Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » MĄDROŚCI MĘDRCÓW » Droga do MĄDROŚCI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 14 sierpnia 2012, o 19:46 
Offline

Dołączył(a): 22 lipca 2012, o 20:51
Posty: 22
noemi napisał(a):
Cytuj:
z 1 str)
Mistrz: Trzech rzeczy na to potrzeba.
Pierwszą jest, byś wolę swoją BOGU powierzył i aż do gruntu utonął w jego miłosierdziu.
Drugą jest, byś własną swą wolę miał w nienawiści i nie czynił tego, do czego cię ona pociąga.
Trzecią - byś poddał się krzyżowi PANA naszego JEZUSA CHRYSTUSA z cierpliwością, iżbyś pokusę przyrody i tworu mógł wytrzymać: a gdy to uczynisz, BÓG będzie mówił w tobie i wprowadzi do się, do gruntu nadprzyrodzonego, twą wolę poniechaną, iż usłyszysz, co PAN mówi w tobie.


Wszystko albo nic - i dopóki czlowiek nie jest zdecydowany oddac wszystkiego ,dopóty
nie może sie Zanurzyc bo zawsze jakieś 'nadmuchane ego" bedzie człowieka unosic na powierzchni jak szumowiny ...
Czesto sie mówi '' a co w TYM złego " ?

viewtopic.php?f=58&t=151&p=1018#p1018



idąc za twoim rozumowaniem należało by też zrezygnować z Dekalogu, bo i tak wszyscy grzeszymy, a więzienia są przepełnione mordercami ,gwałcicielami...poco to wszystko?


Czy REZYGNUJĄC z własnych pragnień , ambicji np dla dobra Narodu, Rodziny, drugiej osoby, stajemy się w oczach Boga gorsi ?? Czy w naszym Zbawieniu liczą się tylko milowe kroki - "Wszystko albo nic" ?

REZYGNACJA a Biblijne "oko za oko"

Wszystkiego Dobrego :)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 sierpnia 2012, o 19:46 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 15 sierpnia 2012, o 10:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
rob napisał(a):


viewtopic.php?f=58&t=151&p=1018#p1018[


idąc za twoim rozumowaniem należało by też zrezygnować z Dekalogu, bo i tak wszyscy grzeszymy, a więzienia są przepełnione mordercami ,gwałcicielami...poco to wszystko?


Czy REZYGNUJĄC z własnych pragnień , ambicji np dla dobra Narodu, Rodziny, drugiej osoby, stajemy się w oczach Boga gorsi ?? Czy w naszym Zbawieniu liczą się tylko milowe kroki - "Wszystko albo nic" ?

REZYGNACJA a Biblijne "oko za oko"

Wszystkiego Dobrego :)

Nie , nie idziesz za moim rozumowaniem , ja nic takiego nie napisałąm co ty piszesz?
Dlaczego rezygnować z Dekalogu - przeciez dekalog wskazuje ze wszyscy grzeszą .
Ale Dekalog nie moze sprawic by przestali grzeszyć - czy może sprawić ?

No właśnie - po co to wszystko ?
Pisząc ,ze Oddac wszystko miałam na uwadze Mistrza a nie siebie -czy masz zastrzeżenia do Mistrza do jego wypowiedzi ?

może warto zrezygnować z "oko za oko " :wink:
wszystkiego co DOBRE .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 15 sierpnia 2012, o 16:56 
Offline

Dołączył(a): 22 lipca 2012, o 20:51
Posty: 22
Nie rozumiemy się... pomyśl o ile byłby lepszy świat, gdyby ludzie potrafili rezygnować z własnych
chorych pragnień,ambicji, egoizmów (przynaj. niektórych),, ile by było mniej wojen, konfliktów, wyzysku?
Jak myślisz - Jakim sposobem szatan zawładnął ludźmi? ot tak sobie, podpiął się do naszego 'interfejsu'?
Walka z samym sobą to walka ze Złem(Złym) - ja inaczej tej walki sobie nie wyobrażam.

bo inaczej pozostanie nam jedynie - samopoznanie, samorealizacja, samodoskonalenie i w końcu ..samozbawienie :))


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 15 sierpnia 2012, o 17:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
rob napisał(a):
Nie rozumiemy się... pomyśl o ile byłby lepszy świat, gdyby ludzie potrafili rezygnować z własnych
chorych pragnień,ambicji, egoizmów (przynaj. niektórych),, ile by było mniej wojen, konfliktów, wyzysku?
Jak myślisz - Jakim sposobem szatan zawładnął ludźmi? ot tak sobie, podpiął się do naszego 'interfejsu'?
Walka z samym sobą to walka ze Złem(Złym) - ja inaczej tej walki sobie nie wyobrażam.

bo inaczej pozostanie nam jedynie - samopoznanie, samorealizacja, samodoskonalenie i w końcu ..samozbawienie :))


Bóg wiedział za czym będzie podążał człowiek i wiedział ,ze na pożądliwosć ciała ,oczu i sławe nie ma "siły" ..
Właśnie problem w tym ,ze człowiek mysli ze to w jego mocy jest zapobiec wojnom chorobom itp.
Wiesz co ,a może właśnie sie " podpiał" a człowiek nie wie ze holuje takiego pasożyta ?
Samodoskonalenie to własnie to o czym piszesz czyli gdyby zrezygnował ze swoich pranien to .... to cos ja w buddyźmie ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 16 sierpnia 2012, o 19:16 
Offline

Dołączył(a): 22 lipca 2012, o 20:51
Posty: 22
Noemi napisał(a):
Bóg wiedział za czym będzie podążał człowiek i wiedział ,ze na pożądliwosć ciała ,oczu i sławe nie ma "siły" ..
Właśnie problem w tym ,ze człowiek mysli ze to w jego mocy jest zapobiec wojnom chorobom itp.


tak, masz racje, myślenie że cokolwiek zawdzięczamy sobie samemu to albo naiwność albo pycha,
tym nie mniej jakiś wpływ na rzeczywistość posiadamy - patrz.Wolna Wola. Z własnego doświadczenia wiem,
że rezygnacja z ziemskich pragnień-pożądliwości-pokus często przynosi zaskakująco pozytywne skutki,
wystarczy tylko mieć prawdziwą WOLE,CHĘĆ a reszte za nas robi Bóg.

Mk 14:37 Potem wrócił i zastał ich śpiących. Rzekł do Piotra: "Szymonie, śpisz? Jednej godziny nie mogłeś czuwać?
38 Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe".

Cytuj:
Wiesz co ,a może właśnie sie " podpiał" a człowiek nie wie ze holuje takiego pasożyta ?


ciekawa teoria..
ja postrzegam szatana niczym wielkiego specjaliste od marketingu i reklamy który rozbudza w nas żądze
posiadania, pragnienia "rzeczy" których normalnie za darmo byśmy nigdy nie chcieli, a tu jeszcze
każe nam za to tak drogo płacić.Jeżeli ktoś nie wie czym jest rezygnacja to staje się nieświadomą
marionetką w rękach tego speca,,, tak, tak właśnie działa szatan, żerując na na naszych słabościach..

1 list J 2: 16 Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała,
pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata.

-Zatem rezygnując z tego wszystkiego lub nawet tylko małej części, wyrażamy naszą wolę bycia z Bogiem, a to już jest coś..


Cytuj:
Samodoskonalenie to własnie to o czym piszesz czyli gdyby zrezygnował ze swoich pranien to .... to cos ja w buddyźmie ?



Tak, tyle że Buddyzm każe rezygnować z WSZELKICH pragnień , a ja jedynie proponuje z tych "chorych".
aha i jeszcze..Rezygnacja powinna wynikać z nas samych a nie wskutekdziałań,zabiegów , nacisków osób trzecich,, wówczas nazywa się to terroryzmem :)



Gal 2 : (20) Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, a żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus;
a to że teraz w ciele żyję, w wierze Syna Bożego żyję, który mię umiłował i wydał samego siebie za mię.
(BG)

1Tm 6:7 Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy [z niego] wynieść.
8 Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni!



Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 16 sierpnia 2012, o 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
O, ciekawe co piszesz ,ale jak doczekam jutra ,to postaram się odpowiedzieć .

muszę pomyśleć :idea:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 17 sierpnia 2012, o 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Mk 14:37 Potem wrócił i zastał ich śpiących. Rzekł do Piotra: "Szymonie, śpisz?
Jednej godziny nie mogłeś czuwać?
38 Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe".
.
I o czym my tu możemy mówic ?
Jesli nie zdołali wytrwac jednej godziny ,to jak wytrwac
dnie miesiące lata?
Jesli nie zdołali jednego nakazu zachowac - nie bedziesz jadł z TEGO Drzewa ..
to jak moze dotrzymac 10 nakazów ?
Ciągle sie człowiek łudzi ciągle ma nadzieję ze ...?
.
Szatan jako specjalista od marketingu ?
Moze i tak .
Po wysłuchaniu tematu o reinkarnacji i szatanie jako
tym co własny biznes kręci , to zaczynam nieco inaczej postrzegac chociażby mówienie ze Bóg dał dar i jest piłkarzem - takie świadectwa słyszałąm czy też czytałam.

viewtopic.php?f=62&t=61


Chore pragnienia ?
Ale co dla kogo bedzie chore , tu moze być starcie poglądów.
Wykluczam ze mówimy o .... pragnienie-pedofilia
pragnienie sadyzmu itp.
.

Tak z Mesjaszem jestem UKRZYŻOWANY i żyję juz nie ja ...
ja i ten drugi
Nic nie przyniesliśmy ...
Tylko..
dlaczego Młodzieniec ma tyle pytań ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 17 sierpnia 2012, o 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
1. Rzekł Młodzian do Mistrza: Jak mogę dojść do życia nadzmysłowego, bym BOGA widział i słyszał mówiącego?

Rzekł Mistrz: Gdybyś mógł na mgnienie wznieść się tam, gdzie żadne stworzenie nie żyje, słyszał byś wtedy Boga mówiącego.

2. Młodzian: Jest li to blisko, lub daleko?

Mistrz: W tobie to jest; i gdybyś mógł na godzinę zmilknąć dla wszystkiej woli swojej i dla zmysłów, usłyszałbyś BOGA słowo niewymowne.


Gdybys mógł na godzinę zamilknać dla wszystkiej woli swojej ...

No tak gdyby zamilknać ... czy tobie sie juz udało ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 17 sierpnia 2012, o 20:13 
Offline

Dołączył(a): 22 lipca 2012, o 20:51
Posty: 22
noemi napisał(a):
Mk 14:37 Potem wrócił i zastał ich śpiących. Rzekł do Piotra: "Szymonie, śpisz? Jednej godziny nie mogłeś czuwać?
38 Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe".
.
I o czym my tu możemy mówic ?
Jesli nie zdołali wytrwac jednej godziny ,to jak wytrwac
dnie miesiące lata?
Jesli nie zdołali jednego nakazu zachowac - nie bedziesz jadł z TEGO Drzewa ..
to jak moze dotrzymac 10 nakazów ?
Ciągle sie człowiek kłudzi ciągle ma nadzieję ze ...?


Mt 7 :7 Proście, a będzie wam dano, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a będzie wam otworzono.
(8) Każdy bowiem, kto prosi, bierze; a kto szuka, znajduje; a temu, co kołacze, będzie otworzono.
(9) I któryż z was jest człowiek, którego prosiłliby syn jego o chleb, izali mu da kamień?
(10) A prosiłby o rybę, izali mu da węża? (11) Jeźli wy tedy będąc złymi,
umiecie dary dobre dawać dzieciom waszym, czemże więcej Ojciec wasz, który jest w niebiesiech,
da rzeczy dobre tym, którzy go proszą.

Mt 21: (22) I wszystko, o cobyściekolwiek prosili w modlitwie wierząc, weźmiecie.

Cytuj:
.
Szatan jao specjalista od maretingu ?
Moze i tak .
Po wysłuchaniu tematu o reinkarnacji i szatanie jako
tym co własny biznes kręci , to zaczynam nieco inaczej postrzegac chociażby mówienie ze Bóg dał dar i jest piłkarzem - takieświadectwa słyszałąm czy też czytałam.

viewtopic.php?f=62&t=61

użyłem takiego właśnie porównania, ale skoro ty tak to dosłownie odczytałaś ..niech będzie

Cytuj:
Chore pragnienia ?
Ale co dla kogo bedzie chore , tu moze być starcie poglądów.
Wykluczam ze mówimy o .... pragnienie-pedofilia
pragnienie sadyzmu itp.
.


od tego jest Ewangelia,Dekalog i Łaska Ducha Św.

Cytuj:
Tak z Mesjaszem jestem UKRZYŻOWANY i żyję juz nie ja ...
ja i ten drugi
Nic nie przyniesliśmy ...
Tylko..
dlaczego Młodzieniec ma tyle pytań ?


każdy Młody człowiek tak ma :)

Cytuj:
Cytuj:
1. Rzekł Młodzian do Mistrza: Jak mogę dojść do życia nadzmysłowego, bym BOGA widział i słyszał mówiącego?

Rzekł Mistrz: Gdybyś mógł na mgnienie wznieść się tam, gdzie żadne stworzenie nie żyje, słyszał byś wtedy Boga mówiącego.

2. Młodzian: Jest li to blisko, lub daleko?

Mistrz: W tobie to jest; i gdybyś mógł na godzinę zmilknąć dla wszystkiej woli swojej i dla zmysłów, usłyszałbyś BOGA słowo niewymowne.


Gdybys mógł na godzinę zamilknać dla wszystkiej woli swojej ...

No tak gdyby zamilknać ... czy tobie sie juz udało ?



Aljuzi ponjał.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 18 sierpnia 2012, o 12:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Niema ,żadnej aluzji ,ja zapytałam .

Cytuj:
1. Rzekł Młodzian do Mistrza: Jak mogę dojść do życia nadzmysłowego, bym BOGA widział i słyszał mówiącego?

Rzekł Mistrz: Gdybyś mógł na mgnienie wznieść się tam, gdzie żadne stworzenie nie żyje, słyszał byś wtedy Boga mówiącego.

2. Młodzian: Jest li to blisko, lub daleko?

Mistrz: W tobie to jest; i gdybyś mógł na godzinę zmilknąć dla wszystkiej woli swojej i dla zmysłów, usłyszałbyś BOGA słowo niewymowne.


Popatrz Tu pada pytanie - jak .... mogę widzieć i słyszeć ...
I odp ... ZAMILKNAĆ na godzine dla wszelkiej swej woli i zmysłów .....
Zapytałm ,czy TOBIE się udało , czy osiągnąłeś TEN poziom o którym mówi Mistrz
Może ci co słyszeli czy słyszą ,czy oni ,sa właśnie w TEJ GODZINIE MILCZENIA ?
Moze to tez znaczyć ,że dzisiejsi wierzący nie widzą i nie słyszą bo ... nie sa w komorze
nie potrafią milczeć ?

rob
ja tylko pytam - bez aluzji .. przepraszam jeśli pytanie było kłopotliwe dla ciebie ..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 18 sierpnia 2012, o 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Bezemnie nic uczynić nie możecie. Jan, 15:5.
Własną swą mocą nie możesz dojść do tego pokoju, by żaden cię twór nie poruszał, lecz stanie się to wtedy, gdy całkowicie powierzysz się życiu PANA naszego, JEZUSA CHRYSTUSA, gdy wolę swoję i żądzę oddasz Jemu i nic bez niego nie zechcesz.

Wtedy stać będziesz ciałem swojem w świecie we własnościach i rozumem swym pod krzyżem naszego PANA CHRYSTUSA; wolą atoli będziesz w niebie obcował i staniesz na tym krańcu, z którego wszystkie twory wyszły i dokąd znowu wracają.
I wtedy będziesz mógł rozumem widzieć wszystko nazewnątrz, a czuciem nawewnątrz, wraz z Chrystusem, któremu dana jest wszystka władza na ziemi i na niebie, panowania we wszystkiem i nad wszystkiem. Mat. 28:18.

10. Młodzian: Mistrzu mój! twory, które żyją we mnie, zatrzymują mnie, iż nie mogę oddać siebie całego, jakbym tego pragnął.

Mistrz: Gdy wola twoja odejdzie od tworów, wtedy i twory opuszczą ciebie, i zostaną w świecie, i będzie jedynie ciało twe u tworów, , ty jednak będziesz obcował duchowo z BOGIEM.

I skoro wola twoja opuści twory, umrą w niej twory i będą żyły jedynie w ciele na świecie; i gdy wola nie będzie się w nich poruszała, nie będą i one duszy poruszały.
Bowiem jak mówi Św. Paweł: obcowanie nasze jest w niebie. Filipien. 3:20.

I również: jesteście kościołem Ducha Św., który w was jest. I. Kor. 6:19.
Tak tedy Duch Św. mieszkać będzie w woli, a twory w ciele.


Kto zyje w ciele Bogu podobac sie nie może ,ąle wy nie zyjecie w ciele a w Duchu..
czymże sa owe - twory ?-

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 18 sierpnia 2012, o 17:10 
Offline

Dołączył(a): 22 lipca 2012, o 20:51
Posty: 22
noemi napisał(a):
...
rob
ja tylko pytam - bez aluzji .. przepraszam jeśli pytanie było kłopotliwe dla ciebie ..



Noemi, naprawdę żałuje że nie masz do dyskusji kogoś bardziej godnego siebie.
Gdybyś tak naprawdę mnie znała, to nigdy nie zadałabyś takiego pytania.. to ja powinienem tobie je zadać .. a więc - odpowiesz?

-----
odnośnie "tworów" , to jakieś ziemskie żądze, demony, więzi przykuwające nas dla świata??


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 19 sierpnia 2012, o 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ale co znaczy - bardziej godnego siebie ? - widocznie tak miało być jak jest .
Co my możemy wiedzieć kto jest nas godny , czy Apostołowie wybierali według swojej godności ?
Przeciez rozmowa młodzienca z ... Mistrzem pokazuje nam ,że Mistrz nie patrzy na swoja godność a na potrzeby młodzieńca ..
Zadawałąm mnóstwo pytań mojemu Zbawicielowi ,było ich tysiące pytałam jak dziecko .
Pytałam i ufnie czekałam na odpowiedź ... :)
I ... odpowiadał a teraz z rozmowy młodzieńca z Mistrzem dowiaduje sie ,że ZAMILKŁAM
na 'GODZINĘ" i ,ze to nazywa sie byciem w Komorze.

Tak ZAMILKŁAM NA GODZINE i .... MUSZĘ do tego POWRÓCIĆ .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 23 sierpnia 2012, o 18:00 
Offline

Dołączył(a): 22 lipca 2012, o 20:51
Posty: 22
noemi napisał(a):
Ale co znaczy - bardziej godnego siebie ? - widocznie tak miało być jak jest .
Co my możemy wiedzieć kto jest nas godny , czy Apostołowie wybierali według swojej godności ?
Przeciez rozmowa młodzienca z ... Mistrzem pokazuje nam ,że Mistrz nie patrzy na swoja godność a na potrzeby młodzieńca ..
Zadawałąm mnóstwo pytań mojemu Zbawicielowi ,było ich tysiące pytałam jak dziecko .
Pytałam i ufnie czekałam na odpowiedź ... :)
I ... odpowiadał a teraz z rozmowy młodzieńca z Mistrzem dowiaduje sie ,że ZAMILKŁAM
na 'GODZINĘ" i ,ze to nazywa sie byciem w Komorze.

Tak ZAMILKŁAM NA GODZINE i .... MUSZĘ do tego POWRÓCIĆ .

Rzeczywiście potrafisz zamilknąć dla swoich zmysłów i osiągnąć stan w jakim znajdowali się nasi prarodzice zanim zgrzeszyli?
Potrafisz bezpośrednio usłyszeć głos Boga?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ROZMOWA MISTRZA z MŁODZIEŃCEM
 Post Napisane: 24 sierpnia 2012, o 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
rob napisał(a):

Rzeczywiście potrafisz zamilknąć dla swoich zmysłów i osiągnąć stan w jakim znajdowali się nasi prarodzice zanim zgrzeszyli?
Potrafisz bezpośrednio usłyszeć głos Boga?


Musze pomyśleć jak to napisac i co napisać a czego nie pisać .
Kiedyś bym nawet nie pomyślała ,ze jest to mozliwe ,ale Bóg wie co robi ,to ja nie wiedziałam.
Wiem tez,że może przemówić bez względu na wyznanie - zobacz w Biblii napisane jest
ze słyszeli jak do nich przemawiał a byli goim.
Pytanie co słyszący z tym zrobi ..
Zaczęło sie u mnie od pragnienia poznania Osobistego Poznania tak powtarzałam
Chce Ciebie osobiście poznać jaki jesteś kim jesteś..
Ja mówiłam do Niego i wcale nie myslałm ze On przemówi do mnie , nie miałam pojęcia ze to możliwe. Chyba większość nie ma o tym pojęcia.
U mnie było to na zasadzie - 'Mówił chłop do obrazu - obraz ani razu" :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 sierpnia 2012, o 18:02 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » MĄDROŚCI MĘDRCÓW » Droga do MĄDROŚCI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL