Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 09:06 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Każdy znający trochę ten temat zna też różne interpretacje i wersety na ten temat ...

Mdr 8:19-20
19. Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra,
20. a raczej: będąc dobrym wszedłem do ciała nieskalanego.
(BT)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 09:06 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 09:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Lenovo napisał(a):
noemi napisał(a):

Padło pytanie o reinkarnacje o wedrówke Duszy i sam widzisz ,ze zdania sa rózne.


Noemi... Rzecz w tym, ze każdy argument który nie jest zgodny z tym, czego naucza Biblia, własnie urąga Bogu.
Dlaczego?
Ponieważ zarzuca się jemu kłam.

Może zechcesz zatem odnieść się do tego, co napisałem, pomijając już to, do czego się odniosłaś. Zapraszam Noemi.
Przyjęłaś Biblijny Nick, zakładam, że należysz do grupy osób religijnych.
Zaznaczam, że odniosłem się do tematu.
Biblia jest jedynym właściwym źródłem jako Księga Chrześcijan, zapewne się zgodzisz z tym.


Jestes pewny ze twoje argumenty sa zgodne z bibią ?
a moze tylko z twoja denominacja ?
A gdzie ty odniosłes sie do tematu gdzie podjałes dyspute ?
Przedewszystkim odniosłes sie do Tomka do potrzeby jego uzdrowienia i ducha i ciała
a to nie jest ten temat .

Teraz zakładasz ze naleze do grupy osób religijnych ?
NO NIE jesli juz to BIBLIJNYCH a to róznica chyba wiesz jaka ?

Zatem zapraszam do rozwazenia tematu Tomka odnosnie reinkarnacji Eliasza
i tak ogólnie czy w biblii widzisz wzmianki o reinkarnacji ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 09:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Tomasz G napisał(a):
Każdy znający trochę ten temat zna też różne interpretacje i wersety na ten temat ...

Mdr 8:19-20
19. Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra,
20. a raczej: będąc dobrym wszedłem do ciała nieskalanego.
(BT)

Powołujesz się na apokryfy, a nie Księgi natchnione, bo tylko te weszły do ich kanonu. Interesuje mnie to, co ma do powiedzenia Biblia w kwestii reinkarnacji, a ta-skoro już piszesz o dowolnej interpretacji mówi, że:"Gdyż przede wszystkim to wiecie, że żadne proroctwo Pisma nie wypływa z jakiejś osobistej interpretacji. 21 Albowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym"(2Piotra 1:20,21).
Więc chyba, nie jesteś w zgodzie z prawdą, twierdząc, że można sobie dowolnie interpretować Biblię.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Ostatnio edytowano 23 maja 2017, o 09:46 przez Lenovo, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 09:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Cytuj:
Jeśli uważnie mnie czytałaś, to zauważysz, że wcześniej, postawiłem pytanie Tomkowi, o źródło biblijne potwierdzające teorię reinkarnacji.
Posłuchaj "noemi", staram się być taktownym.
Jeżeli moje argumenty kłócą się z tym, co jest w Biblii, to proszę o wskazanie właściwego zrozumienia. Będę tylko pytał, a Ty odpowiadaj. Sama wówczas ocenisz którędy wiedzie prawda. Wybierz wątek i możemy zaczynać.
Ps.Czyli nie jesteś religijna, należysz do grupy Biblijnej.
Nie...nie rozumiem tej różnicy.
Nie wiem, co to znaczy, należeć do grupy Biblijnej.
Mniejsza o to... Czekam na propozycję.



Prosze zacznij dyskutowac zgodnie z tematem to jest propozycja .
Tomek podał ci werset co ty na to ?

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 13:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Tu też wierzący w reinkarnacje widzą prawo reinkarnacji ....

Kazn. 3:15
15. To, co jest, było już dawno, a to, co będzie, też już jest od dawna; bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
(BW)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 15:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Tomasz G napisał(a):
Tu też wierzący w reinkarnacje widzą prawo reinkarnacji ....

Kazn. 3:15
15. To, co jest, było już dawno, a to, co będzie, też już jest od dawna; bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
(BW)

A niby jaki, ma to mieć związek z reinkarnacją? Nigdzie w Biblii nie ma mowy, o życiu po życiu. Po za tym, ta teoria wywodzi się od niewierzących w Boga. Jak zatem chcesz pogodzić naukę Jezusa w zmartwychwstanie? Może warto by było, żebyś, zanim wyraził swój niebiblijny i niechrześcijański pogląd, zwrócił uwagę na kontekst tej wypowiedzi. Chcę podkreślić, że ten sam rozdział na który się powołujesz, nie co dalej właśnie mówi na temat stanu w chwili śmierci. Co ciekawe, jest to zupełnie zgodne z tym, co Bóg ogłosił w ogrodzie Eden. Zajrzyjmy może najpierw tam, a następnie wrócimy do Kaznodziei. A zatem:
15 I Jehowa Bóg wziął człowieka, i umieścił go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i o niego dbał. 16 I Jehowa Bóg dał też człowiekowi taki nakaz: „Z każdego drzewa ogrodu możesz jeść do syta. 17 Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”. Adam otrzymał zakaz, którego gdyby się trzymał, to by nigdy nie musiał umierać. Jednak, co miało go spotkać, kiedy przekroczy ten zakaz? Bóg powiedział, z pewnością umrzesz. Widzisz tutaj jakąś obietnicę w zamian za coś? Ja nie. Co Adam usłyszał, kiedy złamał z Ewą zakaz? Idźmy więc dalej... A do Adama rzekł: „Ponieważ posłuchałeś głosu swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci ten nakaz: ‚Nie wolno ci z niego jeść’, przeklęta jest ziemia z twojego powodu. W bólu będziesz jadł jej plon przez wszystkie dni swego życia. 18 A ona tobie porośnie cierniami i ostami i będziesz jeść roślinność polną. 19 W pocie swego oblicza będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty. Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.
. Pytanie....Gdzie Adam był, zanim Bóg go stworzył? Odpowiedź chyba nie jest skomplikowana. Po prostu go nie było. Był prochem i w chwili śmierci, miał do swojego stanu powrócić. Czy to była nagroda, czy kara? A teraz wróćmy do rozdziału z Kaznodziei na który się powołałeś. Czyli 3 rozdział, ale nie co dalej... WERSETY OD 18-22 18 Rzekłem w swym sercu o synach ludzkich, iż prawdziwy Bóg ich przesieje, by się przekonali, że i oni są zwierzętami. 19 Jest bowiem coś, co się przytrafia synom ludzkim, i coś, co się przytrafia zwierzęciu, a przytrafia im się to samo. Jak umiera ono, tak i on umiera; i wszyscy mają jednego ducha, tak iż nie ma żadnej przewagi człowieka nad zwierzęciem, bo wszystko jest marnością. 20 Wszyscy idą na jedno miejsce. Wszyscy powstali z prochu i wszyscy do prochu wracają. 21 Któż wie, czy duch synów ludzkich wstępuje w górę, a duch zwierzęcia — czy zstępuje na dół, ku ziemi? 22 I widziałem, że nie ma nic lepszego niż to, by człowiek radował się swymi dziełami, gdyż taki jest jego dział; któż bowiem go przywiedzie, żeby mógł spojrzeć na to, co będzie po nim? Tomku, nie wystarczy powołać się na jakiś tam werset. Biblia świetnie sama się broni i nie da się wyrywać z kontekstu żadnych tekstów. Pisma greckie zupełnie obalają teorię reinkarnacji, gdyż zawierają wiele informacji o zmartwychwstaniu dla tych, którzy pomarli. Albo zatem jesteś Chrześcijaninem, albo Hinduistą. Zastanów się.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Na marginesie dodam krótko....Wierzący w reinkarnację, nie mogą widzieć takich dowodów w Biblii, bo jest to wierzenie niechrześcijańskie.
Ta religia nie opiera się na wierze w Boga, więc nie mogą mieć nic wspólnego z Biblią Księgą chrześcijan.
To tyle, ode mnie.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 11:52 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
To proste dla wszystkich co uznają reinkarnacje w Biblii skoro wszystko wraca ponownie to dusza też wraca podobnie jak Eliasz powrócił w osobie Jana Ch a Jezus już kiedyś żył jako Noe ...

Kazn. 3:15
15. To, co jest, było już dawno, a to, co będzie, też już jest od dawna; bo Bóg przywraca to, co przeminęło.

Mat. 17:10-13
10. I pytali go uczniowie, mówiąc: Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz?
11. A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi.
12. Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli, Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich.
13. Wtedy zrozumieli uczniowie, że mówił do nich o Janie Chrzcicielu.

1 Piotr. 3:18-20
18. Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
19. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,
20. Które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę.

(BW)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 12:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Chłopie!!!
Ale, o czym, Ty piszesz?
To tak, jakbyś chciał połączyć Buddę, albo Allacha z Jezusem..
Nie wiem, czy Ty, sobie w tym momencie ze mnie żartujesz, czy poważnie masz problem, ze zrozumieniem, na czym polega nauka z Pism Chrześcijańskich.
Wierzysz w reinkarnację, to nie masz nic wspólnego z naukami Jezusa.
Od razu tak należało powiedzieć.
To są słowa Jezusa:"„Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli.
Jeśli mają ożyć, to gdzie byli do tej pory?
A Księga Objawienia, że morze wyda umarłych.... Tomku, Tomku....
Masz za dużo czasu, i za dużo czytasz, mało jednak analizujesz.
Jesteś niewybredny, co sprawia, że to jest dobre, i tamtym nie pogardzisz. I później wypisujesz to i owo.....
A czego nie jesteś w stanie ująć słowami, to wklejki wstawiasz.
Tasiemce, które zniechęcają innych do dalszego dialogu.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 12:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Ja podaje tylko poglądy chrześcijan wierzących w reinkarnacje i Biblie oraz ich interpretacje Biblii -:)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Tomasz G napisał(a):
Ja podaje tylko poglądy chrześcijan wierzących w reinkarnacje i Biblie oraz ich interpretacje Biblii -:)

Co to, za chrześcijanin, wierzący w reinkarnację? Jaki Polski patriota, chciałby się przyjaźnić z Hitlerem. Albo, cóż wspólnego ma ze sobą ciemność z jasnością? Co wspólnego ma Szatan z Bogiem? Tyle ma wspólnego ze sobą reinkarnacja a zmartwychwstanie, o ile zrozumiałe jest tobie to pojęcie.
Sam chyba nie rozumiesz o czym piszesz. Wybacz...ale w tym wątku temat zakończyłem.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 12:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Lenovo napisałes

Wierzysz w reinkarnację, to nie masz nic wspólnego z naukami Jezusa.
_________

Zapedzasz sie za daleko nie tak sie dyskutuje nie wyrokuj .
Powiedz według której encykliki uwierzyłes ze reinkarnacja jest niebiblijna .

z tego co mi wiadomo tylko kosciół rzymski zakazał wiary w reinkarnacje i moze warto sie
zastanowic dlaczego ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 13:02 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
W reinkarnacje wierzą chrześcijanie gnostycy dawniej np to byli Katarzy a dziś Różokrzyżowcy ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 13:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
noemi napisał(a):
Lenovo napisałes

Wierzysz w reinkarnację, to nie masz nic wspólnego z naukami Jezusa.
_________

Zapedzasz sie za daleko nie tak sie dyskutuje nie wyrokuj .
Powiedz według której encykliki uwierzyłes ze reinkarnacja jest niebiblijna .

z tego co mi wiadomo tylko kosciół rzymski zakazał wiary w reinkarnacje i moze warto sie
zastanowic dlaczego ?


Nie wyrokuję..Po prostu, siłą rzeczy, jedno wyklucza drugie. Czy to naprawdę trudno zrozumieć? Albo piekło jest, albo go nie ma. Albo wierzymy, że istnieje życie pozagrobowe, albo w zmartwychwstanie. Jak sobie to wyobrażasz inaczej?
Kiedy w piecu pali się ogień, to płyta jest gorąca, jeżeli zaczniesz kogoś zapewniać, że dotykając jej, się nie sparzy, to czy rzeczywiście? Prawda jest jedna. Nie da się wyskoczyć z samolotu bez spadochronu, i nie ponieść szkody. Albo Bóg przekazał nam prawdę za pośrednictwem swojego Syna, że ci co spoczywają w grobowcu, we właściwym czasie powstaną do życia z martwych, albo blefował i reinkarnacja jest naszą nadzieją. Więc, albo jesteśmy buddystami, Hinduistami albo chrześcijanami. Co ci się wydaje? Bóg do Adama powiedział, że jak zgrzeszysz, to umrzesz. Szatan do Ewy powiedział, żadną miarą nie umrzesz, gdyż Bóg wie.... Który z nich powiedział prawdę?
A Ty...Którą chcesz głosić? Jezus miał jedną koncepcję, i zgodnie z nią głosił i postępował. Można dwom panom służyć i mieć dwa poglądy? Wiesz, co Jezus na ten temat powiedział? Sama wyciągnij wnioski i nie zajmuj stanowiska pochopnie.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 13:13 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Ja wierze tak jak uczy Biblia i dlatego jestem np w K ADS a to nie znaczy nie znam innych poglądów na Biblie ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 maja 2017, o 13:13 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL