Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: sobota
 Post Napisane: 23 lutego 2014, o 13:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Jasne ze Sabat to dzien swiety wolny od pracy i szkoly itp. wedlug Jezusa to dzień wolności i radosci w ktorym mozna dobrze czynic a nalezy tylko nie robic tego co mozna zrobic w tygodniu kazdy decyduje sam co robic albo nie w Sabat

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 lutego 2014, o 13:15 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 23 lutego 2014, o 18:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
jolka napisał(a):

Religulous 08/11 (PL)
Czy też tak przestrzegasz Sabatu ?


dobry film znalazłas,DO PEWNEGO MOMENTU bo jest to jednak film SZYDERCZY własnie tu jest pokazana przebiegłosć wobec Boga .
A kto był przebiegły z pośród zwierząt Tomku.

Rabin z taką łatwościa wymienia jakie to czyny w Szabat podlegaja śmierci ...

Jego mina jest nie do 'przebicia 'kiedy przy wózek inwalidzkim rabin mysli ze już ,już złapał'króliczka' hehe na słowa - Ten Bóg który wczesniej odebrał mi nogi ...ok" :D:

A tak , na margineie ; skąd biora sie tak ZDEMONIZOWANI osobnicy :shock:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 24 lutego 2014, o 11:36 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Skad wziely sie dni tygodnia : http://www.youtube.com/watch?v=1mH0dqJMkd0 - pozdrawiam ! Tomasz G

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 24 lutego 2014, o 11:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tomku ja nie neguje dni tygodnia np woskriesenie- niedziela - zmartwychwstanie .
Ale skąd wiadomo ze stało sie w niedziele a nie w Szabat ?

Nie neguje ze Israel ma dzien Soboty i Szabaty-święta .
Czy ja mam sie uczysc zydowskich Szabatów ,taki jest nakaz ?
A to ze Irael ma dzien Sobotni który powinien byc WOLNYM dniem to ja nie zaprzeczam,
podobnie jak muzułmanie maja piątek .

Cywilizacje podzielili miedzy siebie ziemie ludzkosc i czerpią z tego zyski.
Film powyżej jest wymowny - albo przestrzegasz według ich zasad albo smierc :shock: ?

Wiesz ze w Szabat nie mozesz mieszac cukru w szklance bo to juz praca ,nie mozesz
zagniesc maki z woda i jajkiem to jakbys robił zaprawe murarką.
Poczytałam na forum zydów polskich i nic jeno płakac .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 24 lutego 2014, o 12:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
ew Marek 2,23-3,6
Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: «Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?». On im odpowiedział: Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom». I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu».

Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschłą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Stań tu na środku!». A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie ocalić czy zabić?». Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy wkoło po wszystkich z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serca, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!». Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz odbyli naradę przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 30 lipca 2014, o 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
wiolka napisał(a):
ten człowiek został zwiedzony ,tam się służy człowiekowi a nie Bogu,gdyż mówi się tylko brat Bramcham,to brat Bramcham tamto,a GDZIE BÓG!!! i co najważniejsze ten człowiek dawno nie żyje zginał w wypadku samochodowym a Ci ludzie dalej fo wynoszą na piedestał ,to tak jak w katolicyzmie Maria a u nich W.M.Brancham

wiolka czy Branham nie mói o Bogu co czytassz powyżej czy słyszałąs żeby w Zborach tak mówili?
Czy słyszałąs żeby pastorzy móili wierzącym ,ze sa DOSKONALI ,bo ja nie a jak pastor mówił
to mówił ;Nawet nie myslcie ,ze ktoś z was jest doskonały , nigdy nie bedziecie doskonali.
Wiesz kiedy przeczytałam w poselsstwie jak Branham mówi ,ze jestesmy DOSKONALI ,to moja radosć siegała Nieba.
Wreszcie ktos mówi ,ze możesz byc DOSKONAŁY ,ze tacy jesteśmy w Jeszua .
Jak to mozliwe ze denominacje wmawiaja ludziom ze sa bez wartości grzeszni jak długo żyją.
Bóg Duch JHWH przez Branhama przyniósł zbudowanie przyniósł pokarm właściwy .
Dlaczego Branham jest tak odrzucany tak potępiany oczerniany ?
A dlatego ,ze Wąż-Nachasz nie chce dopuścić by wiara wzrosła by wierzący był pełen radości.Lepiej niech mysli o sobie ze nadal nic sie nie zmieniło ze Ofiara Jeszah nic nie zmieniła grzech nadal ma moc .
Szkoda ze im nie mówią - ze grzech ma moc nad tymi co żyja dla grzechu co nie umarli
ale nadal sa w jego niewoli.
Wiolka prosze przemysl na spokojnie nie przez emocje przez ludzi w denominacji bo oni moga byc tak samo cielesni jak katolik czy inny odłam religijny .

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 12 listopada 2014, o 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
noemi napisał(a):
http://www.goszen.pl/?action=m135

Obrazek
W. M. Branham - LIST DO HEBRAJCZYKÓW ROZDZIAŁ 5, 6 część 1
wrzesień 1957

.
Nie jedna droga zdaje sie prosta lecz prowadzi do smierci.

.
sciezka 4 - musiała stac sie nami by przez łaske stać sie jak On.
Jam Jest -Słup Ognia ,Wieczny i Nieśmiertelny Błogosławiony.

5.sciezka -Szabat jest Odpoczynkiem w który wchodzimy nie w oparciu o dni nie w oparciu i Zakon ,lecz wchodząc w Chrystusa który jest naszym Szabatem.
On udowodnił ze do Jego Odpoczynku weszlismy w Dniu Wylania
Ducha Świetego ,albowiem sprawi to odpoczynek zmeczonemu,odpoczynek od swoich Dzieł .

Dzis gdy Głos Jego usłyszycie nie zatwardzajcie serc waszych
tego Dnia wchodzi do środka On by dać wam Wieczny Pokój i Wieczny Szabat.
Nie chodzcie by stac religijnymi


Gdy Rodzi sie z Ducha Bożego wchodzi na zawsze do Odpocznienia Jego i nie przestrzega juz Szabatu ,jesteście ciągle w tym Szabacie na zawsze i wiecznie
.
Świeckie uczynki się skonczyły
weszliscie do tego błogiego Pokoju-Szalom.

Widzimy Go jako Melkicedeka on wyszedł na powitanie Abrahama
był to Chrystus którego on spotkał.


hebr5/6 tys kapłanem na wieki według porządku Melkicedeka.

6 jak i w innym [miejscu]:
Tyś jest kapłanem na wieki
na wzór Melchizedeka.

7 Z głośnym wołaniem i płaczem za dni ciała swego zanosił On gorące prośby i błagania do Tego, który mógł Go wybawić od śmierci, i został wysłuchany dzięki swej uległości.

8 A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał
9 A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich,
którzy Go słuchają,
10 nazwany przez Boga kapłanem na wzór Melchizedeka.
...
13 Każdy, który pije [tylko] mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem.
..

6.ścieżka - Nie moga pojąc Prawdy ona ich zabije nie wiedza co z tym maja zrobic.
Wielcy znawcy ale o Duchową tajemnice sa niemowlętami
.
.
Duch Święty naucza przez nauczyciela.
DOSKONAŁYM nalezy się twardy pokarm
14 Przeciwnie, stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu UDOSKONALONE do rozróżniania dobra i zła.

.
Pierwsze 5 rozdziałów nalezy Jezusowi on jest IHVH a ciało stanowiło Przybytek mieszkajacego w człowieku.
W Nim przebywał Duch IHVH
.


Melchicedek Wielki Kapłan nie miał Początku i nie ma końca


7.ścieżka - człowiek jest tak Wieczny jak jego Stwórca , nie ma Wiecznego piekła.
.
8. ścieżka - Chodżmy naprzód ku DOSKONAŁOŚCI - na tym sie ludzie potykają
,,,Jest tylko jeden stan ,który sie ostoi przed Bogiem?
to jest stan DOSKONAŁOŚCI.

Bóg nie toleruje rzeczy które nie sa świete i DOSKONAŁE.

A wy legaliści jakże możecie sie DOSKONALIC skoro nie ma niczego ,
czym moglibyscie sie DOSKONALIC.narodziliscie w grzechu poczeli juz w grzechu ukształtowny w nieprawości ,mówiący kłamstwa.


Gdzie jestes ty letni zasniedziały człowieku który chodzisz po okolicy ze smutna twarza i mówisz naleze do zboru.

Ty grzeszniku dopóki sie nie narodzisz z Ducha Świętego jestes zgubiony.



Jedyne wymagania to musimy stac sie DOSKONAŁYM a jak sie stac DOSKONAŁYM ?
.
9.ścieżka - On połozył Swe Życie .. mat 5/ 47 badzcie i wy DOSKONALI
jak i Ojciec wasz w Niebie DOSKONAŁY JEST
ludzie mówia nikt nie jest DOSKONAŁY i Biblia mówi ze ..
Nie mozesz byc DOSKONAŁY samemu sobie.

zwrócmy sie ku DOSKONAŁOŚCI ...On Sam zajął miejsce człowieka
Bóg IHVH oddał Swoje Zycie za nas.

10. ścieżka- Urodzilismy sie potepieni
jak stac sie DOSKONAŁYM ?

hebr 9/11 wszedł przez Własne CIAŁO Bóg Ukryty w Jezusie
Chrystus Objawił Boga
Urodził sie z dziewicy ,


Krew pochodzi z płci męskiej a pomimo tego mówia ze Jezus był żydem.
Jezus nie był Żydem nie zostalismy zbawienie krwia zydowska
Nie, to nieprawda bo byli bysmy ciągle zgubieni.

Jezus nie był Żydem nie był poganinem On był Bogiem .
Bogiem Ojcem,Niewidzialnym Duchem.
On pokazał nam Boga

.
11.ścieżka - przez Krew Swoja
Wieczne odkupienie za nas.
oczyści Sumienie wasze od martwych uczynków.

10 /zakon nie moze nikogo DOSKONAŁYM uczynic
a Bóg wymaga DOSKONAŁOŚCI.
na chorych rece kłasc beda to sa martwe uczynki jest to co ty czynisz.

DOSKONAŁYM JEST TYLKO JEZUS jak sie dostac do niego
rzym 8/1 nie ma potepienia dla tych którzy Są w Jezusie ,co chodzą wedlug Ducha.
Co widzicie w Duchu
..
12. ścieżka - 1kor 12 / idziemy do DOSKONAŁOŚCI .
kłócimy sie o martwe uczynki .?!

To jest to CIAŁO do którego pragniemy sie dostac /
Przez Narodziny przez Jednego Ducha w Jedno Ciało jesteśmy
zanurzeni i wolni od grzechu Bóg nie widzi ciebie ale Chrystusa i nie moze Osadzic .
Ozywiony przez Ducha Jego .

Co robie Chwale tym Jego .łowie ryby,gram w piłke.

10/2
Jesli jestes DOSKONAŁY jesteś Wieczny ,bo tylko Bóg jest wieczny i [size=150]DOSKONAŁy[/size] a ty jesli stajesz sie częścia Boga.

Raz Oczyszczony NIE ma juz grzesznego Sumienia .

Ciemny analfabeto , człowiek Raz oczyszczony nie ma juz żadnego Sumienia ,że grzeszy .
musisz zniesc pierwsze by ustanowic Drugie...

13 ścieżka -

http://www.goszen.pl/?action=m135

ODŚWIEŻAM by czytający ZROZUMIELI KIM SĄ W JESZUA MESJASZU .
Prawda was WYZWOLI nie stawajcie sie NIEWWOLNIKAMI ludzkich nauk co chca was usidlic jako NIEWOLNIKÓW grzechu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 12 listopada 2014, o 12:20 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
To nauczanie jest bardzo bliskie memu sercu - w tym temacie

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 14 grudnia 2014, o 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Pan Jezus jest Panem Sabatu.
Sabat jest to dzień, który ma być poświęcony dla Pana.
Za wysokie wymagania?
Tylko jeden dzień, aby w pokorze obcować ze swoim Bogiem, a resztę tygodnia można poświęcać załatwiając swoje sprawy.
Spotkanie z Panem Jezusem w sabat to też spotkanie z braćmi, rozmowy, budowanie się, spotkania z ludźmi aby mogli poznać i uwierzyć aby mogli skorzystać z łaski.
Gdyż nie człowiek dla sabatu, ale sabat dla człowieka.
Jest też przymierzem między Panem, a Jego ludem.
I dopóki ludzkość będzie żyła na ziemi będzie sabat poświęcony Panu Bogu.
Jest to przykazanie 3 z 4 tyczących Pana Boga.
Nie będziesz miał innych bogów obok Pana Jezusa Chrystusa, nie będziesz dopuszczał się bałwochwalstwa, przykazanie tyczące imienia Pańskiego, aby nie było już lżone wśród narodów lecz wzywane z czcią, będziesz poświęcał dzień sabatu Panu Jezusowi, bo za samo nieprzestrzeganie sabatu jest śmierć.
O tym należy pamiętać, nikt łaski nie robi Panu Bogu, że to wypełni bo jest to obowiązek każdego człowieka.
Jeśli prawo ludzkie przestrzegamy to tym bardziej prawo Boże.
Nikt nie dopuści się znieważania władzy w państwie bo wie że za to jest kara, ale też nikt nagrody nie dostaje jeśli prawa przestrzega.
Dlaczego ludzie myślą, że otrzymają nagrodę życie wieczne za przestrzeganie przykazań Bożych?
W żaden sposób nie mogę pojąć, że prawie cały świat, czyli prawie cała ludzkość przyjęła jako najmniejszą jednostkę miary dni tzn.
tydzień składający się z siedmiu dni, tak jak to ustanowił Pan Jezus Chrystus.
Tylko co tej ludzkości przeszkadzało, żeby święcić sobotę? Dobry każdy dzień, byle nie sobota, tego właśnie nie mogę zrozumieć.
Iz.56,2 Szczęśliwy człowiek, który to czyni i syn człowieczy, który się tego trzyma, który przestrzega sabatu nie bezczeszcząc go, który strzeże swojej ręki, aby nie czyniła nic złego.
Iz.56,6-7 Cudzoziemców zaś, którzy przystali do Pana Jezusa Chrystusa, aby mu służyć i aby miłować imię Pana Jezusa Chrystusa, być Jego sługami, wszystkich którzy przestrzegają sabatu nie bezczeszcząc go i trzymają się mojego przymierza wprowadzę na moją świętą górę i sprawię im radość w moim domu modlitwy.

Co znaczy nie bezcześcić sabatu:

Iz.58,13-14 Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu Jezusowi Chrystusowi godnym czci i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy, wtedy będziesz się rozkoszował Panem Jezusem Chrystusem, a Ja sprawię, że wzniesiesz się ponad wyżyny ziemi i nakarmię cię dziedzictwem twego ojca Jakuba, bo usta Pana Jezusa Chrystusa to przyrzekły.

Sam Pan Jezus Chrystus tak powiedział:
Mat.12,1-8 W tym czasie szedł Pan Jezus Chrystus w sabat wśród zbóż, a uczniowie Jego byli głodni i poczęli rwać kłosy i jeść.
A gdy to ujrzeli Faryzeusze rzekli do Niego: Oto uczniowie twoi czynią czego nie wolno czynić w sabat.
A On rzekł im: Czyż nie czytaliście co uczynił Dawid, kiedy był głodny, on i ci którzy z nim byli?
Jak wszedł do Domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie wolno było jeść jemu, ani tym, którzy z nim byli, tylko samym kapłanom?
Albo czy nie czytaliście w zakonie, że w sabat kapłani w świątyni naruszają sabat, a są bez winy? (składanie ofiar, które trzeba było przyrządzić bezpośrednio przed jej złożeniem, jak też obrzezanie, które wypadło w sabat).
Ale mówię wam, że tutaj jest coś większego niż świątynia
(na pewno, bo to był Sam Pan Bóg z żywą świątynią, ale tego nie rozumieli).
I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych.
Oz.6,6 Gdyż miłości chcę, a nie ofiary, i poznania Pana Boga, nie całopaleń.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 15 grudnia 2014, o 07:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Facebook

Ryszard

Co Biblia mówi o zakonie

2 grudnia 2014 o 21:50

Czekałem cierpliwie trzy dni aby zwolennicy czczenia jednego tylko sabatu
( było ich wiecej lecz oni uparli się tylko przy jednym, ciekawe dlaczego??)
wykazali choć jednym konkretnym wersetem bibilijnym słuszność swojego nauczania.
Nie doczekałem się.
Widocznie a raczej na pewno takich wersetów nie ma!!!

Nie wiem dlaczego nasuwa mi się pewien tekst z piosenki Halamy „ja wiedziałem,że tak będzie”....

Gdyby tak którykolwiek z nich napisał tak szczerze- wprawdzie nie ma takich wersetów ale my tak wierzymy, my chcemy wykonywać zakon, nasze serca i umysły tego pragną, to wtedy miałbym wielki szacunek dla takiego człowieka, wielką miłość i jedyną moją odpowiedzią byłoby:
Bo muszę im wydać świadectwo, że pałają żarliwością ku Bogu, nie opartą jednak na pełnym zrozumieniu.
Rz 10.2. Powiedziałbym w porzadku jak chcesz tak rób, chociaż wypełnienie całego zakonu jest niemożliwe dla człowieka to skoro chcesz próbuj...

Jednak reakcja tego środowiska była zupełnie inna; setki, dosłownie setki wpisów i ani jednego konkretu...
Gdy spokojnie i cierpliwie żądałem udokumentowania w NT to zaczęły się wyzwiska, oszczerstwa, kalumnie...
Dowiedziałem się,że jestem bałwochwalcą, głupcem, a nawet homoseksualistą (sic!)

Było to dla mnie ostatecznym potwierdzeniem jaki duch stoi za tą religią....

Postanowiłem więc zrobić sobie odrobinę przyjemności ze Słowem Bożym i prześledzić co na ten temat Ono mówi.

Zacznę chronologicznie te wersety w miarę jak występują w Słowie Bożym.
Chcę zaznaczyć, że to nie całość ale potężna dawka zdrowej nauki, nie mojej lecz Słowa Bożego!!!!

„(12) I rzekł Pan do Mojżesza:
(13) Powiedz synom izraelskim: Zaiste, przestrzegać będziecie sabatów moich, gdyż to jest znakiem między mną a wami po wszystkie pokolenia wasze, abyście wiedzieli, żem Ja Pan, który was poświęcam.

(14) Przestrzegajcie więc sabatu, bo jest dla was święty. Kto go znieważy, poniesie śmierć, gdyż każdy, kto wykonuje weń jakąkolwiek pracę, będzie wytracony spośród swego ludu.

(15) Sześć dni będzie się pracować, ale w dniu siódmym będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, poświęcony Panu. Każdy, kto w dniu sabatu wykona jakąkolwiek pracę, poniesie śmierć.

(16) Synowie izraelscy będą przestrzegać sabatu, zachowując sabat w pokoleniach swoich jako przymierze wieczne.

(17) Między mną a synami izraelskimi będzie on znakiem na wieki, bo w sześciu dniach stworzył Pan niebo i ziemię, a dnia siódmego odpoczął i wytchnął. II Mój 31

Sabaty były tylko dla ludu wybranego oraz dla tych, którzy chceli się do nich przyłączyć! Ja nie należę do Izraela i nie mam najmniejszego zamiaru do nich się przyłączać, chociaż mam wielki szacunek do nich i miłość.
Potwierdza to także początek II Mój 20 rozdział-

(1) A Pan mówił wszystkie te słowa i rzekł:
(2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

Czy chrześcijan NT wyprowadził Pan (dosłownie) z Egiptu????

A co mówi Nowy Testament???
Nie będę komentował Słowa Bożego tylko je cytował po kolei jak się pojawiają w Nowym Testamencie.



Dzieje Apostolskie:

15 rozdział

(19) Dlatego sądzę, że nie należy czynić trudności tym spośród pogan, którzy nawracają się do Boga,
(20) ale polecić im, żeby się wstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bałwany, od nierządu, od tego, co zadławione, i od krwi.


(28) Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych:
(29) Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi

Rzymian:

3 rozdział (19)
A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu.

(20) Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.

(21) Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
(22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących.

14 rozdział (5) Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu

II Kor 3

(6) który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami nowego przymierza, nie litery, lecz ducha, bo litera zabija, duch zaś ożywia.
(7) Jeśli tedy służba śmierci, wyryta literami na tablicach kamiennych taką miała chwałę, że synowie izraelscy nie mogli patrzeć na oblicze Mojżesza z powodu przemijającej wszak jasności oblicza jego,
(8) czy nie daleko więcej chwały mieć będzie służba ducha?
(9) Jeśli bowiem służba potępienia ma chwałę, daleko więcej obfituje w chwałę służba sprawiedliwości.

(10) Albowiem to, co niegdyś miało chwałę, teraz nie ma chwały z powodu chwały, która tamtą przewyższa.
(11) Jeśli bowiem chwałę miało to, co przemija, daleko więcej jaśnieje w chwale to, co trwa.
(12) Mając więc taką nadzieję, bardzo śmiało sobie poczynamy,
(13) a nie tak, jak Mojżesz, który kładł zasłonę na oblicze swoje, aby synowie izraelscy nie patrzyli na koniec tego, co miało ustać.
(14) Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta.
(15) Tak jest aż po dzień dzisiejszy, ilekroć czyta się Mojżesza, zasłona leży na ich sercu; (16) lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta

Galacjan

2 rozdział

(16) wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek

(21) Nie odrzucam łaski Bożej; bo jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł.

3 rozdział



(1) O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego?

(2) Chcę dowiedzieć się od was tego jednego: Czy przez uczynki zakonu otrzymaliście Ducha, czy przez słuchanie z wiarą?

(3) Czy aż tak nierozumni jesteście? Rozpoczęliście w duchu, a teraz na ciele kończycie?
(4) Czy daremne były tak liczne wasze doznania? Rzeczywiście, byłyby daremne.

(5) Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą?

(6) Tak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to ku usprawiedliwieniu.

(7) Z tego możecie poznać, że ci, którzy są z wiary, są synami Abrahama.
(8) A Pismo, które przewidziało, że Bóg z wiary usprawiedliwia pogan, uprzednio zapowiedziało Abrahamowi: W tobie będą błogosławione wszystkie narody.

(9) Tak więc ci, którzy są ludźmi wiary, dostępują błogosławieństwa z wierzącym Abrahamem.
(10) Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.
(11) A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.

(12) Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.
(13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

(14) aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę.
(15) Bracia, przytoczę przykład ze stosunków ludzkich: Nawet uprawomocnionego testamentu jakiegoś człowieka nikt nie obala ani do niego nic nie dodaje.

(16) Otóż, obietnice dane były Abrahamowi i potomkowi jego. Pismo nie mówi: I potomkom - jako o wielu, lecz jako o jednym: I potomkowi twemu, a tym jest Chrystus.
(17) Powiadam więc to: Testamentu uprzednio przez Boga uprawomocnionego nie unieważnia zakon, który został nadany czterysta trzydzieści lat później, tak żeby obietnica była unicestwiona.

(18) Jeśli bowiem dziedzictwo wywodzi się z zakonu, to już nie z obietnicy. Bóg zaś obdarzył nim łaskawie Abrahama przez obietnicę.
(19) Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika.

(20) Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden.

(21) Czy więc zakon jest przeciw obietnicom Bożym? Bynajmniej! Gdyby bowiem został nadany zakon, który może ożywić, usprawiedliwienie byłoby istotnie z zakonu.

(22) Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą.

(23) Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona.

(24) Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni. (25) A gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod opieką przewodnika.

5 rozdział



(4) lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi,
(5) aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili.



(9) teraz jednak, kiedy poznaliście Boga, a raczej, kiedy zostaliście przez Boga poznani, czemuż znowu zawracacie do słabych i nędznych żywiołów, którym ponownie, jak dawniej służyć chcecie?
(10) Zachowujecie dni i miesiące, i pory roku, i lata!
(11) Boję się, że może nadaremnie mozoliłem się nad wami.

(21) Powiedzcie mi wy, którzy chcecie być pod zakonem, czy nie słyszycie, co zakon mówi?
(22) Napisane jest bowiem, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej.
(23) Lecz ten, który był z niewolnicy, według ciała się urodził, ten zaś, który był z wolnej, na podstawie obietnicy.
(24) A to jest powiedziane obrazowo: oznaczają one dwa przymierza, jedno z góry Synaj, które rodzi w niewolę, a jest nim Hagar.

(25) Hagar jest to góra Synaj w Arabii; odpowiada ona teraźniejszemu Jeruzalem, gdyż jest w niewoli razem z dziećmi swymi.
(26) Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą.


(27) Jest bowiem napisane: Raduj się, niepłodna, która nie rodzisz, wydaj okrzyk radości i wesel się głośno, ty, która nie znasz bólów porodowych, bo więcej dzieci ma opuszczona niż ta, która ma męża.

(28) Wy zaś, bracia, podobnie jak Izaak, dziećmi obietnicy jesteście.
(29) Lecz jak ongiś ten, który się według ciała narodził, prześladował urodzonego według Ducha, tak i teraz.

(30) Lecz co mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i syna jej; nie będzie bowiem dziedziczył syn niewolnicy z synem wolnej.
(31) Przeto, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, lecz wolnej!

Efezjan

2 rozdział

15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka

A poniżej cytowane ma podtytuł „przykazania na co dzień:



(25) Przeto, odrzuciwszy kłamstwo, mówcie prawdę, każdy z bliźnim swoim, bo jesteśmy członkami jedni drugich.
(26) Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad gniewem waszym, (27) nie dawajcie diabłu przystępu.

(28) Kto kradnie, niech kraść przestanie, a niech raczej żmudną pracą własnych rąk zdobywa dobra, aby miał z czego udzielać potrzebującemu.

(29) Niech żadne nieprzyzwoite słowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre, które może budować, gdy zajdzie potrzeba, aby przyniosło błogosławieństwo tym, którzy go słuchają.
(30) A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia.
(31) Wszelka gorycz i zapalczywość, i gniew, i krzyk, i złorzeczenie niech będą usunięte spośród was wraz z wszelką złością.
(32) Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie.

I tym 1 rozdział;
(7) chcą być nauczycielami zakonu, a nie rozumieją należycie ani tego, co mówią, ani tego, co twierdzą.
(8) Wiemy zaś, że zakon jest dobry, jeżeli ktoś robi z niego właściwy użytek,

(9) wiedząc o tym, że zakon nie jest ustanowiony dla sprawiedliwego, lecz dla nieprawych i nieposłusznych, dla bezbożnych i grzeszników, dla bezecnych i nieczystych, dla ojcobójców i matkobójców, dla mężobójców,

(10) rozpustników, mężołożników, dla handlarzy ludźmi, dla kłamców, krzywoprzysięzców i dla wszystkiego, co się sprzeciwia zdrowej nauce,

(11) zgodnej z ewangelią chwały błogosławionego Boga, która została mi powierzona.

Hebrajczyków

7 rozdział


(18) A przeto poprzednie przykazanie zostaje usunięte z powodu jego słabości i nieużyteczności,
(19) gdyż zakon nie przywiódł niczego do doskonałości, z drugiej zaś strony wzbudzona zostaje lepsza nadzieja, przez którą zbliżamy się do Boga.

(28) Albowiem zakon ustanawia arcykapłanami ludzi, którzy podlegają słabościom, lecz słowo przysięgi, która przyszła później niż zakon, ustanowiło Syna doskonałego na wieki.

8 rozdział

(7) Gdyby bowiem pierwsze przymierze było bez braków, nie szukanoby miejsca na drugie.

(13) Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku.

10 rozdział

9) potem powiada: Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją. Znosi więc pierwsze, aby ustanowić drugie; (10) mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.

Jakuba 2.10 (10) Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego

1Jana 3 (23) A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał. (24) A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.

1Jana 4 (21) A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.

2Jana (5) A teraz proszę cię, pani, abyśmy wzajemnie się miłowali, a nie podaję ci tego, jako nowego przykazania, lecz jako przykazanie, które mieliśmy od samego początku. (6) A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego. Takie jest to przykazanie, które słyszeliście od początku, aby było zasadą waszego postępowania.

Jak widać nauki zwolenników czczenia soboty ( nie sabatów) nie maja wiarygodnego potwierdzenia w Słowie Bożym a te wersety powyższe świadczą o czymś zupełnie innym

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 30 grudnia 2014, o 22:10 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Powiem amen na to co napisał RP, bo nie staję się bardziej świętą gdy przestrzegam sabat ani też mniej świętą gdy go nie przestrzegam...
Whitedove

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 31 grudnia 2014, o 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Faktem jest ,ze ten dzień zwany Szabtem został Israelowi zabrany podobnie jak zabrano im
Pasche i dali nam Wielką Noc ?
Wcisneli nam kłamstwo,ze ukrzyżowanie było w piatek policzyli do trzech i wyszła im
Niedziela a nie Sobota.

Mnie jednak uderza coś innego coś o czym nie mówią nawet ci co bronią Szabatu,a minowicie
jest tu mowa o byciu DOSKONAŁYM
Co im z dnia Szabatu jeśli nie są DOSKONALI a tylko taki ostoi sie i wejdzie w ODPOCZNIENIE
czyli w Szabat.



Cytuj:
Gdy Rodzi sie z Ducha Bożego wchodzi na zawsze do Odpocznienia Jego i nie przestrzega juz Szabatu ,jesteście ciągle w tym Szabacie na zawsze i wiecznie


Dlatego powiedziane jest o Israelu który przestrzegał dnia Siódmego a jednak
do ODPOCZNIENIA nie weszli bo chcieli wejść na własnej Sprawiedliwości .

Nie wiem na ile są szczerzy ci co Szabatuja 7 dzien tyg ,ale powinni sie zastanowić
nad jego znaczeniem.

temat SZABATU
viewtopic.php?f=16&t=999&start=90

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 31 grudnia 2014, o 12:59 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Amen !!!!

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 28 lipca 2017, o 09:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
https://goszen.pl/pl/czytelnia/list-do- ... ial-6-cz-2
...

.by rozważać Jego drogie Słowo.
Przyszedłem przed chwilą, niosąc dwie Biblie. Miałem tam z tyłu krótką osobistą rozmowę z pewną panią, w której jej powiedziałem, że gdybym głosił z nich obydwu, powinienem mieć wcale nie zły temat. Ale to jest grecki leksykon, a więc jedynie coś... chcę dzisiaj wieczorem coś z niego przeczytać. To jest... to dosłowne tłumaczenie z greckiego oryginału na język angielski. Bardzo mi się przydaje. Chcę więc coś z niego przeczytać, bo rozważamy teraz List do Hebrajczyków i dochodzimy właśnie do spraw, które mają bardzo głębokie znaczenie.
2
Parę minut temu powiedziałem do brata Neville: „Przechodzimy do tego, co powoduje, że ludzie drapią się po głowie i mówią: ‚Nie wierzę w to'„. Widzicie? Widzicie, właśnie coś takiego zaczynamy rozważać. I to są nasze ulubione miejsca.
Pewien kaznodzieja powiedział do mnie, rzekł: „Hm, wiele ludzi będzie się prawdopodobnie drapać po głowie”.
Odpowiedziałem: „I właśnie o to nam chodzi”.



Popatrzcie, Biblia może mieć tylko jedno znaczenie, ona nie może mieć dwóch znaczeń. Jeśli więc jeden fragment Biblii mówi jedną rzecz, a inny fragment Biblii mówi coś innego, wtedy coś tu nie gra, rozumiecie? Ona musi mówić tę rzecz od początku do końca. Lecz kiedy studiujecie Biblię, pamiętajcie, że „ona jest zakryta przed oczyma mądrych i roztropnych, a objawiona prostaczkom,” bo to jest duchowa księga.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hebrajczyków - SZABAT - DOSKONAŁOSĆ- BRANHAM
 Post Napisane: 28 lipca 2017, o 14:56 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
SWIECENIE NIEDZIELI

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013 ... tekst.html

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lipca 2017, o 14:56 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL