Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 13 lutego 2014, o 18:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ps13/6
Ja bowiem ufam łasce twojej! Niech się raduje serce moje zbawieniem twoim!
Będę śpiewał JHWH ,bo okazał mi dobroć.
.
וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי


.
2Moj 15/2

עָזִּי וְזִמְרָת יָהּ וַיְהִי-לִי לִישׁוּעָה זֶה אֵלִי וְאַנְוֵהוּ אֱלֹהֵי אָבִי וַאֲרֹמְמֶנְהוּ׃

Biblia Warszawska:
JHWH jest mocą i pieśnią moją, I stał się zbawieniem moim.
On Bogiem moim, przeto go uwielbiam; On Bogiem ojca mojego, przeto go wysławiam.
..

Isaj26/1

בַּיּוֹם הַהוּא יוּשַׁר הַשִׁיר-הַזֶּה בְּאֶרֶץ יְהוּדָה עִיר עָז-לָנוּ יְשׁוּעָה יָשִׁית חוֹמוֹת וָחֵל׃

Dnia onego śpiewana będzie ta pieśń w ziemi Judzkiej: Mamy miasto obronne, Bóg zbawieniem opatrzył mury i baszty jego.
.
isaj33/2
יְהוָה חָנֵּנוּ לְךָ קִוִּינוּ הֱיֵה זְרֹעָם לַבְּקָרִים אַף-יְשׁוּעָתֵנוּ בְּעֵת צָרָה׃

Biblia Warszawska:
JHWH !

Panie, zmiłuj się nad nami, w Tobie mamy nadzieję! Bądź naszym ramieniem każdego poranka i naszym zbawieniem w czas ucisku.
/

33/6
וְהָיָה אֱמוּנַת עִתֶּיךָ חֹסֶן יְשׁוּעֹת חָכְמַת וָדָעַת יִרְאַת יְהוָה הִיא אוֹצָרוֹ׃ ס

Biblia Warszawska:
Nadejdą dla ciebie czasy bezpieczne, Bogactwem zbawienia to mądrość i poznanie, bojaźń przed Panem to jego skarb.
...

Isaj49/6
וַיֹּאמֶר נָקֵל מִהְיוֹתְךָ לִי עֶבֶד לְהָקִים אֶת-שִׁבְטֵי יַעֲקֹב וּנְצִירֵי וּנְצוּרֵי יִשְׂרָאֵל לְהָשִׁיב וּנְתַתִּיךָ לְאוֹר גּוֹיִם לִהְיוֹת יְשׁוּעָתִי עַד-קְצֵה הָאָרֶץ׃
A mówił: To zbyt mało, iż jesteś Mi Sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela! Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi.

.

Ps13 /6
וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי׃

Biblia Warszawska:
Ja bowiem ufam łasce twojej! Niech się raduje serce moje zbawieniem twoim! Będę śpiewał Panu, bo okazał mi dobroć.
.
ps21;2
יְהוָה בְּעָזְּךָ יִשְׂמַח-מֶלֶךְ וּבִישׁוּעָתְכמַה-יָּגֶיל מְאֹד׃
Biblia Warszawska:
JHWH! Król raduje się mocą twoją I weseli się bardzo zbawieniem twoim!
.
ps27/1
לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז-חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד׃
Biblia Warszawska:
Dawidowy. JHWH światłością moją i zbawieniem/Jeszua moim: Kogóż bać się będę?
JHWH ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?
.
ps 35/3
וְהָרֵק חֲנִית וּסְגֹר לִקְרַאת רֹדְפָי אֱמֹר לְנַפְשִׁי יְשֻׁעָתֵךְ אָנִי׃
Biblia Warszawska:
Dobądź włóczni i zagrodź drogę prześladowcom moim, Powiedz duszy mojej:
Jam zbawieniem twoim!
.

ps42/6
מַה-תִּשְׁתּוֹחֲחִי נַפְשִׁי וַתֶּהֱמִי עָלָי הוֹחִילִי לֵאלֹהִים כִּי-עוֹד אוֹדֶנּוּ יְשׁוּעוֹת פָּנָיו


Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo, i czemu jęczysz we mnie?
Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać: Zbawienie mego oblicza
.


ps42/12

מַה-תִּשְׁתּוֹחֲחִי נַפְשִׁי וּמַה-תֶּהֱמִי עָלָי הוֹחִילִי לֵאלֹהִים כִּי-עוֹד אוֹדֶנּוּ יְשׁוּעֹת פָּנַי וֵאלֹהָי

Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo, i czemu jęczysz we mnie?
Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać: Zbawienie mego oblicza i mojego Boga.



..
ps43/5
מַה-תִּשְׁתּוֹחֲחִי נַפְשִׁי וּמַה-תֶּהֱמִי עָלָי הוֹחִילִי לֵאלֹהִים כִּי-עוֹד אוֹדֶנּוּ יְשׁוּעֹת פָּנַי וֵאלֹהָי׃

Biblia Warszawska:
Czemu rozpaczasz, duszo moja, I czemu drżysz we mnie?
Ufaj Bogu, gdyż jeszcze sławić go będę: On jest zbawieniem/jeszua moim i Bogiem moim!
,

Ps106/4

זָכְרֵנִי יְהוָה בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ׃

Biblia Warszawska:
Pomnij o mnie, JHWH, przez życzliwość dla ludu swego, Nawiedź mnie zbawieniem/Jeszua swoim,

.

אוֹדְךָ כִּי עֲנִיתָנִי וַתְּהִי-לִי לִישׁוּעָה׃

Biblia Warszawska:
Dziękuję ci, żeś mnie wysłuchał I stałeś się zbawieniem/Jeszuah moim.
.
Ps119/12
:
עֵינַי כָּלוּ לִ ישׁוּע rתֶךָ וּלְאִמְרַת צִדְקֶךָ׃
Biblia Warszawska:
Oczy moje tęsknią za zbawieniem/Jeszua twoim I za słowem sprawiedliwości twojej.

Ps132/16

וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ׃
Biblia Warszawska:
I kapłanów jego przyodzieję zbawieniem/Jeszua, A jego wierni wielce radować się będą,
.
Ps149/4
כִּי-רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה׃
Biblia Warszawska:
Bo JHWH upodobał sobie lud swój, Pokornych ozdabia zbawieniem/Jeszuah!
.
Hiob 13/16
גַּם-הוּא-לִי לִישׁוּעָה כִּי-לֹא לְפָנָיו חָנֵף יָבוֹא׃

Onci sam będzie zbawieniem/Jeszuah mojem, ale przed oblicze jego obłudnik nie przyjdzie;
.
2Kron6/41
וְעַתָּה קוּמָה יְהוָה אֱלֹהִים לְנוּחֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ כֹּהֲנֶיךָ יְהוָה אֱלֹהִים יִלְבְּשׁוּ תְשׁוּעָה וַחֲסִידֶיךָ יִשְׂמְחוּ בַטּוֹב׃

Biblia Warszawska:
A teraz, JHWH, Boże, powstań i przyjdź do miejsca swego odpocznienia, Ty i Skrzynia Twojej Mocy, Twoi kapłani, JHWH, Boże, niech się przyobleką w zbawienie/Jeszua, A twoi nabożni niech się radują dobrem,

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 lutego 2014, o 18:08 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Dlaczego Jesza?
 Post Napisane: 8 lipca 2015, o 14:27 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
http://www.mesjasz.info/jeszua-jezus
Jeszua (ישוע) (ang. Yeshua) – tak brzmi imię naszego Zbawiciela w języku hebrajskim.


Takie właśnie imię kazał nadać Mu sam Bóg, jak czytamy w Ewangelii Mateusza 1:20, 21:

„I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego. A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.” (BW)

Istotnie, hebrajskie JESZUA oznacza dosłownie: ZBAWIENIE – właśnie o tym mówił anioł.

Pełna wersja tego imienia to Jehoszua – czyli: JHWH (יהוה) zbawia.

Zatem imię ישוע - Jeszua ma określone znaczenie tylko w języku hebrajskim.
Przetłumaczone z języka greckiego imię: Jezus nie ma żadnego specyficznego znaczenia, jest tylko zbiorem głosek.

Wypowiadając słowo: Jeszua – mówimy: ZBAWIENIE!

W Dziejach Apostolskich 4:12 napisano:

„I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.”


Dla podkreślenia, jakie znaczenie ma imię naszego Zbawiciela, można posłużyć się następującym przykładem:

Ktoś daje ci hasło, będące kluczem dostępu.
Podanie tego hasła przetłumaczonego na inny język – nie zadziała, będzie to hasło nieprawidłowe.
Tylko podanie oryginalnego hasła otwiera drzwi.
Tak też jest w przypadku imienia naszego Zbawiciela, tym bardziej, że to imię ma wówczas konkretne znaczenie.

O tym, jak dużą uwagę Bóg przykłada do imion świadczy fakt, iż zmienił On imię Abrama na Abraham, natomiast imię Jakuba na Izrael.

Dlatego bardziej stosowne wydaje się używanie oryginalnego brzmienia imienia Mesjasza - Jeszua. Z pewnością każdy z nas woli, jeżeli nie przekręca się jego imienia. Nawet będąc za granicą doceniamy starania kogoś, kto przynajmniej stara się wymówić je w miarę poprawnie. A gdyby jeszcze to imię miało jakieś konkretne znaczenie w naszym ojczystym języku, z pewnością bardzo zależałoby nam, żeby zachować jego oryginalne brzmienie.

Kwestia używania w mowie codziennej imienia 'Jezus' lub 'Jeszua' jest indywidualną sprawą każdego z nas. Najważniejsze jest jednak, aby pamiętać o tym, jak ważne przesłanie zawarte jest w tym imieniu.

Imię Zbawiciela świata (Jana 1:29) powinno być traktowane, z zasługującym na to, największym szacunkiem:

„Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca."
(Filipian 2:9-11)


Dlatego stosownym jest dodanie przed tym szczególnym, otwierającym nam drogę zbawienia, imieniem tytułu: Adnon, które w języku hebrajskim oznacza godność: Pan.

Skąd natomiast wzięło się powszechnie używane określenie: Jezus Chrystus?


Jezus to tłumaczenie greckiego Iesous (Ιησούς), Chrystus to tłumaczenie greckiego Christós (Χριστός), czyli Namaszczony, Pomazaniec - w języku hebrajskim HaMasziach (משיח), czyli Mesjasz.
Warto podkreślić, że nie jest to nazwisko, ale określenie podkreślające szczególną pozycję naszego Zbawiciela, jako namaszczonego wybrańca Bożego.

Na zakończenie warto zadać sobie parę pytań:

1. Jakiego imienia użyje nasz Zbawiciel, kiedy powróci w mocy i chwale?

2. Czy będzie używał imienia nadanego Mu przez ludzi, czy imienia nadanego Mu przez Ojca?



Zachęcam do obejrzenia filmu:
Jesus (Yeshua) and His Second Coming
Jezus (Jeszua) i Jego Powtórne Przyjście


https://www.youtube.com/watch?v=Ktzzxu0K-F8
.

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Jesza?
 Post Napisane: 8 lipca 2015, o 14:30 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
Jesus (Yeshua) and His Second Coming



_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 14 lipca 2015, o 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Imie Syna Bozego nie brzmi Jeszua ani Jezus ani zadne inne poza jednym imieniem w którym jest ukryte jedno niezmienne imie Ojca a brzmi ono Yahshua!
Dokonywanie zmian w imieniu Boga jest mocno krytykowane w Torze gdyz po pierwsze nie mozna imnienia Boga przekładac na jezyki obce lecz imie Boga Najwyzszego brzmi tylko w jeden i niezmienny sposób i jest ono ukryte w imieniu Yahshua.
Inne imiona czy przekłady bluznia Bogu!!
Ci którzy zostali odkupieni przez krew Baranka wiedza czyli znaja imie Boga Ojca i maja to imie wypisane na czole gdyz własnie imie Ojca jest pieczecia z apokalipsy sw .Jana.

Cały swiat czyli wiekszosc ludzi to Babiilon Wieki którzy bluzni Bogu nazywajac go imieniem Jezus.
Litera J nie istniała jeszcze sto lat temu.
Kady naród woła na Boga innnym imieniem np Jesus, Hesus, Gesus, Isa itd .
Wszystkie te imiona bluznia Bogu i przyjcie pieczeci dotyczy imienia Boga lub imienia besti. Blzunienie imieniu Bogu polega na wołaniu do Niego pod fałszywym imieniem.
Równiez imie Jeszua jest fałszywym gdyz nie Je ale YaH czyli Yahshua!
Lecz kto uwierzy w te słowa?
Tylko ci którzy dąza do prawdy i chca poznac prawde poznaja imie Boga bo Bog jest prawda a kto znlazł prawde znalazł prawdziwego Boga !
A kto znalazł Boga poznał jego prawdziwe imie i został zbawiony przez Boga Ojca ktory przyszedł w ciele!
Chwała niech bedzie Bogu Izraela!
HalleluYAH!!!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 14 lipca 2015, o 19:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Sarah prezentujesz niestety silne zwiedzenie.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 17:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Bog nie dopuscił by abys zapomnial jego imienia!
To nie jest zwiedzenie.
Kiedy modlisz sie do Jezusa modlisz sie do człowieka gdyz co drugi człowiek w Hiszpani ma na imie Jesus.
Imie Syna Boze to Yahshua co oznacza iz Yah zbawia.
Imie Ojca jest zawarte w imieniu Syna i On objawia swoje imie komu chce.
Tylko ci co znaja prawdziwe imie Ojca sa zbawieni.
Tak mowi Słowo Boze!
Jezeli chcesz konkretnych dowodów z Pisma to zachecam do kulturalnej dyskusji.
Kto wie moze i Ciebie wybrał Bog aby Cie zbawic! Pozdrawiam.

Straszne jest to ze piszesz iz nazywasz to zwiedzeniem gdyz: Sam Bog mowi o tym w Torze i w Nowym Testamencie.
Widocznie przeoczyłes wazne cytaty!
Ci którzy beda znali imie Ojca beda przesladowani bo tak mowi Pismo a ty juz nazywasz mnie zwiedziona bo wielbie Boga pod prawdziwym imieniem.!!!!
Bog mowi iz jego imie jest wazne !
A moze tak zaczniemy od poczatku??
Moze niech przemowi Bog przez swoje Słowo ?
Co ty na to?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Bog ma tylko jedno imie a to imie to Yah i nie jet to skrót!

Nie jest to zwiedzenie gdyz Bog mowi iz nie odda chwały innemu imieniu!
Po drugie tylko zbawieni maja wypisani imie Ojca na swoich czołach!
Po trzecie Bog mowi iz tylko ci ktorzy znaja jego imie sa zbawieni i nie ida pod sad ale pojawia sie z nim na Syjonie!
Nie wolno tłumaczyc imienia Boga gdyz juz tak robili Zydzi i dlatego imie jego zostało profanowane posród narodów ale kiedy Bog stanie sie krolem ziemi jego imie bedzie jedno i Bog mowi iz da usta czyste narodom aby kazdy naród mogł tak samo wymowic imie Boga! Jezusów jest całe mnóstwo ! tylko jeden jest YAH!!!
a pozatym mam do ciebie pytanie :" nie bedziesz brał imienia Boga swego na darmo?"
jezeli imie Boga to Jezus to kiedy zabluznisz przez przypadek i powiesz
" Jesus, nie pierdziel" czy zgrzeszysz?
ale pamietaj ze powiesz to do kolegi Hiszpanina ktory ma na imie Jezus.
Czy to bedzie grzech????
Co drugi Hiszpanin to Jezus !
Człowiek i Bog nie moga miec tego samego człowieka.
Imie Jezus to faszywe imie Boga wykreowanego przez Rzym!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 17:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Przepraszam za przejezyczenie. Powinno byc iz człowiek i Bog nie moga miec tego samego imienia!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 19:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
To prawda Zbawicielem jest sam Bog.
A wiesz przeciez iz wiele jest fałszywych bogów.
Coz to oznacza?
Jak rozpoznac prawdziwego Boga?
Czyz nie po imieniu?
Nie wiem czy znasz Tore i pisma prorockie ale powiem ci jedno iz Bog Najwyzszy własnie powtarza tam w kólko te same słowa co ty iz On sam jest zbawicielem.
Bog ma wiele tytułow imiennych takich jak dobry pasterz, Pocieszyciel, Pan Zatepów , król królow itd .ale On mowi iz ma jedno imie i to imie ma byc czczone i ze jego lud zna jego prawdziwe imie !!!!!
Jest cała sterta cytatów mowiacych o czczeniu imienia Boga.
Piszesz iz Jesus Chrystus jest Zbawicielem.
Tylko ze On nigdy nie nosił imienia Jesus.
Pamietaj On przyszedł w imieniu Ojca i przyszedł objawic imie Ojca.
Nawet sami Zydzi wymazali z pamieci prawdziwe imie Ojca i zaczeli przeksztalcac jego imie pod wpływem jezyków okolicznych ludów.
Wiem ze to co pisze jest dla Ciebie niezrozumiałe lecz było by lepiej jednak oprzec swoje załozenia na cytatach z Pisma i Tory.
Co Ty na to?

"Jestem który jestem"badz "Jam jest" jest odniesieniem do Boga lecz nie jest imieniem Ojca. Słowa te podkreslaja sama nature Bozej istoty .
Bog ma jedno imie.
Widzisz wiele osób mysli o Bogu i nazywa Boga róznie i tym samym bluzni Bogu.
Bo czyz Allah jest Bogiem albo Isa czy Hesus?
W innym jezyku Hesus to własnie Jesus ale Hesus to tez starodawny bozek czczony przez poganskie ludy.
Poganskie bóstwo to Hesus Sprawdz!
To poganski bog druidów czczony wieki temu.
Nie widzisz w tym nic złego wołac na Boga imieniem bala?

Czy jest mozliwe aby Bog izraela nosił greckie imie ?
Imie Jesus a Yahshua to dwa rózne imiona.
Imie pierwsze to imie człowieka a imie Syna Yahshua zawiera w sobie imie Ojca Yah.
Dla mnie zbawicielem jest sam Yah!
Kto zbawia? Yah!
Wyraz "shua "własnie znaczy zbawia!

Musisz uwierzyc iz Bog ma jedno imie .
Mysle iz na poczatek da ci cos do myslenia jak zadam ci jedno i bardzo istotne pytanie.
Pamietasz kiedy Zydzi wołali iz Syn Bozy woła Eliasza?
Przypomnij sobie nastepujacy werset: "5 Od godziny szóstej mrok ogarnął całą ziemię, aż do godziny dziewiątej.
46 Około godziny dziewiątej Yahshua zawołał donośnym głosem:
"Eli, Eli, lema sabachthani?", to znaczy Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?
47 Słysząc to, niektórzy ze stojących tam mówili: "On Eliasza woła".
48 Zaraz też jeden z nich pobiegł i wziąwszy gąbkę, napełnił ją octem, włożył na trzcinę i dawał Mu pić.
49 Lecz inni mówili: "Poczekaj! Zobaczymy, czy przyjdzie Eliasz, aby Go wybawić".
50 A Yahshua raz jeszcze zawołał donośnym głosem i wyzionął ducha."

Pytanie moje brzmi czy Yahshua naprawde wołał Eliasza?
Dlaczego Zydzi mysleli iz woła Eliasza?
Zauwaz iz po słowach" Boze moj czemus mnie opuscił"
Zydzi stwierdzili iz woła Eliasza?
Widzisz ze cos sie nie zgadza tutaj z kontekstu???
Mysle za sama odpowiedz moze byc dla Ciebie szokujaca gdyz dla mnie była!!!!
Jednak spróbuj odpowiedziec!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 19:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Piszesz jeszcze iz "Bóg zna swoje owce, a one znają Jego. Bóg sam pomieszał ludziom języki więc się nie będzie gniewał jeżeli będziemy nazywać Go inaczej każdy język inaczej, gdyż dialektycznie jest łatwiej pewnym narodowościom mówić Jezus, a innym Jeszua itd, ale każdy w swoim sercu wie że chodzi o Zbawiciela świata"

Bog zna swoje owce i jego owce znaja jego imie i maja pieczec Boga na czole.
( Apokalipsa sw Jana)
To prawda iz Bog pomieszał ludzkie jezyki lecz imie Boga brzmi tylko w jeden i ten sam sposob .
On sam to mówi w Torze.
Kazda próba tłumaczenia Boga na rózne jezyki jest profanowaniem imienia Boga.
Sami prorocy nosili imie Boga. w swoich imionach .
Chciałam poruszuc dokładnie ten temat i podac ci dokładne cytaty bo mysle ze moje słowa na nic nie zdadza nie poparte Słowem Bozym!!
Ja własnie znalazłam te cytaty i mysle ze one zwycieza a nie to co ja badz ty myslisz.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 19:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Jezeli nazwa Bozego imienia nie jest wazna to dlaczego bedzie ucisk z powodu imienia Boga??
Dlaczego Wielki Babilon bluzni imieniu Boga i nie chce uczcic jego imienia?
Czy ty czytasz apokalipsa sw Jana?
Cała sprawda dotyczy imienia Boga!!!!!!!!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 20:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
. Imie Boga masz w apokalipsie sw Jana w zwrocie chwała Yah czyli HalleluYAH.
LItera J a Y to chyba nie to samo czy widzisz róznice?
Boze imie wymawia sie ( Jaa) ale pisze sie Yah.
W jezyku hebrajskim litera j nie istnieje.( dzej).
Syn Bozy był Hebrajczykiem i nie mogł nosic greckego imienia wiec na 100 procent nie wołano na niego Jezus.
Pozatym zauwaz iz imie Boga widac w imionach proroków czyli: EliYah, JeremiYah itd.
Znasz Angielski? super! Ci ty na to?

"Sing unto Elohim, sing Praises to His Name:
Extol Him that rideth upon the Heavens by His Name YAH
And rejoice before Him." Psalm 68:4.

Czy według tego cytatu uwielbisz jego imie wołajac na Niego YAH????


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Seler a czy pisze ze jego owce maja imie Ojca na swoim czole???
No własnie oto jest pytanie???
Odpowiedz!!!!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 20:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Cupak piszesz iz"Święć się imię Twoje" - oznacza niech Twój charakter i prawa będą sławione

NIe zgodze sie z toba. "Swiec sie imie Twoje" oznacza aby ime Boga było uswiecone przez kazdego człowieka a wypelni sie to kiedy imie Boga bedzie jedno !
Piszesz iz:

"Mieć Imię Boga na czole to znaczy pełnić Jego wolę i strzec jego Słów i przykazań.
NIeprawda!
Miec imie Boga na czole to znaczy znac imie Ojca!
Pamietasz:" imie besti a imie Boga?"
Bog pyta sie w apokalipsie czy oddasz chwałe jego imieniu? a ja pytam sie Ciebie?
oddasz chwałe Bozemy imieniu?


_________________


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imie Jeszuah w ST
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2015, o 16:13
Posty: 80
Ciezko jest rozmawiac z wieloma osobami na raz gdyz jest moja podzielnosc uwagi ropzroszona .
W najstarszym wydaniu Pisma pisze :" ktorzy mieli wypisane imie Ojca na swoich czołach " w nowszych wydaniach pojawia sie i imie Syna.
Lecz Syn I Ojciec maja jedno ito samo imie gdyz tak pisze w apokalipsie, prawda?
Syn miał imie Yahshua a przyszedł w imieniu Ojca i przyszedl objawic imie Ojca. Zgadza sie?
A zgadza sie iz kazdy kto zna imie Ojca jest zbawiony?
jesli nie zgadzasz sie zaooponuj.
Zauwaz iz 144 tysiecy Zydów zna imie Ojca oraz wielki tłum odkupionych z róznych jezyków i zauwaz iz pieczetowanie odbywa sie przez pokolenia a nie tylko w ostatnich latach ( 3,5 roku) kiedy bestia obejmie panowanie.
Miec imie Ojca na czole oznacza znac imie Ojca.


Imie Babilon Wielki to nic inna jak falszywa religia czyli religia bezprawia( BEZ PRAWA). Pomysl czym jest religia bez Prawa?
lecz nie przyszłam tutaj obrazac i zaczynac nowego tematu.
Religia bezprawia to inny temat.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 20:37 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL