Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ZNANY i NIEZNANY Świat PRZYRODY » Znaki na NIEBIE-Ziemi-WODZIE » KOSMOS - UFO
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: NIEBO PRZEKAZUJE WIADOMOŚĆ
 Post Napisane: 20 lutego 2013, o 11:06 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1004
Wciąż brak potwierdzonych informacji na temat wielkości i masy obiektu, który spadł nad Rosją
admin, wt., 2013-02-19 22:19

O asteroidzie, która spadła na Rosję, zwanej też eufemistycznie meteorem, słyszała już chyba większość ludzi. Pierwsze doniesienia o tym zdarzeniu pojawiły się 15 lutego o poranku. Co ciekawe nadal nie ma zgody wśród agencji kosmicznych, co weszło w atmosferę i o jakiej wielkości oraz masie. Poruszamy się w gąszczu domysłów a rozpiętości wielkości obiektu są zdecydowanie różne w zależności od agencji kosmicznej wypowiadajacej się na ten temat.Rosyjska Akademia Nauk poinformowała, że meteor przed wejściem w atmosferę ziemską ważył około dziesięciu ton, ale niektóre raporty mówią też o masie 50 ton. Według oficjalnych danych asteroida rozpadła się i dotarła do powierzchni Ziemi w postaci deszczu meteorów. W sumie eksplodowała 9 razy począwszy od wysokości około 55 kilometrów a kończąc na 10 km. Fale uderzeniowe spowodowały spore spustoszenie na Ziemi. Rosyjski obiekt był największym ciałem niebieskim, które spadło na Ziemię od 1908 roku, kiedy rzekomo upadł słynny meteor tunguski.Skumulowana siła eksplozji tego obiektu wyniosła kilkaset kiloton. Dane wciąż przychodzą i mogą się pojawić nowe informacje. Według opinii NASA, rozmiar obiektu to przynajmniej 17 metrów, a jego masa wynosiła około 10000 ton. Ta asteroida miała, zatem rozmiar około jednej trzeciej średnicy asteroidy 2012 DA14. Podczas upadku stała się jaśniejsza niż światło słoneczne. Cały upadek trwał około 30 sekund.


Jak twierdzą naukowcy z NASA, trajektoria obiektu z Czelabińska był znacząco różna od trajektorii asteroidy 2012 DA14, co czyni ją całkowicie niezwiązaną z tym ciałem niebieskim. Informacji o rosyjskiej katastrofie kosmicznej wciąż przybywa, a wszystkie ustalenia są tylko wstępne. Według uczonych amerykańskich w filmie, obiekt leci od lewej do prawej w stosunku do Słońca, co oznacza, że ​​porusza się z północy na południe. Asteroida jest DA14 poruszała się w przeciwnym kierunku, z południa na północ.
Nawet, jeśli brak związku między tymi obiektami został tym samym udowodniony to nie powoduje to wcale, że można odetchnąć z ulga, bo jest to dowód, że w naszej najbliższej przestrzeni kosmicznej znajduje się wciąż bardzo dużo obiektów na tyle dużych, aby spenetrować nasza atmosferę i siać spustoszenie na powierzchni Ziemi. Strach pomyśleć, co by było gdyby na Ziemię spadł obiekt kilkudziesięciometrowy a przy obecnym poziomie wiedzy o kosmosie może do tego dojść chociażby jutro.
.

Eksplozja nad Czelabińskiem była 30 razy silniejsza niż bomba w Hiroszimie
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ekspl ... hiroszimie
Obrazek

Źródło: youtube.com

Wczorajszy dzień, 15 lutego 2013, będzie z pewnością długo zapamiętany. Nie co dzień na Ziemię spada tak duża asteroida jak ta, która pojawiła się nad Czelabińskiem. Początkowo, tak zwani eksperci w polskich mediach opowiadali historyjkę jakoby obiekt miał masę kilograma, to oczywisty nonsens. Według najnowszych szacunków obiekt miał od 15 do 17 metrów średnicy i ważył około 10 tysięcy ton.Rosyjscy astronomowie ustalili, że lot w atmosferze trwał 32,5 sekundy. Również NASA przyznała, że według nowych danych na temat parametrów ciała, które spadło w piątek w Czelabińsku obiekt był znacznie większy niż sądzono i spowodował wybuch potężniejszy niż pierwotnie szacowano.Według tych informacji eksplozja nad Rosją miała siłę 0,5 megatony trotylu, co jest wielkością 30 razy większą od tej, jaką miała bomba atomowa, która spadła na Hiroszimę.W piątek rano w kilku regionach na Uralu zaobserwowano spadający obiekt ciągnący za sobą smugę dymu i ognia. Upadek zakończył się jasnym błyskiem i potężnym wybuchem. W Czelabińsku, który był w pobliżu epicentrum, fala uderzeniowa zniszczyła kilkaset budynków, rozbiła też około 100 tysięcy metrów kwadratowych szkła. W sumie 1200 osób potrzebowało pomocy medycznej.Zgodnie z nowymi szacunkami, rozmiar kosmicznego ciała przy wejściu w atmosferę to około 17 metrów, a waga 10 tysięcy ton (poprzednie obliczenia wskazywały na 7 tysięcy ton). Ponadto, ocena energii uwolnionej podczas wydarzenia, została zwiększona z 30 do 500 kiloton. Szacunki te zostały dokonane na podstawie dodatkowych danych uzyskanych z pięciu infradźwiękowych stacji, z których jedna jest położona na Alasce, 6,5 tysiąca kilometrów od Czelabińska. Informacje z tej stacji wskazują, że ​​lot obiektu od wejścia w atmosferę do wybuchu trwał 32,5 sekundy.
Źródło:
http://ria.ru/science/20130216/923229110.html

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 lutego 2013, o 11:06 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: NIEBO PRZEKAZUJE WIADOMOŚĆ
 Post Napisane: 23 stycznia 2014, o 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853

Tajemnice meteorytu z Czelabińska
HQ

W lutym 2013 roku eksplozja meteoroidu wstrząsnęła rejonem Uralu w Rosji, rozrzucając ogniste pociski i wywołując silną falę uderzeniową. Ponad 500 osób zostało rannych, w większych miastach wybuchła panika. Dokument wykorzystuje materiały filmowe zarejestrowane w czasie katastrofy, a także relacje świadków. Autorzy analizują również potencjalne zagrożenia i próbują odpowiedzieć na pytanie, jakie skutki mogą wywołać potencjalne zderzenia obiektów kosmicznych z powierzchnią Ziemi

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEBO PRZEKAZUJE WIADOMOŚĆ
 Post Napisane: 24 maja 2014, o 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Camelopardalidy rozświetlą niebo tysiącami spadających gwiazd

Wszyscy miłośnicy astronomii z pewnością czują teraz ekscytacje z powodu pierwszego tak znacznego roju meteorów, przez jaki przejdzie Ziemia. Pokaz zawdzięczamy Jowiszowi, który przesunął orbitę komety okresowej 209P/LINEAR bliżej Ziemi, co skutkuje większą ilością gruzu, na który natknie się Ziemia.Ze względu na to, że jest to nowy rój nikt nie wie jakie będą jego konsekwencje. Niektórzy sądzą, że mogą spaść nawet fragmenty wielkości obiektu z nad Czelabińska. Wtedy sytuacja byłaby poważna, ale miejmy nadzieje, że czeka nas tylko pokaz, i to jaki!Według wstępnych szacunków ma dojść nawet do 1000 spadających gwiazd na godzinę. Wszystko wskazuje na to, że najwięcej meteorów spadnie między 6:00 i 8:00 czasu uniwersalnego, czyli wtedy, kiedy w Polsce będzie już jasno. Jednak element nieprzewidywalności powoduje, że można się spodziewać, że równie dużo obiektów może spadać dwie godziny wcześniej lub później niż wyznaczone okienko czasowe.
http://tylkoastronomia.pl/wideo/camelop ... ych-gwiazd

....

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 22 października 2014, o 10:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Obrazek


Dzisiaj, 22 października mieszkańcy Ziemi będą mogli obserwować najsilniejszy strumień meteorytów z roju Orionidów.

Ten rój jest związany z kometą Halleya. Rój ciał niebieskich zbliża się do Ziemi dwa razy do roku - wiosną i jesienią, lecz maksimum aktywności tego roju wypada na 21-22 października.

W rzeczywistości meteoryty są bardzo drobne, lecz zapalają się i silnie świecą, przedostając się do atmosfery ziemskiej. Prędkość, z którą do niej wlatują, wynosi 65 km/s.


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_22/O ... iemi-3216/

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 1 listopada 2015, o 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Znamy pochodzenie bolida, który rozbłysł nad Polską. Należał do roju Taurydów PółnocnychBolid, który pojawił się w sobotę około godz. 19 na niebie, pochodził z roju meteorów o nazwie Taurydy Północne. Taką informację podają eksperci z polskiej Pracowni Komet i Meteorów.

Karol Wójcicki na swoim facebookowym fanpage'u Z głową w gwiazdach poinformował o bardzo jasnym rozbłysku na północnym niebie.

- Przed chwilą wydarzyło się coś niesamowitego - mówił Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. - Na lewo od Wielkiego Wozu zobaczyłem gigantycznego bolida.
Miał zielono-żółtą barwę.
Pozostawił po sobie ślad na kilkadziesiąt sekund - dodał.

Czym jest bolid?

To spadająca gwiazda, która jest bardzo jasna - jaśniejsza niż Wenus, którą doskonale widać na niebie. Tę jasność obiekt zawdzięcza temu, że jego wielkość dochodzi nawet do kilkunastu centymetrów. Jak na meteor, to dużo. Kiedy taka skała znajdzie się w atmosferze, spali się, pozostawiając po sobie bardzo jasny ślad. Taki, jaki mogliśmy oglądać na niebie w sobotę.

Taurydy Północne

Eksperci analizują nagrania. Mają już pierwsze wnioski.

"Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że meteoroid, który wszedł w ziemską atmosferę pochodził z roju Taurydów Północnych.
W przypadku zjawisk pochodzenia kometarnego nie ma mowy o tym, aby do powierzchni Ziemi zdołał dolecieć jakikolwiek meteoryt" zaznaczają specjaliści z Pracowni Komet i Meteorów.

"Taurydy to rój meteorowy pochodzący od komety 2P/Encke. Nie wyróżnia się on specjalnie swoją aktywnością.
Zenitalna liczba godzinna (ZHR), czyli liczba meteorów, które zaobserwować możemy w idealnych warunkach pogodowych oraz radiantem w zenicie wynosi ok. 5 zjawisk na godzinę.
Rój ten często zaskakuje bardzo jasnymi zjawiskami.
Dodatkowo w tym roku według modelu brytyjskiego astronoma Davida Asher’a, Taurydy pomiędzy 29 października a 10 listopada powinny wykazać wyraźnie większą aktywność niż w latach ubiegłych. Ostatnio tego typu sytuacja miała miejsce w 2005 roku" - piszą dalej.
Wielu świadków zdarzenia

Otrzymujemy informację od setek osób, że widziały bardzo jasny rozbłysk. Jeśli udało się Wam uwiecznić jasny rozbłysk, przesyłajcie na Kontakt 24

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 3,1,0.html

Bolid nad Polską, komentuje Karol Wójcicki

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 1 listopada 2015, o 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Olbrzymi, jasny rozbłysk na niebie. Czy to bolid? Też to widzieliście?
Niezwykłe zjawisko można było dzisiaj (sobota 31 października) zaobserwować na niebie.
Po godz. 19 w wielu regionach kraju pojawił się na nim olbrzymi, jasny rozbłysk.
Co to takiego

- Gdy podniosłem wzrok, zobaczyłem na północnym niebie - na lewo od Wielkiego Wozu - gigantyczny bolid o, Jezu Chryste, wielkiej jasności.
Ten bolid miał zielono-żółtą barwę, pozostawił po sobie ślad na blisko 30-40 sekund, świecący bardzo intensywnie, skrzący się kolorami - zachwyca się Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. - Bolid leciał z południa na północ pod kątem ok. 45 stopni do horyzontu obniżając swój lot.

Był jaśniejszy od Wenus - oceniłem jego jasność na -6 wielkości gwiazdowej.
Niebo było bez chmur, lecz lekko zamglone.
Widać było tylko najjaśniejsze gwiazdy - relacjonuje w "Dzienniku Zachodnim" dr Artur Winiarsk

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html
całość
......
komentarz
Wielu świadków zdarzenia

Otrzymaliśmy informacje od setek osób, które widziały bardzo jasny rozbłysk. "Ładnie to wyglądało, najpierw zrobiło się bardzo jasno. Potem było widać to 'coś' i później przez kilka sekund dużą smugę" - relacjonował Mariusz.

"Też z mężem to widzieliśmy. Śliczny kolor, mega rozbłysk światła, chwila i została smuga dymu" - pisała Nesca. "Aż mi się nogi ugięły z wrażenia!" - dodała mrowa889.
"To było niesamowite. Biała kula i te 'iskry'.
Nigdy czegoś takiego nie widziałem", "najlepszy prezent urodzinowy.
Dzięki kosmosie!" - pisali kolejni internauci.

.........

Oj nie wiem czy bedzie za co dziękować ,oj nie wiem .

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 1 listopada 2015, o 18:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
""Wielka Dynia i spadająca Gwiazda która gdzies spadła czyżby skryła sie za "dynia "?
http://www.tvp.info/22430730/wielka-dyn ... z-obok-nas

Spadaja Gwiazdy pekło Niebo .
W Niebie toczy sie wojna .
.

Niestety nie widziałam tego ZJAWISKA inni widzieli i sa zszokowani blaskiem
owej gwiazdy.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 9 listopada 2015, o 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
"Czy to meteor?" Internauci wysyłają zdjęcia spadających "obiektów"08-11-2015 17:23
"Czy to meteor?",
"Czy to UFO?"
Czujni internauci wysyłają nam zdjęcia i filmy spalających się na wieczornym niebie "obiektów".
Redakcja TVN Meteo postanowiła rozwiać wątpliwości Reporterów 24 i sprawdzić co tak naprawdę mogli zobaczyć nad horyzontem mieszkańcy Pomorza.

Od czujnych internautów na skrzynkę Kontaktu 24 i na nasz facebookowy fanpage dostajemy zdjęcia i filmy ukazujące spadające, tajemnicze obiekty, które zauważono dzisiaj po południu na północy kraju.

Nadzieje na kolejne Taurydy

Materiały które dostaliśmy, pokazaliśmy Karolowi Wójcickiemu z Centrum Nauki Kopernik. Według miłośnika astronomii, tym razem internauci zobaczyli na niebie nie Taurydy, a ślady po lecącym nisko nad horyzontem samolocie.

- Muszę Was rozczarować.
To samolot - wyjaśniał Wójciki.


W poprzednim tygodniu (31.10) cała Polska mogła podziwiać spalający się w atmosferze, jasny meteor.

"Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że meteoroid, który wszedł w ziemską atmosferę pochodził z roju Taurydów Północnych" zaznaczali wówczas specjaliści z
Pracowni Komet i Meteorów.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 4,1,0.html

...............

samolot hmm no to rozczarował
......

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 10 listopada 2015, o 14:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Grad jasnych meteorów może rozświetlić niebo w najbliższych dniach.

Maksimum roju Taurydów Północnych przypada zwykle na dni między
5 a 12 listopada każdego roku.
Na ogół prezentuje się raczej mało efektownie, jednak astronomowie twierdzą, że w tym roku może być inaczej.


Zapowiedzi tego zjawiska mieliśmy okazję podziwiać już w miniony weekend.
Rozświetliły wówczas niebo od Polski po Tajlandię.
Internet zalały filmy kręcone zwykle kamerkami umieszczonymi w samochodach, na których widać efektowne rozbłyski.

Na wybrzeżu


http://www.national-geographic.pl/aktua ... ich-wiecej

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 9 kwietnia 2016, o 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Large Fireball lights up the Nightsky of Spain on 31 march 2016!

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 18 maja 2016, o 18:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Meteor Outburst Alert! Sudden Increase in Fireballs Worldwide


17 maja az tyle ich spadło ?

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: - spadające gwiazdy i inne
 Post Napisane: 8 października 2016, o 19:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Ogromny meteoryt eksplodował nad Algierią

Nad algierskim miastem Konstantyna w nocy 02 października 2016 roku mieszkańcy obserwowali jasny błysk.Ludzie zobaczyli na niebie ognistą kulę, która przeleciała nad miastem i eksplodowała, emanując potężny błysk światła. Eksplozja meteorytu spowodował panikę w mieście.Konstantyna to miasto w Algierii i stolica prowincji o tej samej nazwie. Znajduje się w północno - wschodniej części kraju, 80 km od wybrzeża Morza Śródziemnego.

.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ogrom ... d-algieria
.

/
/

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 października 2016, o 19:56 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » ZNANY i NIEZNANY Świat PRZYRODY » Znaki na NIEBIE-Ziemi-WODZIE » KOSMOS - UFO


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL