Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 1 października 2013, o 07:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
Jesli chodzi o mnie, to już gdzieś pisałem na tym forum, iż forma imienia Jezusa nie ma dla mnie znaczenia. Tak naprawdę, to nie imię Jezusa zbawia, tylko ofiara przez niego złożona. A określenie "imię" nie zawsze zawęża się li tylko do samego imienia, ale także całej osoby. Imię "Jezus" oznacza "Jahwe jest zbawieniem". Jezus więc pokornie kieruje tutaj uwagę na swego Ojca.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 1 października 2013, o 07:15 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 2 października 2013, o 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Przepraszam: to znaczy że to Ojciec jest zbawieniem a nie Syn ? i to Ojciec Złożył Ofiarę za grzechy a nie Syn ?
Jezus Gdy był na ziemi to podczas aresztowania wypowiedział pewne imię, powiedział Jahwe(Jestem).
Nie zrobiłby tego gdyby nie miał autorytetu wypowiadać tego imienia, gdyby ono nie należało do niego.
Pan Jezus powiedział że Boga Ojca NIKT NIGDY NIE WIDZIAŁ tak więc ani Adam, Kain, Noe, Sara, Mojżesz, Jozue, Daniel i jego trzej przyjaciele.
Nigdy nie widzieli Boga Ojca tak więc kogo widzieli skoro nie widzieli Ojca ?
oni widzieli Syna !
to on jest ten Jestem tym Elohim tym wodzem wojska Pana który wyprowadził Izraela z Egiptu To On Jeshu'a ukazał się Jozuemu przed wkroczeniem do Kannanu, to On był w piecu Ognistym.
A jak jest inaczej to udowodnij mi na podstawie Tanach (Starego Testamentu).

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 6 października 2013, o 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
ZibiShalom napisał(a):
Przepraszam: to znaczy że to Ojciec jest zbawieniem a nie Syn ?

Tak

ZibiShalom napisał(a):
i to Ojciec Złożył Ofiarę za grzechy a nie Syn ?

Nie

ZibiShalom napisał(a):
Jezus Gdy był na ziemi to podczas aresztowania wypowiedział pewne imię, powiedział Jahwe(Jestem).

O którym fragmencie mówisz?

ZibiShalom napisał(a):
Nie zrobiłby tego gdyby nie miał autorytetu wypowiadać tego imienia, gdyby ono nie należało do niego.

A dlaczego nie?

ZibiShalom napisał(a):
Pan Jezus powiedział że Boga Ojca NIKT NIGDY NIE WIDZIAŁ tak więc ani Adam, Kain, Noe, Sara, Mojżesz, Jozue, Daniel i jego trzej przyjaciele. Nigdy nie widzieli Boga Ojca tak więc kogo widzieli skoro nie widzieli Ojca ? oni widzieli Syna ! to on jest ten Jestem tym Elohim tym wodzem wojska Pana który wyprowadził Izraela z Egiptu To On Jeshu'a ukazał się Jozuemu przed wkroczeniem do Kannanu, to On był w piecu Ognistym. A jak jest inaczej to udowodnij mi na podstawie Tanach (Starego Testamentu).
Udowodnij najpierw, że tak jest, jak Ty mówisz?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 30 czerwca 2014, o 10:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZibiShalom napisał(a):
noemi napisał(a):
ZibiShalom napisał(a):
Noemi po co filmy ? wystarczy poczytać Brit HaDasza tam jest wzmianka o Egzorcyzmach gdy synowie Scewy próbują wygonić demona w imieniu Jezusa którego głosi Paweł... jest to jedyne miejsce gdzie występuje słowo Egzorcismoj co znaczy (zamawiać, czarować);
Katolicy Egzorcyzmują, my wypędzamy.
Nie !
raz widziałem Egzorcyzmy takie katolickie były to Egzorcyzmy Anne Rose (coś tam) i mogę ci powiedzieć że ci księża tylko je (demony) pobudzali.
Mam artykuł o księdzu z warszawy który zawodowo zajmuje się egzorcyzmami i stwierdził sam że jemu nigdy jeszcze nie udało się wyegzercyzmować demonów z kogoś.


Filmy na których egzorcyzmują , bo osobiscie przy tym nie byłam.
Zapomniałam o tych synach Scewy no i faktycznie czynili to w Imie Jeszua ,którego głosił
Paweł :) a to ci dopiero ...
Widziałam film o tej dziewczynie Anne Rose ,która dała sie wciągnąć i zatracić ..
Ten film pokazał ze nie mamy brac udziału w cudzych grzechach a Rose wzieła na siebie grzechy i otworzyła drzwi demonom .
Straszne.
Ale , jeszcze mam pytanie ja myslisz dlaczego synowie Scewy poniesli podobna klęske co Rose , przeciez oni czynili to w Imieniu Jeszuah.
.


Mylisz się Noemi oni nie wypędzali demonów w imieniu Jezusa tylko Jezusa którego głosi Paweł a to jest wielka róznica.
I jeszcze raz ci napiszę tam jest słowo Eksorcismoi co znaczy czarować, zamawiać. jak jeszcze nie rozumiesz tego co ci chce przekazać to zajrzyj do książki dr Kocha pt. Czary,Okultyzm itp.


Wróciłam do tego co napisałeś i przyznaje ,ze NIEROZUMIEM .
Syneowie Scewy nie demony wyganiali a Jeszuah ?
Prosze objaśnij mi dokładnie -

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 30 czerwca 2014, o 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZibiShalom napisał(a):
Przepraszam: to znaczy że to Ojciec jest zbawieniem a nie Syn ? i to Ojciec Złożył Ofiarę za grzechy a nie Syn ?
Jezus Gdy był na ziemi to podczas aresztowania wypowiedział pewne imię, powiedział Jahwe(Jestem).
Nie zrobiłby tego gdyby nie miał autorytetu wypowiadać tego imienia, gdyby ono nie należało do niego.
Pan Jezus powiedział że Boga Ojca NIKT NIGDY NIE WIDZIAŁ tak więc ani Adam, Kain, Noe, Sara, Mojżesz, Jozue, Daniel i jego trzej przyjaciele.
Nigdy nie widzieli Boga Ojca tak więc kogo widzieli skoro nie widzieli Ojca ?
oni widzieli Syna !
to on jest ten Jestem tym Elohim tym wodzem wojska Pana który wyprowadził Izraela z Egiptu To On Jeshu'a ukazał się Jozuemu przed wkroczeniem do Kannanu, to On był w piecu Ognistym.
A jak jest inaczej to udowodnij mi na podstawie Tanach (Starego Testamentu).


oczywiście ,ze Ojciec i Ojciec składa z Siebie Ofiare , ZA SYNA - ISRAELA
tylko i wyłącznie za Syna Israela ...

W Jeszuah Mesjaszu jest CAŁY SYN ISRAEL ....widzisz To ?
w ST widzieli Postac Syna Człowieczego ale nie zwracali sie do Niego -Ojcze -
To co piszesz ze to Jeszua ,to sie zgadza ale o tym wiedziało Kilku WYBRANYCH .
Zwracali sie JAHWEH i wiedzieli ze On jest Jeszuah - Ratunkiem dla Israela.
Ojca widzi TYLKO ten ,kto jest z Boga ...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 05:24 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Grecka forma jest hellenizowaną formą hebrajskiego lub aramejskiego imienia ישוע) יֵשׁוּעַ ; Yēšuaʿ, Joszua które z kolei jest skróconą formą hebrajskiego יְlub יהושוע ,יהושע) יְהוֹשׁוּעַ ; Yehōšuaʿ, Jehoszua lub w języku polskim Joszua (inne formy: Jeszua, Joszue) [4] [5].

Zacznijmy od tego, ze Pisma święte Nowego Testamentu zostały spisane w języku greckim koine. A tam wyraźnie czytamy imię Pana Jezusa jako: Ἰησοῦς -- < `Iēsous > [= "`Iēsūs] Imiona hebrajskie Jahoszua, Jehoszua, Jeszua, Jozue itp. w odniesieniu do Jezusa po prostu nigdzie tam nie występują. Nie istnieje też imię polskie "Joszua".

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 07:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zacznijmy od tego że Jehoszua czy Joszua- różne sa wymowy Jozue to też Imie
Jezusa bo ta nas nauczono יְהוֹשֻׁעַJehoszua- Obrazek
Nie istnieje imie polsie Joszua bo to nie jest imie Polskie aJehowa to polskie skąd sie wzięło?

Nie słyszę ...jak po grecku?
Jak sam widzisz ,z umieszczonych art sa tacy co szukają co badają bo nie chcą już być
w niewiedzy czy to jednej slusznej religii ,czy to innej słusznej organizacji ..

Dziwie sie ze ty zapatrzony w grekę wiedząc ,ze nie do nich przyszedł JAHOSZUA.
Co mają do tego grecy , ze ewangelie po grecku ?
Dziwne ze polegasz na tych co za Machaebusza gwałcii mordowali zakazali Imienia
JHVH co zbeszcześcili ołtarz ,Świątynie ,co przyniesli zniszczenie wprowadzili swego
boga zeusa - i to wie czy krk nie czci go pod imieniem jezus ?

Dlaczego ja mam 'patrzeć' na greków ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 09:17 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Zacznijmy od tego że Jehoszua czy Joszua- różne sa wymowy Jozue to też Imie Jezusa bo ta nas nauczono יְהוֹשֻׁעַJehoszua- Obrazek

Kodeks z Aleppo to najstarszy tekst...ale Biblii Hebrajskiej z X wieku. Ja pisałem powyżej o Nowym Testamencie, a nie o Biblii Hebrajskiej. Niestety, blisko 200 stron Kodeksu z Aleppo jednak brakuje nie jest więc kompletny. Aby skompletować nowe opracowania badacze muszą posłużyć się innymi źródłami, m.in. Kodeksem Leningradzkim z XI wieku, który jest młodszym źródłem.

Cytuj:
Nie istnieje imie polsie Joszua bo to nie jest imie Polskie aJehowa to polskie skąd sie wzięło?
Post wcześniej napisałaś, że po polsku jest Joszua:
"..lub w języku polskim Joszua."

Cytuj:
Nie słyszę ...jak po grecku?

Dokładniej w grece koine.

Cytuj:
Jak sam widzisz ,z umieszczonych art sa tacy co szukają co badają bo nie chcą już być w niewiedzy czy to jednej slusznej religii ,czy to innej słusznej organizacji ..

To właśnie nikt inny, tylko organizacja Strażnica wprowadziła do swego przekładu Nowego Testamentu nie istniejące w nim w ogóle imię Jehowa. Imię Jehowa umieszczone przez świadków nie istnieje też i w Biblii hebrajskiej.
Cytuj:
Dziwie sie ze ty zapatrzony w grekę wiedząc , ze nie do nich przyszedł JAHOSZUA.
Co mają do tego grecy , ze ewangelie po grecku ?
A gdzie w Ewangelii czytasz, że do nich przyszedł JAHOSZUA? Bo ja tego tam nie widzę, a wzrok mam niezły.
Cytuj:
Dziwne ze polegasz na tych co za Machaebusza gwałcii mordowali zakazali Imienia
JHVH co zbeszcześcili ołtarz ,Świątynie ,co przyniesli zniszczenie wprowadzili swego
boga zeusa - i to wie czy krk nie czci go pod imieniem jezus ?
Dlaczego ja mam 'patrzeć' na greków ?
Mówimy to o patrzeniu na tekst Nowego Testamentu. Po prostu grecki był wtedy tym językiem, którym posługiwano się wszędzie, jak dziś angielski. Anglicy również rabowali, mordowali i wyzyskiwali niewolników w koloniach na całym świecie, a mimo to język angielski stał się językiem międzynarodowym.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 10:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Cytuj:
Nie istnieje imie polsie Joszua bo to nie jest imie Polskie aJehowa to polskie skąd sie wzięło?
......
Post wcześniej napisałaś, że po polsku jest Joszua:
"..lub w języku polskim Joszua."


Podaj mi DOKŁADNIE post dzien godzina ?

Cytuj:
Cytuj:
Dziwie sie ze ty zapatrzony w grekę wiedząc , ze nie do nich przyszedł JAHOSZUA.
Co mają do tego grecy , ze ewangelie po grecku ?
.................
A gdzie w Ewangelii czytasz, że do nich przyszedł JAHOSZUA?
Bo ja tego tam nie widzę, a wzrok mam niezły.


podaj DOKŁADNIE post dzien godzina gdzie ja napisałam ze do nich-

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 11 lutego 2015, o 20:38 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Podaj mi DOKŁADNIE post dzien godzina ?
Proszę bardzo, oto Twój post. Wybacz, ale dzień, godzina to już mnie mało interesuje.
noemi napisał(a):
"Grecka forma jest hellenizowaną formą hebrajskiego lub aramejskiego imienia ישוע) יֵשׁוּעַ ; Yēšuaʿ, Joszua które z kolei jest skróconą formą hebrajskiego יְlub יהושוע ,יהושע) יְהוֹשׁוּעַ ; Yehōšuaʿ, Jehoszua lub w języku polskim Joszua (inne formy: Jeszua, Joszue) [4] [5]."
Napisałaś, że w języku polskim Joszua. To dziwne, ze tego nie pamiętasz.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 12 lutego 2015, o 12:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
noemi napisał(a):
Polska forma pierwszego członu imienia – Jezus – pochodzi od łacińskiego Iesus, które z kolei pochodzi od greckiego Ἰησοῦς (Iesous).
Grecka forma jest hellenizowaną formą hebrajskiego lub aramejskiego imienia ישוע) יֵשׁוּעַ ; Yēšuaʿ, Joszua), które z kolei jest skróconą formą hebrajskiego יְהוֹשֻׁעַ lub יהושוע ,יהושע) יְהוֹשׁוּעַ ; Yehōšuaʿ, Jehoszua) lub w języku polskim Joszua (inne formy: Jeszua, Joszue) [4] [5].

Imię Joszua zostało skrócone do ישו) יְשׁוּ ; Yěšû, Jeszu) i nadane przy obrzezaniu (por. Łk 2,21).
Było znane także w Starym Testamencie.
Nosił je następca Mojżesza Jozue (zob. Joz 1,1) – w tradycji polskiej brzmi ono inaczej ze względu na szacunek i wyjątkowość założyciela chrześcijaństwa, lecz po hebrajsku ich imiona brzmią identycznie.
Imię Jezus nosił również autor księgi Mądrości Syracha, z tego samego powodu nazywa się ją od imienia ojca autora[6].
W języku hebrajskim יְהוֹשֻׁעַ (Yehōšuaʿ ), gr. Ιησούς – znaczy Jahwe jest zbawieniem.
Drugi człon – Chrystus – określa mesjańską godność Jezusa z Nazaretu.
Już w Nowym Testamencie stał się jakby jego drugim imieniem: hebr. משיח) מָשִׁיחַ ; Mešiah, Meszjah) gr. Χριστός (Christós) – namaszczony, pomazaniec, Mesjasz[7].


Fedrowicz to nie jest moje skąd taka mysl że to moje ?.
to z sieci i to moze byc błedem ze nie zaznaczone .
greki nie znam to i tak napisac nie moge czcionki takiej nie mam Yěšû,
:D:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 12 lutego 2015, o 14:11 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):

Fedrowicz to nie jest moje skąd taka mysl że to moje ?.
to z sieci i to moze byc błedem ze nie zaznaczone .
greki nie znam to i tak napisac nie moge czcionki takiej nie mam Yěšû,
:D:
Stąd, że znajduje się to w Twoim poscie. Jeżeli cytujesz jakieś źródła z netu lub poza nim, to zaznacz proszę czy się z nimi zgadzasz, czy może nie. Wtedy nie wystąpią niejasności i niezrozumienie. :idea:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 12 lutego 2015, o 15:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Raczej nie komentuje na tak czy na nie bo i po co .
Tu zobaczyłam Imie a ,że sa rózne zdania co do Imienia to zachowałam zeby mi nie zaginęło.

moze nawet stąd
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/1a0fc3

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 12 lutego 2015, o 16:54 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Raczej nie komentuje na tak czy na nie bo i po co .
Tu zobaczyłam Imie a ,że sa rózne zdania co do Imienia to zachowałam zeby mi nie zaginęło.

moze nawet stąd
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/1a0fc3

” Czyli jak tak naprawdę miał na imię nasz zbawca? Czemu mówi się inaczej? Czy mam obowiązek mówić tak jak określa to Kościół Rzymski? Jak to jest?"
Przed hellenizacją kultury żydowskiej duży na nią wpływ miała kultura Egiptu, Kananejczyków i Babilończyków oraz ich wierzenia. W rezultacie język paleo-judejski, czyli dawny judejski przestał być używany, a jego miejsce zajął aramejsko-babiloński, zwany później hebrajskim. Jezus chciał uszlachetnić, ucywilizować judaizm. O Żydach, czczących Boga JHWH Jezus powiedział (J 15/24):

''.. a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego.''

Wykluczone, aby Żydzi mogli znienawidzieć swego Boga z powodu Jezusa. Wynika stąd wyraźnie, że Bóg-Ojciec Jezusa i chrześcijan nie był tym samym Bogiem, którego czcili Żydzi. Jezus nigdy w rozmowach nie używał imienia JHWH i jednoczenie czytamy, ze imię Boga Ojca Żydom objawił. Wcześniej Żydzi nie znali Boga- Ojca Jezusa. Znali Boga JHWH.

''...prawdziwy jest tylko Ten, który mnie posłał, którego wy nie znacie.''
''Wy pełnicie czyny ojca waszego. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. "

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 12 lutego 2015, o 22:06 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Emanuel napisał(a):
Imię "Jezus" oznacza "Jahwe jest zbawieniem".

Nic takiego w Pismach Chrześcijańskich NIE CZYTAMY, bo tam tego nie ma. Nie istnieją pierwotnie tzw. wersje hebrajskie (a raczej aramejskie - babilońskie) - czyli Yahshuah, Yehshuah, Yahuszua, Jeszu, Yeshua HaMashiach, Jaszua. Nie istnieje tam polski Jezus ani angielski Dzizas. Jest tylko imię Ἰησοῦς z greckiej Septuaginty, które wymawia się jako Isus. Skąd się wziął Tetragram w Septuagincie? Za czasów Isusa Tetragramu tam nie było! Biblia była pisana głównie alfabetem greckim w dialekcie greckim, zwanym paleo-hebrajskim. Potem przetłumaczono ją na grekę koine - Septuagintę, z której cytował Ἰησοῦς i ewangeliści, uznając jej autentyczność.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 lutego 2015, o 22:06 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL