Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 20 kwietnia 2014, o 14:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jezus Chrystus umarł na krzyżu, po czym zmartwychstał, czyli jego marwte ciało stało się znowu żywe. Zauważyliśmy, że wiele osób zapytanych o postać Jezusa Chrystusa odpowiada: Tiaaa... a bo ja wiem... w jakieś tam "zmartwychwstania" nie wierzę, takie bajeczki powymyślali jacyś religijni fantaści, a ludzie naiwni w to wierzą od setek lat i wielkie mi mecyje... - takie słowa świadczą o całkowitym braku wiary. Najciekawsze, że bardzo często padają z ust ludzi, którzy deklarują się jako "wierzący i praktykujący".

Na pokładzie Nautilusa nikt o zdrowych zmysłach nie kwestionuje tego, że Jezus Chrystus był potężnym Awatarem, który absolutnie zmienił cały świat i którego moc nie wynikała z żadnej "gładkiej gadki" do grupy apostołów, lecz który posiadał potężną moc Awatara. Ożywienie własnego ciała fizycznego po śmierci fizycznej?
Dla takiej istoty to drobiazg! Awatarzy potrafią o wiele więcej, ale to temat na oddzielny wpis.

Jeśli ktoś zapyta: a jaki macie dowód na to, że Jezus nie był takim zwykłym człowiekiem, wokół którego banda cwaniaków zrobiła jaką legendę powtarzaną przez ciemniaków?! - odpowiedź nie nastręcza nam żadnych kłopotów. Sposobów jest wiele - oto jeden z nich. Naszym zdaniem dowodem jego mocy nie jest wcale "Pismo Święte" z jego językiem sprzed dwóch tysięcy lat, ale ogromna energia, której wraz z wypowiedzeniem słów "W imię Jezusa Chrystusa" używają egzorcyści.
Ta Moc działa natychmiast, jest potężnym orężem w walce z demonami, które na całym świecie atakują ludzi.
I znowu słyszymy głosy oburzenia - jakie demony?!
Co wy tu gadacie?!
W dobie Iphonów i pralek z programem prania na 60 stopni? W dobie latających dronów i nowej wersji Sony PS?!
Bzdury!
Kiedy słyszymy takie "postępowe" deklaracje po prostu się uśmiechamy, gdyż wypowiadająca je osoba nie miała nigdy okazji zobaczyć tego, co oznacza opętanie demoniczne...
Nawet nie podejmujemy z taką osobą dyskusji, bo jest to zwykła strata czasu.

Polecamy obejrzeć rewelacyjny odcinek serialu "Doświadczyć Niezwykłego", w którym wystąpił egzorcysta.
Każde słowo tego człowieka jest prawdziwe, gdyż sami mieliśmy okazję przez ostatnie
20 lat przekonać się o sile egzorcyzmów Kościoła Katolickiego.
Są niczym Kawaleria Powietrzna w czasie wojny - skuteczna, precyzyjna, nie do powstrzymania...

Życzymy Wszystkim Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy! Ekipa "Fundacji Nautilus".



EGZORCYSTA - odcinek z serii filmów dokumentalnych "Doświadczyć Niezwykłego"
Wstrząsająca historia opowiedziana w niezwykle obrazowy sposób przez amerykańskiego egzorcystę Vincent Lamperta.
Jeśli ktoś na słowo demony uśmiecha się z wyższością i pogardą, powinien koniecznie obejrzeć ten film... To odcinek znakomitej serii "Paranormal Witness" znanej w Polsce jako "Doświadczyć Niezwykłego".
http://vimeo.com/92396843

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 kwietnia 2014, o 14:53 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 14 maja 2014, o 18:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2014, o 17:49
Posty: 50
Przeczytałam i obejrzałam.
Co mogę powiedzieć, jako Biblistka???

Powiem, tyle, że demony opisane w Biblii na Pana Jezusa Chrystusa tak nie reagowały,
jak tu na tym filmie reagują na Księży egzorcystów.

Demony w Biblii wiedziały kto jest dobrym prorokiem, a kto złym prorokiem.
Demon wiedział, że Jezus jest Mesjaszem, demon wiedział, kim jest Paweł,

Cytuj:
---> "(13) A niektórzy z wędrownych zaklinaczy żydowskich ---> próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad tymi,
którzy mieli złe duchy, mówiąc: Zaklinam was przez Jezusa, którego głosi Paweł.
(14) A było siedmiu synów niejakiego Scewy, arcykapłana żydowskiego, którzy to czynili. (15) A odpowiadając zły duch, rzekł im: Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł, lecz wy coście za jedni?
(16) I rzucił się na nich ów człowiek, w którym był zły duch, przemógł ich i pognębił,
tak iż nadzy i poranieni uciekli z owego domu.
(17) I stało się to wiadome wszystkim Żydom jak i Grekom, którzy mieszkali w Efezie,
i padł strach na nich wszystkich, a imię Pana Jezusa było wielbione. " <---
(Dzieje Apost. 19:13-17, Biblia Warszawska)


Cytuj:
---> "przystąpił do niego człowiek, upadł przed nim na kolana,
(15) i rzekł: Panie, zmiłuj się nad synem moim, bo jest epileptykiem i źle się ma;
często bowiem wpada w ogień i często w wodę.
(16) I przywiodłem go do uczniów twoich, ale nie mogli go uzdrowić.
(17) A Jezus odpowiadając, rzekł: O rodzie bez wiary i przewrotny! Jak długo będę z wami?
Dokąd będę was znosił? Przywiedźcie mi go tutaj.
(18) I zgromił go Jezus; i wyszedł z niego demon, i uzdrowiony został chłopiec od tej godziny.
(19) Wtedy przystąpili uczniowie do Jezusa na osobności i powiedzieli:
Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?
(20) A On im mówi: Dla niedowiarstwa waszego.
Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze:
Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie.
(21) Ale ten rodzaj nie wychodzi inaczej, jak tylko przez modlitwę i post." <---
(Ew. Mateusza 17:1-27, Biblia Warszawska)


Cytuj:
---> "(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień.
(20) Tak więc po owocach poznacie ich.
(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios;
lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim
i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
(24) Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego,
który zbudował dom swój na opoce.
(25) I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom,
ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce."
(Ew. Mateusza 7:19-25, Biblia Warszawska)


Pan Jezus wypędzał demony, bo je znał i wiedział jakie mają plany i co chcą zrobić.
Demony znają dzieło Pana Jezusa i drżą przed karą, ale wydaje mi się, że nawet demony mogą się naprawić,
więc walczą w naszych ciałach aby się oczyścić i nie zasłużyć na ostateczną karę.

Przykro mi to powiedzieć, ale demony mogą drwić z Kościoła Katolickiego, bo wiedzą, że on nie jest prawdziwy.
Może i pali ich woda święcona i wychodzą ostatecznie z jakiegoś człowieka, ale gdzie on poszedł ten demon/demony???
Pan Jezus wypędził legiony demonów w stado świń, a gdzie poszedł ten demon Lewiatan, którego wygonił egzorcysta???

Cytuj:
---> "(13) Tyś mocą swoją rozdzielił morza, Zmiażdżyłeś głowy potworów na wodach.
(14) Tyś rozbił głowę Lewiatana, Oddałeś go na żer zwierzętom pustyni.
(Ks. Psalmów 74:13-14, Biblia Warszawska)


Lewiatan, to potwór morski, źródło: ---> http://pl.wikipedia.org/wiki/Lewiatan_%28potw%C3%B3r%29
Takiego lewiatana morskiego nawet teraz żeglujący marynarze obserwują,
także on nie jest tylko legendarny, ale jest prawdziwym morskim potworem.
Ludzie nie zbadali całości oceanów, więc nie mogą powiedzieć, że tego legendarnego lewiatana naprawdę nie ma.
Legendy powstają z tego co ludzie naprawdę widzieli, ale jest to tak olbrzymią znikomością
i ułamkiem prawdopodobieństwa aby to spotkać/zobaczyć, że inni mówią, że ktoś ma zwidy.
Dlatego te wszystkie wierzenia mi się nie kleją całości.
Uważam, że wierzenia nawet żydów są nieścisłe.

---> Najbardziej do mnie dociera Słowo Pana Jezusa to co zacytowałam
---> (Ew. Mateusza 7:19-25, Biblia Warszawska)

_________________
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 16 maja 2014, o 11:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Moze i demony drwią z krk,ale w jakiś sposób sa własnie z nim i w nim obecne z nim powiazne.
To zastanawia ze własnie ich ksieża maja jakby na nich wpływ wiedza jak ich wygnac.
Z tego filmu wynika ze ta kobieta chciała pomóc i przejęła na siebie badz w siebie tego demona.

Tu jest pokazane jak zła nie trzeba długo zapraszac jak jednym nieopacznym słowem mozna
soie narobic kłopotów.
Moze własnie dlatego jest powiedziane - Rak na nikogo pochopnie-szybko nie wkłądaj.

Czy nie chodzi o to by pochopnie nie brac na siebie cudzego ??? bo nie wiadomo czym to jest?

Co prawda ona musiała widziec zachowanie tamtej osoby pod wpływem tego ZŁA ale to tym bardziej dziwi ze brała to na siebie.

Nam sie wydaje ze przynosząc komus ulge w cierpieniu wienczymy Boze dzieło, a tym czasem ?
Twoje pytanie gdzie te DEMONY ida gdzie sie podziewaja jak wyjdą z zasiedlenia
Ewangelia mówi ze ida na miejsc WODNE - a nie bez wodne jak to mamy przetłumaczone.

Te które weszły w wieprze wlasnie sie potopiły czyli pędziły tam gdzie była woda.

Ktos powiedział ze kazde zło demon duch , kiedy wychodzi musi wejsc ponownie albo sam albo sie mu mówi gdzie ma wejśc.

A jesli tak ,to znaczy ,ze cały czas sa w poszukiwaniu ofiar .
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 16 maja 2014, o 12:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie uwierzysz, co przerwało wypędzanie demonów podczas tej modlitwy (WIDEO)


Ta modlitwa przybrała całkowicie nieoczekiwany obrót.

Afrykański pastor głosił kazanie o wypędzaniu demonów w imieniu Jezusa. W pewnym momencie poprosił o podejście jednego ze słuchaczy. Położył rękę na jego głowie i zaczął się modlić, nakazując odejście "każdemu dręczącemu go demonowi".

Mężczyzna zaczyna krzyczeć i kręcić się aż upada na ziemię. Niedługo potem dzieje się coś całkowicie nieoczekiwanego. Co? Zobacz wideo poniżej. Po tym zdarzeniu pastor nie miał ochoty kontynuować modlitwy.
African Guy Answers His Phone During Pastor's Anointment! I'm Under Serious I Will Call You!!!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 16 maja 2014, o 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2014, o 17:49
Posty: 50
He, he, he... ten protestancki filmik dobre udawanie...

_________________
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 20 maja 2014, o 13:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

Ks. Piotr Glas - egzorcysta odpowiada na pytania


.
opłaci sie by kogos przeklac i to sie dzieje nagle pożar albo
firma upada albo rak.
Są całe grupy w tym specjalizowane.
Sabaty szkola sie jak to robic jak przeklinac
zasada nie jeść NIGDY
jezeli traficie do kogos nawet jesli jest podejrzany otoczony figurkami statuetkami ,ojców pio,itp
Jest jedna ZASADA NIGDY NIC TAM NIE JEŚĆ !
Jezeli macie podejżenie ale jest taka zasada ze jezeli ktos sie tym juz zajmuje ,
UWAZAJ on cie poczęstuje czymś do picia

Jest taka rodzina gdzie własni rodzice ,wykończyli swoje dzieci rodzice zajmowali sie magia wylewali jakąs ciecz.

Dwoje dzieci jest niemych.
Nosnikiem przeklenstwa jest diabeł ..
Ktos tutaj moze przeklac kogos w Brazyli to jest szybsze od internetu
Nigdy nie pijcie czegos niech sie nie modli jezeli nie wiesz kto to jest
Niech cei niedotyka .

Swiatynia amasonska gdzie sa pieniadze tam sa masoni.

Ksiadz mason matka umierałą w strasznych bolesciach
Talizman jezeli cos jest zatrute to spalic a nie wyrzucic bo nie traci mocy.
laleczki woodu potworne ta laleczka jest tym kims.
Haiti trzesienie ziemi przeszli na woodu-katolicyzm wszystko zrównane z ziemia .


...

z dystansem

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 23 maja 2014, o 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2014, o 17:49
Posty: 50
Droga Noemi, widzę, że jesteś bardzo wierzącą Katoliczką. (???)
Ten ksiądz też jest bardzo wierzący.
Przeczytał prawdę z Listu do Efezjan 6:10-19 z Biblii. --->
Cytuj:
(10) W końcu bądźcie ---> mocni ---> w Panu ---> siłą Jego potęgi.
(11) ---> Obleczcie ---> pełną ---> zbroję ---> Bożą, byście mogli się ---> ostać wobec ---> podstępnych zakusów diabła.
(12) Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału,
lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom,
przeciw rządcom świata tych ciemności,
przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.
(13) Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się
przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko.
(14) Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość,
(15) a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] ---> dobrej nowiny o ---> pokoju.
(16) W każdym położeniu bierzcie ---> wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić
wszystkie rozżarzone pociski Złego.
(17) Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest ---> Słowo Boże -
(18) wśród wszelakiej modlitwy i błagania.
Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu!
Nad tym właśnie czuwajcie z całą usilnością i proście za wszystkich świętych
(19) i za mnie, aby dane mi było słowo, gdy usta moje otworzę,
dla jawnego i swobodnego głoszenia tajemnicy Ewangelii <---

Noemi są to bardzo, ale to bardzo przeszywające Biblijne słowa, kocham je od dawien dawna.
---> Jednak jak można ubrać się w taką zbroję Bożą, jak nie zna się Słowa Bożego,
które jest zapisane w Piśmie Świętym (Biblii)???
Ci młodzi ludzie, którzy byli na rekolekcjach widać, że nie znali Pisma.
A ksiądz zna dobrze Pismo???
Nie chciałabym Cię urazić, ale Słowo Boże
---> Sam Bóg do Mojżesza powiedział:
Cytuj:
(Ks. Wyjścia 20:1-8, Biblia Tysiąclecia) (1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:
(2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
(3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

---> (4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
---> (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

(6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić.

Prawdziwy Pan Bóg jest Bogiem narodu Izraelskiego i przykazania dał narodowi Izraelskiemu. Chrześcijanie z pogan są wszczepieni w prawdziwe drzewo oliwne i muszą przestrzegać przykazań Boga Izraelskiego.
Tu już na samym początku mogę zauważyć, że problemem będzie werset 4 i 5.
Analizując te wersety śmiem twierdzić, że Kościół Katolicki ma olbrzymi problem.
Mówiąc o uzdrawianiu poprzez demony na przykład przez ludzi świeckich bądź przez protestanckich, sam tkwi w olbrzymim chaosie ---> swych, a nie Mojżeszowych nauk.

---> 1. Ksiądz ma na szyi krzyżyk z wizerunkiem Pana Jezusa.
Czyli jeżeli uważacie, że Pan Jezus jest w niebie, a czynicie Jemu wizerunki, to zgodnie z wersetem 4-rtym z mojego drugiego cytatu, przekraczacie przykazanie Boga Jahwe.
---> 2. Dalej, Ksiądz Piotr przestraszył się na koniec jednego młodzieńca i powiedział
---> "O Jezu"
To są 2 najczęściej łamane przykazania w Kościele Katolickim.

Jeżeli on Ksiądz jest tak bardzo wierzący, to nie powinien wzywać Boga w tak błahej sprawie. Czyli złamał kolejne przykazanie z wersetu 7-dmego.

Mam wielkie obawy do takich pięknych mów. Ja obecnie obalam wszystkie nauki, każdej religii i podważam nawet nauki naszych braci Badaczy Pisma Świętego.
Jestem Biblistką i z olbrzymią dozą ostrożności wszystko dokładnie sprawdzam wnikając w olbrzymie szczegóły, bo diabeł/demon tkwi w szczegółach.

Przepraszam za moje śmiałe kontrowersyjne zdanie.

_________________
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 23 maja 2014, o 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
:) ewa cieszy mnie ze wszystko badasz ,ze jesteś biblistką mam nadzieje ze bedzie sie nam
wspólnie owocnie rozwazało SŁOWO Boze .

Co do tego ksiedza to wkleiłam zgodnie z tematem o egzorcyzmach a te odprawiaja zazwyczaj księża.

Zgadzam sie z tobą , co do opinii o kościele katolickim a nawet więcej maja niz problem.

Uwazam ze czas tego kościoła Matki rozpustnej dobiegł konca .

Jak sie rozejrzysz, to znajdziesz tu sporo o katolicyżmie .

Narazie nie znam twoich badan dociekan zapatrywan jak sie 'rozkręcisz' bedzie łatwiej. :)

Co do pytan i odpowiedzi na powyzszym filmie ,to niektóre sa ciekawe daja do myslenia
a ze mówi o tym ksiadz , to daje odpowiedzi ze swojej strony poznania.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: O bytach, demonach i nawiedzeniach
 Post Napisane: 8 czerwca 2014, o 17:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
O bytach, demonach i nawiedzeniach, część 1 - Karolina i Leszek


.

O bytach, demonach i nawiedzeniach, część 2 - Karolina i Leszek

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Czy Koszmary Senne Mogą Spowodować Opętanie?
 Post Napisane: 22 czerwca 2014, o 17:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czy Koszmary Senne Mogą Spowodować Opętanie?
Chorobę Psychiczną?
Śmierć?
Czerwiec 19, 2014 |

Koszmarami sennymi nazywamy „złe, przerażające sny”. Występują one zarówno u dzieci jak i dorosłych. Lecz skąd się one biorą i czym one są?

Dr Patrick McNamara ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Bostońskiego bada koszmary senne w nowoczesnym kontekście klinicznym, gdzie brana jest pod uwagę również historia zjawiska snu w wielu kulturach.

Według Patricka McNamara koszmary senne są związane ze światem złych duchów. [1]

Jest on autorem książki „The Science and Solution of Those Frightening Visions During Sleep”, którą opublikował w 2008 roku, po dziesięciu latach badań.

Opętanie

Niektórzy ludzie, którzy doświadczają częstych koszmarów sennych, zarówno współcześnie, jak i w historii, również w życiu na jawie wykazują oznaki typowe dla choroby psychicznej, a nawet tego, co może być postrzegane, jako opętanie przez ducha.

„Koszmary senne bardzo często są związane z nadprzyrodzonymi postaciami, które w jakiś sposób atakują lub nękają śniącą osobę. Mam tu na myśli potwory, dziwne stworzenia, demony, duchy, niezwykłe zwierzęta i tym podobne”, Dr McNamara powiedział w wywiadzie dla uniwersyteckiej publikacji Bostonia. „Jaźń wychodzi z tego bez uszczerbku tylko wtedy, gdy odmawia patrzeć na lub mówić do, lub w jakikolwiek inny sposób wchodzić w kontakt z potworem. Kiedy jaźń komunikuje się z potworem, pojawiają się różnego rodzaju objawy chorobowe, w tym, w pradawnych kulturach, opętanie przez demona lub ducha.”

„Jest to ciekawy kliniczny fakt, że nawet współcześnie, do większości przypadków mimowolnych opętań, na całym świecie, dochodzi w nocy. Człowiek budzi się opętany”, powiedział on. Według Dr Patricka McNamary opętanie przez złego ducha jest znacznie bardziej powszechne niż większość ludzi myśli. „Jest to uniwersalnym ludzkim doświadczeniem.”

Dr Patrick McNamara twierdzi, że podczas ataku w koszmarach sennych jest sprawdzana siła ego śniącego.

Koszmary senne występują częściej u osób z „cienkimi granicami”, powiedział on, to znaczy u ludzi, którzy są wrażliwi na wrażenia zmysłowe i u osób kreatywnych.

Ludzie, którzy doświadczyli różnych traum również mogą doświadczyć częstych koszmarów.

Jak jest sugerowane w innych współczesnych badaniach nad zjawiskiem opętania, ofiary traum mogą czasami wycofać swoją świadomość z ich ciał, jako sposób radzenia sobie z dramatycznymi przeżyciami, w ten sposób pozostawiając swoje ciała otwarte na przejęcie kontroli przez inną świadomość. [2]



Choroba psychiczna

Naukowcy z University of Warwick w Wielkiej Brytanii opublikowali studium, w którym łączą chroniczne koszmary z dzieciństwa z chorobą psychiczną w późniejszych latach.

Dzieci, które doświadczyły częstych koszmarów były trzy razy bardziej narażone na psychotyczne doświadczenia w ich młodzieńczych lat.

Rozważając trwały wpływ koszmarów na umysł osoby, inna sprawa, która ​​została poruszona dotyczyła tego, czy śmierć we śnie może spowodować fizyczną śmierć człowieka.



Czy śmierć w koszmarze sennym może spowodować fizyczną śmierć?


Jest to zjawisko nazywane „zespołem nagłej śmierci nocnej” (ang. Sudden unexpected nocturnal death syndrome), które, jak niektórzy przypuszczają może być powiązane z koszmarami sennymi.

Innym zjawiskiem związanym ze śmiercią we śnie jest pseudo-samobójstwo (parasomnia), gdy ludzie popełniają samobójstwo we śnie.

Niektórzy utrzymują, że to właśnie przydarzyło się artyście Tobias’owi Wong, który powiesił się w Nowym Jorku w 2010 roku.

Doree Shafrir z BuzzFeed napisała artykuł o swoich osobistych doświadczeniach z lękami nocnymi, gdzie wspomniała również o Wongu. [3]

Lęki nocne nieznacznie różnią się od koszmarów sennych, w tym, że śpiący mogą wykazywać większą aktywność ruchową lub krzyczeć podczas snu. Często mogą również nie pamiętać sennego epizodu, który spowodował tą reakcję.

Doree napisała: „Dominująca teoria na temat śmierci Tobiasa Wonga była taka, że ​​powiesił się on podczas doświadczenia lęku nocnego. Wyobrażam sobie, że coś w jego głowie powiedziało mu, że powieszenie się było jedynym sposobem na ucieczkę przed kimś, lub czymś, co go goniło. W ten sam sposób, w jaki ja myślałam, że jedyny sposób, aby ocalić siebie, było wyskoczyć z okna lub rozbić szybę.”

Oczywiście jest trudno ustanowić wyraźny związek między koszmarami sennymi i śmiercią, ponieważ przyczyna śmierci pozostaje w umyśle osoby, która teraz nie jest w stanie nic powiedzieć.

Demoniczne sny

Chris White, chrześcijański autor, uważa, że koszmary senne moją źródło demoniczne.

Według niego często w trakcie tego typu przeżyć mamy do czynienia z rzeczywistą obecnością złego ducha, przebywającego w pokoju śpiącej osoby. Owe doświadczenie określa on, jako demoniczne sny.

„Definiuję demoniczne sny, jako zwykły sen, w którym staje się dla ciebie jasne, że coś złego dzieje się w tym śnie, który jest inny niż zwyczajny zły sen lub koszmar. To jest często określane, jako rzeczywista obecność zła we śnie wraz tobą. Może to być po prostu uczucie we śnie, lub może to być interakcja ze złą istotą, która, ponieważ jest to sen, może właściwie przyjąć dowolną formę. Czasami człowiek budzi się ze snu takiego jak ten i stwierdza, że doświadcza paraliżu sennego, choć nie zawsze tak jest. Powiedziałbym, że około połowa z demonicznych doświadczeń sennych kończy się paraliżem sennym.” [4]

Chris White kontynuuje:

„Wierzę, że demoniczne sny są wynikiem obecności demona w pokoju (podobnie jak jest w przypadku paraliżu sennego). Nie wierzę, że demon jest rzeczywiście w twoim śnie, ale raczej, że ty inkorporujesz zło, które możesz wyczuć w twoim pokoju, do swojego snu.” „Demoniczna obecność jest tak zła, że jest odczuwana przez coś w rodzaju szóstego zmysłu; możesz czuć zło i nienawiść demona, nawet, jeśli nie można usłyszeć lub zobaczyć go.”

Chris pisze również o doświadczeniu, które sam przeżył:

“Ja sam miałem tego typu doświadczenie. Miałem sen, który był wyraźnie demoniczny i zły, ale nadal miał on ten dziwaczny charakter typowy dla snów. Ale kiedy się obudziłem okazało się, że wersja demona, którą wytworzyła moja podświadomość, i ten, który rzeczywiście był w moim pokoju, były zupełnie inne. Obydwa były złe, ale ten w moim śnie był wyraźnie wytworem mojego umysłu, powstałym w rezultacie odczuwania zła, które było w moim pokoju; lecz ten drugi był prawdziwym demonem.” [5]



Jak walczyć z koszmarami sennymi?


W przypadku koszmarów sennych, które mają charakter demoniczny, powinniśmy odnosić się do nich, tak samo jak do innych duchowych ataków. Ważna jest tutaj modlitwa przed snem. Przed pójściem do łóżka, powierzenie czasu swojego snu Bogu.

Po drugie, nawet w trakcie trwania snu, w sytuacji wyczucia demonicznej obecności w pokoju, możemy wezwać imię Jezusa, nawet, jeżeli uczynimy to tylko w myślach.

Więcej na ten temat, jak sobie radzić z tego typu problemami i co może być ich źródłem, powiemy w następnym artykule, przy okazji omawiania zagadnienia paraliżu sennego.

PRZYPISY:

[1] theepochtimes.com/n3/615083-can-nightmares-cause-death-spirit-possession-mental-illness/
[2] theepochtimes.com/n3/593762-science-of-spirit-possession
[3] buzzfeed.com/doree/can-you-die-from-a-nightmare
[4] Chris White, Sleep Paralysis: What It Is and How To Stop It (pp. 74-75). CWM Publishing. Kindle Edition
[5] Chris White, Sleep Paralysis: What It Is and How To Stop It (pp. 76). CWM Publishing. Kindle Edition

Opracował: Artur P.
http://ukrytenawidoku.pl/czy-koszmary-s ... na-smierc/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 24 czerwca 2014, o 15:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Extreme Demonic Possession


.

niestety nie wiem co mówią ale to co wiedzę jest takie jak musiało byc kiedy Jahszuah
Mesjasz chodził pośród Ldu Swego i wyganiał demony.

Widac ze ten jest silny nie chce wyjść co więcej tu sie tez ujawnia duch który jak ulał
pasuje do sposobu poruszania sie gejów czy transwestytów .

Na poczatku pełza jak jaszczrka -smok , slacze jak inne zwierze
Odgryzł kurczakowi głowe kropi sie jego krwia , przypomina mi to ze jest takie świeto
u żydów jom kipur ,gdzie machaja nad głowa krczakami kogutami a potem je zabijaja za swoje grzechy :shock: ogladam dalej

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 17 lipca 2014, o 18:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Atak demona na Julię Kim w Watykanie w dn.2010.03.02

.

Dla mnie rzecz wielce zastanawiająca jak to mozliwe kobieta jest posród księzy ,zakonnic
ademon ja tak atakuje ?

Dlaczego nie gromia nie egzorcyzmuja o co tu chodzi ?




.
It sufferd to Jullia Kim durring Holy friday 2010.
.


Sami osądzćcie czy to sa stygmaty ?
przeciez to demony jej to robia i czerpia z tego przyjemnosc bo ludzie im czesc oddają
a ksieza co robią ?
ze tez ta kobieta wierzy ze ma stygmaty ...

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 26 grudnia 2018, o 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
KOBIETA,KTÓRA BYŁA OPĘTANA.wmv

.
Zły ja namawiał by poderzneła córce gardło.
Czułam sie moim ojcem .

zawarcie Paktu ze Zlem jej przodków dało przyzwolenie złemu bytowi prawo
podczepienia sie do niej .
Ale , ona nie jest wolna to tylko napedzenie ofiary prosto w sidła złych bytów,
A ZWŁASZCZA SMOKA ukrytego w maryji.

Warto posluchac tego swiadectwa bo tysiace tak ma i niewiedza o tym
to sie pokrywa z sesjami Calo w których
o tym wiele sie objawia.

Zwrociłam uwage na kapelusz który przedstawia ''' twarz''' slepia i nos a usta przepasane czarna wstążką .

Czuje złego za plecami czuje ze wzrastaja prblemy i musi isc do spowiedzi
Ona nie jest UWOLNIONA nadal ma podczepienia a jakie ?
Wpadła w srodek diabelskiego piekna.

Coraz wiecej tego jest
mariola wiła sie na ziemie wiła sie jak Wąż syczała jak smok.

Radza sobie ale,
viewtopic.php?f=28&t=3270&hilit=regresing

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 26 grudnia 2018, o 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
agnieszko pamietasz swiadectwo dziewczyny która była opetana?
puszczałas na paltalku ty albo dx ,czy mogła bys wkleic to swiadectwo bo ja szukałam
ale nie znajduje a link wsiakł.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Demony - OPĘTANIE - Egzorcyzmy
 Post Napisane: 17 stycznia 2019, o 19:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
KZ Charisma - Egzorcyzm - uwagi praktyczne

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 stycznia 2019, o 19:31 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL