Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ZNANY i NIEZNANY Świat PRZYRODY » Znaki na NIEBIE-Ziemi-WODZIE
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 21 kwietnia 2016, o 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
https://kefir2010.wordpress.com/2013/10 ... epokojeni/
Potężne trzęsienie ziemi w Kalifornii lada chwila! Naukowcy zaniepokojeni
Posted on 24 Październik 2013 by Jarek Kefir
Czy Kalifornię w USA czeka wielkie trzęsienie ziemi?
..........

Posted on 21 Kwiecień 2016 by Jarek Kefir
Potężne trzęsienie Ziemi lada chwila? „Coś zdestabilizowało skorupę ziemską”


Skutki zabawy w pana Boga po uruchomieniu 8 kwietnia 2016 akceleratora LHC w CERN.
Wiele trzęsień w Japonii w tym jedno katastrofalne.
Jedno katastrofalne w Ekwadorze.
A teraz Yellowstone.

Dnia 8 kwietnia 2016 roku ponownie uruchomiono Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) w CERN na pograniczu Francji i Szwajcarii

Wymieńmy zdarzenia tektoniczne po 8 kwietnia 2016, te główne, opisywane przez media:

-trzesienie ziemi w okolicach 5,6 w skali Richtera w Japonii.
Potem nastąpiła całą seria wstrząsów, w tym jeden katastrofalny o sile przewyższającej
7,0, który spowodował znaczne zniszczenia i zabił wielu ludzi;
-trzesienie ziemi w Ekwadorze o katastrofalnej sile.
Rozległe zniszczenia kraju, setki ofiar;
-wzmożona aktywność w obrebie kaldery Yellowstone (cała seria trzesień ziemi) i strach naukowców z Indii, którzy przewidują kolejne trzesienie ziemi w tym kraju.


https://kefir2010.wordpress.com/2016/04 ... e-ziemska/

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 kwietnia 2016, o 17:53 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 24 sierpnia 2016, o 09:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Obrazek

ObrazekWłochy: silne trzęsienie ziemi w regionie Marche
Obrazek
Co najmniej 21 osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych, a wiele pozostaje uwięzionych pod gruzami zawalonych budynków na skutek trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera, które w środę nad ranem nawiedziło środkowe Włochy.
Władze zastrzegają, że na oficjalny bilans jest jeszcze zbyt wcześnie.
Zobacz pierwsze zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Trzy osoby zginęły we własnych domach w miejscowościach Pescara del Tronto i Arquata w regionie Marche – poinformowali karabinierzy.

Burmistrz miasta Accumoli, położonego w niewielkiej odległości od ogniska wstrząsów, powiedział z kolei włoskiej agencji Agi, że zginęło tam sześć osób, w tym rodzice i dwoje małych dzieci.

Zwłoki pięciu osób wydobyto z gruzów budynków, które zawaliły się w wypoczynkowej miejscowości Amatrice, w regionie Lacjum, również położonej niedaleko epicentrum trzęsienia – podała stacja informacyjna Rainews24, nie podając źródeł.

– Nie ma połowy miasta. Ludzie są pod gruzami – powiedział telewizji RAI burmistrz Sergio Pirozzi. Akcję ratunkową utrudniają gruzy na ulicach i częściowo zawalony most. Z powodu zagrożenia ewakuowano miejscowy szpital, a także liczne szpitale i domy seniora w innych miejscowościach regionu.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował, że polskie służby konsularne na bieżąco monitorują sytuację. – Nie spodziewamy się co prawda, aby tam byli Polacy, ale kto wie. Jest to okres wakacyjny więc, może ktoś jednak w tamtym regionie przebywał – powiedział Waszczykowski w TVP Info.

Podkreślił, że Polska posiada wyspecjalizowane jednostki, które uczestniczyły w akcjach ratunkowych. – Jesteśmy gotowi udzielić takiej pomocy, jeśli Włosi o to się zwrócą – powiedział szef dyplomacji.

Trzęsienie ziemi nastąpiło o godz. 3.36; ognisko wstrząsów zlokalizowano w odległości ok. 80 km na południowy wschód od miasta Perugia, na niewielkiej głębokości 10 km – poinformował amerykański ośrodek sejsmologiczny (USGS).
Najbardziej dotknięte są regiony Umbria, Lacjum i Marche.
Wstrząsy odczuwalne były także w Rzymie, oddalonym od epicentrum o 150 km.

W ciągu pierwszych trzech godzin po trzęsieniu odnotowano 17 wstrząsów wtórnych, w tym największy o sile 5,5 w skali Richtera – podały włoskie służby sejsmologiczne. Siłę pierwotnego wstrząsu oceniły one na 6 w skali Richtera.

Najbardziej poszkodowane miejscowości to Accumoli, Amatrice, Posta i Arquata del Tronto – oświadczył rzecznik włoskiej staży pożarnej Luca Cari.
Ze wstępnych informacji wynika jednak – zauważa agencja Reutera, że trzęsienie ziemi oszczędziło gęsto zaludnione obszary.

W 2009 roku potężne trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera nawiedziło region Aquila w środkowych Włoszech. Zginęło wówczas ponad 300 osób.
Obrazek
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy- ... che/2ddmj7
.
Obrazek

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 22 września 2016, o 15:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Bomba tektoniczna pod najludniejszym regionem świata! Katastrofa możliwa w każdej chwili (FOTO)
Dział: Katastrofy W popularnych | 12 lipca 2016

Przerażającego odkrycia dokonali uczeni z Columbia University. Według nich, Bangladesz, część Indii i Birmę może w każdej chwili czekać zagłada – trzęsienie ziemi o sile, jakiej ludzkość jeszcze nie doświadczyła.
Zagrożone jest życie co najmniej 140 mln ludzi.

Do takich wniosków doszedł zespół uczonych pod kierunkiem Michaela Steckler, którego badania publikuje właśnie „Nature Geoscience”.
Przez 11 lat regularnie dokonywali oni w 26 stacjach GPS w Bangladeszu pomiarów prędkości przesuwania się płyt tektonicznych, aby w końcu stwierdzić niezbicie: pod ziemią nagromadziła się potworna energia, która może eksplodować w każdej chwili.

Z obliczeń wynika, że wschodnia część Półwyspu Indochińskiego nasuwa się na zachodnią część Birmy z prędkością prawie 5 cm rocznie, czyli szybko.
Proces ten trwa już co najmniej 400 lat, a być może znacznie dłużej – tego uczeni nie są w stanie ocenić.

Na styku dwóch płyt tektonicznych wytworzyło się więc olbrzymie naprężenie, które w każdej chwili może się rozładować powodując w tym najgęściej zaludnionym regionie naszej planety trzęsienie ziemi o sile, którą uczeni oceniają na 8,2-9 stopni w skali Richtera.

Wcześniej była to tylko hipoteza części naukowców. Część badaczy sądziła jednak, że płyty na styku ześlizgują z siebie, więc nie ma wielkiego zagrożenia. Teraz – po zastosowaniu metod GPS w Bangladeszu – mamy ponurą pewność.

Potwierdzają to wcześniejsze pomiary dokonane w północno – wschodnich Indiach i Birmie. Kataklizm może nastąpić w każdej chwili, ale przewidzieć dokładnej daty się nie da.

„Nie wiemy jak długo będzie akumulować się naprężenie, gdyż nie wiemy ile czasu minęło tu od ostatniego takiego wielkiego trzęsienia ziemi. Nie możemy przewidzieć, czy to się stanie teraz czy za 500 lat. Ale dokładnie widzimy, że to nastąpi” – ostrzega Steckler.

„To jest dla nas bardzo niebezpieczne. Za dużo energii akumuluje się pod ziemią” – potwierdza sejsmolog Syed Humayun Akhter z Uniwersytetu w Dhace, który prowadził badania wspólnie z Amerykanami.

Okazuje się więc, że 160-milionowy Bangladesz w całości leży w tzw. strefie subdukcji, czyli nasuwania się Płyty Indyjskiej na Płytę Euroazjatycką. Granica styku płyt długości 250 km przebiega dokładnie pod stolicą kraju.

Fizycy zwracają uwagę, że najbardziej niszczące trzęsienia ziemi w ostatnim czasie miały miejsce właśnie w strefach subdukcji, m.in. w Azji w 2004 r., kiedy zginęło 230 tys. osób i w Japonii w 2011 r., kiedy trzęsienie ziemi wywołało potężne tsunami, które uszkodziło m.in. elektrownię jądrową w Fukushimie.

Steckler ostrzega, że przy najgorszym scenariuszu, kiedy nagromadzona energia wyzwoli się jednorazowo, w ziemi powstaną szczeliny szerokości nawet 30 m. Wiele dróg, budynków i ludzi po prostu zniknie pod ziemią.

Dodatkowe zagrożenie wynika z faktu, że płyty stykają się dokładnie pod największą na świecie deltą rzek Ganges i Brahmaputra, pod którą znajduje się warstwa osadów grubości 20 km. W razie trzęsienia, ta warstwa gwałtownie zwiększy siłę uderzenia.

http://reporters.pl/1230/bomba-tektonic ... wili-foto/

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 30 października 2016, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Silne trzęsienie ziemi we Włoszech. Zobacz pierwsze zdjęcia

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5 w środkowych Włoszech w niedzielę było najsilniejszym jakie nawiedziło kraj od 1980 roku - podają media.
36 lat temu wstrząs w Irpinii miał taką samą siłę.
Niedzielny wstrząs nie spowodował ofiar śmiertelnych; zniszczenia są ogromne

W Irpinii zginęło w 1980 roku prawie 3 tysiące osób - przypominają włoskie gazety. Silny wstrząs, który w 2009 roku zniszczył miasto L'Aquila w Abruzji miał magnitudę 6,1, a trzęsienie ziemi w rejonie Amatrice i w całych środkowych Włoszech 24 sierpnia tego roku - 6,3.

Obrona Cywilna informuje po niedzielnym wstrząsie w centralnej części kraju o rannych, którzy odwożeni są do szpitali. Kilka osób ma poważniejsze obrażenia. Z gruzów domu w miejscowości Tolentino koło Ankony wydobyto trzy żywe osoby - podali ratownicy.

Epicentrum silnego wstrząsu znajdowało się między regionami Umbria a Marche.

Sytuację w rejonie Nursji w Umbrii opisuje się jako dramatyczną. W miasteczku, gdzie urodził się święty Benedykt - patron Europy - zawaliła się bazylika pod jego wezwaniem. Został z niej fragment fasady.

Świątynię zbudowano około 1300 roku w miejscu, gdzie według tradycji stał dom rodzinny świętego Benedykta i jego siostry bliźniaczki, świętej Scholastyki - urodzonych w 480 roku.
Całe centrum historycznego miasteczka zostało ewakuowane.

O pomoc prosi burmistrz miejscowości Pievetorina koło Maceraty w Marche. - Jesteśmy w opłakanej sytuacji, miasteczko jest zniszczone, muszę zaopiekować się prawie 900 osobami - powiedział Alessandro Gentilucci.

https://pbs.twimg.com/media/Cv_5Ay6XgAQUFYJ.jpg
Bazylika
.
Budynki runęły w dziesiątkach miejscowości. Wszystko wskazuje jednak na to, że nikt nie zginął, co tłumaczy zapewne fakt, iż wiele domów było już opuszczonych po środowych wstrząsach o magnitudzie 5,4 i 5,9. Ziemia trzęsła się też w miejscowościach zniszczonych w sierpniu; zanotowano tam dalsze straty i stwierdzono kolejne zawalenia się budynków.

Trzęsienie ziemi było też mocno odczuwalne w Rzymie oraz we Florencji.

W Rzymie wstrzymano kursowanie metra. Pęknięcia stwierdzono w papieskiej bazylice Świętego Pawła za Murami.

W jednym z domów mieszkalnych w stolicy runęła pusta winda.

Straty zanotowano też w mieście L'Aquila w Abruzji, gdzie dziewięć lat temu w trzęsieniu ziemi zginęło ponad 300 osób.

Sejsmolodzy nie wykluczają dalszych silnych wstrząsów. Szef Obrony Cywilnej Fabrizio Curcio oświadczył, że w sytuacji tak dużej aktywności sejsmicznej niemożliwe jest udzielanie pomocy ludności na miejscu. Podkreślił, że należy rozlokować pozbawionych dachu nad głową mieszkańców zniszczonych i zagrożonych terenów na wybrzeżu, z dala od epicentrum wstrząsów.

______
jak to powiedział reporter ; ludzie nie opłakuja tego co sami stracili ale opłakuja
ze zostały zniszczone zabytki i bazylika .

No cóż ,moze zdaża sie opamietac .

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 31 października 2016, o 11:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Włochy: 40 tys. osób bez dachu nad głową

40 tysięcy mieszkańców środkowych Włoch straciło swoje domy bądź musiało je opuścić w rezultacie niedzielnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5.
Nikt nie zginął, ale 20 osób zostało rannych.
Zniszczenia są ogromne.

Poważne szkody zanotowano w ponad 100 miejscowościach i osadach w regionach Umbria i Marche, czyli w pobliżu epicentrum najsilniejszego od 36 lat wstrząsu we Włoszech.
Niektóre osady zostały niemal zrównane z ziemią.
Pozostały tam tylko gruzy.
Ziemia cały czas drży.
Media podkreślają, że wyrażane są obawy, iż liczba osób, które pozostaną bez dachu nad głową, może wzrosnąć do 100 tysięcy.

Ponad 2200 osób przewieziono do hoteli i pensjonatów w nadmorskich miejscowościach w Marche, gdzie docelowo mają znaleźć schronienie mieszkańcy wielu zniszczonych miasteczek. Planuje się, że pozostaną tam do kwietnia.

W stołecznym regionie Lacjum, gdzie również zanotowano szkody, tysiące mieszkańców okolic miasta Rieti spędza noc w samochodach, karawanach turystycznych i namiotach oraz w sześciu strukturach, wyznaczonych przez miejscowe władze.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się między Nursją, gdzie runęła Bazylika Świętego Benedykta i katedra, a miasteczkami Preci, Visso i Castel Sant’Angelo sul Nera.
Obszar ten ucierpiał już w rezultacie dwóch silnych wstrząsów w środę.
Wiele domów stało już pustych w rezultacie przeprowadzonej po nich ewakuacji.

Zawaliły się też domy, które wytrzymały zarówno środowe wstrząsy o magnitudzie 5,4 i 5,9, jak i kataklizm w sierpniu, gdy w rejonie Amatrice zginęło prawie 300 osób.

Po wstrząsach ostatnich dni liczba zniszczonych lub uszkodzonych historycznych kościołów i innych zabytków sięga 5 tysięcy - wynika z pierwszych danych resortu kultury Włoch.

W miejscowości Ussita pękło zbocze góry; widać w nim ogromną szczelinę.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/trzesie ... nia/yclx59

....

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 31 października 2016, o 12:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Włochy: ponad 700 wstrząsów wtórnych po niedzielnym trzęsieniu ziemi

Sejsmolodzy z Instytutu Geofizyki i Wulkanologii poinformowali, że wstrząsy wtórne na granicy dwóch regionów, Umbrii i Marche, mają magnitudę od 3 do 4; jeden miał 5.

Bez dachu nad głową jest ponad 40 tys. osób ze 100 miejscowości.
Uruchomiono wielką machinę organizacyjną, by znaleźć dla nich schronienie na terenach, gdzie już odnotowano przymrozki.

- Nie możemy rozbić namiotów na kilka miesięcy w górach, gdzie leży śnieg - podkreślił premier Matteo Renzi.
Ogłosił, że ludzie, którzy stracili swe domy lub musieli opuścić zagrożone budynki, zostaną umieszczeni w hotelach.

Przygotowuje się tysiące miejsc hotelowych w strukturach turystycznych na wybrzeżu w Marche.

Szef rządu przyznał, że wiele osób nie chce opuścić swych miejscowości i domów nawet na tydzień. -
Nie ma ofiar śmiertelnych, to przynosi wielką ulgę.
Ale straty budowlane, gospodarcze, w dziedzictwie kulturalnym i religijnym są olbrzymie - podkreślił Renzi. -
Te miasteczka należą do włoskiej tożsamości, musimy je odbudować, szybko i dobrze.
Zrobimy to, bo jesteśmy Włochami - zapewnił.

Kontrole techniczne na zniszczonych terenach potwierdzają, że bardzo wiele miejscowości zostało niemal zrównanych z ziemią.

Liczone są też szkody w Rzymie, gdzie bardzo odczuwalny był niedzielny wstrząs.
W centrum Wiecznego Miasta zamknięty został most Mazziniego z powodu stwierdzonego pęknięcia.
Niedostępne są też dwa historyczne kościoły: świętego Franciszka w centralnej dzielnicy Monti i bazylika przy Panteonie.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/trzesie ... ych/2hq7ex

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 1 listopada 2016, o 17:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Trzęsienie ziemi we Włoszech spowodowało pęknięcie części góry Monte Vettore
[img]http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/large/public/img_20161101_112131.jpg?itok=0qfe5O3I[img][/img][/img]
Ostatnie trzęsienie ziemi o sile 6,6 stopni do którego doszło we Włoszech, było najpotężniejsze od 36 lat. Poza licznymi zniszczeniami infrastruktury doszło też do pęknięcia części góry Monte Vettore w Apeninach.Pęknięta góra znajduje się bardzo blisko epicentrum. Nie wiadomo jak głęboka jest ta rozpadlina, ale naukowcy twierdzą, że istnieje ryzyko powstania osuwiska. Jest to tym bardziej realne, że wciąż dochodzi do bardzo wielu wstrząsów wtórnych.Aktywność sejsmiczna we Włoszech pozostaje na bezprecedensowym poziomie. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy doszło do serii niebezpiecznych trzęsień ziemi, które z powodu niewielkiej głębokości zburzyły tysiące budynków i spowodowały śmierć 296 osób.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/trzes ... te-vettore
.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-cen ... ecie-ziemi

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 19 stycznia 2017, o 09:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Lawina zasypała turystów w górskim hotelu we Włoszech.
Jest wielu zabitych
Dzisiaj, 19 stycznia (06:25)
Aktualizacja: 17 minut temu

Prawdopodobnie do 30 osób zginęło w zasypanym przez lawinę śnieżną hotelu koło Pescary w Abruzji w środkowych Włoszech - podali ratownicy górscy, którzy pierwsi dotarli na miejsce. Ludzie w hotelu byli prawie dobę pod śniegiem.

W rejon hotelu Rigopiano w pobliżu masywu Gran Sasso dojechała rano na nartach po wielogodzinnej akcji pierwsza grupa ratowników. Mówią, że lawina, jaka tam zeszła, była ogromna.

W środku budynku było około 30 osób.

Uratowano dotąd dwie osoby w stanie wychłodzenia organizmu.

Ratownicy wydobyli ciało pierwszej ofiary.

Wołamy głośno, ale nikt nie odpowiada - powiedział przebywający na miejscu katastrofy uczestnik akcji, cytowany przez agencję Ansa.

Zdaniem ratowników sceneria jest "apokaliptyczna".

Wysłane na pomoc pojazdy, w tym karetki pogotowia, stoją zablokowane w odległości 9 kilometrów od hotelu. Ich przejazd uniemożliwia dwumetrowa warstwa śniegu.

Nieznana jest jeszcze narodowość gości górskiego hotelu.

Obrazek
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-lawina-z ... gn=firefox

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 20 września 2017, o 14:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
MEKSYK NAJWIĘKSZE TRZĘSIENIE ZIEMI OD 32 LAT

Lokalne władze mówią już o ponad 200 ofiarach śmiertelnych trzęsienia ziemi w południowym Meksyku. W wielu budynkach w mieście Meksyk i w okolicach wybuchły pożary. Ratownicy poszukują uwięzionych w nich ludzi. Burmistrz stolicy Miguel Angel Mancera poinformował, że 44 budynki legły w gruzach lub zostały poważnie uszkodzone. (http://www.tvn24.pl)

http://www.tvn24.pl/trzesienie-ziemi-w- ... 302,s.html

Rocznica trzęsienia z 1985 roku We wtorek w Meksyku uroczyście obchodzono akurat 32. rocznicę potężnego trzęsienia ziemi z 19 września 1985 roku.
Miało ono magnitudę 8,1 w skali Richtera.
Jego epicentrum znajdowało się na Oceanie Spokojnym.
Na skutek wstrząsów poważnie ucierpiało wówczas stołeczne miasto Meksyk.
Wiele domów się zawaliło.
Według danych rządowych około 250 tysięcy ludzi straciło domy bezpośrednio w wyniku trzęsienia ziemi.
Na skutek kataklizmu według oficjalnych danych zginęło ponad 10 tysięcy osób.
Niektórzy eksperci szacowali jednak, że liczba ofiar śmiertelnych mogła osiągnąć nawet 40 tysięcy. (http://www.tvn24.pl)


_________________

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 13 listopada 2017, o 12:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Na granicy Iranu z Irakiem doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,3 w skali Richtera.
Według agencji Reuters nie żyje aż 328 osób, a ponad pięć tysięcy jest rannych.
http://wyborcza.pl/7,75399,22637313,trz ... -zyje.html

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 26 grudnia 2018, o 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Silne trzęsienie ziemi wstrząsnęło wulkanem Etna. Są zniszczenia i ranni

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,8 stopnia w skali Richtera uderzyło w okolice największego i najbardziej aktywnego wulkanu Europy – Etny.

Odkąd Etna wybuchła w poniedziałek, w okolicy odnotowano setki wstrząsów. Ostatnie, które okzało się najsilniejsze, spowodowało uszkodzenia lub drobne zniszczenia kilku budynków. Popiół wulkaniczny opadał na pobliskie wsie, a loty z i do lotniska w Katanii musiały zostać chwilowo wstrzymane.

Trzęsienie ziemi uderzyło o godz. 3:19 czasu lokalnego w środę, a epicentrum znajdowało się w pobliżu gminy Viagrande, na głębokości zaledwie 1 kilometra – informuje Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii (INGV. Mieszkańcy, zbudzeni przez wstrząsy w środku nocy, uciekali w piżamach na ulice. Służby ratunkowe spod gruzów wyciągnęli dwie osoby, kttórym nic się nie stało.

https://www.koniec-swiata.org/silne-trz ... a-i-ranni/

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trzęsienie Ziemi
 Post Napisane: 26 grudnia 2018, o 14:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Sycylia, Boże Narodzenie, aby zapomnieć: gwałtowne trzęsienie ziemi w Katanii powoduje zapadnięcia i zranienia. Setki zdewastowanych domów
26.12.2018 9:10

Koszmarne święta Bożego Narodzenia na Sycylii, gdzie "pokaz" Etny nagle przerodził się w katastrofę. Aktywność sejsmiczna generowana przez wulkan w ciągu ostatnich dwóch dni była zdecydowanie zaznaczona, ale nikt nie spodziewał się trzęsienia ziemi tak intensywnego jak to, które wydarzyło się tej nocy o 03.19. Zgodnie z danymi uzyskanymi przez sejsmografy INGV , trzęsienie ziemi osiągnęło wartość 4,8 w skali bogatszej, z hypocentre zidentyfikowanym tylko na głębokości 1200 metrów. Epicentrum na zboczach Etny w okolicach Trecastagni, Viagrande i Aci Sant'Antonio.


https://www.inmeteo.net/blog/2018/12/26 ... -dicembre/

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 grudnia 2018, o 14:29 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » ZNANY i NIEZNANY Świat PRZYRODY » Znaki na NIEBIE-Ziemi-WODZIE


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL