Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 4 listopada 2014, o 11:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Odnosząc się do pierwszego postu w którym autor chce udowodnić że Ap. Paweł nie jest Apostołem cytując jeden z wersetów z ks. Objawienia autor cytowanego ww zapomina że w owych czasach było wielu pseudo apostołów Paweł np. l. Tytusa 1: 10-16 po drugie Pawła wybrał osobiście Pan Jezus na drodze do Damaszku i niech sobie kolega zobaczy słowo w słowniku grecko-polskim co znaczy słowo Apostolos. Czyżby Pan Jezus się mylił lub sobie zaprzeczał że najpierw wybiera a potem temu wybraniu zaprzecza a jeżeli coś, cokolwiek Ap. Peweł zrobił złego według autora wątku to nie będzie sądził go autor lecz Pan Jezus. shalom

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 4 listopada 2014, o 11:54 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 8 grudnia 2014, o 15:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362


W alegoryczny, ukryty sposób, Apostoł ukazał Jahwe jako nicość („byłbym niczym”).
Kontrastuje go z Miłością, która ma zupełnie inne cechy niż Stwórca. Nie zazdrości („Ja jestem bogiem zazdrosnym”), nie szuka poklasku (Bóg Jahwe wymaga oddawania czci i chwały), nie gniewa się (Jahwe jakże często pała gniewem) etc.”


MałaMi
Wygląda na to, że Paweł "nie darzył sympatią" Boga Izraela oraz Jego Prawa.
W większości jego listów znajdziemy próby unieważnienia zakonu oraz jego ulubione: głoszenie o zbawieniu z łaski.
Gdzie Prawo (zakon) mówi tylko i wyłącznie o uczynkach. Identycznie jak scenariusz Sądu Ostatecznego opiera się tylko i wyłącznie na naszych uczynkach.

Paweł głosił swoją ewangelię, przeciwną do ewangelii Jezusa Chrystusa, Paweł był narzędziem szatana, który w podstepny sposób rozgłosił przez niego swoją ewangelię na cały chrześcijański świat, ewangelię, która ubliża Bogu i odwraca do góry nogami Misję Zbawienia Jezusa Chrystusa!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 8 grudnia 2014, o 15:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
z innego forum-Melatinq

RE: Listy Pawła pod lupą.
Co do kwestii Pawła i Jego listów, to uważam że Henryk Kubik już wystarczająco to wszystko wyjaśnił i podsumował na swoim forum.
Także nie ma co sie oszukiwać bracia i siostry.
Paweł to zwykły sługus szatana i normalne jest, że zawsze cały świat będzie bronił Pawła.
Szatan musiał kogoś takiego sobie znaleźć, kto pod płaszczykiem sługi Bożego naucza Bożego Słowa.
Bo to zrozumiałe, że do stworzeń Bożych tylko w ten sposób można przemówić.
Jako sługa Boży. I szatan to wiedział i dlatego wybrał sobie Pawła.
Jest ewidentne, że jego listy to czysty satanizm i nauki całkowicie sprzeczne z naukami Jezusa Chrystusa.
Paweł pod płaszczykiem miłości dobra i spokoju tak naprawde pragnie wszystkich przerzucić na strone szatana, czyli na strone śmierci.
Ale pociesze Was moi drodzy, Bóg na to nigdy nie pozwoli.
Owieczki Boże należą do Boga i Bóg silną ręką wyrwie je ze śmierdzącej paszczy szatana i Pawła i będą żyć w czystości, świętości i pokoju.
Sprawiedliwość i miłość będzie ich dachem nad głową i powietrzem do oddychania.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 1 września 2015, o 11:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
e: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 15th Lipiec 2015, 11:10
Hugo

Wiem że biblia jest zmieniona, ale mamy tu silną grupę która wiele z tych zmian odkryła i po 3,5 roku moich amatorskich badań twierdzę, że nie ma zmian, które istotnie mogą wpływać na naszą relację z Bogiem. Jedyną zmianą, która jest w tej relacji istotna jest dopisanie Pawła. Ale nawet to nie jest przeszkodą by zrozumieć proste prawo Boże, bo uczciwi ludzie doskonale je rozumieją.


-----------

Pięknie powiedziane i uproszczony werset ukazuje nam prawdę.

Błogosławiony ten, kto ufa Bogu, przeklęty ten, który ufa człowiekowi.

Co prawda założyłem forum - jedno i drugie ale z pomocą Boga zrozumiałem dokładnie to samo.

Trzeba ufać Bogu, ponieważ tylko w nim jest zbawienie.

W Biblii mamy kilka problemów, ale... żaden z nich nie jest w stanie zachwiać naszej wiary i zaufania doi Stwórcy i do Syna.

Możemy nie zgadzać się odnośnie zrozumienia proroctw i nawet to niczego nie zmienia, ponieważ na widok znaku Chrystusa na niebie każdy z nas
będzie doskonale wiedział, co robić i kogo wielbić i jakie Prawo stosować.

Proroctwa pomagają w wielu sprawach, ale nie są one dokładnie zrozumiane i większość z nich dokona się we właściwy sposób i wtedy znając to, co już znamy, bez problemu rozpoznamy inne, dzisiaj jeszcze nie rozumiane aspekty, które Bóg nam...
OSOBIŚCIE WYJAŚNI, skoro mamy się znaleźć z Nim na pustyni.

Najważniejsze jest więc zaufanie do Boga, częste modlitwy do Niego i gorliwe wydawanie dobrych uczynków w stosunku do bliźnich.

Nie chodzi o cytowanie jakiegokolwiek człowieka ze mną włącznie.


By jako bracia staramy się zrozumieć i jest oczywiste, że najważniejsze udało nam się zrozumieć, aby ufać Bogu i być posłusznym tylko Jemu.

Dlatego nigdzie nie piszę aby mnie zaufać, ale aby wszystko sprawdzać i opierać się TYLKO I WYŁĄCZNIE na słowach Boga oraz Syna.

Jestem przekonany, że dzięki takiej postawie kilku z nas na tym forum Bóg wyraźnie nam w wielu aspektach błogosławi.

Oczywiście mała przestroga.

Ktokolwiek będzie odwracał uwagę innych od słów samego Boga oraz Isusa Chrystusa, i będzie zaczynał reklamować hereje syjonistyczne czy jakiekolwiek zażydzanie forum, decyzje będą szybkie i skuteczne.

Jest to jedyne forum w Polsce i chyba jedyne w anglojęzycznym świecie, na którym odrzuca się masoretów, wszelkie zażydzanie oraz faryzeusza Pawła.

Gdybym został aresztowany czy... zamordowany... zaginiony, wtedy będziecie wiedzieć, czy to ja piszę czy ktoś się za mnie podszywa, jeżeli ten sam kierunek będzie kontynuowany.

Jeżeli cokolwiek się zmieni, to na pewno nie będę ja!


Nasz kierunek?

Posłuszeństwo tylko i wyłącznie wobec Boga i Baranka!!! Jedynie słowa Boga i Syna są Prawdą!

Żadne inne 'autorytety' z Pawłem włącznie nie są nam potrzebne.
Porównanie słów Boga do słów Pawła to jak porównanie pałacu do chlewa.

To uwłacza Bogu, jeżeli ktoś cytuje faryzeusza i stawia ponad słowa Chrystusa!

Czy Isus cytowałby faryzeuszy?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 1 września 2015, o 11:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 29th Sierpień 2015, 02:01
.
Istnieje forma bałwochwalstwa, która nie żadnego uzasadnienia biblijnego.
Jest nią... kult Biblii.
Nie trzeba się nad tym zbytnio zastanawiać, aby zauważyć, że w Biblii nie ma pojęcia - święta Biblia.
Nie ma także przykazania czy rozkazu, aby Biblię posiadać i w każdej możliwej sytuacji ją każdemu cytować, zwłaszcza Pawła czy Łukasza.

Zwróćmy uwagę na to, że jedyną grupą, która stosowała kult Biblii byli... faryzeusze i uczeni w piśmie.
Znamy postawę Isusa Chrystusa do tej szczególnej grupy ludzi, nazwanymi przez Niego - nasieniem węża. Por. Mateusza 23 rozdział.

Zauważmy, że nie ma przypadku biblijnego, aby ktokolwiek posiadał Biblię.
Skoro nikt jej nie posiadał, nawet Chrystus, nie można było z niej cytować.
Chrystus mawiał - słyszeliście, że powiedziano... i tłumaczył, jak usłyszany tekst należało rozumieć.

Z góry zastrzegam, że nie występuję przeciwko Biblii, Bogu i Chrystusowi i nie wywracam niczego do góry nogami.
Po prostu znając słowa Boga możemy wyciągnąć z Biblii właściwe wnioski, a nie błędne - zwłaszcza te oparte na Pawle.

Mój stosunek do Biblii jest stawiany jako przykład człowieka, który jest heretykiem, ponieważ... jak można z Biblii cokolwiek usunąć?

A może zapytamy: kto i co dodał do Biblii i w jakim celu?

Czy apostołowie dodali do Biblii Pawła, Łukasza czy Marka?


Ile ksiąg NT było w pierwszym wieku N.E.?

Mamy wiele dowodów na to, że pierwszym wieku mieliśmy Ew. Mateusza, Jana i Objawienie.

Po kilkudziesięciu latach dodano znacznie, znacznie więcej.

Czy w pierwszym stuleciu wystarczały zaledwie te trzy księgi?

Najwyraźniej!
Zgodnie z zapowiedzią Isusa, po jego odejściu mieli wejść wilki drapieżne i kąkol zaczął być siany wraz z pszenicą.

Myślę te argumenty są wystarczające aby usprawiedliwić wielu z nas.


Następny problem to brak jakiegokolwiek przykazania w obu Testamentach, nakazującego wielbienie Biblii.


A jest ona wielbiona jako święta księga!
To jest bałwochwalstwo!
Wielbimy tylko Boga i tylko Bóg oraz Jego Słowa są święte.

Mamy w ST przykład wielbienia Boga oraz jego Prawa, które wypisane Bożym palcem spoczywało w Arce Przymierza.

Skoro nie Prawa zabraniającego jakichkolwiek akceptacji lub ich braku w stosunku do Biblii, to nikt z nas, nawet nie posiadając Biblii i nigdy jej nie czytając wcale nie grzeszy.


Nie grzeszą niewidomi, ponieważ nigdy Biblii na oczy nie widzieli.

Nie ze stosunku do KSIĘGI będziemy sądzeni ale z naszych uczynków!
Uczynków zgodnych z Prawem oraz z posłuszeństwa wobec Boga.

Bójmy się Boga i przestrzegajmy Jego Przykazań - oto obowiązek każdego człowieka.

Bardzo jasne i proste.
Ale to nie wszystko.
Proroctwa biblijne zapowiadają wybawienie wielu grzeszników i nawet bałwochwalców, czy to Maryi czy... Biblii, którzy wielbiąc przedmioty, posągi czy... księgę, zapomnieli o miłości do Boga, do Jego Prawa i do o miłości do bliźnich.

Zdałem sobie właśnie sprawę z tego, że historia stale się powtarza.


Mamy dzisiaj kastę faryzeuszy i uczonych w piśmie, dokładnie taką samą, jaka istniała w czasach Isusa Chrystusa.

Są to pastorzy, starsi i księża, którzy naśladują dokładnie uczonych w piśmie i faryzeuszy.

Ale to nie wszystko! Jest jeszcze gorzej.
Większość z nich to chwasty, Żydzi, nasienie węża!


Czy ja nie przesadzam?

Po czym się ich poznaje?
Głównie po poparciu dla Izraela!

Także po pedofilii.

Ostanie dane na temat australijskich Świadków Jehowy pokazują, że pośród nich jest to istna plaga!
Pośród kleru katolickiego z papiestwem włącznie jest identycznie.

Inne religie jak na razie poza ochoczym przyłączeniu się do znanego z pedofilii Watykanu nie widać takich masowych przypadków - jeszcze ich nie ujawniono.


Jak wiadomo - pedofilia jest znakiem hybryd a Żydzi są hybrydami i wielbią Lucyfera nazywając go JHWH!!!



Masoni wielbią także JHWH.


Jest więc widoczne jak na dłoni, że nasienie węża trzyma w swych brudnych łapach niemal całe Chrześcijaństwo.

To oni faworyzują Żydów - Pawła i Łukasza, stawiają ich słowa ponad słowa Boga i w ten sposób chwasty zagłuszają pszenicę.

To oni stają za fałszywym Izraelem, Paweł przekonuje wszystkich, że Izrael to rzeczywisty lud Boży a my to chrześcijańscy poganie.


Jakakolwiek wzmianka o Słowianach jako narodzie wybranym powoduje reakcje identyczne jak reakcja papieża o skazaniu go na dożywocie oraz brytyjskiej korony, także otrzymała królowa Elżbieta wyrok dożywocia za zbrodnie przeciwko ludzkości.

A nasienie węża o tym nigdzie nie wspomina!


O Słowianach także się nie mówi w zgodzie z ICH zasadą, nie zwracaj uwagi, nie narzekaj.

Nasilają się ataki na nowo narodzonych Chrześcijan a źródłem są osobnicy nasienia węża. Proroctwa Boga spełniają się dokładnie na naszych oczach.

Mur nasienia węża zaczął się poważnie chwiać i na Internecie jest coraz większy zalew syjonistycznej propagandy Hasbary, reklamującej Izrael jako Naród Wybrany oraz szkalujący wszystkich barci i sióstr, którzy nie zgadzają się z listami Pawła i 'Ewangelistą' Łukaszem.

To co przeczytałem ostatnio na blogu BrainBreakera wprowadziło mnie w osłupienie. https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com

Brain Breaker nazywa Isusa Chrystusa Baalem i wręcz szydzi z Niego.


Inny blog - https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/ ... ja-biblie/

Grzeszymy!?

Jakiś cytat słów Prawa naszego Boga, że należy nas potępić?

A jakie inteligentne komentarze, znanego Żyda selera, byłego członka naszego forum.

A jakże on się już wsławił tym, że miłuje i Boga i bliźnich a jego 'tolerancja' ma żadnych granic.


Sama miłość bije z tamtych stron Internetu.

I nikt nie oczekuje powrotu Chrystusa ani nie czeka na wyzwolenie Narodu Wybranego.

Wielbienie Biblii jest znaną nam żonglerką wersetami biblijnymi z ksiąg, które żadnej Ewangelii o Królestwie nie głoszą.

Tworzy się zamknięte kluby Chrześcijan, którzy nawzajem obrzucają obelgami i wersetami z Pawła tych naszych braci, którzy najbardziej ufają Bogu.

Pokarmem duchowym tych ludzi jest... nienawiść do ludzi posłusznych Bogu i głoszących rzeczywistą Dobrą Nowinę, czyli Ewangelię o bliskim już wyzwoleniu Ludu Bożego.

Niby ludzie ci kochają Biblię, ale słów samego Boga, przysięgającego na samego siebie, że osobiście dokona naszego wyzwolenia, jakoś oni nie cytują.

Cytują za to ich uwielbionego satanistę i wielkiego przeciwnika Prawa Bożego, Pawła!


Jak zapowiadał prorok Daniel, bezprawie czyli ignorancja Prawa Bożego się jeszcze bardziej wzmoże i miłość wielu upadnie i zostanie wielu zwiedzonych.

Zwróćmy szczególną uwagę, z jakim zapałem się głosi publicznie, jaka głęboka jest miłość do Chrystusa, jak miłuje sie wszystkie Jego słowa, ale kiedy Bóg wielokrotnie przysięga na samego siebie, że wybawi Naród Wybrany, osobiście, Jego słowa są zupełnie ignorowane. Tymczasem Bóg, aby wzmocnić swe obietnice powtórzył je wielokrotnie w wielu księgach biblijnych.

Ilość wersetów biblijnych planu wyzwolenia Izraela wskazuje bardzo wyraźnie, że jest to najważniejszy temat Biblii oraz główny plan Boga.

Niestety plan Boży w zadziwiający sposób jest ignorowany przez tych, którzy publicznie ze łzami w oczach deklarują miłość bezwzględną do Syna, a w tak ostentacyjny sposób ignorując jego Ojca!


C.D.N.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 1 września 2015, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
thewordwatcher
Admin
Skąd: Perth, Australia



Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.


Pisanie by thewordwatcher Yesterday at 15:28
Innym problemem jest wyniesienie Chrystusa ponad Ojca i nazwanie Go Bogiem.

Jest to sprzeczne z Przykazaniami.
Owszem w Jana mamy: Pan mój i Bóg mój.
Mamy także - a słowo było Bogiem.
Być może niewłaściwie rozumiemy te wypowiedzi.

Warto się nad tym zastanowić.

Ale mamy wiele tekstów Isusa, który mówi, że Ojciec jest większy ponad Niego i On, Chrystus pełni wolę Ojca.
Wyraźna hierarchia z ust samego Chrystusa.
Owszem, Chrystus jest wielbiony w Mateusza i Jana a nawet w Objawieniu ale najwidoczniej nie jest to wielbienie należne Bogu.

Jak Izrael musiał szanować króla i nawet przed nim przyklękać na jego cześć, w podobny sposób jest traktowany Baranek, Król Królów w Objawieniu.
Bóg Ojciec dzieli z nim swój tron i Isus jest naszym zbawicielem.
Dzielenie się tronem jest nagrodą za posłuszeństwo.

W sumie Paweł. Marek i Łukasz wynieśli Isusa Chrystusa do pozycji Ojca, czego Chrystus nigdy osobiście nie uczynił.



Faryzeusze wyciągali błędny wniosek, że skoro przedstawiał się Synem Bożym, to im wystarczało do oskarżenia Go, ze czynił się równym Bogu.

Jak spojrzymy na Biblię to najwyraźniej widać jej objętość niemal pół na pół, ST i NT i Paweł oświadczył, że Prawo nas nie obowiązuje czyli można mieć drugiego Boga w osobie Chrystusa.

Dopiero teraz zaczynają być widoczne sprytne oszustwa szatana, zmierzające do wyniesienia Chrystusa do statusu Boga Ojca, o czym w ST wcale nikt nie wspomina i nie ma takich proroctw.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę jak mamy się modlić, to Ojcze Nasz jest doskonałą modlitwą do Ojca.


I moim zdaniem najważniejsze w tym wszystkim jest to.

Chcemy być doskonali?

Naśladujmy Chrystusa który zawsze wywyższał swego Ojca i mówił jedynie to, czego Ojciec Go osobiście nauczył.

Czyli polecenie naśladowania Go daje nam natychmiast właściwy sposób odnoszenia się do Chrystusa i do Ojca.
Czy można naśladować Boga?

I w tej dziedzinie nie da się uczynić z Chrystusa Boga ponieważ On sam się Bogiem nie czynił, aczkolwiek powiedział, ze Ja i Ojciec jedno jesteśmy, podobnie jak mąż i żona są jednym ciałem.


Czyli nie chodzi o fizyczną jedność ale duchową więź w OBU przypadkach.

Jest więc ewidentne, że obraz Chrystusa, jego obrazy bałwochwalcze i masońskie gesty to czysta robota szatana, który odziera w ten sposób Stworzyciela wszystkiego z należnej Mu chwały, której Bóg nie ma zamiaru się z nikim dzielić.

Zwróćmy także uwagę na to, że postępowanie Chrystusa jednak nie odzwierciedlało miłości do nieprzyjaciół w formie, jak wielu innych to widzi.
Nie podsuwał drugiego policzka kiedy Go bito, ale pytał: "jeżeli skłamałem, udowodnij, ale jeżeli powiedziałem Prawdę, dlaczego mnie bijesz?"

Nabrałem więc przekonania, że w naśladownictwie Isusa Chrystusa tkwi cała sprawa.
Nie można postąpić źle naśladując Isusa Chrystusa.

Dlatego nazywamy siebie... naśladowcami Chrystusa, czyli powinniśmy windykować i wywyższać Ojca, jak to Chrystus czynił!

On sam tak podsumował jak postępować.

Wypełniaj przykazania - powiedział - a jeżeli chcesz być doskonały, sprzedaj wszystko, oddaj ubogim i chodź i naśladuj mnie.

W tym kontekście widzimy absurdy fałszywych doktryn chwastów, które zalecają zbawienie jedynie z wiary i publicznemu oświadczeniu, że zaprosiło się Jezusa do swego serca. Doktryna nie mająca najmniejszego poparcia w słowach Boga.

Najwyraźniej widać, że Paweł z Łukaszem i częściowo Marek uczynili dla ludzkości zupełnie fałszywy obraz Chrystusa, zrobiono z niego Boga, Boga wcielonego, a Ojca i jego Prawo wyrzucono za burtę tonącego Tytanika, jakim jest świat szatana.

Dopiero po analizie Pawła i Łukasza i głębszemu przyjrzeniu się Torze widzimy szatański trik w walce z Bogiem i dalszemu wpędzaniu Chrześcijan w nie wsparte na słowach Boga dogmaty - zwłaszcza dogmat trójcy

To wcale nie umniejsza chwały Isusa ale nie mamy żadnego precedensu biblijnego aby uznawać Go za Boga, skoro on sam się Bogiem nigdy nie czynił, a Ojciec także nie informował Go o wszystkim i nie podał Mu czasu rozpoczęcia Wielkiego Ucisku czy może i innych planów Ojca.
Owe fałszywe doktryny pochodzą od Pawła u Łukasza.

Jest Chrystus naszym Zbawicielem, będzie wybawicielem i Królem królestwa - przywileje, które otrzymał za takie ofiarne podporządkowanie się Ojcu, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.!


Dzięki temu mamy mniej mistycyzmu i faryzejstwa a powinniśmy się skupiać na naśladowaniu Isusa Chrystusa, który stał się dla nas modelem postępowania i pokazał nam jak powinniśmy rozumieć Prawo Ojca.
Zapłacił za to wszystko własną krwią i za to jesteśmy Mu bardzo wdzięczni i miłujemy Go.

Ale boska cześć należy się Dawcy i Stwórcy wszystkiego, Ojcu niebieskiemu, co w oczywisty sposób Ojciec zastrzegł sobie przykazaniem, i to przykazaniem pierwszym!

Mamy więc niezwykłe przykłady stosowania się do Prawa nie tylko przez Syna ale i przez Ojca, który nie mógł i nie chciał złamać swego własnego Prawa. Ofiara musiała być złożona i to ofiara wartościowa. Taka ofiarą stał się Chrystus.

Czyli negacja Prawa jest negacją... wszystkiego, z Bogiem i Synem włącznie.


Mam nadzieję, że to wszystko staje się coraz bardziej jasne i oczywiste.

Jestem coraz bardziej przekonany, że z powstaniem dwóch świadków Boga zostaną ujawnione dotychczas ukrywane przed nami Ewangelie czy inne teksty i słowa Boga oraz Syna, które szatan ukrył przed nami.

______________

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 1 września 2015, o 12:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
To jest przerażające ,ze taki człowiek ma jakikolwiek autorytet ze ma uczniów.
On prowadzi na zatracenie i robi to na zlecenie to nie jest zabawa czy nie wiedza
To jest zwodziciel i to wysokich lotów ,robi to tak naiwnie prosto ,ze prościej nie trzeba.
Oslepione umysły , zahipnotyzowani odwaga głupca szaenca ida za nim nie bacząc
ze maja przed soba czeluści szeolu.

Jakze naiwnie przekazał im program ze nie trzeba miec biblii ani jej czytac a to daje
mu pole do popisu.
Podobnie mówia kabaliści ,ze nie trzeba znac biblii,ani jej czytac ,wazne zeby byc w grupie
kabalistów i odrzucac Jahszua jako Boga .

Ten nedzny zwodziciel jest sprytny brzydzi go wszystko co CZYSTE .
A to co mówi o JHVH jest mi znane u innych którzy mówią jak on ....?

Natomiast ładnie pisze o zydzie selerze :mrgreen:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 1 września 2015, o 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Marysia87 Today at 12:48

Cieszę się Henryku, że to napisałeś (o nie wynoszeniu Chrystusa ponad Ojca).
Chciałam na ten temat założyć nowy wątek już jakiś czas temu...

Miałam wielki dylemat czytając wcześniej o zanoszeniu modlitw prosto do Isusa - takie pominięcie Ojca. Raz próbowałam takiej modlitwy - bardzo źle się z tym czułam i potem długo przepraszałam Boga za ten uczynek...

Dla mnie od początku jasne było, że mamy modlić się do Ojca w imię jego Syna.
Przecież w modlitwie mogę podziękować również za ofiarę Isusa!
Ale mam ją kierować do Stworzyciela - tak, jak pokazał Syn!
Poza tym ostatecznie Isus miał otrzymać pełnię władzy na jakiś czas - bo po usunięciu szatana Bóg ma zamieszkać na ziemi i znowu on się wszystkim zajmie samodzielnie
(? - tak przynajmniej to rozumiem).

W wielu Twoich artykułach Heńku Isus jest niestety wywyższony ponad Boga - byłabym za tym, aby w miarę mozliwości to zmienić, bo miesza to dosyć w głowach, a nie każdy czytelnik patrzy na daty i czyta datami - albo jakieś sprostowanie w tym temacie?

Wiem, że to dużo pracy, ale niektórzy mogą się zgorszyc czytając o wynoszeniu Syna ponad Ojca i zrównywaniu go z Bogiem, bo własnie w identyczny sposób został stworzony dogmat o 'Trójcy'

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 1 września 2015, o 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
biedna marysia owoc nauki henka .
Oni nawet nie widza ze moditwa "Ojcze nasz" jest wskazaniem na
JAHSZUA MESJASZA ,ze On im mówi o SOBIE.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 1 września 2015, o 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czasem trzeba osadzac bo nie sposób inaczej ,osadzanie jest rozsadzaniem.
Wiem ,ze jeden drugiego moze tak bez konca ,ale co innego czegos nie znac nie rozumiec
a co innego ironizowac , nie chcac poznac .
kubik robi to sprytnie pomału bez pospiechu , ale systematycznie to jak wedkarz
co złapał rybe raz jej pokazuje a raz podciaga wie , ze samo ciagniecie na siłe sprawi
,ze zerwie sie z haczyka.
Dlatego na poczatku w cos wierzył co teraz odrzuca blokuje obala a oni łykneli jego
metodę.
Jesi to jakies zlecenie to zastanawiam sie po co na co chyba ,ze przygotowanie ich
to ataku w odpowiednim czasie , czyli wyszkoleni beda wskazywac kto jest nasieniem węza
według ich poznania .

Wyobrazasz sobie ten zamet wskazywania nasienia węza ?
to najlepszy kamuflaż
zodziej krzyczy i wskazuje kogos - złodziej złodziej ....
To jest zasadzka na ap Pawła , sa zahipnotyzowani i zrobia co im zleca ..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 8 lutego 2016, o 18:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
______

Cytuj:
by thewordwatcher Yesterday at 12:09
Właśnie nieco uporządkowałem pierwszy artykuł o Pawle, do którego to podaję linki w związku z planem, zjednoczenia Izraela i... odkryłem kilka nowych rzeczy.
Jednych nie miałem czasu opisać, a inne przed chwilą dodałem do oryginalnego artykułu.

To jest szokujące! Oto zmieniona część z linku - ....(ja-nie podam)


Wiemy z Dziejów Apostolskich, że apostołowie praktycznie podróżowali za grupą Pawła i prostowali ich herezje.


Fakt odrzucenia Pawła przez takie ilości zborów stawia postać Pawła w bardzo złym świetle.

Opinia samego Chrystusa budzi zupełny szok.

Oto Jego słowa, wypowiedziane około 35 lat po śmierci Pawła do Efezjan, zboru, który założył sam... Paweł.


Objawienie 2:1 Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników:
2 Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami. 4 Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość.



Chrystus stwierdza w wersecie 4, że odrzucenie Pawła i innych fałszywych apostołów było rezultatem pierwszym miłości i gorliwości dla Prawdy!

Co prawda Jezus (Isus) nie wymienił Pawła po imieniu, ale jest oczywiste, że Efezjanie odrzucili Pawła, a Chrystus za określenie ich kłamcami pochwalił.

Nasuwa się więc bardzo niepokojące pytanie.

Dlaczego człowiek ujawniony przez uczni Chrystusa jako fałszywy apostoł nadal ma najważniejszą pozycję i znaczenie w Nowym Testamencie?

W tym świetle nazwa Chrześcijaństwo nie oddaje prawidłowo charakteru tej grupy.
Bardziej odpowiednią nazwą byłoby - Pawłojaństwo.
Mamy zaledwie dwie wiarygodne Ewangelie - Mateusza i Jana - bezpośrednich uczniów Chrystusa oraz kilka listów apostołów - Piotra, Judy, Jana i Jakuba
.

Ale to właśnie Paweł ze swymi uczniami, Markiem i Łukaszem stanowią trzon Nowego Testamentu.
Zamiast słów Boga i Syna Chrześcijaństwo jest oparte na słowach fałszerzy tegoż Słowa!

W ten sposób Chrześcijaństwo odrzuca całkowicie Ewangelię o bliskim Królestwie Bożym Chrystusa, który za nią oddał swoje życie, z radością akceptując fałszywą Ewangelię fałszywego faryzeusza Pawła.
Zwróćmy szczególną uwagę na poniższy werset.


Galacjan 1:8 Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!




Panuje powszechna opinia, że Paweł ma na myśli demony i szatana, których to przeklina w przypadku głoszenia nieprawidłowej Ewangelii, ponieważ on, Paweł głosił tę właściwą. Niestety owa opinia nie jest zgodna z prawdą, ponieważ Paweł ubolewa nad... rzeczywistymi apostołami Chrystusa, którzy odciągali Galacjan od ewangelii Pawła.

Proszę sobie dokładnie przeczytać kontekst Pawła wypowiedzi.
Wyraźnie mówi on w wersecie 6, że on ich powołał, ale inni odwodzą Galacjan do innej ewangelii.

Jedynymi osobami, które powodowały porzucanie Pawła byli właśnie apostołowie
Chrystusa, którzy głosili inną Ewangelię niż Paweł.

Chrześcijaństwo do dzisiaj nie ma zielonego pojęcia o tym co to jest Królestwo Boże, ponieważ Paweł oficjalnie przeklął w powyższym wersecie rzeczywistych apostołów Chrystusa!

Jest jeszcze gorzej!

W świetle odkrycia Słowian jako Narodu Wybranego, pozostałych 10-ciu pokoleń Izraela, okazuje się, że Paweł CELOWO ukrywał znaną mu informację zwalczając w ten sposób Naród Wybrany i zastępując go tzw. Izraelem duchowym.

W ten sposób Ewangelia apostołów Baranka została skutecznie zagłuszona przez ewangelię 'apostoła' Pawła.

Co jest także znamienne - Paweł - według jego relacji spotkał Chrystusa, który go tytułował Saulem, czyli jego rzeczywistym imieniem.

Dlaczego zmienił imię, które Chrystus rzekomo zaaprobował i nazwał się Pawłem?
Aby nie skojarzono go z królem Saulem, zwalczającym pra ojca Chrystusa, czyli króla Izraela, Dawida?

A może cała historia nawrócenia Pawła została całkowicie wyssana z palca?

Saul dążył do mordowania Chrześcijan i widząc, że przemocą nie wskóra za wiele, zmienił drastycznie taktykę?
Może ktoś mu w tym bardzo pomógł?!

Jest coraz bardziej oczywiste, że nauki Pawła musimy kategorycznie odrzucić, jeżeli poznamy plan Boga, który obwieścił swoim sługom i prorokom - zjednoczenie wszystkich plemion Izraela.



Szczególnie podejrzane jest to, że faryzeusze oraz Herod doskonale o tym wiedzieli i wiedziało o tym kapłaństwo żydowskie. Dlatego Herod obawiając się utraty tronu chciał zabić Isusa w Betlejem.

Kapłani żydowscy także o tym wiedzieli, wiedzieli o tym planie pospolici słuchacze Chrystusa, a nie wiedział faryzeusz Paweł?
Jego uczniem był Łukasz, który spisał Ewangelię Łukasza dokładniej niż Mateusz, który znał to wszystko od samego Chrystusa!


Łukasza 1:32 Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida. 33 I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca.




Dom Jakuba to 12 synów Jakuba czyli 12 pokoleń Jakuba czyli... Izraela!

Łukasz, uczeń i przyjaciel Pawła o tym doskonale wiedział! Czyli Paweł... świadomie kłamał!


.........................................................................................................

Widzimy wyraźnie, że wyznawcy 'apostoła' Saula vel Pawła mają kilka wielkich problemów do rozwiązania.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 8 lutego 2016, o 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Już nie wiem co powiedzieć na takie delirium nie wiem bo jestem zmęczona
idiotami i tymi co idiotów powielają rozsiewają itp.

Płacz nad głupim bo rozum zgubił - w tym przypadku nie wychodzi w rachube , bo to wyglada
na zaplanowaną i zorganizowaną akcje ,która toczy sie od chyba 5 lat albo i więcej .

Moge powiedziec ,ze sie cieszę bo nie każdemu dane poznac Zrozumiec
to o czym ap Paweł pisał .
Znam zapewne cząstke ale wystarczy by widziec czego inni nie widzą .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 9 lutego 2016, o 13:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2013, o 17:14
Posty: 94
noemi napisał(a):
Już nie wiem co powiedzieć na takie delirium nie wiem bo jestem zmęczona
idiotami i tymi co idiotów powielają rozsiewają itp.

Płacz nad głupim bo rozum zgubił - w tym przypadku nie wychodzi w rachube , bo to wyglada
na zaplanowaną i zorganizowaną akcje ,która toczy sie od chyba 5 lat albo i więcej .

Moge powiedziec ,ze sie cieszę bo nie każdemu dane poznac Zrozumiec
to o czym ap Paweł pisał .
Znam zapewne cząstke ale wystarczy by widziec czego inni nie widzą .


Coraz bardziej to zwiedzenie się zozszerza. Właśnie ostatnio miałam okazję rozmowy na facebooku z takimi ludźmi. Czasem nie mieści się w głowie co oni mówią i głoszą. Odrzucili już nie tylko Pawła ale i ewangelistów pozostawiając jedynie ewangelię Jana.

_________________
Marta
odeszła do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 9 lutego 2016, o 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Witaj marto miło cię widzieć :D: kilka dni temu myślałam o tobie.
Tak sa tam tacy i jak sama doświadczasz dyskusja z nimi nie ma sensu bo sa
oszczercami ,szydercami .
Nie moge pojąc jak mogli dać sie wciągnąć w cos tak paskudnego .
henryk kubik znalazł a moze i zorganizował grupkę która kontroluje programuje
i sa tam małżensta wdziecznne kubikowi za to co robi.
A ci na fb no Boże zmiłuj sie bo ze muzułmanie zaczeli wybijac chrześcijan
to robia to dla allaha ale ze kubikowcy WYKRESLAJA ksiegi z biblii i móia ze
sa dziecmi Boga to NIE ROZUMIEM i pojąc nie moge ze co kubik powie to wszystko akceptuja.
Został im Jan ale na jak długo ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 9 lutego 2016, o 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2013, o 17:14
Posty: 94
Jedna z wierzących młodych kobiet powiedziała, że cóż im zostanie z całej Biblii jak i w Starym Testamencie znajdą coś co im się nie spodoba? Chyba sama okładka.
Moim zdaniem trafne spostrzeżenie. Wtedy na pewno napiszą sobie nową według swoich upodobań.
Miło mi, że myślałaś o mnie. Muszę Ci powiedzieć, że z wzajemnością i ja również bardzo często myślę o Tobie. Mam tylko nadzieję, że moja osoba nie wywołała u Ciebie złych myśli i wspomnień.

_________________
Marta
odeszła do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 9 lutego 2016, o 14:19 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL