Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jan nie tykajcie sie islamu z innego forum
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Jan
Allah znaczy jeden Bóg i jest odniesieniem do Boga Abrahama Izraelici wzywali Boga po imieniu Jahwe Islamiści potomkowie Abrahama używają jednego z tytułów Boga Allah czyli jeden Bóg dlatego że poganie wyznają Boga trój osobowego
.Rzymski Bóg to szatan !!
..
Ponawiam prośbę nie wypowiadajcie się na temat islamu ,Muzułmanów !!
Prawdziwy Bóg to Bóg Abrahama to Bóg dzisiejszych islamistów .
Prawdziwy Bóg jest po stronie Islamu przeciwko Babilonowi Rzymowi i jego religiom oraz jego cywilizacji !! Nawróceni ludzie z narodów to chrześcijanie którzy zostaną zabrani z ziemi razem z wierzącymi z narodów Abrahama .
Czyli wszyscy którzy przyjęli Jezusa jako Mesjasza .
Wiem o islamie więcej niż sami islamiści o sobie i Koranie. Są rzeczy które Bóg ukrył przed Islamistami bo miał w tym cel.Islamiści muszą dokonać pewnych rzeczy na ziemi ,dopiero po tych wydarzeniach Bóg da im nowe serca i nowe zrozumienie .Nie wchodźcie na podwórko Islamistów , proszę was jak braci w wierze .!

Janie jak tylko pojawiłeś się na forum to wyczułem, że wiesz dużo, że masz wiedzy sporo. Jeśli ukrył przed islamistami a nie przed Tobą to czy nie warto było by podzielić się swoją wiedzą by pouczyć nas? Jakimś referatem większym?
Masz dużo wiedzy lecz więcej jej skrywasz w sobie niż głosisz ;>
/

SzukajacyPrawdy napisał:
Zatem jeśli powiem Mój Bóg z bibli jest Bogiem prawdziwym to jestem w błędzie bo Bóg z koranu jest prawdziwy?
Księga Henocha , Tora ,Biblia i Koran nie wykluczają się tworzą jedną całość . Tora była dana Izraelitom ,Biblia wszystkim ludom świata , Koran pozostałym od Abrahama .Bóg w Księdze Henocha ,Torze ,Biblii i Koranie to ten sam Bóg . To o czym mówię ma związek ze słowami Boga który powiedział że: "Drogę niegodziwych sprowadzi na ich głowę"
.

Popełniłeś podstawowy błąd skrytykowałeś coś czego nie znasz czego nie czytałeś .
Nie bądź ja ci z motłochu co krzyczą i rzucają kamieniami nie wiedząc o co chodzi ! a robią to tylko dlatego że tak inni robią strzeż się takich ludzi i odsuń się od nich trzymaj się od nich z daleka !

Na moje szczęście nie myliłem się.
Nim odpowiedziałeś to zdążyłem na własną rękę znaleźć coś nt koranu i bibli.
Koran wcale nie jest zbierzny z Biblia a wręcz przeciwnie, są one sprzeczne między sobą.
Koran przekręca słowa Boga z bibli.
Proste pytanie, czy ja źle interpretuje Biblię czy może to jednak jest prawda?
www.fundamentjezus.com/koran.html

Że Bóg Abrahama z koranu zapomniał co mówił jako Bóg Abrahama z bibli.
.
Na moje szczęście nie myliłem się.
Nim odpowiedziałeś to zdążyłem na własną rękę znaleźć coś nt koranu i bibli.
Koran wcale nie jest zbierzny z Biblia a wręcz przeciwnie, są one sprzeczne między sobą.
Koran przekręca słowa Boga z bibli.
Proste pytanie, czy ja źle interpretuje Biblię czy może to jednak jest prawda?
www.fundamentjezus.com/koran.html

Że Bóg Abrahama z koranu zapomniał co mówił jako Bóg Abrahama z bibli.
Link który podałeś i to co w nim jest napisał człowiek nie rozumny !!
Koran nie ma być kontynuacją czegoś ale jest oddzielną księga dla ludów Abrahama .
człowiek z linku nie ma rozumienia ani biblii ani Koranu !! Uprzedzam jeszcze raz nie wchodźcie na podwórko Islamu. Bo ci którzy nie zostaną zabrani przez Jezusa zginą od kataklizmów chorób albo z reki Islamistów bo islam jest mieczem w ręku Boga !! Co Nie zginie zostanie wycięte mieczem islamu !!

..

Jesteś na tym forum aby szerzyć niepokój i robić zamieszanie jak na innych forach .Prawdziwie wierzący nigdy nie będzie wrogiem ani Żydów ani Islamistów !! a tym bardziej Rosjan .
Biblia :
(1) Tych wszystkich rzeczy, przeze mnie nakazanych, pilnie będziesz przestrzegał, by je wykonać: niczego nie dodasz i niczego nie ujmiesz. (2) Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud, (3) i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im, (4) nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. (5) Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego. (6) Ów zaś prorok lub wyjaśniacz snów musi umrzeć, bo chcąc cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał Pan, Bóg twój, głosił odstępstwo od Pana, Boga twego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, wybawił cię z domu niewoli. W ten sposób usuniesz zło spośród siebie. (7) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: Chodźmy, służmy bogom obcym, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - (8) jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - (9) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. (10) Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. (11) Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (12) Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie. (13) Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, (14) że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: Chodźmy, służmy obcym bogom!, których nie znacie - (15) przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, (16) mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. (17) Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono wiecznym zwaliskiem, już go nie odbudujesz. (18) Nie przylgnie do twojej ręki nic z rzeczy poddanych klątwie, aby Pan zaniechał zapalczywości swego gniewu, a okazał litość i miłosierdzie, rozmnażając cię, jak przysiągł twym przodkom, (19) jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, strzegąc poleceń, które ja ci dzisiaj nakazuję wykonywać, czyniąc to, co słuszne jest w oczach Pana, Boga twego.

(Ks. Powt. Prawa 13:1-19, Biblia Tysiąclecia)

Księga Henocha :
12 Biada wam, którzy lubicie popełniać nieprawość. Jakim prawem robicie sobie wielkie nadzieje dla siebie? Wiedzcie, że zostaniecie wydani w ręce sprawiedliwych, a oni poderżną wam gardła, zabiją was i nie będą mieć dla was litości.
..
Nierozumny człowieku żeby biblia była zgodna z Koranem to musi istnieć ta różnica .
Bo w biblii Bóg powiedział że położy przed nimi kamień potknięcia a tym kamieniem jest Jezus .
Skoro tak to w koranie musi być to potknięcie i dlatego Koran jest zgodny z Biblią .A dlaczego to Bóg uczynił ? bo miał w tym cel !! Islamiści są wykonawcami ostatniej woli Boga w tym systemie rzeczy!!! Jak mówiłem to co nie zabiją kataklizmy choroby Zrobią to islamiści . Tak jak izraelici kiedy wychodzili z niewoli egipskiej mieli nakazy od boga unicestwić pogańskie narody i zburzyć ich wszystkie pogańskie świątynie i ołtarze z bożkami tak i będzie w dniach armagedonu to oni oczyszczą ziemię z tych plugawości !!
.
Jeżeli czujecie Bojaźń Bożę ,jeżeli prawdziwie kochacie Boga i Jezusa zamknijcie ten temat.
Tak Allah jest szatanem diabła !!
Czyli przeciwnikiem diabła -kłamcy!! - pogan -Gojów
.

SzukajacyPrawdy napisał:
Bardzo mi się podobają te cytaty Janie tylko dlaczego mi je przekazujesz? Czyż nie powiedziałem że szanuje każdego człowieka? Ze na pewno wielu z muzułmanów to dobrzy ludzie tylko "religia" im wyprała mózgi?
Nie mam nic do Rosjan, Muzułmanów itp tylko do religii ich.
Ktory z nas trzyma biblijnego a który z nas pojawił się na forum i mówi o Bogu z islamu?
Zarzucasz mi to co sam czynisz.
Mówisz, że trzymam się nauk ludzkich co już wytłumaczyłem, a pytanie Twoje nauki skąd pochodzą?
Mamy się opierać na słowie Twoim czy Boga który ma syna poczetego z Ducha czy może na koranie który mówi że Jezus , poslaniec wcale nie został ukrzyzowany? A łaskę nie rzucał Mojżesz tylko Arier czy jak mu tam było.

Masz racje, Bóg wykorzysta islamistów by wyciąć niesprawiedliwych, wykorzysta zło tak samo jak uczyni to z fałszywym Mesjaszem, ze znakiem Bestii itp.
Bóg jest wszechmogacy i mógł by zmienić bieg historii i nie dopuścić do tego lecz wybrał taki sposób. Islam jest w planie Bożym jako armia idaca wybić nie prawych. A to że jakieś zło stoi pod koranem to już sprawa szatana, który musi służyć Bogu czy chce czy nie.
Jeśli ja się mylę i źle interpretuje Biblię w stosunku do koranu to czemu mi nie pokażesz prawdy która cos udowodni,tylko rzucasz mi cytatami bo dopatrzyłem się mocnych sprzeczności i mowie o tym co nie jest Ci na rękę gdyż uważasz chyba inaczej?
Zgodnie z tym co mówi biblia i Koran ludy Abrahama dzisiejsi Islamiści mają wybić tych co przychodzą do nich i namawiają ich do przyjęcia obcego Boga czyli Boga katolików . Tak jest wola i nakaz Boga i tak uczynią i nikt im w tym nie przeszkodzi tak jak nikt nie przeszkodzi mi robić tego co ja robię aż do dnia mojej śmierci !!
Skoro jesteś chrześcijaninem dzięki ewangelii to nie tykaj Koranu , Koran to nie religia islam to nie religia nie wchodź na to podwórko , jak nie znasz proroków i proroctw !!Zostaw to prorokom .
...

SzukajacyPrawdy napisał:
OK, wiec zrobimy tak jak mówisz. Mi do zbawienia nie jest potrzeba wiara w Koran. Mam Boga biblijnego, Jemu ufam i oddam swoje życie Jemu. Reszty nie uznaje jeśli jest sprzeczna w wielu miejscach, i nie ważne czy ma podobieństwa. Każdy wierzy w to co mu dane było. I na tym zakończmy nasza już chyba kłótnie bo po co wydawać złe owoce?
Nie ma potrzeby.
Szatan was podkusił żeby w ogóle założyć taki temat !
Ja wierzą w Boga Abrahama ,Boga Izaaka ,Boga Jakuba , Boga Izraela i Jezusa Chrystusa syna Boga który z woli Boga wydał samego siebie na męczeńską śmierć
dla odkupienia moich grzechów i wielu innych . Jahwe to mój Bóg mój Ojciec a Jezus mój Pan mój Król !! Mój umiłowany przyjaciel który za mnie zginął w mękach na krzyżu abym ja mógł dostąpić łaski zbawienia Amen !!

...
Prosiłem o zamknięcie tego tematu i nie wchodzenie na podwórko Islamu bo sobie zaszkodzicie !!!
Jeśli jesteście wierzącymi dzięki ewangelii do nie tykajcie Koranu.Bo występowanie przeciwko Islamowi , to buntowanie ludzi przeciwko wyznawcom Mahometa.
Co do błędu to jest to Czeski błąd który się często zdarza i nie tylko mnie !! Jeśli ktoś widzi w tym znak to niech uważa by go go naprawdę nie zobaczył bo może być bolesny!! I kończę dyskusję na temat Koranu rozmawiam o tym z Islamistami i co mogę powiedzieć to z nikim mi się tak dobrze nie rozmawiało o Bogu jak z nimi . Znałem jednego bo z nim pracowałem i wprost byłem zazdrosny o jego pokorę i cierpliwość, zawsze mi mówił za ostro jak pokazywałem u na ścianach w pracy katolicki krzyż i obok gołe babki kiedy to ostro krytykowałem mówił za ostro !!
Tak pokornego człowieka i spokojnego bez nerwów i złości jeszcze nie spotkałem .Był z Tadżykistanu oni są byłymi Persami ale ZSRR pozbył ich własnej historii i korzeni ale oni dobrze wiedzą z jakiego narodu pochodzą odcięli im korzenie jak polakom odcięto korzenie słowiańskie a zrobił to Rzym .Znam też jednego nauczyciela Islamu z którym rozmawiałem.
,
Jan napisał:
admin napisał:
"Prosiłem o zamknięcie tego tematu i nie wchodzenie na podwórko Islamu bo sobie zaszkodzicie !!!"

Czy mógłbyś Janie nam to wyjaśnić? co oznacza nakaz nie wchodzenia na podwórko Islamu? czym sobie zaszkodzimy i jak?
To nie był nakaz tylko prośba [rada]
O Koranie i islamie to ja mogę rozmawiać tylko z Islamistami.
Dziwne jest twoje postępowanie. Masz jakieś tajemnice?
Islam to tykająca bomba !!
świat prowadzi kampanię przeciwko Islamowi nie dołączajcie do nich jak należycie do Jezusa.
Bo przegracie .Bóg stoi po stronie Islamu dlatego z nimi nikt nie może wygrać . Jako wierzący nie możecie być przeciwko komukolwiek powinniście być bezstronni a waszym wrogiem powinno być kłamstwo.Ja nie nalezę do żadnego narodu i nie utożsamiam się z żadnym narodem .My nie należymy do tego świata .
...
Mia napisał:
Islam jest bestią. Bóg z nimi trzyma? Dlatego mordują chrześcijan za wiare w Jezusa? Zapierają się Jezusa Chrystusa i Jezus zapiera się ich przed Ojcem. Jesteś dla mnie obłudnikiem. Przepraszam.
Z całą pewnością nie należysz do Jezusa należysz do świata do Babilonu.
Już Paweł podzielił ludzi na świecie na dwie grupy na obrzezanych czyli tych od Abrahama i Greków czyli pogan .
Kiedy Jezus zabierze z ziemi swój lud to właśnie pozostaną te dwa narody które stoczą ze sobą wojnę .Kto stoi po stronie Babilonu Rzymu stoi po nie właściwej stronie barykady stoi po stronie przegranych. Bóg wydał wyrok na Babilon nadchodzi zagłada !! Było wierzyć księdze którą dostaliście biblii tak jak Islamiści wierzą Koranowi a nie ludzkim naukom !
..
Mia napisał:
Bóg jest jeden w trzech osobach. Jak zaprzeczasz Trójcy i mówisz, że jest szatanem, a tak napisałeś to jesteś KAŁAMCĄ!
Twoja nauka to nauka demonów rzymskich kapłanów !!
Trójca to dzieło szatana !!
(19) Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą. (20) Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?
(List Jakuba 2:1-26, Biblia Tysiąclecia)
..

Mia napisał:
Islam jest bestią. Bóg z nimi trzyma? Dlatego mordują chrześcijan za wiare w Jezusa? Zapierają się Jezusa Chrystusa i Jezus zapiera się ich przed Ojcem. Jesteś dla mnie obłudnikiem. Przepraszam.
Katolicy nie są chrześcijanami są NIEWIERNYMI !! tymi którzy odrzucili Boga ,Jezusa ,Biblię !!
Stworzyli własną fałszywą teologię nie mającą nic wspólnego z chrześcijaństwem KK ma tylko taki związek z chrześcijanami że ich wymordowali jak mordowali Izraelitów !!
) Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. (7) Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. (8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

Mt 7:21 bb "Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie, wnidzie do Królestwa niebieskiego, ale który czyni wolę Ojca mego, który jest w niebie."
Katolicy nie są wstanie wskazać choćby jednego przykazania Boga które wykonują .Od sześciu lat im mówię pokażcie mi choć jedno przykazani które wykonujecie , nikt nie był w stanie go wskazać .
Katolicyzm jak i Cerkwia to religie bałwochwalcze tak jak Jezus powiedział do Angeliki o Wojtyle że dużo mówił ale nigdy nie mówił prawdy ,czyli kłamał i że ci których uczył to bałwochwalcy ,tak katolicyzm do bałwochwalstwo i to co ma nastąpić w tym kraju z czego wyniknie konflikt będzie związane z bałwochwalstwem tego narodu czyli z tym czego Bóg najbardziej nienawidzi !!
..

Jakbyś znał Nt to byś wiedział, że Trójca, Trójedyny Bóg ma podstawy w Biblii. Czytałam te fragmenty z całym kontekstem. Skąd zarzut, że jestem katoliczką? Nie wiesz jak skłamać na mój temat? Gorycz przemawia przez ciebie a to nie po chrześcijańsku!
Cała biblia od początku do końca mówi o jednym Bogu ,Jak mogło komuś przyjść do głowy że Bóg jest w trzech osobach .Jak jeden to nie trzech jak trzech to nie jeden . Głosząc Boga w trzech osobach głosisz fałszywą ewangelię !!!.TO Rzymska doktryna tych co swój tron i władzę otrzymali od szatana !!
Teza - Jeden Bóg
Antyteza - w trzech osobach
Trójca wychodzi z antytezy !!!
Przez 47 lat chodząc do kk. wierzyłem że Bóg jest jeden jak jeden jest mój ziemski "Ojciec" i że Jezus jest synem Boga jak ja synem swojego ziemskiego "Ojca" Tak właściwie to ja nigdy duchem nie należałem do kk . choć mnie tam ochrzczone w brew mojej woli. "Na obraz i podobieństwo !!!"
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 19:34 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Jan nie tykajcie sie islamu z innego forum
 Post Napisane: 10 lutego 2015, o 19:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Mia napisał:
Wcześniej ludzie zostali podzieleni na obrzezanych i pogan. Teraz obrzezanie i nie obrzezanie nic nie znaczy. Zależy to od osoby. Prawdziwie wierzące osoby są połączone w Jezusie Chrystusie! Jak możesz tak pisać o mnie? Ty zapierasz się prawdobodobnie Jezusa przed islamistami.
Jesteś w niewiedzy i kłamiesz !!!!
Czyż nie mówiłem o kamieniu potknięcia !!
Jeżeli jesteś wrogiem ludu Bożego ludu Abrahama to jak możesz być przyjacielem Jezusa !!
Wszyscy którzy weszli do narodu Abraham po przez nowe przymierze zostaną z ziemi zabrani i zostaną tylko ludy Abrahama i Goje i to między nimi rozegra się wojna .Przymierze Jezusa Bóg zerwał więc nie ma już Ewangelii,
Ci co mieli zostać opieczętowani duchem świętym zostali opieczętowani i zostaną zabrani i wtedy zacznie się wojna z islamem o wzgórze świątynie o starą Jerozolimę . został tylko stare przymierze Boga z Abrahamem który swoje narody zjednoczył w islamie przeciwko barbarzyńcom i to im przyjdzie z pomocą Jezus !! Biada wam którzy zostaniecie .Bo uwierzyliście ludzkim naukom a Nie Bogu!!
...
Mia napisał:
Trójca ma potwierdzenie w Biblii. Bóg istnieje w trzech osobach. Ojciec, Syn i Duch Święty. Krk to fałszywy kościół ale nie znaczy, że nie ma Trójcy i nie znaczy, że jak ty tego nie pojmujesz to tak nie jest. Kreujesz Boga według swojego widzimisię. To Duch Święty ma w ludziach działać. Jesteś wyniosły, masz ducha antychrysta. Nie dyskutuje już z tobą. Może admin ci wyjaśni, kilka lat czyta Biblie.
To powiedz mi czy Dawid wyznawał Boga w trzech osobach jakiego Boga wyznawał naród wybrany Bo ja wiem że jednego Boga Jahwe . Tak samo Abraham a prawdziwy Bóg to bóg Abrahama !!
Ojciec, Syn i Duch Święty, to tylko świadczy o istnieniu trzech osób Boskich a nie o tym że Bogiem są te trzy osoby!! Bo Bóg jest jeden .Jest nim Bóg Ojciec który jest Ojcem Jezusa i moim . i ma na imię Jahwe !!
...

loski9 napisał:
JAN:
"Katolicy nie są chrześcijanami są NIEWIERNYMI !! tymi którzy odrzucili Boga ,Jezusa ,Biblię !!
'

Czyli jeżeli skonfrontował bym się z takim bojownikiem ISIS i powiedział że nie jestem Katolikiem ani nie mam przynależności tylko wierzę w że Jezus zmartwychwstał to co? oszczędzi mi głowę.
A nie jest tak że oni walczą ogólnie z zachodnią cywilizacją, Żydzi też są przez nich prześladowani.??
Nie każdy kto nazywa się chrześcijaninem jest chrześcijaninem ,nie każdy kto nazywa się Żydem jest Żydem ,nie każdy koto nazywa się islamistą jest islamistą. Cywilizacja to dzieło Lucyfera i będzie zmieciona z powierzchni ziemi !! I już nigdy nikt nie będzie wracał do cywilizacji . Wszystko co uczyniła cywilizacja zostanie zniszczone wszystko co ludzka ręka zbudowała na ziemi zostanie zniszczone !! Niektórych z was mam serdecznie dość po od sześciu lat im tłumaczę a oni zaczynają od nowa tą samą gadkę jak grochem o ścianę .
..


Jan Avatar


fabros napisał:
,,Przymierze Jezusa Bóg zerwał więc nie ma już Ewangelii''

Mógłbyś napisać na czym opierasz tą naukę? Mógłbyś ją udowodnić na podstawie Pisma Świętego?


Co do pozostałych wypowiedzi to:

,,Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Jakim bowiem sądem sądzicie, takim będziecie sądzeni, i jaką miarą mierzycie, taką będzie wam odmierzone.'' Mt 7:1-2

,,11 Bracia, nie oczerniajcie jeden drugiego! Kto oczernia brata swego lub sądzi go, uwłacza Prawu10 i osądza Prawo. Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią. 12 Jeden jest Prawodawca i Sędzia, w którego mocy jest zbawić lub potępić. A ty kimże jesteś, byś sądził bliźniego? ''
Jakuba 4:11-12
Pokaż mi kto kogo oczernia.
Bóg ustami proroka Zachariasza powiedział że zerwie przymierze które zawarł ze wszystkimi narodami czyli przymierze krwi Jezusa.I wiem że miało to związek z usunięciem trzech pasterzy Wojtyły i dwóch poprzedników zostali usunięci w jednym miesiącu księżycowym czyli w przeciągu 27 lat .Kiedy się zastanawiałem nad tym czy Bóg już zerwał to przymierze ,Miałem wizję. "Szedłem po ziemi i doszedłem na jej skraj .Spotkałem dwóch odpoczywających aniołów powiedziałem do nich że ja chcę do Boga i Jezusa . Jeden z nich ten leżący po prawej powiedział "Jezusa nie ma szatan zabił go końcem świata " Czyli zrozumiałem że skoro nie ma Jezusa to już nie ma wybawienia ,to już nie ma przymierza. Bo imię Jezus oznaczało wybawienie i takie imię Jezus miał jak był pierwszy raz. Ale kiedy Chrystus przyjdzie wytępić grzeszników unicestwić cywilizację będzie miał inne imię .
Jezus Chrystus nie ma już Jezusa został tylko Chrystus z nowym imieniem . Dlatego w końcówce biblii częściej jest mówione Chrystus a nie Jezus .
..
Lukrecja napisał:
Dobra, tylko pierwsza sprawa, że nikt tutaj nie podejmuje walki z żadnymi wyznawcami islamu, tylko się dzielimy jakimiś tam opiniami i przypuszczeniami. Już pomijając to, że islamista-ekstermista by tutaj nas tasakiem ciachał za samo to, że jesteśmy dla niego innowiercami-chrześcijanami. Nie mówię, że każdy islamista taki jest, ale to się właśnie dzieje z ludźmi, którzy oddają się zasadom, które z miłością do bliźniego, do której nawołuje Bóg chrześcijan, nic nie mają wspólnego w gruncie rzeczy, jak to odwinąć ze sreberka. :l Ale jak wiadomo, każdy sobie robi jak mu się podoba. Co nie oznacza, że w duchu moralności.
\Znasz biblię? wiesz co Bóg kazał zrobić Izraelitom jak wchodzili na ziemie pogańską [Kannan] kiedy wyszli z Egiptu .Teraz będzie tak samo ."Drogę niegodziwych sprowadzę na ich głowy" Tak powiedział Bóg co znaczy że wszystko co czynili Rzymianie jego ludowi -wyprawy krzyżowe zniewalanie jego narodów ,kolonizowanie itd.
To oni czyli dzisiejsi Islamiści uczynią im !!! Już zaczęli to robić. Jak ktoś czytał co robili krzyżowcy w Jerozolimie to skóra cierpnie to samo teraz uczynią im !!! Tak jak Bóg powiedział jak oni was niewolili tak wy ich zniewolicie jak oni was ograbiali tak wy ich ograbicie a kto koga ograbiał i niewolił przez ostatnie 2000 lat i obecnie to wiadomo . Tak jak powiedział Rabin Icchak Kaduri zabiorą Gojom wszystkie kosztowności biblia jeszcze mówi o ogromnej ilości ubrań że to wszystko mają zebrać ze świata i przywieść do Izraela [Palestyny]
Oczywiście ziemia będzie zniszczona i oni będą wydzielać ubrania tym co pozostaną przy życiu [ostatek] Dlatego Bóg tyle nagromadził ubrań i butów . Zostaną zniszczeni ci co niszczyli ziemię a niszczyli ją ci co budowali cywilizację Rzymianie do których to dołączyli Polacy. A nie narody Abrahama !! Konkordat podpisany przez Polaków z Watykanem to cyrograf podpisany z szatanem !!
..


Jan napisał:
fabros napisał:
,,Przymierze Jezusa Bóg zerwał więc nie ma już Ewangelii''

Mógłbyś napisać na czym opierasz tą naukę? Mógłbyś ją udowodnić na podstawie Pisma Świętego?


Co do pozostałych wypowiedzi to:

,,Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Jakim bowiem sądem sądzicie, takim będziecie sądzeni, i jaką miarą mierzycie, taką będzie wam odmierzone.'' Mt 7:1-2

,,11 Bracia, nie oczerniajcie jeden drugiego! Kto oczernia brata swego lub sądzi go, uwłacza Prawu10 i osądza Prawo. Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią. 12 Jeden jest Prawodawca i Sędzia, w którego mocy jest zbawić lub potępić. A ty kimże jesteś, byś sądził bliźniego? ''
Jakuba 4:11-12
Pokaż mi kto kogo oczernia.
Bóg ustami proroka Zachariasza powiedział że zerwie przymierze które zawarł ze wszystkimi narodami czyli przymierze krwi Jezusa.I wiem że miało to związek z usunięciem trzech pasterzy Wojtyły i dwóch poprzedników zostali usunięci w jednym miesiącu księżycowym czyli w przeciągu 27 lat .Kiedy się zastanawiałem nad tym czy Bóg już zerwał to przymierze ,Miałem wizję. "Szedłem po ziemi i doszedłem na jej skraj .Spotkałem dwóch odpoczywających aniołów powiedziałem do nich że ja chcę do Boga i Jezusa . Jeden z nich ten leżący po prawej powiedział "Jezusa nie ma szatan zabił go końcem świata " Czyli zrozumiałem że skoro nie ma Jezusa to już nie ma wybawienia ,to już nie ma przymierza. Bo imię Jezus oznaczało wybawienie i takie imię Jezus miał jak był pierwszy raz. Ale kiedy Chrystus przyjdzie wytępić grzeszników unicestwić cywilizację będzie miał inne imię .
Jezus Chrystus nie ma już Jezusa został tylko Chrystus z nowym imieniem . Dlatego w końcówce biblii częściej jest mówione Chrystus a nie Jezus .

Przeczytaj sobie Księgę Objawienia. Biorę dla przykładu sam koniec Biblii, sam ostatni rozdział Objawienia Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg : Księga Objawienia św. Jana, Rozdział 22, ostatni, wersety : 16 : ,,Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, aby wam świadczył o tym w kościołach. Ja jestem korzeniem i potomkiem Dawida, jasną gwiazdą poranną.'' oraz ostatnie wersety ostatniego rozdziału (20-21) - ,,Tak mówi ten, który zaświadcza o tym: Zaiste, przyjdę wkrótce. Amen! O tak, przyjdź, Panie Jezu!; 22 Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z wami wszystkimi. Amen.''
,,Bóg ustami proroka Zachariasza powiedział że zerwie przymierze''

To przymierze o którym mówił prorok Zachariasz to było Stare Przymierze, coś Ci się pomyliło.
Było tylko jedno przymierze które Bóg zawarł ze wszystkimi narodami i było to przymierze krwi Jezusa . Do Jezusa narodem Boga Byli wszyscy obrzezani .Dopiero przymierze Jezusa objęło wszystkich na ziemi !!~
Jeśli nie wiesz to nie kłam bo kłamstwo wypowiedziane z powodu niewiedzy czy zamierzone jednako jest kłamstwem .Dlatego jest napisane aby nie wszyscy zostawali nauczycielami bo wyrok tych będzie ciężki a szczególnie tych co głoszą kłamstwa!!
...

Lukrecja napisał:
Nie sprowokujesz mnie, Janie. Dawno już przerobiłam takie kłótnie na forach, tak swoją drogą.

No nie wiem, to tak jakbyś mówił, że moje chrześcijaństwo nie ma sensu, bo to islamiści mają rację, bo robią to czy tamto, bo było napisane tu i tam. Tylko wiesz, Bóg nie kazał kobietami poniewierać w Biblii i chociażby ten argument mnie utwierdza w tym, że ludzie, którzy wyznają islam, niekoniecznie Boga znają.
Krzycząc na ludzi, na pewno ich nie przekonasz do Koranu. :)
Pokaż mi gdzie ja chcę przekonywać kogokolwiek do koranu ? Kłamiesz !!!!!
Ostrzegam abyście nie wchodzili na ich podwórko skoro jesteście wierzący dzięki ewangelii to zostańcie przy biblii którą wam dano i nie tykajcie Koranu czy nie tak pisałem ale ty fałszywie sugerujesz że ja chcę kogoś przekonać do koranu .Waż swój język !!! Bo właśnie to jest oszczerstwem !!


Lukrecja napisał:
Było tylko jedno przymierze które Bóg zawarł ze wszystkimi narodami i było to przymierze krwi Jezusa . Do Jezusa narodem Boga Byli wszyscy obrzezani .Dopiero przymierze Jezusa objęło wszystkich na ziemi !!~
Jeśli nie wiesz to nie kłam bo kłamstwo wypowiedziane z powodu niewiedzy czy zamierzone jednako jest kłamstwem .Dlatego jest napisane aby nie wszyscy zostawali nauczycielami bo wyrok tych będzie ciężki a szczególnie tych co głoszą kłamstwa!!

Eee, wieje mi tutaj czymś nieprzyjemnym. Przestań krzyczeć, napij się melisy czy czegoś.
A wiesz o czymś takim jak proces uczenia się? Mówiąc tak, negujesz w ogóle popełnianie błędów i niedoskonałość człowieka, o której w Biblii jest od początku do końca i insynuujesz, że jesteś bezbłędny i idealny.
Hola, hola... Zwolnij, Bracie.
Proces uczenia to proces akademicki ,nauki ludzkiej nie mającej związku z nauką Jezusa !!
I stosują go nauczyciele ludzcy ,mówiłem to chyba protestantom że nie mogą nauczać biblii tym sposobem jakim nauczono ich na studiach. Mówisz nie krzycz , czy wy nie wiecie że jesteście dzień przed zagładą .Prawdziwie wierzący wiedzą i czekają na Jezusa który ich wyzwoli zabierze ,uratuje od zagłady.
insynuujesz, że jesteś bezbłędny i idealny.
To ty insynuujesz ,to ty to mówisz nie ja !!! To twoje rozumienie a nie moje i nie przypinaj to co twoje że jest moje !!
..

To co mówi Jan w zdecydowanej większości ma sens. Jednak nie ma sensu grożenie jakoby samo pisanie o Islamie w negatywnym świetle było narażeniem się Bogu.

Już pisze dlaczego to ma sens, ponieważ chyba znaczna część nie łapie tego co Jan między wierszami pisze.
Jak słusznie zauważył Jasio, aby wszystkie proroctwa się wypełniły w starożytnym Izraelu musiało dojść do rzezi. Akurat pisałem o tym dzisiaj Marydowi.
Przedstawiam tylko fragment:

Liczb 31

"(1) I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy: (2) Zemścij się za krzywdę synów izraelskich na Midianitach; potem będziesz przyłączony do ludu swojego. (3) Wtedy Mojżesz przemówił do ludu tymi słowy: Przygotujcie spośród siebie zbrojny hufiec mężów do boju, aby ruszyli przeciwko Midianitom i wykonali na nich zemstę Pana. (4) Wyprawcie do boju po jednym tysiącu na plemię ze wszystkich plemion izraelskich. (5) Wydzielono więc z tysięcy izraelskich po tysiącu na plemię, dwanaście tysięcy gotowych do boju. (6) I wyprawił ich Mojżesz po tysiącu na plemię do boju, wraz z Pinechasem, synem Eleazara, kapłana, mającym przy sobie święte naczynia i surmy bojowe. (7) Wyruszyli tedy do boju z Midianitami, tak jak Pan rozkazał Mojżeszowi, i pozabijali wszystkich mężczyzn. ("

12 tysięcy Izraelitów pobiło MIdianitów. Co zyskali:

(32) Zdobycz, stanowiącą resztki łupu, jaki zdobył lud wojenny, obejmowała: Owiec sześćset siedemdziesiąt pięć tysięcy, (33) wołów siedemdziesiąt dwa tysiące, (34) osłów sześćdziesiąt jeden tysięcy, (35) kobiet czyli dziewcząt, które jeszcze nie poznały współżycia z mężczyzną, było wszystkich trzydzieści dwa tysiące. (36) Połowa, stanowiąca dział tych, którzy wyruszyli do boju, wynosiła: Owiec trzysta trzydzieści siedem tysięcy pięćset, (37) danina dla Pana z owiec wynosiła sześćset siedemdziesiąt pięć; (38) wołów trzydzieści sześć tysięcy, danina zaś z tego dla Pana siedemdziesiąt dwa. (39) Osłów trzydzieści tysięcy pięćset, danina zaś z tego dla Pana sześćdziesiąt jeden. (40) Ludzi szesnaście tysięcy dusz, danina zaś z tego dla Pana trzydzieści dwie dusze. (41) Daninę ściągniętą jako dar ofiarny dla Pana przekazał Mojżesz Eleazarowi, kapłanowi, jak Pan rozkazał Mojżeszowi. (42) Z połowy zaś, która przypadła synom izraelskim, a którą Mojżesz oddzielił od części przeznaczonej dla wojowników, (43) było tego, co przypadło na zbór, owiec trzysta trzydzieści siedem tysięcy pięćset, (44) wołów trzydzieści sześć tysięcy, (45) osłów trzydzieści tysięcy pięćset, (46) ludzi szesnaście tysięcy dusz. (47) Z połowy, która przypadła synom izraelskim, wziął Mojżesz po jednym na pięćdziesiąt, zarówno z ludzi, jak z bydła, i dał Lewitom, pełniącym służbę przy przybytku Pana, jak Pan rozkazał Mojżeszowi. (48) Wtedy przystąpili do Mojżesza ustanowieni nad tysiącami wojska, dowódcy tysięcy i setnicy (49) i rzekli do Mojżesza: My, twoi słudzy, policzyliśmy wojowników, którzy byli pod naszym dowództwem, i nie brak z nas nikogo. (50) Jako dar ofiarny dla Pana przynosimy każdy to, co znaleźliśmy ze złotych przedmiotów, czy bransoletę, czy naramiennik, czy pierścień, czy kolczyk, czy naszyjnik, aby dokonano za nas przebłagania przed Panem. (51) Mojżesz i Eleazar, kapłan, przyjęli od nich to złoto, wszelkie kosztowności. (52) A było wszystkiego złota, które zebrali dla Pana, od dowódców tysięcy i od setników szesnaście tysięcy siedemset pięćdziesiąt sykli. (53) Zwykli żołnierze łupili każdy dla siebie. (54) Mojżesz i Eleazar przyjęli to złoto od dowódców tysięcy i od setników i zanieśli je do Namiotu Zgromadzenia, aby Pan łaskawie pamiętał o Izraelu.


Skopiuje to co napisałem Marydowi, tzn moje obliczenia wg obecnych cen:

1kg zlota to ok 3600zl x 176= 633tys zl
Owiec sześćset siedemdziesiąt pięć tysięcy, = srednia cena owcy to 400zl, czyli mieli owiec na sumę
270000000zl

" kobiet czyli dziewcząt, które jeszcze nie poznały współżycia z mężczyzną, było wszystkich trzydzieści dwa tysiące."


Wydaje się nam to wszystko nie ludzkie, ale oni chcieli przekląć Izrael i ich kobiety uwodziły Izraelitów namwiając do kultu Baala. Za to zostały te kobiety wszystkie wymordowane. Ostatecznie Izrael odziedziczył Kanaan.

W przypadku Islamu, Bóg może wykorzysta ich siły aby zniszczyć obecny fałszywy Izrael albo sam Watykan.
Tak jak Bóg wykorzystał Izrael do swych proroctw, tak może wykorzystac Islam.
Są jeszcze dwa powody dla których Islam może pełnić pozytywną rolę:

1. Izmael protoplasta Arabów był synem ulubieńca Boga - Abrahama
2. Muzułmanie nawracają się na chrześcijaństwo.

Pytanie ile w tym prawdy jest, że chrzewścijanie giną z rąk Państwa Islamskiego.
.
,,To co mówi Jan w zdecydowanej większości ma sens''

Czy uważasz, że to co twierdzi Jan, czyli między innymi : ,,Przymierze Jezusa Bóg zerwał więc nie ma już Ewangelii...'' oraz ,,został tylko stare przymierze Boga z Abrahamem który swoje narody zjednoczył w islamie przeciwko barbarzyńcom i to im przyjdzie z pomocą Jezus !! '' ma sens i jest zgodne ze Słowem Bożym?
..

admin napisał:
a propos wielo osobowego Boga. Biblia wyraźnie mówi że Bóg jest trój jedyny. Przypominam dyskusje:

forum-chrzescijan.pl/index.php/forum/dyl.../2184-biblia?start=6
Kłamiesz !!!!
Nikt nie jest chrześcijaninem kto wyznaje Boga W trzech osobach !!!
Wyznawcy trójcy służą szatanowi i głoszą jego nauki .Krzyżowcy zginiecie !!!!
Bóg jest jeden od czasów niezmierzonych po czasy niezmierzone !!!
Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.

Dz 13:33 nbg-pl "Gdyż w drugim Psalmie jest napisane: Ty jesteś moim Synem, Ja cię dzisiaj zrodziłem."

Hbr 1:5 nbg-pl "Bo któremu z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Ja cię dzisiaj zrodziłem?
Psalm 2,7 I znowu: Ja będę Nim ku Ojcu, a On będzie Mną ku Synowi?"

Hbr 5:5 nbg-pl "W ten sposób także Chrystus nie wyniósł samego siebie, kiedy stał się Arcykapłanem, ale wyniósł go Ten, co powiedział do Niego: Ty jesteś moim Synem, Ja cię dzisiaj zrodziłem."
Jesteście za siedmioma górami za siedmioma morzami od pierwotnych chrześcijan !!
Jak do tej pory nie widzę tu ani jednej osoby coby głosiła to co głosili chrześcijanie Pawła .
Doktryna Trójcy to doktryna Rzymu , papieża tego który otrzymał władze i tron od szatana !!
,papież jest na ziemi prawą ręką szatana a papiestwo to rząd szatana na ziemi !!!
...
admin napisał:
Jasiu czy Ty na prawde uważasz, że:

"Przymierze Jezusa Bóg zerwał więc nie ma już Ewangelii,"

jeśli tak, to na jakiej podstawie
Jeżeli się zrywa przymierze to anuluje się zapisy przymierza ,przymierze to umowa miedzy Bogiem a ludźmi skoro Bóg ją zerwał to tym samym wszystkie zapisy umowy są nieważne !! Czyli tak zwany Nowy Testament nie istnieje .
Islamiści przyjdą do Europy i zrobią to co robią teraz w Iraku !!! Zapamiętajcie oni nie zabijają chrześcijan tylko katolików NIEWIERNYCH !!! A katolicyzm od chrześcijaństwa różni się jak noc od dnia !!
..

Przestańcie już się kłócić :(
Jaki z tego owoc? Tylko jad płynie rzeką obfitą...
Niechaj każdy trzyma się swej prawdy.
Lepiej się pomódlmy o mądrość Bożą.
Jeden drugiemu zarzuca negatywne osądy a sami czynicie to samo.
Sam dałem się wdać w dyskusje o tym islamie i żałuję.
Jeśli Jan bluźni to jego sprawa przed Bogiem, on nie uczy. Mógł by wytłumaczyć wszystko ale nie robi to, zachowuje dla siebie. Jeśli my popełniamy błąd to nasza sprawa przed Bogiem.
Mamy Boga Ojca Niebieskiego, Boga Abrahama, który począł z Ducha Świętego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł na Krzyżu dla naszego zbawienia i zmartwychwstał.
Jest Bóg, jest Duch Święty i jest Jezus Chrystus i nie są sobie równi. Są to trzy osoby Boskie ale jest tylko Jeden Bóg.
Mamy głosić Ewangelię która jest i czekać na Jezusa, który jest z Nami.
I tak nikt o zdrowych umysłach nie uwierzy w islam jako wiarę godną przyjęcia. A tak to Jan ma rację, tylko sobie szkodzimy bo nie potrafimy rozmawiać jak chrześcijanie.
Ja zostawiam tą sprawę w spokoju.
Islam będzie i juz jest narzędziem w ręku Boga do wypełnienia proroctwa.
A to czy islam jest pod rządem szatana czy nie to jakie to ma znaczenie? Jak i tak naszym zadaniem jest wyciągnąć ludzi z tej wiary islamu na wiarę w Jezusa Chrystusa.
Jan ma swoją wiedzę, trzyma ją dla siebie więc niechaj tak zostanie. Nikogo do niczego nie przymusza.
A my Janie jeśli uznamy, że Bóg nie musi kłamać w swoich księgach aby napuścić islam na KK to wiedz, że będziemy uznawać każda księgę za zesłana od złego jeśli tylko zaprzeczy choć w jednym aspekcie Bogu przedstawionego w bibli.
Szanujmy się nawzajem. Bóg osądzi każdego z nas osobno i nie będzie wymówki "Boże Dlaczego? :( przecież on mówił.... i wyglądało to na prawdę"

Zatem Proszę was Bracia i Siostry udzielający się w tym temacie, w pokoju zaprzestańmy walki.
..
Lukrecja napisał:
Odebrałam to jak: "Zabrać im Jezusa, niech giną w męczarniach!"
Podsumowując, ja sobie nie dam więcej Jezusa odebrać. Nice try, Satan.
Mnie też nikt Jezusa nie odbierze bo należę do niego !!
Odpowiedział im Jezus: Powiedziałem wam, a nie wierzycie; dzieła, które Ja wykonuję w imieniu Ojca mojego, świadczą o mnie; (26) lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich. (27) Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (28) I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. (29) Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca. (30)
Jezus mówi że nie jest dobry bo nikt nie jest dobry tylko jedyny Bóg!!
Tak samo jak ktoś by powiedział cokolwiek o Jezusie że na przykład jest mądry to odpowie że nie ,a że Tylko Bóg jest mądry i swą mądrością uczynił niebo i ten świat i wszystko co w niebie i na tym świecie .Bo Jezus wie i ja wiem że wszystko co Jezus ma otrzymał od swojego Ojca . Wiem bo znam Jezusa osobiście !! Jezus mówił że nikt nie zna Boga tylko ci którym Jezus go objawił i ja się chełpię tym że poznałem Boga dzięki Jezusowi i poprzez Jezusa.
Reszta jest kwestią czasu i to niedługiego i wtedy zacznie się płacz i zgrzytanie zębów a ten dzień jest blisko bardzo blisko!! .
..
admin napisał:
już teraz powinienm Cię zbanowac za to, że nazywasz mnie kłamca nie znając moich intencji. Powiedzmy że się mylę...i co wtedy powiesz przed Bogiem? oskarżyłem człowieka który się pomylił.

No ale ok, jeśli Bóg nie jest trójjedyny, to kim jest Duch Święty, Bóg Ojciec i Jezus wg Ciebie?
Czy świadome czy nie kłamstwo jest zawsze kłamstwem i to ty będziesz się tłumaczył że Boga podzieliłeś na trzy osoby Nie ja !!
Ja tylko chce ludzi wyprowadzić z błędu ,wyprostować ich drogę wyrwać z ich umysłów i serc kłamstwo które zasiał w ich umysłach i sercach szatan !! Amen!
Kiedyś jechałem do córki 5 lat temu i myślałem czy nie za ostro rozmawiam z ludźmi Czy Bóg nie ma nic przeciwko temu . Bóg odpowiedział że jak by nie chciał abym tak robił to by mi nie pozwolił . Zajechałem do córki chciałem coś jej powiedzieć i nie mogłem straciłem głos . Mój duch stał się niemy. Słowo ugrzęzło mi w gardle i oto była odpowiedź. Dlatego ciągle powtarzam ludziom w tym kraju bo nawet mówiąc na tym forum mówię do wszystkich w tym kraju i nie tylko że:" nie dano nam miodu aby smarować wam wasze niegodziwe serca ale rózgę aby chłostać wasze niegodziwe karki" Czy komuś się to podoba czy nie ,a co możecie to tylko mnie zbanować , i to robicie i tak będzie do czasu a później zacznie się płacz i zgrzytanie zębów !!
..
nie odpowiedział ów Jasio na kilka prostych pytań.
Jest nie uprzejmy a więc nie ma owoców Ducha Świętego.
Pierwszy raz słyszę aby Bóg unieważnił NT i nowe przykazanie:

"Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie."

Ja gdybym miał oponentów, to krok po kroku bym im cierpliwie wyjaśnił. Dżon n ie ma także cierpilowści i to mimo deklarowanego wieku.

Można się spierać na temat Boga trójjedynego, sam nie jestem tego pewien, ale oskarżanie ludzi jest poniżej pasa. Kto Ci to zlecił Janie? dobrze wiesz, ze podkręciłeś emocje.

John stawia na równi Koran z Biblią. No sorry, ale takiego zwiedzenia to tutaj dawno nie było. Niestety BAN
..
Mia
Też tak pomyślałam bo musiał mieć w tym motyw, interes. Dla mnie jest zbyt pewny siebie, pyszny, często krzyczał i zarzucał kłamstwo. Jak można mówić, że koran to też Biblia? Ta księga zawiera kłamstwa, wrogość do Żydów i nie zapomnijmy, że też wrogość do Chrześcijan. Bóg Ojciec robi księgi przeciw sobie? To nie jest logiczne. Bóg może użyć Islamistów ale oni bez Jezusa w prawdziwej wierze nie będą zbawieni. Zabolało mnie, że zarzucił mi, iż jestem katoliczką, stanistką i że nie należe do Jezusa, przyczym zaprzeczył Trójcy, Boskości Jezusa i Ducha Świętego i nazwał szatanem. Kto obraża Boga to mnie obraża. To największa obraza dla Chrześcijanina. Jakiś czas temu wydał mi się już podejrzany. To przykre. Trzeba się modlić. Czasu jest tak mało. Jak on jest rzeczywiście muzułmaninem to jest mi smutno bo nie wie jak będzie cierpiał w piekle i to na wieczność.
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jan nie tykajcie sie islamu z innego forum
 Post Napisane: 26 lipca 2020, o 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Kto by pomyslał ze Jan tak spolegliwy wobec allaha a przeciez juz sami muzułamanie
wiedza ,ze allah to nie YHVH,

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 lipca 2020, o 15:44 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL