Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pastorał JPII -
 Post Napisane: 21 stycznia 2013, o 17:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
ObrazekWłoski historyk wspomina słynny pastorał Jana Pawła II.
"Nie przemierza już dróg Rzymu i świata”

Słynny pastorał Jana Pawła II i jego autora wspomina na łamach dzisiejszego wydania „Corriere della Sera” historyk Kościoła Alberto Melloni. Neapolitański rzeźbiarz Lello Scorzelli (1921-1997) wykonał go na zamówienie Pawła VI pod koniec Soboru Watykańskiego II.

Papież użył go po raz pierwszy na Placu św. Piotra 8 grudnia 1965 roku.
Potem używali go dwaj jego następcy, Jan Paweł I i Jan Paweł II, który „zaczął od wymachiwania nim i podnoszenia do góry, zabierając go z sobą do każdego zakątka świata: najpierw ze śmiałością, potem jako podporę, z której korzystał, by skupić się na modlitwie, w końcu jako wsparcie, którego trzymał się słaby i wycieńczony”.

Melloni wyraża przy okazji przekonanie, że dlatego pomnik papieża Polaka, ustawiony w maju ubiegłego roku przed rzymskim dworcem Termini jest tak nieudany i „przypomina budkę strażnika albo coś jeszcze gorszego”, że brak mu pastorału.

Autor przypomina następnie, że pastorał ten „znikł z ceremonii papieskich”.

Stało się to w Niedzielę Palmową 2008 roku, gdy Benedykt XVI zaczął używać „najpierw oryginał, a potem kopię pastorału ze złotym krzyżem, podarowany Piusowi IX w 1877 roku i używany przez papieży do Vaticanum Secundum”.

„Krucyfiks Scorzellego pozostał na różańcu, który papież ofiarowuje swoim gościom, ale nie przemierza już dróg Rzymu i świata” - ubolewa Melloni, którego zdaniem świadczy to o „zamiłowaniu do liturgicznych antyków tych, którzy organizują papieskie ceremonie”.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/22823-wl ... u-i-swiata

Ten Pastorał Scorzellego jest doskonałą ilustracją tego, co się stało na/po SVII, jest odzwierciedleniem upadku wiary i całej degrengolady w Kościele.

"(...) pastorał ten „znikł z ceremonii papieskich”.
Stało się to w Niedzielę Palmową 2008 roku, gdy Benedykt XVI zaczął używać „najpierw oryginał, a potem kopię pastorału ze złotym krzyżem, podarowany Piusowi IX w 1877 roku i używany przez papieży do Vaticanum Secundum”."

I Deo Gratias!

.Obrazek
.
.. papieski krucyfiks, używany przez Pawła VI, a potem przez jego następców
http://www.traditia.fora.pl/nauczanie-p ... i,283.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 stycznia 2013, o 17:13 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Pastorał JPII -
 Post Napisane: 21 stycznia 2013, o 17:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
kim są , komu służą ?
kogo głoszą ?
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Wygięty krzyż jest jaskrawym kontrastem wszystkiego, co KRK posiada.
Niemal wszystkie dotychczasowe dewocjonalia papieskie były wykonywane najczęściej ze złota, najwyższej jakości i bez oszczędzania jakikolwiek kosztów.
Bogactwo oraz wysoki profesjonalizm cechuje niemal wszelkie detale dewocjonali używanych przez papieży.
Wygięty krzyż jest jedynym wyjątkiem.

Wygląda on jak dwie zeschnięte gałęzie pokryte korą, a wisząca postać to zniekształcona karykatura z rozłożonymi nogami. Trudno jest podejrzewać w tym przypadku i jakikolwiek ślad dobrego gustu.
http://www.zbawienie.com/wielbienie-krzyza.htm
.
Obrazek
.

DODATEK
Także "Pasja" - film australijskiego reżysera - Gibsona skupia się właśnie na tym, aby ukazać Chrystusa jako słabego, złamanego i upokorzonego człowieka, który doszczętnie zdruzgotany i poniżony przegrał swoją walkę z szatanem i jego sługami.

O tryumfie zmartwychwstania oraz tryumfie Prawdy film ten praktycznie nie wspomina!


Po obejrzeniu "Pasji" odczuwa się współczucie dla Niego, oraz... beznadziejną rozpacz, przerażające przeświadczenie o tym, że Prawda, miłość i sprawiedliwość nigdy nie zatryumfują, a nasze życie to beznadziejnie przegrana walka

Jeżeli po obejrzeniu tego filmu tak się czujesz - oznacza to, że w takim właśnie celu został on nakręcony i wyprodukowany.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pastorał JPII -Papieski krzyż Szatan - Jan Popko
 Post Napisane: 21 stycznia 2013, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Papieski krzyż Szatana
http://popko.pl/rozwoj-duchowy/wiedza/p ... atana.html
Nastał czas, by Prawda o rodzaju ludzkim i siłach ciemności była dostępną dla każdej istoty na planecie Ziemia.
Nastał czas, by człowiek poznał wreszcie, jakie jest jego pochodzenie i jaka jest jego struktura energetyczo-duchowa.
Nastał czas, by każdy mógł zidentyfikować zło, jakie po przywdzianiu ludzkiej maski zabija w innych moc duchową, by uczyniwszy ich słabymi, posiąść nad nimi władzę.
Nastał czas, by człowiek obudził się z mroków poddaństwa i praktycznie uwierzył, że Bóg go kocha a drugi człowiek jest jego ukochanym w doświadczeniu bratem.
Nastał czas, by móc wyzwalać ludzi z blokad energetycznych odcinających ich od duchowych sfer i by prawda o szatańskim fałszowaniu rzeczywistości otworzyła oczy tych, którzy ślepo wierzą, że prowadzący ich na duchową rzeź ludzie są reprezentantami Boga na tej planecie.


A ich chorągwią, a ich świętym emblematem jest Krzyż Szatana, jaki w postaci papieskiego pastorału wciąż oglądacie w albumach o rzekomo świętym papieżu. I żadnemu z wiernych, żadnej strzyżonej owcy nie przyjdzie do głowy, że uczestniczy w tym rytuale jako ofiara, składana na ołtarzu sił ciemności. Po śmierci za późno jest już na rozumienie. Za kilka dni uruchomione zostaną w wielu z was “śnienia prawdy”, byście mogli podczas snów odbierać przekazy od naszych braci z astralu. Słuchajcie uważnie ich przekazów, bo prawdy zawarte w ich słowach zaczną ten naród budzić do walki z największym złem, jakie opanowuje wszechświat. Będziecie uczeni o potędze narodu polskiego, który dla wszystkich odbuduje łącze z Bogiem z wyzwoli planetę ze szpon zła, będziecie uczeni o tym, czym tak naprawdę jest ludzkie serce i niszczący je kościół. Pojmiecie, kim był i co przekazał Jezus. Z wolna będziecie budzeni w Chrystusie… Wtedy ujrzycie, jakimi mordercami (prawdziwymi), jakim złem byli papieże i co tak naprawdę ukrywa się za spiżową bramą. Pojmiecie też, jak powiązana jest religijna mafia z pozostałymi siłami zła, które uczyniły z was bezwolne, wybijane na wojnach, degradowane społecznie i utrzymywane w chorobowym cierpieniu marionetki.A teraz popatrzcie na symbol zła, jaki widnieje w papieskim ręku, popatrzcie, jak wyglądał hołd składany szatanowi przez papieża. Obudźcie się ze snu iluzji, włączcie świadomość, byście mogli przyjąć prawdę o istniejącym porządku tego świata. Patrzcie, jak wasi rzekomi przywódcy z was drwią, jak jeden (papież) uwala waszego ducha, a drugi (Bush) wysyła na wojnę…


Pod tym krzyżem szatana (ramiona nie zawsze są skrzywione w dół, często jest to zwyczajnie odwrócony krzyż) ginie co roku podczas inicjacji satanistycznych kilkaset tysięcy dzieci na całym świecie (przede wszystkim niemowląt). W samym USA morduje się w ten sposób 60 tys. naszych małych braci.
Tak zabija się w rytualne “przechodzenia”, zwanym tez rytuałem mocy niewinność, przez co ludzie sięgają po całkowitą wladzę nad drugim człowiekiem.
Czemu się o tym głośno nie mówi? Ano mówi, są dane, tylko nikt nie chce tego słuchać. Czemu?
Bo wygodnictwo i duchowe lenistwo wciąż trzymają ludzi w karbach. Bo lepiej udać głupiego, wyklepać parę inwokacji, usłyszeć z ust najczęściej pedofila i oszusta “wybaczam” i wierzyć, że jest się cudownym, godnym Światłości człowiekiem i że nic już dla dobra świata i swego zbawienia robić nie trzeba.
Kołtuństwo, egoizm, małe ludzkie zło i wielkie zagubienie w iluzji wciąż lgnie do oprogramowania i z własnej woli daje się prowadzić na rzeź......

Na marginesie: nie dziwi was, dlaczego SYSTEM rękami swego sługi papieża tak mocno ściska w dłoni Papieski Krzyż, symbol pokonania Bożego Posłańca przez siły ciemności? Czyżby kłuto was w oczy starym twierdzeniemn, że zło jest potężniejsze niż cokolwiek boskiego na tej planecie?
A kto wam o tym ciągle przypomina?
System.
Na krzyżu widziecie tylko Jezusa umarłego, w Kościele malunki przedstawiają tylko Jego martylologię, za murami cmentarze, w rękach kapłanów kielich Jego krwi itd.
Czyż nic wam to nic nie mówi?
Czyż nie jest to symbol zwycięstwa szatana nad Pomazańcem i stałe o tym przypominanie? Mówią wam wprost:: Bóg nie ma władzy na Ziemi, ma ją człowiek, zwłaszcza ten, który ściska rękoma symbol Jezusowej kaźni.
I nikt niech nie waży się porywać na jego papieską moc, bo za nia stoi tajemnica…
Jaka tajemnica…? Szatańska maska śmierci i fizycznego i duchowego zniewolenia?
.
Obrazek...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Krzyż - This Bent Crucifix
 Post Napisane: 20 marca 2013, o 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Bent Krzyż Krzyż kontra tradycyjny krzyż
http://www.cuttingedge.org/articles/pope1.jpg

Papież Jan Paweł II - Bent Krucyfiks.. Obrazek
Obrazek.Obrazek
Proszę zwrócić uwagę na krucyfiks, że papież Jan Paweł II trzyma się do ludzi, na lewo. Przestudiuj ją uważnie, a przekonasz się, że nie jest to tradycyjny Krucyfiks, jak pokazujemy poniżej. Zamiast tego krzyża jest znany jako "krzyża Bent".
Ale co to znaczy? Do odpowiedzi na to pytanie, zwróćmy się do rzymskiego autora katolickiego, Piers Compton, pisząc w swojej książce "The Broken Cross: Ukryta ręka w Watykanie", Wyspy Normandzkie, Neville Spearman, 1981.

Ten Bent Krucyfiks jest "... złowieszczy symbol używany przez satanistów w VI wieku, która została reaktywowana w czasie Watykan Two. Był wygięty lub złamany krzyż, na którym wyświetlany był odpychający i zniekształcony postać Chrystusa , co czarne magowie i czarnoksiężnicy średniowiecza skorzystało z reprezentowania biblijny termin "Znak Bestii". Jednak, nie tylko Paweł VI, ale jego następcy, dwa John-Paul, prowadzi do tego obiektu i trzymał go do być czczony przez tłumy, którzy nie mieli najmniejszego pojęcia, że ​​stał przez antychrysta. " (Str. 72), na stronie 56 Compton drukuje obraz obecnego papieża, Jana Pawła II, trzymając ten wygięty lub złamany krzyż, tak jak pokazaliśmy, w lewo.

Dlatego Jan Paweł II mówi wszystko okultystów na całym świecie, że nie jest tradycyjny Pope, ale papież, który zobowiązuje się do wykonywania roli światowej przywódcy religijnego zgodnie z wezwaniem w nowym planie światowego porządku.
Kolejny autor Roman Catholic, Malachi Martin, sprawia, że ten sam wniosek - że Papież Jan Paweł II jest zobowiązana do nowego planu porządku światowego w swojej książce "The Keys to this Blood" .

Krucyfiks


Ponieważ obraz jest wart tysiąca słów, mamy wydrukowane tradycyjnej krucyfiks, po prawej stronie. Jak widać, krzyż tutaj nie jest zgięta w jakikolwiek sposób, górnej lub dolnej. Ponadto obraz Jezusa Chrystusa jest pełna postać bez jakichkolwiek zniekształceń lub odkształceniom! Traditional Roman Catholic Krucyfiks jest bardzo, bardzo różni się od "Krzyża Bent", powyżej.

My protestanci zawsze sprzeciwiał się tradycyjny Krzyżu, ponieważ posiada Jezusa Chrystusa do ciągłego wstydu, który jest zakazany w Liście do Hebrajczyków 06:06. Rzeczywiście, jest to podstawa, na której protestanci sprzeciwić się cała masa, ale to temat na kolejny artykuł.

Jak widać, krucyfiks, który Papież Jan Paweł II trzyma się do tłumów adorujących nie tradycyjny Crucifx, ale jest Bent Satanic lub przerwany, Cross! Ten Bent Krucyfiks został stworzony przez satanistów do zobrazowania Antychrysta i jego znak bestii! Bardzo szybko można zobaczyć wygląd globalnego lidera, nazywając siebie Chrystusowi, który twierdzi, że jest Jezus Chrystus powrócił, żydowskim Mesjaszem, a figura Avatar, którego wszystkie główne religie oczekują, wszystko w jednym człowieku. To będzie Antychryst. Następnie, bardzo szybko potem światowy przywódca religijny będzie krok naprzód do pomocy Antychrysta, to przywódca religijny będzie posiadać taką samą cudowną moc Antychrysta. W tej chwili, proroctwo Objawienia 13:11-14 zostaną spełnione, to globalny przywódca religijny będzie biblijne Fałszywy Prorok.

New World Order Plan wzywa do tego globalnego lidera religijnego [fałszywego proroka] do Rzymskokatolicki Papież, kimkolwiek on jest w tym czasie, na pewno, korzystanie Jana Pawła II tego Krzyża Bent satanistycznej jest zgodny z tym w ramach planu.

Zostałeś uprzedzony. Obraz jest wart tysiąca słów, a to Bent Krzyż obraz etykiety papież Jan Paweł II i Kościół rzymskokatolicki.

Aby zobaczyć inne oczywiste symbole zostały Szatańskie otwarcie używane przez Kościół rzymskokatolicki, kliknij tutaj .


"Jak przeżyć?" Ufając obietnicom Boga W CZASACH WYROKU

Jeśli nigdy nie przyjął Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, ale zdali sobie sprawę, jego rzeczywistości i chcą przyjąć Jego dar życia wiecznego, można również zrobić to teraz, w zaciszu własnego domu. Po zaakceptowaniu Go jako Zbawiciela, jesteś duchowo Born Again i mają pewność Nieba jakbyś już tam jest. Następnie, możesz mieć pewność, że nic ci nie zrobi duchowo. Dowiesz się również, największy pokój serca, że ​​największym Bóg może dać do jednego z jego własnych dzieci.

Jeśli chcesz stać się na nowo narodzić, i poznać ten wspaniały pokój serca, zwracamy się do naszej strony Zbawienia teraz.

Powrót do Co mówi Rzym
...

Bent Krucyfiks

Pytanie postawione było o krzyżu papieskim na jego przybyli: 1 lutego 2000 Komentarz 1) "Mam zamiar zacytować odwrocie książki autorstwa Piers Compton" The Broken Cross "The Hidden Hand Watykanie Publishing Company Vertas. PTY, Australia. Że nie zostało dopuszczone do pozostawania na rynku. Proszę pamiętać, to autor jest tradycjonalistą albo ortodoksyjny katolik, który kocha swój Kościół, ale nie to, co dzieje się w jego kościele. Przyszedłem z kościoła katolickiego w 1949. Nie jestem w porozumieniu z ich doktryny dotyczącej sakramentów i na dzieje zbawienia wierzącego przez Kościół katolicki i ten sam Kościół zbawienia kraty. (To jest trudne do przełknięcia, ponieważ nigdy jeden otrzymuje zbawienie jest on nieosiągalny).

"The Broken Krzyż przedstawiający zniekształconą postać Chrystusa, używane w średniowieczu do reprezentowania biblijny termin" znak bestii "To była ta definicja autorzy co krzyż reprezentuje. Pewno byłoby oczekiwać, aby zrobić kilka dalszych badań na ten temat przekroczyć.
En Agape AS

Komentarz 2: Jak widać, krucyfiks, który Papież Jan Paweł II trzyma się do tłumów adorujących nie jest tradycyjny Crucifx, ale Satanic Bent, lub problem, Cross! Ten Bent Krucyfiks został stworzony przez satanistów do zobrazowania i Antychrysta
Jego znak bestii! Bardzo szybko można zobaczyć wygląd globalnego lidera, nazywając siebie "Chrystus", którzy będą twierdzić, że Jezus Chrystus powrócił, żydowskiego Mesjasza, a figura Avatar, którego wszystkie główne religie oczekują, wszystko w jednym człowieku .
To będzie Antychryst. Następnie, bardzo szybko potem światowy przywódca religijny będzie krok naprzód do pomocy Antychrysta;
Ten przywódca religijny będzie posiadać taką samą cudowną moc Antychrysta. W tej chwili, proroctwo Objawienia 13:11-14 zostaną spełnione, to globalny przywódca religijny będzie biblijne Fałszywy Prorok.
....
http://translate.google.pl/translate?hl ... CD0Q7gEwAQ
.
http://www.cuttingedge.org/News/n2029.cfm

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: kruca
 Post Napisane: 3 listopada 2013, o 12:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Sensacyjna informacja: papież Franciszek wprowadza nowe symbole religijne (2)

Posted by Jarek Kefir w dniu 2 Listopad 2013
Krzyż (krucyfiks) papieża Franciszka: nowe symbole religijne

Szokujące symbole religijne wprowadza papież Franciszek I. Nowy krucyfiks wygląda po prostu koszmarnie, ja tego nie będę komentował, ale chętnie poznam Wasze opinie ;)

Kluczem będzie na pewno znajomość symboliki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://kefir2010.wordpress.com/2013/11/ ... ligijne-2/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż - This Bent Crucifix
 Post Napisane: 22 lutego 2014, o 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Nowy krzyż ?

viewtopic.php?f=75&t=658&start=30

Żydomason-apostata Bergoglio odrzuca katolicki Krucyfiks
Obrazek
'krzyz miłości'
.Obrazek„krzyża ekumenicznego”,

..

Co myslicie o takich zmianach.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż - This Bent Crucifix
 Post Napisane: 21 kwietnia 2014, o 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
co to za krzyż ?
Załącznik:
Illuminati 2014 Prawda o świecie w pigułce 33. Ostateczny atak na Kościół Katolicki. - YouTube - Mozilla Firefox 2014-04-17 152856.bmp.jpg

.
Załącznik:
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-04-17 150942.bmp.jpg

.
Załącznik:
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-04-17 150522.bmp.jpg

.
Załącznik:
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-04-17 152524.bmp.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Krzyz to nasza JEDYNA nadzieja
 Post Napisane: 15 września 2014, o 13:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Obrazek
Krzyż to nasza jedyna nadzieja!

Najwyższa miłość Boga do ludzi objawiła się w krzyżu Chrystusa. Męka Pana była konieczna z powodu ciężaru zła, które niewoliło ludzkość – mówił Ojciec Święty.

Papież w rozważaniu przed południową modlitwą maryjną wyjaśnił, dlaczego konieczny był krzyż. Podkreślił, że to właśnie w nim objawiła się najwyższa miłość Boga do ludzkości, a sam krzyż jest znakiem zwycięstwa, który przywraca nam nadzieję.

„Dlaczego konieczny był krzyż?

Z powodu ciężaru zła, które trzymało nas w niewoli.
Krzyż Jezusa wyraża obie te rzeczy: całą negatywną moc zła i całą pokorną wszechmoc Bożego Miłosierdzia.
Krzyż zdaje się orzekać porażkę Jezusa, ale naprawdę znaczy Jego zwycięstwo” – powiedział Ojciec Święty.


„Ci, którzy wyśmiewali Go na Kalwarii, mówili: «Jeśli jesteś Synem Bożym, zstąp z krzyża». Ale prawdziwe było to, co przeciwne: ‘Właśnie dlatego, że Jezus był Synem Bożym, pozostawał tam, na krzyżu, wierny aż do końca planowi miłości Ojca. Dlatego Bóg wywyższył Jezusa, przyznając Mu powszechne królowanie’” – dodał.

Papież wyjaśnił też, że gdy patrzymy na krzyż, kontemplujemy znak nieskończonej miłości Boga do każdego z nas oraz źródło naszego zbawienia.
Z krzyża, do którego przybito Jezusa, płynie „miłosierdzie Ojca obejmujące cały świat”.


„Poprzez chrystusowy krzyż zwyciężone zostaje zło, pokonana zostaje śmierć, darowane jest nam życie, przywrócona zostaje nadzieja.
To jest bardzo ważne: ‘poprzez krzyż Chrystusa przywrócona nam zostaje nadzieja’!” – powiedział Franciszek.

„Krzyż Jezusa jest naszą jedyną prawdziwą nadzieją!
Właśnie dlatego Kościół «wywyższa» krzyż i właśnie dlatego my, chrześcijanie błogosławimy znakiem krzyża.
My nie wywyższamy krzyży, ale jedynie chwalebny krzyż Jezusa, znak nieskończonej miłości Boga.
Znak naszego zbawienia, droga w kierunku zmartwychwstania.
I to jest nasza nadzieja” –
zakończył.
http://www.fronda.pl/a/krzyz-to-nasza-j ... 41656.html

bjad/radio watykańskie
14.09.2014, 19:59

.........

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: papież naucza -Krzyż
 Post Napisane: 15 września 2014, o 14:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Czy to jest CZYSTA mowa zgodna z przesłaniem ewangelii czy jest to zakamuflowane przesłanie ,którego nie widac na pierwszy rzut oka czy też ucho nie jest w stanie wyłapać
przekazu.
O czym ów przekaz o krzyżu czy o Panu naszym i ZBAWICIELU ?
Na co pierwsze nastawienie co ma większą wartość krzyz, czy Jezus Mesjasz ,któy schodzi na dalszy plan.

Warto sie chlubić Jezusem Ukrzyżowanym a dlaczego tak ?
Ap Paweł mówi ,ze nie zna Innego Mesjasza jak tylko Ukrzyżowanego .
Czyli Mesjasza Cierpiącego nie jakiego który by przyszedł w zaszczytach w mocy itp.
Paweł apostoł wskazuje na Jeszua Mesjasza a nie na rzymski znak posmiewiska ,drwin
bo takie znaczenie ma krzyż.

Czy mamy życ życiem chrześcijanski o którym wiemy jak wygląda i jaka jego historia ,czy mamy Życ Życiem Nowego Stworzenia ,które Nosi Obraz Adama z Nieba.

Cóz z życia chrześcijanskiego ,zycia prochu ziemi ,religijnego spełniającego dobre uczynki
w swoim mniemaniu .
Chrześcijanin dopóki nie zewlecze z siebie starego adama dopóki nie rozumie czym jest
KRZYŻ ,Tak długo będzie w błędnym przekonaniu ze wystarczy kleczeć pod owym znakiem
hanby .
Nie !
Ten krzyż czeka na każdego ,kto pragnie zewlec z siebie to religijne życie pełne dobrych zakłamanych uczynków , niesienia pomocy innym .
Udzielania sie charytatywnie w mniemaniu dobrze spełnionego obowiązku i poczucia sie
dobrze .
To nie tak .
Wiemy ,ze Jeszua Mesjasz przyszedł CZYNIC DOBRO a WYCIERPIAŁ Krzyż- hańbe ,posmiewisko.
O tym nic pan papież nie mówi.
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż - This Bent Crucifix
 Post Napisane: 3 stycznia 2017, o 16:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Imperium Romanum juz nie wie co jeszcze wystrugac jaki kształt nadac
swojemu balwochwalstwu .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: papież naucza -Krzyż
 Post Napisane: 19 listopada 2017, o 12:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Krzyż to nasza jedyna nadzieja ?
Na co potrzebny był krzyż ?
Rzym krzyżował "przestępców " neron wymierzał ukrzyżowaniem sprawiedliwośc.
Co z nimi którzy w tak haniebny sposób zgineli .
Czy Jeszua uświęcił krzyż czy teraz zmienił swoje haniebne znaczenie ?krzyz jest znakiem zwycięstwa ?
kogo nad kim co ma na mysli, ze Roma ukrzyżowała Świętego Israela i zwycięzyła?

Wszystko mam w Jeszua Mesjaszu W NIM a nie w poganskim krzyzu hańby.
Ten kto bierze ten krzyz hanby wystawia sie na posmiewisko , i ten nie jest wart
by zyc.
Nic sie nie zmieniło .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż - This Bent Crucifix
 Post Napisane: 26 grudnia 2018, o 16:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15223
Obrazek
..
Obrazek

.

_________

kim ,ze ten ''człowiek'' jest ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 grudnia 2018, o 16:06 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL