Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 07:55 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Cupak napisał(a):
Coś mi się wydaje że gdyby Kain był dzieckiem anioła to byłby demonem w ciele i był ogromny w stosunku do Abla. Tak jak było z dziećmi aniołów z Księgi Henocha i Księgi Rodzaju. Także jest to raczej niemożliwe, bo było by to napisane. A po drugie Kain był pierwszym dzieckiem na świecie, i nie mógłby być to demon.

dokladnie, a Slowo Boze JASNO mowi, ze Adam obcowal z Ewa, dlatego ta poczela i porodzila Kaina.

Wierzganie przeciw Slowu Bozemu jest bardzo niebezpieczne.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 1 września 2015, o 07:55 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 07:58 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
agnieszka napisał(a):
Cupak napisał(a):
Coś mi się wydaje że gdyby Kain był dzieckiem anioła to byłby demonem w ciele i był ogromny w stosunku do Abla. Tak jak było z dziećmi aniołów z Księgi Henocha i Księgi Rodzaju. Także jest to raczej niemożliwe, bo było by to napisane. A po drugie Kain był pierwszym dzieckiem na świecie, i nie mógłby być to demon.

dokladnie, a Slowo Boze JASNO mowi, ze Adam obcowal z Ewa, dlatego ta poczela i porodzila Kaina.

Wierzganie przeciw Slowu Bozemu jest bardzo niebezpieczne.


p.s. Ryszardzie zostales zaatakowany, ale trzymaj sie Slowa Bozego.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 08:05 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Nie dostrzegasz ,ze nie wszyscy muszą byc apologetami W.M.Branhama - jego objawień ??
zwłaszcza tych co nie mają uzasadnienia w Słowie jak te o stosunku Ewy z wężem
dotykasz mnie osobiście przytkami za "karę " za mój stosunek do rewelacji Branhama
ja Ciebie osobiście nie tykam dlatego ,ze jesteś innego zdania
to jest właśnie nie tolerancyjne
atakujesz mnie osobiście za to co "robię " Branhamowi
tak jakbyś była nim a ja Ciebie bym atakował osobiście
osądzasz mnie i moja służbę za stosunek do Branhama w którego nie wierzę - wierzę w Jezusa Chrystusa a nie w Branhama

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 08:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cupak napisał(a):
Coś mi się wydaje że gdyby Kain był dzieckiem anioła to byłby demonem w ciele i był ogromny w stosunku do Abla.
Tak jak było z dziećmi aniołów z Księgi Henocha i Księgi Rodzaju. Także jest to raczej niemożliwe, bo było by to napisane. A po drugie Kain był pierwszym dzieckiem na świecie, i nie mógłby być to demon.


Nachasz był ZWIERZĘCIEM - innym niz wszystkie o czym napisano był podobny
do Adama/człowieka najbardziej ze wszystkich zwierząt o czym mówi korzen
nadzy/przebiegły - sprawdź.
W Biblii jest zakaz łaczenia sie zwierząt i ludzi werset znasz ?
Na ile był demonem nie wiem
ale fakt, ze demony a zwierzetami tak przynajmniej ja uwazam.
Adam w Edenie to wyjątkowa jednostka inna nawet od adamim z 1 rozdziału.
Co do wzrotu to trudno mi co powiedziec bo raczej nie mamy pojęcia jak to wtedy wyglądało.
My bierzemy namiar na to co teraz widzimy ale tak napewno nie było.
Ty uznajesz Kiege Henocha i ja uznaje ale zapewniam cie ze dla innych jest
gnostycka bajką .
Kain mógł byc pierwsza hybryda ,mieszancem dlatego zabił Abla brata wego po matce
ale nie po ojcu .
A zabi Abla bo był synem ZŁEGO ,czyli Nachasza.
Czy Adam to ten Zły ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 08:11 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
bo osoba atakujaca Ciebie tak naprawde nie broni Branhama, lecz siebie i swoich pogladow i swojego gloszenia.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 08:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
(RP napisał(a):
Nie dostrzegasz ,ze nie wszyscy muszą byc apologetami W.M.Branhama - jego objawień ??
zwłaszcza tych co nie mają uzasadnienia w Słowie jak te o stosunku Ewy z wężem
dotykasz mnie osobiście przytkami za "karę " za mój stosunek do rewelacji Branhama
ja Ciebie osobiście nie tykam dlatego ,ze jesteś innego zdania
to jest właśnie nie tolerancyjne
atakujesz mnie osobiście za to co "robię " Branhamowi
tak jakbyś była nim a ja Ciebie bym atakował osobiście
osądzasz mnie i moja służbę za stosunek do Branhama w którego nie wierzę - wierzę w Jezusa Chrystusa a nie w Branhama


ty znowu to samo , znowu Branham znowu go oczerniasz .
twoja łuzba osadzam ?
RP nie wierzy w Branhama - to zotaw go w spokoju przestan nim oddychac
agnieszka przybyła ci z pomoca i z nadzieja <lol>

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 08:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
wiec Noemi przestań mnie atakować za stosunek do Branhama
nie ma to nic z agnieszką
nie byłem Branhamowcem jak tu przyszedłem
i nigdy nie dałem Ci poznać ,ze jestem jego wyznawcą
to ,ze go nie atakuję i szanuję słuzbę
nie oznacza ,że będę jego poglady traktować jak ludzie w poselstwie jako mówione Słowo
uzupełnienie Biblii
dla mnie to owszem ciekawe czasem ważne nauczania ale nie Słowo w 100 %
wiec moze to uszanowałabyś ???

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 08:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cupak@
Patrząc oczami ziemskimi mozna nie widziec i na pewno nie widzi sie tego co było.
Jak wygądał Nachasz , nie wiem nie wiemy jaką miał postawe jaka skórę ,ale wiemy ze
był Piekny wiemy z Ezekiela ze był Najpiekniejszy zposród Drzew Edenu jego gałezie siegały nieba.
Oczywiście ,jest to tajemny opis ale mówi , ze Nachasz to "Drzewo" dlaczego ?
Nachasz Odziany był kamieniami cały błyszczał był piekny i mądry az do dnia kiedy znaleziono w nim nieprawość/krzywde ?

zobacz pierwszy post tego tematu zobacz wykład biblisty i nie on jeden to badał
a ja nie mam póki co nic do zarzucenia tym badaniom.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 08:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
(RP napisał(a):
wiec Noemi przestań mnie atakować za stosunek do Branhama
nie ma to nic z agnieszką
nie byłem Branhamowcem jak tu przyszedłem
i nigdy nie dałem Ci poznać ,ze jestem jego wyznawcą
to ,ze go nie atakuję i szanuję słuzbę
nie oznacza ,że będę jego poglady traktować jak ludzie w poselstwie jako mówione Słowo
uzupełnienie Biblii
dla mnie to owszem ciekawe czasem ważne nauczania ale nie Słowo w 100 %
wiec moze to uszanowałabyś ???

Nie dałes mi poznac ze jestes jego wyznawca .
Co ty wypisujesz jaki wyznawca czyli mnie uwazasz za wyznawce Branhama wez sie
zastanów.
Zostaw Branhama zostaw to nie o nim temat i nie o twojej słuzbie .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 08:48 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
noemi napisał(a):
agnieszka przybyła ci z pomoca i z nadzieja <lol>


oczywiscie, zawsze przychodze z pomoca, gdy uwazam, ze jest to konieczne.
a twoj rechot jest wymowny.
W sumie to i dla ciebie jest to pomoc.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 09:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ty masz całkiem inny cel , i nie jest to Prawda ani poznanie Prawdy.
Nie mów o trzymaniu sie Słowa Bozego bo ty akurat trzymasz sie nauk udzkich denominacyjnych .
Dlatego nie mozesz przez to przebrnąc bo patrzysz ich oczami bez namaszczenia ,
dlatego twoj rechot jest tobie piesnia pogrzebowa.
Gdybys słuchała Ducha Prawdy nie szukała bys pastorów którzy sa najemnikami i
nie na Prawdzie im zalezy .
Kiedy rozmawiałam ze śj powiedziała - zapytam starszych jak to rozumieją -
ty mówisz tak samo - zapytam pastora - a kiedy ów pastor sie nie zgadza
bo nie widzi bo ma inny program wgrany ,wtedy i ty odrzucasz co on odrzuca
Natomiast ja jestem WOLNA i nie pytam pastorów zaprogramowanych naukami
przekazywanymi jeden drugiemu .

Oni są by powstrzymywac PRAWDĘ a nie ja GŁOSIĆ , sama wiesz jak to zrobii z trójca
tak samo jest z nasieniem Nachasz i z Ciałem /SŁOWEM

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 1 września 2015, o 21:18 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Targum Pseudo-Jonatana: „Adam poznał swoją żonę Ewę, która była brzemienna za sprawą anioła Sammaela i poczęła i porodziła Kaina; a był on podobny do niebiańskich bytów, a nie jak stworzenia ziemskie. I rzekła: ‘Otrzymałam mężczyznę, anioła Pańskiego’”.

Targum Palestyński: „I Adam poznał swoją żonę Ewę, która pożądała Anioła i poczęła i porodziła Kaina. I rzekła: ‘Otrzymałam mężczyznę, anioła Pańskiego”.

Talmud Bawli, Yevamot 103b: Rabbi Jochanan powiedział: „Ów niegodziwy człowiek [Sisera] siedem razy współżył [z Jael] tego dnia, [kiedy uciekał przed Deborą i Barakiem]. Bo jest powiedziane: ‘Pomiędzy jej nogami zgiął się, upadł i legł, pomiędzy jej nogami zgiął się i upadł, tam gdzie zgiął się, tam upadł zdruzgotany’” (Sdz 5,27) [Gemara]: Lecz z pewnością Jael czerpała przyjemność z grzechu! Rabbi Jochanan odpowiedział w imieniu rabbiego Szymona ben Jochai: „Wszelkie względy niegodziwca złe są dla sprawiedliwego. Bo jest powiedziane [Bóg powiedział do Labana]: ‘Uważaj, abyś nie mówił do Jakuba ani nic dobrego ani nic złego’” (Rdz 31,24). Jest oczywiście zrozumiałe, dlaczego Bóg ostrzegł Labana, aby nie mówił niczego ‘złego’, czemu jednak również ‘dobrego’? Poucza nas to, że przychylność niegodziwca jest niedobra dla sprawiedliwego. [Gemara:] Rozumiem dobrze, że Bóg ostrzegł Labana, aby ten nie mówił nawet niczego dobrego, ponieważ Laban mógł wspomnieć przy tym imię swojego bożka, lecz tutaj [tj. w przypadku Sisery i Jael] co złego może z tego powstać? [Gemara:] To, że wzbudził on w niej zmysłową namiętność. Kiedy wąż miał stosunek z Ewą wzbudził w niej zmysłowość. Kiedy dzieci Izraela stały pod górą Synaj [i przyjęły Torę] ich zmysłowość się zakończyła; zmysłowość czcicieli idoli, którzy nie stali pod górą Synaj nigdy się nie skończyła.

Talmud Bawli, Shabbat 146a: Rabbi Jose zapytał: „Dlaczego kutim są przeklęci? Gdyż nie stali pod górą Synaj. Kiedy wąż spółkował z Ewą, wstrzyknął w nią swoją truciznę. Izraelici, którzy stali pod górą Synaj pozbyli się jej. Narody (goyim) natomiast, które nie stały pod górą Synaj się jej nie pozbyły.

4 Księga Machabejska 18,7-8, tłum. M. Wojciechowski [słowa te wypowiada matka siedmiu męczenników machabejskich, jest to część mowy, w której zachęca ich do męczeństwa]: Oto byłam ja dziewicą czystą, nawet progu rodzinnego domu nie przekroczyłam, ustrzegłam zbudowanego [z] boku. Nie naruszył mnie hańbiciel na pustkowiu, uwodziciel na polu ani nie zhańbił czystości mego dziewictwa przez podstęp wąż hańbiciel.

Ewangelia Filipa (Nag Hammadi Codex II,61,5-12, tłum. W. Myszor): Jeśli nie stworzono go, lecz spłodzono stwierdzisz, że jego potomstwo jest szlachetne. Teraz zaś stworzono go i urodził się. Jakże szlachetne pochodzenie. Najpierw zaistniało cudzołóstwo, a potem morderca, ponieważ zrodzono go w cudzołóstwie, bowiem to syn węża. Dlatego stał się mężobójcą, podobnie jak jego ojciec i zabił brata, zaś wszelkie obcowanie płciowe pomiędzy nierównymi jest cudzołóstwem.

Protoewangelia Jakuba (13,1, tłum. M. Starowieyski): I nadszedł szósty miesiąc dla Maryi, i oto przyszedł Józef ze swej budowy, i wszedł do domu i zastał ją brzemienną. I uderzył się w twarz, i padł na ziemię na worek i zapłakał gorzko, mówiąc: Jakim obliczem spojrzę ku Panu Bogu? Jakąż mam za nią zanosić modlitwę? Bo przecież dziewicę wziąłem ze świątyni Pana Boga, i nie ustrzegłem jej! Któż mnie zwiódł? Któż jest tym, kto zło uczynił w mym domu? Któż porwał ode mnie dziewicę i skalał ją? Czyżby u mnie powtórzyły się dzieje Adama? Gdy bowiem Adam oddawał się o oznaczonej godzinie uroczystej modlitwie dziękczynnej, wszedł wąż i znalazł Ewę samotną, i uwiódł ją, i skalał; to samo przydarzyło się i mnie”.

1 List św. Jana 3,8-12: Ten, kto popełnia grzech jest z diabła, ponieważ od początku diabeł grzeszy; Syn Boży ujawniony został po to, aby zniszczyć dzieła diabła. Każdy, kto zrodził się z Boga grzechu nie czyni, gdyż trwa w nim Jego nasienie i nie może grzeszyć, bo z Boga się narodził. Dzięki temu rozpoznawane są dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto nie postępuje sprawiedliwie nie jest z Boga, a także ten, kto nie kocha swego brata. Ponieważ takie jest przykazanie, które słyszeliście od początku, abyśmy wzajemnie się miłowali. Nie jak Kain, który był od złego i zamordował swojego brata. A dlaczego go zamordował? Bo czyny jego były złe, brata zaś sprawiedliwe.

Ewangelia św. Jana 8,37-44: Dobrze wiem, że pochodzicie z nasienia Abrahama, ale mimo to chcecie mnie zabić. Albowiem słowo moje nie przyjęło się wnętrzu waszym. Głoszę to, co widziałem u mojego Ojca, Wy natomiast czynicie to, co słyszeliście od waszego ojca!” A oni odpowiedzieli, mówiąc: „Abraham jest naszym Ojcem!” A na to Jezus: „Gdybyście byli dziećmi Abrahama, dzieła wasze byłyby jak dzieła Abrahama, ale wy chcecie mnie zabić, mnie, człowieka, który mówi wam prawdę zasłyszaną od Boga! Abraham nie czynił jak wy. Wy bowiem czynicie to samo, co czyni wasz ojciec!” A oni odrzekli: „Nie jesteśmy bękartami! Mamy jednego Ojca, Boga!” Jezus odpowiedział: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, byłby waszym umiłowaniem! Ja wyszedłem i przychodzę od Boga, i nie przyszedłem sam od siebie, lecz On mnie przysłał! Dlaczego więc nie rozumiecie mojej mowy?! Dlatego, że nie umiecie wsłuchać się w słowo moje i chcecie działać według pożądliwości diabła, waszego ojca! On u samego początku był mordercą i nie ostał się w Prawdzie, albowiem nie ma w nim Prawdy! Gdy mówi kłamstwo, mówi o sobie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 2 września 2015, o 05:19 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Kończę rozmowę w tym temacie
jak na mnie to za dużo nie biblijnych tekstów
dowodzi to tylko jednego
diabeł chce by go uwielbiono jako tego co jest prawdziwym ojcem Kaina i wszystkich ludzi
dziękuję za te przytoczenia - to mnie tylko umacnia w postanowieniu by nie uwierzyć temu kłamstwu
mozesz je dalej powielać
ja juz nie będę tego czytał
mnie starczy

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 2 września 2015, o 06:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
diabeł chce by go uwielbiono jako tego co jest prawdziwym ojcem Kaina i wszystkich ludzi

Daruj, ale piszesz nonsensy ,gdzie ty wyczytałeś ,ze diabeł jest ojcem wszystkich ludzi?
Gdzie i kto tak napisał bo ja na pewno nie .
Ale bibijnym faktem jest ,ze Kain jest synem ZŁEGO a tym na pewno nie był Adam
ale Nachasz i żebys niewiem jak kąbinował to tego nie przeforsujesz nazywajac Kaina
synem Adama -Złego .

Kain to inna inia rodowa o czym jest w bibii ale trzeba to albo przyjąc albo zaprzeczać.

Adam nie wspomina nic ze jego pierworodnym jest Kain który był synem ZŁEGO.
Po zamordowaniu Abla przez syna ZŁEGO .
Adam ma nowego potomka na Obraz SWÓJ ,SWÓJ , SWÓJ ... a to znaczy ,ze
Kain nie był obrazem Adama był nim Set .

http://biblia-internetowa.pl/1Moj/4/25.html
1Moj 4/5
I poznał jeszcze Adam żonę swą, która urodziła syna, i nazwała imię jego Set, mówiąc: Dał mi Bóg inne potomstwo miasto Abla, którego zabił Kain.


Jest mowa o Ablu jako potomstwo ale nie był nim Kain.
To sa fakty biblijne ,których ty i inni nie uznają .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 2 września 2015, o 06:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Dla mnie Kain jest synem Adama i Ewy - tak czytam w Słowie
a spekulacje w oparciu o apokryfy gnostyckie nie są dla mnie żadnym argumentem
za osad moich pogladów i nazwanie ich nonsensem
dziekuję
pokoju i błogosławieństwa od Boga życzę

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 września 2015, o 06:31 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL