Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alberto - Alberto Rivera
 Post Napisane: 20 marca 2013, o 17:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Alberto - Alberto Rivera

.
Alberto Rivera - kazanie byłego jezuity, część 1


.
Ex Jesuit Alberto Rivera and others Speak on Jesuit infiltration

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 marca 2013, o 17:19 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Niewygodni księża
 Post Napisane: 8 lipca 2013, o 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

Kościół zamyka usta niewygodnym księżom

TVP Ksiądz Wojciech Lemański wszedł w konflikt z hierarchami Kościoła.
Nie zgadza się z ich językiem dotyczącym spraw in vitro i pedofilii w szeregach duchowieństwa. Za swoje wypowiedzi dostał zakaz publicznych wypowiedzi. Wcześniej podobny zakaz dostał ksiądz Adam Boniecki z "Tygodnika Powszechnego".
Ale strategia zamykania ust niewygodnym księżom nie zawsze podoba się wiernym. (JS)

http://wideo.onet.pl/wiadomosci-kosciol ... 239,w.html
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 9 lipca 2013, o 13:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obrazek
- Zachowanie abp. Henryka Hosera wobec mnie było zachowaniem głęboko niestosownym.
Użyję nawet mocniejszych słów: obrzydliwym -
powiedział w programie
"Kropka nad i" ksiądz Wojciech Lemański.
Duchowny, który został odwołany przez arcybiskupa ze stanowiska proboszcza, wczoraj wydał oświadczenie, w którym opisał niestosowne zachowanie hierarchy podczas jednego ze spotkań.
Wczoraj okazało się, że ksiądz Wojciech Lemański został odwołany przez abp. Hosera z funkcji proboszcza w Jasienicy k. Warszawy i wysłany na przymusową emeryturę.

W wydanym dziś oświadczeniu duchowny napisał, co jego zdaniem było przyczyną decyzji arcybiskupa i zamieścił opis spotkania z Hoserem, do którego doszło w styczniu 2010 roku: "Podczas tego spotkania doszło do, według mnie, niedopuszczalnego i skandalicznego zachowania Abp. Hosera wobec mnie. We mnie zapisało się tamto zdarzenie bolesną raną. Na naganne zachowanie Abp. Hosera zareagowałem natychmiast, wyrażając swój sprzeciw. Abp Hoser zrozumiał mój sprzeciw, ale znów do karygodnego zachowania powrócił. To, co się wydarzyło podczas mojego spotkania z Abp. Hoserem, można by, czerpiąc z przypadku kardynała O'Briena, określić terminem 'głęboko niestosowne zachowanie wobec księdza' ".

REKLAMA
Ks. Lemański: Zachowanie abp. Hosera było obrzydliwe

W rozmowie z Moniką Olejnik ks. Lemański powtórzył: - Zachowanie abp. Henryka Hosera wobec mnie było zachowaniem głęboko niestosownym. Użyję nawet mocniejszych słów: obrzydliwym, które dla mnie było traumatycznym - zaznaczył. I dodał: - Rana po tamtym spotkaniu, po tamtym zachowaniu wobec mnie, pozostała do dnia dzisiejszego.

Dopytywany przez Olejnik, czy chodziło o zachowanie seksualne abp. Hosera, ksiądz Lemański unikał odpowiedzi. Jak zaznaczył, jako ofiara ma swoje prawa i oczekuje przeprosin od hierarchy. Dodał, że czeka na nie już ponad 3 lata.

- Czy myśli ksiądz, że wygra z abp. Hoserem? - Ale ja nie chcę z nim wygrywać. Ja chcę obronić to, co dla mnie jest nienaruszalne. Ja swojego dobrego imienia, swojej godności nie mogę położyć na szali pokory i posłuszeństwa - zaznaczył duchowny.

"Jestem krytyczny wobec wielu zachowań hierarchów, ale Kościół nie jest mi wrogi"

Ks. Lemański komentował również fakt, że abp Henryk Hoser usunął go ze stanowiska proboszcza w Jasienicy i zaproponował mu miejsce w domu księży emerytów. - Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że przyczyny, które ksiądz biskup zapisał w dekrecie o usunięciu, są na tyle nieprawdziwe i niesprawiedliwe, że Stolica Apostolska bez problemu je uchyli - powiedział przypominając, że planuje złożenie odwołania od decyzji hierarchy.

- Wiele osób spodziewało się, że ksiądz powie dzisiaj: Odchodzę - stwierdziła Olejnik. - Że nie chcę być księdzem? Żartuje pani.
Ja wierzę, że jestem powołany przez samego Chrystusa.
Ja kapłaństwo kocham, kocham Kościół.
Jestem krytyczny wobec wielu zachowań moich współbraci czy też hierarchów, co wcale nie znaczy, że Kościół jest mi wrogi.
Nie, Kościół jest moim domem - zaznaczył ks. Lemański.

http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1, ... NajCzytSST

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ks. Lemanski odejdzie z parafii z Jasienicy
 Post Napisane: 15 lipca 2013, o 13:36 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Ks. Lemanski odejdzie z parafii z Jasienicy: podporzadkuje sie decyzji abp Hosera

Caly tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14276938,Ks_ ... z2Z7ScKyLR

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ks. Lemanski odejdzie z parafii z Jasienicy
 Post Napisane: 15 lipca 2013, o 14:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Nie jestem obrońcą Kościoła Katolickiego , ale ciekawi mnie dlaczego
tak bardzo interesuje cię to co dzieje się w Kościele Katolickim ?

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ks. Lemanski odejdzie z parafii z Jasienicy
 Post Napisane: 15 lipca 2013, o 15:36 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Interesuje mnie to co dzieje w KRK bo ten kosciol ma duze wplywy w swiecie np w Polsce oraz pokazuje to mi spelnianie sie proroctw patrrz np wykłady brata W Kosowskiego z proroczej Księgi Daniela, polecajcie to swoim znajomym i na swoich kontach portalowych:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... fL-IVEyAFb
Księga Danielawww.youtube.com

Cykl wykładów biblijnych na temat starotestamentowej Księgi Daniela.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ks. Lemanski odejdzie z parafii z Jasienicy
 Post Napisane: 15 lipca 2013, o 16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
A nie interesują cię "wpływy" w Niebie ??
Co ci to , że są wpływowi w świecie ??
A może to ORGANIZACJE są z gliny i żelaza i uderzone Kamieniem z Nieba powalą Kolosa ??

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ks. Lemanski odejdzie z parafii z Jasienicy
 Post Napisane: 16 lipca 2013, o 12:44 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Mysle o niebie ale i o chlebie -:) przeciez na dzis zyje tu i teraz oraz glosze innym ewangelie i pomagam spolecznie ludziom na ziemi pozdrawiam ! Tomasz G

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 8 września 2014, o 16:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
http://www.pch24.pl/tv,homoherezja-w-kosciele,16596

Homoherezja w kościele
lobby homoseksualne w kościele
lawendowe perfumy ..

..

czy widzi w jakim bagnie siedzi ..?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Znany ksiądz odszedł z Kościoła.
 Post Napisane: 27 listopada 2014, o 08:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Znany ksiądz odszedł z Kościoła.
Witold Bock nie jest już kapłanem

Obrazek


Trójmiejski ksiądz Witold Bock nie jest już kapłanem. W poniedziałek rozesłał do wybranych duchownych i znajomych listy i maile, w których oficjalnie poinformował o odejściu ze wspólnoty Kościoła rzymskokatolickiego. - Nie chodzi o utratę wiary.
Miał dosyć zakłamania, w jakim żyje polski kler -
mówi jeden z jego przyjaciół.

W niedzielę Bock obchodził 51. urodziny.
W południe stanął przy niewielkim ołtarzu w swoim domu na Żuławach, pod Nowym Dworem Gdańskim.
Prawą dłoń położył na Biblii i odczytał tekst, który przygotowywał od kilku lat na tę okazję.
Towarzyszyło mu dwóch świadków - Piotr i Zdzisław, jego przyjaciele.
Cała trójka złożyła następnie podpisy pod "Deklaracją konwersji" Witolda Bocka, sporządzoną w 33 identycznych egzemplarzach.
W lewym górnym rogu dokumentu znalazły się dwa - starannie wykaligrafowane dużymi literami i zamknięte w owalnej ramce - słowa "Soli Deo", to znaczy: "Samemu Bogu".

Następnego dnia Bock nadał na poczcie 33 numerowane listy, w których informuje o swojej decyzji i dołącza "Deklarację konwersji".
W spisie adresatów znajduje się 18 duchownych, reszta to osoby świeckie.
Trzy pierwsze pozycje zajmują: arcybiskup gdański Sławoj Leszek Głódź, kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski i abp senior Tadeusz Gocłowski, były metropolita gdański.


- Dla osób postronnych to może wyglądać na bufonadę - przyznaje jeden ze znajomych Bocka i prostuje: - Tak naprawdę jest to dramatyczny krzyk: "Wciąż wierzę w Jezusa Chrystusa, ale odchodzę, bo przestałem wierzyć w polski Kościół, któremu poświęciłem ponad 30 lat życia".

W poniedziałek Bock wysłał przeszło 200 maili do przyjaciół, znajomych i byłych współpracowników - z "Deklaracją konwersji" w formie załącznika.

Wyklaskać biskupa

Chodzi o jednego z najbardziej znanych kapłanów w Archidiecezji Gdańskiej.
Witold Bock ukończył seminarium duchowne w 1991 r.
Był wikarym bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Należał do ulubieńców abp. Tadeusza Gocłowskiego, przy którym w latach 1998-2008 pełnił funkcję sekretarza prasowego.
Dał się poznać jako bystry komentator życia kościelnego i społecznego, a także jako świetny organizator.
W 1997 r. był inicjatorem akcji pomocy humanitarnej "Uśmiech dla Bośni", za sprawą której z Trójmiasta pojechały tiry z artykułami pierwszej potrzeby dla mieszkańców Sarajewa, dotkniętego skutkami wojny domowej.
W roku 2000 wspólnie z ks. Krzysztofem Niedałtowskim stał się inicjatorem i współorganizatorem Święta Człowieka, które przez następnych 12 lat było kontynuowane jako cykliczne spotkania dyskusyjne pod hasłem Gdańskiego Areopagu.

Była to impreza bez precedensu, która stała się świętem gdańskiej inteligencji, nie tylko katolickiej: zaproszeni goście o znanych nazwiskach z kraju i zagranicy dyskutowali w gmachu Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku o problemach współczesnego świata.
Dyskusji towarzyszyła wypełniona po brzegi widownia, za każdym razem ponad tysiąc osób. Zainteresowanie było tak duże, że część imprez Gdańskiego Areopagu transmitowano w radiu i telewizji.


Karta Bocka zaczęła odwracać się, gdy abp Gocłowski przeszedł na emeryturę, a jego następcą został abp Sławoj Leszek Głódź.

Nowy ordynariusz archidiecezji gdańskiej był (i nadal jest) źle odbierany przez część inteligencji katolickiej Trójmiasta.
Miało to m.in. ten skutek, że podczas ostatnich Areopagów arcybiskup senior
Tadeusz Gocłowski - człowiek dużej kultury, świetny mówca - był przyjmowany burzliwymi oklaskami, a gdy do tej samej sali Filharmonii na Gdański Areopag przyszedł abp Głódź, publiczność przyjęła go z rezerwą, a następnie "wyklaskała" w czasie przedłużającego się przemówienia.

- Głódź nigdy nie zapomniał Bockowi tego upokorzenia, choć trudno było winić kogokolwiek poza publicznością - mówi jeden z gdańskich księży. -
Spotkałem Witka kilka miesięcy temu pod kurią.
Usłyszał od arcybiskupa, że może sobie studiować gdzie chce, byle poza terenem archidiecezji.
Od długiego czasu był księdzem bez przydziału, a tego dnia usłyszał po prostu, że nie jest potrzebny.
Dla księdza to oznacza śmierć zawodową i finansową.

To go upewniło

Witold Bock odmawia kontaktu z dziennikarzami. - Wszystko, co miałem do powiedzenia, jest w tekście "Deklaracji konwersji" - usłyszał reporter "Wyborczej". -

Nie będę się wypowiadać w najbliższym czasie, bo byłoby to naznaczone emocjami.
Mam nadzieję, że w Wielkim Tygodniu 2015 r. będę gotowy, by rozmawiać o sprawach wiary i przeznaczenia.

Z "Deklaracji konwersji" wynika, że chce być traktowany jako osoba prywatna i jako taka nie życzy sobie, by go niepokojono.
W razie naruszenia dóbr osobistych - zdecydowany jest wystąpić na drogę sądową. Podkreśla przy tym, że nikomu nie odbiera prawa do osobistych ocen, diagnoz czy opinii. Prosi też jednak, by adresaci traktowali treść listu jako poufną.

Żaden z trójmiejskich księży ani przyjaciół Bocka nie chce się wypowiadać pod nazwiskiem.

- Dużo rozmawialiśmy z Witkiem o tym, co się dzieje z polskim Kościołem, szczególnie polskim duchowieństwem - mówi jeden z rozmówców "Wyborczej". -
O tym, że księża, zamiast nieść ludziom nadzieję w trudnych i coraz bardziej skomplikowanych czasach, oderwali się od rzeczywistości.

Kościół po upadku komuny stał się głównie machiną do walki o wpływy i pieniądze, gdzie lepiej niż inni mają się lizusy i biurokraci.


Witek bardzo przeżywał koleje losu księdza Lemańskiego w diecezji warszawsko-praskiej. To go upewniło, że tak się dzieje nie tylko pod rządami arcybiskupa Głódzia.

Z goryczą mówił, że już seminarzyści są pompowani lękiem: kto porzuci stan kapłański, ten jest zdrajcą; że były ksiądz kończy jako taksówkarz albo sprzedawca w sklepie mięsnym; że jak się ożeni, to ta kobieta zachoruje na raka, a jeśli będą dzieci, to upośledzone.
Proszę tylko nie wyciągać z tego wniosku, że w przypadku Witka chodzi o kobietę.
On po prostu chce być wolnym człowiekiem i żyć uczciwie, po chrześcijańsku, poza wspólnotą Kościoła rzymskokatolickiego.

Przez ostatnie lata Witold Bock był formalnie oddelegowany na czas studiów podyplomowych do Archidiecezji Warszawskiej.
Pod kierunkiem prof. Macieja Mrozowskiego, medioznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego, pisał doktorat "Rytuał obywatelski.
Model debaty na przykładzie Gdańskiego Areopagu".
Wkrótce ma być wydany w formie książki.

Obecnie Bock pracuje nad inną książką: "Muszę, mogę, chcę... Sterowność i przeznaczenie".

- Chce być publicystą, pracować w mediach - twierdzą nasi rozmówcy. - Jeszcze nie wiadomo, co z tego wyniknie.

Cena kapłaństwa

Ani metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, ani abp Tadeusz Gocłowski nie odbierali wczoraj telefonów - reporter "Wyborczej" próbował się z nimi skontaktować wielokrotnie.

- Nie chcę używać patetycznych słów, ale zdezerterować łatwo - komentuje gdański ksiądz, kolega Bocka z czasów seminarium. -
Nic Kościołowi się nie pomoże w ten sposób.
Ale z drugiej strony prawda, że coś złego dzieje się w archidiecezji.
Trzy miesiące temu z kapłaństwa zrezygnował Piotr Szeląg, doktor prawa kanonicznego po studiach w Rzymie.
Świetny umysł, poważny kandydat na przewodniczącego sądu biskupiego.
Miał dość upokorzeń.
Odszedł, by zostać wicedyrektorem jednej ze szkół.

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... z3KFpANWB8

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 15 lutego 2016, o 15:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ksiądz Jacek Międlar

.


Marsz Niepodległości 2015 - przemówienie - ks. Jacek Międlar

.
https://www.youtube.com/watch?v=2stNE3FXZO8

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 15 lutego 2016, o 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w sprawie odwołania ks. Jacka Międlara
Data publikacji: 2016-02-15 13:00


W związku z informacjami dotyczącymi odwołania ks. Jacka Międlara z posługi we wrocławskiej parafii św. Anny na Oporowie Kuria Metropolitalna Wrocławska opublikowała oświadczenie. Informuje w nim, że decyzję o odwołaniu kapłana podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, do którego należy ks. Międlar.


Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.




W związku z informacją dotyczącą odwołania ks. Jacka Międlara CM z wrocławskiej parafii pw. św. Anny na Oporowie, informuję, że decyzję o odwołaniu podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którego w/w kapłan jest członkiem, nie informując Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej o powodach swojej decyzji.



Jedyną informacją, jaka dotarła do Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w tej sprawie jest informacja przedstawiciela Kurii Prowincjalnej Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo o samym fakcie odwołania kapłana przez Zgromadzenie, którą przyjmujemy do wiadomości.

Ks. Rafał Kowalski

Rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej

KAI


Read more: http://www.pch24.pl/oswiadczenie-kurii- ... z40FZwosGL

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 26 marca 2016, o 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Msza nienawiści, czyli jak się żegnał ks. Jacek Międlar

To, co czyniłem, będę czynił dalej - grzmiał w środę ksiądz nacjonalista Jacek Międlar podczas pożegnalnej mszy na wrocławskim Oporowie.
Plótł z ambony o „holocauście z rąk żydowskich ekstremistów i islamskich fundamentalistów” i dostał brawa. Na stojąco.
Była to jego ostatnia msza w parafii św. Anny na Oporowie przed karnym przeniesieniem do Zakopanego. Nacjonaliści umawiali się na nią przez internet.
"Nie damy się uciszyć, podzielić i pokonać ludziom złej woli.
Przybywajcie licznie, pokażmy księdzu Jackowi swoje wsparcie" - skrzykiwali się.

Nacjonaliści z kwiatami przyszli żegnać księdza Międlara

Do kościoła zwolennicy Międlara przyszli z kwiatami, biało-czerwonymi flagami.
Stawili się działacze Obozu Narodowo-Radykalnego w opaskach Falangi oraz kibole Śląska Wrocław.
Był skrajnie prawicowy publicysta Jan Pospieszalski, szef klubu radnych PiS w sejmiku Andrzej Jaroch, radny miejski PiS Tomasz Małek oraz Jarosław Bogusławski, były kandydat Solidarności Walczącej na prezydenta Wrocławia .

Ksiądz Międlar podczas pożegnalnej mszy na wrocławskim Oporowie - nagranie można zobaczyć

Czołem wielkiej Polsce! Bóg, honor, ojczyzna! - skandowali zebrani w kościele. A kapłan podczas kazania wyżywał się na Żydach i islamistach. Przekonywał o holocauście chrześcijan, który "dokonuje się z rąk żydowskich ekstremistów i islamskich fundamentalistów", i "samobójczej pętli, która zaciska się na chrześcijaństwie w Europie". - Zbrodnią jest islamski fundamentalizm, który poddaje totalnej destrukcji cywilizację łacińską - przemawiał Międlar. - Musimy zbudować wielki naród i silny Kościół, a ja to, co czyniłem, będę czynił nadal.

Tak do środowego kazania księdza Międlara odniósł się na Facebooku publicysta katolicki Szymon Hołownia:
Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach Międlar brał udział w pełnych nienawiści rasistowskich demonstracjach, w sieci atakował papieża Franciszka.
W efekcie część oburzonych parafian nie wpuściła go do domów podczas kolędy, a władze zakonne po naciskach wrocławskiej kurii diecezjalnej karnie przeniosły go do Zakopanego.


Ksiądz Międlar odchodzi z Wrocławia przez "Gazetę Wyborczą"


Podczas środowej mszy za swoje słowa dostawał gromkie brawa.
I podziękowania od przemawiającej w kościele Justyny Helcyk, koordynatorki Brygady Dolnośląskiej ONR.
Nie miała wątpliwości, że przeniesienie księdza Międlara to wina "Gazety Wyborczej". -
Ona szkaluje Kościół i ks. Jacka - stwierdziła Helcyk.

To ona we wrześniu zaprosiła Międlara na wrocławską demonstrację antyislamską, gdzie razem krzyczeli: "Islam won z polskich stron", "Wielka Polska katolicka",
"Cała Polska śpiewa z nami: wypierdalać z uchodźcami" oraz "Islamiści to pedofile".

A po raz pierwszy było głośno o Międlarze po jego wystąpieniach na wrocławskim Rynku pod koniec września ubiegłego roku. Krzyczał wtedy: - Będą o was mówić, że jesteście faszystami! Ja często słyszę, że jestem księdzem faszystą. Bzdura! Niech sobie gadają. Potrzebujemy męstwa i odwagi, ale nie od Allaha i lewaków. Nie atakujemy, my bronimy się przed inwazją, przed atakiem ze Wschodu, który jest idealnie zaprogramowany.

Ksiądz Międlar maszeruje z nacjonalistami

Zaniepokoiło to wrocławską kurię, także dlatego, że Międlar uczył religii w jednej z wrocławskich szkół.
Duchowny dostał zakaz publicznego wypowiadania się, ale się tym nie przejął. Na Marszu Niepodległości w Warszawie krzyczał: - W 1944 roku wmawiano nam, że Sowieci to są wyczekiwani goście!
A w 2015 wmawia się nam i chce się wcisnąć islamski fundamentalizm!

Przed Bożym Narodzeniem w internecie zaatakował Komitet Obrony Demokracji jako
"twór postkomunistyczny, pod patronatem Jerzego Urbana".
"KOD - dziecko Jaruzela.
Nie daj się nabrać.
Walcz ze współczesną zarazą!" - napisał wówczas.

Nabożeństwo, które w środę odprawił na pożegnanie z Wrocławiem, było w jego intencji. Zebrani modlili się do Matki Bożej w podzięce "za wspaniałego i prawdziwego kapłana, którego miała parafia na Oporowie", "za to, by ks. Jacek wykorzystywał nadal swoje talenty", "za pobudzenie przez niego ducha patriotyzmu" i "za jego gorące serce".

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... ar-BBpEd2P
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... ar-BBpEd2P

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Zamordowano księdza Normandia-FRANCJA zamach
 Post Napisane: 26 lipca 2016, o 13:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Francja: Atak na kościół w Normandii.
Napastnicy brutalnie zabili księdza


Dwóch uzbrojonych w noże mężczyzn wzięło we wtorek zakładników w kościele niedaleko Rouen w północnej Francji.
Zabili księdza, który odprawiał mszę.
Ciężko ranili jedną osobę. - Napastnicy zostali zabici - poinformowała francuska policja.

Za wtorkowym atakiem w kościele w Normandii i śmiercią katolickiego księdza stoi Państwo Islamskie.
Dwóch terrorystów powoływało się na Daesz", arabski akronim IS - powiedział we wtorek popołudniu prezydent Francji Francois Hollande.
Wzięcie zakładników w kościele określił jako "podły zamach terrorystyczny".

Niedługo później przyszło potwierdzenie: Państwo Islamskie przyznało się do organizacji zamachu za pośrednictwem powiązanej z dżihadystami agencji prasowej Amaq.

Zaatakowali kościół w trakcie mszy

Do ataku na kościół doszło ok. godz. 10 w niewielkiej normandzkiej miejscowości Saint-Etienne-du-Rouvray nieopodal Rouen. Dwóch napastników weszło do świątyni podczas mszy odprawianej przez miejscowego księdza. Uczestniczyły w niej cztery osoby: dwie zakonnice i dwoje wiernych.

Napastnicy byli uzbrojeni w noże. Według źródeł policyjnych "Le Figaro" przynajmniej jeden miał brodę i wełnianą czapkę noszoną przez muzułmanów. Nożownicy wzięli duchownych i wiernych za zakładników. Jednej osobie (najprawdopodobniej zakonnicy) udało się uciec z kościoła i to ona zawiadomiła policję.

Na miejsce ściągnięto antyterrorystów, ratowników i straż pożarną. Pobliskie drogi zostały zablokowane. Policja wytyczyła wokół kościoła strefę bezpieczeństwa. Dziennikarze nie mogą jej przekraczać, stąd informacje na temat późniejszych wydarzeń w kościele są fragmentaryczne.

W kościele zginał ksiądz.
Miał 84 lata

- Wygląda na to, że napastnicy poderżnęli gardło księdzu - poinformowało agencję Reuters źródło w policji. Z kolei według przedstawiciela władz, cytowanego przez agencję AFP, drugi zakładnik - wierny, który przyszedł do kościoła - został ciężko ranny i walczy o życie w szpitalu.

Informacje, że duchowny zginął w kościele, potwierdziła lokalna diecezja. "Zginął ksiądz Jacques Hamel. Miał 84 lata. Trzy inne osoby zostały ranne, jedna bardzo poważnie" - poinformowała.

- Znaliśmy Jacques'a Hamela bardzo dobrze.
Moja rodzina mieszka tu od 35 lat.
Dyskretny, nie lubił zwracać na siebie uwagi.
Był osobą bardzo cenioną przez lokalną społeczność - mówi BBC Eulalie Garcia z Saint-Etienne-du-Rouvray.

"Motywacja napastników niejasna"

Dwóch napastników zostało zabitych przez antyterrorystów w 40 minut po ataku na kościół. Według "Le Figaro" zastrzelono ich, gdy wyszli na plac przed świątynią.
"Napastnicy zginęli.
Ich motywacja jest niejasna" - poinformowała policja

http://wyborcza.pl/1,75399,20453422,fra ... rects=true

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nicea-Turcja-Monachium cdn ?
 Post Napisane: 26 lipca 2016, o 13:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Trump powiedział:



„Kiedy Państwo Islamskie zaatakuje Watykan, to papież będzie wolał, bym to ja był prezydentem USA – powiedział w czwartek Donald Trump, republikański pretendent na najwyższy urząd w kraju. Franciszek skrytykował wcześniej jego stanowisko w sprawie imigrantów.
– Jeśli, a właściwie kiedy Watykan zostanie zaatakowany przez Państwo Islamskie, co – jak wszyscy wiedzą – jest dla tego ugrupowania ostatecznym celem, zaręczam wam, że papież będzie żałował i modlił się, żeby to Donald Trump był prezydentem – powiedział polityk na wiecu wyborczym w stanie Karolinie Południowa. ‚



http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=3

______

oni juz dawno atakuja katolików ich kościoły i wierzacych ale widocznie vatykan
dopóki czuje sie u siebie bezpiecznie uodpornił sie na to co bezpośrednio
go nie dotyka

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 lipca 2016, o 13:28 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL