Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 9 lipca 2014, o 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ukasz napisał(a):
Cytuj:
Ty tak jakos piszesz jakbysmy wierzyli w jezusa Nwe Age kosmicznego AArchitekta ?

No właśnie mi trudno sprecyzować jaki odłam wiary reprezentujesz, oczywiścię mówię to bez ironii. Jak określiłabyś swoje wyznanie?
Adwentysta? Świadek Jehowy?
Czy jakieś inne?
Powiedz, bo wtedy łatwiej byłoby nam się porozumieć ;)

A widzisz , jednak szukasz gdzie nas umieścic ,zaszufladkowac ?
Dlaczego własnie te odłamy- gałęzie bierzesz jako pasujące do nas ,np
Powinienies wiedziec ,ze świadkowie strażnicy nie uznają ze Jahszuah to JAHWEH nawet jesli twierdzą ze jest Mesjaszem ,to i tak nie wierzą bo Mesjasz jest Duchem JAHWEH-
patrz lamentacje 20/4 - (o ile dobrze pamiętam.)

Ukaszu Jest Jeden Korzeń Jedeń pień tylko gałęzi ma wiele najwazniejszy jest OWOC,
ponieważ OWOC jest świdectwem KORZENIA .
W drzewo mozna wszczepic różne odmiany np w jabłoń ,mozna wszeczepic ,gruszki, sliwki itp
Ale najwazniejszy jest ORYGINAŁ - korzeń - Korona -

Wielu zostało wszczepionych Drzewo ale skaladaj fałszywe świadectwo o drzewie mimo ze czerpia soki życia z KORZENIA , swiadcza kłamliwie.

Biblie maja wszystkie odłamy ,denominacje ale OWOCE ich świadectwa sa zakłamane
mimo ze z biblii czerpia .

Wcale nie jest łatwiej rozmawiac bo wiesz z jakiej denominacji ktos jest ,chcesz znalesc luki
w jego wyznaniu wiary :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 9 lipca 2014, o 13:35 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 9 lipca 2014, o 13:38 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Ukasz napisał(a):
Istotnie. Każdy może wymyślić swoją religię. Oczywiście nie będzie to religia obiektywnie prawdziwa.


a jaka religia jest obiektywnie prawdziwa ? jak to zmiezrzyc, te obiektywna prawdziwosc danej religii i co to w ogole znaczy, ze religia jest obiektywnie prawdziwa ?


p.s. Ap. Jan daje wskazowki , by nie dowierzac kazdemu duchowi, lecz badac czy sa z Boga i pisze w swoich listach jak poznawac Ducha Bozego i antychrystusowego oraz zwodzicieli.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 10 lipca 2014, o 20:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
Cytuj:
a jaka religia jest obiektywnie prawdziwa ? jak to zmiezrzyc, te obiektywna prawdziwosc danej religii i co to w ogole znaczy, ze religia jest obiektywnie prawdziwa ?

Prawdziwa religia to taka która prowadzi do zbawienia. Nie wiem czy niektórzy nadal tutaj pamiętają, że szatan chce ich zwieść i podsuwa im myśl - myśl po swojemu, idź swoją drogą, jesteś mądry, nie potrzebujesz rad ludzi zgłębiających Boga przez całe swe życie, sam się zbawisz. No niezbyt to rozsądne. "Wielu bowiem domysły ich w błąd wprowadziły i o złe przypuszczenia potknęły się ich rozumy" Syr 3,24


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 17 lipca 2014, o 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Po raz kolejny zapytam w jaki sposób uratował cieJezus jak to sie stało ?
Jak bys to powiedział tym co chca wiedziec jakie masz świadectwo ?

Cytuj:
Poznałem Jezusa, Tego prawdziwego, który przychodzi do każdego udręczonego człowieka. Który nigdy nie zostawia nas samych, który jest podobny do nas.


Skąd wiesz że to Ten prawdziwy co to dla ciebie znaczy ,prawdziwy .

Ukasz od czego cie uratował .?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 17 lipca 2014, o 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
Cytuj:
Skąd wiesz że to Ten prawdziwy co to dla ciebie znaczy ,prawdziwy

Gdy przyjmuje się Jego Ciało poprostu się wie, że On do Ciebie przychodzi i jest z Tobą, albo gdy rozważa się Jego Mękę. A wyratował mnie od zguby wiecznej bo kiedyś żyłem w swoich grzechach ale On mi je przebaczył.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 18 lipca 2014, o 06:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
sie wie i już
super podtawa
gratuluję

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 18 lipca 2014, o 08:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ukasz napisał(a):
Cytuj:
Skąd wiesz że to Ten prawdziwy co to dla ciebie znaczy ,prawdziwy

Gdy przyjmuje się Jego Ciało poprostu się wie, że On do Ciebie przychodzi i jest z Tobą, albo gdy rozważa się Jego Mękę.
A wyratował mnie od zguby wiecznej bo kiedyś żyłem w swoich grzechach ale On mi je przebaczył.

Co to znaczy - "gdy przyjmie sie jego ciało " ? a co w te dni kiedy tego "ciała' nie przyjmjesz ,co wtedy wiesz ?
To moze byc zwykła sugestia powiedz dlaczego ty wiesz a miliony innych nie wiedzą ?
To ze cie wyratował od zguby moge uwierzyc ale powiedz Jak teraz żyjesz cz juz nie jestes zgubion bo ,co ?
nie zyjesz już w swoich grzechach ? a w czyich co sie stało ze juz w nich nie żyjesz.
Ukasz jakie masz swiadectwo i nie mów jak zaprzeproszeniem z 5 latkiem..

Na czym ten ratunek polega..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 18 lipca 2014, o 09:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
Cytuj:
To moze byc zwykła sugestia powiedz dlaczego ty wiesz a miliony innych nie wiedzą ?

Co ja wiem a miliony nie wiedzą? Chyba raczej co ja wiem jak i miliard katolików powinien to wiedzieć. Powinni wiedzieć to co jest napisane w Piśmie:

"Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki" J 6,53-58
Cytuj:
Jak teraz żyjesz cz juz nie jestes zgubion bo ,co ?

Bo pełnię Jego wolę, słucham i trzymam się Jego nakazów i nie żyję w grzechu ciężkim. Ja przyjmuję Ciało Chrystusa co niedzielę, dlatego Jezus "trwa we mnie a ja w Nim". Przynajmniej raz w roku należy przyjmować Komunię. Kto tego nie czyni ten grzeszy ciężko.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 18 lipca 2014, o 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
to nie jest temat o eucharystii powidz jak cie Jezus uratował czy przez to ze
zjadłes opłatek ?
Wczesniej nie jadłes nie znałes wersetu słów z ewangelii ?
Jak cie uratował zyłes w grzechach a teraz jak żyjesz czy tylko na mówieniu a czyny
jakie masz .
Cytuj:
Chrześcijan nie uczyniono w laboratorium, ale w społeczności zwanej kościołem - powiedział papież Franciszek.

Podczas cotygodniowej audiencji w środę papież Franciszek kontynuował swoją serię przemówień na temat kościoła, mówiąc do około 33.000 ludzi, że nie czegoś takiego jak Chrześcijan "zrób to sam", albo "wolnych agentów" kiedy chodzi o wiarę.
.
Papież Franciszek określił jako "niebezpieczne" pokusy aby uwierzyć, że ktoś może posiadać "osobiste, bezpośrednie, natychmiastowe stosunki z Jezusem Chrystusem bez komunii połączonej z medytacjami kościoła."


Na tym bazujesz a nie na Słowach samego Jeszua Mesjasza .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 18 lipca 2014, o 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
Cytuj:
Na tym bazujesz a nie na Słowach samego Jeszua Mesjasza

A Ty na nich bazujesz? Odrzuciłaś słowa Pana Jezusa które są jeden post wyżej a mi zarzucasz, że nie bazuję na Piśmie?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus mnie uratował
 Post Napisane: 30 stycznia 2015, o 09:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ukasz napisał(a):

Bo pełnię Jego wolę, słucham i trzymam się Jego nakazów i nie żyję w grzechu ciężkim.
Ja przyjmuję Ciało Chrystusa co niedzielę, dlatego Jezus "trwa we mnie a ja w Nim". Przynajmniej raz w roku należy przyjmować Komunię.
Kto tego nie czyni ten grzeszy ciężko.

Pełnisz Jego wole a Jego wola jest bys wyszedł z ciemności do Światła - wiesz po co ?

Co to znaczy - nie zyjesz w grzechu cięzkim ?
A kto wazy grzechy ,kapłani ?
Czy znasz ich ciezkie grzechy ?
Przyjmujesz jego ciało/mięso co niedzielę ale to co nazywasz ciałem czyli mięsem .
Wcale nim nie jest a jest rytuałem religijnym a nie Biblijnym.
Niestety nie trwa w tobie bo jest strawiony i wydalony tak powiedział Jahoszua Mesjasz
Czy nie wiecie ze to co wchodzi do ust-ciało chrystusa- zostaje wydalone ...

A jak ty trwasz w nim bo ty wierzysz ze przez zjedzenie jego czy jest tego odwrotnosc ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 30 stycznia 2015, o 09:37 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL