Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » Video- MOCNE SŁOWO

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tylko Jezus - Jak stac sie WOLNYM- Ryszard Płaskowicki
 Post Napisane: 9 listopada 2017, o 11:45 

Załącznik:
RP9.jpg

Z WIELKIM SMUTKIEM ZAWIADAMIAM że RYSZARDA NIE MA JUZ MIEDZY NAMI
dzisiaj dowiedziałam sie na FB.

Załącznik:
Ryszard..jpg

Ryszard Płaskowicki
6 listopada o 16:37 ·

W dniu dzisiejszym już nie ma wśród nas Ryszarda.
,
Ryszard Płaskowicki
Wczoraj o 10:21 ·

To all his foreign friends: Ryszard passed away on monday (6.11.2017)
Do wszystkich jego zagranicznych przyjaciół: Ryszard Zmarł w poniedziałek
(6.11.2017)

Załącznik:
ryszard.jpg

Ryszard Płaskowicki
21 października o 07:37 ·

Dziękuję Bogu za wszystko .Czasem jest mi ciężko z moją wolnością w Chrystusie - nie tylko nie działam w ramach żadnej denominacji ale nawet nie mam ku temu żadnych skłonności. To łaska dla mnie bo nie uczestniczę w żadnych "podchodach" ani nie mam udziału w żadnych"spiskach" wobec przełożonych.
Sam decyduję o tym w co i jak wierzę i sam ponoszę konsekwencje swoich własnych błędów -nie odpowiadam za cudze .
Po co to piszę ?
Niektórzy dyskutanci szufladkują mnie i moje poglądy i obarczają domniemaną odpowiedzialnością za działania do których mnie przypisują a które widzą w społecznościach do których jakobym należał.
Dla jasności wyjaśniam.
Owszem współpracuję z Apostolic World Chrystian Fellowship
ze stowarzyszeniem braci i sióstr z różnych krajów -ale to jest
STOWARZYSZENIE a nie organizacja -stowarzyszenie niezależnych autonomicznych grup społeczności bez jednego sztywnego Credo -współpracuję akurat z nimi bo mi niczego ani nie narzucają ani nie sugerują -jeżdżę do społeczności z tym stowarzyszeniem związanych w różnych krajach ale tu w Polsce jestem zupełnie indywidualnym wędrownym kaznodzieją głoszących Jezusa ukrzyżowanego wśród opłotków i zanurzającym ludzi w imię Pana Jezusa Chrystusa w wodzie .Mnie to wystarcza innych ambicji nie mam i za to Bogu dziękuję w imieniu Pana Jezusa Chrystusa - tytuły tych co mnie szanują i obelgi tych co mnie nie szanują nie mają na to żadnego wpływu.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!

.

Tytuł:
 Post Napisane: 9 listopada 2017, o 11:45 

Post Napisane: 11 listopada 2017, o 12:34 

...

Ryszard Płaskowicki dziekuję za zainteresowanie sie - Spyke ma juz 14 lat ma nowotwór i długo juz mnie nie będzie cieszył chba ,ze ja wcześniej dostane zawału drugiego i ostatniego
· Odpowiedz · 24 lipca o 17:19
...

Ryszard Płaskowicki
19 października o 17:41 ·

Przepraszam za zamieszczenie postu o rozterkach moich przy modlitwie o rząd w Polsce .Dyskusja stała się zbyt polityczna co nie było moim zamierzeniem. Przepraszam za zamieszanie mam nauczkę by zbytnio nie ocierać się o politykę bo to trucizna niszcząca ludzi a ja nie powinienem jej promowac
///

Ryszard Płaskowicki
22 września ·

Zaiste jest czas końca - miłość ziębnie grzech się mnoży .Pamiętam jak wspaniałe były lata zaraz po upadku systemu totalitarnego w Europie.tak w kraju jak i w moim osobistym życiu.Od 1989 byłem wolny w każdej dziedzinie .Bóg zabrał mi picie palenie samobójcze próby ateizm i uwikłanie w komunizm .Czułem ,ze jestem nowym człowiekiem całym swoim jestestwem .W zborze Anastasis w Legnicy prowadziłem oddział misji Nowa Nadzieja i z ówczesnym pastorem szukałem pomieszczenia dla pracy misji.Wtedy w Legnicy stacjonowała jeszcze Armia Czerwona ale była w trakcie odchodzenia..Odwiedzaliśmy ewentualne obiekty a nawet zorganizowaliśmy jako zbór i misja koncert ewangelizacyjny dla żołnierzy w miejscu w którym obecnie jest bank na Złotoryjskiej.W naszych poszukiwaniach pomagała nam rosyjska muzułmanka -była otwarta i chętnie słuchała o Jezusie - zapoznała z innymi muzułmanami ,którym też głosiliśmy - potem gdy już armi radzieckiej nie było głosiłem pozostałym po niej w Legnicy Czeczenom - byli dla mnie grzeczni i zainteresowani.Te czasy to już niestet przeszłość - głosiłem wprawdzie potem muzułmanom tak w Birmingham czy Bedford na ulicach ale było coraz gorzej z biegiem czasu coraz mniej słuchali.Teraz zaś pewnie bym się już nie zdobył na to i podziwiam tych co jeszcze to robią .Czuje się wręcz namacalnie rosnący mur miedzy ludzmi.Niby jest dużo lepiej materialnie itp ale ludzie są coraz bardziej tacy jak w powiedzeniu człowiek człowiekowi wilkiem.Czasem czuję się wręcz intruzem w tym świecie gdzie nawet chrześcijanie ewangeliczni ulegają "modzie"na nienawiść i wprost mówią ,że muzułóman chętnie by zabili wszystkich .To straszne dla mnie .Kiedyś nienawidziłem wrogów "ludowej ojczyzny" i byłem gotów strzelać do "szkopów" czy "żółtków" ale teraz mam inne serce i chcę wierzyć ,że każdy zasługuje na życie by spotkać zbawienie w Chrystusie by mieć szanse na życie wieczne w Nim .Nie pasuję do tych czasów i wołam coraz głośniej przyjdz Panie Jezus -jeżeli nie po wszystkich to przynajmiej po mnie bo ten świat pełen nienawiści -terroryzmu ,ksenofobii itp nie jest domem mym .Szkoda mi moich dzieci bo ja zaznałem chwili wolności tu a one już nie .Wierzę ,że w Chrystusie gdzie nie ma już Greka nie ma już i Żyda są tylko dzieci Boże będą one - moje dzieci wolne od trucizny nienawiści
////

Ryszard Płaskowicki
18 września ·

Mam świadomość ,że to co głoszę jest bardzo odrębne od powszechnych pogladów i doktryn.Czasem przychodzi na mnie myśl ,że sończy się to wraz ze mną bo mało kto mnie słucha a jeszcze mniej osóc liczy się z tym co ogłaszam tu czy w innych miejscach . Czemu wiec to robię ? Mam wewnętrzną potrzebę i przeświadcznie ,że biada mi gdybym tego nie czynił .Dzielę się moją cząstką poznania w nadziei ,że komukolwiek to da jakąś korzyść i ,że Bóg tego odemnie chce .Modlę się o tych co to głoszę słuchają by ich to budowało a nie gorszyło . Proszę Boga w imieniu Pana Jezusa o łaskę pokory dla mnie i błogosławieństwo wiary dla odbiorców
...

Ryszard Płaskowicki
25 sierpnia ·

Coraz więcej polityki coraz mniej Boga taka prawidłowość w życiu jednostek i społeczności - proszę wszystkich moich znajomych o zastanowienie .Ja sam postanowiłem nie wypowiedzieć się więcej na jakikolwiek temat polityczny ani na FB ani w realu - to mój post od światowości bardziej realny jak nie jedzenie potraw - bo nie samym chlebem żyje człowiek a też słowem - dobrze by było to Słowo z ust Bożych a nie polityczne spory bo te są jak i cała polityka namaszczone chciwością
...
Ryszard Płaskowicki
15 sierpnia ·

Nie wiem czy wielu uważa tak jak ja ale zmuszanie młodszych i starszych ludzi poprzez muzykę rytm sugestie to spazmatycznych ruchów przypominających atak padaczki i wydawania z siebie wrzasku z towarzyszącym slowotokiem nie jest chrztem w Duchu Św o którym czytaliśmy w Słowie i którego samismy doświadczyliśmy lata temu .To co się dzieje to mikst że światem z nowoczesnością i z religiami dalekiego wschodu opartymi na mantrach i transie..Niestety coraz częściej to zjawisko występuje zwłaszcza na konfekonferencjach
Mi to przeszkadza widzę w tym znak końca i uciekam od tego
..
Ryszard Płaskowicki
13 sierpnia ·

Jestem przekonany że czas zorganizowanych zbiorów jako miejsc obecności żywego Boga dobiega końca. Zbiory łączy pieniądz i emocje. Bóg jest wolny i przebywa wg mnie poza organizacjami. Im szybciej do Niego wyjdziemy poza obóz tradycji i organizacji tym mniej będziemy narażeni na ekumenizm i udział w powszechnej religii humanizmu
...

Ryszard Płaskowicki
5 sierpnia ·

łaska to szansa na odpuszczenie grzechów
Bóg z łaski dotyka serc
a człowiek ma coś z tym zrobić
jak przyjmie
opamieta się i zanurzy w śmierci Jezusa
to krew Baranka zmyje grzech
ale jak łaski nie przyjmie
to właściwie odpuszczenia grzechów też nie chce
A Bóg daje wybór
ten wybór to właśnie łaska
można wybrać życie
albo śmierć /tę drugą/
wiec metanoja to wynik przyjęcia łaski
to zaczyn Boży i zwiastun nowego narodzenia
pokuta - to opamiętanie - metanoja
nie jest moim zdaniem przyczyną - zasługą człowieka skutkującą łaską - zbawieniem
widzę inną kolejność
najpierw łaska
dotknięcie serca przez słowo zwiastowania o Jezusie
Bóg dotyka serca
wtedy rodzi się w nim pytanie
co mam zrobić ze swoją grzesznością
odpowiedzią na te pytanie ,które wywołane jest łaską
jest pokuta - dzieło Boże w naszych sercach
ono woła o czyn wiary
zanurzenie w śmierci Jezusa Chrystusa przez
Chrzest w Jego Imię
przyjęcie Jego ofiary i Jego sprawiedliwości na miejsce naszej
efektem tego jest dar - nowe życie w Jego łasce
z Jego łaski
proces ten jest opisany w wystąpieniu Piotra w dzień piędziesiatnicy
a wiec najpierw łaska
potem pokuta
bo zbawienie z łaski jest
...

Ryszard Płaskowicki
30 lipca ·

Przez parę dni przezywałem doświadczenie wiary. Od kilku lat chrzczę w imię Pana Jezusa Chrystusa osoby pragnące chrztu .Nie daję przy tym żadnych warunków ,nie "zapisuję " do żadnej denominacji traktuję to co robię jako rodzaj modlitwy w czynie o dobre sumienie. Bóg kiedyś dał mi szansę zmiany życia i dał nowe życie choć byłem wtedy ateista komunistą rozbitkiem życiowym z problemem alkoholowym i nikotynowym z zwichnięta psychiką z kompleksem odrzucenia po samobójczych próbach .On dał mi szansę -wierzę ,ze innym tez daję i ja pragnę być Jego narzędziem -sługą tych co o dobre sumienie chcą się modlić.
Gdy zacząłem to robić w necie miałem szalony zapał i wielka miłość do tych ,którym służyłem .Byłem gotów jechać np do Tarnowa ,czy Stargardu Szczecińskiego by tylko odpowiedzieć na prośbę .
Dalej tak jest .wciąż jestem w drodze i raduje mnie to. Ma początku miałem tylko większą skłonność do oferowania współpracy i pomocy tym co ochrzciłem i to był błąd .
To było ponad to do czego mnie Bóg powołał - mam tylko zanurzać i do niczego nie namawiać nie dawać żadnych zaświadczeń o współpracy -bo nie mam tworzyć organizacji.Jedno z kilkunastu takich zaświadczeń jakie wydałem ,jest wykorzystywane dla zrobienia mi przykrości niedorzeczną interpretacja - która boli swoja absurdalnością i tłumaczenie ,że nie jest prawdziwa jest podobne do udowadniania ,że nie jestem idiotą . Czy mogę udowodnić ,że nie jestem idiotą komuś kto chce mnie takim widzieć ?
Dziękuję Bogu za to doświadczenie - bo wiedzę ,że to co robię zdenerwowało przeciwnika ,który mniema ,ze mnie ponieważ jestem wrażliwy złamie .Bogu niech będą dzięki za Jezusa Chrystusa ,który mnie wzmacnia - zanim On mnie nie odwoła z tej ziemi będę dalej zanurzał ludzi w Jego imię by otrzymali dar Ducha Sw nowe życie w Nim
..

Ryszard Płaskowicki
16 lipca ·

Chcę podziękować Bogu i braciom za szansę na wartościowe życie pomimo wieku i stanu zdrowia .
Mam radość ze służby .Misja wśród opłotków żyje -jest miejscem w którym pojawiają się różni ludzie dzielą się różnym poznaniem budują mnie swymi świadectwami swym optymizmem swymi marzeniami .
Mam poczucie sensu tego co robimy.Misja jest tym co wynika - misją - nie jest denominacją ani próbą jej zbudowania .ja jestem już za stary a Bóg wypalił we mnie wraz z innymi złymi skłonnościami ambicje bycia "przywódcą "religijnym " z radością przyjmuję każdego ,który przychodzi w Imię Pańskie - każdemu też chętnie wysłuchuję -bo sam chcę wzrastać a wiem ,ze Bóg powołuje różnych ludzi na różnym etapie poznania by ubogacić swoją oblubienicę .Wiem , że "panny" z przypowieści - dla mnie denominacje -zasypiają i te mądre i te głupie -ale oblubienica skryta w łasce Bożej przygotowuje się - wiec wierzę ,że to co ją wyróżnia to gorliwość .Doceniam gorliwych braci i siostry ,którzy nie wahają się poświecić swój czas i zachodzę "miedzy opłotki" by wyrywać idących na zatracenie - to najlepszy wybór przygotowania oblubienicy - służba w prostocie taka jaką wykonywał Oblubieniec gdy pierwszy raz dał się poznać oblubienicy - praca osobista na rzecz ludzi a nie synagog czy innych organizacji .Wszystkich co są w tej służbie nawet przez chwilę pozdrawiam
jestem szczęśliwy , że was poznałem
...

Ryszard Płaskowicki
7 lipca ·

Jakiś czas temu zamieściłem informację o mojej potrzebie zanurzania /chrzczenia/ potrzebujących tego w imieniu Pana Jezusa Chrystusa .
Chcę oddać chwałę Bogu bo ubogacił mnie osobami chcącymi skorzystać z mojej służby w tym zakresie .
Niech Bogu będą dzięki w kosztownym Jego imieniu danemu ludziom ku zbawieniu
...

Ryszard Płaskowicki
24 października o 17:40 ·

gardło mam czyste ropień znikł
jutro kardiolog
wierzę ,że i tam będzie dobrze
Bóg wysłuchuje modlitw
Niech imię Jezus będzie wywyższone
....

.

Post Napisane: 19 listopada 2017, o 11:10 

Dziś jest dzień zbawienia

.

Tytuł:
 Post Napisane: 19 listopada 2017, o 11:10 

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » Video- MOCNE SŁOWO