego nie wiadomo.
Obrazek


http://wolna-polska.pl/wiadomosci/mason ... ii-2013-11

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FAŁSZYWI NAUCZYCIELE
 Post Napisane: 1 czerwca 2014, o 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
Co do informacji , to moze jest i mało , a moze sie pomija te niewygodne tematy.
A moze stało sie to tak powszechne,ze juz sie na to nie zwraca uwagi tak jak powinno,
i dlatego Aniołowie beda mieli pelne ręce wiązania snopów.
Chociaz napisano tez ,że żniwo bliso a robotników mało ... może nie tylko Aniołowie
mają wiązać ?
Zapewne raper wie na czym opiera swój tekst .
kiedys bulwersowało a dzisiaj może normalne .
viewtopic.php?f=61&t=104

A co do Osadzania ..jest to bardzo ciekawy temat ba nawet załozony ,ale widocznie albo nieciekawy albo ...?
Nie Osądzaj.
viewtopic.php?f=16&t=760
Witam, dawno mnie tu nie było, wiem że kto naprawdę się nawróci do Boga, np.raper, to przestaje być raperem, bo pozna sam, że był pod wpływem kłamliwego ducha. trzeba wiedzieć że kto posługuje się Słowem Bożym a dalej rapuje, czy śpiewa świeckie piosenki, taki człowiek, nic nie dożył od Boga,bo jego czyny to pokazują.
A co do fałszywych nauczycieli,to łatwo ich rozpoznać, wystarczy zastosować wobec nich to co jest w Słowie napisane.
Paweł rozpoznał w religijnym towarzystwie co mieli ochotę go zabić,że jedni byli faryzeuszami a inni saduceuszami, ich jedność rozbił jednym zdaniem, wspominając o zmartwychwstaniu, i to z\robiło między nimi zamieszanie, i został z tamtąd bezpiecznie zabrany.
Większość z tych fałszywych nauczycieli, odrzuca chrzest w imię Pana Jezusa Chrystusa,a preferują fałszywy chrzest w tytuły,Ojca i Syna i Ducha Świętego, i tak są ochrzczeni, a to ich dyskfalifikuje jako wierzących i nie wiedzą że z tego tytułu są pod znamieniem zwierzęcia, i tę formułę używają spirytyści do wywoływania duchów, a w lożach masońskich do zaprzysiężenia nowych członków, w formacjach SS, nowi adepci też składali przysięgę używając tej trynitarnej formuły.
To sprowadza na ludzi Bożą klątwę.
Kto chce wstąpić na chrześcijańską drogę nie może przyjąć,tego trynitarskiego chrztu, ale ma obowiązek przyjąć chrzest w to święte imię naszego Boga, Pana Jezusa Chrystusa.
Fałszywi nauczyciele, tego nie robią, choć używają tego świętego imienia do wypędzania demonów, lub uzdrawiania ludzi, wiedzą że wypowiadając trynitarnej formuły, nic się z opętanym nie stanie.
Gdy staną przed Panem, i będą mówić że to i tamto czynili w Jego imieniu!
ON im powie: idżcie precz ode mnie czyniciele bezprawia, nie znam was!
Raper wskazuje na nich, a razem z nimi jedzie na tym samym wózku.
To jest okropnie smutne, co się dzieje.
.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 1 czerwca 2014, o 11:02 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » Co nas bulwersuje -Kazn.- wilki ?


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL