Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 11 marca 2014, o 20:16 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
Derek Prince Uwolnienie od przekleństwa

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 marca 2014, o 20:16 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 12 marca 2014, o 07:00 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Cenna usługa - nie wszystko popieram w 100 % ale coś w tym jest
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 21 marca 2015, o 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
Jedynym pewnym i sprawdzonym sposobem uwolnienia od każdego ciężaru duchowego jest wejście pod ochronę Chrystusa. Uwierzenie i całkowite poleganie na Nim, w każdej dziedzinie.
Wówczas otrzymuje się pokój, radość, miłość, mądrość, we wszystkich trudnych sytuacjach życiowych. Bóg daje mądrość i pokój w sytuacji gdy zabraknie zdrowia czy dóbr materialnych. Człowiek ufający bezgranicznie Jezusowi, czerpie radość z nadziei że to wszystko doczesne przeminie. I nastanie wieczna sprawiedliwość i brak smutku i śmierci. Żyje miłością do Boga i ludzi...

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 22 marca 2015, o 07:47 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
witaj, "cedr" - dobrze powiedziane, jednak tu na ziemi mamy trochę pracy do wykonania, jeśli chcemy korzystać tu i teraz z naszego dziedzictwa, a takim dziedzictwem jest np. zdrowie.
Poza tym cale stworzenie wzdycha:" Rz 8:22 bw "Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd."
Z jakiego powodu wzdycha?

List do Rzymian 8,22-27

" Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd.
A nie tylko ono, lecz i my sami, którzy posiadamy zaczątek Ducha, wzdychamy w sobie, oczekując synostwa, odkupienia ciała naszego.
W tej bowiem nadziei zbawieni jesteśmy; a nadzieja, którą się ogląda, nie jest nadzieją, bo jakże może ktoś spodziewać się tego, co widzi?
A jeśli spodziewamy się tego, czego nie widzimy, oczekujemy żarliwie, z cierpliwością.
Podobnie i Duch wspiera nas w niemocy naszej; nie wiemy bowiem, o co się modlić, jak należy, ale sam Duch wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach.
A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi. "

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 22 marca 2015, o 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
_Perła_ napisał(a):
witaj, "cedr" - dobrze powiedziane, jednak tu na ziemi mamy trochę pracy do wykonania, jeśli chcemy korzystać tu i teraz z naszego dziedzictwa, a takim dziedzictwem jest np. zdrowie.
Poza tym cale stworzenie wzdycha:" Rz 8:22 bw "Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd."
Z jakiego powodu wzdycha?

List do Rzymian 8,22-27

" Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd.
A nie tylko ono, lecz i my sami, którzy posiadamy zaczątek Ducha, wzdychamy w sobie, oczekując synostwa, odkupienia ciała naszego.
W tej bowiem nadziei zbawieni jesteśmy; a nadzieja, którą się ogląda, nie jest nadzieją, bo jakże może ktoś spodziewać się tego, co widzi?
A jeśli spodziewamy się tego, czego nie widzimy, oczekujemy żarliwie, z cierpliwością.
Podobnie i Duch wspiera nas w niemocy naszej; nie wiemy bowiem, o co się modlić, jak należy, ale sam Duch wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach.
A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi. "


Na czym polega praca jaką mamy wykonać, jak rozumiesz to zagadnienie ?

Naszym dziedzictwem jest zdrowie. Inaczej mówiąc mamy zapewnione dobre samopoczucie. Na jakiej podstawie tak sądzisz ?

Zadajesz pytanie z jakiego powodu CAŁE STWORZENIE wzdycha, czyli przejawia jakąś formę zniecierpliwienia. Tak to rozumiem. Wiąże się to z Twoim wnioskiem że naszym dziedzictwem jest dobre zdrowie. Rzeczywistość jest jednak odmienna gdy chodzi o dziedziczenie dobrego zdrowia. Przecież często spotykają ludzi różnego rodzaju dyskomforty...
Uważam że właśnie ten fakt jest powodem wzdychania !
Dlatego tak istotną rzeczą jest aby być w Chrystusie...wówczas ŻADNE przekleństwa o których mówi mówca w materiale jaki zamieścił założyciel wątku, nie będzie człowieka dotyczyć !
Ponieważ Jezus Chrystus ma największą moc „...jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. „
[2 Kor 5;17].

ps. dopiero dzisiaj wysłuchałem tego nauczania i muszę powiedzieć że jestem pod pozytywnym wrażenie, bo słyszałem nieprzychylne opinie o tym człowieku

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 23 marca 2015, o 06:18 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
Cytuj:
ps. dopiero dzisiaj wysłuchałem tego nauczania i muszę powiedzieć że jestem pod pozytywnym wrażenie, bo słyszałem nieprzychylne opinie o tym człowieku

:P Dlatego dobrze jest wszystko samemu zbadać, czy tak się rzeczy mają.

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 23 marca 2015, o 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
_Perła_ napisał(a):
Cytuj:
ps. dopiero dzisiaj wysłuchałem tego nauczania i muszę powiedzieć że jestem pod pozytywnym wrażenie, bo słyszałem nieprzychylne opinie o tym człowieku

:P Dlatego dobrze jest wszystko samemu zbadać, czy tak się rzeczy mają.


Dobrze zwiastuje lecz jednak nie powiedział o przypadku Hioba...przecież Sam Bóg złożył o tym człowieku świadectwo że był nienaganny...a jednak był dotknięty takimi niepowodzeniami.
Czy nie uważasz że jest to dowód na to że powodem choroby nie musi być tylko grzech, brak poznania Boga czy przekleństwo, lecz żeby ukazała się Boża chwała ?

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 23 marca 2015, o 16:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Pozwole sie właczyc - 3grosze
Alez oczywiście ,ze i tak moze byc ,ze nie grzech jednak nasze zycie kazdego dnia niesie
doświadczenia i czasem nogi sa zakurzone.
Nasza psychika nie jest wyłaczona a przynajmniej ja nie potrafie raczej jestem psychosomatyczna.
I wiem ze ciało cierpi z powodu nie umiejętnosci wyłaczenia sie z jakiej sprawy .
Jeden człowiek bardzo sie rozchorował z błahego powodu - nie mógł sie pogodzic ze
szafa stoi w miejscu którym nie powinna.
By tak chory robił badania leczenie i nic nie pomagało dopiero wrócił do momentu uswiadomił sobie ,jaka była pierwsza reakcja na szafe.
I wszystko mineło.
Ale co jak jestesmy zabardzo przytłoczeni , jak kazdego dnia jestesmy w tzw stresie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 26 marca 2015, o 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
_Perła_ napisał(a):
:P Dlatego dobrze jest wszystko samemu zbadać, czy tak się rzeczy mają.


Czyż forum nie służy do konwersacji, zadawania pytań i odpowiedzi ? Zadałem takie pytania, może przeoczyłaś więc ponawiam !

Na czym polega praca jaką mamy wykonać, jak rozumiesz to zagadnienie ?
Naszym dziedzictwem jest zdrowie. Inaczej mówiąc mamy zapewnione dobre samopoczucie. Na jakiej podstawie tak sądzisz ?

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 26 marca 2015, o 16:43 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Nie jest istotne dla BOGA czy ktoś jest zdrowy czy chory. I nikomu BÓG nie musi dać zdrowia.
BOGU zależy tylko na jednej rzeczy.
Aby w CHRYSTUSIE JEZUSIE ludzie pojednali się z BOGIEM.
Człowiek ma przyjść na kolanach pod KRZYŻ i oddać swoje życie CHRYSTUSOWI JEZUSOWI.
To jest EWANGELIA czyli pokuta.
To jest jedyna rzecz dla człowieka - pokuta i nawrócenie.
Nieważne czy w zdrowiu czy w chorobie, w bogactwie czy ubóstwie, itp.
W CZASIE ŁASKI BÓG błogosławi DUCHOWO.
BÓG ubogaca człowieka obfitością DUCHA.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 26 marca 2015, o 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
@cedr
Z naszym zdrowiem róznie bywa jak widac w działach Leki z bożej apteki -Moja chorba
Zdrwie smakuje az sie zepsuje"
Znajduje sporo bardzo ciekawych rzeczy i wiesz co sie dowiaduje ze bardzo często
mozna sie dzwignac prostymi spsobami takimi jak dawniej .
Ale teraz ludzie az tak zaufali 'lekarzom' ze juz nie słuchają 'starych ludzi ;
medycyny ludowej
Zobacz posłuchaj co mówi Zięba -ksiązke kupie zbyt długo zwlekałam ale trzeba kupic .

Czesto nam mówia,ze chorowac trzeba ,ze zwróc sie do Boga ...lekarze sa od Boga itp
Tylko ze Bóg dał nam mozliwośc myslenia ,szukania ,pytania ,to tak jakbysmy powiedzieli
nie bede gotował nie zrobie zakupów nie Bóg mnie wyreczy.
Czesto 'spala' nas nasza psychika bo nie potrafimy sie 'ayłaczyc' - ja nie potrafie i wiem,
ze to mój minus.
Nie dobrze tez kiedy nie masz wsparcia ktos nie cieszy sie z toba ale sieje ci wątpliwoci
zaczyna sie zastanawiac a moze to a moze a co jak a co potem ..
Wiesz moze sie okazac ze przeklenstwem jest bycie odwaznym watpiącym .
Dzisiaj przeklenstwem jest to ze lekarz jest uzalezniony od tych Gigantów farmacji
ale to inny temat .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 26 marca 2015, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
noemi napisał(a):
@cedr
Z naszym zdrowiem róznie bywa jak widac w działach Leki z bożej apteki -Moja chorba
Zdrwie smakuje az sie zepsuje"
Znajduje sporo bardzo ciekawych rzeczy i wiesz co sie dowiaduje ze bardzo często
mozna sie dzwignac prostymi spsobami takimi jak dawniej .
Ale teraz ludzie az tak zaufali 'lekarzom' ze juz nie słuchają 'starych ludzi ;
medycyny ludowej
Zobacz posłuchaj co mówi Zięba -ksiązke kupie zbyt długo zwlekałam ale trzeba kupic .

Czesto nam mówia,ze chorowac trzeba ,ze zwróc sie do Boga ...lekarze sa od Boga itp
Tylko ze Bóg dał nam mozliwośc myslenia ,szukania ,pytania ,to tak jakbysmy powiedzieli
nie bede gotował nie zrobie zakupów nie Bóg mnie wyreczy.
Czesto 'spala' nas nasza psychika bo nie potrafimy sie 'ayłaczyc' - ja nie potrafie i wiem,
ze to mój minus.
Nie dobrze tez kiedy nie masz wsparcia ktos nie cieszy sie z toba ale sieje ci wątpliwoci
zaczyna sie zastanawiac a moze to a moze a co jak a co potem ..
Wiesz moze sie okazac ze przeklenstwem jest bycie odwaznym watpiącym .
Dzisiaj przeklenstwem jest to ze lekarz jest uzalezniony od tych Gigantów farmacji
ale to inny temat .


Bez wątpienia masz rację gdy chodzi o naturalne metody leczenia ciała i to że przemysł farmaceutyczny kwitnie dzięki ludziom co bardziej wierzą człowiekowi i medykamentom – chemii, niż Bogu i ziołom. Prym wiodą w tym amerykanie...oni na wszystko łykają mnóstwo tabletek.

Lecz w tym wątku rozmawiamy o przyczynach duchowych. O niedoborze wiary i zaufania Bożemu Słowu, a nie mikroelementów i witamin.

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 26 marca 2015, o 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Rozmawiajcie :P

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 26 marca 2015, o 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
noemi napisał(a):
Rozmawiajcie :P


Czy się wynosisz z tego wątku, też przecież mogłabyś wyrazić Swoją opinię. Przykładowo, czy mówca w tym nauczaniu rzeczywiście uwzględnił wszystkie przyczyny np. choroby ciała ?

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwolnienie od przekleństwa
 Post Napisane: 26 marca 2015, o 19:51 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Przed nauczaniem Dereka Prince'a trzeba przestrzegać.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 marca 2015, o 19:51 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL