Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: JHWH imieniem?
 Post Napisane: 8 kwietnia 2015, o 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 marca 2015, o 20:07
Posty: 6
Chciałbym poznać wasze stanowisko na temat JHWH. Czy uważacie, że jest to imię Boga?

_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 kwietnia 2015, o 16:28 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: JHWH imieniem?
 Post Napisane: 11 kwietnia 2015, o 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 marca 2015, o 20:07
Posty: 6
I co? Nikt nic nie napisze? Uważam, że JHWH nie jest imieniem, lecz tytułem.

_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JHWH imieniem?
 Post Napisane: 30 kwietnia 2015, o 15:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Skoro twierdzisz że to tytuł to podaj go po polsku bo ja znam je jako Jestem Czasownik Być w 2 Mojż. 3:14 i 6:3
Bóg mówi do Mojżesza Wehu haja, wehu howe i wehu hije co po polsku można podać: Byłem którym byłem, Jestem który jestem, będę który będę a JHWH jest kwintesencją tych czasów. więc ja obstaję za Imieniem.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 30 sierpnia 2015, o 20:16 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cupak napisał(a):
Ja nie jestem ani magistrem ani innym inżynierem :wink: w ogóle to szkoła mi obrzydziła całą matematykę i ogólnie naukę , dopiero dzięki Bogu mogę sam poznać wszystko na nowo z przyjemności i radości poznawania Bożego stworzenia, a nie przymusu.

Oczywiście te obliczenia i tak mają znaczenie tylko dla prawdziwych chrześcijan znających Boże działanie i Boga, bo dla innych to zawsze będzie albo przypadek albo działanie człowieka.

@Agnieszka
A po za tym taka ciekawostka imię Jan znaczy JAHWE jest Łaskawy ;> a werset do od obliczeń mamy z Ewangelii Jana.



Jahwe to jedno z imion szatana wprost z Babilonii.

! za usunięcie Ostrzeżenia dostajesz 2-gie Ostrzeżenie za lekceważenie Administracji -


Ostatnio edytowano 31 sierpnia 2015, o 15:45 przez anawa, łącznie edytowano 4 razy
Ostrzezenie ! drugie


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 06:00 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
veteran napisał(a):
Cupak napisał(a):
Ja nie jestem ani magistrem ani innym inżynierem :wink: w ogóle to szkoła mi obrzydziła całą matematykę i ogólnie naukę , dopiero dzięki Bogu mogę sam poznać wszystko na nowo z przyjemności i radości poznawania Bożego stworzenia, a nie przymusu.

Oczywiście te obliczenia i tak mają znaczenie tylko dla prawdziwych chrześcijan znających Boże działanie i Boga, bo dla innych to zawsze będzie albo przypadek albo działanie człowieka.

@Agnieszka
A po za tym taka ciekawostka imię Jan znaczy JAHWE jest Łaskawy ;> a werset do od obliczeń mamy z Ewangelii Jana.



Jahwe to jedno z imion szatana wprost z Babilonii.


veteran, ..... prosze Cie, zlituj sie. :)

Teraz tutaj trzeba powalkowac temat, cobysmy.... =>wyszli na ulice prosta. ;D
umilowani moi. :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 10:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
z twojej strony
https://napoczatkuslowo.wordpress.com/2 ... a-kim-syn/
Kim jest Ojciec, a Kim Syn ?

Dla wielu osób, którzy samodzielnie próbują zrozumieć w pełni naturę Bożą czytając Pismo Święte nie jest to sprawa zbyt prosta, zwłaszcza gdy tak jak w przypadku innych fałszywych nauk np. o „wiecznych mękach piekielnych” są uprzedzeni przez niebiblijne dogmaty i pogańskie wierzenia.
Dlatego duchowy pokarm jakim jest Słowo Boże powinniśmy pić jak niemowlęta nieskażone żadnymi wpływami zewnętrznymi.
Chciałbym przedstawić swój pogląd na naturę Bożą, który otrzymałem badając wersety Słowa Bożego.
Nie jest to
pogląd sprzyjający dogmatowi o trójcy, ale i nie popiera typowych antytrynitarzy, którzy rozdzielają Jezusa od starotestamentowego Boga JAHWE.

Na początek ustalmy jakie znaczenia mają imiona JAHWE i Jezus, będzie to badzo pomocne w dalszej części artykułu.

JAHWE – „Jestem, Który Jestem”
JEZUS– „Ten Który Jest, jest zbawieniem.


Ze ST i NT wiemy, że Bóg na przestrzeni wieków objawiał się ludziom pod różnymi postaciami, był to jednak zawsze ten sam Bóg, którego można było dostrzec czy usłyszeć. Kim zatem jest Ojciec, którego imię (Ojciec) objawił nam dopiero Jezus mówiąc o Nim:

„Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?” Jana 14,8-9


Jezus informuję Filipa, że to On jest Ojcem, i każdy kto na niego patrzy, patrzy na Ojca. Wiemy jednak z innych fragmentów, że:
„Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.” Jana 1:18

„A sam Ojciec, który mnie posłał, wydał o mnie świadectwo. Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście” Jana 5:37


Czy te fragmenty o Ojcu mogą odnosić się do JAHWE ze Starego Testamentu, który był słyszalny i widzialny. Bo w ST czytamy o JAHWE tak:

„W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię.
Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał.
I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego.
I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem.
I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów.
Wtedy przyleciał do mnie jeden z serafów, mając w ręku rozżarzony węgielek, który szczypcami wziął z ołtarza,
I dotknął moich ust, i rzekł: Oto dotknęło to twoich warg i usunięta jest twoja wina, a twój grzech odpuszczony.” Izajasza 6:1-7


Tutaj Izajasz widzi Boga zasiadającego na tronie w pełnej chwale i wie, że zginie od chwały Bożej, ale przez węgielek dotknięty do jego ust zostają mu odpuszczone grzechy i może podziwiać chwałę JAHWE.

Podobną sytuację mamy kiedy Mojżesz pragnie zobaczyć Boże Oblicze w pełnej chwale, ale jest przestrzeżony przez Boga, że jest to niemożliwe gdyż zginie, dlatego Mojżesz może oglądać Boga, ale tylko przechodzącego i oddalającego się.

całosć pod linkiem

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 11:27 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Podobno mialo byc bez takiego rychlego karania.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dlatego nie pojmuję jak mozna nie widzieć ,ze Imię JHVH jest biblijne .
Jak mozna znieważac Tego który zstapił i dał Siebie jako Ofiarę za nas.
Nie wiem tez dlaczego uparcie zapisują Imie w okrojonej formie
czyli Jehowa czy Jahwe . bez koncowego Hej .
Przeciez zapis jest JHVH a nie JHV ....
Obrazek


MUSI być ostatnie - H - ;>

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 14:59 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cupak napisał(a):
Wyraz „Jahwe” znaczy „Jest”. Takie jest imię Boga na wieki.
http://www.docelu.biblia.info.pl/jpp/jpp06.htm


Nie.
Wyraz EHYEH znaczy JEST.
Obrazek
I kolejna sprawa - nie jest to przecież IMIĘ własne BOGA.
Tak BÓG określił SIEBIE i tak mamy BOGA przyjmować - TEN JEDYNY KTÓRY JEST I BĘDZIE.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 15:12 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Nie masz raczej racji, veteran.

Wyraz EHYEH znaczy JESTEM
A JHWH znaczy JEST

:)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 15:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
To podaj mi jakiś dowód.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 15:38 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
dobrze :), musze odszukac, troche to potrwa..

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 16:13 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Najpierw podam Ci Werset z Biblii Tysiaclecia;

Ex.3 (13) Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? (14) Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. (15) Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.

Tu akurat JHWH przetlumaczono na JESTEM , to jest w wersecie 15.
Tak samo jak przetlumaczono EHYEH na JESTEM w wersecie 14
w wersecie 14 na poczatku jest JESTEM KTORY JESTEM czyli EHYEH ASHER EHYEH, a nastepnie samo EHYEH przetlumaczone na JESTEM. LOgiczne.

W innych przekladach w wersecie 15 jest albo JAHWE(H), albo Pan, albo JEHOVAH

jak np. w Young's literal translation;

(13) And Moses saith unto God, `Lo, I am coming unto the sons of Israel, and have said to them, The God of your fathers hath sent me unto you, and they have said to me, What [is] His name? what do I say unto them?' (14) And God saith unto Moses, `I AM THAT WHICH I AM;' He saith also, `Thus dost thou say to the sons of Israel, I AM hath sent me unto you.' (15) And God saith again unto Moses, `Thus dost thou say unto the sons of Israel, Jehovah, God of your fathers, God of Abraham, God of Isaac, and God of Jacob, hath sent me unto you; this [is] My name -- to the age, and this My memorial, to generation -- generation.



Tak wiec gdy Mojzesz pyta o Imie Boga, Bog najpierw mowi Mojzeszowi , ze Jest Tym , Ktory Jest ; EHYEH ASHER EHYEH (JESTEM KTORY JESTEM)
Potem dalej Bog mowi do Mojzesza by powiedzial synom Izraelskim , ze JESTEM (EHYEH) poslal go(Mojzesza) do nich a w 15 wersie Bog mowi, zeby powiedzial, ze JHWH( Tlumaczone jako JESTEM, Pan, Jahveh, Jehovah) poslal go do nich i ze to JHVH jest Jego Imie na wieki.

Cos bardzo ciekawego Ci jeszcze odnajde odnosnie EHYEH i JHVH,

a teraz proponuje jeszcze bys sprawdzil znaczenie imienia Jan i kto nadal to imie Janowi Chrzcicielowi jak to bylo ?

To samo z imienie Jezus. :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 16:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
https://www.youtube.com/watch?v=J84zSeKaDkU


https://www.youtube.com/watch?v=51h8ssppxn0


Czy wyslaly sie te dwa filmy, bo ja jako zbanowana mam na nich klodke, a Wy widzicie je ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo jest Ojcem – ukryte potwierdzenie w Piśmie Świętym
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 16:57 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Poza tym popatrz;

veteran napisał(a):
Cupak napisał(a):
Wyraz „Jahwe” znaczy „Jest”. Takie jest imię Boga na wieki.
http://www.docelu.biblia.info.pl/jpp/jpp06.htm


Nie.
Wyraz EHYEH znaczy JEST.
Obrazek
I kolejna sprawa - nie jest to przecież IMIĘ własne BOGA.
Tak BÓG określił SIEBIE i tak mamy BOGA przyjmować - TEN JEDYNY KTÓRY JEST I BĘDZIE.


na dwie ostatnie litery wyrazu EHYEH
i na YHVH

To te same w jezyku hebrajskim
zawieraja je rowniez jeszcze inne rozne hebrajskie imiona oprocz Jana I Jezusa takie jak
IzaJAsz , EliJAsz - EliJAHu co znaczy moim Bogiem jest JAH, Tobiasz -TobijJAHu -JAH jest moim bogactwem.

Moze te imiona nie beda dla Ciebie przekonywujace, skoro masz uprzedzenie, dlatego proponowalam sprawdzic znaczenie i nadanie iminia Jezus i Jan.

HalleluJAH - wyslawiajmy JAH lub chwalcie JAH, wystepuje rowniez w objawieniu w greckim przekladzie rowniez.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Ostatnio edytowano 31 sierpnia 2015, o 17:07 przez agnieszka, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 31 sierpnia 2015, o 16:57 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL