Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ARCHIWUM -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 9 lutego 2016, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Okładke tez chca zmienic bo mówią ,ze czarna być nie powinna .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 9 lutego 2016, o 16:09 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 9 lutego 2016, o 16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Mowy nie ma o złych myślach i wspomnieniach wystarczy jesli chleb jest na zakwasie
a nie w naszych myslach serca .
Myslałam o zdrowiu ..ale to nie ten temat :D:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 15 lutego 2016, o 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
niejaki Cyryl pisze oczerniając APOSTOŁA Pawła.

_________________

Cyryl on 11th Luty 2016, 21:19
Napisałem artykuł o jednym z wielu kłamstw Pawła:

Materiał dowodowy aż powala. Nie rozumiem jak można wierzyć Saulowi!!


Kłamstwa Pawła cz1. czyli „zbawienie z wiary”…


„Detektyw Prawdy w swoim artykule „Zbawienie z wiary, a nie z uczynków.„, broni nauki fałszywego apostoła Pawła (Saula) z Tarsu.

Owa nauka jest sprzeczna ze słowami Boga oraz jego Syna Isusa Chrytusa.
Piotr Zimbarder w swoim artykule oczywiście przytacza zaledwie niewielki fragment z listu do Efezjan Saula z Tarsu, dlatego ja ten temat omówie bardziej szczegółowo.

Po pierwsze kto jest adresatem tegoż listu??
Otóż Paweł pisał go do Efezjan, czyli do jednego z siedmiu zborów do których to słowa kierował w Apokalipsie sam Isus Chrytus.
Za co pochwalił Isus Chrytus Efezjan??
Zobaczmy:

„(1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników:

(2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.” Apokalipsa 2

Czyli Paweł pisał do zboru który go odrzucił.
Mnie ciekawi natomiast inna kwestia, w jakim czasie Paweł pisał tenże list, czy przed jego odrzuceniem przez Efezjan czy też po jego odrzuceniu.
Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne, Isus dał nam ogromną wskazówkę w słowach do zboru w Efezie o tym z jakich powodów tenże zbór odrzucił Pawła i jego uczniów!!!

Otóż te powody podaje Paweł z Tarsu w swoim liście do Efezjan!!!

Tak Paweł w liście do Efezjan podał szatańską naukę o tym, że jesteśmy zbawieni z wiary a nie z uczynków.
Zacytujmy słowa Saula:

(8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;

(9) Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. List do Efezjan 2


No tak, ładnie Paweł pokazał jawne kłamstwo tymczasem Isus tak mówił:

(16) I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny?

(17) A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre?
Jeden jest tylko dobry, Bóg.
A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań.Mateusza 19


Co oznacza przestrzeganie przykazań jak nie wypełnianie uczynków!!!

Ale sam Paweł w tym samym liście i rozdziale pisze coś takiego:
„(15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć
w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka” List do Efezjan 2


No ładnie Paweł stwierdza, że Isus zniósł zakon i prawo i dlatego aby mieć żywot wieczny nie trzeba wypełniać uczynków, ponieważ jaki to ma sens???
Teraz rozumiecie, to wielkie kłamstwo Pawła.

Otóż Paweł jawnie skłamał głosząc, że Isus zniósł prawo i od tej pory wystarczy tylko uwierzyć i nie trzeba wypełniać prawa czyli Tory!!!

Tymczasem co głosił Isus:

(17) Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.

(18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.

(19) Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.

(20) Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios Mateusza 5


Isus głosił, że Prawo nigdy nie przeminęło.
Cała ewangelia Mateusza to w zasadzie nauka prawa Bożego czyli Tory, w jej najważniejszej części mianowicie w części odnoszącej się do naszego postępowania wobec innych ludzi.
Tutaj bogaty młodzieniec dopytał się Isusa jakich ma przykazań przestrzegać aby wszedł do Królestwa Bożego:
(18) Mówi mu: Których?

(19) Czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego. Mateusza 19


Otóż Isus skupił się ewangelii Mateusza na nauce Tory w jej szczególnej części czyli naszego postępowania wobec bliźnich dlaczego??
Otóż, powodów jest kilka:

Izraelici cały czas nawet w epoce sędziów kiedy Królem był sam Bóg parali się bałwochwalstwem.
Sam król Salomon zapoczątkował bałwochwalstwo.


Jednak zauważmy jedno, gdy bałwochwalstwo doszło do takiego stopnia, ze Izraelici łamali prawo Boga względem bliźnich poprzez ofiarowywanie demonom już nie tylko kadzidełek czy nawet zwierząt ale ludzi (a także poprzez krzywdzenie innych ludzi) to wtedy Bóg zapałał poważnym gniewem i wydał Izralitów na pastwę wrogów!!!

Oto co Bóg powiedział Izajaszowi:

„(10) Słuchajcie Słowa Pana, książęta sodomscy, przysłuchuj się uważnie wskazaniu naszego Boga, ludu Gomory!

(11) Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar – mówi Pan.
Jestem syty całopaleń baranów i tłuszczu karmnych cieląt, a krwi byków i jagniąt, i kozłów nie pragnę.

(12) Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, któż tego żądał od was, abyście wydeptali moje dziedzińce?

(13) Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań – nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.

(14) Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je.

(15) A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi.

(16) Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!

(17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!


(18) Chodźcie więc, a będziemy się prawować – mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.

(19) Jeżeli zechcecie być posłuszni, z dóbr ziemi będziecie spożywać,

(20) Lecz jeżeli będziecie się wzbraniać i trwać w uporze, miecz was pożre, bo usta Pana tak powiedziały!

(21) Jakąż nierządnicą stało się to miasto wierne, niegdyś pełne praworządności, sprawiedliwość w nim mieszkała, a teraz mordercy!” Izajasza 1

Otóż zarówno w czasach Izajasza jak i czasach Isusa wcześniej Izraelici a potem faryzeusze, wypełniali prawa świątynne doskonale, składali wzorcowo ofiarę Bogu, przestrzegali szabatu nie jedli zwierząt nieczystych… tymczasem Izraelici jak i Faryzeusze mieli ogromne braki w wypełnianiu prawa Bożego względem bliźnich.

Otóż Bóg jasno powiedział Izajaszowi, że o wiele bardziej od obchodzenia świąt wobec niego woli on aby Izraelici wypełniali prawo względem innych ludzi.
Tak miłość do nieprzyjaciół, i inne nauki Isusa to trening prawa Bożego w jego najtrudniejszej formie czyli miłości do innych nam ludzi nawet nam nieprzychylnych.

Drugi powód to taki, ze Isus wiedział, ze druga świątynia zostanie zniszczona więc wypełnianie Tory pod kątem przepisów świątynnych nie będzie możliwe.
Zresztą, Bóg Izajaszowi powiedział, że obrzydły mu ofiary w świątyni z rak cudzołożników, morderców, kłamców i ciemiężycieli tych najmniejszych.
Z tych samych powodów została zniszczona pierwsza świątynia.

Co zrobił Paweł stwierdzając, że to wiara zbawia a nie uczynki???

Bardzo dużo:

Wystawił chrześcijaństwo na atak „wilków w owczych skórach” …”(15)
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!

(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?

(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

(18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień

(20) Tak więc po owocach poznacie ich.” Mateusza 7.


Zobaczmy nasienie węża ma jedną cechę brak sumień, która to cecha sprawia, że nie potrafią (czy raczej nie chcą, ponieważ wiele hybryd potrafiło się nawrócić) wykonywać uczynków.
Natomiast inna cecha nasienia węża to jest fakt, że potrafią doskonale kłamać.

Paweł zatem stwierdził, że wystarczy sama deklaracja wiary w Isusa bez uczynków aby zostać zbawionym.
Ta szatańska nauka otworzyła drogę do nasycenia chrześcijaństwa oraz zaginionego Izraela – Słowian agentami szatana.
W ten sposób Słowiańszczyzna (zaginiony Izrael) jest pod niewolą synagogi szatana, plemienia żmijowego.

Kim był Paweł (Saul) jak nie faryzeuszem
a o co oskarżał Isus faryzeuszy:

„(13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy,
że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.” Mat 23


Czy nauka Pawła o tym, ze zbawia nas pusta deklaracja wiary bez wypełniania prawa – które wg Saula zostało unieważnione przez Isusa, nie zamyka ludziom drogi do Królestwa Bożego???

Czy zwolennicy Pawła powtarzając te hereje o zbawieniu tylko z wiary nie są przez Saula dwakroć bardziej gorszymi synami Gehenny??



(15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem Gehenny dwakroć gorszym niż wy sami. Mat 23

Przecież obecne zbory protestanckie, zielonoświątkowcy ze swoim głoszeniem nauk
Pawła o zbawieniu tylko z wiary, pokazują swoje „owoce”.

Owe kościoły akceptują homoseksualizm i inne zboczenia, akceptują barocje i inne zbrodnie, ponieważ liczy się tylko wiara a nie uczynki.
Co mówił Isus o faryzeuszach ciekawego jeszcze??

„(3) Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.

(4) Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.” Mat 23

Ciekawa sprawa. Otóż zauważcie Isus w ten sposób pokazał nam bardzo wiele…. pomyślmy…

Otóż Faryzeusze już za czasów Isusa deklarowali pustą powierzchowną wiarę w Boga bez uczynków.
Tak za czasów Isusa faryzeusze ładnie mówili o wierze i prawie ale przepisów prawa nie realizowali i to wypomniał im Isus.
Paweł głosząć, że zbawić może nas tylko wiara a nie uczynki tak naprawdę głosił nauki faryzeuszy.
Faryzeusze bowiem co robili mówili rzeczy słuszne ale tych rzeczy nie czynili ale wymagali czyniania tych rzeczy od innych ludzi.

Inna sprawa nauka Pawła o tym, że zbawia nas wiara a nie uczynki to typowy nielogiczny bełkot.
Dlaczego Paweł głosił tą naukę ponieważ jak ktoś uwierzy w tą brednię to uwierzy w inne jeszcze większe bajki.
Zauważmy jedno ci wszyscy protestanccy, prawosławni i katoliccy duchowni wierzący w te hereje Pawła, posiadający wyższe wykształcenie (kilka fakultetów z różnych dziedzin) łykają nielogiczną bzdurę.

Co jest przeciwieństwem wiary???
Brak wiary czy niewiara.
Natomiast Paweł przeciwieństwem wiary uczynił uczynki!!!

Przecież to nie wytrzymuje konfrontacji z logiką i budowaniem spójnych i racjonalnych hipotez.

Ale jest jeszcze inna sprawa.
Otóż jak rozpoznać czy ktoś wierzy w słowa Boga i Jego syna ???
Otóż tylko i wyłącznie poprzez wypełnianie prawa Boga.
Sam Jakub to zauważył:

(17) Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.

(18) Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich.

(19) Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.

(20) Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa?

(21) Czyż Abraham, praojciec nasz nie został usprawiedliwiony z uczynków, gdy ofiarował na ołtarzu Izaaka, syna swego?

(22) Widzisz, że wiara współdziałała z uczynkami jego i że przez uczynki stała się doskonała. Jakuba 2

To jest logiczne.
Człowiek który idzie do danego trenera na siłownie po to ponieważ mu wierzy, ze ten nauczy go wyciskać 100 kg na klatę co musi zrobić???
Wykonywać polecenia trenera.
Po tym poznaje się wiarę w człowieka w danego trenera w jaki sposób on wypełnia jego słowa…
czyli po jego uczynkach.
Jeśli dany człowiek mówi, ze wierzy danemu trenerowi ale nie wypełnia jego słów…
to oznacza, ze ten człowiek okłamuje albo siebie albo trenera.


Tak tacy byli faryzeuszy którzy głosili Torę ale jej niewypełniali za to nakazywali wypełniać Torę innym.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 15 lutego 2016, o 17:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cyryl ty nic ale to nic nie rozmiesz o czym mówi Apostoł Paweł ani nie rozmiesz
słów JAHSZUA Mesjasza który rozmawia z bogatym młodziencem .

Jedno co potrafisz to bulgotać by w ten sposób odwrócic od siebie ,ze jestes
wtórnym analfabetą .

Piszesz a włąsciwie zamulaz mnogościa tekstu żeby trudno było wytłmaczyc
twoja tępotę czyli logige na któa tak sie powołujesz .

przeinaczasz SŁOWA Samego JAHZA Mesjasza ,który to mówi o UWIERZENIU w to Kim jest -
i On am mówi ""JESLI NIE UWIERZYCIE POMRZECIE W GRZECHACH SWOICH"

Nic tu nie mówi ze maja COS zrobic ,ale ,ze maja WIERZYC KIM JEST .!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 15 lutego 2016, o 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
thewordwatcher on 11th Luty 2016, 23:54
Zwróćmy uwagę na jedno słowo z wersetu Jakuba.


(20) Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa?

Ludzie powtarzający Pawła herezje są... nędzni!
________________

tak nędzny człowieku u ciebie ani WIARY ani UCZYNKÓW ,zato oszczerst masz
aż nadto .

Widocznie i dla ciebie zatrudne sa Objawienia APOSTOŁA PAWŁA ,dlatego
stałes sie nauczycielem sobie podobnych .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 15 lutego 2016, o 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Gregor Today at 13:44
Co do Pawła wysuwam takie oto wnioski .

Paweł jest sądzony, odsyłany, wreszcie trafia do Rzymu, gdzie mieszka w wynajętym pomieszczeniu z opisu wynika że całkiem swobodnie mu się mieszka :)
Może swobodnie rozmawiać z ludźmi, nauczać.

Tyle że nikt z apostołów Jerozolimy o nim świadczyć nie chce, ba nie towarzyszą mu ani listy wsparcia ani żaden z braci, co by o jego uczciwości zaświadczyli.

Jest zupełna cisza.


Wiemy również z II listu do Tymoteusza, , że Paweł został opuszczony przez uczniów z wyjątkiem Łukasza.

TO mnie akurat nie dziwi.
I jeszcze jedna taka uwaga na twierdzenie Pawłowych słów.
Jestem gotowy nie tylko na więzienie, ale i na śmierć w Jerozolimie dla imienia Pana Jezusa.

chyba jednak nie był aż tak bardzo gotowy na tą śmierć , skoro ratował swoje życie zasłaniając się rzymskim obywatelstwem.

Po za tym pytam kto dał Pawłowi prawo do posługiwania się tytułem apostoła.

Ja osobiście w biblii nie znalazłem odpowiedzi.

Sama definicja mi znana ze apostoł to świadek naoczny.""'

_____________________

W takim logicznym rozmowaniu powinien sie znaleźć sam JAHSZUA Mesjasz ,który
został OPUSZCZONY przez swoich uczniów ..
czy nie czytałes ?
"Uderza Pasterza a owce sie rozprosza "
Jego uczniowie ci przez ciebie przez was tak uznani skryli sie w izbie zaryglowali drzwi
Jak zwykle tylko KOBIETY zdały egzamin czyli UCZYNKAMI potwierdziły
WIARE , MIŁOSĆ , MĘŻNOŚĆ.
:D:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 15 lutego 2016, o 17:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
by thewordwatcher Today at 15:08
Bardzo ciekawy argument.

Dlaczego praktycznie nikt nie wstawił się za Pawłem?

Jak pisałem w artykule o Pawle, Rzymu nigdy nie interesowały dyskusje religijne Żydów. Tak Żydzi jak i Rzymianie trzymali się od konfliktów religijnych jak najdalej.

Zresztą sam Łukasz napisał, ze Paweł mógł być zwolniony z aresztu, ale skoro odwołał się do cezara, to musiał (rzekomo) pozostać w areszcie.

Cała ta historia nie posiada zbyt wielkiej wiarygodności.
Być może lichwiarze żydowscy oskarżyli Pawła fałszywie o coś, co w końcu spowodowało jego śmierć.

Albo, Paweł musiał mieć coś paskudnego na sumieniu będąc najwyraźniej opętanym pisząc wręcz w mistrzowski sposób, a jako człowiek nie mógł znać przyszłości ani Biblii w tak doskonały sposób, aby w tak doskonały sposób ukryć całą prawdę o planie Bożym wyzwolenia Izraela w czasach końca.

Paweł nie miał szansy na taki inteligentny, dalekosiężny plan, wybiegający w przyszłość tak wiele stuleci.

To jest wiedza demoniczna a nawet lucyferiańska.


Jedynie szatan mógł posiadać tak detaliczną wiedzę biblijną, studiował ją jak prawnik, jak żaden z ludzi.
Po to, aby znaleźć w niej luki, błędy czy też pozory błędów i na tej podstawie dodać do Biblii materiał Pawła i głównie Łukasza, które to skutecznie ściemniły Boży plan.

Ale to także ukazuje nam Boga w niezwykłym pozytywnym świetle, ponieważ Bóg o tym już wiedział, kiedy Ozeasz, Jeremiasz czy Izajasz przelewali słowa Boga na papirusy.

Już wtedy Bóg wiedział, co zrobi szatan w takim przypadku.

Teraz możemy także spać spokojnie, ponieważ wiemy, że Bóg przewidział każdy krok szatana, ale szatan nie ma szansy na precyzyjne odgadnięcie planów Boga.

Dlatego jego przeznaczenie - jezioro ognia jest pewne i nikt ręki Boga w w tym wyroku nie powstrzyma.


__________________

Nic z twoich zabiegów z twoich intryg a co piszesz na ciebie spadnie z nienacka .
Nie masz pojęcia mimo tych kilk lat nadal tkwisz w CIEMNOŚCI zdala od ŚWIATŁA
bo twoje UCZYNKI sa Złe !!!!!!!!!

Nie jest ci dane wniknać w Objawienia Pawła ,albooooooooo ,albo robisz na czyjeś zlecenie wszystko by ludzie nazywjący siebie chrześcijanami NIE POZNALI
bo twój zleceniodawca pochwycił KLUCZ Poznania ,ale sam NIE WEJDZIE
i robi co moze by inni nie weszli .
Dziwie sie ze kobiety stoja przy twoim boku i wtórują twoim oszczerstwom!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 15 lutego 2016, o 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2013, o 17:14
Posty: 94
Noemi nie ma sensu rozmawiać z Cyrylem. To jest człowiek posłany od szatana aby zwieść wierzących.

_________________
Marta
odeszła do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 19 lutego 2016, o 07:19 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Gdyby
zakon szabaty tradycje
wystarczały do zbawienia
Jezus nie musiałby przyjść w ciele jako Zbawiciel Mesjasz
nie wlewa się nowego wina do starych bukłaków
wiec
nie zamierzam się sprzeczać
wiem ,ze już w czasach Apostołów Pawła chcieli zabić ci sami ludzie co zabili rękoma Rzymian Jezusa
co dowodzi ,ze poselstwo ,które głosił było Jezusowe bo reakcja na nie była identyczna jak na te co głosił Mesjasz sam z siebie

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 2 kwietnia 2016, o 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
marta ja nie rozmawiam z Cyrylem ale pokazuje do jakiego stopnia można byc
manipulowanym i manipulowac innymi .
Cyryl wszedł w ciemność ku własnej zgubie .
A ja nie potrafie milczec kiedy widze takie paszkwile .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 2 kwietnia 2016, o 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
by Cyryl on 11th Marzec 2016, 20:34
Napisałem kolejny artykuł o Pawle i jego naukach:
https://cyryl27.wordpress.com/2016/03/1 ... o-rzymian/

W tym artykule przeanalizowałem tylko jeden rozdział 9 listu do Rzymian.
Wnioski są porażające!!!
Paweł tutaj manipuluje słowami samego Boga, które ten dał swoim prorokom i Mojżeszowi!!!

Te manipulacje moim zdaniem służą jednemu konkretnemu celowi przygotowaniu władzy dla pierwszego zwierzęcia!!!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 2 kwietnia 2016, o 18:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
by Obserwator on 11th Marzec 2016, 21:09
Cyryl..podziwiam Cię za to, że masz siłe przerabiać te trujące nauki.

Ja nie potrafię przeczytać choćby jedenego rozdziału z Pawła, taki mam wstręt do niego.

Niech Pan, nasz Bóg błogosławi Ci, by te nauki nie zatruły Twojego serca, byś zdemaskował kłamstwo.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 2 kwietnia 2016, o 18:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cyryl twoje wnioski sa obrzydliwe i powalające !
Jak ty staniesz przed Tronem ?
Kto ci wyłaczył myslenie ,rozsądek i Bojaźń Bożą !?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 2 kwietnia 2016, o 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cyryl
moja analiza rozdz. 9 listu do Rzymian.

Jak podałem w tym artykule:

https://cyryl27.wordpress.com/2016/03/0 ... pokalipsy/

Paweł wypowiadał wiele fałszywych proroctw i nauk sprzecznych z proroctwami i słowami Boga oraz Isusa.
Ale teraz przeanalizuje jeden rozdział z jego listu.
Zobaczmy tutaj:


(1) Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, a poświadcza mi to sumienie moje w Duchu Świętym,

(2) Że mam wielki smutek i nieustanny ból w sercu swoim.

(No tak Paweł jako świadka prawdziwości swoich nauk potwierdza jego sumienie… czyli jego nauki z tego rozdziału potwierdza chwiejne ego Pawła – przyp. aut.)


(3) Albowiem ja sam gotów byłem modlić się o to, by być odłączony od Chrystusa za braci moich, krewnych moich według ciała,

(4) Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice,

(5) Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Niech się stanie.

(Tutaj Paweł potwierdza słowa Boga które dał swoim prorokom oraz swojemu synowi… czyli to nie jest tak, że Saul odrzuca słowo Boga otwarcie, nie jest na to, aż tak głupi. – przyp. aut.)

(6) Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem;

(zobaczmy tutaj u każdego oszusta pojawia się słowo ważne czyli słowa: Ale!!!
Te słowa używają oszuści którzy w obliczu oczywistej prawdy, ją oczywiście uznają aby potem w tym słowie uzasadnić swoje kłamstwa.
Często słyszymy z ust polityków: „Oczywiście ma pan racje, ale….”. – przypis. aut.)


(7) I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.

(8) To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo.

(9) Albowiem tak brzmi słowo obietnicy: W oznaczonym czasie przyjdę i Sara będzie miała syna.

(10) Ale nie tylko to, gdyż dotyczy to również Rebeki, która miała dzieci z jednym mężem, praojcem naszym Izaakiem.

(zauważcie te wywody Pawła po przyznaniu racji Bogu, po jego słowie ale… mamy typowy stek bredni.
Jak to nie wszyscy którzy pochodzą z Izraela są Izraelem???
Oczywiście, że są, dlatego Izraelici którzy łamali prawo Boga byli karani śmiercią.
Gdyby było inaczej to Izraelita skazany na śmierć za łamanie szabatu, by stwierdził
„chwila ale ja nie jestem z Izraela więc proszę o uniewinnienie!!!!”.
Zobaczmy na dalsze argumenty Pawła.
Typowe hereje.
Np. mąż obiecuje żonie, ze zrobi jej dziecko i wypełnia swoje słowo czyli dziecko się rodzi i jest ciałem.
Czyli dziecko powstałe na skutek obietnicy staje się ciałem.
Tak samo Bóg obiecał, ze Abraham spłodzi Sarze dziecko i to dziecko które obiecał Bóg się urodziło, czyli ciało się ciało.
U Jana pisze jasno „(14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.”.
Czyli tutaj Jan polemizuje i obala wywody Pawła.
Co czyni Paweł, dwa pojęcia które bez siebie nie mogą istnieć gdyż się wzajemnie uzupełniają przeciwstawia sobie!!!
Np. Bóg obiecywał Izraelitom przez proroków kary jeśli nie zaprzestaną łamania Jego prawa i te kary stały się ciałem – czyli zostały wypełnione – gdyż naród Boga nie zaczął wypełniać poleceń proroków. – przyp. aut..


(11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego – aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania,

(12) Oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje – powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu,

(13) Jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem

No proszę Paweł dalej tłumaczy swoje wymysły i brak logiki, kolejnymi kłamstwami.
Otóż Abraham, Izaak i Jakub byli posłuszni wobec Boga i jego prawa!!!
Paweł zwyczajnie kłamie.
Oczywiście Bóg wiedział od początku, że potomek Abrahama i Sary Izaak a potem Jakub najlepiej nadają się do wypełniania jego prawa, ponieważ zna doskonale swoje stworzenie i ludzkie DNA.
Bóg znienwidził Ezawa z powodu jego uczynków, natomiast przed urodzeniem Jakuba i Ezawa stwierdził fakt jak będzie.
Tak Ezaw swoje pierworództwo za garnek strawy Jakubowi, wcześniej Ezaw wielokrotnie dawał pokazy nieposłuszeństwa wobec rodziców i prawa Bożego, był dziki i nieokiełznany.
Czyli Ezaw przez swoje uczynki, potwierdził dlaczego Bóg go nie lubił. – przyp. aut.


(14) Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej.

Tutaj Paweł wyraźnie pisze do Edomitów, potomków Ezawa, którzy to byli faryzeuszami i mieli pretensje do Boga, że pomimo pierworództwa Ezawa ten wybrał Jakuba.
Zauważmy jedno, te kłamstwa i sposób rozumowania wskazują sposób rozumowania nasienia węża Edomitów.
Dla Edomitów mających trudności z wypełnianiem prawa – z powodu DNA Ezawa, który był dziki i nieokiełznany, dodatkowo wymieszanych z DNA upadłych aniołów, takie nauki jakie tutaj prezentuje Paweł czyli zbawienie z wiary a nie z uczynków to miód na uszy. – przyp. aut.


(15) Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję.

(16) A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego.

Paweł powołuje się na Mojżesza – który dał Izraelitom prawo Boga – i Słowo Boga!!!
Ale Paweł używa słów Boga do swoich kłamstw.
Zobaczmy o co chodziło Bogu:

(18) I rzekł Mojżesz: Pokaż mi, proszę, chwałę twoją!

(19) I odpowiedział Pan: Sprawię, że całe dostojeństwo moje przejdzie przed tobą, i ogłoszę imię „Pan” przed tobą, i zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, i zlituję się, nad kim się zlituję

(20) Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.

(21) I rzekł Pan: Oto miejsce przy mnie. Stań na skale.

(22) A gdy przechodzić będzie chwała moja, postawię cię w rozpadlinie skalnej i osłonię cię dłonią moją, aż przejdę.

(23) A gdy usunę dłoń moją, ujrzysz mnie z tyłu, oblicza mojego oglądać nie można.”
Wyjść 33


Tak Bóg użył tych słów w dyskusji z Mojżeszem, ponieważ ten chciał oglądać chwałę Boga.
Bóg spełnił proźbę Mojżesza, ale zasłonił go swoją dłonią gdy przechodził aby ten nie widział oblicza Boga ale jego tył, gdyż żaden człowiek nie może oglądać oblicza Boga i pozostać przy życiu!!!
Tak, Bóg powiedział do Mojżesza, że spełni jego proźbę i ukarze mu on część jego chwały, czyli się nad Mojżeszem zlituje!!!
Tymczasem Paweł nie wachał się uzyć słów Boga aby usprawiedliwić swoje kłamstwa!!! Gdyż, Bóg z uwagi na postępowanie Mojżesza, ustanowił go pastrzem nad swoim ludem i ukazał mu swoją chwałę!!
Mojżesz pomimo wychowania przez Egipcjan nie wachał się zabić Egipcjanina który katował jego brata Izraelitę!!!
Tymczasem Paweł kłamie na temat słów Boga gdyż stwierdza, że Stworzyciel ukazał swoją chwałę Mojrzeszowi nie z powodu jego ucznków i charakteru i talentów ale z powodu jakiegoś kaprysu!!! – przyp. aut.


(17) Mówi bowiem Pismo do faraona: Na to cię wzbudziłem, aby okazać moc swoją na tobie i aby rozsławiono imię moje po całej ziemi.

(18) Zaiste więc, nad kim chce, okazuje zmiłowanie, a kogo chce, przywodzi do zatwardziałości

[color=#FF8000]Tutaj mamy kolejny przykład jak Paweł cytuje słowa Boga, które brzmią tak:


(13) I rzekł Pan do Mojżesza: Wstań wcześnie rano i idź do faraona, i powiedz mu: Tak mówi Pan, Bóg Hebrajczyków: Wypuść lud mój, aby mi służył,
(14) Gdyż tym razem ześlę wszystkie plagi moje na ciebie i na sługi twoje, i na lud twój, abyś wiedział, że nie ma równego mi na całej ziemi.
(15) Bo już teraz byłbym wyciągnął rękę moją i dotknął zarazą i ciebie, i lud twój, tak że byłbyś starty z powierzchni ziemi,
(16) Lecz tylko dlatego zachowałem cię przy życiu, by ci pokazać swoją siłę i by rozgłaszano imię moje po całej ziemi.
Wyjścia 9


tylko po to je cytuje aby usprawiedliwić swoje kłamstwa!!
Wystarczy jednak zauważyć, że Bóg miał ogromne powody aby pokazowo ukarać Faraona i jego lud.
Otóż Bóg, chciał aby inne narody zobaczyły potęgę Boga i aby przez ten pokaz mocy się opamiętały. Nie zapominajmy, Paweł tutaj forsuje inną swoją naukę, o tym, że zbawienie jest tym razem z łaski Boga (czy raczej jego kaprysu) a nie z powodu naszych uczynków. Zauważmy ciekawą rzecz tutaj Paweł zaprzecza także, inne swojej nauce o tym, że zbawienie jest z wiary w Chrystusa a nie z powodu uczynków, pisałem o tym kłamstwie Pawła tutaj!!!
Czyli jak to jest drodzy zwolennicy Pawła, z jakiego powodu człowiek jest zbawiony w jednym miejscu Paweł twierdzi, że z powodu swojej wiary a tutaj twierdzi, ze z powodu łaski (a raczej kaprysu) Boga. – przyp. aut.


(19) A zatem, powiesz mi: Czemu jeszcze obwinia? Bo któż może przeciwstawić się jego woli?

(20) O człowiecze! Kimże ty jesteś, że wdajesz się w spór z Bogiem?
Czy powie twór do twórcy: Czemuś mnie takim uczynił?

(21) Albo czy garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły ulepić jedno naczynie kosztowne, a drugie pospolite?

(22) A cóż, jeśli Bóg, chcąc okazać gniew i objawić moc swoją, znosił w wielkiej cierpliwości naczynia gniewu przeznaczone na zagładę,

(23) A uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad naczyniami zmiłowania, które uprzednio przygotował ku chwale,

(24) Takimi naczyniami jesteśmy i my, których powołał, nie tylko z Żydów, ale i z pogan,

Tak tutaj Paweł stawia końcowe argumenty swojej nowej tezy o tym, że:



Wg Pawła zbawienie jest z powodu łaski (czy raczej kaprysu Boga)
a nie z powodu uczynków, czy nawet z powodu wiary człowieka
(czyli Paweł zaprzecza sam sobie)!!!



Tymczasem, Bóg mówi jasno, ze zbawienie człowieka zależy z powodu wytrwałego wypełniania uczynków pisałem o tym tutaj!!!
Oto inne dowody, Bóg odpowiada cierpliwie Abrahamowi jakie warunki musiałby by spełnić Sodoma i Gomora aby ujść zagłady.
Otóż Bóg odpowiada Abrahamowi jasno, że jeśli by w tych miastach było 10 sprawiedliwych (czyli wypełniających wytrwale prawo Boga) to ze względu na nich Bóg nie zniszczy Sodomy i Gomory!!!
Bóg Ezechielowi mówi jasno, ze nie pragnie śmierci grzesznika ale pragnie aby ten nawrócił się do sprawiedliwości, i że jest skłonny z powodu powrotu na drogę prawa zapomnieć wszelkie grzechy!!!


(10) A ty, synu człowieczy, mów do domu izraelskiego: Tak mówiliście: Zaiste, ciążą na nas nasze występki i nasze grzechy i z powodu nich giniemy. Jakże mamy żyć?
(11) Powiedz im: Jakom żyw – mówi Wszechmocny Pan – nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, a raczej, by się bezbożny odwrócił od swojej drogi, a żył. Zawróćcie, zawróćcie ze swoich złych dróg! Dlaczego macie umrzeć, domu izraelski?
(12) A ty, synu człowieczy, mów do swoich rodaków: Sprawiedliwość nie uratuje sprawiedliwego, gdy popełnia występek, a bezbożność nie doprowadzi bezbożnego do upadku, gdy się odwróci od swojej bezbożności. Lecz i sprawiedliwy nie może żyć, gdy grzeszy.
(13) Gdy mówię do sprawiedliwego: Na pewno będziesz żył, a on, polegając na swojej sprawiedliwości, popełni występek, wtedy nie będzie się pamiętało wszystkich jego sprawiedliwych uczynków, lecz umrze z powodu występku, który popełnił.
(14) Lecz gdy mówię do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a on odwróci się od swojego grzechu, będzie wypełniał prawo i sprawiedliwość,

(15) Będzie oddawał zastaw, zwracał to, co zagrabił, postępował zgodnie z zasadami życia, nie popełniając występku, na pewno będzie żył, nie umrze.
(16) Nie będzie się pamiętało żadnych jego grzechów, które popełnił; będzie wypełniał prawo i sprawiedliwość; na pewno będzie żył. Ezechiel 33


Czyli znowu nie wiara czy łaska Boga powodują zbawienie ale odwrócenie się od grzechu i wypełniania prawa Bożego!!!
Tymczasem, w islamie mamy tą samą naukę Pawła wg której ich Allach zbawia z powodu swojej łaski, czy raczej kaprysu: Islam: Muzułmańskie dzieci w piekle, czyli znowu Paweł jest twórcą szatańskiej doktryny predystynacji, w którą wierzą protestanci i islamiści!!!


(25) Jak też u Ozeasza mówi: Nie mój lud nazwę moim ludem i tę, która nie była umiłowana, nazwę umiłowaną;

(26) I będzie tak, że na tym miejscu, gdzie im powiedziano: Nie jesteście ludem moim nazwani będą synami Boga żywego.

Zobaczmy chodzi o te fragmenty z proroka Ozeasza:
rozdz. 1 wers 9 i cały rozdz. 2 gdzie znowu, Bogu chodziło o to, że Izraelici zostali odrzuceni przez Boga.
Sam Bóg dał Izraelowi nowe imię, nie są jego ludem, dlaczego???
Z powodu uczynków Izraelitów czyli ustawicznego łamania prawa Bożego, a nie z powodu niełaski czy niewiary Izraelitów!!!


(27) A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie;

(28) Bo Pan wykona wyrok, rychło i w krótkim czasie na ziemi.

(29) I jak przepowiedział Izajasz: Gdyby Pan Zastępów Nie pozostawił nam zarodzi, Stalibyśmy się jak Sodoma I bylibyśmy podobni do Gomory.

(30) Cóż tedy powiemy? To, że poganie, którzy nie dążyli do sprawiedliwości, sprawiedliwości dostąpili, sprawiedliwości, która jest z wiary;

Tutaj zacytuje znowu Izajasza, którego też cytuje Paweł:


(20) I stanie się w owym dniu: Reszta Izraela i uratowani z domu Jakuba już nie będą opierać się na tym, który ich bije, lecz wiernie opierać się będą na Panu, Świętym Izraelskim.
(21) Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza.
(22) Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci. Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości.
Iz 10




Znowu, jest napisane jasno, że tylko resztka Izraela na pustyni
(o czym wspomniał Bóg Ezechielowi) się nawróci czyli zacznie wypełniać prawo Boga!!!
I tylko z powodu uczynków owa resztka z domu Jakuba zostanie ocalona.
Natomiast, rzecz jasna, Bóg wyprowadzi na pustynie cały liczny Izrael i nie pozwoli on szatanowi sądu nad swoim ludem z prostego faktu:
Bóg nie uczyni tego z powodu reputacji swojego imienia, które to imię brzmi: Święty Bóg Izraela!!!
Z tego powodu Izraelici mogą być sądzeni tylko przez Boga a nie przez szatana, czy Wielki Babilon, żydów czy Bestie!!!
Ale fakt, faktem te sadzenie na pustyni czyli test na wypełnianie prawa będzie ostrą selekcją w której już nie będzie pobłażania!!!


31) A Izrael, który dążył. do sprawiedliwości z zakonu, do sprawiedliwości z zakonu nie doszedł.

(32) Dlaczego? Dlatego, że było to nie z wiary, lecz jakby z uczynków; potknęli się oni o kamień obrazy,

(33) Jak napisano: Oto kładę na Syjonie Kamień obrazy i skałę zgorszenia, A kto w niego uwierzy, Nie będzie zawstydzony.


Tutaj mamy ciekawą rzecz, Paweł prorokuje i swoje proroctwa opiera na proctwach Boga które ten dał Izajaszowi.
Znowu tutaj Paweł kłamie i manipuluje.
Zobaczmy te fragmenty u Izajasza:



(11) Tak bowiem rzekł Pan: z silną ręką zbuntowali się oni od przebiegu drogi tych ludzi, mówiąc:
(12) Nie nazywajcie sprzysiężeniem wszystkiego, co ten lud nazywa sprzysiężeniem, i nie bójcie się tego, czego on się boi, ani się nie trwóżcie!
(13) Tylko Pana Zastępów miejcie za Świętego, niech On będzie waszą bojaźnią i On waszym lękiem!
(14) I będzie wam świętością i kamieniem obrazy, i skałą potknięcia dla obydwu domów Izraela, sidłem i siecią dla mieszkańców Jeruzalemu. Iz 8

Otóż tutaj pisze jasno, ze to Bóg będzie kamieniem obrazy czyli o co chodzi?? Bóg mówi Izajaszowi, że Bóg ukarze Izrael i Judę z powodu łamania jego prawa.
Przecież, Izraelici i Judy zobowiązali się do wypełniania tego prawa w przymierzu z Bogiem!!!
Więc Bóg zapowiedział, że będzie kamieniem obrazy i skałą potknięcia dla obydwu domów Izraela czyli dla tych którzy łamią prawo Boga!!!
Paweł też cytuje dwa odrębne proroctwa Izajasza:


(15) Ponieważ mówicie: Zawarliśmy przymierze ze śmiercią i z krainą umarłych mamy umowę, więc gdy nadejdzie klęska potopu, nie dosięgnie nas, gdyż kłamstwo uczyniliśmy naszym schronieniem i ukryliśmy się pod fałszem,
(16) Tak więc mówi Pan: Panie, Oto Ja kładę dla fundamentów Syjonu kosztowny kamień, wybrany, kamień węgielny, cenny dla jego fundamentów: i ten kto wierzy, w żaden sposób nie będzie zawstydzony.
(17) I uczynię prawo miarą, a sprawiedliwość wagą. Lecz schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody. Iz 28


Czyli Tutaj Bóg mówi, że jak obejmie władzę z powrotem Syjonie to, Ci którzy uwierzą w owe odnowione przymierze Boga z Izraelem nie będą zawstydzenie, tylko zbawieni!!!



Znowu zauważmy jedną rzecz w jakim celu Paweł w tym rozdziale promuje doktrynę o tym, ze znowu to łaska Boga zbawia.
Dodatkowo Paweł na końcu z miesza słowa Boga jakie ten powiedział Izajaszowi w taki sposób, ze wychodzi na to, że na Syjonie powstanie skała zgorszenia i obrazy w którą to każdy kto uwierzy nie będzie zawstydzony ale zbawiony!!!
Otóż co powstanie na Syjonie w czasach końca i będzie to kamieniem obrazy i skałą zgorszenia ale dla Boga???
Co jak nie ochyda siejąca spustoszenie???
Czy tego nie zapowiada Isusa i prorok Daniel???


(15) Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel – kto czyta, niech uważa –
(16) Wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry; Mat 24
(27) W jednym tygodniu ustanowi przymierze z wieloma: a w środku tygodnia moja ofiara i ofiara z płynów będzie zniesiona: świątynia stanie się obrzydliwością spustoszenia, i w czasie końca oraz końca będzie przeznaczona na spustoszenie.
Dan 9



Czyli jest ostrzeżenie przed ohydą siejącą spustoszenie, która także jest opisana w Apokalipsie:



(11) I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
(12) A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.
(13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi.
(14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.
(15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. Ap 13
Czyli drugie zwierzę – Paweł namawia ludzi do tego aby postawili obraz Bestii na Syjonie!!!
Ten kto odmówi oddania pokłonu temu obrazowi zginie, dlatego Isus nakazuje uciekać z chwilą gdy ten obraz powstanie!!!
Paweł to właśnie mówi, dodatkowo w tej doktrynie zbawienia przez łaskę, usprawiedliwa działania Bestii o siedmiu głowach która z powodu kaprysu i odmowy złożenia jej obrazowi pokłonu będzie karała śmiercią!!!
Co ciekawe Marek i łukasz w swoich ewangeliach przemilczają i zniekształcają te słowa Isusa o powstaniu na wzgórzu Syjon ohydy siejącej spustoszenie!!!
Ponadto u Daniela ten fragment jest zmasakrowany przez masoretów!!!
Ciekawe dlaczego??
A Paweł wprost promuje ohydę siejącą spustoszenie powołując się na słowa Boga i nimi manipulując!!!
Zobaczmy inną ciekawostkę, ten list Paweł kieruje do Rzymian, a przecież czym był Rzym wg Apokalipsy, jak nie szóstą głową Bestii:



(9) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;
(10) Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
(11) A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.Ap 17


Czyli, Paweł adresuje ten list nie tylko do zboru w Rzymie czy raczej do zboru w Tiatyrze, ale także adresuje swoje przesłanie do głowy szóstej Bestii. Nauki Pawła w tym liście moim zdaniem okazują szatańskimi głębinami:

(24) Wam zaś, pozostałym, którzyście w Tiatyrze, wszystkim, którzy nie macie tej nauki, którzyście nie poznali, jak mówią, szatańskich głębin, powiadam: Nie nakładam na was innego ciężaru;
(25) Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę. Ap 2

Czyli znowu, rozdz. 9 Listu do Rzymian autorstwa Pawła w mojej ocenie jest inteligentną szatańską manipulacją słów Boga przez Pawła!!!
Owa manipulacja moim zdaniem ma na celu przygotowanie ludzkości do objęcia władzy przez zwierzę o siedmiu głowach nad światem!!!
Proroctwa a szczególnie proroctwo Apokalipsy i proroctwo Isusa u Mateusza na to wskazują.



(11) I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
(12) A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona. Ap 13


Moja analiza rozdz. 9 listu do Rzymian Pawła, jest przesłanką do tego aby twierdzić, że Sual, jest najwyraźniej ową dwurożną Bestią – fałszywym prorokiem, który czyni wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach
(a szczególnie na oczach szóstej głowy Bestii – Rzymu)!!!

Wszelka władza to moim zdaniem totalna władza duchowa osiągnięta za pomocą manipulacji Pawła, dzięki której nauki Pawła są najpotężniejszą formą kontroli umysłów nad ludzkością.
Przy listach Pawła, Dziejach Apostolskich i ewangeliach Lukasza i Marka, Talmud, Kabała czy inne rodzaje szatańskich nauk czy nawet dzisiejsza technologia kontroli umysłów niewiele znaczy!!!
Albowiem ludzkość wg nauk Pawła uznała całą Biblie za dzieło pochodzące od Boga, tymczasem Biblia zawiera słowa Boga i jego Syna Isusa ale też zawiera słowa wrogów Boga!!!
Pamiętajmy słowa Boga i jego Syna Isusa mają największą moc i wpływ na ludzkość, a zatem uznanie pism Pawła oraz pism jego uczniów Łukasza i Marka czy księgi Estery za pisma natchnione przez Boga sprawia, że ludzkość nieświadomie oddaje się pod kontrolę szatana i to najpotężniejszą!!!
DLatego temat Pawła jest rozwojowy i wymaga więcej badań…

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apostoł PAWEŁ ..oszustem.. WIARA -UCZYNKI -Prawo ?
 Post Napisane: 2 kwietnia 2016, o 19:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2013, o 17:14
Posty: 94
Tego nie da się czytać. Jak można żyć z taką herezją. Diabeł opętał tego człowieka. Brrr ...

_________________
Marta
odeszła do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 kwietnia 2016, o 19:40 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strona główna forum » ARCHIWUM -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL