Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Syn Boży przyszedł i dał nam rozum/Bina abyśmy poznali tego
 Post Napisane: 17 maja 2016, o 13:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Gdybyście Mnie POZNALI ..... Poznalibyście Ojca ,ale ,ze Mnie nie znacie
nie znacie Ojca .


znalezione w sieci
___________



https://bibliainfo.wordpress.com/0211/0 ... ana-520-2/
1Jan 5/20
„Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.
My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie.
On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym” 1Jana 5:20 Bw.


Powyższy tekst jest skażony trynitarną filozofią, według której należałoby rozumieć, że Syn Boży, czyli Mesjasz dał nam rozum, abyśmy poznali prawdziwego Boga, którym jest rzekomo on sam we własnej osobie.
Jest to sofistyka, skonstruowana przez tłumaczy, którzy nie zrozumieli kto przyszedł na świat, aby dać nam rozum, abyśmy poznali prawdziwego Boga.
Jezus został przez Boga Ojca zrodzony i posłany nie dlatego , aby objawić samego siebie, lecz aby objawić Boga Ojca, oraz o jego miłości do człowieka nam opowiedzieć:

________________
moje-

Autor podwaza prawdziwość słów apostoła twierdząc ze to filozofia i narzuca jak
nalezy rozumiec ?

Mesjasz Jeszua dał nam Rozum/Bina a Ten Rozum daje Poznanie Prawdy
10 Panien w tym 5 Panien Binah ...
Oczywiście ze Jeszuam przyszedł bysmy Poznali Jego jako Ojca dlatego mówi
Bojawie mu Sam Siebie.


Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego. Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, od ciebie pochodzi; Jan 17:6-7.

A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Jan 17:3.



Fraza z pierwszego listu Jana 5:20, jest skażona trynitarną mistyfikacją, sugerującą, że Syn Boży i Bóg Ojciec, to jedna i ta sama osoba, i że Chrystus jest prawdziwym Bogiem, który egzystuje od wieczności i przyszedł na ziemię jako Bóg- człowiek, lecz na taką wersję ewangelii nie można w Biblii doszukać się potwierdzenia.
Chrześcijaństwo pod wpływem wielowiekowej indoktrynacji zostało zwiedzione do wiary , że Chrystus jest Bogiem-człowiekiem, a rzekome biblijne dowody jego bóstwa są zbudowane tylko na poszlakach, sfabrykowanych przez tłumaczy Biblii.

Tynitarni teolodzy twierdzą, że ostatnie zdanie w wierszu 1J. 5:20 nie odnosi się do Boga Ojca, lecz do Chrystusa, a dowodem na to, ma być wymyślona reguła, że zaimek „ten” gr. „houtos“ odnosi się do najbliższego rzeczownika.
Nie umiejscowienie zaimka w zdaniu, czyli bliskość zaimka do rzeczownika, lecz podmiot zdania, decyduje o merytorycznej treści zdania.
Że ta zmyślona reguła jest błędna, ukazuje przykład z księgi Dziejów Apostolskich:

__________
moje
Zwiedzenie to nie to ze Jeszua jest JHVH ale to ,ze Jednego Ducha podzielono na religie .
Nie o zaimki tu chodzi a o Obecnosc Ducha Prawdy.
Aby poznali Jednego JEDNEGO Prawdziwego Boga....Jeszuam Mesjasza


---------------
“ … aż nastał w Egipcie inny król, który nie znał Józefa. Ten (houtos) zawziął się podstępnie na nasz ród, uciskał ojców naszych, zmuszając ich, żeby wyrzucali swoje niemowlęta, by nie zostawały przy życiu.“ Dz 7:18-19.


Gdyby reguła wymyślona przez trynitarnych teologów była prawidłowa, to zaimek „ten“ (houtos), powinien odnosić się do Józefa, lecz tak nie jest, ponieważ w tej frazie zaimek houtos odnosi sie do innego króla, i ten przykład ukazuje absurdalność tego argumentu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 maja 2016, o 13:15 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Syn Boży przyszedł i dał nam rozum/Bina abyśmy poznali t
 Post Napisane: 22 maja 2016, o 18:04 
Offline

Dołączył(a): 13 listopada 2012, o 13:57
Posty: 26
No właśnie dał nam rozum abyśmy Go poznali, a tak wielu nie korzysta z tego rozumu aby rozpoznać w Jezusie Boga.
Obserwuję ostatnio wokół, nie tylko w Internecie, ale i w realu, coraz więcej chrześcijan przestaje wierzyć w Bóstwo Pana Jezusa. :(
Dla mnie chrystocentrycznego wierzącego to jest bardzo przykre obserwować, zwłaszcza, że nie ma innego fundamentu naszej wiary jak Jezus Chrystus!
Wielu podważających Bóstwo Pana Jezusa (nie tylko Świadkowie Jehowy), bezmyślnie powtarzają, że Jezus nigdzie nie ogłosił swojego Bóstwa, zapominając, że na ziemi miał inny On cel, Sługi JHWH, Który nie przyszedł aby Mu służono, ale aby samemu nam usłużyć i dać życie na okup za wielu, oraz aby nie korzystać ze sposobności aby na równi być z Bogiem. Dzięki temu, że jestem chrystocentryczny byłem w stanie opuścić Kościół Rzymsko-katolicki, inaczej gdybym nie zakochał się w Jezusie jak np. Apostoł Jan ("umiłowany uczeń"), to bym nadal czcił Jego matkę zamiast Jego Samego.
To na Imię Chrystusa ma zgiąć się każde kolano istot niebieskich, ziemskich i podziemnych.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syn Boży przyszedł i dał nam rozum/Bina abyśmy poznali t
 Post Napisane: 23 maja 2016, o 09:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sierpnia 2015, o 13:10
Posty: 9
Witaj Humgry


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syn Boży przyszedł i dał nam rozum/Bina abyśmy poznali t
 Post Napisane: 23 maja 2016, o 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
hungry napisał(a):
No właśnie dał nam rozum abyśmy Go poznali, a tak wielu nie korzysta z tego rozumu aby rozpoznać w Jezusie Boga.
Obserwuję ostatnio wokół, nie tylko w Internecie, ale i w realu, coraz więcej chrześcijan przestaje wierzyć w Bóstwo Pana Jezusa. :(
Dla mnie chrystocentrycznego wierzącego to jest bardzo przykre obserwować, zwłaszcza, że nie ma innego fundamentu naszej wiary jak Jezus Chrystus!
Wielu podważających Bóstwo Pana Jezusa (nie tylko Świadkowie Jehowy), bezmyślnie powtarzają, że Jezus nigdzie nie ogłosił swojego Bóstwa, zapominając, że na ziemi miał inny On cel, Sługi JHWH, Który nie przyszedł aby Mu służono, ale aby samemu nam usłużyć i dać życie na okup za wielu, oraz aby nie korzystać ze sposobności aby na równi być z Bogiem. Dzięki temu, że jestem chrystocentryczny byłem w stanie opuścić Kościół Rzymsko-katolicki, inaczej gdybym nie zakochał się w Jezusie jak np. Apostoł Jan ("umiłowany uczeń"), to bym nadal czcił Jego matkę zamiast Jego Samego.
To na Imię Chrystusa ma zgiąć się każde kolano istot niebieskich, ziemskich i podziemnych.

Masz słusznosc i to jest bardzo smutne ,ze uwazajacy sie za chrześcijan przestaja
wierzyc ze Jeszua jest Bogiem.
Moze to robota odłamu mesjanskich moze byłych śj ale napewno jest to robota
ducha zwodniczego.
Dobrze mówisz ze Jeszua nie mógł Siebie Objawic wszem i w obec ze jest Bogiem IHVH
Bogiem i Królem Israela .
To ma sie odbyc przez Objawienie indywidualne bo Brama jest Wąska i przechodzi sie
w pojedynke.
wyznawca jest tym co obala Prawde .
Sam twierdzi ze Jezus był Bogiem IHVH zanim sie urodził a potem przestał Nim byc.
Ty mówisz,ze nie mógł sie Objawic ze jest Bogiem .
wyznawca nie rozumie co znaczy ze bedac Bogiem przyjał POSTAC SŁUGI.
to tak jakby Król przyjał postac kloszarda ,dozorcy itp .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syn Boży przyszedł i dał nam rozum/Bina abyśmy poznali t
 Post Napisane: 23 maja 2016, o 10:28 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
Moja dobra rada: nie przebywać pośród szyderców. Oni co mieli usłyszeć, już wiele razy usłyszeli. Jeżeli nadal tam przebywamy, mamy udział w ich grzechach.

Mt 7:6 "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was."


1Kor 3:18 "Niechaj nikt samego siebie nie oszukuje; jeśli komuś z was się wydaje, że jest na tym świecie mądry, niech się stanie głupim, aby się stać mądrym."

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syn Boży przyszedł i dał nam rozum/Bina abyśmy poznali t
 Post Napisane: 2 czerwca 2016, o 14:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 czerwca 2016, o 13:36
Posty: 52
Pamiętacie zapewne scenę, kiedy przyszli po Jezusa do Ogrodu pojmać Go.
Wtedy On powiedział: Ja Jestem.
I wszyscy padli,jak rażeni.
Wiemy przecież, że to Imię Boga Jahwe.
Ta scena kojarzy mi się właśnie z objawieniem Jezusa-Boga.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syn Boży przyszedł i dał nam rozum/Bina abyśmy poznali t
 Post Napisane: 2 czerwca 2016, o 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
Biblia stwierdza Bóstwo Pana Jezusa:

Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu J 5,18

Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój! J 20,28


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syn Boży przyszedł i dał nam rozum/Bina abyśmy poznali t
 Post Napisane: 3 czerwca 2016, o 09:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
A jednak sa tacy co na wszelki sposób podwazaja Boskośc Jeszua Mesjasza i
na wszelki sposób argumentuja ,ze Bogiem nie jest .

Dlatego nie wiem czy autor wie co znaczy Poznac Kim jest Ten który
Dał nam Rozum aby Jego Poznać.
:D:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 czerwca 2016, o 09:18 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL